Dziś są imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii

dodane: 20-10-2019 11:33   |   wyświetleń: 2711

Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze

WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze  

59 -latka jest wdową, rencistką. W Urzędzie Gminy Wola Mysłowska jako księgowa pracowała przez kilkanaście lat. Prowadziła sprawy  pracowników urzędu, osób zatrudnionych w gminnych szkołach, od 2003 r.  samodzielnie dysponowała środkami zebranymi w kasie zapomogowo – pożyczkowej przy UG Wola Mysłowska. Pieniądze wypłacała  członkom PKZP wprost z szuflady i bez formalności.

    Mimo corocznych kontroli z Regionalnej Izby Obrachunkowej przekręty „kreatywnej” księgowej przez lata nie wychodziły na jaw.

  – Były perfidnie i drobiazgowo zakamuflowane – mówił naszym dziennikarzom Władysław Mika,  wójt gminy Wola Mysłowska w czasie, gdy Ewa K. tam pracowała.

    Dopiero sygnały od poszkodowanych pracowników i zarządzona na ich skutek kontrola  wykazały nieprawidłowości. Księgowa została zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska.

    Kiedy w końcu, po kilkudziesięciu miesiącach dochodzenia, została oskarżona przez prokuratora, nie przyznawała się do winy. Tłumaczyła, że ktoś podrobił jej podpisy.  Badanie grafologiczne jednak wykazało, że to nieprawda. Później usiłowała przekonywać, że doszło do omyłek.

   Sprawa trafiła do sądu w lutym 2017 r. Sąd Okręgowy w Lublinie nie dał wiary tłumaczeniom Ewy K. i we wtorek 8 października 2019 r.  uznał ją winną tego, że:

 Od 15 grudnia 2003r. do 31 grudnia 2013r., działając w krótkich odstępach czasu, przywłaszczyła sobie z konta Pracowniczej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej  przy Urzędzie Gminy Wola Mysłowska powierzone jej  pieniądze w łącznej kwocie 201 tys. 925 zł 47 gr, poprzez:  

- wielokrotne nieuprawnione przelewanie środków pieniężnych w łącznej kwocie 162 tys. 200 zł z budżetu gm. Wola Mysłowska, ulokowanych na kontach w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie na konto Pracowniczej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej przy tymże Urzędzie prowadzone w BS w Krzywdzie,  z tytułu spłaty rzekomych pożyczek przez członków PKZP;

- nieuprawnione zawyżanie dodatków pracowniczych w listach płac nauczycieli szkół podstawowych podległych gm. Wola Mysłowska w łącznej kwocie 11 tys. 875 zł, a następnie przelewanie ich na konto PKZP przy tymże Urzędzie prowadzone w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie;

- obniżanie wypłacanego wynagrodzenia poszczególnym pracownikom podległym gminie Wola Mysłowska o łączną kwotę 8 tys.  80 zł poprzez nieuprawnione potrącenia na konto PKZP jako rzekomą spłatę zaciągniętej pożyczki na szkodę 19 osób ( kwoty tych potrąceń wynosiły np. od 50 zł do 1000 zł na osobę)

 -wielokrotne zaniżenie wkładów członkowskich członków PKZP na łączną kwotę 19 tys. 770 zł na szkodę 43 osób (kwoty tych zaniżeń wynosiły od 50 zł do 2 tys.420 zł na osobę).

 Wszystkie uzyskane na skutek machlojek nadwyżki Ewa K. przelewała na rachunek pracownika w kasie zapomogowej, z którego potem wypłaciła sobie ponad 200 tys. zł.

Księgowa - złodziejka została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat,  grzywnę 4 tys. zł, zakaz zajmowania stanowisk związanych z dysponowaniem środkami publicznymi na okres 5 lat i zapłatę 13 tys. 530 zł  na rzecz oskarżyciela posiłkowego - Urzędu Gminy Wola Mysłowska, tytułem poniesionych przez niego wydatków.

 Sąd nakazał jej także naprawić szkody poniesione przez gminę i 45 osób poprzez zwrot im pieniędzy. Urzędowi Gminy w Woli Mysłowskiej Ewa K. ma oddać 174 tys. 75 zł. Kwoty, jakie powinna zwrócić poszkodowanym osobom,  wynoszą od  50 zł do 2 tys. 420 zł.

  Wyrok nie jest prawomocny.

Komentowane

Kk (2019-10-20 12:51) 7 12   |   zgłoś do usunięcia
Chciałbym zobaczyć jak to odda bo znając życie nie będzie miała z czego to jej będą po 200zl odcinać i tyle z oddawania
Smak Gumy (2019-10-20 15:06) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
Al diablo (2019-10-20 17:12) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
Przepadek mienia , zająć nieruchomości również dzieciom. Nie ma litości dla takich urzędników. Niech będzie przykładem żeby urzędnicy nie próbowali. Ogólnie za mało kontroli bo pewnie w niejednej gminie jakieś walki sa
Nok (2019-10-21 07:58) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Zlodziejka w Urzędzie Gminy okradała nauczycieli, do których wdzięcznie się uśmiechała i myślała, ale z was frajerzy.
Do. Nok (2019-10-21 09:44) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Z Ciebie frajer ze mnie frajer cała Polska to frajerzy bo nie rozliczaja polityków z swoich złych rządów i z kradziezy. Większość trzymających polityków władze to te same gęby od 89 roku albo ich bliscy współpracownicy. Te same partie tylko nazwy zmieniane ale oczywiście ciemny naród tego nie widzi tylko ślepo wierzy w to co politycy chcą żebyście wierzyli.
Jaro (2019-10-21 13:07) 4 10   |   zgłoś do usunięcia
Co to za sędzia, wydał tak SKANDALICZNY wyrok ⚖ w Zawieszeniu? To kpina i niesprawiedliwość, powinna dostać bezwzględny wyrok do odsiadki i zapracować na zwrot ukradzionej kasy, jak nie posiada swojej na oddanie. To byłby sygnał dla innych złodziei, żeby nie okradać innych, a tak zawiasy to przyzwolenie na takie przekręty. Uczciwi żądni są stanowczej naprawy Wymiaru Sprawiedliwości, a złodzieje, krętaczę, łapownicy i inni łamiący bezczelnie prawo, najwięcej i najgłośniej skowyczą, jak to jest łamana Niezależność Sądów i Demokracja !!! Ziobro do dzieła... Tepić i zwalczać patologię w WS i Kastę Świętych Krów.
Do. Jaro (2019-10-21 14:41) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Naprawa sądów ma polegać na prawidłowych wyrok ach zgodnie z prawem a nie ze sędzia się pomylił i święta krowa nikt mu kary nie da za to. Dzisiejsza naprawa sądów polega na obsadzenia swoimi sędziami i żeby później jak będą kolegę z ławy poselskiej sądzić to żeby wszystko pod dywam wmieść.
a (2019-10-21 16:50) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
i co zorganizowana grupa słusznej sprawy z dyr szkoły która mówiła najniższy mam dodatek zatkało ? Dwóch zastepców a chce się zarabiać wiecej niż inny dyrektor który sam szkołe ogarnia i nie ma pomocników.
mieszkaniec (2019-10-23 09:26) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Księgowa kradła, ale ktoś podpisem potwierdzał wszystkie operacje finansowe. Czy w tym przypadku wójt nie wiedział co podpisuje?.
z Woli (2019-10-25 09:50) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Wójt bardzo dobrze wiedział co robi a księgową ktoś przestraszył i skończyła się przyjaźń.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pamiętają o odzyskaniu Niepodległej w Szkole Podstawowej Nr 5 ...
Pamiętają o odzyskaniu Niepodległej w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łukowie ŁUKÓW Klasa O"B" z SP nr 5 w Łukowie uczciła Święto 11 Listopada poprzez "Czytanie dla Niepodległej".
Zaproszenie na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych ...
Zaproszenie na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych Już w ten weekend Lubelski Związek Szachowy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Szachistów ?Szachpol? w Łukowie, Województwem Lubelskim i Miastem Łuków zaprasza na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych.
III Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w Szachach
III Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w Szachach Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie zaprasza na III Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Nauczycieli w Szachach, które odbędą się 16.11.2019 r. w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie, ul. Piłsudskiego 17. Zapisy od godziny 9:45 do 10:15, rozpoczęcie zawodów przewidziane jest o godzinie 10:15.
Będzie zatoka postojowa przy "Dwójce"
Będzie zatoka postojowa przy ŁUKÓW Do końca roku ma powstać zatoczka dla samochodów przy Szkole Podstawowej nr 2. Poprawi ona bezpieczeństwo wysiadających z samochodów dzieci.
Droga Łuków - Biardy pozostanie na zimę sfrezowana
Droga Łuków - Biardy pozostanie na zimę sfrezowana GDDKiA nie położy nowej nawierzchni asfaltowej na całym odcinku trasy z Łukowa do Biard, który został sfrezowany. Kierowcy muszą przyzwyczaić się do wolniejszej jazdy po chropowatych fragmentach. Zarządca drogi tłumaczy, że sfrezowanie kolein poprawiło bezpieczeństwo na drodze.
Nie będzie problemów z oddaniem krwi w Łukowie ...
Nie będzie problemów z oddaniem krwi w Łukowie  Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu w Łukowie będzie działał bez zakłóceń - informuje RCKiK w Lublinie.
Ukradli "pół bańki". Są już w rękach policji ...
Ukradli Młoda kobieta została napadnięta przez dwóch mężczyzn, którzy grożąc pistoletem zabrali jej z samochodu 500 tys. zł.
Zapisz się na warsztaty
Zapisz się na warsztaty Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbędą się w terminie 2-20 grudnia 2019 r. Zapisy pod numerem telefonu 25-798-27-16 lub w gmachu muzeum. Cena - 5 zł.
GMINA ŁUKÓW: Tak świętowali niepodległość
GMINA ŁUKÓW: Tak świętowali niepodległość W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim odbyła się w gminie Łuków uroczystość z okazji Święta Niepodległości, połączona z VI Festiwalem Pieśni Niepodległościowej.
Muzeum w Łukowie sprzedaje pamiątki
Muzeum w Łukowie sprzedaje pamiątki Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza mieszkańców Łukowa, kolekcjonerów oraz miłośników regionaliów do zakupów w sklepiku muzealnym.
Zaprojektuj loga Biblioteki. Zgarnij 300 zł
Zaprojektuj loga Biblioteki. Zgarnij 300 zł Gminna Biblioteka Publiczna w Serokomli zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo dla Biblioteki
Gmina Łuków: Przetarg na wyposażenie żłobka
Gmina Łuków: Przetarg na wyposażenie żłobka Budowa pierwszego w gminie Łuków żłobka jeszcze się nie skończyła, ale samorząd już przygotowuje się do uruchomienia nowej placówki.
W ŚRODĘ DOSTAŁ MANDAT ZA BRAK OŚWIETLENIA, W CZWARTEK ...
W ŚRODĘ DOSTAŁ MANDAT ZA BRAK OŚWIETLENIA, W CZWARTEK POTRĄCIŁ GO SAMOCHÓD Z obrażeniami ciała przewieziono do szpital 57-letniego rowerzystę potrąconego przez samochód. Wczoraj wczesnym rankiem jechał swoim jednośladem bez wymaganego oświetlenia
Finał Powiatu Łukowskiego w Pływaniu Sztafetowym i Indywidualnym
Finał Powiatu Łukowskiego w Pływaniu Sztafetowym i Indywidualnym 14 listopada na pływalni ,,Delfinek? w Łukowie obył się Finał Powiatowy w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Szkoły rywalizowały w sztafetach i indywidualnie w stylu: motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym.
Łukowski Maraton Kabaretowy - kabaret Formacja Chatelet
Łukowski Maraton Kabaretowy - kabaret Formacja Chatelet W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie 10 listopada odbył się Łukowski Maraton Kabaretowy
Śmierć na drodze. Nie żyje 50-latek potrącony przez autobus ...
Śmierć na drodze. Nie żyje 50-latek potrącony przez autobus Do tragedii doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Kolonia Gręzówka.
PIESZY „BEZ ODBLASKÓW” POTRĄCONY LUSTERKIEM
PIESZY „BEZ ODBLASKÓW” POTRĄCONY LUSTERKIEM Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w m. Ruda, gdzie 63-latek został potrącony przez samochód marki Hyundai. Pieszy doznał obrażeń.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Pracownik ogólnobudowlany
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy przy remontach, wykończeniach, itp. Wysokie stawki wynagrodzenia. Praca w Warszawie od poniedziałku do piątku. Możliwość zakwaterowania. ...
Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje