Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

dodane: 19-11-2019 09:06   |   wyświetleń: 7366

Muzeum Sienkiewicza może mieć nowego szefa

Maciej Cybulski kieruje placówką do końca roku. Jego przyszłość jest niepewna.
Muzeum Sienkiewicza może mieć nowego szefa 
- Kadencja pana dyrektora rzeczywiście się kończy. Zarząd będzie musiał podjąć decyzję, czy powierzyć mu kierowanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej na kolejne lata, czy też poszukać innego rozwiązania - mówi pytany o ewentualne zmiany personalne Dariusz Szustek. 

- Chciałbym zostać na stanowisku. Czekam na decyzję Zarządu Powiatu - mówi Maciej Cybulski.   

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej 

Komentowane

OKRZEJAK (2019-11-19 09:36) 37 13   |   zgłoś do usunięcia
Muzeum Sienkiewicza to marka wytworzona przez Cybulskich. Wiele pracy i serca wkłada teraz Pan Maciej. PS. Plotka już na Okrzei jest. Po co stworzono wicedyrektora i to stanowisko ma pani pisu? A właśnie wstyd. Będzie bojkot placówki zapewne
Klu (2019-11-19 09:51) 30 12   |   zgłoś do usunięcia
Nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek władza pozostała ślepa na dokonania pana Macieja. Wszak dobro tego cudownego miejsca jest najważniejsze. Nie dociera do mnie, ze polityka może działac na szkodę wieloletniego dziedzictwa, ogromu wiedzy i doświadczenia. Pan Cybulski to marka, to atmosfera tego miejsca. W dodatku dobry, ciepły, życzliwy człowiek. Przyjaciel szkół, zawsze chętny do pomocy i merytorycznego wsparcia. Mam nadzieję, ze powiat zastanowi się tysiąc razy. Nie wyrzuca się ludzi sprawdzonych i dobrze prowadzących placówkę. Nie chcielibyśmy żeby dokonania Cybulskich poszły na marne. Panie Macieju, całym sercem z panem. Jest Pan duszą tego miejsca.
Rado Powiatu (2019-11-19 10:11) 18 6   |   zgłoś do usunięcia
... proszę o rozsądek. Są pewne granice. A wiemy kto jest teraz zastępcą i co może się wydarzyć...
Gosia (2019-11-19 12:21) 16 6   |   zgłoś do usunięcia
Panie Maćku proszę się nie poddawać. Nie wyobrażamy sobie politycznego dyrektora który ma zastąpić człowieka który żyje muzeum i tyle dobrego dla niego zrobił.
aqq (2019-11-19 13:02) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
Zapewne trzeba obsadzić kogoś z wieruszki jak to mawiają " córkę leśniczego"
Inka (2019-11-19 14:32) 13 21   |   zgłoś do usunięcia
Aaaaa to dlatego vice została pani Beatka. Po skończonej kadencji Pana Macieja zostanie pewnie p.o. dyrektora......
Aaa (2019-11-19 14:37) 18 4   |   zgłoś do usunięcia
Dopóki nie było wicedyrektora to muzeum miało się świetnie. Nagle przestało być świetnie. Dziwne!!!
Nok (2019-11-19 15:45) 8 18   |   zgłoś do usunięcia
Zniszczą go. To już ustalone.
wybor (2019-11-19 16:51) 16 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyczyną próby odwołania p. Cybulskiego są zobowiązania powyborcze. Z ludźmi, którzy nie zostali wybrani na urząd coś PiS musi zrobić. Nie może ich ot tak olać, bo to są ich ludzie. Ponieważ obecny dyrektor nie jest z PiSu to chyba dalej tłumaczyć nie trzeba? A, to, że do zarządzania muzeum potrzebne są kompetencje to nikogo to nie obchodzi. "Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Do dziś się nic nie zmieniło.
Układ (2019-11-19 20:28) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Trwa grillowanie dyr. muzeum. Wykończą go psychicznie.
kredyty (2019-11-19 20:42) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
seria porażek trwa: najpierw likwidacja oddziału szpitalnego dla dzieci - później zamieszanie wokół punktu krwiodawstwa - a teraz prawdopodobnie wsadzenie swojego stołkowicza z obecnego fachowca. muzeum też pod hipotekę na kredyty zostawicie?
Nie wszystko złoto... (2019-11-19 21:31) 4 19   |   zgłoś do usunięcia
A może pan Cybulski zamiast łkać i się użalać nad sobą pochwali się swoimi sukcesami finansowymi przynajmniej z tego roku? Może jakiś wywiad? Jakiś artykuł pan redaktor by popełnił?
Do Nie wszystko złoto... (2019-11-19 22:20) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś nie widzę tu łkającego i użalającego się nad sobą pana Cybulskiego. Widzę ludzi, którzy są oburzeni tym co się dzieje, którzy widzą że PiS wyciąga swoje macki coraz dalej od Łukowa i niszczy ludzi niczym walec. Jeśli pan Cybulski zrobił tyle błędów w tym roku to co w tym czasie robiła pani wicedyrektor? Czy nie płacimy jej za to żeby wspierała pana dyrektora i ewentualnie chroniła muzeum przed błędnymi decyzjami? Widać że największym przegranym zeszłorocznych wyborów jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Monika (2019-11-19 22:20) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Wstyd, żeby kolesiostwo i przynależność partyjną brała górę nad kompetencją, znawstwem i pasją. Tak oddanego Muzeum dyrektora chcieć zastąpić analfabetką w dziedzinie Sienkiewicza, to kompromitacja dla władz. Atmosferę miejsca tworzą ludzie z pasją, jeśli tego zabraknie, pies z kulawą nogą nie zajrzy do Woli Okrzejskiej. Panie Starosto, niech się Pan ocknie
Murem za Maćkiem! (2019-11-19 22:42) 21 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej Cybulski to niesamowicie ciepły, otwarty i kompetentny człowiek. Nie wyobrażamy sobie muzeum w Woli Okrzejskiej bez niego. Wsadzenie jakiegoś niekompetentnego. partyjnego nominata byłoby żenującą kompromitacją i na pewno odbiłoby się szerokim echem w całej Polsce. Władzo, opamiętaj się!
szara rzeczywistość (2019-11-19 23:12) 4 16   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby nie pani vice to tych błędów by było duuużżżooo więcej. Prawda panie Maćku?
Komitet Obrony Muzeum (2019-11-20 06:34) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Przed partyjniactwem i partactwem.. Nie dość napsuł? Za 500 oddaliscoe rozumy? Nie dla zmiany dyrektora!!!!!
szara rzeczywistość (2019-11-20 06:36) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby nie vice, gdyby nie starostwo to w niedługim czasie trzeba by było chyba zamknąć muzeum, co za tym idzie Maciej i jego żona stracili by pracę. Jesli tego chcecie, jesli w ten sposób chcecie mu pomóc piszcie dalej. Jesli uważacie że starostwo stać na ciagle zwiększanie dotacji dla muzeum na wyczyny Macieja piszcie dalej, ale w ten sposób niszczycie go, wlasnie wy niby broniący . Starostwo okazało mu bardzooo duzo cierpliwości, dało bardzoooo dużo szans na poprawę, co on zrobił? Moze by wypadało udzielić wywiadu Panie Macieju! niech sympatycy dowiedzą się jakim to wspaniałym zarządzającym Pan jest.
Machina ruszyla! (2019-11-20 06:48) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby nie wicedyrektor? Widzę już że propagandowa machina ruszyła aby zniszczyc i zgnoic człowieka aby tylko zalegitymizowac zaplanowane już miesiące temu stołkowe zamiary. Dotacja na muzeum została zwiększona ale w takiej ilości aby opłacić etat dla pani. Proszę więc sobie wyciągnąć wnioski sami. Na szczęście my mieszkańcy gminy krzywda nie godziny się na rozdawnictwo i kolesiostwo!!! Precz z decyzją, panie dyrektorze nie damy się!!!
Szara rzeczywistość (2019-11-20 07:00) 3 12   |   zgłoś do usunięcia
Obrońcy Macieja łączcie się jesteście już bardzo blisko by sami pozbawić go funkcji, oby tylko funkcji
@ (2019-11-20 07:10) 15 5   |   zgłoś do usunięcia
Rzucacie tutaj jakiejś insynuacje, a może ktoś ze starostwa powinien przedstawić wyliczenia i udzielić wywiadu. Jeśli coś jest nie tak - kawa na ławę. O ile mi wiadomo, starostwo nie odniosło się do owych rewelacji w artykule. A miało szansę, redakcja pytała o opinię... Powiat zaś chwali się muzeum na lewo i prawo... Z tego, co powszechnie w całej Polsce wiadomo, pan Maciej pozyskuje mnóstwo pieniędzy na kupno pamiątek. Kasa, którą przeznaczono na dodatkowy etat, mogła pójść na ekspozycję. Od tego ma też służby księgowe, aby mu pomagały w zarządzaniu. On sam ma się znać na Sienkiewiczu, a nie na wszystkim... Nie dla partyjniactwa! Murem za Maćkiem!
SMAK GUMY (2019-11-20 07:29) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Przegumowac wszystkich, szczególnie tych co chcą robić bałagan w muzeum mojego dziecinstwa. Przegumowac partyjniakow
do poprzedników (2019-11-20 07:43) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Jakie zamieszanie z krwiodawstem? Jesteś śmieszny jak twoje zdanie. Typowa plotka polaczka z Łukowa. ,,ZLIKWIDUJO KRWIODAWSTWo'!!! HUR DUR RYSZRAD POMÓZ!!!!!!!!! A jak Klub zapytał w lublinie to ,,stacja krwiadawsta nie bedzie likwidowana' - i tyle w temacie waszej marnej wiedzy a bardziej nie wiedzy internetowi ludzie od wszystkiego i niczego do roboty sie wezcie a nie kompleksy leczycie ze jedyne zdanie jakie mozecie powiedziec aby ktos wysluchal to walenie pustym czolem w klawiature!!
obserwator (2019-11-20 08:34) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Za życzliwość ludzi można w powiecie łukowskim stracić pracę a to ciekawe groźby Panie Starosto.
do obserwator (2019-11-20 11:13) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie ty to wyczytałeś?
GIM2 (2019-11-20 11:56) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
nigdzie, wymyślił, jak większość rzeczy z komentarzy w internecie
Pioter (2019-11-20 12:32) 23 5   |   zgłoś do usunięcia
Panie starosto Szustek: 1. pan Cybulski to jest Człowiek o wielkiej kulturze i zakładam, że nie zniżyłby się do takiego poziomu aby tutaj z panem dyskutować; a pan czyż nie miał spraw sądowych za komentowanie? 2. jeśli pan chcesz rozliczać dyrektora to rozliczać należy z całości jego kadencji a nie tylko z ostatniego roku kiedy to już zakładam zrobiono wszystko aby skompromitować pana Cybulskiego; 3. proszę napisać jakie comiesięcznie Muzeum ponosi koszta z utrzymaniem z-cy pensja + pochodne (zus itp) 4. Czy w związku że w środku roku budżetowego zatrudniono pracownika powiat przekazał placówce środki na utrzymanie tegoż pracownika? 5. Czy prawdą jest że pani obecna z-ca dyrektora w wyborach samorządowych z list PiS startowała na wójta gminy Krzywda i czy prawdą jest że w ostatnim czasie zatrudniono jeszcze jedną panią która ww wyborach startowała z list PiS do rady powiatu Łukowskiego? 6. czy dobrze widzę że próbuje pan zastraszyć dyrektora i zagrozić że jeśli my czytelnicy i zwolnicy tego aby to pana Cybulski nadal kierował Muzeum nie przestaniemy go wspierać to pan ukarze go i pozbawi pracy? Na początek może wystarczy. Panie Macieju serdecznie pozdrawiam i proszę się trzymać?
Kawa na ławę (2019-11-20 16:17) 15 4   |   zgłoś do usunięcia
o to to. Kawa na ławę ile kosztuje uposażenie pani zastepcy
Ja (2019-11-20 17:54) 6 14   |   zgłoś do usunięcia
Państwu Cybulskim koniecznie wystawić pomnik - wszystkim razem i każdemu z osobna, bo wszyscy jak by nie było w muzeum byli albo są zaangażowani. Tylko czy stołek dyrektora dziedziczony jest z pokolenia na pokolenie? Jak tron. Kończy się kadencja i zobaczymy co dalej. Państwo Cybulscy "tworzący muzeum, opowiadający w nim otrzymywali za tę pracę wynagrodzenie, to nie jest ich prywatna firma tylko publiczna placówka, pracowali jak każdy. A obecny pan dyrektor MC nie robi łaski, że pozyskuje pieniądze na eksponaty, bo oprócz tego, że opowiada w muzeum, to przede wszystkim jako dyrektor odpowiada za jego rozwój, czyż nie taka jest rola dyrektora?
obserwator 2 (2019-11-20 18:12) 13 4   |   zgłoś do usunięcia
"Ja" to w wojsku d..a, wstrzymaj się z pisaniem swoich farmazonów, i czekamy na odpowiedzi które postawił Pioter. Ja dorzucę pytanie o kompetencje pani która w tej chwili pełni funkcję z-cy dyrektora a w przyszłości ma przejąc funkcje dyrektora? Czy będzie konkurs? Czy może jak to w partii bywa, wódz już jednoosobowo namaścił panią na stołek?
@ Ja (2019-11-20 18:25) 22 5   |   zgłoś do usunięcia
A ja sobie myślę, że pan Maciej Cybulski znacznie wykraczał poza rolę administrującego dyrektora. Równie dobrze mógł siedzieć na stołku i nie podejmować dodatkowej aktywności. A tymczasem pełno go było w mediach, u sponsorów, współpracował z wieloma organizacjami. Robił znacznie więcej, niż musiał, za niezbyt wygórowane pieniądze. Gdyby każdy biurokrata ze starostwa, który zarabia znacznie więcej, wkładał tyle pasji w swój zawód, nasz powiat wyglądałby inaczej... Strasznie boli, że jeżeli ktoś się wyróżnia, wybija ponad przeciętność, to trzeba go trzepnąć w łeb. Zasada pociągowa: "nie wychylaj się" wiecznie żywa. A jak się jeszcze zapiszesz do jedynie słusznej partii, przewodniej siły narodu, na pewno skorzystasz...
KolankoMAX (2019-11-20 18:47) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Anonimowo to każdy by chciał komentować, ale czekajmy na prawdziwy komentarz nieomylnego Dariusza, hahaha. Tyle pytań postawionych a tu tylko co? Cisza? Anonimki lecą, ciekawe czy z SP? Słabe to, nie po raz pierwszy
obojetny (2019-11-20 19:28) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
to bardzo miłe gdyby gospodynia tego grodu była kobieta
z powiatu (2019-11-20 19:36) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Tak zgadzam się może już najwyższy czas na zmianę starosty (czy dobrze słyszałem że Lublin to plotka wypuszczona przez zainteresowanego tak aby coś o nim mówiono?) i faktycznie może niech kobieta będzie nowym. Oczywiście taka z stosownymi kompetencjami a nie z partyjnego namaszczenia.
i ja z powiatu (2019-11-20 20:38) 2 5   |   zgłoś do usunięcia
Poczytaj sobie lubelskie gazety. Kurier ocenia, że nasz starosta ma większe szanse niż exposeł Sprawka.
STOP! (2019-11-20 20:44) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
tak jak nie udało się wsadzić partyjniaków do Lublina to tak samo nie uda się wsadzić do Woli Okrzejskiej
@i ja z powiatu (2019-11-20 21:27) 11 3   |   zgłoś do usunięcia
już raz media pisały że nie ma z kim przegrać i Płudowski go kiwnął jak dzieciaka :)
Witt (2019-11-21 07:50) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Obecny dyrektor jest pasjonatem, człowiekiem sercem oddanym tej placówce, 24 godziny na dobę żyjącym jej sprawami. Można teraz na siłę wyszukiwać rożne argumenty przeciw niemu ale to niegodziwe. Ciekawe jak zachowa się 3 członków zarządu z Przymierza w tej sprawie....?
Panie Witt (2019-11-21 08:53) 4 9   |   zgłoś do usunięcia
Niegodziwe to jest pisanie takich dyrdymałów jak się nie ma wiedzy. Oprócz pasji dobrze by było jeszcze znać się na zarządzaniu i finansach.
Oj Witt. (2019-11-21 09:14) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Członkowie zarządu powiatu z przymierza będą "za" bo dla nich najważniejsze jest utrzymanie stołków, a to, że niektórzy z nich są już emerytami nie przeszkadza im w uprawianiu politykierstwa nawet na szkodę innych.
! (2019-11-21 09:41) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Kategoryczny sprzeciw przeciwko niszczeniu muzeum!
Panie Ktoś (2019-11-21 09:52) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
płudowski go nie kiwnął tylko ona sam siebie pokonał niestety starosta przegrał wtedy sam ze soba a piotr akurat wsiadl do pociagu ktory nadjechal nie popadaj w paranoje i wazelinke chlopino
Niegodziwe (2019-11-21 09:54) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Pan Cybulski kończy drugą trzyletnią kadencję. Czy poprzednie pięć lat znał się na finansach? Przyjmowano jego sprawozdania? Czy były zastrzeżenia? Czy dotyczą one tylko tego roku? Czy to nie pani wicedyrektor powinna znać się na finansach? W jakim celu została powołana ("namaszczona?!) na to stanowisko?! Chyba tylko po to żeby rozwalić to wszystko od środka! Czy muzeum otrzymywało co miesiąc kilka tysięcy na wypłatę i pochodne dla pani wice? Czy musiało pokrywać to własnymi środkami? Te pytania padły już wcześniej, jednak poza "amonimami" żadna odpowiedź nie padła. To muzeum i powiat nie są prywatnym folwarkiem Szustka. Człowiekiem się jest... A starostą bywa...
Niegodziwe (2019-11-21 10:03) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Pan Cybulski kończy drugą trzyletnią kadencję. Czy poprzednie pięć lat znał się na finansach? Przyjmowano jego sprawozdania? Czy były zastrzeżenia? Czy dotyczą one tylko tego roku? Czy to nie pani wicedyrektor powinna znać się na finansach? W jakim celu została powołana ("namaszczona?!) na to stanowisko?! Chyba tylko po to żeby rozwalić to wszystko od środka! Czy muzeum otrzymywało co miesiąc kilka tysięcy na wypłatę i pochodne dla pani wice? Czy musiało pokrywać to własnymi środkami? Te pytania padły już wcześniej, jednak poza "amonimami" żadna odpowiedź nie padła. To muzeum i powiat nie są prywatnym folwarkiem Szustka. Człowiekiem się jest... A starostą bywa...
Nieznajomy (2019-11-21 11:14) 3 18   |   zgłoś do usunięcia
Nie gorączkujcie się tak panowie i panie. Takimi wpisami szczypiącymi władzę robicie dyrektorowi niedźwiedzią przysługę. Szacunku do władzy uczyli dobrze w prl-owskim wojsku. Trzeba wiedzieć, że władza ma to do siebie, że jest zawsze silniejsza od waszych lamentów i ma sprawować skutecznie władztwo nad powiatem, państwem. Trochę pokory. Dyrektorowi należy się szacunek za dwie kadencje, rodzinie Cybulskich za stworzenie tego muzeum. Trzeba ufać, że nie zostanie skrzywdzony, a wręcz przeciwnie. Może zostanie ambasadorem powiatu ds. sienkiewiczowskich, taki pion naukowy muzeum. Dyrektorowanie to ciągłe potyczki księgowe, taki jest system ustrojowy, wszystkie złotówki muszą być policzone, odliczone, porachowane, a to urzędnicza sprawa. Jeden warunek - Maciej Cybulski w nowym rozdaniu musi być niezależny od nowego dyrektora, w przeciwnym razie ta nowa pani podetnie mu lotki i z orła zrobi podwórkową , muzealną kurę ( koguta). Muzeum dopiero jest na dorobku zbierania eksponatów, a jest ich do zdobycia jeszcze dużo więcej niż zebrano. Apeluję do komentatorów- stańcie się sponsorami, a muzeum rozkwitnie. Trzeba też podziękować staroście za ogromne wsparcie rozwoju muzeum. Krytyka pogarsza sprawę, trzeba więcej pokory, a decyzje zapadną wg woli właściciela placówki, takie mamy ustroje w Rzeczpospolitej. Te lata dowodzą, że muzeum jest instytucją potrzebną w powiecie " sienkiewiczowskim" i z tą myślą Was zostawiam, nie szczujcie, nie psujcie, dajcie władzy narzędzia sprawowania władztwa. Administrowanie placówką to ważna sprawa, ale rozwój naukowy to coś innego, tu potrzebna jest wiedza, wykształcenie i pasja. No i sponsorzy też.
@Panie Ktoś (2019-11-21 11:24) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
chłopczyku byłem na debacie Płudowski-Szustek i ten pierwszy "w ringu" robił z tym drugim co chciał - a społeczeństwo wyprowadziło decydujący cios nokautujący ot i cała prawda. No ale partia matka nie zapomniała o swoim pokonanym. Myślę że im się to odbije czkawką. Poczekajmy do kolejnych wyborów.
Apeluje (2019-11-21 11:46) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
staroście to podziękujmy ale panu Koziołowi. To on przyczynił się do tego, że muzeum może się rozwijać. Za to jego następca wsadzony na stanowisko przez kolegów tak samo wsadził na stanowisko panią wicedyrektor. Panie Januszu w dniu urodzin życzę dużo wytrwałości i apeluje aby wziął pan odpowiedzialność i przeciwstawił się niszczeniu placówki która jest naszą wizytówką!!!
chłopczyku lizusie (2019-11-21 15:32) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Uprawiaj sobie włazidupstwo zwłaszcza anonimowo ale na debacie, na któej byłem i ja to Płudowski był nawet słabszy od Lipca nie mówiąc już o Maćku Nurzyńskim. Zresztą jak debatował tak teraz rządzi, czyli mizernie.
@chłopczyku lizusie (2019-11-21 16:21) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
chłoptasiu mówimy o debacie Płudowski-Szustek tej drugiej przed II turą kiedy Płudowski z niby wygranym Szustkiem robił co chciał aż szef kampanii Karaś chował się w ŁOKu za kotarą
stąd (2019-11-21 17:46) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie jest nasz radny i członek zarządu? Panie Czerniec czy pan nie widzi, że jeśli pani zostanie powołana na stanowisko dyrektora to muzeum które jest naszą jedyną wizytówką można tego samego dnia zaorać? Czy pan jest w radzie powiatu aby reprezentować interesy naszej części powiatu i jej mieszkańców czy może interesy partyjne? Pan jeszcze pamięta dzięki komu pan zajmuje to zaszczytne stanowisko radnego?
Krzywda (2019-11-21 17:51) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
czytałam gazetę, jestem wstrząśnięta że mogłoby dojść do zmian!!! my mieszkańcy gminy Krzywda nie chcemy zmiany dyrektora!!!
STOP SZYKANOWANIU! STOP KOLESIOSTWU! PRZYJACIÓŁKA MUZEUM (2019-11-21 18:35) 52 5   |   zgłoś do usunięcia
Pan Maciej Cybulski – z wykształcenia mgr Historii, człowiek z wyjątkową wiedzą o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Żona - Pani Katarzyna Cybulska z wykształcenia mgr Historii, mgr Historii Sztuki z podyplomówką z Muzealnictwa . Na przełomie ostatniej kadencji zdobyli kilkadziesiąt tysięcy złotych datków na pamiątki dla muzeum i w 100% na pamiątki zostały one przeznaczone. Wspaniałe małżeństwo wkładające mnóstwo pracy w rozwój muzeum i promowanie go. Pani Beata Skwarek - wicedyrektor OD SPRAW FINANSÓW – może mi ktoś przypomnieć jakie ta Pani ma wykształcenie i dlaczego została wybrana na to stanowisko? Czy może był na to stanowisko jakiś konkurs? Czy to właśnie nie Pani wicedyrektor powinna sprawować pieczę nad rozliczeniami? Przy wykształceniu jakie Pani posiada raczej będzie ciężko i stąd pewnie te problemy. Czy Pan Maciej, który reprezentuje muzeum, promuje go dając wykłady w szkołach, wywiady w radiach, zdobywając fundusze na pamiątki, oprowadzając wycieczki po muzeum na prawdę ma być jeszcze księgowym, recepcjonistką i sprzątaczką w jednym? Od czego są zatrudnione inne osoby w tym muzeum?
stąd 2 (2019-11-21 18:43) 19 2   |   zgłoś do usunięcia
OOOO TO TO! PANIE CZERNIEC BĘDZIEMY PATRZYLI JAK PODNIESIE PAN ŁAPKĘ W TEJ SPRAWIE! BĘDZIEMY PATRZYLI I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!
Okrzeja (2019-11-21 20:26) 5 15   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawy temat z tym wykształconym małżeństwem szczególnie temat żony. Czy to dopuszczalne ze żona jest zarudniona? podwladna? Gdzie przejrzystość finansów? Chwali się wykształceniem i swoim i męża a ile lat pracy poświęciła muzeum? Czyż nie przebywa w większości na urlopie macierzyńskim? Sporą gromadkę mają, ciężko się doliczyć ale do samochodu już dawno się nie mieszczą. Czyli po odliczeniu urlopów, zwolnien zapewne niewiele czasu byla w muzeum. Ile osób przewinęło się w tym czasie na zastępstwo? Czy kiedykolwiek był konkurs? Od zawsze była to rodzinna firma ojciec dyrektor i cała rodzina zatrudniona. Oj ktoś się boi że odcinają źródełko. A dyrektor? Też ciężko go zastać w muzeum, a dodzwonić się .... oj prawie nie możliwe. Wiec zanim jeden z drugim coś napisze to warto podpytać ludzie dużo widzą i wiedzą. Nie wszystko tam takie piękne.
Ja znowu (2019-11-21 20:48) 5 12   |   zgłoś do usunięcia
Kto to takie cenzurki sobie wystawia? To nie mieszkańcy gminy Krzywda tak pod niebiosa wychwalają państwa C, im jest wszystko jedno kto będzie dyrektorem. Wielu jest zgorszonych tą spółką rodzinną, a opowiadaczem może być wielu wspaniale wykształconych historyków w tej gminie tak jak pan C i jego żona. A tak w ogóle, to kto jest w posiadaniu takich szczegółowych informacji na temat kwalifikacji zawodowych pana i pani C. Oj nieładnie tak o sobie te komentarzyki pisać.
STOP SZYKANOWANIU! STOP KOLESIOSTWU! PRZYJACIÓŁKA MUZEUM (2019-11-21 20:55) 31 3   |   zgłoś do usunięcia
Z tego co się orientuję Pani Katarzyna została zatrudniona dzięki swojemu wykształceniu oraz doświadczeniu zdobytym w pracy w Muzeum w Warszawie (pozdrawiam Pani Katarzyno). To ile kto ma dzieci to jego prywatna sprawa. Wielodzietne rodziny zawsze były na świecie i będą. To naturalne, że kobiety rodzą dzieci. Muzeum jest obiektem Państwowym, PAN MACIEJ STARTOWAŁ W KONKURSIE, aby objąć to stanowisko, nikt mu tej pracy nie załatwił. Proszę zerknąć chociażby na profil na Facebooku - https://www.facebook.com/muzeumsienkiewicza/ , widać na nim jak wiele Pan Maciej robi. Pozyskiwanie funduszy, prelekcje, szerzenie kultury i nauki... tego nie osiągnie się siedząc na stołku. Pan Maciej jak widać jest osobą wszechstronną, umiejącą pogodzić wiele wyzwań i obowiązków na raz. Wydaje mi się, że ciężko jest odbierać telefony udzielając lekcji w szkole, będąc na spotkaniu czy też oprowadzając wycieczkę w muzeum. Także dalej ciekawi mnie co przez ten czas robiła Pani wicedyrektor i inni pracownicy muzeum.
Łuków (2019-11-21 21:02) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
@Okrzeja - jakim trzeba być obrzydliwym stworzeniem żeby czepiać się tu dzieci. Jedni maja dzieci - przecież PiS takie rodziny stawia za przykład, a inni maja niebieskie karty czyż nie?
Przyjaciele (2019-11-21 21:07) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Dla nas, przyjaciół muzeum i państwa Cybulskich, nie są żadną tajemnicą ich wykształcenie, doświadczenie i kompetencje. Z tego co pamiętam to sama pani Kasia pisała kilka lat temu w komentarzu pod jakimś artykułem o swoim wykształceniu. Nie sądzę że zniżyłaby się do tego poziomu, żeby pisać tutaj teraz. Natomiast nie trzeba być wybitnie bystrym obserwatorem, żeby zauważyć kto kryje się za niektórymi komentarzami.
Z całym szacunkiem dla państwa Cybulskich.... (2019-11-21 21:26) 16 11   |   zgłoś do usunięcia
......chyba do stołków nie są przyspawani? W muzeum marazm , stagnacja i ta sama od lat perelerowska atmosferka , nic się nie zmienia . Jednostajność tematyczna ekspozycji , brak odniesień do epoki i innych twórców Sienkiewiczowi bliskich. Nowe spojrzenie na naszego noblistę przez pryzmat innych wspomnień czy nawet anegdot. Temat wielkiego syna Ziemi Łukowskiej wyeksploatowany i trąci myszką. Same wspomnienia wylękniałego Przybyszewskiego i jego relacje z Henrykiem zelektryzowały by niejedną wycieczkę .Brak reakcji muzeum na głupotki biograficzne pojawiające się w świecie kultury na temat nikłych emocjonalnych związków pisarza z Łukowszczyzną , zaniedbany kopiec , brak ogólnopolskich imprez integrujących miłośników trylogii , słaba oprawa multimedialna , prestiż miejsca nikły i szary. Przydałby się ktoś na miarę Barbary Wachowicz , ktoś charyzmatyczny , ciekawy , showman , piewca polskości , normalności i animator literatury tak niedocenianej , wyśmiewanej, pokrytej patyną wmawianej obciachowości w dobie poprawności politycznej PO , PSL , SLD. To musi być nowa jakość , to musi korespondować ze współczesnością ,to jest miejsce pamięci wielkiego Polaka , które musi mieć inną merytoryczno-technologiczną oprawę. Niech zwycięży pragmatyzm , fachowość ,innowacja i nie mam nic przeciwko gdy będzie to koncepcja pisowska tak dobrze się sprawdzająca w kulturze , historii , promocji polskości na świecie. Aha zlikwidować tę aleję zasłużonych dla kultury łukowskiej , bez przesady , stołkowi , peerelowscy kaowcy zajmujący tylko miejsce w parku. To była ich praca , brali za to pieniądze , pracowali bez finezji . Niech się zmienią wreszcie szlifierzy naszych regionalnych diamentów , odważni i kreatywni szlifierzy a nie ,,borowe dziadki ,,z pokolenia na pokolenie dziergający po tej samej osnowie. Czas na zmiany. Czas by Sienkiewicz zabłysnął w blasku brylantowej osobowości dyrektora muzeum. Niech wygra najlepszy.
You (2019-11-21 21:53) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Przecież wiadomo kto wygra.....
Do: Z całym szacunkiem dla państwa Cybulskich (2019-11-21 22:14) 5 15   |   zgłoś do usunięcia
Andrju ty to się jednak powinienieś leczyć...
Z Krzywdy (2019-11-21 22:24) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiście, że nie jest nam wszystko jedno kto jest dyrektorem naszego muzeum! Jasno wypowiedzieliśmy się, w wyborach że nie chcemy by gminą rządziła Skwarkowa. I w muzeum też jej nie chcemy
Do.... (2019-11-21 22:43) 15 3   |   zgłoś do usunięcia
Ty już się leczysz , że swojej nienawiści i pogardy? Pan Maciej takich chamów nie akceptuje. Rozmawia na poziomie i merytorycznie , zwykle jak historyk z historykiem a tobie pozostaje skowyt i połykanie specyfików a popijaj je nie alkoholem bo myszki ujrzysz chamie powiatowy.
ss (2019-11-21 22:59) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
No i po co ta dyskusja?, może czas przerwać ten rodzinny biznes za publiczne pieniądze, może byście się dowiedzieli zanim coś skomentujecie i kogoś skrytykujecie, zarząd powiatu swoją głowa odpowiada za finanse powiatu , czyli i za Muzeum, dowiedźcie ile nieprawidłowości narobił w tym roku dyrektor Cybulski, ile dotacji trzeba zwrócić?
Krzywda (2019-11-21 23:18) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
widzę że przedstawiciele jedynej słusznej opcji nie cofną się przed niczym żeby zniszczyć rodzinę, człowieka... a prostest mieszkańców Krzywdy, Woli Okrzejsiej Okrzei jest coraz większy!
Gość (2019-11-21 23:19) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
„... dowiedźcie ile nieprawidłowości narobił w tym roku dyrektor Cybulski...” a gdzie w tym wszystkim Pani wicedyrektor od spraw finansowych Pani Beata Skwarek? To ona w tym roku była odpowiedzialna za finanse a nie Pan Cybulski. Jak już ktoś słusznie wyżej zauważy Pan Cybulski został wybrany na dyrektora za sprawą konkursu. Na to stanowisko było chętnych pare osób, nie rozumiem dlaczego ktoś nazywa to rodzinnym interesem.
Michał (2019-11-21 23:34) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Ale leją... dyrektora zamiast podziękować za pasję, starania, osiągnięcia. Tam nawet Wołodyjowski nie dałby rady, tylu w powiecie szermierzy. Kiedy to się skończy ?, kiedy ogłoszą konkurs ?, może wśród krytyków jest kandydat uniwersalny ?.
z powiatu (2019-11-22 07:31) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
"You" , "Michał" tu nikt nie będzie wygrywał bo NIE BĘDZIE ŻADNEGO KONKURSU tak zdecydował starosta już w połowie roku i już wtedy panią niedoszłą wójt Krzywdy z list PiSu namaścił na dyrektora muzeum, teraz tylko czeka na zakończenie kadencji Cybulskiego (koniec grudnia) aby ją oficjalnie powołać na to stanowisko. Gdzie jest poseł Skwarek, dlaczego pozwala aby te osoby kompromitowały jego ugrupowanie. Panie Pośle może czas na zmiany w powiatowym PiSie! Dlaczego Pan Panie Pośle śpi?
@Gość (2019-11-22 07:36) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Piszesz o "Pani wicedyrektor od spraw finansowych" to stanowisko powinno się nazywać ds. szukania haków i uprzejmego informowania starosty. Z przyzwoitości nie nazwę tego dosadniej.
Ewa (2019-11-22 07:50) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
jeszcze bardziej wjeźdźcie na Szustka i Czerńca, wtedy na pewno wezmą na poważnie co piszecie...........
@Ewa (2019-11-22 07:58) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
A ja wierzę w pana starostę Kozioła on zawsze wspierał działania Muzeum, to człowiek wielkiego spokoju, człowiek często salomonowych rozwiązań, polityk przez duże P. Wierzę że i tym razem się na nim nie zawiodę.
kilka pytań (2019-11-22 08:45) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
do ss a może dSz: może coś pan napiszesz o powiatowych milionach które były zainwestowane w projekt rozbudowy szpitala? W jaki sposób to zostanie rozliczone? Czy prawdą jest że projekt jest do wyrzucenia bo przecież chyba zrezygnowaliście z tej rozbudowy? I kto jest za to odpowiedzialny? Czy znaleźliście tam winnych którzy powinni to nadzorować?
Nowy (2019-11-22 17:47) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Czterech pracowników i dwóch dyrektorów...ha...ha...ha...nigdzie tak nie ma. W tej placówce zawsze był jeden dyrektor i świetnie dawał sobie radę ,problemy pojawiły się wraz z pojawieniem się drugiego "z nadania" Nie wiem czy jest to zgodne z prawem? A nie ogłoszenie konkursu w odpowiednim czasie nie jest złamaniem ustawy regulującej tryb powoływania dyrektorów muzeów
Nowy (2019-11-22 18:01) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
A co na to Rada Muzeum? Pani Kot i Pan Kędra ....? Macie coś do powiedzenia w tej sprawie?
do państwa C. (2019-11-22 18:05) 2 8   |   zgłoś do usunięcia
Opuśćcie z tymi komentarzami, przecież nikt nie powie, że to mieszkańcy Woli i okolic tak was wielbią. A poza tym kadencja upływa i konkurs wskaże dyrektora. A jak bywa z konkursem to inna sprawa, że konkurs jest brzmienuem z nazwy. Wyluzujcie, da się żyć także z innej pracy, a może to i na lepsze państwu wyjdzie. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
tubylec (2019-11-22 18:43) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak dojdzie co do czego to się przekonasz. I jeśli jeszcze nie doczytałeś to żadnego konkursu nie będzie. Dyrektor będzie z nadania. I nie jestem żadnym z państwa C :)
do tubylec (2019-11-22 18:51) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Masz rację. Dyrektorem ma być ktoś z wykształceniem rolniczym, Pan Maciej ma dostać stanowisko kustosza.
Gość (2019-11-22 19:47) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Czyli kolesiostwo zwyciężyło. Układy, układziki... Proszę się trzymać Panie Maćku! Karma wraca! Ocenimy za rok pracę Pani z wykształceniem rolniczym- zobaczymy jak osoba, która nie ma kompletnie pojęcia o pozyskiwaniu funduszy, o pamiątkach po Henryku Sienkiewiczu i przede wszystkim żadnej wiedzy o nim, poradzi sobie na tym stanowisku.
bez konkursu (2019-11-22 19:54) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Oczywiście, że konkursu nie będzie. Gdyby miał być, zostałby już ogłoszony. W grudniu 2016 roku, kiedy kończyła się pierwsza kadencja dyrektora, poprzedni Zarząd Powiatu chciał zasięgnąć opinii stowarzyszeń zawodowych i twórczych. Dlaczego obecny zarząd tego nie robi ? Bo podjął już decyzję. Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2012 r., poz. 406, z 2014 r. poz. 423, z 2015 r. poz. 337 i 1505, z2016 r. poz. 1020), powołanie dyrektora instytucji kultury następuje po zasięgnięciu opinii związków zawodowych i twórczych właściwych ze względu na rodzaj działalności prowadzonej przez instytucję kultury. Ciekawe czy nowa pani dyrektor zyskałaby aprobatę tych środowisk ? I też nie jestem żadnym z państwa C. Dla przypomnienia - tak było trzy lata temu... http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/powiat-czeka-na-opinie-w-sprawie-dyrektora,p24293004
@Gość (2019-11-22 21:31) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
"zobaczymy jak osoba, która nie ma kompletnie pojęcia o pozyskiwaniu funduszy, o pamiątkach po Henryku Sienkiewiczu i przede wszystkim żadnej wiedzy o nim, poradzi sobie na tym stanowisku." - wróbelki ćwierkają, że ponoć na sukces owej pani ma pracować pół starostwa łącznie z szefem od PR.
Obserwator (2019-11-22 21:52) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
Muzeum nie jest instytucją kultury, podlega staroście powiatowemu jako jeden z organów. Polityka zarządzania jest w gestii starosty i nic nie można zrobić poza apelowaniem, by dla dobra tego muzeum i powiatu powołać dyrektora, który potraktuje tę funkcję jak misję, co czynił dotychczasowy dyrektor. Prawdopodobnie zerwał się ze smyczy, chyba samodzielnie próbował zarządzać placówka, co jest naturalnym dążeniem każdego poważnego dyrektora, zdobył też odrobinę rozgłosu, to musiało mu zaszkodzić. Z tego, co tu piszecie wynika, że było coś nie tak w finansach, ale było dobrze w sprawowaniu misji. Będąc w głowie starosty odrzuciłbym wszystkie donosy, plotki, zawiści i zwady. Można powołać dotychczasowego dyrektora na kolejne kadencje, nawet do emerytury ufając, że pod względem merytorycznym będzie rozwijał " sienkiewiczowskość" placówki na chwałę powiatu. Jeżeli coś tam nie tak w finansowaniu dać mu mocne wsparcie ekonomiczno-księgowe. Wierzę w mądrą strategię starosty, jest przecież bardzo wpływową postacią, skoro zyskał miano starosty. Muzeum prowadzi edukację dla wielu szkół sienkiewiczowskich i nie tylko. Patriotyzm młodego pokolenia rodzi się w takich miejscach, przy takich ludziach z wiedzą i pasję. Oddanie funkcji w ręce polityczne, jak piszecie dla osoby o niskim poziomie wiedzy przedmiotu zniweczy cel edukacyjny - dzieci dowiedzą się, że nie pasja, a kariera u boku kogoś jest postawą sugerowaną, a powinno być odwrotnie. Teraz ludzie przemilczą, ale po latach błąd może być katastrofą. Pozostałe dwa muzea sienkiewiczowski zacierają ręce, mając nadzieję, że zniknie im konkurencja. To źle wróży powiatowi łukowskiemu.
Haaaaa (2019-11-23 15:49) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Miało być stanowisko wicedyrektora a jest sygnalista
Ww (2019-11-23 15:58) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Jeżeli nastąpi "dobra zmiana" to już więcej nie wpłacę na zakupy nowych pamiątek przykro mi i tyle
oh, wpłacą inni (2019-11-23 17:47) 3 10   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli w ogóle wpłacałeś
OH Darek (2019-11-24 21:26) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Chciałbyś wiedzieć i zaraz bys przeprowadził dochodzenie bu ha ha ha twoja pani po rolniku by cię uprzejmie poinformowała kim jestem bu ha ha ha ha
Nowy (2019-11-26 21:01) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Podstarościna???