Dziś są imieniny: Donata, Herminy, Rufina

Redakcja
dodane: 21-02-2020 10:06   |   wyświetleń: 1620

IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych 
W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sobotę 29 lutego organizatorzy zapraszają na godzinę 09:00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie. Odbędzie się wówczas emisja filmu dokumentalnego o Żołnierzach Niezłomnych. O godzinie 10:00 rozpocznie się pieszy Rajd pod pomnik MITROPA. Na miejscu zaplanowano występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach, krótki rys historyczny oraz złożenie okazyjnych wieńców. Na uczestników wydarzenia czekać będzie gorąca grochówka przygotowana przez przez druhów z OSP w Nurzynie. 
 
Rajd wyruszający spod budynku GOKiW w Trzebieszowie w trakcie trasy połączy się z Rajdem, który o wschodzie słońca wyruszy z Łukowa. Rajd idący z Łukowa odbędzie się z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków. Ponadto z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów w niedzielę 1 marca o godzinie 11:30 w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbędzie się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę. Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, wójt Mirosław Szekalis, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz OSP w Nurzynie.

Komentowane

Łukowiak (2020-02-21 14:38) 24 20   |   zgłoś do usunięcia
Żołnierze wyklęci to zakłamane pojęcie, ponieważ wśród takich postaci jak bohaterski rotmistrz Witold Pilecki przemyca się kult hitlerowskich kolaborantów i ludobójców, odpowiedzialnych za mordy czy gwałty. Nie wolno stawiać pomników zbrodniarzom! Czas zlikwidować Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci "Bury", "Tom", "Szary" to byli mordercy i gwałciciele. Zabili około 300 osób. Za wyznanie wiary, nie prawimyslenie, za bycie żydami. Paskudny bandyta Łupaszka to przykładny bandyta któremu sąd znakomicie udowodnił winę i jest to szeroko udokumentowane.
do łukowiak (2020-02-21 15:18) 19 25   |   zgłoś do usunięcia
Ty baranie..... nieuku... w obronie ojczyzny przed okupantem i sprzedawczykami to nie zbrodnia zabić okupanta i kolaboranta. Przez takich jak ty bohaterskie czyny sa dziś potepiane. bo dziś też są tacy kótrzy sprzedają polske i przez nich trzeba tyrac na niemców i ruską mafię a jesli ktoś porzadny ich dżgnie nożem i zlikwiduje to nazywany jest morderca zamiast bohaterem..TT FFFU UUU !!!!!>>>>
prawda (2020-02-21 15:22) 16 15   |   zgłoś do usunięcia
RZUCILI WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA,A TAK NIE POWINNO BYC.Wśród tych ,których uważa sie za bohaterów na terenie powiatu łukowskiego byla wiekszośc co pod płaszczykiem walki z komuna okradali i zabijali niewinnych ludzi,przeważnie tych co mieli wiekszy majatekObecni działacze powinni wcześniej zadać sobie trudu i popytac ludzi starszych co pamiętaja o tamtych czasach,jednak tego nikt nie zrobił.Większość tych ludzi już nie zyje,a w papierach można było napisac wszystko dla zbicia polityki i rozgłosu.
Szkoda mi was (2020-02-21 16:04) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
Polacy którzy dali się zmanipulować propagandzie antykomunistycznej gdzie gloryfikacji dokonano na bandytach wyklętych. Moją babcię Polkę z Łazów pod Łukowem zabiła i zgwałciła banda z Trzebieszowa która potem dziwnym trafem była mianowana i nazywana jako żołnierze wyklęci. Ludzie żal mi was bo jesteście niedoinformowani o Polakach zbrodniarzach i antysemitach.
Mentalista (2020-02-21 22:33) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam , ale przez pomyłkę dałem plusa temu głąbowi z postu nr 2 co wyzywał tam kogoś od nieuków i baranów
Mentalista (2020-02-21 22:39) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Przepraszam , ale przez pomyłkę dałem plusa temu głąbowi z postu nr 2 co wyzywał tam kogoś od nieuków i baranów
aaaa. (2020-02-22 12:06) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Do Łukowiak swoim komentarzem stajesz po stronie skurwysynów z informacji wojskowej po to jest IPN by sprawy wyjaśniał a ty manipulujesz i upraszczasz historię
Ala (2020-02-22 12:52) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Do "szkoda mi was " opisz całą historię babci bo żucać słowa na wiatr każdy potrafi
Historyk (2020-02-22 13:46) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Znam sprawę bardzo dobrze i dogłębnie badałem historię żołnierzy wyklętych z powiatu Łukowskiego, bodajże w latach 2002-2004 zajmowałem się tym. Źródła pisane a także mówione z naszych okolic mówiły jasno: bandyci wyklęci byli zbrodniażami i zbirami. Gwałciciele i tchórzliwi mordercy. Zdrajcy z tzw. Armii Krajowej. Uprawiali szpiegostwo i dywersję, walczyli z Radziecką Armią Wyzwoleńczą, przeszli na stronę Hitlerowskich Niemiec i Anglosaskich wrogów. Krwawy bandyta Przendzielarz zwany Łupaszką to jeden z wielu liderów band które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu na karę śmierci za swe okropne zbrodnie popełnione przeciwko ludności Polskiej i Państwu polskiemu. Terroryści, mordercy i szpiedzy. Zasłużona kara ich dosięgła. A wina jest znakomicie udokumentowana, dodatkowo bandyci ci przed sądem przyznali się do zbrodni.
do Ali (2020-02-22 14:51) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
To nie jest rzucanie słow na wiatr,zbrodnia jest zbrodnia ,mord jest mordem.Rzucaniem słow na wiatr jest zrobienie wszystkich partyzantów bohaterami po zakonczeniu wojny.Wtedy akowców już nie było bo AKbyło rozwiazane..Ci niby bohaterowie podszywali sie pod prawdziwych akowców,a w rezultacie to byli wataszki szli tam gdzie czuli duży pieniądz i bogata zdobycz.Z biedakow,a takich znam porobili sie bogaczami,nawet brali ziemię po dziedzicach.Jak oddzielicie ziarno od plew to wam przytakne,jeśli nie to nigdy nie uznam tego dnia.
Ll (2020-02-22 15:33) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Do "Historyk " przed jakim sądem NKWD co za brednie piszesz
Historyk do Ll (2020-02-22 15:36) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Sąd polski państwa polskiego, polskiego gdzie prawo było stanowione przez Polaków dla Polaków. Człowieku gdzie sąd polski a gdzie i co ma wspólnego z tym NKWD?
Do wyżej (2020-02-22 16:19) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Historyk to stary ubek i miesza
Zweryfikuj (2020-02-22 16:49) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Do "szkoda mi was " piszesz zabiła i zgwałciła czy na pewno ta kolejność
do zweryfikuj (2020-02-22 17:57) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Żołnierze ci byli bestiami, nekrofile a często jak zginął ich kompan bądź umarł z choroby to jak się upili i nie mieli co jeść to dochodziło do aktów kanibalizmu. Fakty potwierdzone. Bestie i wampiry a nie żołnierze wyklęci.
Kos (2020-02-22 21:32) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Do wyżej zmień lekarza ten cię oszukuje
Jestem (2020-02-24 08:28) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
W mojej rodzinie banda polska wymordowała prawie wszystkich ukrywających się żydów, zabite dziecko miało 8 lat. Taka to historia co niektórych wyklętych. Ale oczywiście są nieskazitelni, niezłomni, jak na przykład Orlik Marian Bernaciak !
Pytam (2020-02-24 10:37) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego nie ma mojego osiemnastego komentarza.
Redakcja (2020-02-24 10:51) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Prosze się nie przejmowac, hejter jest namierzany, niedługo czeka go przymusowe leczenie w ambolatorium psychiatrycznym.
hm (2020-02-24 12:59) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja straszy,a może lepiej dojśc do prawdy
LGBT (2020-02-24 13:44) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
dojdą to cie w więzieniu pod celą
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II ...
Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II Tegoroczny Papieski Dzień Pamięci Jana Pawła II w gminie Łuków miał szczególny wymiar. Z powodu epidemii tym razem nie było wspólnej uroczystości, ale mieszkańcy pamiętali o rocznicy śmierci papieża Polaka.
TRWA 13. EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
TRWA 13. EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu ?Policjant, który mi pomógł?, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność
Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność Osoby, które czekają na przedłużenie renty, świadczenia 500+ dla niesamodzielnych albo świadczenia rehabilitacyjnego, mogą być o nie spokojne. Orzeczenia wydane przez lekarzy orzeczników ZUS, których ważność upływa w czasie epidemii, z automatu wydłużą się o kolejne 3 miesiące.
Czwarty i piąty zakażony w powiecie. Zachorowali młodzi ...
Czwarty i piąty  zakażony w powiecie. Zachorowali młodzi ludzie Kolejne przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie. Wśród zakażonych mężczyźni z powiatów łukowskiego i łęczyńskiego
Mimo kwarantanny pojechała odwiedzić rodziców
 Mimo kwarantanny pojechała odwiedzić rodziców 27- latka dostała od Sanepidu grzywnę. Ma zapłacić 5 tys zł.
Wiemy kiedy kolarze wyruszą na trasę
Wiemy kiedy kolarze wyruszą na trasę Chodzi o trzeci Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Przyjechali "w celach rozrywkowych"
Przyjechali Akcja "Zostań w domu" nic dla nich nie znaczy
Wspólne patrole policji i wojska
Wspólne patrole policji i wojska Początek kwietnia jest czasem wzmożonej pracy dla łukowskich policjantów. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, razem z żołnierzami WOT patrolują ulice miasta,
Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego ...
Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala w Polsce Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia. .
Urząd Marszałkowski kupi uczniom tablety do nauki w domu ...
Urząd Marszałkowski kupi uczniom tablety do nauki w domu Zarząd Województwa Lubelskiego postanowił wesprzeć uczniów w regionie i przekazać im sprzęt umożliwiający zdalne nauczanie.
Na Terytorialsów można liczyć
Na Terytorialsów można liczyć Coraz więcej mieszkańców województwa lubelskiego korzysta z pomocy Terytorialsów. Ich codzienne zadania to dostarczanie żywności, leków, współpraca z ośrodkami pomocy społecznej, wsparcie służb medycznych, seniorów, kombatantów, osób przebywających na kwarantannie, a także oddawanie krwi.
Płoną trawy. Pracowity czas strażaków ze Stoczka ...
Płoną trawy. Pracowity czas strażaków ze Stoczka Jak informują druhowie w ostatnim czasie mieli kilka wyjazdów do miejscowych zagrożeń
Trzecia osoba zarażona koronawirusem z powiatu łukowskiego
Trzecia osoba zarażona koronawirusem z powiatu łukowskiego Na terenie województwa lubelskiego mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych
ŁUKÓW Zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych!
ŁUKÓW Zmiana harmonogramu odbioru odpadów komunalnych! Zmiany dotyczą odbioru popiołu i pozostałości z pielęgniacji terenów zielonych.Podajemy także z jakich ulic i kiedy, będa odbierane śmieci.
Koronawirus zabija coraz więcej z nas. Informacja MZ z ...
Koronawirus zabija coraz więcej z nas. Informacja MZ z godz. 11 Mamy 203 nowe przypadki zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
GMINA KRZYWDA Stypendia szkolne
GMINA KRZYWDA Stypendia szkolne GMINA KRZYWDA GOPS w Krzywdzie rozpoczyna weryfikację uprawnień do stypendium szkolnego. Cała procedura będzie się odbywać telefonicznie lub mailowo bez konieczności wizyty w ośrodku.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje