Dziś są imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

dodane: 09-12-2019 08:55   |   wyświetleń: 17804

Ludzie murem za dyrektorem Cybulskim

Na Facebooku ruszyła społeczna inicjatywa poparcia dla obecnego Dyrektora Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Macieja Cybulskiego.
Ludzie murem za dyrektorem Cybulskim  
- Uważamy, że władze powiatu łukowskiego powinny działać na rzecz najwyższego wspólnego dobra oraz powoływać na stanowisko dyrektora najlepszego kandydata, którym w naszej ocenie jest dyrektor Maciej Cybulski. Żadne bowiem „przepisy i kryteria” nie mogą brać góry nad pasją i wieloletnim doświadczeniem, oddaniem pracy i szacunkiem do drugiego człowieka.

Równolegle mieszkańcy Huty Dąbrowy, Okrzei i Woli Okrzejskiej zebrali dwa i pół tysiąca podpisów pod protestem przeciwko odwołaniu Macieja Cybulskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Mają zamiar złożyć je w gabinecie starosty Dariusza Szustka. 

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łukowskiej" w najbliższy wtorek. 

Komentowane

Ukf (2019-12-09 09:09) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
dajta spokój już mnie ta telenowela okrzejska denerwuja
Mur (2019-12-09 09:13) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Następna ofiara betona niedojszłego
bronk (2019-12-09 09:15) 8 14   |   zgłoś do usunięcia
kto z tych podpisujących się chce brać odpowiedzialność za Cybulskiego. ja pytam gdzie jest słuzbowy samochód muzeum
Nowy starosta szaleje po muzeum jakby był u siebie (2019-12-09 09:17) 18 7   |   zgłoś do usunięcia
Po przegranych na burmistrza wyborach psim swędem załapał się na stołek i sięga po wszystkie świętości jak po swoje! Zostaw muzeum i daj pracować doświadczonym ludziom którzy od lat wkładają całe swoje serce w te piękne miejsce!
Ela (2019-12-09 09:24) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
Piękny gest ze strony mieszkańców. To oni najlepiej wiedzą kto powinien zarządzać muzeum .Starostwo też wie kto .No ale cóż dla zatracenia i podeptania wiedzy i poświęcenia tego człowieka i jego taty ich zaangażowania nikt nie patrzy .Liczy się teraz polityka .!Mieszkańcy trzymamy kciuki nie pozwólcie na zmianę która jest bez sensu,odwołujcie się gdzie się tylko da..
Nie chcieli (2019-12-09 09:26) 21 6   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy go nie chcieli (na burmistrza) i koledzy z partii go nie chcieli (na wojewodę) to teraz "porządki" robi w powiecie ;)
To jest pisowska rzeczywistość (2019-12-09 09:30) 23 8   |   zgłoś do usunięcia
Proszę bardzo. Jęczybóli się na naszego burmistrza Piotrka Płudowskiego, choć wszyscy wiedzą że to tylko zawiść i zazdrość po przegranej, wymyśla niestworzone historie w które i tak nikt nie wierzy, pisze głupoty które wszyscy i tak wyśmiewają a tymczasem samemu na nowym stanowisku co się wyprawia? Wyciąga się łapy tam gdzie powinny one uschnąć. "Najlepiej" wysadzić z siodła zaangażowanego pasjonata, syna zasłużonego nestora rodziny Cybulskich dla których Muzeum Sienkiewicza jest życiem i wsadzić na stołek swoją panią niespełnioną kandydatkę. Kolejna fucha na pocieszenie. Tylko dlaczego kosztem miejsca w którym tak pięknie dba się o sienkiewiczowskiego ducha? Stop polityce w muzeum. Wystarczy ze stadninę w Janowcu politycznie wykończyliscie.
. (2019-12-09 09:48) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
No niestety wiedzy którą posiada Pan Cybulski nie da się zdobyć eksternistycznie tak jak wszystkich kierunków i szkół, które owa kandydatka posiada, nie tędy droga.
eeee komentatorzy (2019-12-09 11:18) 21 6   |   zgłoś do usunięcia
Miało nie być poparcia Cybulskiego w Woli Okrzejskiej a tym czasem okazało się że mieszkańcy stanęli za nim murem petycję podpisała cała społeczność Woli Okrzejskiej i okolicznych miejscowości. TYSIĄCE PODPISÓW POPARCIA. Pani Skwarek czy pani to widzi? Czy pani ma honor?!
dni policzone (2019-12-09 11:21) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Czerniec ta sprawa to początek końca pana jako radnego w powiecie! Drugi raz pana nie wybierzemy! Pan masz dbać o interesy wyborców a nie partyjne!
Do "dni policzone" (2019-12-09 12:02) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Właśnie dba o interesy wyborców, nie dopuszcza żeby pieniądze publiczne były marnotrawione, zapytaj się osób, które były na spotkaniu ze Starostą, one znają szczegóły i prawdę, zmienisz zdanie od razu o Panu Maćku.
@Do "dni policzone" (2019-12-09 12:54) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
No proszę spotkanie się zakończyło to i już negatywne komentarze z Piłsudskiego lecą. Pracą się zająć an ie pisaniem komentarzy w godzinach!
Obserwator (2019-12-09 12:58) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Pani Skwarek to juz sama nie wie gdzie sie wcisnac...
Nowy (2019-12-09 13:01) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Pan Czerniec nie miał odwagi pojawić się na spotkaniu mieszkańców Woli Okrzejskiej ze Starostą i spojrzeć w oczy swoim wyborcom ( a mieli przygotowane jajka)
Do nowy (2019-12-09 13:14) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
A kto go o takim spotkaniu poinformował?
Mieszkaniec gminy (2019-12-09 13:29) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe czym ten Czerniec zawinił, że ten Rybkowski się na nim tak wyżywa
do Nowy (2019-12-09 13:31) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Po co o jajkach pisałeś, była szansa że 18-12 pojawią się w muzeum. Wtedy byśmy im je w darze złożyli
Nok (2019-12-09 13:53) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
P. Cybulskiemu potrzebna jest tylko pomóc w prowadzeniu finansów, a nie wywalanie go z pracy.
Do mieszkańca gminy (2019-12-09 13:53) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Drogę mu załatwił z Krzywdy do Okrzei, taka jest teraz wdzięczność ludzka. Mówili mu radni gminni , żeby zrobił na Hutę Dąbrową, bo Wola Okrzejska i Okrzeja to nigdy mu nie podziękuje, jeszcze go oczerni, taki tam jest naród. Kędra jak był wójtem też tam dużo robił a głosów nigdy nie miał. U mieszkańców Huty na pewno by miał szacunek.
Mieszkanka Woli Okrzejskiej (2019-12-09 14:56) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
A czemu wy się czepiacie tylko Czernieca, jest jeszcze jeden radny powiatowy z gminy Krzywda, Pani Danuta Bosek, przecież ona jest z Pis-u, nie tak jak Czerniec z Przymierza, Panie Rybkowski podobno Pan mówił, że głosował za Danutą Bosek to niech Pan idzie do niej i załatwiajcie że Starostą Szustkiem pozostanie Maćka, przecież Pan zawsze wspierał PIS i co teraz?
ja nie Rybkowski (2019-12-09 15:37) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Pani radna to już dawno została skreślona niech zapomni o następnej kadencji, pan Czerniec zasiada w zarządzie Powiatu więc jest odpowiedzialny za to co Szustek(PIS) i Kozioł (przymierze) do spółki wyczyniają
Brawo! (2019-12-09 15:53) 9 19   |   zgłoś do usunięcia
Brawo mieszkańcy! 2 i pol tysiąca osób nie może się mylić! Czy można jeszcze dopisać się do listy?
Papa Smerf (2019-12-09 16:02) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
LUDZIE! Już czas pogonić banitę i jego wykastrowanych klakierów! LUDZIE JUŻ CZAS!!!
PIK (2019-12-09 16:12) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
W polityce żadne kompetencje się nie liczą zwłaszcza jeśli chodzi o stanowiska kierownicze bo stanowiska kierownicze wszędzie w budżetówce są polityczne. Ludzie tego nie rozumieją więc czas zejść na ziemię i zrozumieć, że ważniejsze są zobowiązania powyborcze niż czyjeś kompetencje. Wiadomo, że szkoda jest Cybulskiego ale Cybulski nie jest z PiSu więc nie może być dalej dyrektorem.
Kastrowałeś (aś)? (2019-12-09 16:53) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Czy obciągałeś (aś) ? Że wiesz?
KOMENTATOR (2019-12-09 17:41) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Komentujący PIK niestety ma rację, tak już jest w budżetówce, że stanowiska kierownicze i dyrektorskie obejmują ludzie z obecnej partii rządzącej i nikogo nie obchodzi że ktoś nie ma pojęcia o temacie, coś za coś, Pani Skwarek dołożyła swoich głosów dla Pisu więc odwdzięczyć się muszą
No jest (2019-12-09 17:58) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak to nie jest z PiSu. Jeden jest a drugi deklaracje chciał złożyć.
Okrzejka (2019-12-09 18:16) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Ja czekam az wyjdzie prawda o tym krzykaczem małym czarnym - co rycerzem chciałby być - a mendą zwykła w terenie się okazał i okazuje . typ od smsków i innych nie przyjemnych zagrywek . policzy sie z wami Jeden Sprawiedliwy . Wierzę ze będziecie palić w piekle za to co robić na ziemskim padole.
Wiesiek (2019-12-09 18:24) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Nie znam sprawy. Czy mógłby ktoś streścić sedno sprawy? Czy chodzi o zwolnienie stołka, czy w grę wchodzą kompetencje i sprawy merytoryczne czy też przynależność partyjna? Z góry dziękuję. Wiesław
bolo (2019-12-09 18:49) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
ciekawe czemu sam dyrektor nie zabiera głosu w tej sprawie. w starostwie mówią że powód usuniecia C ze stanowiska jest powazny czyli jakies zaniechania mogly byc z jego strony.
popieram Bola (2019-12-09 18:54) 9 18   |   zgłoś do usunięcia
Tak Bolo pora na to żeby sam dyrektor zabrał głos i się publicznie wytłumaczył ze swoich delikatnie mówiąc niejasnych interesów.
do Kastrowałeś (aś)? (2019-12-09 16:53) (2019-12-09 19:12) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
komentarz w stylu banity. prosty jak i on
Rybkowski (2019-12-09 20:02) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Co to za wycieranie sobie pyska moim nazwiskiem???
Do p. Rybkowskiego (2019-12-09 20:46) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Niejednokrotnie Pan wycieral sobie buźke czyimś nazwiskiem więc inni też chcą
MASZA (2019-12-09 20:55) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
czy ktoś mi powie gdzie jest służbowy samochód muzeum?
@MASZA (2019-12-09 21:03) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
w dyspozycji z-ca dyrektora. Co jeszcze ci niedoniosła?
Się wyjaśni (2019-12-09 22:31) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
No nareszcie. Prokurator już jedzie. I się wyjaśni.
Swój (2019-12-09 22:36) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Podobno jutro o 9.00 Maciej pod swoim domem ma odczytać oświadczenie. Czy to prawda że obecność jest obowiązkowa?
Jestem za (2019-12-09 22:39) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
No i ja o tym słyszałem. Specjalnie wziełem urlop. Do jutra.
Do Się wyjaśni (2019-12-09 23:36) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
No to będzie miał co w starostwie robić i instytucjach podległych
dużo będzie do wyjaśniania (2019-12-09 23:41) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
No muzeum jest instytucją podległą.
takie tam moje przemyślenia (2019-12-09 23:50) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
cóż... Szustek jako starosta spowodował wyjście na ulicę mieszkańców szybciej niż Baranowski jako radny w mieście :)
juka (2019-12-10 09:03) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Żeby tylko ta akcja nie skonczyla sie źle dla P.Macieja.Szkoda by było
Antoni (2019-12-10 09:09) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej w trudnej sytuacji a i nie opuści muzeum bo to jego świat. Myślę, że to co sie stało mieć miejsca nie powinno, są inne instrumenty jest droga współpracy. Ale ja wiem, że Cybulscy od dawna "powiatowi" nie leżały. Byli zbyt samodzielni, nieusłużni. Przyszedł człowiek, któego z charakteru doskonale zna miasto Łuków. Teraz ma ppznać cały powiat. Dla mnie to idzie wszystko na zgubę. To nie jest moja "dobra zmiana".
ani ten, ani ten (2019-12-10 09:13) 14 5   |   zgłoś do usunięcia
Do Mieszanki Woli Okrzejskiej. P Czerniec jest w zarządzie!!!Jak chcial być w zarządzie to nie tylko po dietę, coś około 2tys co miesiąc, ale też słuchać niezadowolonych ludziNie tylko się chwalić.Nie glosowałem za żadnym z tych radnych i dobrze, ale z tego co tu czytam chyba to zarząd glosował a nie wszyscy radni.Kiedyś Czerniec krytykował radnych, dawny zarząd teraz inni jego.
Do "ani ten ani ten" (2019-12-10 10:18) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Widać , że żal ci tyłek ściska i zazdrościsz mu tej diety, dam ci radę , startuj w następnych wyborach, zdobądź ponad 1200 głosów, potem zrób wszystko żebyś był w zarządzie powiatu i problem twój już z głowy. Różnica pomiędzy tobą a nim jest tylko taka, że ty byś kasę dusił u siebie w kieszeni a Czerniec kasą się dzieli z kołami gospodyń wiejskich, klubami sportowymi, szkołami, strażami, przeznacza na cele charytatywne itd., można wymieniać. Jesteś osobą, widać z komentarza, która dużo gada a nic nie robi dla społeczności lokalnej.
Do "ani ten ani ten" (2019-12-10 10:44) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Samochwała w kącie stała I wciąż tak opowiadała: „Zdolna jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, W szkole mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, ↓ Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna, A w dodatku, daję słowo, Mam rodzinę wyjątkową: Tato mój do pieca sięga, Moja mama - taka tęga, Moja siostra - taka mała, A ja jestem - samochwała!”
Do Papy Smerfa (2019-12-10 11:15) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Papo Smerfie przyłączam się do apelu. Gnać spadochroniarza i jego szczekaczki!
hihi (2019-12-10 11:30) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
ooo jakiś recytator sie odezwał, nauczyciel może?a może jakiś dyrektor, ma wiecej czasu to i wierszyki może przepisywać.wróć do tematu.a temat ważny.
Ciekawy (2019-12-10 11:41) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Dobra, dajcie se na luz.Co z tym muzeum? co z samochodem sluzbowym, co będzie dalej, co oświadczył Pan dyrektor
hahahaha (2019-12-10 11:50) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Oj Heniowi ściska, wyobraża sobie , że jest Henio i to Sienkiewicz, hahahaha
I Love Wola (2019-12-10 12:10) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Co do Maćka to on musi tam zostać to jest jego życie a na pewno jak by Sienkiewicz żył to by mu podziękował za to co zrobił dla muzeum i musimy mu pomóc a ta pani co chce wejść na Maćka stanowisko od stycznia musiała się chyba puścić że starostą i bardzo zależy jej na tym stanowisku Muzeum jest NASZE A NIE WASZE Co do pracowników Gminy w Krzywdzie i w Sarostwie w Łukowie to albo każdy pcha na stołki rodzinę albo po to zeby kraść duza kawę PiS WOOOOONNNNNN!!!
oburzeni (2019-12-10 12:26) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Uważam że komentarz I Love WOLA powinna pani Beata zglosic do policji.Utalą kto tak poniewiera godnaścią osoby.Trwa to okolo 3ech tygodni.Kto inny zawinił a kto inny zbiera lincz i to ujmujący godnosci osobie.P.Beato jeśli to nie prawda proszę zgłosić do policji.A pani mąż, rodzina co na to.Dość tego obrażania."puścić się"? Jak można tak napisać?
Oburzony także (2019-12-10 14:19) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Uważam tak samo , Pani Beato czas przerwać to szambo, niech to Pani zgłosi, dosyć tego.
Miejscowy (2019-12-10 14:46) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Ludzie dajcie się wypowiedzieć Maćkowi. Czy was to nie interesuje.
Sąsiad (2019-12-10 14:51) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
O to to. Może niech się Maciej coś odezwie. Już mnie to wkurza. Głowa w piach. Pachołkami się wysługuje.
znany (2019-12-10 14:52) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Pani Beato zgłaszaj sprawę na Policję ,nie badż ofiarą niech ktoś poniesie odpowiedzialność .Nie podaj się!
OK (2019-12-10 15:23) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Należy upublicznić wydatki dokonywane przez Pana Cybulskiego i wtedy niech Pan Cybulski się wypowie. Jeżeli defraudował to powinien oddać.
Do ok (2019-12-10 15:26) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Jestem za, niech ludzie, którzy go tak bronią zobaczą, bo nigdy nie uwierzą co zrobił, ujawnić wszystko domagamy się jako podatnicy, to są publiczne pieniądze a nie prywatne Pana Macieja.
Jestem za (2019-12-10 15:29) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja także jestem za, niech ludzie przejrzą na oczy i zobaczą jakimi społecznikami byli i są Cybulscy.
czytelnik (2019-12-10 16:39) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Chsę usłyszeć głos pana dyrektora i wtedy napiszę co o tym myślę,czy jestem za czy przeciw.
Do I Love Wola (2019-12-10 16:50) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Szmaciarzu (lub szmaciaro) ujawnij się. Z chęcią Cię oklepię po ryju.
Wstyd ludzie (2019-12-10 17:25) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Oj. Co tak obrońcy pana Maćka zamilkli? Jak zaczęły pojawiać się wzmianki o roznych "brudach" to juz tak nie bronicie go zaciekle? A pani Skwarek mam nadzieję że wystąpi na drogę sądową w stosunku co do niektórych. Bo za to że rzetelnie wypełniła swoje obowiązki, społeczność w podzięce wylała na nią nie tylko wiadro ale całe szambo pomyj. Typowo po polskiemu
Wstyd ludzie (2019-12-10 17:29) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Oj. Co tak obrońcy pana Maćka zamilkli? Jak zaczęły pojawiać się wzmianki o roznych "brudach" to juz tak nie bronicie go zaciekle? A pani Skwarek mam nadzieję że wystąpi na drogę sądową w stosunku co do niektórych. Bo za to że rzetelnie wypełniła swoje obowiązki, społeczność w podzięce wylała na nią nie tylko wiadro ale całe szambo pomyj. Typowo po polskiemu
Uczciwy (2019-12-10 17:55) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Co tam Maciek rano mówił?
Mik (2019-12-10 18:34) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej Cybulski został vice wójtem gminy Krzywda
Rysiek (2019-12-10 18:59) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie za wiele. Przyszło nas 5 osób . Zaprosił na jutro też koło 9.00 ale w większym gronie to wtedy nam wyjaśni. Także sąsiady przychodzimy jutro. Tak ?
do Rysiek (2019-12-10 19:06) 6 16   |   zgłoś do usunięcia
Ty sąsiad żebyśmy my ci nie wjechali na Piłsudskiego! Może nawet z alkomatem!
a co to? (2019-12-10 19:09) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
a co to za informacje o samochodzie służbowym? mówią o tym tylko osoby z 2 piętra?
Rysiek (2019-12-10 19:13) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
No to śmiało. Czekam.
Tak będzie (2019-12-10 19:31) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
A mury runą, runą, runą I pogrzebią stary świat ..........
Krzywda (2019-12-10 19:39) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Sienkiewicz się w grobie przewraca gdy widzi co się wyprawia z muzeum! Murem za panem Maciejem!
@Rysiek (2019-12-10 20:15) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Zaproszenie nieprzyjęte bo twój klakier donosi że w gacie narobiłeś!
Rysiek (2019-12-10 20:53) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
To było zaproszenie ciulu. Tylko test na odwagę. Ale czego ja oczekuję od pajaca.
@Rysiek (2019-12-10 21:08) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Sam się po szyję ufajdałeś i jeszcze mnie chcesz upłakać w tym? Dziękuję! Postoję!
fake news (2019-12-10 21:35) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
ciekawe ile jeszcze fejkniusów wymysli się aby wprowadzić jeszcze więcej zamieszania w sprawie! MUREM ZA PANEM MACIEJEM!!!!!!!!!!!!!!!
sympatyk (2019-12-10 21:44) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Oj Maćku, Maćku cóżeś ty nawywijał?
:) (2019-12-10 21:48) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
1. poradnia dziecięca 2. zadłużenie powiatu 3. dyrektor muzeum. a to tylko w miesiąc te zamieszania :)
bbbbe (2019-12-10 22:59) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe co na to obrońcy Maciusia, podobno przyjął ofertę wójta Wardy i będzie v-ce wójtem gminy Krzywda, gdzie sentyment do Sienkiewicza? , poleciał na kasę, to się tylko liczyło u Cybulskich, tylko jak się Wardzie znudzi, to ciekawe gdzie wróci?
Ooooo (2019-12-10 23:21) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
No to sobie chłopcy poszaleja w Krzywdzie. Tylko zeby im środków starczyło. Strach się bać. Wyrazy współczucia dla mieszkańców gminy.
bbbbe (2019-12-10 23:28) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawe co na to obrońcy Maciusia, podobno przyjął ofertę wójta Wardy i będzie v-ce wójtem gminy Krzywda, gdzie sentyment do Sienkiewicza? , poleciał na kasę, to się tylko liczyło u Cybulskich, tylko jak się Wardzie znudzi, to ciekawe gdzie wróci?
@bbbbe (2019-12-11 00:12) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Ha ha ha ha ha nooo to teraz pani dyrektor będzie miała okazje się okazję wykazać swoimi kompetencjami i wiedzą o Sienkiewiczu*może jakiś kabaret w tv* czekam czekam. Myśleli ze Cybulski odwali za nich całą czarną robotę a oni będą kawki spijali... brawo brawo brawo jednak nad dobrymi ludźmi opatrzność czuwa!
czytelnik (2019-12-11 04:40) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Brawo dla wójta Gminy Krzywda. Inni politycy tylko w gazecie czy internecie popierają Maćka a wójt proszę. Konkret. Starosta "wyrzuca" takiego człowieka z dyrektora a wójt proponuje mu zatrudnienie w gminie. Inny by się bał że to zadzieranie z PiS a on jeden odważny. Widać że chce pomóc człowiekowi, by nie był na łasce tej "pani". Brawo! A ona niech teraz razem ze starostą wykazują się w muzeum. Szkoda tylko Muzeum
Do czytelnika (2019-12-11 06:42) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
a co ty czytelniku taki poinformowany jesteś, ko kto komu proponuje? Może to przez Ciebie jest cała afera? Wyłóż karty na stół a nie wypuszczasz do internetu komentarze i ludzi sklocasz. 2500 podpisów nie może się mylic
Krzyś (2019-12-11 08:05) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Oj czytelniku, czytelniku. Ile w tobie jadu i zawiści. ale pewnie pierwszy na świętą pójdziesz do kościoła. Jezeli to prawda z tym v-ice , to co myślicie ze wójt Warda zaproponował mu stanowisko bez uzgodnienia ze starostą. Daliście sie wszyscy podpuścić. Od początku ten Wasz dyrektor kryształ milczał, a mógł porostu ociąć lub potwierdzić fakty. Wylaliście tylko wiadro pomyj na ludzi którzy chcieli po cichu , bez rozgłosu , nie krzywdząc nikogo rozwiazać sprawy drażliwe w muzeum. Oj naiwni naiwni- czy myślicie że starosta nie rozmawiał z Cybulskim i czy sam Cybulski nie zgodził sie na takie rozwiązanie, ale fajnie jest grać pokrzywdzonego . Tylko jak my wszyscy pójdziemy na święta do kościoła ? załatwić
Nieznajoma (2019-12-11 08:18) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Pocalujcie ,Panią Beate w dupe tylko przez papierek zeby jej nie pobrudzić
Nieznajoma (2019-12-11 08:18) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Pocalujcie ,Panią Beate w dupe tylko przez papierek zeby jej nie pobrudzić
Nieznajoma (2019-12-11 08:24) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Jest na zwolnieniu psychiatrycznym a wozi dzieci do szkoly
Do nieznajoma (2019-12-11 08:48) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
No i co z tego, że wozi, jeśli na zwolnieniu ma, że może chodzić, to ma chodzić i regenerować się psychicznie.
Do: Mieszkańcy gminy Krzywda (2019-12-11 09:01) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie dajcie się podpuszczać tym szczekającym eunuchom niedoszłego wojewodina i niedoszłego marszałkina. Oni narobili już sobie tyłu wrogów w lubelskim PiSie, że już na pewno żadnych pieniędzy Wasze u wójtowi nie zablokują. Mogą sobie teraz co najwyżej poszczekać :)))
Nieznajoma (2019-12-11 09:07) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Na zwolnieniu to sie siedzi w domu a nie regeneruje po szkolach albo poprzedszkolach
Nieznajoma (2019-12-11 09:11) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego sie nie wypowie w telewizji tylko sie chowa jak szczur
@Nieznajoma (2019-12-11 09:21) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Ło takie rytuały w tej swojej grupie politycznej macie . A fuj!
do Nieznajoma (2019-12-11 09:24) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Lepiej być szczurem niż osłem podporządkowanym pawianowi bu ha ha ha ha
@nieznajoma (2019-12-11 09:28) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie wypowie się bo jest na zwolnieniu i nie może podejmować czynności związanych z pracą. Sama twierdzisz że ma siedzieć w domu. Dopiero byś mu dała popalić gdyby przed kamerami wystąpił!!
Nieznajoma (2019-12-11 09:30) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Na zwolnieniu sie regeneruje a na zastepce wójta sie szykuje , trzeba miec chociarz troche wyglondu , bo Skwarkowa to przynajmniej elegancka kobieta
Nieznajoma (2019-12-11 09:39) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Telewizji sie boi bo na zwolnieniu , a do szkoly moze Dzieci wozic
Nieznajoma (2019-12-11 09:50) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Cisza przed burza , boi sie Macius
Kopernik (2019-12-11 09:55) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
no jak na prawde bedzie vice wojtem to z grubej rury wyszliśta a taki piekny byl, hamerykanski :)
Nieznajoma (2019-12-11 09:58) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Powodzenia p.Beatko trzymamy kciuki za pania
@Nieznajoma (2019-12-11 10:00) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
Elegancki - to pojęcie mocno subiektywne. PS. Mogę poprosić o kompetencje nowej pani dyrektor do prowadzenia placówki muzealnej?
Nieznajoma (2019-12-11 10:01) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Jak zostanie niedaj boze wice to bedzie dopiero ameryka
Nieznajoma (2019-12-11 10:07) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Ty sprawdz swoje jolopo a nie czepiasz sie porzadnych ludzi
Krzyś (2019-12-11 10:56) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
Od wyborów samorządowych minął dopiero rok. To myśmy wybrali wójtów, radnych i pośrednio starostów. Daliśmy im mandat zaufania . A dziś co? dlaczego im nie ufamy? Bronicie dyrektora któremu po prostu skończy się powołanie . Nikt nikogo nie wyrzuca z pracy. To że starosta nie ogłosił jeszcze konkursu – pewnie ma swoje racje i zapewnię uzgodnił to Cybulskim. To ze do czasu ogłoszenia konkursu powoła pełniącą obowiązki – to chyba każdy zrozumie, też uzgodnione z Cybulskim – bo on ja zatrudniał. I nie daj Boże aby na czas przejściowy lub stały przyszedł ktoś obcy np z Warszawy który wykopie nie tylko pamiątki po Sienkiewiczu ale pewnie wiele innych pamiątkowych dowodów. Pytanie czy komukolwiek osobiście skarżył się Pan Cybulski, że został pokrzywdzony przez starostę . To chyba wy rzuciliście oskarżenia, pomówienia itp. Daliście się podpuścić – tylko przez kogo? A może by tak zakończyć tą dyskusje i poczekać aż sam zainteresowany wypowie się (na zwolnieniu można pisać) i napisać PRZEPRASZAM za całe zamieszanie .
sebastian (2019-12-11 13:37) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
więc należy Panu Cybulskiemu gratulować awansu? :)
kot (2019-12-11 13:41) 12 8   |   zgłoś do usunięcia
i wszyscy zadowoleni XD
oj (2019-12-11 13:49) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Oficjalnie Pan Maciej vice- wójtem w Krzywdzie od stycznia 2020. Teraz zobaczymy jak będzie się rozwijać muzeum pod egidą Szustka, pozostał 4 lata rządów ten czas szybko zleci wyborcy ocenią czy to było dobre posunięcie przegranego burmistrz, pożyjemy - zobaczymy.
Nieznajoma (2019-12-11 13:54) 11 13   |   zgłoś do usunięcia
Powinien teraz przeprosic Cybulski za to ze oczernial ludzi judasz
Nieznajoma (2019-12-11 14:16) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Czy niema w calej gminie bardziej kompetentnych ludzi na to stanowisko
Ww (2019-12-11 14:21) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Pan Młynarski śpiewał ,,co by tu jeszcze spieprzyć panowie co by tu.....
Nieznajoma (2019-12-11 14:23) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
To byla specjalna zagrywka , wiedzial ze bedzie wice lysy lep , niech przynajmniej przeprosi
BracBYLEco (2019-12-11 14:24) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ja czegoś tutaj nie rozumiem.... Broniliscie Państwo Pana Macieja Cybulskiego twierdzą, że jest najlepszym i jedynym kandydatem na dyrektora muzeum a teraz co... Raptem z dnia na dzień stracil pasję do Henryka Sienkiewicza skoro przyjmuje wolne miejsce na vice wójta..... Obrońcy gdzie teraz jesteście?!?!? Czemu nadal nie walczycie o muzeum... Czyżby odpowiada Wam taka zamiana!?!?!? Chyba nie tego chcieliscie.... Walczyliscie przecież o to by Pan Maciej byl dyrektorem nie vice wójtem....
do BracBYLEco i klakierów (2019-12-11 14:30) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
a co miał tam siedzieć i czarną robotę robić , a wy leszcze nadal byście go gnoili! Gratuluję i panu Cybulskiemu i panu Wardzie! Resztę jak mówi klasyk przegumować!
Nieznajoma (2019-12-11 14:34) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
Jak ktos na leczeniu moze zostac wice , jak wojt moze przyjac takiego czlowieka do pracy na swojego zastepce ,to zgroza
Tak o (2019-12-11 14:36) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie miałby robić czarnej roboty,tylko realizować swoją pasje do Sienkiewicza... .... Niech mu się zatem pracuje jak najlepiej na nowym stanowisku ... Mam jednak nadzieję, że jeśli naprwde w muzeum były jakieś nieprawidlowosci to wkoncu i my się o tym dowiemy nio i może zostanie to ujawnione, przekazane odpowiadania organom scigania i wyjasnione...
do Krzysia (2019-12-11 14:43) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten, kto ukrywa się za Krzysiem to chyba straszny zwolennik starosty i pewnej pani co dyrektorem chce być, skoro tak atakuje a ich broni. Ale jeśli waćpan myślisz że ludzie dadzą się wpuścić w maliny toś niemądry. Ludzie wiedzą że wójt niczego ze starostą nie ustalał bo nie musi. Zrobi co zechce a że chce pomóc człowiekowi to chwalebne. Wojt tak jak te 2,5tys ludzi nie chce by dobremu człowiekowi krzywda się stala i chce pomóc.A starosta według mnie niech nosa nie wtyka do gmin czy do miasta tylko się powiatem zajmie
Do Nieznajoma (2019-12-11 16:57) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Zanim się zacznie komentować w internecie cokolwiek wypadaloby nauczyć się poprawnie wypowiadać i pisać. Chyba, że Pani po takich szkołach jak Pani Skwarek to zwracam honor
sołtys (2019-12-11 17:33) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
c-ce wójt Cybulski to brzmi dumnie. CZY TAK?
Krzyś (2019-12-11 18:24) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Wolę być "niemądry" niż tym który oczernia wszystkich, a zatroskanego i oceniającego moje wypowiedzi proszę aby jeszcze raz przeczytał moje wypowiedzi. Tam sa tylko pytania i prośba aby "tak zakończyć tą dyskusje i poczekać aż sam zainteresowany wypowie" czyli Pan Cybulski, No chyba ze boimy sie prawdy i jego wypowiedzi.W pierwszej mojej wypowiedzi jest tez słowo o zbliżających się świętach i kościele. Pozdrawiam
Prorok (2019-12-11 21:19) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja ci powiem co będzie. Muzeum będzie rozkwitać a gmina gasnąć. Koniecznie zapamiętaj ten komentarz i przypomnij za rok. Przyznasz wtedy, że moje proroctwo stało się faktem.
Prorok (2019-12-11 21:26) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Ja ci powiem co będzie. Muzeum będzie rozkwitać a gmina gasnąć. Koniecznie zapamiętaj ten komentarz i przypomnij za rok. Przyznasz wtedy, że moje proroctwo stało się faktem.
Do krzysia (2019-12-11 22:33) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Oj Krzysiu o bardzo małym rozumku :))) Powiadasz, że pośrednio starostę żeś wybierał? A w jaki niby sposób? No chyba, że przez "pośredni wybór na starostę" rozumiesz brak wyboru na burmistrza :)))
Krzyś (2019-12-12 07:47) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Art.27 p.2 Ustawy o samorządzie powiatowym „Rada powiatu wybiera starostę bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.” To litera prawa. Wójta, burmistrza, wybierasz w sposób bezpośredni poprzez głosowanie , a burmistrza w sposób pośredni- bo wybierasz radnych powiatowych a oni wybierają starostę . Chyba prościej nie da się wyjaśnić . Widzę ze należysz do osób które muszą mieć ostatnie słowo i nie ważne w jakim temacie. Lubisz oceniać wszystkich, a chyba sprawa się rozwiązuje, wiec niepotrzebne sztuczne ciągniecie tematu. Jeżeli jesteś tak dobrze zorientowany i chyba jesteś poplecznikiem P. Cybulskiego, to proszę namów go żeby raz na zawsze uciął te dyskusje i napisał jak było naprawdę. Życzę wszystkim Spokojnych Świat i nie zapominajmy ze pójdziemy z białym opłatkiem i co powiemy?
Krzyś (2019-12-12 08:05) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
w poprzednim wkradł się błąd Art.27 p.2 Ustawy o samorządzie powiatowym „Rada powiatu wybiera starostę bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.” To litera prawa. Wójta, burmistrza, radnych wybierasz w sposób bezpośredni poprzez głosowanie , a starostę w sposób pośredni- bo wybierasz radnych powiatowych a oni wybierają starostę . Chyba prościej nie da się wyjaśnić . Widzę ze należysz do osób które muszą mieć ostatnie słowo i nie ważne w jakim temacie. Lubisz oceniać wszystkich, a chyba sprawa się rozwiązuje, wiec niepotrzebne sztuczne ciągniecie tematu. Jeżeli jesteś tak dobrze zorientowany i chyba jesteś poplecznikiem P. Cybulskiego, to proszę namów go żeby raz na zawsze uciął te dyskusje i napisał jak było naprawdę. Życzę wszystkim Wesołych, Spokojnych Świat i nie zapominajmy ze pójdziemy z białym opłatkiem i co powiemy?
do k (2019-12-12 09:23) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Krzysiu masz racje poprzednik taki ma charakterek „gniotsa nie łamiotsa” :)
asik (2019-12-12 18:01) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
o kurde ale telenowela.tytuł" Jak ze stołka dyrektora wsoczyć na fotel wójta?"Czytam te komentarze i szok.Ta Beata podobno juz pracowala rok w muzeum, oprowadzala wycieczki, a mowicie ze nie ma doświadczenia.Maciej nie ogarniał administracyjnie muzeum i ma doswiadczenie na wice wójta???????A pani Zosia Mikusek, co miala za dużą wiedzę i trzeba bylo aby dobrowolnie przymusowo sie zwolnila.oj czarne chmury nad Krzywdą.Smutne to.Pan Kędrze pewnie żal, ze tyle zrobione i przepadnie.Szooook
czytelnik (2019-12-12 18:07) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Brak doświadczenia +brak doświadczenia=remis a doświadczenie +brak doświadczenia=1:0.to takie niewygodne trochę było.Ale czego się spodziewać przy takich doradcach.Tak tak szkoda gminy i mieszkańców.
Tak dla przypomnienia ,,jak to brat z bratem walczył o stołek,, (2019-12-12 19:38) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
http://podlasie24.pl/wiadomosci/lukow/jest-kandydat-na-dyrektora--muzeum-h.sienkiewicza-w-woli-okrzejskiej--10c86.html