Dziś są imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

 
dodane: 22-03-2019 09:55   |   wyświetleń: 7927
Data wydarzenia: 08.04.2019 do 09.04.2019

Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie

Spotkanie z naczelnym rabinem Polski, wystawa poświęcona Izraelowi i koncert muzyki klezmerskiej to część wydarzeń w ramach II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie. Do zapoznawania się z historią i sztuką państwa Izrael zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.
Dni Kultury Żydowskiej w Łukowiefoto. Nadesłane do Redakcji 
Dni Kultury Żydowskiej odbywać się będą 8 i 9 kwietnia. W ramach tego wydarzenia zaplanowano otwarcie wystawy „Izrael: Dziedzictwo Innowacyjności” przygotowanej z okazji 70. rocznicy powstania państwa na Bliskim Wschodzie. Ekspozycja pokazuje najpiękniejsze zakątki Izraela, jego naturę, zabytki oraz miasta, a także wielokulturowe społeczeństwo. Wystawę przygotowała Ambasada Izraela. Wernisaż zaplanowano w poniedziałek 8 kwietnia o godz. 10. w galerii PROwizorium ŁOK.

ŁOK zaprasza też do udziału w XIII Powiatowym Konkursie Recytatorski Poezji i Prozy Żydowskiej „W blasku szabasowych świec". Inicjatywa adresowana jest do młodzieży z klas VII-VIII szkoły podstawowej, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łukowskiego.

Podczas Dni Kultury Żydowskiej zaprezentowane zostaną też filmy „Kto napisze naszą historię”, „Przyjeżdża orkiestra” oraz „Przypis. Projekcje zaplanowano w Kinie Łuków w poniedziałek o godz. 11. oraz 13. Pierwszy film zostanie też wyświetlony dzień później, 9 kwietnia o godz. 13.

Zwieńczeniem pierwszego dnia poznawania kultury żydowskiej będzie koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu „Klezmafour”. Zaplanowano go o godz. 19. w sali widowiskowej ŁOK. Zespół jest laureatem dwóch nagród na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Amsterdamie w 2010 roku, dzięki czemu wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. „Klezmafour” zagrał koncerty na wszystkich największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock, Ethnoport Festival, Jarmark Dominikański czy Wschód Kultury. Nie obce mu są również sceny zagranicznych festiwali (Niemcy, Anglia, Turcja, Ukraina, Bułgaria, Luksemburg, Hiszpania, Czechy), gdzie zawsze wywoływał entuzjastyczne reakcje publiczności.

Ważnym wydarzeniem podczas II Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie będzie spotkanie z Michaelem Schudrichem, naczelnym rabinem Polski. Zaplanowano je o godz. 11 w galerii PROwizorium. Piętro niżej natomiast odbędzie się wykład Hanny Kossowskiej pt. „Smaki koszernej kuchni”, połączony z prezentacją oraz degustacją potraw dla słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

***

„Kto napisze naszą historię” - film z 2018 roku. Roberta Grossman i producentka Nancy Spielberg, siostra Stevena Spielberga, przybliżają historię Emanuela Ringelbluma i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat. Tworzyło ją kilkudziesięciu żydowskich intelektualistów i działaczy społecznych, którzy - ryzykując wszystko - gromadzili materiały dokumentujące życie w getcie warszawskim. Film przeplata unikatowe archiwalia, wywiady i fabularyzowane sceny.

„Przyjeżdża orkiestra” to film izraelsko-francusko-amerykański z 2007 roku. Opowiada historię egipskiej orkiestry policyjnej, która przyjeżdża do Izraela. Kiedy nikt nie odbiera muzyków z lotniska, zaczynają oni szukać celu podróży na własną rękę.

„Przypis” to dramat filmowy produkcji izraelskiej z 2011 roku w reżyserii Josefa Cedara. Eli’ezer (Szelomo Bar-Aba) i Uri’el Szkolnik (Li’or Aszkenazi) to ojciec i syn. Prócz rodzinnych powiązań łączy ich wspólna praca na Uniwersytecie Hebrajskim, gdzie obaj są profesorami i rywalizują ze sobą. Kiedy dowiadują się, że Eli’ezer zostanie uhonorowany za swoją pracę, ich relacja się zmieni. Film zdobył 9 nagród Izraelskiej Akademii Filmowej (Ofiry).
Komentowane

judeorelista (2019-03-23 02:14) 80 59   |   zgłoś do usunięcia
Aj waj ile kamienic żydzi chcą w Łukowie odzyskać? Przed wojną Łuków był w większości zamieszkany przez żydów a teraz w całym kraju trwa inwentaryzacja mienia żydowskiego bez spadkowego, które im się nie należy ale go bezczelnie żądają. Te całe dni kultury to tylko zasłona dymna.
Ja (2019-03-23 07:57) 64 60   |   zgłoś do usunięcia
Kupiłam bilety ,zawijam kiece i oglądać żydów lecę.
szerokiej drogi (2019-03-23 09:50) 61 57   |   zgłoś do usunięcia
no to łukowianie szykujcie duże torby i zabierajcie co się da bo nieruchomości już prawie są żydowskie aj waj.
Myslacy (2019-03-23 22:09) 66 58   |   zgłoś do usunięcia
Żydzi obwiniaja nas o holokaust israel katz mòwi ze "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" a mu robimy dni kultury zydowskiej.Polacy gdzie zatraciliscie rozum jescze troche to ulice przemianujecie na żydowskie nazwy.Mozna zrobic dni Wałesy,Piułsudskiego,Owsiaka ale wy robicie dni kultury żydowskiej przemyslcie to i sie opamietajcie
co z wami? (2019-03-23 23:20) 65 65   |   zgłoś do usunięcia
A jutro przed żydem będziesz klęczał i do żyda modlił? Żydzi też ludzie , a my podobno jesteśmy katolikami?
Mateńka Wojciech (2019-03-23 23:53) 67 63   |   zgłoś do usunięcia
Kto ich to zaprosiła? Sami się zaprosili? Starosta? Burmistrz? Dyro ŁOK? Juda Jędruś? Partia interesu Syjonistycznego? Kaczyński wel Kleksztejn? Czy premier posyłający dzieci do Żydowskiego przedszkola?
Do co z wami? (2019-03-23 23:56) 80 71   |   zgłoś do usunięcia
Nie modlimy sie do jakiegos zyda tylko do Boga Wszechmogacego Jedynego w Trojcy. Tresc twojego komentarza jest ponizej poziomu. Piszac o zydowskim pochodzeniu Jezusa nie zapominaj, ze to żydzi Go ukrzyzowali i po dzis dzien odrzucaja Jego naukę.
Jan (2019-03-24 05:13) 61 61   |   zgłoś do usunięcia
Rozmawiając z ludźmi żyjącymi przed wojna i pamietajacymi wojnę i okupacji niemiecka czy rosyjską to spora część źle wypowiadała o Żydach. Pierwsze jakie kolwiek negatywne wypowiedzi dotyczyły Żydów. Nikt nie skarżył się że Niemiec napadł że wojna tylko złość na Żydów. Czymś musieli zapracować na tak negatywna opinie. Ich dzisiejsze wypowiedzi że Polacy ich zabijał że antysemityzm wyssalismy z mlekiem matki są objawem nie tolerancji chamstwa i arogancji. Takich wypowiedzi nie powinno być w 21 wieku zwłaszcza ust tak wysoko postawionych polityków. Takie zachowanie i wypowiedzi dla mnie są postępowaniem takim samym jak nazistów z przed wojny. Naziści tak samo źle wyrażali się o innych niż Niemcy. Przyzwolenie na takie zachowanie doprowadziło do wojny. Żydów w Polsce przed wojno było dużo w Łukowie około 40%i jakoś żyli i nie narzekali i takiej pretensji nie mają do Niemców że z tych 40% zostało przez Niemców zabitych praktycznie całe 40% że w Łukowie to Żydów brak. Oni mają do Polaków pretensje a dlaczego? Bo mają ból dupy o majątek żydowski co został. Bo im obojętne że Niemcy ich zabijali bo oni patrzą zawsze na kasę i według nich polska powinna oddać majątek Żydom a jak spadkobierców brak to oddać państwu Izrael. Nikt nie pamięta że w 2 wojnę po Rosjanach Polaków zginęło najwięcej a Żydzi byli w daleko. Jednak największe odszkodowania dostali Żydzi. Nawet banki szwajcarskie oddawały pieniądze należące do Żydów którzy zmarli.
Parę słów od Jana Pawła II (2019-03-24 08:17) 71 66   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy łukowscy chrześcijanie! Wsłuchajcie się w słowa św. Jana Pawła II Wielkiego i przestańcie w Wielkim Poście grzeszyć nienawiścią: "Jezus z Nazaretu jest członkiem wielkiej rodziny ludzkiej poprzez naród, do którego bezpośrednio przynależy. Jest synem Izraela, wybranego przez Boga ludu Starego Przymierza. Jezus rodzi się pośród tego ludu, wzrasta w jego kulturze i religii. Jest prawdziwym Izraelitą, myśli i mówi po aramejsku według ówczesnych zasad pojęciowych i lingwistycznych, zachowuje zwyczaje i obyczaje swego środowiska. Jako Izraelita jest dziedzicem Starego Przymierza i dziedzictwu temu dochowuje wierności." I jeszcze tu: "Wgłębiając się we własną tajemnicę, Kościół Chrystusowy odkrywa więź łączącą go z judaizmem. Religia żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym. Stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i - można powiedzieć - naszymi starszymi braćmi. Nie można Żydom jako narodowi przypisywać żadnej dziedzicznej i zbiorowej winy za to, co popełniono podczas męki Jezusa. Nie można jej przypisać wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym ani Żydom dzisiejszym. Nie ma więc żadnych podstaw do jakiejkolwiek rzekomo teologicznie usprawiedliwionej dyskryminacji czy - co gorsza -prześladowań Żydów. " Udanej niedzieli z miłością bliźniego w słowie i w czynie!
co z wami? (2019-03-24 08:54) 73 62   |   zgłoś do usunięcia
Dotarło coś do was? Nienawiść do innych niż wy, ze względu na przynależność partyjną ,wyznanie, kolor skóry ,czy nawet wygląd przeraża. POLACY CO Z WAMI SIĘ DZIEJE. Może nie ma co się dziwić "małemu ludkowi" , jeżeli ci niby kulturalni, dzielą nas ,na sorty?
Do. Dwóch wyżej. Komentarzy. (2019-03-24 09:20) 66 60   |   zgłoś do usunięcia
Wytłumaczcie mi jedno bo piszecie pouczacie itp. dlaczego jest nie nawisc do Polaków na świecie? Dlaczego osoby wysoko postawione w państwie żydowskim nazywają Polaków mordercani Żydów dlaczego mówią że Polacy zabijali Żydów dlaczego mówią że wyssalismy antysemityzm z mlekiem matki? Dlaczego w kółko po kilka razy w roku mówi się polskie obozy zagłady? Czy tak wolno wobec Polaków robić? Dla mnie to jest rasizm i antypolonizm. To jest nie nawisc wobec Polaków. Dlaczego w waszych słowach nie ma słowa o tym co nam robią inni dlaczego nie powiecie ok oni źle o nas mówią nie powinni tak mówić ale wy z tego powodu nie bądźcie złymi tacy jak oni bądźcie mądrzejsi bądźcie mądrym dobrymi. Dobrym i prawdziwym katolikiem to znaczy być człowiekiem który daje się ponizac i pozwala zniszczyć siebie i swoją wiarę? Jest powiedziane wybaczaj nastaw drugi policzek ale też jest powiedziane nieumiejetnych pouczaj. Polacy i Żydzi żyli razem od stuleci w Polsce i nigdy wojna między nimi nie wybuchła a wojna wybuchła rozpętana przez Niemców i trzeba pamiętać że Polacy i Żydzi w niej ginęli razem z rąk okupanta niemieckiego. Trzeba o tym pamiętać i nie dać się wciągnąć w spirale nienawiści rozpetywana przez pojedyncze jednostki która ma na celu sklocic narody.
Myslacy (2019-03-24 09:42) 67 51   |   zgłoś do usunięcia
Zobaczcie jak w łukowskish zakładach miesnych zabijaja zwierzeta byk ginie kilia minut w meczarniach a oni podrzynaja mu gardłobez ogłuszania. Ciekawe czy oni chcieli by tak zginac?To ci w czarnym ubraniu i z brodami co chodza po ulicach łukowa.Zanim bedziecie ich bronic przemyslcie to!
myślący (2019-03-24 10:41) 65 57   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego dyrekcja ZM na ubój rytualny się zgadza? Gdzie stowarzyszenia broniące praw zwierząt? Jak zabijane są np. kury w gospodarstwie? Wiejski rosół jest bardzo dobry. Przemyślcie to.
Jan (2019-03-24 10:52) 61 66   |   zgłoś do usunięcia
W domu nie możesz zabić kury obcinajac głowę siekierą jak to zawsze robili bo 20 paragrafow dostaniesz i jeszcze powiedzą że zwierzę meczysz. Ok zgodzę z tym. Tylko czy można zabijać zwierzę z zakładach mięsnych podrzynajac jej gardło spuszczajac krew i czekać 5 minut aż skona w meczarniach? Tutaj już prawo nie obowiązuje to co dotyczy chłopa na wsi? Uboj rytualny wywodzący się z czasów gdzie ludzie żyli w dziczy z brutalnym prawami. Nawet Pan Jezus 2tys lat temu zmienił wiele okrutnych praw.
Myslący (2019-03-24 11:15) 60 54   |   zgłoś do usunięcia
A my robimy dni ich kultury.Ciekawe czy w Izraelu sa takie dni?Ciekawe czy bziekuja nam ze trzymalismy ich kilka wiekòw w Polsce?
@ Myślący i nie tylko (2019-03-24 12:37) 64 64   |   zgłoś do usunięcia
Przed wojną połowa mieszkańców Łukowa to byli Żydzi. Zatem to też dni naszej kultury. Nawet jeśli ci się to nie podoba, przez lata tworzyli krajobraz naszego miasta. Zawsze warto poznawać przeszłość i konfrontować z teraźniejszością. Owszem, niektórzy politycy izraelscy wypowiadają nieprzemyślane (delikatnie ujmując) słowa. A czy nie słyszeliście nigdy antysemickich wypowiedzi polskich polityków? A tu chodzi nie o politykę, a o spotkanie z jedną z najciekawszych kultur na świecie...
eR (2019-03-24 12:41) 50 61   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda tylko że wszystkie spotkania są do godzin 16, 17 a nie wieczorem. Ogranicza to ludzi pracujących w ciągu dnia, a fajnie by się było wybrać i posłuchać o innej kulturze. Ogólnie brawo dla organizatorów za inicjatywę.
do eR (2019-03-24 13:52) 61 50   |   zgłoś do usunięcia
no jakiś frajer musi na to przecież zarobić, to niczyja wina że nie jesteś synem Rabina
Sd (2019-03-24 13:55) 63 61   |   zgłoś do usunięcia
Niech pokaza ubòj rytualny jak tak fascynuja sie kultura!
Wojciech Mateńka (2019-03-24 21:44) 64 55   |   zgłoś do usunięcia
Ktoś wie kto ich do Łukowa zaprosił?
Do co z wami? (2019-03-24 22:06) 68 56   |   zgłoś do usunięcia
I ty mówisz o nienawiści to poczytaj co mówią rabini z żydowskiej sekty rabinicznej Chabad-Lubawicz o nas. Nazywają nas gojami i nauczają innych żydów, ze goje pochodzą od demonów. Ich księga Tanja jest najczęściej drukowaną księgą chasydyzmu. A co do odpowiedzialności żydów za śmierć Jezusa to jak skomentujesz słowa tłumu podpuszczonego przez arcykapłanów skierowane do Piłata aby posłał Jezusa na śmierć: "krew Jego na nas i na syny nasze" (Mat.27:25)
Mateńka Wojciech (2019-03-24 22:48) 78 72   |   zgłoś do usunięcia
Czy komentujący stracili instynkt samozachowawczy? Chcecie tym wyłudzaczom zapłacić 336 miliardów $ to tyle co 3 letni budżet polin. Rząd do tego zmierza, sprowadza wojska amerykańskie, które mają zagwarantować organizacjom syjonistycznym realizację ustawy s447. Polecam zapoznać sie z sytuacją w Palestynie Żydzi to najwięksi terroryści i wyłudzacze. jak byśmy mieli Polski rzad już dawno powinno się wyrzucić z RP ich ambasadora, naszego odwołać. Ale "nasi" politycy są przy korycie dzięki Żydom i większość jest Żydami wiec z pewnością będziemy niewolnikami
. (2019-03-25 10:12) 68 50   |   zgłoś do usunięcia
Czy w Izraelu są dni kultury polskiej? No albo dni kultury muzułmańskiej bo w końcu na ziemiach Izraela muzułmanie dość długo żyli? Historia pokazuje jak z narodu wybranego stali się narodem najbardziej nietolerancyjnych, chytrym, zawistnym. Naród który nigdy nie miał swojego kawałka ziemi.
@ (2019-03-25 14:51) 64 64   |   zgłoś do usunięcia
W Izraelu są dni kultury polskiej. Język arabski do 2018 r. był drugim językiem urzędowym. Państwo Izrael istniało w starożytności plus minus od XI do VII/VI w. p.n.e., więc to nieprawda, że naród ten nigdy nie miał kawałka ziemi, nawet jeżeli setki i tysiące lat żył w diasporze... Co oczywiście nie znaczy, że nie należy państwa krytykować, bo jest za co. Ale nie z pozycji antysemickich uprzedzeń, jak powyżej...
Beli (2019-03-25 21:47) 71 59   |   zgłoś do usunięcia
To jest nieprawdopodobne co się dzieje. Ci ludzie chcą nasze ziemie i nasze pieniądze.
Mateńka Wojciech (2019-03-25 22:53) 72 61   |   zgłoś do usunięcia
Do @ Wypadało by sie przedstawić antysemito! Ja jak czegoś nie wiem to staram się sprawdzić zanim o tym napisze. Teraz sprawdź termin "antysemita" jak przejrzysz na oczy zobaczysz, ze Semici to narody Arabskie, a to co robią Żydzi głównie Chazarowie z Palestyńczykami jest w takim razie największym antysemityzmem. Piszesz, ze język Arabski był 2-gim urzędowym, czyli co chcesz, żeby tak z Polskim się stało? Te komentarze nie są anty komuś to zwykłe zdrowe odruch samoobronne. Przedstaw się w końcu Polacy chcą wiedzieć kto jest wrogiem ewentualnie zwykłym masochistą
Mateńka Wojciech (2019-03-25 22:57) 61 61   |   zgłoś do usunięcia
Napis w żydowskim muzeum Polin finansowanym za pieniądze Polaków dzięki Lechowi Kaczyńskiemu dla żydów, opluwających Polaków głosi: "Królestwo Polskie jest to Raj dla Żydów. Piekło dla chłopów. Czyściec dla mieszczan..." Kłos nie wierzy podeślę foto przez FB to nie ma opcji zamieszczania
[email protected] (2019-03-26 07:36) 71 65   |   zgłoś do usunięcia
To że mieli swój kawałek ziemi a raczej czyjś kawałek ziemi zajęty siłą i tylko przez 200lat na 3tysiące lat to uważasz, że teraz im się należy? Co z ludami co tam żyły przez 4 tysiące lat? Chyba bardziej to ich kawałek ziemi. Dlatego napisałem,że nie mieli kawałka ziemi.
Karol (2019-03-26 10:23) 67 96   |   zgłoś do usunięcia
Naród który ma pretensje do każdego a nie widzi belki w swoim oku
shame (2019-03-26 10:32) 59 73   |   zgłoś do usunięcia
Polacy nie są antysemitami- wystarczy poczytać te komentarze. Wstyd.
Matenka Wojciech (2019-03-26 11:28) 67 65   |   zgłoś do usunięcia
Shame czego Ty chcesz, ile Cie zadowoli? Najpierw chcieliście 60 miliardów $, teraz już 336 miliardów ile jutro? Z Polski została tylko nazwa i symbole. Nawet jak teraz coś wam chazarski zydo- katolicki rząd polin da a nam Polakom ukradnie to i tak kiedyś oddacie tak jak oddacie cały przemysł, ziemie i to co pod ziemia nam i Arabom. Popieram Asada i Iran, nie kontrolujecie ich. Na razie kontrolujecie Europe, USA i inne kraje arabskie, ale cały świat wie co robicie i do czego zbrodniarze zdolni jesteście. Wasz bandycki antysemicki rząd złamał 66 rezolucjo ONZ . Wygania Palestyńczyków z domów, niszczy wodociągi, odcina prąd, strzela do machających flaga Palestyny. Polacy tez swoja flago machać już nie mogą w Waszej obecności, np. w Oświęcimiu. Wiesz o tym i co z tym robisz? Chcesz z nieświadomych, dobrych ale zmanipulowanych Słowian uczynić niewolników? Chcesz sprowokować nienawiść?
Szalom, antysemici! (2019-03-26 11:42) 69 64   |   zgłoś do usunięcia
"Clarum regnum Polonorum est coelum nobiliorum, paradisus Judaeorum, purgatorium plebeiorum et infernus rusticorum" - powiedzenie polskie z XVII w., domniemuje się, że autorem może być katolicki ksiądz. Od XI w. p.n.e. do VII w. p.n.e minęło trochę więcej niż 200 lat - nauka chronologii się kłania, ekspansja Arabów zaczęła się w VII n.e., więc nie wiem, gdzie 4 tysiące lat ich zamieszkiwania. Pojęcie ludów semickich (niegdyś stosowane) jest powszechnie znane i rzeczywiście zalicza się do nich Arabów, natomiast antysemityzm to według Słownika języka polskiego niechęć do Żydów: "nienawiść, uprzedzenie i wrogość wobec narodu żydowskiego, związana z nietolerancją i rasizmem".
Matenka Wojciech (2019-03-26 12:08) 68 57   |   zgłoś do usunięcia
Ja tak bardzo byliście prześladowani to czemu do 39 roku tak chętnie tu sie osiedlaliście? Domniemuje sie? To dobre! A ja domniemuję, ze sami to napisaliście! Ten słownik pewnie jakis pod Waszym wpływem pisal! Lubicie manipulacje i ogłupianie goi! ILE CHCECIE OD NAS HARACZU?
Najprawdziwszym Polakom pod rozwagę... (2019-03-26 12:33) 57 62   |   zgłoś do usunięcia
Warto poznać tajniki języka polskiego, zwłaszcza gdy się jest zapiekłym nacjonalistą. Co to za prawdziwy Polak, który nie zna ortografii, interpunkcji, fleksji i każe machać "flago" zamiast "flagą" - to jeden z licznych przykładów frywolności w zakresie stosowania polszczyzny... Już niektórzy użytkownicy języka jidisz lepiej pisali po polsku, a Szanowny Rozmówca - o ile nam wiadomo - używa nicku "Mateńka", a nie - "Matenbaum" lub Mateńkowicz. Taka nienawiść często - choć nie w Twoim przypadku, jak mniemamy - dotyczy potomków szmalcowników i tych, którzy bez krępacji zajęli pożydowskie mienie w czasie II wojny światowej. Mierzi nas, że ktoś odmawia prawa do umiłowania Ojczyzny tym, którzy mają inne poglądy (te tolerancyjne...) niż skrajnie antysemickie i ksenofobiczne. Poczytajcie sobie Jana Pawła II i jego pisma o Żydach - on też według Was był wrogiem polskości. Dla nas przeciwko Polsce są ci, którzy tkwią mentalnie w zamkniętym umyśle, wypowiedziach rodem z XIX w., żeby nie powiedzieć, że z "Mein Kampf"...
Matenka Wojciech (2019-03-26 12:44) 59 61   |   zgłoś do usunięcia
Gościu zarzucasz mi antysemityzm to do sądu. To Zydzi chazarskiego pochodzenia sa antysemitami, mordercami, złodziejami w Palestynie a i niedługo w Polsce. Po za tym widzę, ze nazwisko mi zmieniasz, dobrzy w tym jesteście.
Matenka Wojciech (2019-03-26 12:52) 59 59   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej o trafności moich argumentów świadczy fakt, ze w odpowiedzi same inwektywy. Argumentów brak. Ktos tajemniczy czepia sie nazwiska lub literówki
Jan (2019-03-26 13:00) 67 54   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego polak mający uprzedzenie do np. żydów jest antysemitą a żyd mający pretensje do polaka i uprzedzenie jest ok? Cały świat wie, że 2 wojnę światową rozpętały nazistowskie Niemcy i z tego powodu zginęło najwięcej Rosjan i Polaków. Każdy mądry wie, że obozy zagłady były wymysłem nazistów a nie polaków to dlaczego mówi się o polskich obozach zagłady ? Dlaczego wysoko postawieni politycy Izraela oskarżają polaków o to że mordowali żydów? Tak wolno a polak ma milczeć? Ogłupienie narodu wmówienie im to co zewnętrzne państwa chcą prowadzi do eliminacji tego narodu. Wyskakuje mądry pseudo polak i oskarża kogoś kto piszę, że nie jest polakiem bo robi błędy ? Czyli co nie ma prawa głosu i wyrażenia opinii ? To jest dyskryminacja. Taki człowiek mówi że inni są rasistami i antysemitami a sam jest taki sam bo dyskryminuję człowieka wyrażającego opinie i robiącego błędy. Ponad pół polski robi błędy zapewne i połowa w każdym kraju a w Afryce to są kraje i nawet co 95% nie umie czytać czyli oni w ogóle nie mają prawa żyć ani się nie odzywać w obronie swojego kraju??
Matenka Wojciech (2019-03-26 13:06) 63 60   |   zgłoś do usunięcia
Dziękuję Panie Janie! Osaczają nas, ciemno to widzę. Najgorsze jest to, ze wielu rodaków jest zmanipulowanych a jeszcze inni sie boja
@ Jan (2019-03-26 13:20) 58 56   |   zgłoś do usunięcia
Nikt nigdzie nie napisał, że ten, kto robi błędy nie jest Polakiem ani że ma być dyskryminowany. Jak jednak wierzyć komuś, kto uważa, że droga jest mu polska kultura, a nie zna języka polskiego jako jej podstawowego elementu? Na przykład pisze "Polak" małą literą... Pewna sprzeczność, nieprawdaż? Jeśli ktoś ceni wartości narodowe, niech zna polski język, kulturę i historię, a nie używa języka polskawego... Każdy ma wolność wyrażania opinii, dopóki nie kłamie i nie krzywdzi innych. Nikt nie broni tutaj wypowiedzi antypolskich. Natomiast argument: "A u was biją Murzynów..." jest kiepski. To, że ktoś zabija, nie znaczy, że ja mam zabijać. To, że ktoś wyzywa innych, nie znaczy, że ja mam wyzywać. To, że ktoś kradnie, nie znaczy, że ja mam kraść...
Od Papieża - Polaka... (2019-03-26 13:24) 51 65   |   zgłoś do usunięcia
"Niezmiernie ważnym czynnikiem etnicznym w Polsce była także obecność Żydów. Pamiętam, iż co najmniej jedna trzecia moich kolegów z klasy w szkole powszechnej w Wadowicach to byli Żydzi. W gimnazjum było ich trochę mniej. Z niektórymi się przyjaźniłem. A to, co u niektórych z nich mnie uderzało, to był ich polski patriotyzm. A więc polskość to w gruncie rzeczy wielość i pluralizm, a nie ciasnota i zamknięcie. Wydaje się jednak, że ten „jagielloński” wymiar polskości, o którym wspomniałem, przestał być, niestety, w naszych czasach czymś oczywistym." (Jan Paweł II, "Pamięć i tożsamość"). Drodzy Rozmówcy! Sami sobie wybierzcie, czy wolicie Jana Pawła II, czy Pana Wojciecha, czy Pana Jana. Może to jednak oni mają rację?
Do Papież (2019-03-26 13:32) 63 66   |   zgłoś do usunięcia
samo to, że powołujesz sie na Papież jest świętokradztwem, ale nie dziwota to kościół Żydo-Katolicki. Uratowani Żydzi przez Polaków często byli przez księży przygarniani a teraz sa biskupami i tak sie odwdzięczają. Siedzieli cicho jak Rodszild, Soros, Rokefeler czyli chazarzy, polin przejmowali. Skapnęło im wprawdzie parę szechli ale nas chazarom w ofierze dali!
błysk wiaterek (2019-03-26 13:50) 70 59   |   zgłoś do usunięcia
W III Rzeszy 50% akcji było w rekach chazarów amerykańskich + chazarzy angielscy. To oni stworzyli Adolfa dla kilku celów. Po I WŚ w Niemczech była bieda. Inwestowały chazarskie banki w zamian oczywiście dostawali akcje niemieckich firm. A jak gospodarka w posiadaniu obcych wystarczy jednorazowo rzucić na giełdę sporą część akcji. Budżet się wtedy dusi i aby tego nie robić Hitler na rozkaz bankierów ruszył na wschód po złoża Rosji. Sytuacja przypomina tą dzisiejszą z polin gdzie już ponad 80% w posiadaniu chazarskich bankierów, sprzęt wojenny tylko z USA lub Izraela w całości pod ich kontrolą. USA zadłużone po zęby. Przegrane wojny, które miały przynieść zyski. Potrzebne bogactwa wschodu Żeby się nie powtórzyła sytuacja z 39 tyle, że 1000 km na wschód. Zrobią z nas mięso armatnie. Jak z głodu wymażemy (rolnictwo właśnie jest likwidowane) będzie Judeopolonia. Ewentualnie wyparujemy od amerykańskiego atomu ( Pierwsze bomby spadną na Łuków na węzeł kolejowy i okolice Suwałk) wtedy judeopolonia będzie 50 lat później
Taki wierszyk napisałem (2019-03-26 14:03) 64 59   |   zgłoś do usunięcia
Idą, klękają, komunie świętą bezwstydnie łykają Do żydowskiego przedszkola dzieci posyłają Swoje pochodzenie sprytnie ukrywają Pranie robić mózgu na tym się najlepiej znają Fałszywe terminy ludziom narzucają I się z tego cieszą, że ciemniaków mają Byśmy więcej się kłócili w zło i dobro się wcielili Inną opcję już szykują, gdy się ludzie pokapują Narodowców nowych mają, w USA szkolenie trwają Obcy wroga nam kreuje, przy tym jeszcze na nas pluje Już nas całkiem rozbroili, terrorystów sprowadzili Już ustawy wprowadzili, będą dalej nas grabili Tyle krajów już pobili, swoje banki wprowadzili Ziemię z bogactw wyczyścili, niewolników uczynili Święty spokój tylko dają ty co ziemię lichą mają Demokracja urojona, gospodarka rozwalona Solidarność oszukała od Mossadu kasę brała Teraz wszystko im oddają no i wierni pozostają Miód i mleko już nie płynie a glifosad nas dobije Rolnik w polu już nie orze no i pusto ma w oborze Biskup mówi, że tak trzeba, takie jest życzenie nieba Nie myśl o tym, nie rozmawiaj, co ci z tego, co to da? Przyjdzie wojna tra, ta, ta, której trzeba USA Marna dola miasta czeka, człowiek z głodu zje człowieka
@ Jan (2019-03-26 14:34) 62 65   |   zgłoś do usunięcia
http://bi.gazeta.pl/im/a2/04/11/z17844642IER,Kraje--ktore-podczas-wojny-poniosly-najwieksze-ofi.jpg Tu masz infografikę, która mówi o stratach w czasie II wojny światowej - kolejno obywatele ZSRR, Chin, Niemiec, Polski. Pamiętaj, że w szacunku, mówiącym o śmierci 6 milionów obywateli Polski, jest około 3 milionów obywateli pochodzenia żydowskiego - nie istniało wówczas państwo Izrael. Oczywiście, nie wolno pomijać również rdzennych Polaków, bo - masz rację - często na Zachodzie o nich zapominają. Jest świetna książka na temat amerykańskiego historyka polskiego pochodzenia Richarda Lukasa, pt. "Zapomniany Holokaust".
Jan (2019-03-26 16:08) 66 63   |   zgłoś do usunięcia
Pisząc kolejność Rosjanie Polacy miałem na myśli ofiary wojny i dlatego nie uwzględniłem Niemców bo byli sprawcami. Dyskusja była o Polakach Żydach dlatego Chin nie uwzględniłem. Piszesz ze 3mln wśród ofiar Polskich to Żydzi ok ale oni uważali się za Polaków i Polacy uważali ich za Polaków. Pretensje maja tylko Żydzi często tacy co nawet Polaka nie widzieli na oczy i oni uważają nas za antysemitow. Ciekawe dlaczego większą pretensje za wojnę jedt do Polski niż do Niemiec gdzie naziści zamordowali im zapewne z 7mln Żydów czyżby chodziło o pieniądze? Z Niemiec większość zdarzyła majątki zabrać
R Z (2019-03-26 17:50) 69 52   |   zgłoś do usunięcia
RABIN gmin żydowskich będących na terenie Polski. Taka jest poprawna nazwa. Polska nie ma rabina, natomiast gminy żydowskie na terenie Polski tak zatem RABIN GMIN ŻYDOWSKICH NA TERENIE POLSKI, a nie rabin Polski. Polska jeszcze nie jest gminą żydowską lecz jeśli się nie obudzimy niedługo będzie na co wskazuje ustawa USA 447
Wes (2019-03-26 20:51) 65 61   |   zgłoś do usunięcia
Wes sie zastanow wiecej o Janie Pawle II nie wrzucaj bo nas sprzedal zydom. Moze i chciał dobrz ale wyszlo tragiczne i chyba prawda jest ze gdyby nie cia to papierzm by nie byl
Co to ma byc? (2019-03-26 20:59) 62 65   |   zgłoś do usunięcia
Czy promujacy zydow maja jakies argumenty? Bo z tego co czytam oprucz inwektyw antysemita, obrażają, ze nazwiska polskie sie niepodobaja przerabiaja je na aszkenazyjskie lub wschodnie to wytykaja bledy. Moze ktos jest dyslektykiem a moze wy macie stulejke, chociasz scyzorykiem ciapani nie powinni. Macie jakies argumenty?
Poproszę o definicje (2019-03-26 21:39) 65 61   |   zgłoś do usunięcia
Poproszę o definicje słowa Żyd kto jest Żydem ?
Teresa (2019-03-26 23:37) 59 58   |   zgłoś do usunięcia
narodowi wybranemu należy się szacunek, choćby dlatego że sam Pan Bóg ten naród wybrał
do Teresa (2019-03-27 08:12) 60 59   |   zgłoś do usunięcia
Dokładnie też się zgadzam z tobą, niestety ta swołocz łukowska nigdy tego nie zrozumie. Niech szczekają, niema się tym co przejmować.
o jeszcze (2019-03-27 10:01) 63 63   |   zgłoś do usunięcia
A czy 336 mld $ im się należy? To chcemy wiedzieć Tereza i inni. Nie unikajcie odpowiedzi. Konkretnie nalezą sie roszczenia czy nie? Odpowiadajcie na argumenty i na pytanie o roszczenia a nie ściemniacie ludziom w głowach
Brawo (2019-03-27 10:26) 65 49   |   zgłoś do usunięcia
Brawo jest kolejny argument MIESZKAŃCY ŁUKOWA TO SWOŁOCZ czyli nie zgadzasz sie na roszczenia, mordowanie Palestyńczyków jesteś swołocz
Mateńka Wojciech (2019-03-27 11:23) 67 54   |   zgłoś do usunięcia
Żyd to religia nie naród. Na pytanie kto jest Żydem odpowiada ten naukowiec z uniwersytetu w Telawiwie, Shlomo Sand "Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" Praca oparta o badania DNA. Oczywiście prawda ta jest niewygodna dla Żydów bo dowodzi, że 90% Żydów to Chazarowie plemię koczownicze początkowo 7 wiek północ morza Kaspijskiego. W 10 wieku sięgali już na Krym i wschód dzisiejszej Ukrainy, północny Kaukaz. Około 8 wieku przyjęli Judaizm. Koniec plemienia szacuje się na 10 wiek zostali rozbici przez kniazia kijowskiego Światosława. Uciekli wtedy głównie na zachód. O plemieniu Chazarów pisze również Wikipedia a abym nie był posądzony o manipulacje również encyklopedie PWN z czasów PRL. Pozostałe 10% Żydów to Żydzi Semiccy spokrewnieni z Arabami. Ci nam nie szkodzą było ich na terenie naszym bardzo mało i o nich faktycznie można mówić jak o narodzie wybranym. Ci rządzący nami i wysyłający roszczenia to nie naród wybrany. W ten właśnie skrótowy sposób przedstawiłem Państwu jeden z głównych powodów sytuacji na dzisiejszej Ukrainie. Chazarowie chcą tam i w Rosji tworzyć nową Chazarkę stolicą ma być Dniepropietrowsk
partyzant (2019-03-27 12:32) 58 60   |   zgłoś do usunięcia
Co z wladzami samozadowymi? Z tego co wiem wychwalaja zolnierzy wykletych walczacych jak rozumiem z syjonistycznym NKWD a napewno chazarskim. Stawiaja pomniki, biegi, grafiti. Gdzie sa teraz jak juz maja wladze? Cos tu jest nie tak. Powoli swita mi mysl, ze ci wykleci i ci z nkwd to chazarowie walczacy miedzy soba. Z zastrzerzeniem, ze wykleci byli bardziej syjonistyczni. Jak pan wyzej napisal chazarowie bo zyd powinien byc wierzacy a nkwd chyba do synagogi nie chodzilo
do partyzant (2019-03-28 11:42) 380 52   |   zgłoś do usunięcia
Z tymi „wyklętymi” może chodzić PIS i tz, "prawicy" o pokazanie, że Polacy jednak mordowali Żydów zabili przecież ponad 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci do 14 lat. Wśród zamordowanych znajduje się 327 nie Polaków w tym: 194 Ukraińców, 80 Białorusinów, 39 Żydów. Nam Polakom będą wciskać, że to "bohatery" ale przekaz w świat idzie, że mordercy Żydów. Jest dowód? Dla nich jest! Mimo, że na ponad 5000 było tylko 39 Żydów. Teza, że dzisiejsi rządzący są z nadania Izraela lub przynajmniej za przyzwoleniem jest całkowicie zasadna!
Wojciech Mateńka (2019-03-28 13:47) 64 50   |   zgłoś do usunięcia
https://www.youtube.com/watch?v=yqGeh0ODiF0&feature=share&fbclid=IwAR2lwQ330TqDyrGqwDqRGtt1RfIpXi1KH5Jjovm9j2lylG0gl-Op5RwUN9s
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Łuków ma coraz mniej mieszkańców
Łuków ma coraz mniej mieszkańców 28 875 mieszkańców liczył Łuków na koniec 2019 roku. Ze statystykami dotyczącymi m.in. ilości urodzin, ślubów, a także zgonów w mieście podzielił się z mieszkańcami Urząd Stanu Cywilnego.
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, Motoweterani Łuków oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy zapraszają na Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje