Dziś są imieniny: Anety, Lehca, Leona
Dzisiaj odwiedziło nas 96 osób   |   Osób online: 12   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  / PSP w Łukowie
dodane: 06-02-2019 07:33   |   wyświetleń: 737

Dominowały kolizje

Pracowitą sobotę 2 lutego mieli strażacy w powiecie łukowskim. Gdzie interweniowali tego dnia? Gdzie byli widziani w tygodniu? Poniżej informacje uzyskane od dyżurnych PSP w Łukowie
Dominowały kolizjefoto. Redakcja 
Brak bieżnika przyczyną kolizji?

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdu do groźnie wyglądającego zderzenia na ul. Świderskiej w Łukowie. W poniedziałek 28 stycznia po godz. 9:30 w pobliżu stacji paliw LPG zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i Ford Transit. Na miejsce udały się 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły akumulatory w pojazdach i zakręciły instalacje LPG w samochodach. Gdy policjanci zakończyli swoje prace, strażacy uprzątnęli miejsce kolizji. Wcześniej kierowali też ruchem na drodze wojewódzkiej.

Zobacz też: Utrudnienia na Świderskiej. 4 osoby ranne

Pomagali innym służbom 

Jeden zastęp PSP pomagał policjantom w dostaniu się do jednego z mieszkań na osiedlu Klimeckiego w Łukowie. Interwencję odnotowano w poniedziałek (28.01) około godz. 16:50. Po wyważeniu drzwi mieszkania, w środku znaleziono zwłoki mężczyzny. Natomiast w czwartek 31 stycznia około godz. 14:30 straż pożarna była widziana na ul. Bartniej w Łukowie. W tym przypadku strażacy pomagali ratownikom medycznym w transporcie otyłej kobiety do karetki pogotowia.

Drzewo i śnieg

W poniedziałek (28.01) około godz. 18:10 jeden zastęp OSP Stara Roża musiał się uporać z pochylonym nad drogą w tej miejscowości drzewem. Strażacy przy użyciu pilarki poradzili sobie z zagrożeniem. Inną interwencję odnotowano w środę 30 stycznia. W jednym z budynków przy al. Kościuszki w Łukowie trzeba było usunąć nawisy śnieżne nad wejściem do klatki schodowej. By usunąć śnieg i sople, strażacy użyli m.in. drabiny. Działo się to około godz. 9:50 rano.

3 osoby ranne

Cztery wyjazdy, w tym trzy do kolizji drogowych odnotowali strażacy w sobotę 2 lutego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 9:30 w Gołowierzchach (gm. Trzebieszów), gdzie Volkswagen Passat uderzył w drzewo. Na miejsce udały się dwa zastępy PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Wierzejkach. Po przyjechaniu na miejsce zauważyli znajdujący się w rowie samochód i znajdujących się pod opieką ratowników medycznych podróżujących. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w volkswagenie. W zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby, w tym roczne dziecko. Wszyscy trafili do szpitala.

Kolizja w Radoryżu

Do innego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 14 w Radoryżu Smolanym (gm. Krzywda). W miejscowości tej zderzyły się Citroen i Mazda, a w wyniku kolizji poszkodowana została kierująca tym drugim pojazdem 28-letnia kobieta. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili kobiecie pierwszej pomocy i przekazali ją ratownikom medycznym. Odłączyli akumulatory w pojazdach i instalację gazową w jednym z nich. Kierujący mazdą oddalił się natomiast z miejsca zdarzenia.

Zobacz też: Po pijaku i z sądowym zakazem. Dwa przewinienia jednego dnia

Dachowanie w Mysłowie

Trzecią tego dnia kolizję odnotowano około godz. 17:30 w Mysłowie (gm. Wola Mysłowska). W tym przypadku na zaparkowany samochód marki Citroen najechało Renault, którym podróżował 34-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Auto następnie zjechało z drogi i dachowało. Na miejscu pracowali strażacy OSP z Ksawerynowa, którzy zabezpieczyli miejsce kolizji i oświetlali teren pracy policjantom. Odłączono też akumulatory w pojazdach i instalację gazową, a na koniec uprzątnięto jezdnię z pozostałości po kolizji.

Zobacz też: Dachowanie w Mysłowie. Pijany kierowca

Zadymienie w kotłowni

Ostatnim wyjazdem w sobotę 2 lutego była interwencja 3 jednostek straży pożarnej (po jednej z PSP w Łukowie oraz OSP w Krzywdzie i Fiukówce) w miejscowości Laski. W jednym z budynków z nieszczelnego pieca zaczął wydobywać się dym. Strażacy po przybyciu na miejsce przewietrzyli pomieszczenie i sprawdzili miernikiem, czy w atmosferze nie unosi się czad.

Podobną interwencję odnotowano już w nowym tygodniu, w poniedziałek 4 lutego. Około godz. 8:30 na ul. Trzaskoniec w Łukowie też pojawił się dym z nieprawidłowo funkcjonującej instalacji kominowej. Na miejscu pracowały 2 jednostki Państwowej Straży Pożarnej, które wygasiły piec w kotłowni, oddymiły i przewietrzyły pomieszczenia. Strażacy nakazali też właścicielom budynku wezwać kominiarza.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

3 miesiące aresztu dla 27-latka
3 miesiące aresztu dla 27-latka Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec Łukowa, który w sobotę ukradł kurtkę z kluczykiem do samochodu i włamał się do stojącego na pobliskim parkingu auta. O sprawie pisaliśmy wczoraj w odrębnym artykule.
Domaszewnica i Milanów najlepsi
Domaszewnica i Milanów najlepsi W gminie Wojcieszków rozegrany został niedawno turniej halowej piłki nożnej. Strzelono w nim ponad 90 bramek
Policjanci u dzieci
Policjanci u dzieci Dzieci spędzające ferie na zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury, miały okazję spotkać się z policjantami. Dowiedziały się m.in. jak wygląda dzień pracy mundurowych i jak radzić sobie z niebezpieczeństwami podczas zimowego wypoczynku. Nie zabrakło pokazów policyjnego sprzętu i prezentów w postaci odblasków.
"Trener Osiedlowy 2019" - ruszyły zajęcia
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zachęca dzieci i młodzież w do uczestnictwa zajęciach sportowych z Trenerem Osiedlowym. Zadanie finansowane jest ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Dominowały pożary
Dominowały pożary Pracę straży pożarnej w ubiegłym tygodniu zdominowały wyjazdy do pożarów. Poniżej prezentujemy informacje otrzymane od dyżurnych PSP w Łukowie.
Rajd pamięci w Trzebieszowie
Rajd pamięci w Trzebieszowie Wójt gminy Trzebieszów zaprasza do udziału w III Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. chor. Antoniego Dołęgi. Pieszą i rowerową wędrówkę zaplanowano na 2 marca.
Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Nawet 15 lat za kradzież auta
Nawet 15 lat za kradzież auta Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Łukowa, który ukradł ze szpitalnej szatni kurtkę, w której były kluczyki od peugeota. Mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przewinienia i niedawno wyszedł z zakładu karnego. Za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
Pierwszy tydzień ferii w OSiR
Pierwszy tydzień ferii w OSiR Ponad 1600 osób skorzystało do tej pory z oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie na ferie zimowe. Gdzie mogli spędzać czas młodzi mieszkańcy miasta?
Orlęta najlepsze na turnieju posła
Orlęta najlepsze na turnieju posła Piłkarze Orląt Łuków wygrali towarzyski turniej o Puchar Posła Krzysztofa Głuchowskiego. Sportowe zmagania miały miejsce w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Łukowie.
Piątkowe pożary
Piątkowe pożary Dwa pożary odnotowali strażacy w piątek 15 lutego. Ogień pojawił się w Turzystwie (gm. Adamów) oraz na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie.
„Paranienormalni” w Łukowie
„Paranienormalni” w Łukowie Na 22 marca zaplanowano występ kabaretu "Paranienormalni" w Łukowie. Wydarzenie odbędzie się w auli I LO w Łukowie.
Wręczają decyzje o wysokości podatku
Wręczają decyzje o wysokości podatku Do 28 lutego będą wręczane mieszkańcom miasta decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego na rok 2019. Oznacza to, że do końca miesiąca możemy się spodziewać wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta w naszych domach.
Spotkanie dla rolników i KGW
Spotkanie dla rolników i KGW Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie oraz Urząd Skarbowy w Łukowie zapraszają wszystkich rolników oraz przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich na spotkanie informacyjno-szkoleniowe. Odbędzie się ono we wtorek 26 lutego.
Wojskowa przysięga w Łukowie!
Wojskowa przysięga w Łukowie! Ponad 130 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę wojskową w Łukowie. Wydarzenie, którego nie było nigdy w najnowszej historii miasta, zaplanowano na przyszłą niedzielę 24 lutego na placu targowym przy ul. Prusa.
Wskażą, kto ma dostać medale
Wskażą, kto ma dostać medale Ewa Sposób, Piotr Giczela, Zygmunt Zalewski i Andrzej Zdrojewski jako przedstawiciele burmistrza, a także Michał Mojski, Maria Pszczółkowska, Zygmunt Celiński i Henryk Lipiec jako reprezentanci radnych będą zasiadać w Komisji Odznaki Honorowej Miasta Łukowa. Czym konkretnie będą się zajmować?
Poseł zaprasza na turniej
Poseł zaprasza na turniej Poseł Krzysztof Głuchowski zaprasza na halowy turniej piłki nożnej. Rozgrywki zaplanowano w sobotę 16 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Domaszewnica i Milanów najlepsiPierwszy tydzień ferii w OSiRHistoryczna lekcja w WarszawieWieczorowe stroje zamiast mundurówTrwają ferie w ŁOKRodzinna zabawa w ŁOKGalaktyczni „Galaktyczni”Nowoczesne warsztaty w „Alejach”Anielski koncert dla rodzin zastępczychKarnawałowy bal emerytówMisja Robotyka zaprasza na ferie!Nawet 200 milionów w banknotach

Obejrzyj

3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728
01
02
03
Szukają starych zdjęć ślubnych
Szukają starych zdjęć ślubnych
Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie wspólnie z Muzeum Regionalnym przygotowują się do wystawy fotografii poświęconej związkom małżeńskim. Poszukują zdjęć ślubnych mieszkańców miasta wykonanych do końca lat 80-tych.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Domaszewnica i Milanów najlepsi
Domaszewnica i Milanów najlepsi
W gminie Wojcieszków rozegrany został niedawno turniej halowej piłki nożnej. Strzelono w nim ponad 90 bramek

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje