Dziś są imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

 
dodane: 13-05-2019 13:36   |   wyświetleń: 2569

"Bomby" i wypadki

Szereg zdarzeń drogowych, a także fałszywe alarmy bombowe odnotowała w ubiegłym tygodniu straż pożarna. Strażacy gasili też pożar pustostanu w centrum Łukowa.
foto. Stanisław Pogotowie / Facebook 
Matury z alarmami w tle

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdów do alarmów bombowych w szkołach, w których obywały się egzaminy maturalne. Wszystkie wezwania okazały się na szczęście fałszywe. Pierwszy w tym tygodniu alarm rozległ się w poniedziałek 6 maja w Zespole Szkół w Adamowie. Natomiast w środę 8 maja straż miejska wzywana była do kilku szkół średnich rozlokowanych na terenie Łukowa.

Zobacz też: "Bombowo" u maturzystów z Adamowa

Zobacz też: Bombowe alarmy w szkołach

Zderzenie w Świdrach...

Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały także w Świdrach (gm. Łuków) gdzie w poniedziałek (6.05) około godz. 14:15 zderzyły się dwa samochody osobowe. W zdarzeniu tym obrażenia odniosła jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach, a po wykonaniu prac przez policję, uprzątnęli jezdnie. Natomiast ostatnim poniedziałkowym wyjazdem było wezwanie do Ławek (gm. Łuków), gdzie po godz. 20 zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracował 1 zastęp PSP z Łukowa.

...oraz w Świderkach

Inną kolizję odnotowano dzień później, we wtorek 7 maja. W Świderkach (gm. Wojcieszków) również zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce wezwany został zastęp PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Świderkach. W zdarzeniu, które odnotowano około godz. 12:30 nikt nie odniósł obrażeń.

Dachował opel

Z kolei w czwartek 9 maja kilka minut po godzinie 13 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zabiele (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej dachował Opel Vectra.

Zobacz też: Dachował opel

Zderzenie z ciężarówką

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się w piątkowy poranek 10 maja w Mikłusach w gminie Trzebieszów. Do zdarzenia doszło kwadrans przed godz. 11 na skrzyżowaniu      drogi powiatowej z drogą w kierunku Wólki Konopnej. Na miejsce przybył zastęp PSP z Łukowa oraz jednostka OSP z Wierzejek. Osoby uczestniczące w tym wypadku znajdowały się poza pojazdami, jednakże jeden z kierowców po pewnym czasie zaczął uskarżać się na ból głowy. Osoba ta została przebadana przez ratowników medycznych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prac przez policję uprzątnęli drogę z pozostałości po kolizji.

Czołówka w Szyszkach. Lądował ratowniczy śmigłowiec

Poważniejszy przebieg miało natomiast piątkowe zdarzenie w Szyszkach (gm. Stoczek Łukowski). Na drodze w tej miejscowości około godz. 13:35 zderzyły się ze sobą czołowo samochody osobowe marki Opel Vectra i Fiat Seicento. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Jedlanki i Szyszek.

Zobacz też: Czołówka w Szyszkach. Ranna zabrana śmigłowcem do szpitala

Pożar szopy i dachowanie

Około godz. 20:30 w piątkowy wieczór 10 maja straż pożarna udała się do leżącej w gminie Adamów miejscowości Lipiny, gdzie paliła się drewniana szopa. Ogień gasili strażacy z OSP w Adamowie, a także jednostka PSP z Łukowa. Natomiast następnego dnia w sobotę 11 maja, strażacy interweniowali w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska), gdzie na drodze wojewódzkiej dachował samochód marki Volkswagen Golf. Na miejsce około godz. 7:25 udały się zastępy OSP z Dworni i Jarczewa oraz straż pożarna z Łukowa. Osoba kierująca volkswagenem samodzielnie opuściła auto i nie doznała żadnych obrażeń ciała. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i postawili pojazd na koła.

Sobotnie kolizje

Do innego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godz. 10:40 w Łukowie. Na ul. Żelechowskiej zderzyły się ze sobą Volkswagen Golf, Audi A4 i Nissan Almera. Straż (2 jednostki PSP) zabezpieczyła miejsca zdarzenia i kierowała ruchem do momentu przyjazdu policji. Do kolizji wezwani zostali także ratownicy medyczni. Natomiast około godz. 19:25 straż pożarna wezwana została na skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z ul. Międzyrzecką w Łukowie, gdzie wcześniej zderzyły się ze sobą policyjny motocykl i dwa samochody osobowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli że policjant znajduje się pod opieką ratowników medycznych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i zneutralizowano wycieki płynów na jezdnię. Strażacy pomagali też kierować ruchem na jednym z głównych skrzyżowań w mieście.

Instalacja do przeglądu?

Ostatni sobotni wyjazd straż pożarna odnotowała o godz. 22:22. Tym razem jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Zalesia w gminie Łuków udali się właśnie do tej miejscowości, gdzie w jednym z domów palić się miała instalacja elektryczna. Gdy służby dotarły na miejsce, usłyszały od domowników, że przyczyną wezwania były iskry z przyłącza energetycznego. Na szczęście właściciel nieruchomości sam odłączył zasilanie, a straż swoje działania ograniczyła do sprawdzenia kamerą termowizyjną, czy nie widać żadnych zagrożeń. Właściciel nieruchomości został też poinformowany, że powinien wykonać przegląd instalacji.

Pożar pustostanu w centrum miasta

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej gasiły pożar drewnianego pustostanu, który wybuchł w niedzielę 12 maja około godz. 14:20 na ul. Konwiktorskiej w Łukowie. Strażacy pracując w aparatach tlenowych podali trzy prądy wody - dwa do wnętrza budynku i jeden na poddasze, wybili też okna w budynku, a także oddymili przewietrzyli płonący pustostan. Po zlokalizowaniu źródła pożaru przeszukali drewniany budynek, a następnie rozebrali jego dach oraz strop. Całość została też sprawdzona kamerą termowizyjną. W pustostanie nie było na szczęście żadnych osób.

Pożar trawy

Ostatnie wezwanie w ubiegłym tygodniu odnotowano kilka chwil przed godz. 21 w niedzielny wieczór 12.05. Na ul. Wójtostwo w Łukowie paliło się około 20 metrów kwadratowych nieużytków i trawy. Z zagrożeniem tym poradził sobie 1 zastęp PSP.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI ...
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 32-latkowi z powiatu parczewskiego.
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem Piotr Płudowski stanął we mgle i wydał z siebie rymy w ramach #hot16Challenge2. Raperską rękawicę burmistrz rzucił m.in. Łukaszowi Prusakowi z naczelnemu Łuków24.pl i Wspólnoty Łukowskiej.
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
ŁOK rozstrzygnął konkurs
ŁOK rozstrzygnął konkurs 20 maja komisja rozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
15 osoba zarażona koronawirusem w powiecie
15 osoba zarażona koronawirusem w powiecie Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden z nich dotyczy kobiety z powiatu łukowskiego. Jej stan jest dobry.
ŁUKÓW Miasto podpisało umowę na budowę wyciągu nart wodnych ...
ŁUKÓW Miasto podpisało umowę na budowę wyciągu nart wodnych Wykonawcą będzie firma GRIN Budownictwo z Białegostoku.
Nowa lokalizacja Sali Obsługi Klientów NFZ w Lublinie ...
Nowa lokalizacja Sali Obsługi Klientów  NFZ w Lublinie od 25 maja Sala Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie przenosi się z budynków przy ul. Szkolnej 16 i ul. Marii Koryznowej 2d do lokalizacji przy ul. Nadstawnej 2-4.
JECHAŁ Z PROMILAMI I ZA SZYBKO – „WYLĄDOWAŁ” W ...
JECHAŁ Z PROMILAMI I ZA SZYBKO – „WYLĄDOWAŁ” W LESIE Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 57-latek kierujący audi. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewa przydrożnego lasu.
Piotr Płudowski dostał nominację do #hot16Challenge2
Piotr Płudowski dostał nominację do #hot16Challenge2 Burmistrz zdradził do czego nawiąże między rymami.
Uczciwy znalazca odniósł smartfon na policję
Uczciwy znalazca odniósł smartfon na policję Smartfon marki Xiaomi Redmi 7A, wraz z opakowaniem znaleziono w Łukowie na osiedlu Klimeckiego.
Właściciel kluczyków poszukiwany
Właściciel kluczyków poszukiwany Zguba czeka w łukowskiej Komendzie Policji.
POSZUKUJEMY SKRADZIONY MOTOCYKL MARKI TRIUMPH
POSZUKUJEMY SKRADZIONY MOTOCYKL MARKI TRIUMPH Policjanci zwracają się z apelem do osób, które widziały skradziony kilka tygodni temu w Łukowie marki Triumph. Sprawca ukradł pozostawiony z kluczykami w stacyjce jednoślad i odjechał nim w nieznanym kierunku.
PKS Łuków przywróciło część kursów
PKS Łuków przywróciło część kursów Kursy wykonywane będą od poniedziałku do piątku.
Audi uderzyło w drzewo
Audi uderzyło w drzewo Poszkodowany kierowca zabrany został do szpitala.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje