Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

dodane: 15-11-2019 19:07   |   wyświetleń: 1939

Jedlanka, Zastawie, Wólka Zastawska - po remoncie drogi krajowej

ŁUKÓW Ryszard Szczygieł, radny wojewódzki, przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu informację na temat zakresu prac remontowych drogi krajowej nr 76 odcinek Stoczek Łukowski ? Łuków.
Jedlanka, Zastawie, Wólka Zastawska - po remoncie drogi krajowej 
 W tym roku zlecono i wykonano remont nawierzchni DK76 na trzech odcinkach: w Jedlance, Zastawiu i Wólce Zastawskiej. W zakres remontu istniejącej tam nawierzchni weszło: frezowanie istniejącej nawierzchni średnio 3 cm, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego o grubości 6 cm, ułożenie warstwy ścieralnej betonu asfaltowego o grubości 4 cm, umocnienie pobocza ziemnego kruszywem o grubości 10 cm, odtworzenie oznakowania pionowego i grubowarstwowego poziomego,  remont istniejących zjazdów - przełożenie istniejącej kostki na nawierzchni zjazdów lub umocnienie nawierzchni istniejących zjazdów destruktem, remont odcinka istniejącego chodnika oraz remonty peronów zatok autobusowych. Łączny koszt remontu tej drogi  w/w odcinkach wynosi 4 mln 46 tys. zł.

Komentowane

obłuda (2019-11-17 14:35) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
obłuda. czekamy na kompleksowy remont od Stoczka do Łukowa a nie na fotki ludzi którzy biorą pieniądze za to aby ta droga w końcu powstala
Jj (2019-11-17 14:52) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Stoczek to zadupie szkoda pieniędzy na tą drogę i tak jest za dobra ciągle tylko prędkość przekraczają lepiej zainwestować w drogę do Siedlec ze ścieżką rowerową
llu (2019-11-17 15:36) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
O i córka leśniczego jest ...
Nn (2019-11-17 16:26) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest chodnik ?bo miał być
śmieszne (2019-11-17 18:37) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
to aż trzeba specjalnych wystąpień na sesji żeby powtórzyć to co już wiadomo od kilku lat?
Adolf Hitler (2019-11-17 18:53) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Polskie dobre drogi ekspresowe powstają w zadowalającym tempie, niedługo Łuków będzie leżał pomiędzy trzema ważnymi drogami, tj.: S17 na zachodzie (to właśnie DK76 będzie łączyć Łuków z S17), A2 na północy i S19 na wschód od Łukowa. Super, dzięki temu będzie można szybko, bezpiecznie i bezstresowo dojechać do wielu miejsc w kraju. Niestety dojazdy do tych dróg ekspresowych są słabe bądź fatalne. Dojazd do Miedzyrzeca gdzie będzie biegła S19 to droga przez mękę, doły, wyboje, kilometry zabudowanego terenu, stare wieśniackoe audi A4 I tego typu złomy jadące z nadmierną prędkością i powodujące zagrożenie, następna droga do A2/Siedlec, doły, gówniana nawierzchnia, zakręty, zabudowany teren. Do S17 jest około 50 km od Łukowa ale tą drogę pokonuje się w około 1 h! jadąc zgodnie z przepisami, bez przekraczania prędkości. Jeśli chcecie aby ktoś coś zainwestował w naszym mieście, tak aby np. ciężarówki mogły dojechać sobie spokojnie to niestety z takimi drogami to oceniam ja i na pewno każdy inny inwestor że Łuków to miasto ze słabym dojazdem i słabą infrastrukturą drogową. Miasta rozwijają się jedynie w pobliżu dróg szybkiego ruchu, na drogowych zadupiach takich jak Łuków jest upośledzony dojazd który generuje koszty i stratę czasu. Może kiedyś doczekamy się nowej, prostej drogi położonej na NOWEJ ścieżce, która łączyła by nasze miasto z przynajmniej dwoma drogami szybkiego ruchu. W tej chwili Łuków jest połączony drogami których ścieżki mają kilkaset lat! tak te drogi maja zakręty po 90 stopni bo np. 150 lat temu tam stała kuźnia albo jakaś oberża i tak sobie ktoś ją wytyczył, a my miliony razy musieliśmy tam hamować i ostrożnie przejeżdżać, tracicy czas, wielu ludzi straciło życie na takich zakrętach. Te stare drogi powinny być drogami lokalnymi jedynie dla mieszkańców. Tymczasem, za mojego i waszego życia musicie się tłuc przez te wertepy obok czyichś domów, mijając matki z dziećmi w wózkach spacerujące obok swych domów.
Wc (2019-11-17 22:00) 9 17   |   zgłoś do usunięcia
Ale oszustek i rysio iii ten mały czarny...jak on siwy .to mają plan Ale tylko na siebie...kuda patrzę na nich i nic nie mogę napisać. Są super A Rysio coraz młodszy
Polak (2019-11-17 22:37) 8 14   |   zgłoś do usunięcia
Co panowie zrobili z pieniędzmi na chodniki?
tak tak (2019-11-18 07:52) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
słychać wycie znakomicie, psy chapają karawana jedzie dalej
sympatyczny (2019-11-18 09:25) 6 19   |   zgłoś do usunięcia
Patrząc na to zdjęcie zastanawiam się oczywiście w formie żartu: czy 4 Panom było za zimno czy jednemu Panu stojącemu po prawej stronie było za gorąco :)
Parodia PRLu (2019-11-18 10:55) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
A co ma piernik do wiatraka? Co ma radny wojewódzki do drogi krajowej? A co ma sesja powiatu do drogi krajowej niedoszły wojewodo, parodio PRLu?
lol (2019-11-18 16:07) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Tych czterech to starzy wyjadacze i nie dali po sobie poznać że już po rozgrzewce,a młodego wzięło i musiał skafander ściągnąć.
Do Adolf H (2019-11-18 18:11) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Ty lecz się chłopie bo głupota jest już u ciebie na takim poziomie że jeszcze chwila i będzie za późno na pomoc
będzie skandal? (2019-11-18 18:52) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
czy prawdą są pogłoski o odwołaniu przez powiat pana dyrektora Muzeum Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Macieja Cybulskiego? jako miłośnik wiedzy i będący pod wrażeniem kompetencji pana dyrektora uważam że to skandal!!!!
Powiatowy (2019-11-18 19:34) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Czy to prawda z dyrektorem Cybulskim? Jeśli tak to będzie afera i mam nadzieję skończy się tak że o winnym zamieszania będzie można powiedzieć - były starosta.. Wstyd żenada
Sex afera (2019-11-18 23:06) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Na biednych dzieci nigdy nie było pieniędzy na obiady a na wibratory kobiece zawsze były pieniądze to są kurw,,,, jakieś żarty pan starosta wystawił notakie dziecku o kurestwo i prostytucje i kazał iść do zusu i zebrać o rentę i o kondona smierdzacego tylko po to aby płacić podatki jak same sobie płacą śmierdziuchy podatki ja wam zapłacę podatki to będziesz widział jak świnia niebo. Będziesz jadł ale nie lykal... Dziecko 6 letnie w szkole nie miło co jeść i było molestowane przez psychol i zniszczyly mu życie a teraz żadnego żadnego psychola nie ma żeby mu pomóc i wiecznie urząd gminy nie ma pieniędzy a jednak pieniądze się znalazły To są kurwa jakieś Cyrki i żarty. A ta szkołę ten burdel powinny zamknąc i i Otworzyć kebab. Wiecznie są w niej sex afery.
Howeeen (2019-11-18 23:27) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Sex aferą,, pt'Haloo to Ja Pani Biadun Sex afera stosowanie zbrodni bicie nieletniego dziecka gwiazdą betlejemska Sex afera stosowanie zbrodni i kary katyńskiej były wymierzane nietnim dziecku. Sex afera zastarszanie wibratorem dziecka żelowym i potężnym tluczkiem do mięsa Sex afera zabieranie jedzenia tzw zlewek przygotowanych przez flagmy i siostry zakonne pracuje w szkole Autor Adam Mickiewicz lektura pt dla starszych panów.
;; (2019-11-19 08:17) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
może by taka ta ekipa stanęła w Gołaszynie na drodze pochwalić się jak wykonała remont :D haha a i niech zabiorą niedoszłego posła bo w końcu to on obiecał remont tej drogi .
Amerykanie. (2019-11-19 13:38) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Ci panowie razem wyglądają jak twardziele ze Stanów Zjednoczonych USA a najbardziej ten w ciemnych okularach on to w ogóle jakby z CIA (czyt. Si Aj Ej) był.
Amerykanie. (2019-11-19 13:43) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Ci panowie razem wyglądają jak twardziele ze Stanów Zjednoczonych USA a najbardziej ten w ciemnych okularach on to w ogóle jakby z CIA (czyt. Si Aj Ej) był.
wlot (2019-11-21 21:56) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Żenada, cudze chwalicie, swego nie robicie. Weźcie się za swoje drogi, samorządy! Jeszcze tylko przecięcia wstęgi brakuje do tego kabaretu.
Xxx (2019-11-29 23:39) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Przecież w Jedlance już się rozpada dlaczego tam nie zrobili zdjęcia?