Dziś są imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Dzisiaj odwiedziło nas 1123 osób   |   Osób online: 99   |   Zaloguj się   Rejestracja

Wioletta Ekielska  
dodane: 21-07-2017 10:37   |   wyświetleń: 1117
Data wydarzenia: 21.07.2017 do 23.07.2017

„Tajemnice Filomeny”, występ przedszkolaków i poezja

Już dziś film, jutro występ przedszkolaków, a w niedzielę w łukowskim amfiteatrze zaprezentuje się Zofia Kamola ... nie tylko poetycko.
„Tajemnice Filomeny”, występ przedszkolaków i poezja 
Łukowski Ośrodek Kultury po raz kolejny zaprasza na „Łukowskie Lato z Muzami”. Dziś o godzinie 21.30 w amfiteatrze w ramach „Jetro Cinema Summer 2017" zobaczymy „Tajemnice Filomeny”.  

Ten brytyjsko-amerykańsko-francuski dramat filmowy opowiada prawdziwą historię młodej Irlandki Filomeny Lee, która nie będąc mężatką zachodzi w ciążę. Upokorzeni tym faktem rodzice wysyłają dziewczynę do domu prowadzonego przez zakonnice, gdzie kobieta rodzi syna. Dziecko zostaje odebrane matce i oddane, wbrew jej woli, do adopcji. Po blisko 50 latach Filomena postanawia odnaleźć swoje dziecko. Z pomocą dziennikarza śledczego Martina Sixsmitha odkrywa, że syn został sprzedany rodzinie ze Stanów Zjednoczonych, przy okazji ujawnia kulisy procederu prowadzonego w Irlandii przez siostry zakonne.

W sobotę o godz. 12.00 na amfiteatralnej scenie zaprezentują się dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Łukowie.

Natomiast w niedzielę 23 lipca o godz. 18.00 ŁOK zaprasza na program „Zofia Kamola...nie tylko poetycko”. Niedzielny wieczór będzie okazją do muzycznego spotkania z poezją. Autorka zaprezentuje najnowsze wiersze. W choreograficznej oprawie programu wystąpią licealistki z „Medyka”. Na przybyłą do Amfiteatru publiczność czeka okazjonalny - „poetycki gadżet”. 

Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy.

Komentowane

Zofia (2017-07-24 08:50) 24 29   |   zgłoś do usunięcia
Błagam, niech ta pani nie śpiewa. Byłem w parku, słyszałem Panią Kamolę. To nie było przyjemne...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym
Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym Kasy biletowe na łukowskim dworcu kolejowym zostały zamknięte 30 września 2014 roku. Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym. Oferta dotyczy jednak tylko spółki POLREGIO.
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi 9 października na portalu społecznościowym powstała grupa, której celem było uzbieranie jak największej kwoty na leczenie Szymonka. Nie spodziewali się, że już cztery dni później licznik pokaże 100 %. Rodzice chłopca chcą za naszym pośrednictwem podziękować.
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję!
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję! Pisząc o trendach w modzie, nie można pominąć rynku optycznego i opraw okularowych. Na każdy sezon wielcy projektanci przygotowują swoje autorskie pomysły, aby odpowiedzieć na pytanie "Co teraz w modowej trawie piszczy?". Jakie zatem trendy królują w sezonie jesień-zima 2017? W jaki sposób odzwierciedlają one to, co znajdziemy w salonach optycznych? Doradcy Klienta z sieci Okularium mają tę wiedzę w przysłowiowym "małym paluszku". Sprawdziliśmy to!
Kibicuj i wygraj
Kibicuj i wygraj Jak co roku podczas Dnia Niepodległości biegacze stanął na linii startu. Tegorocznej edycji biegów będzie towarzyszyć także Konkurs na Najlepszą Grupę Kibiców.
Tomasz Żółtko w Łukowie
Tomasz Żółtko w Łukowie Bard z Krakowa zaśpiewa przed łukowską publicznością. Biletem wstępu będą dary dla placówki opiekuńczo - wychowawczej.
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Młodzież uczyła się grać
Młodzież uczyła się grać
Słuchali rad aktora, później stanęli na deskach sali widowiskowej. Uczniowie z trzech łukowskich szkół wzięli udział w warsztatach teatralnych z Edmundem Skubikiem.
Reklamy

Prognoza pogody

IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
35 osób wzięło udział w IV Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach, które zorganizowano 4 października. Między sobą rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Kolejny krok do rozbudowy szpitala. A co z kasą?
25 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu. Jednym z ...
Harcerze podnoszą kwalifikacje
Jednym z punktów programu było spotkanie z policjantami z ...
Łukowianin na Mont Blanc
Wyprawa na tzw. Dach Europy, w której uczestniczył mieszkaniec ...
Punkty, mandat i zatrzymane prawo jazdy
Wczoraj przed godziną 19.00 policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzili prędkość ...
Prezes Łukpasz odpowiedział na pytania mieszkańców
Mieszkańcy, którzy przybyli na spotkanie zadawali wiele pytań. Wśród ...
Stypendia i nagrody wójta przyznane
W bieżącej edycji 5 kandydatów spełniło wymagania do Stypendium ...
Miasto czeka na projekt rewitalizacji
W marcu 2016 roku władze miasta ogłosiły przetarg na ...
Spieszył się na wesele, stracił prawo jazdy
W miniony weekend po godzinie 13:00 w miejscowości Ulan ...
Ulica Kilińskiego zamknięta od poniedziałku
Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie informuje, iż od 3 ...
Blisko pół tysiąca osób na Rajdzie Sienkiewiczowskim
Organizatorem rajdu rowerowego poświęconego Henrykowi Sienkiewiczowi była grupa nauczycieli ...
Pobił dziecko pasem?
Do naszej redakcji dotarła bulwersująca informacja o incydencie, do którego ...
Oddaj krew w Zespole Szkół nr 3
Akcja adresowana jest nie tylko do uczniów i nauczycieli Zespołu ...
Kładka i tunel wciąż czekają
W połowie stycznia informowaliśmy Państwa, że zgodnie ze słowami ...
Łukowiacy zatańczyli swojemu miastu
24 kwietnia na scenie auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie ...
Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne
Spotkanie poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Mikołaja. Druga część odbyła ...
Kolejny mecz bez zwycięstwa
Drużyna Górnika nie była faworytem tego spotkania i po końcowym ...
Huta Dąbrowa piłkarzami silna
Nie mówimy tu o zawodnikach z największych klubów, ani tych ...
Z prezentami w Domu Dziecka
W maju „Alternatywa dla Łukowa” ogłosiła na facebooku zbiórkę ...
Radzyń Podlaski. Zatrzymany podpalacz
Zatrzymany mężczyzna to 52-letni Józef Ch., mieszkaniec Wygnanowa. Policjanci postawili ...
Kradzieże i potrącony rowerzysta
W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch kradzieżach. ...
Ruszyły zapisy na warsztaty w ŁOK
Mieszkańcy naszego miasta wielokrotnie mieli okazję słuchać występów w ...
44-latek uratowany przed wychłodzeniem
Minionej nocy dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o leżącym ...
Muzeum Regionalne zaprasza na warsztaty wielkanocne
Kto chce mieć w wielkanocnym koszyku oryginalne pisanki, może się ...
Więźniowie porządkowali cmentarz
12 maja do Łukowa przyjechała grupa więźniów z siedleckiego Zakładu ...
Kiedy decyzja, a kiedy wypłata świadczenia?
W ubiegłym roku ruszył program 500 +. Tylko w ...
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
Łukowski szpital czekają duże zmiany, w tym rozbudowa o ...
Nadkom. Leszek Misiak pierwszym zastępcą
Dzisiaj w łukowskiej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie na stanowisko ...
Kartka Wielkanocna wybrana
Jak co roku Łukowski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs na ...
Jakie buty wybrać na siłownię?
W zależności do Twojej aktywnościNa siłowni na pewni nie sprawdzą ...
Absolutorium jest, ale z propozycją zmiany przywódcy
Sesja Rady Powiatu odbyła się 29 czerwca. Jednym z jej ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków