Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Redakcja  
dodane: 05-11-2018 12:04   |   wyświetleń: 4161

Dominowały wypadki

Do kilkunastu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu łukowskiego. Strażacy interweniowali m.in. w Fiukówce, Świdrach, Krynce czy w Rosach.
Dominowały wypadkifoto. OSP Stoczek Łukowski, OSP Stanin 
Zderzenie BMW z tirem

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu (gm. Krzywda) zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką 28-latek z gminy Wola Mysłowska wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa tirowi. Pojazd ten uderzył w osobówkę, a następnie w dwa rosnące przy drodze drzewa. Kierowca tira, 48-letni mężczyzna z gminy Krzywda oraz kierujący BMW zostali z obrażeniami przetransportowani do szpitala. Tam pobrano im krew do badań. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący osobówką 28-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Działania strażaków natomiast zakończono  około godz. 14:40, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Osy i tłuczeń

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Pożar przy stawach

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy.

Zderzenie na prostej

Dwa Ople - Zafira oraz Vectra - zderzyły się ze sobą w środę 31 października na drodze wojewódzkiej nr 808 w Świdrach (gm. Łuków). Zdarzenie miało miejsce godz. 12.30, a zadysponowane zostały do niego 3 zastępy PSP z Łukowa. Strażacy zakręcili butlę instalacji gazowej w jednym z pojazdów, odłączyli akumulatory w obydwu z nich i uprzątnęli jezdnię. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń w tym wypadku.

Zderzenie z motocyklem

W Dzień Wszystkich Świętych strażacy interweniowali dwukrotnie, również przy wypadkach drogowych. Około godz. 12:40 w Wólce Ciechomskiej, (gm. Wola Mysłowska) zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i motocykl marki Romet. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Ksawerynowie, którzy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni i zabezpieczyli miejsce kolizji. Zaopiekowali się też poszkodowanym motocyklistą, do momentu przyjazdu ratowników medycznych.

Według informacji policji, w kolizji brali udział kierujący jednośladem 39-latek z gminy Wola Mysłowska, oraz jadący samochodem 77-letni mężczyzna z gm. Stoczek Łukowski. Motocyklista najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo i uderzył w prawy bok wyprzedzającego go volkswagena. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, lecz tego samego dnia opuścił placówkę.

Zderzenie 3 samochodów

Sześć osób zostało poszkodowanych w zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło 1 listopada około godz. 17.15 w miejscowości Rosy (gm. Stoczek Łukowski). Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Łukowie oraz ochotnicy z OSP Rosy i OSP Jedlanka. Strażacy pomagali ratownikom medycznym, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Samochodami kierowała natomiast trójka mieszkańców gminy: 50-letni mężczyzna, 25-letnia kobieta i 19-latek, który jadąc samochodem Kia, wymijał się z Mercedesem, obtarł auto, stracił panowanie za kierownicą i uderzył czołowo w trzeci pojazd.

Dachowanie opla

W piątek 2 listopada w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin) dachował Opel Vectra. Do zdarzenia doszło na zakręcie drogi krajowej nr 76, tuż przed godziną 14. Na miejsce wezwani zostali zawodowi strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina. Ratownicy odłączyli instalację gazową oraz akumulator w samochodzie i przy pomocy wyciągarki postawili je na koła. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Pomagali mieszkańcowi

W sobotę 3 listopada strażacy odnotowali pięć wezwań. Na osiedlu Chącińskiego w Łukowie świadczyli tzw. izolowaną pomoc medyczną. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy zajęte są wszystkie karetki pogotowia, a zachodzi potrzeba udzielenia pomocy medycznej potrzebującemu. Strażacy zostali poproszeni o przyjazd do nieprzytomnej osoby, która znajdować się miała na osiedlowym trawniku. Gdy pojawili się na miejscu, zauważyli siedzącego przytomnego już mężczyznę, który nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych. Zdarzenie odnotowano około godz. 10:50, a strażacy pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu wolnej karetki pogotowia.

Drzewo na linii energetycznej

W sobotę 3 listopada straż pożarna interweniowała także na ul. Turystycznej w Łukowie. W miejscu tym na linię energetyczną przewróciło się drzewo.  Gdy przedstawiciele pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do pocięcia drzewa na kawałki. Interwencję odnotowano około godz. 14:25.

Kolejne dachowanie

W sobotę (3.11) w Krynce w gminie Łuków około godz. 18:35 doszło do dachowania samochodu marki Audi A3. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Łukowie i OSP z Wólki Świątkowej, którzy stwierdzili że auto wypadło z drogi i znajdowało się w rowie na dachu. Kierująca tym samochodem kobieta o własnych siłach opuściła pojazd, a strażacy swoje działania ograniczyli do odłączenia akumulatora i postawienia audi na koła. Kierującą zaopiekowali się natomiast ratownicy medyczni.

Uderzył w barierki

Ostatnim sobotnim zdarzeniem była kolizja z udziałem samochodu marki Skoda Fabia, który na zakręcie drogi w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) zjechał z drogi i uderzył w barierki. Na miejscu pojawił się zastęp PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w skodzie i zmyli plamę z jezdni. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00.

Pożar pustostanu

W noc z soboty na niedzielę (3-4 listopada) strażacy gasili pożar pustostanu w Stoczku Łukowskim. Doszło do niego w opuszczonym budynku gospodarczym przy kolejowej rampie w tym miasteczku. Ogień gasiły dwie jednostki miejscowej OSP oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po podaniu dwóch prądów wody, rozebrali częściowo dach budynku, by dogasić palące się krokwie. Wezwanie do tego pożaru odnotowali po godz. 1 w nocy.

Poranna kolizja

Ostatnim zeszłotygodniowym wjazdem strażaków był ten do Woli Kisielskiej (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej w niedzielę (4.11) około godz. 6:20 zderzyły się Mercedes Sprinter i motorower, które następnie wylądowały w rowie. Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim i jednostka PSP z Łukowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym.


Galeria zdjęć

Komentowane

Pomoc po wypadkach (2019-05-12 09:37) 32 44   |   zgłoś do usunięcia
Poszkodowane osoby w wypadkach proszę o kontakt 504-387-549
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje