Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Redakcja
dodane: 20-01-2020 14:32   |   wyświetleń: 8100

Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście

Po opublikowaniu informacji od czytelniczki pt. "Kto zrobił taki syf" spływają do nas kolejne fotografie z Łukowa. Tym razem "syf" jest w Parku Miejskim.
Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście 
"Chyba nie widzieliście większego syfu. Ja owszem, widziałam" pisze do nas pani Anna. Miejsce w którym wykonała  zdjęcia to obrzeża Parku Miejskiego w Łukowie. "Jak to zobaczyłam ogarnął mnie szok!"- dodaje kobieta.

Jak twierdzi zastępca burmistrza Paweł Krasuski miasto jest sprzątane regularnie, park również. Krasuski tłumaczy,  że ekipa sprzątająca mogła coś przeoczyć. W momencie gdy do miasta napływa informacja o bałaganie w danym miejscu, odpowiednie służby natychmiast reagują i sprzątają teren. 

Zastępca burmistrza zachęca mieszkańców do zgłaszania takich miejsc poprzez internetowy system powiadamiania NaprawmyTo.pl, wtedy służby od razu się tym zajmą. Wszelkie problemy tego typu można też zgłaszać do sekretariatu Urzędu Miasta.





Komentowane

Wstyd (2020-01-20 15:17) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Może już czas, żeby miasto wymyśliło coś w miejscach publicznych. Wstydzić powinni się ci którzy śmiecą, ale może wystarczy postawić kosze a nie robić tu wielkie afery.
Traper (2020-01-20 15:40) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Może jeszcze viceburmistrza za rączkę wziąć, zaprowadzić i pokazać? I lizaka kupić?
MikeL (2020-01-20 17:07) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Heheh.. Piękne tło na ostatnim zdjęciu - JRG PSP :) Przecież wiadomo, że strażak musi być wysportowany i nie pije :D:D:D Ale ktoś im PR zrobił :)
janek (2020-01-20 18:01) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Może czas posprzątać/wymienić naszych miejskich włodarzy, którzy nie potrafią zorganizować pracy sprzątaczy. Proszę zobaczyć co się dzieje na skrawku placyku róg ul.Browarnej i Lewickiego. Każdy kto chodzi przez zielony mostek widzi śmieci nie skoszone badyle, porozrzucane płyty chodnikowe ale przecież włodarze i sprzątacze tego nie muszą widzieć. Zobaczymy jak długo? Wrócimy do tematu z fotkami za kilka dni.
Ja (2020-01-20 18:13) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Jaki trzeba mieć śmietnik I pustą dynię zamiast głowy,żeby zlikwidować śmietniczki w mieście. Brudasy śmiecę ,brudasy prowokują ,tylko sprzątać nie ma komu.
Halibut (2020-01-20 18:33) 16 9   |   zgłoś do usunięcia
Szanowni współmieszańcy naszego miasta, może wcześniej należało by zaapelować do naszych dzieci, rodzeństwa, a może i rodziców, aby nie śmiecili w naszym mieście. Zamieszczone powyżej apele i słowa krytyki nie należy kierować do Włodarzy miasta, a w pierwszej kolejności do nas samych.
łukowiak (2020-01-20 18:47) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy władze miasta zrobią porządek z BURDELEM który straszy na ul.Siedleckiej?! Ten niby market.
Ostra (2020-01-20 19:19) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Co za bezmozgi. Umia imprezowac a posprzątać już nie. Jakie wychowanie takie obrazki.
Ostra (2020-01-20 19:19) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Co za bezmozgi. Umia imprezowac a posprzątać już nie. Jakie wychowanie takie obrazki.
Wert (2020-01-20 19:29) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie było by tylu butelek jak by takie skupowali jak by płacili za kilogram segregowanych śmieci to problem segregacji też by zniknął i cała filozofia wy piszacy powyżej!!
Bodo (2020-01-20 19:38) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Niech ruszą dupy za co my płacimy od samego patrzenia można dostać zakażenia
Jadwiga (2020-01-20 19:39) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
To ze wsi podlotki przyjeżdżają i śmiecą u nas miastowych.
Pracownik szpitala (2020-01-20 19:41) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Widać gdzie są imprezy plenerowe i tam pojawia się syf więc postawić kamerki i jedziemy a śmietniczki swoją drogą .
Hetero (2020-01-20 20:58) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Przestancie ujadać lamusy tam zawsze był pierdonik ,odcinek od skate parku do mostu z Wyszyńskiego, butelki po browarach tu dzież wódy to standard
Tych dwoch Rzadzacych to pomylka (2020-01-20 21:52) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Smiac mi sie chce z wypowiedzi tego drugiego.Pytam sie a co ma zrobic kobiecinka co nie ma internetu a widzi balagan w miescie? Chloptasiu co ty za glupoty wygadujesz- twoim obowiazkiem jest dbac o miasto bo za to we dwoch bierzecie spore pieniadze a nie nadajecie sie na te stanowiska burmistrza I vice
tak to prawda (2020-01-20 21:54) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
tylko uczciwość, tylko porządek po mojemu
Gość (2020-01-20 22:02) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
O jestem zdziwiony, tyle komentarzy a nikt jeszcze za ten syf nie obarczył łukowskich policjantów.
ida (2020-01-20 22:40) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
takich miejsc jest więcej - proszę przesyłać do redakcji fotki
Ll (2020-01-20 22:46) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Wszędzie widzą i zgłaszają do Łuków24 śmieci tu brudno tam brudno. Ja się pytam kto tak brudzi? Co że wsi przyjeżdżają wieczorem butelki rzucać? To wasze dzieci piją wieczorami. Wystarczy wyjść na miasto o 20 a monopole Tesco i inne miejsca aż trzeszczy od młodzieży pijącej. Jak sobie wyczuczyliscie dzieci porządku to brudżą na mieście. Brudasy i tyle tak jak jeden komentujący mówi że jak nie ma smietniczki to rzuca byle gdzie. Jakoś ja jak nie ma smietniczki chowam w kieszeń i wyrzucam gdy jest smietniczka. Jak że mną ktoś w samochodzie siedział i pił piwo to nikt nie wyrzucił nic tylko każdy mówił podejdź pod smietniczka to wyrzucimy śmieci. Jak się chce to się porządku pilnuje wszędzie a jak nauczyliscie dzieci być brudasami to teraz będąc młodzieżą syfią wszędzie. Nie raz widzę jak matka prowadzi małe dziecko i widzi jak papierek rzuca na ulicę i nic mu nie powie. Zwróć jej uwagę to wielka afera bo małe dziecko co się czepiasz.
asan (2020-01-20 22:55) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
I co myslicie ze Burmistrz wezmie miotłę i Wam to posprzata ? Chyba.na głowe upadliscie .Bierzcie sie do roboty a nie zdjecia wysylacie. Wasze miasto to dbajcie o nie. Nic samo się nie zrobi. A do Burmistrza to z konkretnymi pomysłami na rozwój miasta.
asan (2020-01-21 07:44) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
dałem ciała to burmistrz powinien zacząć od siebie, dać przykład. TyLKO COŚ CIENKO TO WIDAĆ. a POMYSŁY MY MAMY TYLKO JAK SIĘ PRZEBIĆ. BO BARIERA DUŻA
kris (2020-01-21 09:05) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Hey Pisarze!! Najpierw wychowujcie bachory a potem miejcie pretensje do sprzątających
Do asan (2020-01-21 09:18) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
A Ty rzucasz śmieci gdzie popadnie. Ile ci płacą za ataki na burmistrza? Czy może głównym zainteresowanym jesteś pinokiem? Jakoś za wcześniejszych burmistrzów nic nie pisałeś i nie ktytykowaleś ani nie atakowaleś.W ministerstwie siedział trol i atakował i tutaj następny.
wojtek (2020-01-21 09:45) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
było do przewidzenia zlikwidowano smietniczki nieładnie jak nie ma smietniczek to efekty smieci zaczynają sie pojawiać w sieci podziękowac włodarzom
adas (2020-01-21 10:30) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Trzeba zrobić tak jak w Niemczech butelka droższa od piwa czy wody, napoju i się skończy bałagan.
asde (2020-01-21 10:30) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Śmieci na trawniku do nie jest problem tylko braku śmietniczek. To jest problem brudasów, którzy śmiecą i wychowania wyniesionego z domu.
mieszkaniec (2020-01-21 10:58) 4 12   |   zgłoś do usunięcia
Brudasy zawsze były i będą a burmistrz jest od tego żeby w mieście było czysto i nie piszcie głupot, że ktoś oczekuje od niego aby sam brał miotłę
Mieszkaniec (2020-01-21 11:19) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
Wydaje mi się że zamiast komentować wywiązywanie się z obowiązków odpowiednie instytucje, zacznijmy od samych mieszkańców. Takie górki butelek i innych śmieci niestety ale zostają grupki młodych osób. Czy jakaś osoba paląca gasi papierosa i wyrzuca to do śmietnika, czy raczej wyrzuca przed siebie na chodnik trawnik? Edukacja i uświadamianie to chyba pierwszy krok do walki z takimi widokami. Ale myślę że miasto Łuków nie dojrzało jeszcze do tego aby samemu świadomie małymi krokami zacząć od siebie. Dlatego brawo dla was, którzy potrafią tylko krytykować...
Wierzący (2020-01-21 11:20) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Jedyne roziązanie to pałowanie pijaków krzyżem
Do. Mieszkaniec (2020-01-21 11:26) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
To wina burmistrza że jesteś idiota? To wina burmistrz że Ciebie nie wycbował? To wina burmistrza że jesteś brudasem i rzucasz. Śmieci gdzie popadnie? Dla mnie smietniczki czy są czy nie to nie problem. Nie mam gdzie wyrzucić to sobie w domu do smietniczki wrzucę. Jakie śmieci człowiek ma idąc miastem? Papierek po batonie? Mała butelkę po wodzie? Kartę jakąś? Wielki problem do domu zanieść? To prawie nic nie waży. Gowniarz do domu butelki nie za niesie bo matka mu wpieprzy. Kiedyś były na każdym kroku smietniczki i jak się któraś zapelnila to brudasy rzucali obok śmieci. I co wtedy może burmistrz zatrudni człowieka koło każdej smietniczki żeby stał i na bieżąco sprzątal po brudasach bo jak przechodzą koło smietniczki to obok rzucają. Nie raz było widać sterte śmieci koło pustej smietniczki. MIESZKANIEC zgłoś się do burmistrza to nauczy Ciebie śmieci wyrzucać. Nauczy Ciebie kultury nauczy Ciebie czytać ze zrozumieniem i może nauczy Ciebie życia. Może i wuchowa skoro rodzice tego nie uczynili. Jak nie to zgłoś się do starosty czy wojewody
E. (2020-01-21 11:47) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
To niech mieszkańcy Łukowa się nie skarżą tylko przestana śmiecić. Samo się nie naśmieciło. Nikt z Gdańska nie przyjechał i nie zostawił syfu. No to jest szczyt bezczelności samemu być brudasem a potem się skarżyć.
Nie rzucaj obelg na Mieszkańca prostaku (2020-01-21 12:17) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Idź sam do burmistrza po naukę. Bliżej masz anonimowy chojraku zza kompa.
Do. Wyzej (2020-01-21 12:29) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Ciebie parę schodów dzieli. Możemy się spotkać i powiem Tobie to samo w twarz haha
Olo (2020-01-21 12:32) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Zróbmy akcje. Mieszkańcy powiatu skarżą się na śmieci. Nadsyłać zdjęcia winnego znajdziemy w mieście to burmistrz w powiecie starosta. Haha. Brak smietniczek w powiecie na wsiach.
Obserwator (2020-01-21 12:42) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma miesiaca bez tematu śmieci. I tak trwa to od roku. Przejrzałem łukow 24 i jest to 11 arykuł . Wiec problem jest i jest on bagetelizowany, a tak nie powonno byc . W ciagu 12 miesiecy 11 artykułów o smieciach z przerwą na Wielkanoc . Śmieci w parku, smieci nad zalewem , smieci na bulwarze smieci na browarnej ...itd. wszedzie smieci Mam wrazenie , ze od roku nic się nie robi w tym temacie . Łuków jak był brudny tak jest tylko dlaczego ???? Czy władza smieci nie widzi tylko mieszkańcy? Co się stalo , że tak brudno jest ?
Kaśka (2020-01-21 13:04) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
do wszystkich - w mieście to burmistrz odpowiada za jego wizerunek. w tym odpowiada za ład i porządek w mieście. niech sobie bidak poczyta to może do niego dotrze, że to jego powinność. jest jeden problem trzeba podnieść cztery litery z krzesła i zobaczyć jakie miasto ma potrzeby.
Do. Obserwator (2020-01-21 13:13) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Podaj propozycje co władza ma zrobić żeby śmieci nie było? Smietniczki co 20 metrów? Obywatel brudas i tak nie wrzuci. Tylko w poslce śmietniki po osiedlach na klucz zamykane bo obywatele nie potrafią śmieci segregowac bo firmy nie chcą za śmieci płacić i na osiedla podrzucali. Co rząd robi żeby śmieci po lasach mniej było? Każdy płaci za śmieci odbierane są ile wystawisz czy jeden czy 10 worków i ta sama cena a śmieci wraz w lasach przybywa. Co z tym rząd zrobi? W lesie nikt nie sprzątnie. Na ulicach miasta co raz ktoś sprzątnie. Na wsiach czyściej i wniosek taki ze w mieście sporo brudasów jest.
smietniczki (2020-01-21 13:56) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Klituś bajdus gdzie te śmietniczki i kto sprzata.Zaśmiecajacy powinni płacic mandaty,ale policji chodzącej po ulicach trudno zobaczyc.
Obserwator (2020-01-21 14:16) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej nic nie robić . Zwalic na rzad i czekac na nastepny artykuł ze zdjeciem . Jestem pewnien ze w lutym sie ukaże. A tak powaznie to ten kto rzadzi miastem niech dba o porzadek i czystosc w miescie . A jak nie wie i nie potrafi to zrobic to niech odda wladze to ktos inny posprzata .
Do obserwator (2020-01-21 15:15) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej nic nie robić zwalić na burmistrza. W lasach smietnisko rząd wprowadził podatek za śmieci bo to miało sprawić że nie będzie śmieci w lasach a spowodowało że śmieci coraz więcej i co rządowi nie można zwrócić uwagi bo rząd z PiS który popierasz a za śmieci w mieście burmistrza można obwiniac bo to już nie z PiS.? Myślisz że ludzie tacy głupi żeby uwierzyć w Twój hejt? Ja powtarzam jeszcze raz trzeba karać mandatami brudasóww co smiecą
??? (2020-01-21 15:55) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Czy oprócz galopujących podwyżek brudne i zaśmiecone miasto to te efekty ponadrocznego urzędowania nowego włodarza?
??? (2020-01-21 15:55) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy oprócz galopujących podwyżek brudne i zaśmiecone miasto to te efekty ponadrocznego urzędowania nowego włodarza?
Llu (2020-01-21 16:21) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
A dzisiaj smród z Łuk-paszu w nos bije, a miało nie waniajet wina szóstka gumować jeszcze raz gumować
Obraz miasta (2020-01-21 17:27) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Śmieci wszędzie! Brudno wszędzie! Co to będzie? Co to będzie?
Op (2020-01-21 18:35) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Syf w powiecie i co ja to wlodarz? Drogi powiatowe w mieście bez smietniczek brud na nich. Co to będzie?
Do. Asan. Mieszkaniec obserwstor (2020-01-21 18:37) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jesteście najmadrzejsi hejterzy. Zadałem pytanie asanowi to uciekł bo argumentów brak. Pojawił. Się obserwator dostał pytanie uciekł pojawił się mieszkaniec i tak samo uciekł.. Coś cienko z wami nie potraficie porozmawiać na argumenty tylko hejtowac potraficie.
phi (2020-01-21 19:09) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
nie przesadzajta stym zasmiecaniem pare butelek wam przeszkadza, tyle to andrju w jeden wieczur przy komentowaniu opruznia
mieszkaniec1 (2020-01-21 19:11) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Każdy powinien pilnować swoich śmieci.
radny (2020-01-21 20:17) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby w tych zasyfiałych miejscach stały krzyże święte lub figury matki boskiej to ludzie nie wyrzucaliby tam śmieci. Miasto powinno wygospodarować fundusze i postawić tam wskazane wyżej akcesoria.
podciągnijcie się klakierki (2020-01-21 20:30) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Nie dość, że syf to tu jeszcze głąby forum zaśmiecają próbując usprawiedliwiać opieszałość burmistrza.
Kaśka (2020-01-21 21:01) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
do wszystkich - w mieście to burmistrz odpowiada za jego wizerunek. w tym odpowiada za ład i porządek w mieście. niech sobie bidak poczyta to może do niego dotrze, że to jego powinność. jest jeden problem trzeba podnieść cztery litery z krzesła i zobaczyć jakie miasto ma potrzeby
Do. Kaska (2020-01-21 21:13) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie Twoje ziomki asany mieszkance. Kaśka może odpowiesz co zrobi starosta z bałaganem w powiecie? Wszędzie śmieci leżą brak smietniczek. Może powie dlaczego drogi powiatowe są źle oznakowane i jest na nich bałagan? Może odpiwiesz dlaczego rząd nic nie robi z śmieciami w lasach? Może odpowiedzialni za to rusza tyłki i rozwiążą problem? Ty też zaraz znikniesz zmienisz nick i będziesz hejtowac? Czy choć trochę masz inteligencji odpowiesz.
Obserwator (2020-01-21 21:19) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Tu nie ma nad czym dyskutować tylko brać się do roboty i sprzątać . Myślisz ,że jak trochę ulejesz to śmieci zniknął z miasta??? Dyskusja wydaje się zbędna . Pod 11 artykułami w łuków 24 dyskutowano i wraz to samo. Obrońcy władzy pomóżcie jej ,weźcie miotły i w miasto .
miejska władza (2020-01-21 21:20) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
jak jeszcze ktoś ośmieli się pisać o bałaganie w mieście to pojedzie na sybir.
Hm (2020-01-21 22:23) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Czy ty Obserwatorze sugerujesz żeby wziąć miotły i wymieść śmieci z miasta a potem tę nieudolną władzę?
Łukasz (2020-01-21 22:56) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Ale takich miejsc jak to jest więcej. W niedalekiej odległości przejście od ulicy browarnej do mostka na Krznie. Sypiący się gruz z pustostanu. Śmieci po jednej stronie jak i drugiej. W sezonie letnim zachwaszczony i zaśmiecony teren za tum płotem drewnianym. Powyrywane od xx czasu palisady i kostka brukowa przy nich. Przejście/skrót od Rogalińskiego przy płocie Orląt. Miejsce bardzo często zasmiecane butelki, papierki, opakowania foliowe. Smietniczek niema tyle co potrzeba stoją często w nie odpowiednim miejscu.
Co pan na to zaradzi panie radny? (2020-01-22 00:12) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Przejście przy płocie Orląt? Toż to prawie pod oknami radnego Wereszczyńskiego!
Do. Obserwator (2020-01-22 08:22) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Z Twoja główką wszystko w porządku? Śmieci z brudasa który rzuca śmieci tak jak Ty i burmistrz wójt prezydent ma za to odpowiadać i chodzić za Ciebie zbierać śmieci? Brudas zawsze się usprawiedliwi. Takich to karać mandatami po 300zl i szybko skończyłoby się a takich jak Ty to 500 bo za głupotę dodatkowo haha
Obserwator (2020-01-22 09:28) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Eksperci z fb i rzecznicy niech idą i Burmistrzowi pomogą skoro sobie sam nie radzi. Kasa z odśnieżania miasta została wiec powinien być błysk na ulicach . Specjaliści - te wszystkie Do.... - mniej gadać więcej robić .
Do. Obserwator (2020-01-22 11:13) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
A ty idź pomóż rządowi sprzątać lasy skoro sobie nie radzą i staroście pomóż sprzątać powiat bo w powiecie śmieci więcej a i pomóż zarządowi dróg powiatowych ustawiać znaki zgodnie z przepisami. Jesteś z slusznej partii i tylko widzisz błędy konkurencji aby tylko ich hejtować. Zacznij od siebie od swojej partii i później hejtuj innych. Trzeba samemu świeci przykładem a dopiero zarzuca coś innym.
Obserwator (2020-01-22 13:11) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Kto jak kto ,ale Warszawka powinna odróżnić hejt od faktów . Rozumiem też ,że z tak dużej odległości miotła nie sięga, a i śmieci trudno zobaczyć, więc pomoc żadna ( nie licząc wypocin internetowych ) Nasiąkniecie "Stolycą" też rozumiem : wszystko co przeciw- to PIS . Najlepiej tutaj pogadać i swoje swoje mądrości wygłaszać ,bo nic innego nie pozostaje .
PS (2020-01-22 13:18) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Niestety taka jest cześć społeczeństwa - zapyziała, brudna, roszczeniowa i tępa.
Dar Młodzieży (2020-01-22 13:31) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Te zielone butle po perle są bezzwrotne więc nikt ich nie weźmie po desperadosie tez poza tym jak są butle po desperadosie to wiadomo że to młodziez śmieci bo tylko oni ci gówniarze to piją i jakieś piwka smakowe itd a nie jak prawdziwi faceci prawdzi faceci to wiedzą co dobre i nie śmiecą.
Grzegorz (2020-01-22 13:45) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Ulica Farna, przy banku, tragedia.
Jolka (2020-01-22 14:06) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrzowi korona by z glowy nie spadla jakby smietniczki w miescie postawił a nie ogladał się na kogoś
Do jolka (2020-01-22 17:57) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Ty na miasto wychodzisz z śmieciami żeby je wyrzucić? Dla mnie nie problem jeden papierek zabrać do domu do smietniczki wrzucić. Kto ma problem? Młodzież co nie zabierze butelki po piwie bo rodzice w domu go zjadą. Paczki po papierosach też nie zabiorą ani po prezerwatywach. Czy burmistrz wszystkimi smietniczkami w mieście zarządza? Z tego co pamiętam to nie bo sporo ka zarządców innych niż miasto.
WSTYD (2020-01-22 18:29) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
zeby tak wygladała ZIEMIA ŁUKOWSKA
Jolka (2020-01-22 18:34) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Nic by się nie stało jakby Burmistrz dostawił więcej śmietniczek. Na śmietniczkach nie ma ,która to do kogo należy ,a i my mieszkańcy nie mamy obowiązku znać właścicieli śmietniczek. A jeżeli masz jakiś pomysł na śmieci to grzej jutro do Burmistrza i przestań tu w dysputy wchodzić . Najwięcej teraz o mieście mają do powiedzenia Ci co już w nim dawno nie mieszkają Łukowscy Emigranci . Doradcy z dala ,którzy żyją przeszłością i są oderwani od rzeczywistości . Mam wrażenie ,że mamy zarządców na uchodźstwie.
Do. Jolka (2020-01-22 19:14) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja wiem czyje są smietniczki gdzie stoją bo śledzę co się dzieje a Ty odkąd pamiętam tylko oskarzasz i hejt siejesz. Ja nie widzę problemu zabrać śmieci do domu bo ich dużo nie mam. Jak stały smietniczki to wielki problem był bo śmieci porozrzucane bo śmietnik wokół i wina burmistrza bo nie sprząta. Ja widzę rozwiązanie problemy a Ty Jolka nie widzisz. Bo Ciebie nie wychowali w domu nie nauczyli kultury i porządku. Zamiast siedzisz tutaj i hejtowac nauczyła byś swoje dzieci żeby nie śmiecili na mieście i po problemie byłoby.
Jolka do Do.... (2020-01-22 19:34) 4 9   |   zgłoś do usunięcia
Proszę przeczytać jeszcze raz tylko powoli i spróbować zrozumieć :)
Do.Jolka (2020-01-22 20:13) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Haha najpierw Ty poczytaj przemyśl i dopiero komentuj. Widzę argumentów zabrakło i dyskusja skończyła się .
Jolka (2020-01-22 20:36) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Z argumentami to do Burmistrza a nie tu . Tu trzeba działać nie gadać .Z samego gadania jednak jeszcze nic nie wynikło. Na tym kończę tą bezproduktywną rozmowę .
Do. Jolka (2020-01-23 09:29) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
To dlaczego nie działasz tylko w kółko hejtujesz? Co zrobiłaś sama w tym temacie? Byłaś z raz u burmistrza żeby coś poprawić w tym kierunku? Beproduktywne i idiotycznie płytkie są Twoje wypowiedzi. Nie potrafisz nawet nawiązać merytorycznej dyskusji popierając swoją wypowiedź jakimis sensownulymi argumentami. Po prostu haotyczne wypowiedzi przepełnione agresją do drugiego człowieka który jest z przeciwnego obozu politycznego. Ja przynajmniej krytykuje każdego bez względu na przynależność polityczną gdy tylko zrobi coś źle. W tym momencie nie widzę winy burmistrza w tym że pijaka młodzież śmieci rzucając butelki albo jakies brudas rzucają śmieci na złość bo smietniczki nie ma. Zajmij się Jolka wychowaniem swoich dzieci bo będą tak samo rzucać śmieci a może już to robią. Za poprzedniego burmistrza taki sam był problem bo śmieci pełno było wokół smietniczek bo komuś trafić do smietniczki nie chciało się i tak samo uważałem że to nie wina burmistrza tylko ludzi którzy są po prostu brudasami i rzucają śmieci gdzie popadnie.
wyborca (2020-01-23 16:02) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Proszę sobie przypomnieć czy miasto było tak brudne jak za obecnych włodarzy.
do, wyborcy (2020-01-23 19:18) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
jeśli wyborco nie pamiętasz jaki śmietnik był za poprzednich włodarzy to podsyłam artykuły i daty. Obecny burmistrz winny że śmieci są na ulicach a za poprzedniego też śmietnik był i co teraz powiesz ? Wszyscy burmistrzowie są winni że część ludzi w Łukowie to śmieciarze co rzucają śmieci gdzie popadnie ? Część mieszkańców wie co zrobić z śmieciami i zaniesie je nawet do domu do śmietniczki aby tylko nie rzucać na ulice a część ma to w dupie. Jeśli Ty twierdzisz że to wina burmistrza włodarzy to ja myślę że Ty sam śmiecisz na ulicach . Ja widzę problem w ludziach bo nie potrafią zrozumieć że nie wolno brudzić miasta . Problem jest z tego burmistrza i za poprzedniego tak więc nie obwiniaj tego włodarza a nie chwal innych . Dla mnie jeden i drugi nie jest winy bo oni nie rzucają śmieci . Zamiast oskarżać powinieneś trochę odświeżyć swoją pamięć pierwszy artykuł o śmietniku w mieście z roku 2012 Przepełnione śmietniczki i brud na ulicach. „Śmieciowa” strona Łukowa 2012-07-31 09:51:00 Artykuł czytany 7887 razy Śmieci nie mieszczące się w koszach, porozbijane butelki, czy papierki leżące na chodnikach – tak bardzo często wyglądają ulice Łukowa. Na dodatek w wielu miejscach śmietników nie ma w ogóle, co oznacza, że odpady nierzadko lądują np. w krzakach lub na trawnikach. DRUGI artykuł z roku 2016 Redakcja dodane: 31-03-2016 10:21 | wyświetleń: 15762 Śmieci w mieście Śmieci w mieście czy miasto śmieci? Do naszej Redakcji napływają zdjęcia różnych miejsc naszego miasta i okolic, które toną w śmieciach.
mieszkaniec (2020-01-23 20:00) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Na bulwarze w śmietniczkach i koło smietniczek pełno butelek po piwie i innych napojach,nawet w rzece,koło ławek łuski od ziaren słoneczników..Tam policji nie zobaczysz,a śmieciarzy tak.Człowiek z kultura nawet gdy nie ma śmietniczki nie zaśmieci środowiska.Przyznać trzeba,że smietniczek w mieście jak na lekarstwo.
rekordzista (2020-01-23 20:36) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Za poprzednich burmistrzów też się taki artykuł pojawił raz na jakiś czas ale to nie to co teraz, że 12 razy w ciągu roku bo miasto brudne i zaniedbane.
do,rekordzista (2020-01-23 20:45) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
piszesz że idealnie było za poprzednika a jak pokazałem przykłady to teraz licytujesz ze teraz wiecej. Juz raz chcieliście sie licytować że ten burmistrz zatrudnił więcej osób a wyszło ze 5 a poprzedni 60 . Za poprzedniego burmistrza nie było tyle hejtu bo główni hejterzy to każdy wie skąd są . Widzę że rozmowa z takimi jak Ty to szkoda czasu bo nawet sam nie rozumiesz co piszesz. Dla Ciebie jedyne rozwiązanie to wymiana burmistrza . Nie widzisz innych rozwiązań bo widocznie nie potrafisz nic wymyśleć , Ci co śmiecą są jak zawsze niewinni. Jak ktoś Ciebie okradnie to też nie jego wina tylko trzeba oskarżyć rząd że mu nie zapewnił dobrze płatnej roboty i musiał Tobie ukraść samochód haha . W Polsce przestępców oszustów złodziei śmieciarzy co niszczą i zaśmiecają się broni a oskarża innych .
Nie wciskaj kitu! (2020-01-25 14:38) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten burmistrz zatrudnił już 17 osób a nie 5. Ostatnio panią od zieleni wZDM a jeszcze wcześniej w ZGL pana z biura Głuchowskiego.
Jan z osiedla (2020-01-26 16:43) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Łuków, miasto królewskie zasługuje na dobrego gospodarza, takiego który zadba o porządek w mieście. Fakt, że mieszkańcy śmiecą nie stanowi żadnego wytłumaczenia, gdyż burmistrz ma do dyspozycji służby, które powinny dopilnować czystości i porządku na terenie miasta i to burmistrz powinien wskazać tym służbom sposoby załatwienia tego problemu. Skuteczność zarządzania miastem mierzy się min. stanem jego czystości a z tym jak widać obecny włodarz sobie nie radzi.