Dziś są imieniny: Emila, Neleny, Romy

Tomasz Goławski  
dodane: 13-05-2019 13:36   |   wyświetleń: 2083

"Bomby" i wypadki

Szereg zdarzeń drogowych, a także fałszywe alarmy bombowe odnotowała w ubiegłym tygodniu straż pożarna. Strażacy gasili też pożar pustostanu w centrum Łukowa.
foto. Stanisław Pogotowie / Facebook 
Matury z alarmami w tle

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdów do alarmów bombowych w szkołach, w których obywały się egzaminy maturalne. Wszystkie wezwania okazały się na szczęście fałszywe. Pierwszy w tym tygodniu alarm rozległ się w poniedziałek 6 maja w Zespole Szkół w Adamowie. Natomiast w środę 8 maja straż miejska wzywana była do kilku szkół średnich rozlokowanych na terenie Łukowa.

Zobacz też: "Bombowo" u maturzystów z Adamowa

Zobacz też: Bombowe alarmy w szkołach

Zderzenie w Świdrach...

Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały także w Świdrach (gm. Łuków) gdzie w poniedziałek (6.05) około godz. 14:15 zderzyły się dwa samochody osobowe. W zdarzeniu tym obrażenia odniosła jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach, a po wykonaniu prac przez policję, uprzątnęli jezdnie. Natomiast ostatnim poniedziałkowym wyjazdem było wezwanie do Ławek (gm. Łuków), gdzie po godz. 20 zapaliła się sadza w kominie. Na miejscu pracował 1 zastęp PSP z Łukowa.

...oraz w Świderkach

Inną kolizję odnotowano dzień później, we wtorek 7 maja. W Świderkach (gm. Wojcieszków) również zderzyły się dwa pojazdy. Na miejsce wezwany został zastęp PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Świderkach. W zdarzeniu, które odnotowano około godz. 12:30 nikt nie odniósł obrażeń.

Dachował opel

Z kolei w czwartek 9 maja kilka minut po godzinie 13 strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zabiele (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej dachował Opel Vectra.

Zobacz też: Dachował opel

Zderzenie z ciężarówką

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się w piątkowy poranek 10 maja w Mikłusach w gminie Trzebieszów. Do zdarzenia doszło kwadrans przed godz. 11 na skrzyżowaniu      drogi powiatowej z drogą w kierunku Wólki Konopnej. Na miejsce przybył zastęp PSP z Łukowa oraz jednostka OSP z Wierzejek. Osoby uczestniczące w tym wypadku znajdowały się poza pojazdami, jednakże jeden z kierowców po pewnym czasie zaczął uskarżać się na ból głowy. Osoba ta została przebadana przez ratowników medycznych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prac przez policję uprzątnęli drogę z pozostałości po kolizji.

Czołówka w Szyszkach. Lądował ratowniczy śmigłowiec

Poważniejszy przebieg miało natomiast piątkowe zdarzenie w Szyszkach (gm. Stoczek Łukowski). Na drodze w tej miejscowości około godz. 13:35 zderzyły się ze sobą czołowo samochody osobowe marki Opel Vectra i Fiat Seicento. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Jedlanki i Szyszek.

Zobacz też: Czołówka w Szyszkach. Ranna zabrana śmigłowcem do szpitala

Pożar szopy i dachowanie

Około godz. 20:30 w piątkowy wieczór 10 maja straż pożarna udała się do leżącej w gminie Adamów miejscowości Lipiny, gdzie paliła się drewniana szopa. Ogień gasili strażacy z OSP w Adamowie, a także jednostka PSP z Łukowa. Natomiast następnego dnia w sobotę 11 maja, strażacy interweniowali w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska), gdzie na drodze wojewódzkiej dachował samochód marki Volkswagen Golf. Na miejsce około godz. 7:25 udały się zastępy OSP z Dworni i Jarczewa oraz straż pożarna z Łukowa. Osoba kierująca volkswagenem samodzielnie opuściła auto i nie doznała żadnych obrażeń ciała. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i postawili pojazd na koła.

Sobotnie kolizje

Do innego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godz. 10:40 w Łukowie. Na ul. Żelechowskiej zderzyły się ze sobą Volkswagen Golf, Audi A4 i Nissan Almera. Straż (2 jednostki PSP) zabezpieczyła miejsca zdarzenia i kierowała ruchem do momentu przyjazdu policji. Do kolizji wezwani zostali także ratownicy medyczni. Natomiast około godz. 19:25 straż pożarna wezwana została na skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z ul. Międzyrzecką w Łukowie, gdzie wcześniej zderzyły się ze sobą policyjny motocykl i dwa samochody osobowe. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zauważyli że policjant znajduje się pod opieką ratowników medycznych. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i zneutralizowano wycieki płynów na jezdnię. Strażacy pomagali też kierować ruchem na jednym z głównych skrzyżowań w mieście.

Instalacja do przeglądu?

Ostatni sobotni wyjazd straż pożarna odnotowała o godz. 22:22. Tym razem jednostka PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Zalesia w gminie Łuków udali się właśnie do tej miejscowości, gdzie w jednym z domów palić się miała instalacja elektryczna. Gdy służby dotarły na miejsce, usłyszały od domowników, że przyczyną wezwania były iskry z przyłącza energetycznego. Na szczęście właściciel nieruchomości sam odłączył zasilanie, a straż swoje działania ograniczyła do sprawdzenia kamerą termowizyjną, czy nie widać żadnych zagrożeń. Właściciel nieruchomości został też poinformowany, że powinien wykonać przegląd instalacji.

Pożar pustostanu w centrum miasta

Dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej gasiły pożar drewnianego pustostanu, który wybuchł w niedzielę 12 maja około godz. 14:20 na ul. Konwiktorskiej w Łukowie. Strażacy pracując w aparatach tlenowych podali trzy prądy wody - dwa do wnętrza budynku i jeden na poddasze, wybili też okna w budynku, a także oddymili przewietrzyli płonący pustostan. Po zlokalizowaniu źródła pożaru przeszukali drewniany budynek, a następnie rozebrali jego dach oraz strop. Całość została też sprawdzona kamerą termowizyjną. W pustostanie nie było na szczęście żadnych osób.

Pożar trawy

Ostatnie wezwanie w ubiegłym tygodniu odnotowano kilka chwil przed godz. 21 w niedzielny wieczór 12.05. Na ul. Wójtostwo w Łukowie paliło się około 20 metrów kwadratowych nieużytków i trawy. Z zagrożeniem tym poradził sobie 1 zastęp PSP.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia
Poniedziałkowe ulewy: były podtopienia Gwałtowne poniedziałkowe opady deszczu spowodowały wiele interwencji straży pożarnej. Między godziną 16 a 18 słychać było syreny wozów strażackich, które jeździły do wypompowywania wody.
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów
Pijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantów Łukowscy policjanci zatrzymali agresywnego 23-latka, który awanturując się w domu zniszczył wyposażenie mieszkania. Podczas interwencji młodzieniec rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej w stanie nietrzeźwości jeździł swoim samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.
Zlikwidowali nielegalny salon gier
Zlikwidowali nielegalny salon gier Nielegalny salon gier zlikwidowali w poniedziałek 20 maja łukowscy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Białej Podlaskiej zabezpieczyli sprzęt komputerowy służący do prowadzenia gier do wymaganej koncesji. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Zaginął 16-latek
Zaginął 16-latek Łukowska policja poszukuje zaginionego Kacpra Laseckiego, 16-letniego mieszkańca gminy Łuków. Młodzieniec ostatnim razem widziany był na os. Chącińskiego w Łukowie w sobotę 18 maja.
"Jedynka" list PiS przyjedzie do Łukowa
Dobiega końca kampania do Parlamentu Europejskiego. Osoby ubiegające się o mandat europosła z województwa lubelskiego regularnie spotykają się z mieszkańcami i przekonują ich do swoich pomysłów. Jedno z takich spotkań odbędzie się w środę 22 maja w Łukowie. Do miasta przyjedzie "jedynka" z list PiS - Elżbieta Kruk.
Europejski piknik w Świdrach
Europejski piknik w Świdrach W minioną niedzielę w Świdrach niedaleko Łukowa odbył się Piknik Europejski. W spotkaniu z mieszkańcami Powiatu Łukowskiego wziął udział europoseł Krzysztof Hetman.
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek
Koalicja przeciw burmistrzowi. Nie dla podwyżek Około dwóch godzin trwała dyskusja na temat nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. Proponowane przez burmistrza podwyżki nie zyskały uznania koalicyjnych radnych.
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny
„Czyste Powietrze”: będzie punkt informacyjny Na godz. 10.30 zaplanowano konferencję prasową w sprawie otwarcia w Łukowie punktu informacyjnego dotyczącego programu "Czyste Powietrze". Biuro mieścić się będzie w budynku PKS przy ul. Piłsudskiego 29.
Narkotykowe wpadki w Łukowie
Narkotykowe wpadki w Łukowie Łukowscy policjanci przygotowali kolejną kronikę kryminalną. W ostatnim tygodniu funkcjonariusze odnotowali m.in. narkotykowe wpadki. Środki odurzające trzykrotnie były odnajdowane na terenie miasta.
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie
Darowizny od Janusza Wylotka nie będzie Były wójt gminy Wojcieszków chce przekazać za darmo działkę pod budowę ośrodka zdrowia. Ale stawia warunki, których jego następczyni nie chce przyjąć.
„Polska Moja Ojczyzna”
„Polska Moja Ojczyzna” Łukowski Ośrodek Kultury oraz Tesco w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Polska Moja Ojczyzna".
O śmieciach na sesji Rady Miasta
O śmieciach na sesji Rady Miasta Na godz. 11 zaplanowano VIII sesję Rady Miasta Łuków. Jednym z tematów poruszanych przez radnych będzie dyskusja na temat gospodarki odpadami na terenie miasta.
Komunikat: utrudnienia w ruchu!
Komunikat: utrudnienia w ruchu! Uwaga kierowcy! W związku z organizowaną imprezą - Biegiem Kolarskim o Puchar Henryka Sienkiewicza - w czasie trwania wyścigu będą obowiązywały ograniczenia ruchu na drogach publicznych. Organizatorzy proszą o stosowanie się do poleceń policji i służby porządkowej!
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa
Cygańskie rytmy w Dni Łukowa Łukowski Ośrodek Kultury przybliża sylwetki artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Dniach Łukowa. Moc wizualnych wrażeń zapewnią Gwiazdy Cygańskie z synem Don Vasyla - Dzianim.
Sukces Emilki
Sukces Emilki Emilia Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego festiwalu w Iłży. To kolejny sukces dziewczynki.
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki
Ponad 1,7 kg narkotyków u 26-latki Ponad 1700 gramów haszyszu i prawie 60 gramów amfetaminy zabezpieczyli łukowscy kryminalni u mieszkającej na terenie gminy Trzebieszów 26-latki. Policjanci sprawdzają teraz, skąd pochodzą te substancje i dla kogo były przeznaczone.
Weekend z atrakcjami
Weekend z atrakcjami Wyścig wózków, przełajowy bieg, organowy koncert i wyścig kolarski. Noc Muzeów, zlot food trucków i spotkanie upamiętniające rocznice bitwy pod Monte Cassino. W sobotę oraz niedzielę w powiecie łukowskim zaplanowano wiele wydarzeń.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Poniedziałkowe ulewy: były podtopieniaPijany 23-latek chciał zarąbać siekierą policjantówPonad 200 osób na memorialePrzystanek Kuchnia czeka na mieszkańców ŁukowaStrażackie święto za namiMajówka z wędkąSukces w CzemiernikachKonna impreza w rocznicę urodzin pisarzaPodbili serca PoloniiŚwięto bibliotekarzyProśby o patrole. Debata za nami

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Andrzej Rybiński zagra w Łukowie
Autor znanego przeboju pt. "Nie liczę godzin i lat" wystąpi 10 czerwca w Łukowie. Na koncert Andrzeja Rybińskiego zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna mistrzynią województwa!
Zuzanna Majek z ŁKS Orlęta Łuków wywalczyła złoty medal w ciężarowych zawodach w Białej Podlaskiej. Podopieczna trenera Roberta Dołęgi została Mistrzynią Województwa Lubelskiego Seniorek.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje