Dziś są imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

dodane: 20-10-2019 11:33   |   wyświetleń: 3107

Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze

WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze  

59 -latka jest wdową, rencistką. W Urzędzie Gminy Wola Mysłowska jako księgowa pracowała przez kilkanaście lat. Prowadziła sprawy  pracowników urzędu, osób zatrudnionych w gminnych szkołach, od 2003 r.  samodzielnie dysponowała środkami zebranymi w kasie zapomogowo – pożyczkowej przy UG Wola Mysłowska. Pieniądze wypłacała  członkom PKZP wprost z szuflady i bez formalności.

    Mimo corocznych kontroli z Regionalnej Izby Obrachunkowej przekręty „kreatywnej” księgowej przez lata nie wychodziły na jaw.

  – Były perfidnie i drobiazgowo zakamuflowane – mówił naszym dziennikarzom Władysław Mika,  wójt gminy Wola Mysłowska w czasie, gdy Ewa K. tam pracowała.

    Dopiero sygnały od poszkodowanych pracowników i zarządzona na ich skutek kontrola  wykazały nieprawidłowości. Księgowa została zwolniona dyscyplinarnie ze stanowiska.

    Kiedy w końcu, po kilkudziesięciu miesiącach dochodzenia, została oskarżona przez prokuratora, nie przyznawała się do winy. Tłumaczyła, że ktoś podrobił jej podpisy.  Badanie grafologiczne jednak wykazało, że to nieprawda. Później usiłowała przekonywać, że doszło do omyłek.

   Sprawa trafiła do sądu w lutym 2017 r. Sąd Okręgowy w Lublinie nie dał wiary tłumaczeniom Ewy K. i we wtorek 8 października 2019 r.  uznał ją winną tego, że:

 Od 15 grudnia 2003r. do 31 grudnia 2013r., działając w krótkich odstępach czasu, przywłaszczyła sobie z konta Pracowniczej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej  przy Urzędzie Gminy Wola Mysłowska powierzone jej  pieniądze w łącznej kwocie 201 tys. 925 zł 47 gr, poprzez:  

- wielokrotne nieuprawnione przelewanie środków pieniężnych w łącznej kwocie 162 tys. 200 zł z budżetu gm. Wola Mysłowska, ulokowanych na kontach w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie na konto Pracowniczej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej przy tymże Urzędzie prowadzone w BS w Krzywdzie,  z tytułu spłaty rzekomych pożyczek przez członków PKZP;

- nieuprawnione zawyżanie dodatków pracowniczych w listach płac nauczycieli szkół podstawowych podległych gm. Wola Mysłowska w łącznej kwocie 11 tys. 875 zł, a następnie przelewanie ich na konto PKZP przy tymże Urzędzie prowadzone w Banku Spółdzielczym w Krzywdzie;

- obniżanie wypłacanego wynagrodzenia poszczególnym pracownikom podległym gminie Wola Mysłowska o łączną kwotę 8 tys.  80 zł poprzez nieuprawnione potrącenia na konto PKZP jako rzekomą spłatę zaciągniętej pożyczki na szkodę 19 osób ( kwoty tych potrąceń wynosiły np. od 50 zł do 1000 zł na osobę)

 -wielokrotne zaniżenie wkładów członkowskich członków PKZP na łączną kwotę 19 tys. 770 zł na szkodę 43 osób (kwoty tych zaniżeń wynosiły od 50 zł do 2 tys.420 zł na osobę).

 Wszystkie uzyskane na skutek machlojek nadwyżki Ewa K. przelewała na rachunek pracownika w kasie zapomogowej, z którego potem wypłaciła sobie ponad 200 tys. zł.

Księgowa - złodziejka została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat,  grzywnę 4 tys. zł, zakaz zajmowania stanowisk związanych z dysponowaniem środkami publicznymi na okres 5 lat i zapłatę 13 tys. 530 zł  na rzecz oskarżyciela posiłkowego - Urzędu Gminy Wola Mysłowska, tytułem poniesionych przez niego wydatków.

 Sąd nakazał jej także naprawić szkody poniesione przez gminę i 45 osób poprzez zwrot im pieniędzy. Urzędowi Gminy w Woli Mysłowskiej Ewa K. ma oddać 174 tys. 75 zł. Kwoty, jakie powinna zwrócić poszkodowanym osobom,  wynoszą od  50 zł do 2 tys. 420 zł.

  Wyrok nie jest prawomocny.

Komentowane

Kk (2019-10-20 12:51) 17 43   |   zgłoś do usunięcia
Chciałbym zobaczyć jak to odda bo znając życie nie będzie miała z czego to jej będą po 200zl odcinać i tyle z oddawania
Smak Gumy (2019-10-20 15:06) 12 20   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
Al diablo (2019-10-20 17:12) 20 36   |   zgłoś do usunięcia
Przepadek mienia , zająć nieruchomości również dzieciom. Nie ma litości dla takich urzędników. Niech będzie przykładem żeby urzędnicy nie próbowali. Ogólnie za mało kontroli bo pewnie w niejednej gminie jakieś walki sa
Nok (2019-10-21 07:58) 17 19   |   zgłoś do usunięcia
Zlodziejka w Urzędzie Gminy okradała nauczycieli, do których wdzięcznie się uśmiechała i myślała, ale z was frajerzy.
Do. Nok (2019-10-21 09:44) 20 16   |   zgłoś do usunięcia
Z Ciebie frajer ze mnie frajer cała Polska to frajerzy bo nie rozliczaja polityków z swoich złych rządów i z kradziezy. Większość trzymających polityków władze to te same gęby od 89 roku albo ich bliscy współpracownicy. Te same partie tylko nazwy zmieniane ale oczywiście ciemny naród tego nie widzi tylko ślepo wierzy w to co politycy chcą żebyście wierzyli.
Jaro (2019-10-21 13:07) 13 33   |   zgłoś do usunięcia
Co to za sędzia, wydał tak SKANDALICZNY wyrok ⚖ w Zawieszeniu? To kpina i niesprawiedliwość, powinna dostać bezwzględny wyrok do odsiadki i zapracować na zwrot ukradzionej kasy, jak nie posiada swojej na oddanie. To byłby sygnał dla innych złodziei, żeby nie okradać innych, a tak zawiasy to przyzwolenie na takie przekręty. Uczciwi żądni są stanowczej naprawy Wymiaru Sprawiedliwości, a złodzieje, krętaczę, łapownicy i inni łamiący bezczelnie prawo, najwięcej i najgłośniej skowyczą, jak to jest łamana Niezależność Sądów i Demokracja !!! Ziobro do dzieła... Tepić i zwalczać patologię w WS i Kastę Świętych Krów.
Do. Jaro (2019-10-21 14:41) 14 20   |   zgłoś do usunięcia
Naprawa sądów ma polegać na prawidłowych wyrok ach zgodnie z prawem a nie ze sędzia się pomylił i święta krowa nikt mu kary nie da za to. Dzisiejsza naprawa sądów polega na obsadzenia swoimi sędziami i żeby później jak będą kolegę z ławy poselskiej sądzić to żeby wszystko pod dywam wmieść.
a (2019-10-21 16:50) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
i co zorganizowana grupa słusznej sprawy z dyr szkoły która mówiła najniższy mam dodatek zatkało ? Dwóch zastepców a chce się zarabiać wiecej niż inny dyrektor który sam szkołe ogarnia i nie ma pomocników.
mieszkaniec (2019-10-23 09:26) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Księgowa kradła, ale ktoś podpisem potwierdzał wszystkie operacje finansowe. Czy w tym przypadku wójt nie wiedział co podpisuje?.
z Woli (2019-10-25 09:50) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Wójt bardzo dobrze wiedział co robi a księgową ktoś przestraszył i skończyła się przyjaźń.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK W piątek 14 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła polska gwiazda największych światowych scen operowych Alicja Węgorzewska w koncercie ?Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości".
Pogrzeb Lecha Dębczaka
Pogrzeb Lecha Dębczaka Msza św. rozpocznie się w czwartek 20 lutego o godz. 12.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Pól godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? ...
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? Trwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części Łukowa. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA)
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA) Wypadek na drodze wojewódzkiej 808
Mają „Tysiąc powodów by czytać”
Mają „Tysiąc powodów by czytać” Szkoła Podstawowa w Krzówce (gmina Serokomla) w październiku 2019 r. wystartowała w konkursie zatytułowanym ?Tysiąc powodów by czytać?, organizowanym przez Empik
Są jeszcze bilety na ...
Są jeszcze bilety na ... Zostały ostatnie bilety na spektakl marionetkowy ?Tygrys Pietrek" w ŁOK 19 lutego. Są już tylko wolne miejsca dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych na godzinę 11:30.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje