Dziś są imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

dodane: 22-02-2020 21:09   |   wyświetleń: 779

Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem 

Osoby pokrzywdzone przestępstwem, osoby im najbliższe oraz świadkowie przestępstw i osoby im najbliższe mogą uzyskać kompleksowe wsparcie w Okręgowym Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach oraz  Lokalnych Punktach Pomocy prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. 

Jak mówi Magda Szulta, koordynator Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej, specjalistyczna pomoc nie ogranicza się jedynie do tego tygodnia – można się o nią ubiegać przez cały rok.

– Proponujemy następujące formy wsparcia: pomoc psychologiczną i psychiatryczną, konsultacje prawne, wsparcie doradcy zawodowego oraz pomoc materialną (okresowe dopłaty, bony żywnościowe) – mówi M. Szulta.

Pomoc można uzyskać zgłaszając się osobiście do Okręgowego Ośrodka Pokrzywdzonym Przestępstwem w Siedlcach: ul. Budowlana 1, 08-110 Siedlce, czynnym pon.-pt.: 8:00-20:00 oraz sob.: 8:00-15:00 oraz Lokalnych Punktów w Łosicach, Pilawie, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim oraz Węgrowie. Godziny otwarcia Lokalnych Punktów oraz numery telefonów można uzyskać na stronie Caritas Diecezji Siedleckiej: www.siedlce.caritas.pl oraz na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/. Można również uzyskać informację oraz wsparcie Osoby Pierwszego Kontaktu pod numerem telefonu czynnym całą dobę tel.: 500-566-881.

 

Okręgowy Ośrodek oraz Lokalne Punkty Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem są prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach realizowanego zadania publicznego współfinansowanego z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Komentowane

POSZKODOWANY (2020-02-23 04:28) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Zostałem oszukany przez świnie (PO) złodziejskie z ul. Wiejskiej w Warszawie. Będę się starał o bony żywnościowe.
Ale jaja a jakie cuchnace (2020-02-23 06:18) 5 14   |   zgłoś do usunięcia
Potrzebuję pomocy jedna cnotka która jest pogrążona w żałobie bo została dradzona przez ogiera ślubnego bo zaniedbywala życie seksualne. I potrzebuje pomocy też jeden policjant który ma palę po kolana bo ma prostatę.
Halo halo tu patologia (2020-02-23 21:18) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Jest na terenie powiatu Łukowskiego 2 szkoły w których są zatrudnione cnotki które pochodzą z kurestwa i z syfu. Potrzebują wsparcia i pilnej pomocy psychiatrycznej. Są ta patologie z wiochy zabite deskami. Są na tyle wykształcone że nikt ich nie chce zatrudnić tylko wicha bo w mieście by zostały wypiepszone na zbity ryj i z oklepanym swinskim ryjem. I samce w mundurach zastraszają małe dzieci.
Dr Dmoch (2020-02-24 08:56) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Redakcja zgodziła ujawinić IP i dane osoby trolującej tu zatruwającej forum swoim jadem, między innymi w powyższych komentarzach. Osoba ta będzie skierowana na tą własnie pomoc psychologiczną darmowa ale dla tego barana przymusową. Modlimy sie aby mu psycholog zrobił porządek pod powalonym ostro deklem a jesli nie to tylko pałą po jajach jeden taki wulkanizator muprzetłumaczy w radykalny sposób.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Fabryka Piosenki ŁOK w Markomanii w radiowej Trójce
Fabryka Piosenki ŁOK w Markomanii w radiowej Trójce Marek Niedźwiedzki twórca m.in. Listy Przebojów Trójki zagra wybrany przez siebie fragment płyty Fabryka Piosenki ŁOK Vol.1. w swojej audycji autorskiej Markomania w sobotę 28.03.2020 roku między 11.00 a 15.00.
Pieniądze na sport, szachy, kulturę, turystykę
Pieniądze na sport, szachy, kulturę, turystykę GMINA ŁUKÓW Kluby sportowe i stowarzyszenia otrzymały dofinansowanie na realizację zadań gminy o charakterze pożytku publicznego w 2020 r.
Jechał 124 km/h w obszarze zabudowanym. Miał 2,5 promila
Jechał 124 km/h w obszarze zabudowanym. Miał 2,5 promila Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 42-latek z gminy Łuków.
Chcą elektryfikacji kolei z Lublina do Łukowa
Chcą elektryfikacji kolei z Lublina do Łukowa 6 marca z udziałem przedstawicieli powiatu łukowskiego zorganizowana została w Radzyniu konferencja pod hasłem "Rozwój kolei w województwie lubelskim". Jak zauważył wicewojewoda Robert Gmitruczuk, to pierwsza konferencja od stu lat, bo prawie 110 lat temu została wybudowana dwutorowa kolej.
PKS-em nie pojedziesz. Autobusy nie wyjadą na trasy
PKS-em nie pojedziesz. Autobusy nie wyjadą na trasy Decyzją prezesa Tomasz Madonia przewoźnik zawiesza wszystkie kursy.
Gmina Łuków: GOPS apeluje. Wyślij numer rachunku
Gmina Łuków: GOPS apeluje. Wyślij numer rachunku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie prosi osoby, które pobierają świadczenia w kasie urzędu gminy, by jak najszybciej dostarczyły numer rachunku bankowego do przekazania pieniędzy.
Krzywda: Oddaj krew - Uratuj życie!
Krzywda: Oddaj krew - Uratuj życie! W niedzielę 29 marca "dar życia" będą mogli przekazać mieszkańcy gminy Krzywda. Akcja w Domu Parafialnym w Hucie Dąbrowie rozpocznie się o 10.00 i potrwa cztery godziny.
JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ? SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ APLIKACJI „KWARANTANNA DOMOWA” ...
JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ? SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ APLIKACJI „KWARANTANNA DOMOWA” Aplikacja ?Kwarantanna domowa? dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji ?Kwarantanna Domowa? na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki aplikacji ?Kwarantanna domowa? zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.
Statuetka dla łukowskiej Straży Rybackiej
Statuetka dla łukowskiej Straży Rybackiej REGION W siedzibie biura Zarządu Okręgu PZW w Lublinie odbyło się zebranie wszystkich komendantów Społecznej Straży Rybackiej w Okręgu Lubelskim.
Jeżeli jesteś w Łukowie lub okolicy te numery mogą ...
Jeżeli jesteś w Łukowie lub okolicy te numery mogą Ci się przydać W odpowiedzi płynące od mieszkańców sygnały Urząd Miasta postanowił udostępnić plakaty z najważniejszymi numerami telefonów, które przydać się mogą osobom wymagającym pomocy.
SANEPID: W powiecie łukowski 120 osób na kwarantannie
SANEPID: W powiecie łukowski 120 osób na kwarantannie Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno ? Epidemiologiczna, na terenie powiatu łukowskiego jest 120 osób poddanych kwarantannie. 222 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.
Kobieta zarażona koronawirusem. Wielka kwarantanna
Kobieta  zarażona koronawirusem. Wielka kwarantanna Kwarantanna w zakładzie kolejowym w Siedlcach. Wszystko przez wykrycie u jednej z pracujących tam kobiet koronawirusa - podaje Radio dla Ciebie.
Zostań w domu. Z koronawirusem nie ma żartów
Zostań w domu. Z koronawirusem nie ma żartów Aktualnie 5371 osób odbywa obowiązkową kwarantannę w województwie lubelskim.
OPTYMISTYCZNIE. Oni pokonali koronawirusa
OPTYMISTYCZNIE. Oni pokonali koronawirusa Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych jest 5 osób wyleczonych
Szkoły i przedszkola dalej zamknięte, a kończy się zasiłek ...
Szkoły i przedszkola dalej zamknięte, a kończy się zasiłek opiekuńczy. Co dalej? Rodzice, którzy wykorzystali już cały dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą złożyć wniosek o wypłatę świadczenia na kolejny okres. Zostanie rozpatrzony po wejściu w życie nowelizowanych przepisów.
Nowi zakażeni w regionie. Nie ma nikogo z powiatu ...
Nowi zakażeni w regionie. Nie ma nikogo z powiatu łukowskiego Na terenie województwa lubelskiego mamy dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To dane z rana 26 marca. Jedyne dwa przypadku wirusa w powiecie łukowskim odnotowano wczoraj.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Marzec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
24252627282901
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje