Dziś są imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Tomasz Goławski  
dodane: 13-05-2019 13:36   |   wyświetleń: 2312

"Bomby" i wypadki

Szereg zdarzeń drogowych, a także fałszywe alarmy bombowe odnotowała w ubiegłym tygodniu straż pożarna. Strażacy gasili też pożar pustostanu w centrum Łukowa.
foto. Stanisław Pogotowie / Facebook 
Matury z alarmami w tle

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdów do alarmów bombowych w szkołach, w których obywały się egzaminy maturalne. Wszystkie wezwania okazały się na szczęście fałszywe. Pierwszy w tym tygodniu alarm rozległ się w poniedziałek 6 maja w Zespole Szkół w Adamowie. Natomiast w środę 8 maja straż miejska wzywana była do kilku szkół średnich rozlokowanych na terenie Łukowa.

Zobacz też: "Bombowo" u maturzystów z Adamowa

Zobacz też: Bombowe alarmy w szkołach

Zderzenie w Świdrach...

Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały także w Świdrach (gm. Łuków) gdzie w poniedziałek (6.05) około godz. 14:15 zderzyły się dwa samochody osobowe. W zdarzeniu tym obrażenia odniosła jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach, a po wykonaniu prac przez policję, uprzątnęli jezdnie. Natomiast ostatnim poniedziałkowym wyjazdem było wezwanie do Ławek (gm. Łuków), gdzie po godz. 20 zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracował 1 zastęp PSP z Łukowa.

...oraz w Świderkach

Inną kolizję odnotowano dzień później, we wtorek 7 maja. W Świderkach (gm. Wojcieszków) również zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce wezwany został zastęp PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Świderkach. W zdarzeniu, które odnotowano około godz. 12:30 nikt nie odniósł obrażeń.

Dachował opel

Z kolei w czwartek 9 maja kilka minut po godzinie 13 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zabiele (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej dachował Opel Vectra.

Zobacz też: Dachował opel

Zderzenie z ciężarówką

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się w piątkowy poranek 10 maja w Mikłusach w gminie Trzebieszów. Do zdarzenia doszło kwadrans przed godz. 11 na skrzyżowaniu      drogi powiatowej z drogą w kierunku Wólki Konopnej. Na miejsce przybył zastęp PSP z Łukowa oraz jednostka OSP z Wierzejek. Osoby uczestniczące w tym wypadku znajdowały się poza pojazdami, jednakże jeden z kierowców po pewnym czasie zaczął uskarżać się na ból głowy. Osoba ta została przebadana przez ratowników medycznych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prac przez policję uprzątnęli drogę z pozostałości po kolizji.

Czołówka w Szyszkach. Lądował ratowniczy śmigłowiec

Poważniejszy przebieg miało natomiast piątkowe zdarzenie w Szyszkach (gm. Stoczek Łukowski). Na drodze w tej miejscowości około godz. 13:35 zderzyły się ze sobą czołowo samochody osobowe marki Opel Vectra i Fiat Seicento. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Jedlanki i Szyszek.

Zobacz też: Czołówka w Szyszkach. Ranna zabrana śmigłowcem do szpitala

Pożar szopy i dachowanie

Około godz. 20:30 w piątkowy wieczór 10 maja straż pożarna udała się do leżącej w gminie Adamów miejscowości Lipiny, gdzie paliła się drewniana szopa. Ogień gasili strażacy z OSP w Adamowie, a także jednostka PSP z Łukowa. Natomiast następnego dnia w sobotę 11 maja, strażacy interweniowali w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska), gdzie na drodze wojewódzkiej dachował samochód marki Volkswagen Golf. Na miejsce około godz. 7:25 udały się zastępy OSP z Dworni i Jarczewa oraz straż pożarna z Łukowa. Osoba kierująca volkswagenem samodzielnie opuściła auto i nie doznała żadnych obrażeń ciała. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i postawili pojazd na koła.

Sobotnie kolizje

Do innego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godz. 10:40 w Łukowie. Na ul. Żelechowskiej zderzyły się ze sobą Volkswagen Golf, Audi A4 i Nissan Almera. Straż (2 jednostki PSP) zabezpieczyła miejsca zdarzenia i kierowała ruchem do momentu przyjazdu policji. Do kolizji wezwani zostali także ratownicy medyczni. Natomiast około godz. 19:25 straż pożarna wezwana została na skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z ul. Międzyrzecką w Łukowie, gdzie wcześniej zderzyły się ze sobą policyjny motocykl i dwa samochody osobowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli że policjant znajduje się pod opieką ratowników medycznych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i zneutralizowano wycieki płynów na jezdnię. Strażacy pomagali też kierować ruchem na jednym z głównych skrzyżowań w mieście.

Instalacja do przeglądu?

Ostatni sobotni wyjazd straż pożarna odnotowała o godz. 22:22. Tym razem jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Zalesia w gminie Łuków udali się właśnie do tej miejscowości, gdzie w jednym z domów palić się miała instalacja elektryczna. Gdy służby dotarły na miejsce, usłyszały od domowników, że przyczyną wezwania były iskry z przyłącza energetycznego. Na szczęście właściciel nieruchomości sam odłączył zasilanie, a straż swoje działania ograniczyła do sprawdzenia kamerą termowizyjną, czy nie widać żadnych zagrożeń. Właściciel nieruchomości został też poinformowany, że powinien wykonać przegląd instalacji.

Pożar pustostanu w centrum miasta

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej gasiły pożar drewnianego pustostanu, który wybuchł w niedzielę 12 maja około godz. 14:20 na ul. Konwiktorskiej w Łukowie. Strażacy pracując w aparatach tlenowych podali trzy prądy wody - dwa do wnętrza budynku i jeden na poddasze, wybili też okna w budynku, a także oddymili przewietrzyli płonący pustostan. Po zlokalizowaniu źródła pożaru przeszukali drewniany budynek, a następnie rozebrali jego dach oraz strop. Całość została też sprawdzona kamerą termowizyjną. W pustostanie nie było na szczęście żadnych osób.

Pożar trawy

Ostatnie wezwanie w ubiegłym tygodniu odnotowano kilka chwil przed godz. 21 w niedzielny wieczór 12.05. Na ul. Wójtostwo w Łukowie paliło się około 20 metrów kwadratowych nieużytków i trawy. Z zagrożeniem tym poradził sobie 1 zastęp PSP.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja
Miał 2 promile. Pijanego 39-latka zatrzymała policja Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 39-latek z gm. Łuków, który jechał osobowym audi.
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf
Szumowski dał na SOR, Morawiecki dorzuci na tomograf Sporo się dzieje w szpitalu św. Tadeusza w Łukowie. Miliony złotych płyną szerokim strumieniem.
Przyjechali do Łukowa na wakacje
Przyjechali do Łukowa na wakacje Od 2 do 11 lipca na zaproszenie burmistrza Piotra Płudowskiego w Łukowie gościła 20 osobowa grupa dzieci i młodzieży z miasta partnerskiego Baranówka.
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI
TUCHOWICZ. DZIEJE PARAFII I MIEJSCOWOŚCI Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej serdecznie zaprasza na uroczystą promocję książki autorstwa Magdaleny Bilskiej oraz Michała Świdra "Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości", która odbędzie się w dniu 20 lipca (sobota) o godzinie 18:30 w Zespole Szkół w Tuchowiczu.
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA
ŚWIĘTO POLICJI W ŁUKOWIE: AWANSE i PODZIĘKOWANIA Łukowscy policjaci świętowali w piątek 12 lipca. Mszę św. w parafii Przemienienia Pańskiego w intencji policjantów, pracowników cywilnych i ich rodzin odprawił ks. Antoni Pietruszka. W sali konferencyjnej starostwa odbyła się uroczysta zbiórka.
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy
Posła martwi trudny dostęp do lekarzy ŁUKÓW - Jakie są przyczyny problemów z obsadą etatów lekarskich i pielęgniarskich w polskich szpitalach? Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza taką informację upublicznić w najbliższym czasie? - pyta w resorcie poseł Krzysztof Głuchowski (PiS)
TVN przeprasza komornika z Łukowa
TVN przeprasza komornika z Łukowa Po czterech latach od emisji programu TVN przeprosił Grzegorza Bartysia, komornika z Łukowa, za naruszenie dóbr osobistych. Tak nakazał sąd. Chodzi o program, w którym była mowa o zajęciu przez komornika wozów strażackich w Biardach.
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT
Otwarcie wystawy zatytułowanej ŁUKOWSKA POLICJA NA PRZESTRZENI 100 LAT Komenda Powiatowa Policji oraz Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają na wernisaż wystawy Łukowska policja na przestrzeni 100 lat, który odbędzie się 12 lipca o godz. 10.50 w gmachu muzeum.
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin
KRUS przekazał sprzęt medyczny OSP z gminy Stanin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspiera Ochotniczą Straż Pożarną z gminy Stanin.
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki” w Pizzerii da ...
Warsztaty kulinarne uczniów z „Czwórki”  w Pizzerii da Grasso W czerwcu rodzice dzieci z klas II a i II c zaprosili swoje pociechy na warsztaty kulinarne do Pizzerii Da Grasso na ul. Warszawskiej. Uczniowie po założeniu czapek kucharzy i fartuszków wzięli się do pracy.
Badali zęby w Dentobusie
Badali zęby w Dentobusie Część uczniów z gminy Krzywda pod koniec roku szkolnego przeszła bezpłatne badania stomatologiczne, w mobilnym "dentobusie". Specjalny ambulans wróci po wakacjach, by z usług stomatologicznych mogły skorzystać kolejne grupy dzieci i młodzieży.
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć ...
Gnał 124 km/h w zabudowanym. Gęsto musiał się tłumaczyć Wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje jakie poniesie 25-latek z gminy Stanin.
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek
Szkoły szykują się na pierwszy dzwonek Uczniowie rozpoczęli wakacje. Tymczasem w łukowskich szkołach i przedszkolach prace remontowe wrą.
Letni obóz łukowskich karateków
Letni obóz łukowskich karateków Pod koniec czerwca 91 osób z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin ruszyło na XXXV Letni Obóz Karate w Bukowinie Tatrzańskiej
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci ...
GMINA ŁUKÓW Od lipca wyższe opłaty za śmieci Mieszkańcy gminy Łuków już od tego miesiąca zapłacą więcej za odbiór odpadów.
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy ...
W jakie akcesoria ekspozycyjne warto wyposażyć siedzibę swojej firmy bądź punkt usługowy? Skuteczna walka z konkurencją wymaga zadbania o każdy aspekt sposobu, w jaki potencjalni klienci będą mogli skorzystać z naszej oferty. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście łatwy dostęp do wyczerpującej informacji. Wszystkim nam, przyzwyczajonym do wygody i krótkiego czasu dokonywania najrozmaitszych czynności, bardzo często brakuje w tym zakresie cierpliwości. Temu problemowi można jednak w prosty sposób wychodzić naprzeciw.
Policjanci przeprowadzają KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI
Policjanci przeprowadzają  KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI Dzisiaj we wtorek 9 lipca policjanci ruchu drogowego będą sprawdzać, czy jeździmy bezpiecznie podczas akcji . ?Kaskadowy pomiar prędkości?.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Harcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku Gręzówki

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031
01
02
03
04
Najbliższe wydarzenia
"Król Lew" w Łukowie
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza od 19 lipca do Kina Łuków na premierowe seanse amerykańskiego filmu przygodowego produkcji Walt Disney Pictures w reżyserii Jona Favreau "Król Lew".
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Rajd Odkrywców w Łukowie
Rajd Odkrywców w Łukowie
Blisko 700 harcerzy weźmie udział w organizowanym w Łukowie Rajdzie Odkrywców. Impreza odbędzie się 7 lipca na stadionie Orląt i w parku miejskim

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Mechanik / Elektromechanik samochodowy 245.249
Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy Oferujemy stabilną i interesującą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Umowa o prace oraz: -dodatkowe ubezpieczenie grupowe -atrakcyjne pakiety ...
Sprzedam: Działka / działki Olchowiec nad Jeziorem Solińskim 240.244
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Kupię: Kupie Wszystko co Stare i Wojskowe Polskie i Zagraniczne
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje