Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

dodane: 08-10-2019 09:58   |   wyświetleń: 4331

Kazana "przypomniał" sobie ile zarabia wicewójt

Prawie dwa tygodnie zajęło wójtowi Stanina poinformowanie o temacie, który załatwia się jednym telefonem.
Kazana  
12 dni potrzebował włodarz gminy Stanin, żeby poinformować nas,  że jego zastępca Sławomir Rzymowski będzie zarabiał w Urzędzie Gminy 5768 zł brutto miesięcznie. Co prawda włodarz dotrzymał się ustawowych terminów 14 dni roboczych. Zastanawiające jest jednak to, że potrzebował tak dużo czasu na udzielenie prostej odpowiedzi.  A i ta nie była niestety precyzyjna. "Łuków24" pytała też o składowe wynagrodzenie Sławomira Rzymowskiego (podstawa i dodatki). Tej informacji Krzysztof Kazana już nie przedstawił.   Wysłaliśmy na skrzynkę elektroniczną Urzędu Gminy w Staninie wniosek o udostępnienie informacji publicznej 12 września. Odpowiedź przyszła 24 września. 

Od 5 września gmina Stanin ma nowego wicewójta. Sławomir Rzymowski to były dyrektor Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Zrezygnował z funkcji w marcu. Kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością Rzymowski znalazł zatrudnienie w Urzędzie Gminy. Początkowo Krzysztof Kazana nie chciał zdradzić, ile zarobi jego zastępca. Zasłaniał się RODO, niepamięcią. Tłumaczył, że "musi zajrzeć w tabelki" i nie oddzwaniał. Dopiero pytanie mejlem i powołanie się na ustawę o dostępie do informacji publicznej przyniosło skutek. Dzięki temu podatnicy z gminy Stanin wiedzą już ile kosztuje ich utrzymanie nowego urzędnika. 

Komentowane

Piotr (2019-10-08 10:14) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
To ile tych dodatków do tej pensji zasadniczej? śmiało wójcie śmiało mówimy
mieszkaniec (2019-10-08 10:26) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Wójt po prostu chciał być precyzyjny i tyle. co by się działo gdyby pomylił się o kilka groszy?
Można? (2019-10-08 10:30) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Na Urzędzie Gminy powinno się wywiesić tęczową flagę. Tyle barw politycznych się tam mieści … Wójt z lewicy, wice z PiS, Kopeć z PSL, Seba z Alternatywy, a i PO się znajdzie … Normalnie samorząd ponad podziałami. Można.
Powiatowy (2019-10-08 11:13) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
Wójt z Lewicy? Jaj..se robicie chyba. Alternatywa w staninie? Seba z alternatywy? Gdzie te PO tam? ale się koleś kompromitujesz
olo (2019-10-08 11:32) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Proszę nie obrażać Alternatywy. Seby nikt nie chciał i nie chce. Pytanie jest tylko kto go tam wsadził i po co?
Obserwator (2019-10-08 11:39) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
Układy, układziki. Chyba obecnemu Wójtowi czas odpocząć, skoro potrzebuje zastępcy. Skoro jednak gminę stać na dodatkowe stanowisko, to może warto pokłonić się nad obniżeniem podatków i zaprzestaniem pobieraniem opłat za dowóz dzieci do szkół.
... (2019-10-08 11:42) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
A ile te dodatki? Może druga pensja?
a dodatki? (2019-10-08 11:43) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
A dodatki? Funkcyjny, służbowy i stażowy?
Marysia (2019-10-08 12:28) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Proszę Pani a czym zajmuję się Pan -" Mój mąż jest z zawodu dyrektorem" . I tyle w temacie
Piter (2019-10-08 13:20) 17 9   |   zgłoś do usunięcia
miał w urzędzie najlepszego - Piotra Goławskiego - to sobie wziął spadachroniarza
dobrego dnia (2019-10-08 14:49) 9 14   |   zgłoś do usunięcia
Pan Rzymowski to specjalista jakich mało !!! a nie spadochroniarz !!! PIS pozwie Was wszystkich do sądu za obelgi i zniewagi !!! Panie Skawrek szykujemy pozwy !!!
Rzetelność (2019-10-08 16:53) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Wspólnoto dopytaj konkretnie. Ta kwota to podstawa czy z dodatkami?
MiŚ (2019-10-08 19:54) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Gołąbki też przyjęły alternatywnego. Latanie po łukowskich szkołach nic nie dało, to wójt się zlitował. Ale nie za darmo? Za dostęp do kanału? :)
Smak Gumy (2019-10-08 21:06) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować
wda (2019-10-09 08:40) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
swojego kolejnego poplecznika pis obsadzil na stolku wszedzie pis swoich obsadza. rodo nie obowiazuje pracownikow publicznego sektora jak wojt tego nie wie to powinien zrzec sie ztolka wojta bo jest nie odpowiedni
36 (2019-10-09 13:22) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Nasz wójt gminy to nie każdemu udziela informacji i bardzo dobrze. A wójt to nie kobieta żeby bele kto go popychol.
do.36 (2019-10-10 10:28) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Wójt ma obowiązek udzielić informacji publicznej ile kto zarabia . Jeśli komuś na państwowym stołku nie pasuje żeby inni to wiedzieli ile zarabia to niech idzie pracować do prywatnej firmy i wtedy będzie go chronić prawo . Urzędnicy są utrzymywani z naszych podatków i ma prawo każdy wiedzieć kto chce ile zarabia bo my im płacimy my podatnicy. Jeśli jakiś urzędnik tego przepisu nie potrafi zrozumieć to jest bardzo słabym urzędnikiem i może trzeba się zwolnić lub douczyć .
REPORTER RADIA ESKA ROCK (2019-10-11 20:35) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Po co plociuchom kto ile zarabia jak się zajmą swoją patologia i syfem. A nie wsadzac ryj w nie swoje sprawy. Jak wieśniaki z wiochy wezna za robotę.
Ja jestem profesjonalna urzędniczka (2019-10-11 20:53) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Ja jestem urzędniczka pierwszego Stopnia i zarabiam dużo kasy bo 8h pracuje w urzędzie i 8h dorabiam sobie na kasynie mam bardzo odpowiedzialna pracę i bardzo jest ciekawa.. Za super sport biorę 350zl i za jazdę konną 450zl i jestem bardzo zadowolona z pracy i jestem mi dobrze.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Śmierć 83-letniego rowerzysty
Śmierć 83-letniego rowerzysty GMINA ŁUKÓW Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Łazach.
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.
Parisel Palace zaprasza na konferencję "Być kobietą On Tour"
 Parisel Palace zaprasza na konferencję Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 października. Start o 18.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze ...
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Policjanci z owczarkami odwiedzili "Czwórkę"
Policjanci z owczarkami odwiedzili ŁUKÓW Uczniów z SP nr 4 odwiedzili przewodnicy psów policyjnych: Artur Miszta i Grzegorz Patyński z czworonożnymi podopiecznymi Margot i Heliosem. Policjanci zademonstrowali jak postępować, gdy dochodzi do ataku ze strony zwierząt.
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie przypomina mieszkańcom, że mogą korzystać z porad specjalistów różnych dziedzin i terapeutów. Konsultacje są bezpłatne, ponieważ odbywają się w ramach projektu, na który ośrodek pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej.
Programowali roboty w Krynce
Programowali roboty w Krynce GMINA ŁUKÓW W szkole w Krynce uczniowie klas IV-VIII mieli zajęcia z robotyki. Zabawka JIMU Robot umożliwiła im naukę programowania poprzez zabawę.
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów GMINA ŁUKÓW Zespół Szkolno -Przedszkolny w Zarzeczu wygrał mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów z dostępem do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w nocy Łukowie w rejonie ul. Żelechowskiej. Pociąg towarowy relacji Świerże Górne - Jaszczów potrącił młodego mężczyznę. Jak wstępnie ustalono 21-letni obywatel Ukrainy minął opuszczone szlabany i wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego Reprezentanci KSW Łuków walczyli w Mazowieckiej Lidze Kickboxingu. Zawody rozegrano na obiektach FC Legia- sekcji sztuk walki klubu Legia Warszawa.
"Ach! Co to był za ślub..."
W Muzeum Regionalnym w Łukowie można będzie zobaczyć fotografie ślubne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przez okres powojenny aż do lat 80-tych.
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) ...
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali wczoraj w Warszawie 28-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze typowali go do sprawy kradzieży 340 tys. zł. z konta łukowskiego przedsiębiorcy.
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu ...
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu Podkom. Jarosław Metkowski z KPP w Łukowie najlepszym dyżurnym na Lubelszczyźnie
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać ...
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać projekt domu z piwnicą? Nieraz słyszymy od starszego pokolenia - kiedyś to były czasy? żyło się spokojniej, inaczej i domy budowało się inaczej! To absolutna prawda ? domy budowało się inaczej, choć to oczywiście wcale nie znaczy, że lepiej. Co się zmieniło?
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie Druhowie zakasali rękawy i zmodernizowali strażnicę.
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW ...
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW Zdradź nam swój sposób na jesienne "nic mi się nie chce". Wygraj jedną podwójną wejściówkę na wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku". ...
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej ŁOK.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje