Dziś są imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Redakcja
dodane: 21-02-2020 10:06   |   wyświetleń: 1762

IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sobotę 29 lutego organizatorzy zapraszają na godzinę 09:00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie. Odbędzie się wówczas emisja filmu dokumentalnego o Żołnierzach Niezłomnych. O godzinie 10:00 rozpocznie się pieszy Rajd pod pomnik MITROPA. Na miejscu zaplanowano występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach, krótki rys historyczny oraz złożenie okazyjnych wieńców. Na uczestników wydarzenia czekać będzie gorąca grochówka przygotowana przez przez druhów z OSP w Nurzynie. 
 
Rajd wyruszający spod budynku GOKiW w Trzebieszowie w trakcie trasy połączy się z Rajdem, który o wschodzie słońca wyruszy z Łukowa. Rajd idący z Łukowa odbędzie się z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków. Ponadto z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów w niedzielę 1 marca o godzinie 11:30 w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbędzie się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę. Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, wójt Mirosław Szekalis, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz OSP w Nurzynie.

Komentowane

Łukowiak (2020-02-21 14:38) 31 24   |   zgłoś do usunięcia
Żołnierze wyklęci to zakłamane pojęcie, ponieważ wśród takich postaci jak bohaterski rotmistrz Witold Pilecki przemyca się kult hitlerowskich kolaborantów i ludobójców, odpowiedzialnych za mordy czy gwałty. Nie wolno stawiać pomników zbrodniarzom! Czas zlikwidować Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci "Bury", "Tom", "Szary" to byli mordercy i gwałciciele. Zabili około 300 osób. Za wyznanie wiary, nie prawimyslenie, za bycie żydami. Paskudny bandyta Łupaszka to przykładny bandyta któremu sąd znakomicie udowodnił winę i jest to szeroko udokumentowane.
do łukowiak (2020-02-21 15:18) 23 30   |   zgłoś do usunięcia
Ty baranie..... nieuku... w obronie ojczyzny przed okupantem i sprzedawczykami to nie zbrodnia zabić okupanta i kolaboranta. Przez takich jak ty bohaterskie czyny sa dziś potepiane. bo dziś też są tacy kótrzy sprzedają polske i przez nich trzeba tyrac na niemców i ruską mafię a jesli ktoś porzadny ich dżgnie nożem i zlikwiduje to nazywany jest morderca zamiast bohaterem..TT FFFU UUU !!!!!>>>>
prawda (2020-02-21 15:22) 19 20   |   zgłoś do usunięcia
RZUCILI WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA,A TAK NIE POWINNO BYC.Wśród tych ,których uważa sie za bohaterów na terenie powiatu łukowskiego byla wiekszośc co pod płaszczykiem walki z komuna okradali i zabijali niewinnych ludzi,przeważnie tych co mieli wiekszy majatekObecni działacze powinni wcześniej zadać sobie trudu i popytac ludzi starszych co pamiętaja o tamtych czasach,jednak tego nikt nie zrobił.Większość tych ludzi już nie zyje,a w papierach można było napisac wszystko dla zbicia polityki i rozgłosu.
Szkoda mi was (2020-02-21 16:04) 21 14   |   zgłoś do usunięcia
Polacy którzy dali się zmanipulować propagandzie antykomunistycznej gdzie gloryfikacji dokonano na bandytach wyklętych. Moją babcię Polkę z Łazów pod Łukowem zabiła i zgwałciła banda z Trzebieszowa która potem dziwnym trafem była mianowana i nazywana jako żołnierze wyklęci. Ludzie żal mi was bo jesteście niedoinformowani o Polakach zbrodniarzach i antysemitach.
Mentalista (2020-02-21 22:33) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam , ale przez pomyłkę dałem plusa temu głąbowi z postu nr 2 co wyzywał tam kogoś od nieuków i baranów
Mentalista (2020-02-21 22:39) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam , ale przez pomyłkę dałem plusa temu głąbowi z postu nr 2 co wyzywał tam kogoś od nieuków i baranów
aaaa. (2020-02-22 12:06) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Do Łukowiak swoim komentarzem stajesz po stronie skurwysynów z informacji wojskowej po to jest IPN by sprawy wyjaśniał a ty manipulujesz i upraszczasz historię
Ala (2020-02-22 12:52) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
Do "szkoda mi was " opisz całą historię babci bo żucać słowa na wiatr każdy potrafi
Historyk (2020-02-22 13:46) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Znam sprawę bardzo dobrze i dogłębnie badałem historię żołnierzy wyklętych z powiatu Łukowskiego, bodajże w latach 2002-2004 zajmowałem się tym. Źródła pisane a także mówione z naszych okolic mówiły jasno: bandyci wyklęci byli zbrodniażami i zbirami. Gwałciciele i tchórzliwi mordercy. Zdrajcy z tzw. Armii Krajowej. Uprawiali szpiegostwo i dywersję, walczyli z Radziecką Armią Wyzwoleńczą, przeszli na stronę Hitlerowskich Niemiec i Anglosaskich wrogów. Krwawy bandyta Przendzielarz zwany Łupaszką to jeden z wielu liderów band które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu na karę śmierci za swe okropne zbrodnie popełnione przeciwko ludności Polskiej i Państwu polskiemu. Terroryści, mordercy i szpiedzy. Zasłużona kara ich dosięgła. A wina jest znakomicie udokumentowana, dodatkowo bandyci ci przed sądem przyznali się do zbrodni.
do Ali (2020-02-22 14:51) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
To nie jest rzucanie słow na wiatr,zbrodnia jest zbrodnia ,mord jest mordem.Rzucaniem słow na wiatr jest zrobienie wszystkich partyzantów bohaterami po zakonczeniu wojny.Wtedy akowców już nie było bo AKbyło rozwiazane..Ci niby bohaterowie podszywali sie pod prawdziwych akowców,a w rezultacie to byli wataszki szli tam gdzie czuli duży pieniądz i bogata zdobycz.Z biedakow,a takich znam porobili sie bogaczami,nawet brali ziemię po dziedzicach.Jak oddzielicie ziarno od plew to wam przytakne,jeśli nie to nigdy nie uznam tego dnia.
Ll (2020-02-22 15:33) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Do "Historyk " przed jakim sądem NKWD co za brednie piszesz
Historyk do Ll (2020-02-22 15:36) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Sąd polski państwa polskiego, polskiego gdzie prawo było stanowione przez Polaków dla Polaków. Człowieku gdzie sąd polski a gdzie i co ma wspólnego z tym NKWD?
Do wyżej (2020-02-22 16:19) 14 9   |   zgłoś do usunięcia
Historyk to stary ubek i miesza
Zweryfikuj (2020-02-22 16:49) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Do "szkoda mi was " piszesz zabiła i zgwałciła czy na pewno ta kolejność
do zweryfikuj (2020-02-22 17:57) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
Żołnierze ci byli bestiami, nekrofile a często jak zginął ich kompan bądź umarł z choroby to jak się upili i nie mieli co jeść to dochodziło do aktów kanibalizmu. Fakty potwierdzone. Bestie i wampiry a nie żołnierze wyklęci.
Kos (2020-02-22 21:32) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Do wyżej zmień lekarza ten cię oszukuje
Jestem (2020-02-24 08:28) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
W mojej rodzinie banda polska wymordowała prawie wszystkich ukrywających się żydów, zabite dziecko miało 8 lat. Taka to historia co niektórych wyklętych. Ale oczywiście są nieskazitelni, niezłomni, jak na przykład Orlik Marian Bernaciak !
Pytam (2020-02-24 10:37) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego nie ma mojego osiemnastego komentarza.
Redakcja (2020-02-24 10:51) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Prosze się nie przejmowac, hejter jest namierzany, niedługo czeka go przymusowe leczenie w ambolatorium psychiatrycznym.
hm (2020-02-24 12:59) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja straszy,a może lepiej dojśc do prawdy
LGBT (2020-02-24 13:44) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
dojdą to cie w więzieniu pod celą
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

ŁUKÓW Umowy warte miliony podpisane. Kiedy ruszy remont?
ŁUKÓW Umowy warte miliony podpisane. Kiedy ruszy remont? Miasto podpisało z Urzędem Wojewódzkim dwie umowy na przebudowę ulic w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
Wywieźli go za miasto i grozili, że zabiją
Wywieźli go za miasto i grozili, że zabiją Dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec trzech młodych mieszkańców Łukowa.
Ubezpieczeniowe ABC...Business is Business
Ubezpieczeniowe ABC...Business is Business Prowadzenie własnej firmy to wypadkowa zaangażowania, planu, cierpliwości, pracowitości i często odrobiny szczęścia.
Urząd Miasta otwiera się na mieszkańców
Urząd Miasta otwiera się na mieszkańców Od 25 maja wznowiona został bezpośrednia obsługa interesanta w budynku głównym Urzędu Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17. Trzeba zachować wymogi sanitarne związanych ze zwalczaniem COVID-19.
Kolejna osoba zaraziła się koronawirusem w pow. łukowskim
Kolejna osoba zaraziła się koronawirusem w pow. łukowskim Chora to kobieta w wieku średnim. Jej stan jest dobry.
Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół ...
Gmina Łuków: Są pieniądze na kolejne laptopy dla szkół Gmina Łuków otrzyma pieniądze na zakup kolejnych laptopów dla placówek oświatowych. Wniosek o przyznanie środków z programu "Zdalna szkoła plus" został już pozytywnie rozpatrzony, a to oznacza przyznanie 125 tysięcy złotych.
Zderzyły się trzy auta
Zderzyły się trzy auta Nieuważny 59 - latek spowodował efekt domina na drodze.
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw:
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg ...
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg Bialscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę, 23 maja, na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej.
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI ...
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 32-latkowi z powiatu parczewskiego.
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem Piotr Płudowski stanął we mgle i wydał z siebie rymy w ramach #hot16Challenge2. Raperską rękawicę burmistrz rzucił m.in. Łukaszowi Prusakowi z naczelnemu Łuków24.pl i Wspólnoty Łukowskiej.
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
ŁOK rozstrzygnął konkurs
ŁOK rozstrzygnął konkurs 20 maja komisja rozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje