Dziś są imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława

dodane: 09-01-2020 08:57   |   wyświetleń: 2055

Na przenosiny Poradni Dziecięcej jeszcze poczekamy. Ile?

Nie z nowym rokiem, a najwcześniej w marcu przychodnia w "Alejach" będzie gotowa na przyjęcie małych pacjentów.
Na przenosiny Poradni Dziecięcej jeszcze poczekamy. Ile? 
Władze szpitala św. Tadeusza nie rezygnują z planów połączenia dwóch poradni dziecięcych. Placówka na ul. Rogalińskiego ma zostać przeniesiona do pomieszczeń przychodni przy ul. Aleje Kościuszki. Początkowo dyrektor łukowskiego SP ZOZ deklarował, że do połączenia dojdzie z początkiem 2020 roku. Życie jednak zweryfikowało te plany. - Musimy przystosować pomieszczenia - zapowiada Mariusz Furlepa. - Myślę, że przychodnie uda się połączyć pod koniec pierwszego kwartału - dodaje. Co jest to zrobienia? Przede wszystkim drugie wejście. Do tego trzeba zmniejszyć powierzchnię na rejestrację. To nie wszystko. - Tu, gdzie obecnie przyjmujemy dzieci zdrowe, przeniesiemy chorych pacjentów. Natomiast dzieci zdrowie będą przyjmowane w pomieszczeniach, które wyremontujemy - wyjaśnia Furlepa.  Cały remont - według szacunków to koszt rzędu 40 - 80 tys. zł.

Krótkie dyżury

Wspólnota jako pierwsza informowała o tej sprawie. W planach jest ograniczenie działalności SP ZOZ przez likwidację kilku komórek. Są to: Poradnia Lekarzy POZ dla Dzieci, Gabinetu Zabiegowego dla Dzieci, Punkt Szczepień oraz Poradnia Pielęgniarki i Położnej. - Przyczyną ograniczenia działalności są przede wszystkim wymagania stawiane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dotyczące zapewnienia opieki lekarskiej w godz. 8 - 18 - uzasadnia dyrektor Furlepa. -  Obecnie w związku z brakiem lekarzy pediatrów SP ZOZ w Łukowie nie jest w stanie zrealizować tych wymagań w obu poradniach POZ będących w strukturze Zakładu - tłumaczy.  Przy ul. Rogalińskiego pediatrzy dyżurują zazwyczaj do wczesnego popołudnia. Po południu są dyżury w "Alejach".  Teraz Poradnia Dziecięca ma funkcjonować jedynie w tym drugim miejscu. Zdaniem dyrekcji szpitala "scentralizowanie świadczeń medycznych spowoduje większą dostępność lekarzy". - Od godz. 8 do 18 będzie dyżurowało od trzech do czterech lekarzy - podkreśla szef szpitala św. Tadeusza. - Obsada lekarska zostanie zapewniona rano i po południu - zapowiada.

Artykuł ukazał się w numerze 1/2020 Wspólnoty Łukowskiej

Komentowane

panie dyrektorze (2020-01-09 17:22) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
przydałby się remont pomocy nocnej... obecnie jest tam ciasno
budka klakiera (2020-01-09 17:42) 10 12   |   zgłoś do usunięcia
Znowu w życiu mu nie wyszło... Coś powiat ma zamiar zrobić zgodnie z planem?
rysiek (2020-01-09 17:56) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Przed remontem pomieszczeń przydałby się gruntowny remont pielęgniarek, które są zatrudnione w przychodni w alejach. Chodzą jak żółwie, są bardzo nieprzyjemne, nie odbierają telefonów, a w godzinach pracy pozałatwiają sobie wszystkie prywatne sprawy. Proszę się uważnie przyjrzeć tym paniom Dyrektorze!!!
Kasia (2020-01-09 18:47) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Ja i moje dzieci jesteśmy w Alejach. Faktycznie, jest czynna do 18,jednak jest tylko jeden pediatra, dlatego nie zawsze uda się zapisać z chorym dzieckiem na wizytę. Jeśli po połączeniu pracowaloby ich 3 czy 4 to byłoby to napewno dobre rozwiązanie dla rodziców. Rodzice pracujący na szczepienie mogliby przyjść po pracy, bez konieczności brania urlopu, bo w tym momencie punkt szczepień jest tylko do 13.
Ryśku (2020-01-10 10:46) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ja akurat mam bardzo dobre zdanie o pielęgniarkach z tej przychodni. Są życzliwe i sympatyczne Może jesteś Ryśku nieprzyjemny, więc większość ludzi tak postrzegasz. Poza tym czy praca ma polegać na bieganiu z wywalonym językiem? Jakoś jesteśmy tak wytresowani, że wydaje nam się, że normalna praca jest wtedy gdy pot po plecach cieknie. Więcej wyrozumiałości.
Gość (2020-01-12 10:58) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Jaki jest sens remontu budynku w Alejach? Na Rogalińskiego wszystko jest przygotowane. Nie wymaga żadnych remontów.
Furlepa nadal dyrektorem? (2020-01-13 09:42) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
To prezydent go ułaskawił?
Do poprzednika (2020-01-13 09:46) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
Starost znów z gęby doopę se zrobił. Przecież kiedyś tak się zarzekał, że nikt z wyrokiem nie będzie u niego na kierowniczym stołku. Ale na próżno honoru szukać u takiego stworzenia.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie
3 kroki dzielą Twoją firmę od sukcesu w internecie Zobacz, co pomoże Ci awansować do biznesowej ekstraklasy.
„Psy 3. W imię zasad" w Kinie Łuków
„Psy 3. W imię zasad Seanse w Kinie Łuków odbędą się w dniach 24-26 i 28-30 stycznia o godz. 18:45 oraz 21:00. Bilety dostępne są w kasie kina oraz online https://ekobilet.pl/lukowski-osrodek-kultury
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt ...
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz bele słomy Akcja trwała ponad 11 godzin. Pożar gasiło 12 zastępów straży pożarnej.
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka (WIDEO)
Łuków dostał dofinansowanie na budowę żłobka  (WIDEO) Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w kwocie blisko 1,6 mln zł na budowę i wyposażenie żłobka miejskiego przy ul. Piłsudskiego 18
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej Michał Krawczyk złożył w tej sprawie interpelację Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Publikujemy ją w całości.
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA
AMFETAMINA, HASZYSZ, MARIHUANA I MEFEDRON U 23-LATKA Łukowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Trzebieszów, który posiadał ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy i prawie 100 porcji marihuany
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie ...
Marta Wardak i Mikołaj Gajowy śpiewali w Będzinie Ferie Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łukowie upływa sportowo-koncertowo. Marta Wardak i Mikołaj Gajowy zakwalifikowani zostali do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.
Babski Kabaret „Old Spice Girls" w ŁOK
Babski Kabaret „Old Spice Girls 21 stycznia sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpił Babski Kabaret ?Old Spice Girls".
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami
Z pochodniami i kosami maszerowali ulicami W środę 22 styczni pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza rozpoczęły się Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA)
Śmiertelna ofiara wypadku w Dąbiu (AKTUALIZACJA) Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Dąbiu. W wyniku zderzenia pojazdu ciężarowego marki Mercedes Benz i osobowego audi, 19-letni kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.
GMINA STANIN: Dbają o transportowców
GMINA STANIN: Dbają o transportowców Rada Gminy Stanin przyjęła nowe stawki podatku od środków transportowych obowiązujących na terenie gminy Stanin na rok 2020.
Rekrutacja do Klubu "Senior+" tylko do piątku. Seniorzy, ...
Rekrutacja do Klubu Nie każdy senior może pojechać do SANATORIUM MIŁOŚCI, ale w łukowskim klubie seniora także będzie można ciekawie spędzić czas, a nawet poznać bliską osobę. Do 24 stycznia w Klubie "Senior+" przy ul. Wyszyńskiego 10/16 w Łukowie przyjmowane są wnioski od osób chcących uczestniczyć w zajęciach pierwszej tego typu placówki w Łukowie.
Od lutego zmiany w „małym ZUS”
Od lutego zmiany w „małym ZUS” Więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne. 1 lutego wchodzą w życie zmiany w MAŁYM ZUS dla przedsiębiorców, czyli tzw.MAŁY ZUS PLUS.
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów
Uczczą ofiary hitlerowskich obozów W poniedziałek 27 stycznia w Parku Miejskim odsłonięty zostanie kolejny "Mówiący Kamień" .
Emilka Szcześniak z ŁOK wygrywa
Emilka Szcześniak z ŁOK wygrywa Zaśpiewał w ogólnopolskim festiwalu kolęd w Bielsku Podlaskim
OSP Wojcieszków ma nowe władze
OSP Wojcieszków ma nowe władze 19 stycznia odbyło się Walne Zebranie Członów Stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Wojcieszkowie.
LICZNIK MERCEDESA COFNIĘTY O PONAD 116 TYS. KILOMETRÓW
LICZNIK MERCEDESA COFNIĘTY O PONAD 116 TYS. KILOMETRÓW Łukowscy policjanci będą wyjaśniali w jaki sposób z licznika mercedesa w ciągu miesiąca ubyło 116 tys. km przebiegu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje