Dziś są imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Redakcja  / PSP w Łukowie
dodane: 06-02-2019 07:33   |   wyświetleń: 802

Dominowały kolizje

Pracowitą sobotę 2 lutego mieli strażacy w powiecie łukowskim. Gdzie interweniowali tego dnia? Gdzie byli widziani w tygodniu? Poniżej informacje uzyskane od dyżurnych PSP w Łukowie
Dominowały kolizjefoto. Redakcja 
Brak bieżnika przyczyną kolizji?

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od wyjazdu do groźnie wyglądającego zderzenia na ul. Świderskiej w Łukowie. W poniedziałek 28 stycznia po godz. 9:30 w pobliżu stacji paliw LPG zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i Ford Transit. Na miejsce udały się 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączyły akumulatory w pojazdach i zakręciły instalacje LPG w samochodach. Gdy policjanci zakończyli swoje prace, strażacy uprzątnęli miejsce kolizji. Wcześniej kierowali też ruchem na drodze wojewódzkiej.

Zobacz też: Utrudnienia na Świderskiej. 4 osoby ranne

Pomagali innym służbom 

Jeden zastęp PSP pomagał policjantom w dostaniu się do jednego z mieszkań na osiedlu Klimeckiego w Łukowie. Interwencję odnotowano w poniedziałek (28.01) około godz. 16:50. Po wyważeniu drzwi mieszkania, w środku znaleziono zwłoki mężczyzny. Natomiast w czwartek 31 stycznia około godz. 14:30 straż pożarna była widziana na ul. Bartniej w Łukowie. W tym przypadku strażacy pomagali ratownikom medycznym w transporcie otyłej kobiety do karetki pogotowia.

Drzewo i śnieg

W poniedziałek (28.01) około godz. 18:10 jeden zastęp OSP Stara Roża musiał się uporać z pochylonym nad drogą w tej miejscowości drzewem. Strażacy przy użyciu pilarki poradzili sobie z zagrożeniem. Inną interwencję odnotowano w środę 30 stycznia. W jednym z budynków przy al. Kościuszki w Łukowie trzeba było usunąć nawisy śnieżne nad wejściem do klatki schodowej. By usunąć śnieg i sople, strażacy użyli m.in. drabiny. Działo się to około godz. 9:50 rano.

3 osoby ranne

Cztery wyjazdy, w tym trzy do kolizji drogowych odnotowali strażacy w sobotę 2 lutego. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godz. 9:30 w Gołowierzchach (gm. Trzebieszów), gdzie Volkswagen Passat uderzył w drzewo. Na miejsce udały się dwa zastępy PSP z Łukowa i strażacy ochotnicy z OSP w Wierzejkach. Po przyjechaniu na miejsce zauważyli znajdujący się w rowie samochód i znajdujących się pod opieką ratowników medycznych podróżujących. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w volkswagenie. W zdarzeniu poszkodowane zostały 3 osoby, w tym roczne dziecko. Wszyscy trafili do szpitala.

Kolizja w Radoryżu

Do innego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 14 w Radoryżu Smolanym (gm. Krzywda). W miejscowości tej zderzyły się Citroen i Mazda, a w wyniku kolizji poszkodowana została kierująca tym drugim pojazdem 28-letnia kobieta. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili kobiecie pierwszej pomocy i przekazali ją ratownikom medycznym. Odłączyli akumulatory w pojazdach i instalację gazową w jednym z nich. Kierujący mazdą oddalił się natomiast z miejsca zdarzenia.

Zobacz też: Po pijaku i z sądowym zakazem. Dwa przewinienia jednego dnia

Dachowanie w Mysłowie

Trzecią tego dnia kolizję odnotowano około godz. 17:30 w Mysłowie (gm. Wola Mysłowska). W tym przypadku na zaparkowany samochód marki Citroen najechało Renault, którym podróżował 34-letni mężczyzna i 64-letnia kobieta. Auto następnie zjechało z drogi i dachowało. Na miejscu pracowali strażacy OSP z Ksawerynowa, którzy zabezpieczyli miejsce kolizji i oświetlali teren pracy policjantom. Odłączono też akumulatory w pojazdach i instalację gazową, a na koniec uprzątnięto jezdnię z pozostałości po kolizji.

Zobacz też: Dachowanie w Mysłowie. Pijany kierowca

Zadymienie w kotłowni

Ostatnim wyjazdem w sobotę 2 lutego była interwencja 3 jednostek straży pożarnej (po jednej z PSP w Łukowie oraz OSP w Krzywdzie i Fiukówce) w miejscowości Laski. W jednym z budynków z nieszczelnego pieca zaczął wydobywać się dym. Strażacy po przybyciu na miejsce przewietrzyli pomieszczenie i sprawdzili miernikiem, czy w atmosferze nie unosi się czad.

Podobną interwencję odnotowano już w nowym tygodniu, w poniedziałek 4 lutego. Około godz. 8:30 na ul. Trzaskoniec w Łukowie też pojawił się dym z nieprawidłowo funkcjonującej instalacji kominowej. Na miejscu pracowały 2 jednostki Państwowej Straży Pożarnej, które wygasiły piec w kotłowni, oddymiły i przewietrzyły pomieszczenia. Strażacy nakazali też właścicielom budynku wezwać kominiarza.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Pożar i wypadek w Wielkanoc
Pożar i wypadek w Wielkanoc Na brak zajęć nie mogli narzekać podczas świąt wielkanocnych strażacy w powiecie łukowskim. Oprócz pełnienia wart przy Grobach Pańskich, polewania wodą mieszkańców zwłaszcza mniejszych miejscowości, wyjeżdżali oni do kilku interwencji. Pracowali m.in. przy wypadku drogowym i pożarze budynku gospodarczego.
Kino pod chmurką z firmą Jetro
Kino pod chmurką z firmą Jetro Z początkiem maja rusza IV edycja kina letniego "JETRO CINEMA SUMMER". Na wspólne oglądanie filmów "pod chmurką" zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków oraz Karol Walo, właściciel firmy Jetro.
Radny PiS ofiarą dobrej zmiany
Radny PiS ofiarą dobrej zmiany Redukcja 19 etatów nauczycielskich i wypowiedzenie 11 umów o pracę to konsekwencje reformy edukacji w Łukowie, która przywraca 8-klasowe szkoły podstawowe. Pracę może stracić m.in. będący nauczycielem w miejskiej "Dwójce" radny Robert Dołęga.
Rekrutacja w szkole muzycznej
Rekrutacja w szkole muzycznej Funkcjonująca w Łukowie Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza do podjęcia nauki utalentowanych artystycznie młodych ludzi. Wnioski o podjęcie nauki w placówce przyjmowane będą do 17 maja. Kształcenie w szkole muzycznej jest bezpłatne.
Wystawa "242"
Wystawa Na piątek 26 kwietnia zaplanowano wernisaż prac Marcina Ziółkowskiego - utalentowanego malarza, rzeźbiarza i grafika. Na wydarzenie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury
BKoPS: Mateusz Mikulski
BKoPS: Mateusz Mikulski Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Wesołego Alleluja!
Wesołego Alleluja! Najserdeczniejsze życzenia wesołych i pełnych ciepła Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pogody ducha i wzajemnej życzliwości życzą pracownicy i wydawca portalu Łuków24.pl.
"Jestem feministką, ale katolicką"
Ja nie widzę jakiegoś poważnego programu Koalicji Europejskiej, również dla naszego regionu. I myślę, że mieszkańcy województwa lubelskiego też to dostrzegają - mówi Elżbieta Kruk.
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem
Tir w rowie. Kierowca zabrany śmigłowcem Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło w sobotę 20 kwietnia około godziny 4:30 rano. W Szczygłach Górnych w gminie Łuków do rowu wjechał tir. Kierowca został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.
6 pożarów w jeden dzień
6 pożarów w jeden dzień 6 razy do palących się traw i nieużytków rolnych wyjeżdżała w Wielki Piątek straż pożarna. Trzy pożary odnotowano w gminie Wola Mysłowska.
Nauczycielski protest song
Nauczycielski protest song "Strajkują uczciwie przedszkola i szkoły. Chcą godnie zarabiać, a nie jak matoły" - to słowa piosenki, którą wykonują nauczyciele Zespołu Szkół w Strzyżewie w gminie Łuków. Nagraniem w serwisie YouTube podzielili się z naszą redakcją Czytelnicy.
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem
Rusza przetarg na dalsze prace nad zalewem 18 kwietnia ogłoszony został przetarg na wykonanie kolejnych prac nad zalewem Zimna Woda w Łukowie. Termin składania ofert mija 7 maja.
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę
Budowniczy Muzeum odszedł na wieczną wartę Żył dla innych ludzi i słusznych spraw. Nigdy nie mijał mieszkańców gminy bez słowa, ale słuchał ich, zamiast opowiadać tylko o sobie - tak wspominają zmarłego Daniela Biadunia przyjaciele i znajomi.
"Dedykacja dla Patrona" w Klubie Kamena
We wtorek 16 kwietnia w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena. Tym razem było to spotkanie z muzyką i poezją św. Jana Pawła II - Patrona IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych
Bieg kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza: prezentujemy najlepszych Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.
Uczyli wielkanocnych tradycji
Uczyli wielkanocnych tradycji Prawie 800 osób wzięło udział w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Na zajęciach uczono się między innymi, jak tradycyjnymi metodami tworzyć pisanki.
Strajk nauczycieli traci na sile
Strajk nauczycieli traci na sile Kolejne szkoły zawieszają akcję protestacyjną. Do obowiązków wrócą m.in. nauczyciele wszystkich szkół średnich w Łukowie.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Pożar i wypadek w Wielkanoc6 pożarów w jeden dzieńUczyli wielkanocnych tradycjiZderzenie z sarną i nocny wypadekWielkanocny korowód z palmamiKreatywne Targi już po raz trzeciPechowa porażka Orląt ŁukówNiedziela Palmowa z JarmarkiemZapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich OrlątSztuka i kuchnia żydowska w ŁOKZarzycka, Pawlikowska i Mościcki Mistrzami Polski. KSW Łuków triumfuje w Swarzędzu

Obejrzyj

Nauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOK

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
Wystawa "242"
Wystawa
Na piątek 26 kwietnia zaplanowano wernisaż prac Marcina Ziółkowskiego - utalentowanego malarza, rzeźbiarza i grafika. Na wydarzenie zaprasza Łukowski Ośrodek Kultury
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Jest gwiazda Dni Łukowa 2019
Łukowski Ośrodek Kultury nie czekał do zapowiedzianej przez siebie konferencji prasowej na temat Dni Łukowa i opublikował informację, kto zagra na tegorocznym święcie miasta. Gwiazdą imprezy będzie zespół "Sound'n'Grace".

Prognoza pogody

Zapisz się na wiosenne biegi
Zapisz się na wiosenne biegi
Do 25 kwietnia można dokonywać zapisów na zbliżające się "Łukowskie Biegi 3-cio Majowe" pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Sportowe wydarzenie odbędzie się tradycyjnie po oficjalnych uroczystościach z okazji 228. rocznicy uchwalenia majowej Konstytucji.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE WOJSKOWE STARE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje