Dziś są imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

dodane: 19-01-2020 11:03   |   wyświetleń: 8186

Łuków ma coraz mniej mieszkańców

28 875 mieszkańców liczył Łuków na koniec 2019 roku. Ze statystykami dotyczącymi m.in. ilości urodzin, ślubów, a także zgonów w mieście podzielił się z mieszkańcami Urząd Stanu Cywilnego.
Łuków ma coraz mniej mieszkańców  

USC opublikował też listę najchętniej nadawanych imion dziewczynkom i chłopcom przez rodziców.

W całym roku 2019 Urząd Stanu Cywilnego w Łukowie zarejestrował 718 urodzeń, czyli o 103 osoby mniej w stosunku do roku 2018, kiedy odnotowano 821 urodzeń. Dla porównania w 2017 roku w Łukowie narodziło się 961 dzieci. 53% urodzonych w 2019 r. osób stanowią dziewczynki.

Inną statystyką prowadzoną przez USC jest liczba zgonów w danym roku kalendarzowym. W 2019 r. odnotowano 608 zgonów, co jest liczbą mniejszą o 31 osób w porównaniu do roku 2018, w którym zmarło 639 osób. Natomiast w 2017 roku odnotowano 622 zgony.

Ponadto zgodnie z danymi udostępnionymi przez komórkę Urzędu Miasta zajmującą się ewidencją ludności, Łuków na koniec 2019 r. liczył 28 875 mieszkańców, co jest liczbą mniejszą o 364 osoby w porównaniu do roku 2018. Natomiast w zlokalizowanym przy ul. Kwiatkowskiego w Łukowie Urzędzie Stanu Cywilnego w ubiegłym roku odnotowano także 228 małżeństw, z czego część stanowiły związki zwarte z obcokrajowcami (m.in. z Rosji, Niemiec, Włoch, Japonii).

 

Najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom  w 2019 roku:

  • Zuzanna – 25
  • Lena – 19
  • Alicja – 16
  • Wiktoria – 12
  • Maria, Julia, Emilia – 11
  • Zofia, Maja, Iga, Marcelina, Gabriela  – 10

 

Najpopularniejsze imiona nadawane chłopcom w 2019 roku:

  • Jan – 16  
  • Szymon, Jakub – 14
  • Antoni – 13
  • Marcel, Franciszek – 12
  • Stanisław, Aleksander – 11
  • Dawid, Wojciech – 10

Komentowane

Łuków (2020-01-19 11:20) 14 25   |   zgłoś do usunięcia
Myśląc o tym tak poważnie i alternatywnie to.. Na bank wina Szustka jak nic.
X (2020-01-19 11:23) 19 6   |   zgłoś do usunięcia
Mniej urodzeń. 500+ w Łukowie nie zadziałało...
Mieszkaniec (2020-01-19 11:23) 28 7   |   zgłoś do usunięcia
Nie dziwota. Wokoł tylko firmy transportowe, kosmetyczki, fryzjerzy, bary z jedzeniem i ronda.
Łukowianka (2020-01-19 11:30) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma się co dziwić skoro perspektyw dla młodych ludzi brak...
politykier (2020-01-19 11:45) 22 8   |   zgłoś do usunięcia
Za to blokowisk przybywa i ceny za m2 jak z kosmosu.
Nie jest dziwne.... (2020-01-19 11:55) 30 21   |   zgłoś do usunięcia
.....że Łuków pustoszeje , choć nie zgadzam się z wrzutką o nieskuteczności 500+. Mamy przewagę w urodzinach nad zgonami . Więcej chrztów niż pogrzebów . Fakt seniorom lepiej się żyje i trwają dzielnie na rodowych włościach , ciesząc się zdecydowanym ulepszeniem bytu . Skowyczą może resortowi utrwalacze lecz tu czas goi rany. Nie dziwi fakt niezahamowanej emigracji kiedy nasze miasto znów stało się czerwono-platformerskie . W Polsce trend zmian pisowskich u nas wraca stare z przemalowaną alternatywną gębą . Co skutkuje tym , że tylko zmiana stołków jest treścią włodarzy , podwyżki , które zamortyzują rozrost pludolandii w urzędach. O obiecankach wyborczych lepiej nie mówić , mówimy wyjeżdżając tam gdzie miasto , wieś , Polska w rozkwicie a nie w konwulsjach jak Łuków. Szkoda Łukowa , szkoda mieszkańców na alternatywisty nieudolność i bezradność.
Rob (2020-01-19 12:09) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Liczba mieszkańców gminy za to rośnie :) normalny trend, skoro można korzystać z infrastruktury miasta i mieszkać tam gdzie jakby lepiej, wygodniej dla życia. Normalny trend widziany nie tylko w Łukowie i nie tylko w Polsce. Ale fakt faktem, że przydało by się działanie władz aby przyciągać tu mieszkańców, młodych mieszkańców
Andrzej (2020-01-19 12:09) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
Andrzej ty masz jakąś paranoje, wszędzie widzisz komunistów.
oj (2020-01-19 12:14) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Zabrać sygnalizację świetlną i ronda , pozamykać supermarkety i co tu dużo mówić wieś :-)
Andrzej (2020-01-19 12:14) 7 12   |   zgłoś do usunięcia
Andrzej ty masz jakąś paranoje, wszędzie widzisz komunistów.
do Rob (2020-01-19 12:19) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
Aby przyciągnąć młodych do Łukowa to musi być perspektywa pracy i godnej płacy. W Łukowie Praca jest tylko dla wybranych misiewiczów. Miałbym pytanie, byś wyjaśnił o jak infrastrukturę wykorzystywaną przez mieszkańców gminy chodzi. Mam nadzieję, że nie myślisz o zapuszczonym dworcu PKS, dworca PKP bez kas, obwodnicy bez ronda ...
Smutne ro... (2020-01-19 12:49) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
I co na to nasza władza? Co zrobiła żeby przyciagnac przedsiebiorcow , firmy ....no co ??? Rok i NIC A miało byc tak dobrze , za tej alternatywy, teraz czekają nas budowy wybiegów psów dla tych emeryckich pupili .
Łukowianin - Siedliczanin (2020-01-19 13:02) 29 9   |   zgłoś do usunięcia
Wolę Siedlce niż Łuków. Dużo wiecej atrakcyjnych miejsc rozrywki . Za kilka miesiecy powstanie piekne centrum handlowe a i mieszkania tańsze. Pracę jak ktoś chce to znajdzie co siedzieć w tym zapyziałym Łukowie. Zapraszam do Siedlec. Buduja sie bloki obok basenów. Przyjeżdżacie i się osiedlajcie. W Łukowie mieszkania sprzedawajcie w Siedlcach kupicie i w portfelu jeszcze grosza zostawicie
Do lukowianina-siedlczanina (2020-01-19 14:46) 9 22   |   zgłoś do usunięcia
Siedz w tych Siedlcach I zamknij dziub jak bys mial ambicje to ruszylbys w swiat albo za granice a nie do marnych Siedlec
eryk (2020-01-19 15:00) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Łuków to ubocze świata, zaścianek. Siedlce to już Mazowieckie-cywilizacja.
łukowianin (2020-01-19 15:15) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
A to coś dziwnego skoro Darunio i Pyśkiem czuwają aby obecnemu burmistrzowi utrudnić jakiekolwiek działania dla miasta?
Lulek (2020-01-19 15:33) 8 20   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze, będzie mniejszy ruch na drogach, tańsze mieszkania i krótsze kolejki do lekarzy - same plusy. Oby jeszcze poumierali jak najszybciej te stare dziady i baby co chodzą po przejściach dla pieszych jak jakieś żółwie.
Łukowianin -Siedliczanin (2020-01-19 16:04) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Mi w Siedlcach jest rewelacyjnie. Tu mam swoj bizbes tu się realizuję i rozwijam .Nie potrzebuje i nie muszę jechać dorabiać zagranicy . Pozdrawiam i zapraszam do Siedlec. Opieka lekarska prawidlowa i lepsza niż Łukowska a to najważniejsze, szkoły na wysokim poziomie : Krolówka , Prus .Do Łukowa jak ktoś chce moze jeździć codziennie tylko za czym ....? Nie ma co siedzieć w tym piz...wie gdzie śmieci to temat na każdą sesje :)
Łukowianin skowyt nic już nie da (2020-01-19 16:33) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Żeby utrudnić komuś działania to ten ktoś musiałby je podjąć.
Do siedlczanina (2020-01-19 16:35) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Siedlczanin powiem krotko - idz precz .Daj zyc ludziom w Lukowie zajmij sie Siedlcami I pisz na stronkach siedleckich nawet banialuki.Od Lukowa sie odpie..ol
Londo (2020-01-19 17:23) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Łuków systematycznie wyludnia się od lat i to za Szustka i teraz nic tego nie zatrzymało i nie zatrzyma..Ogólnie badania ostatnie pokazują że województwo lubelskie będzie i jest w czołówce utraty ludności w skali kraju .Wogóle ludzie na tym łuków 24 piszą bo pisza a nawet nie sprawdzą dlaczego tak się dzieje..ludność będzie przyrastać tylko w DUŻYCH MIASTACH i tak się będzie działo nie tylko w lubelskim nie tylko w Polsce ani europie tylko na całym świecie
56576 (2020-01-19 17:33) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten Szostek to jest specjalistą od rent i zasiłków i od pogrzebow bo mamy też jego koleżanki które wystawiają opinie i wysyłają po renta i po żyr smierdzacy chłopskimi stojącymi jajami
Ciekawa perspektywa (2020-01-19 17:50) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Może teraz jak nie będzie komunikacji to ludzie zostaną
Andrzeju taki nieobyty jesteś..... (2020-01-19 19:12) 22 6   |   zgłoś do usunięcia
......czy prowokujesz? Oficerowie milicji , milicjanci , średni personel urzędniczy, dawnego aparatu bezpieczeństwa , województwa , powiatu , kierowcy urzędów peerelowskich wszelakich , ubecy , sbecy , solidarni tak jak Bolek , tajni współpracownicy , donosiciele , zomowcy , ormowcy , eseldowcy , zeteselowcy i pezetpeerowcy. Oni wszyscy nie wyparowali ich dzieciątka , wnusie lub jeszcze sami dziarsko uczestniczą w utrzymaniu tego ,,,aby zmieniać tak aby nic nie zmieniać aby zostało jak było ,, a w Łukowie to nawet aby wróciło stare , jaruzelskie pod szyldami platform , stronnictw , przymierz czy alternatyw wszelakich. No oni są , żyją , i działają w Łukowie . I nie dopuszczą aby ktoś kto jest asertywny , mający coś do zaproponowania zaistniał w Łukowie . Ty masz schizę poprawności politycznej ,jesteś ignorantem historycznym i sam chyba utrwalasz czerwone w naszym mieście . To nie paranoja to realia.
endrju (2020-01-19 19:38) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
czy miłościwie nam komentujący andrzej zna tak samo hymn państwowy jak zasady pisowni?
Gratka (2020-01-19 19:58) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Nawet rysko nie jest wstanie pomóc. Nawet jego wielkie plecy tego nie zatrzymają. Ale rysko ma plana na łuków....zamienić na wieś.
Ciekawa perspektywa (2020-01-19 20:09) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Może teraz jak nie będzie komunikacji to ludzie zostaną
Będzie jeszcze gorzej (2020-01-19 20:15) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Marazm w mieście i podwyżki. Nawet nie zanosi się na nic lepszego.
Kaśka (2020-01-19 20:22) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
czy Pludowski gwarantuje, że w mieście coś będzie na TAK? że tu będą ciekawe inwestycje raczej NIE, czy zniknie bałagań z odpadami - raczej NIE, czy będą nowe miejsca pracy - raczej NIE. Pludowski zastał dobrze prosperujące miasto i tylko może być gorzej.
Zgadzam sie z Kaska (2020-01-19 21:04) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Obecny burmistrz to teoretyk on w gadce moze I dobry. Ale w dzialaniach cieniutki.Za Szustka to sie miasto budowalo byly inwestycje a teraz co?? Bida z nedza I marazm. kompletnie nic sie nie dzieje.Taka jest prawda - I komunikacji nie ma I zlobka w kotlowni nie ma I tanich mieszkan nie ma inwestycji nie ma I pomyslu na miasto nie ma
zapłaczmy razem (2020-01-19 21:13) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
...i tomografu też nie ma :( a szopka w wykonaniu kandydatów w wyborach zdecydowanie większa niż ich wiedza i pojęcie o świecie. bida z nędzą i marazm. kompletnie nic się nie dzieje. Taka jest prawda - I opieki nocnej w stoczku i wojcieszkowie nie ma i nie ma komu oprowadzać turystów w muzeum. Nawet nie zanosi się na nic lepszego. chociaż niektórzy awansowali lub awansują jak niesie pieśń po wsi
Kaśka (2020-01-19 21:39) 12 16   |   zgłoś do usunięcia
CO MNIE OBCHODZI STOCZEK ja mieszkam w Łukowie i chcę by miasto było dobrze zarządzanie i żeby coś dobrego się tu działo. A tu nic, a nic.
X (2020-01-19 21:53) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawi mnie o czym nielot i spółka będą jęczeć jak juz bedzie ten sprzęt w Łukowskim Szpitalu ???? Dlaczego nielotu tylko gadaja a nic nie robią w kwesti rozwoju miasta ??? Dlaczego zniknął pan Zenek z " tapety" u pana Arkadiusza ????
Zenek zniknął .... (2020-01-19 22:07) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
......bo wafel hetero jest a buła może donosić i już do Arkatiósa się nie przystawi no bo po co . Chedero jezd nie?
asan (2020-01-19 22:09) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
tomograf? zdaje się że jsfp musi mieć zapewnione środki w planie finansowym przy zawieraniu umowy, pod rygorem zastosowania środków dyscypliny finansów publicznych, a poza tym po podpisaniu umowy sprzęt musi być wyprodukowany przywieziony i zainstalowany w pomieszczeniu które musi przejść dedykowany remont - to oprócz przetargu trwa że 3 miesiące... czyli na uruchomienie pracowni potrzeba przynajmniej 5 miesięcy, to chyba nie tajemnica?
Nie niepokój się asan (2020-01-19 22:17) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko jest zabezpieczone i przygotowane na Tomograf i Mammograf.
asan (2020-01-19 22:44) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
przepraszam za ten tomograf. Miasto dziś dołuje i to szybko znika wręcz. NIC DOBREGO NIE WIDAĆ. KICHA
asan (2020-01-19 23:08) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
przepraszam za idiotę podszywającego się pode mnie powyżej - oczywiście dalej będziemy robić konferencje z tekturkami
Nie niepokój się asan (2020-01-19 23:55) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko jest zabezpieczone i przygotowane na Tomograf i Mammograf.
asan (2020-01-19 23:58) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
...i mazaki do pisania po tekturach też mamy!
Darek (2020-01-20 00:08) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Ide spac , Pozdrawiam. Asan
cha cha (2020-01-20 00:18) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
To dziwne, że idiota o kimś innym mówi idiota
asan (2020-01-20 01:49) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
MIASTO STOI W MIEJSCU, NAWET ZIMA TU NIE CHCE PRZYJŚĆ. Pludowskii miota się i nie bardzo wie co zrobić. Czytają wywiad w NGŁ to żenada. Z taką władzą w mieście brak tu perspektyw.
asan (2020-01-20 03:39) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Za co te nagrody w 2019 roku jak w Łukowie jałowizna i letarg !? Za co !?.Zal patrzec jak miasto chyli sie ku upadkowi .
asan (2020-01-20 06:29) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
...serio chcesz w ten temat? Oj wpieprzysz się na minę konkretńą, jeśli chodzi o nagrody w latach 2010-18. Za co dostał 39 tysięcy były szef zgl? Dlaczego zrezygnował z pracy?
Kim jest asan (2020-01-20 07:46) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Kto to jest asan bo za dużo wie o Łukowie, to musi być jakaś "szyszka".
Układ Łukowski (2020-01-20 08:32) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Przestańcie pisać takie głupoty bo zaraz napisze kto od kogo łapówki brał, kiedy, ile i za co. No i się skończy pajacowanie.
LGBT (2020-01-20 08:45) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
No niestety w Łukowie to można sie ożenić z jedną osobą i klepac biede. A jak się wyjedzie to kazdy z każdym gdzie chce i jak chce. Do tego postkomuna i lokalna klika i sitwa nie da dojść sprawiedliwosci do głosu. Wszystkie stanowiska poobsadzane rodzinami piją kawkę całymi dniami i myślą jak udupic innych co chcą sie wychylic. A w niedziele w pierwszej lawce w kościele. Tfuuu...
ww (2020-01-20 08:57) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
I teraz widać to o czym mówie że w Łukowie nic się nie dzieje jaki burmistrz by nie rządził. Czy Zemło czy Szustek czy Płudowski. Co z tego że są ulice budowane i najdroższe bloki droższe niż w Siedlcach czy Białej. Dziesiątki ludzi przeprowadza się do Siedlec i mówi śmiejąc się ze zaoszczędzili kilkadziesiąt tysięcy a dodatkowo łatwiej znaleźć prace w Siedlcach bo jest dużo więcej firm a co z resztą co ucieka np do Warszawy czy innych miast? Cały czas powtrzam że Łuków rozwijał się w latach 60, 70 . Gdzie powstawały duże osiedla i sporo osób dostawało je za free jako pracownik. Czekało się długo ale wtedy był największy napływ ludności. Powstawały zakłady dające kilka tysiecy miejsc pracy a co dzisiaj ? Polityczni poplecznicy trolują na necie chwaląc jak to jeden burmistrz lepszy od drugiego. Który stworzył lub przyczynił się do powstania tysiąca czy kilku tysięcy miejsc pracy ? Jeden zafundował w centrum markety i korki przez to są a drugi zafundował droższe bloki niż w Siedlcach . Co z tego zalewu co z tych marketów co z tych nowych ulic dróg jak ludzie uciekają . Gdzie są zakłady ? W strefie wiekszość to firm które były w Łukowie tylko miejsce zmienili jak Łuksja. Jedyny WIpasz to nowy pracodawca ale tyle co on zatrudnia to kropla w morzu . Łuków deski nie zabili tylko dlatego że ludzie do pracy za granice jeżdżą i na tirach bo inaczej to tutaj sami emeryci by zostali i Łuków miałby 8tys mieszkańców. Tak więc skończie swój troll polityczny i zapytajdzie burmistrza staroste co zamierza zrobić żeby powstały miejsca pracy i tanie mieszkania . Może burmistrz i starosta zaczną współpracować a nie walczyć tak samo radni bo rzygać się chce na te polityczne przepychanki które są zemstą za jakieś zakulisowe gierki . Czas zacząć coś robić dla miasta i powiatu bo sama budowa dróg nic nie da no chyba że ułatwi wyprowadzkę z miasta .
Potęga Transportowa (2020-01-20 09:22) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
Łuków to polskie zagłębie transportu, w powiecie jest ponad 300 firm zajmujących się transportem. Wiek z nich zatrudnienia po kilkadziesiąt osób. Także praca jest, kierowca zarabia dziś nie mniej niż 8 tys. zł. miesięcznie, ale wy łukowskie lenie nie chcecie być kierowcami, więc muszą pracować Ukraińcy i Białorusini którzy wywożą pieniądze z kraju i wydają je u siebie. Chcesz dobrze żyć w Łukowie i zarabiać lepiej niż w Warszawie? Zostań kierowcą tira, spedytorem, mechanikiem, kup swoją ciężarówkę i załóż firmę transportową, ty patentowany bumelancie.
do.Potęga Transportowa (2020-01-20 09:30) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Podaj jedną firmę która zapłaci 8 tys pracownikowi . Pokaż tego pracownika niech pokaże mi na papierze że ma 8tys a postawie ci flachę . Kobiety też na tirze mogą jeźdżić? Rozumiesz fakt że nie każdy nadaje się na kierowce tira a może cześć ludzi ma w dupie być 3 tygodnie poza domem i spać w budzie szczać na koło i jeść z puszki ? W wiekszym mieście zarobi tyle co na tirze a wieczorem jest w domu z rodziną i kupi mieszkanie 30tys taniej jak nie więcej haha
do.Potęga Transportowa (2020-01-20 09:37) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
a i większym mieście ma na papierze tyle co zarobi i na emeryturę będzie miał wiecej odłożone a tutaj więcej odkłada właścicielowi tirów na nowego tira . Tak więc czekam żebyś pokazał mi kierowce który pokaże że ma 8tyś na papierze hahaha . Policz mu ile jest w pracy bo to że śpi w tirze setki km od domu ja uważam za przebywanie w pracy . Pewnie z 200godzin jazdy a w sumie z 500godzin poza domem a po 15 latach budzisz się i mienło Ciebie życie dzieci dorosłe a Ty nie widziałeś jak dorastaja a żona jak obca . Dziwisz się że nei chcą polacy jeźdżić . Wolą mniej zarobić i być w domu. Niech tirowcy zapłacą 8tys netto a cała wypłata na papierze i uczciwe godziny pracy a nie magnesy i czyjeś karty i zobaczą ile polaków będzie stać w kolejce o prace
a po co żona i dzieci? (2020-01-20 11:23) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Dzieci to wydatek tylko niepotrzebny, żona to już taniej wyjdzie do burdelu pójść raz na jakiś czas w Siedlcach jest tego dużo. Na papierze? Po co wspierać rząd i bandę złodzieji na 500+? Pod stołem wypłata jest w Łukowie normalnością.
Biuro (2020-01-20 11:52) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
Statystycznie najchętniej nadawane imię męskie w kraju to JAROSŁAW
LGBT (2020-01-20 11:54) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Liczyłem na imię Pioter
Do lulek (2020-01-20 12:23) 11 9   |   zgłoś do usunięcia
Hej Lulek .Jak Cię nic nie przejedzie wcześniej to też będziesz stary .pozdrawiam
Do. Po co ci żona i dzieci (2020-01-20 12:36) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Ciebie to żadna baba nie chce a jak płacisz za sex to żadna nie chce i musisz podwójnie płacić.
podszywający się pod asana.... (2020-01-20 14:00) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
.....to wafel pegon i związkowy witold , mieszcze ujadacze i matoły z rozdwoioną jażnią . Nasila się to gdy za ciepłą wódkę wypiją a piją codziennie tylko nie ma kto wąchać..
ORLIK Biały (2020-01-20 14:21) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
No tak bo asan tak jak darek jest jest. Ale. Masz łeb jeden z drugim. Po tej wodzie.. Ciepłą walisz?
ORLIK Biały (2020-01-20 14:21) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
No tak bo asan tak jak darek jest jest. Ale. Masz łeb jeden z drugim. Po tej wodzie.. Ciepłą walisz?
ORLIK Biały (2020-01-20 14:21) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
No tak bo asan tak jak darek jest jest. Ale. Masz łeb jeden z drugim. Po tej wodzie.. Ciepłą walisz?
Krr (2020-01-20 15:43) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Wyprowadziłem się z Łukowa kilka lat temu i nie żałuję, tak jak ktoś napisał salony kosmetyczne, hipermarktety i ceny za m2 mieszkania jak z kosmosu. Brak pracy , godnej płacy i perspektyw. To są główne problemy tego miasta o rozwiązywaniu których jakoś nikt nie myśli.
Mieszkaniec SNK (2020-01-20 15:55) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak się skończy eldorado w postaci diet dla kierowców ciężarówek, to te łukowskie dziad transy popadają. Kto to widział firmę transportową w środku osiedla domków jednorodzinny? Kto do tego dopuścił?
Grzegorz (2020-01-20 15:59) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Lulek to nie kto inny jak troll Alternatywy znany jako Julek Bogdan z Facebooka. Typowy łukowski stary zgred, któremu wszyscy i wszystko przeszkadza.
asan (2020-01-20 17:47) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
wróciłem!
urzędas (2020-01-20 17:48) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Mam pytanie do Darka: jakie trzeba mieć osiągnięcia zawodowe, żeby dostać 29.000 tys. nagrody?
ex Łukowianin (2020-01-20 19:17) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Młodzież kończy szkołę średnią, kończy studia i wyjeżdża do większych miast za pracą. Zdecydowana większość moich kolegów i koleżanek z liceum skończyła studia techniczne i na stałe osiedliła się w dużym mieście. Do Łukowa raczej na pewno już nie wrócą, bo do czego tu wracać? Niestety, takie są realia każdego miasta pokroju Łukowa. Ludzie nie będą tu mieszkać z sentymentu czy lokalnego patriotyzmu. Każdy młody człowiek chce się rozwijać i godnie żyć.
Urzędas (2020-01-20 19:53) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Darek śpisz ? Odwagi.
Borek (2020-01-20 20:55) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Ludziom nie chce się pracowac, takie czasy... Kiedyś za 100zl dniówki bylo 10 chętnych, a teraz za 200zl nie ma ani jednego. Pożyjemy, zobaczymy co z tego będzie
asan (2020-01-20 21:57) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
kiepsko się dzieje w Łukowie - brudno i ponuro. Brak perspektyw, a już nowe rządy ponad rok i co??? Cienko to widać, a efektów ni ma!
recydywa (2020-01-20 22:10) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Wszystko przez prezerwatywy
Oleś (2020-01-20 22:42) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
jak zmobilizować tego burmistrza do czegoś. czy on coś potrafi. ta pani od śmieci w mieście też przegina!
asan (2020-01-20 22:48) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Wieje nudą w tym Łukowie. Kiedy sesja Łukowska? Gdzie jest Burmistrz? Co budują w mieście? Czy Pegona boli " zgniatarka "czy coś innego ? Czemu Arkadius jest po solarium ? Czemu Lolek to cienki Bolek ? - bolec...
00 (2020-01-20 22:52) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Poprzedni burmistrz tyle lat i nie powstały nowe miejsca pracy tylko jedno bagno na zalewie. Sprzedał działki monopolidcie żeby mógł najdroższe bloki postawić. Super. Nawet nikt z poza Łukowa bloków tutaj nie chce budować. Jaki burmistrz by nie był to Łuków i tak będzie się wyludniał.
asan (2020-01-21 07:50) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
BURMISTRZ NIE POMYSŁÓW NA MIASTO TO MIESZKAŃCY SIĘ ZWIJAJĄ
Urzędas (2020-01-21 09:20) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Darek ale ja nie o to pytam. O nagrodach Darek czas zacząć.
Do asan (2020-01-21 09:23) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
A poprzedni burmistrz jakie miał pomysły? Ile stworzył miejsc pracy ile firm z zewnątrz zachęcił? Zalew co wody w nim brak nie zatrzyma tutaj młodych bo oni w Siedlcach maja aqua park bo oni w Siedlcach maja więcej miejsc pracy tańsze mieszkania. Galerie gdzie zakupy można zrobić bo i tak większość z Łukowa jedzie do galerii na zakupy do Siedlec. Większość z Łukowa jedzie nawet do Siedlec do kina bo tam same premiery na bieżąco a nie jak w Łukowie po miesiącu i jeszcze niewygodne siedzenia. Bezpodstawnymi atakami na burmistrza bez używania konkretnych argumentów nie zaoewnisz komu innemu wygranej w wyborach. Jakbyś był mądrzejszy to byś zrozumiał ale widocznie ciężka sprawa dla ciebie. Prawda obroni się sama. Młodzi ludzie to widzą i dlatego wyjeżdżają z Łukowa
recydywa (2020-01-21 09:56) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Kto na to wyrobi miasto się zwija co władze robią by temu zapobiec
Gumowski guma (2020-01-21 10:20) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja chcem premie od smaku gumy 29 tysi Dario plisss daj cyne mordo ty moja, jak dają to się bierze błahaha
Songo (2020-01-21 10:29) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Za co hajsy dostałeś od Darunia ? Kampania ?
zaklinacze (2020-01-21 11:07) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Służalcze tępaki już siadły do kompów i usprawiedliwiają syf w mieście i zastój w rozwoju. Od waszych durnych komentarzy samo się miasto nie posprząta ani nie rozwinie.
01 (2020-01-21 12:23) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Psy go cze spuszczone i chcą zatuszować łapówki i premie za nic
Songo (2020-01-21 16:31) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
No jak to było z tą faworytą misiewicza w pracy po godzinach do 19 ??? Niech się wypowiedzią od. Osoby
Do 01 (2020-01-21 16:43) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
To premie za spłatę długu zglu, ręka rączkę myje ,kolesiostwo kolesie,kolesiunie,dać łobuzą władzę
Do zaklinacza (2020-01-21 16:53) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Sam jesteś dura pała lamusie
zaklinacze (2020-01-21 17:22) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Nawet tępaku poprawnie napisać nie umiesz.
andrju (2020-01-21 18:49) 15 7   |   zgłoś do usunięcia
Cha , cha , cha , ha , ha ,ha, chi , chi chi , hi , hi , hi .
Urzędas (2020-01-21 19:39) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
A czym się zasłużyła dla miasta Pani specjalistka od VAT? Darek powiedz, nie wstydź się.
Ty zaklinacz (2020-01-21 19:54) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Za długo się edukowałeś dzbanie i to teraz procentuje lewaku
asan (2020-01-21 21:04) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
niech tu w mieście coś się zadzieje niech otworzą się mózgi miejskiej władzy. Czy burmistrz siedzi tam na tym stołku tylko dla siebie???
Do. Asan (2020-01-21 21:14) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Co się zadziała za poprzedniego burmistrza? Ile miejsc pracy stworzyl? Nie dawno pisali ze 60 osób zatrudnil haha.
asan (2020-01-21 22:07) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
to już było gościu, żyjemy w nowych czasach, ty jesteś cofnięty, chcemy żeby coś tu się zadziało, a ty jęczysz. Jest 2020 rok i nikogo nie obchodzi co było rok temu
Ciężko idzie (2020-01-21 22:32) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
14 miesięcy Pioter rządzi i bardzo kiepsko mu to wychodzi a mieszkańcom miasta wychodzi na to, że nikt im tego nie da co im Płudowski w kampanii obiecał.
asan (2020-01-21 23:23) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
i tutaj trzeba dodać, że ten majster od kierownicy w mieście nie patrzy do przodu tylko się ogląda. Ogląda i porównuje i znowu do tyłu. Tak się nie da. to nie jest jazda do przodu. Mieszkańcy chcą konkretów nie mrzonek. Kiepska woda, kiepskie powietrze, słabu urząd, nic do przodu.
@asan @ciezko idzie (2020-01-21 23:33) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
Dareczku, nasz kochany Pinokiu. Przestań jęczeć jątrzyc przeszkadzać a będzie dobrze. Smarujesz na fb tu zmieniasz nicki. Proszę weź się zachowuj godnie do roboty ktoro pelnisz , niestety :( / W
Zaraz popadniesz w stan agonalny (2020-01-22 00:18) 13 8   |   zgłoś do usunięcia
Łoj ty schizolku. Ty wszędzie Dareczka widzisz. Weź lekarstewka i już nie pisz charciku, psitku czy inny łorełku.
Powtarzam głośniej! (2020-01-22 08:15) 11 14   |   zgłoś do usunięcia
Dareczku, nasz kochany Pinokiu. Przestań jęczeć jątrzyc przeszkadzać a będzie dobrze. Smarujesz na fb tu zmieniasz nicki. Proszę weź się zachowuj godnie do roboty ktoro pelnisz , niestety :( / W
Poprzedniku (2020-01-22 09:12) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
wytrzezwiej, laddnie bylo pic we wtorek ?
Do asan (2020-01-22 13:09) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Ja mam dobrą pamięć i dla mnie ważne co było tak samo ważne co jest.. Człowiek mądry uczy się na bledach i nie chce popełnić tego samego błędu i zagłosować na kogoś co przez tyle lat urzędowania nic nie zrobił dla poprawy jakości życia w mieście. Nie powstały miejsca pracy a mieszkania które powstały są najdroższe w okolicy. Dlaczego władza nic nie zrobiła żeby sprzedać działki konkurencyjnym deweloperom żeby ceny były niższe? Tego burmistrza będę oceniał na koniec jego kadencji i uwierz ze napewno go skrytykuje jak będę uważał że się nie sprawdził. Póki co widzę tylko hejt z Twojej strony od pierwszego dnia urzędowania nowego burmistrza. Akatujesz jak wściekły a taki niby z Ciebie człowieku katolik. Haha
Doasan... (2020-01-22 16:43) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
......który to asan bo nie chcę jego gęby oglądać w sądzie, jeszcze zdążę. Taki cwaniak to też go trochę pogriluję nie jest ........syn bez skazy m......a jedna.
miasto się zwija (2020-01-23 20:39) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli temu burmistrzowi, co nie daj Boże uda się dotrwać do końca kadencji, to liczba mieszkańców spadnie poniżej 25 tysięcy.