Dziś są imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Redakcja  
dodane: 05-11-2018 12:04   |   wyświetleń: 3457

Dominowały wypadki

Do kilkunastu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu łukowskiego. Strażacy interweniowali m.in. w Fiukówce, Świdrach, Krynce czy w Rosach.
Dominowały wypadkifoto. OSP Stoczek Łukowski, OSP Stanin 
Zderzenie BMW z tirem

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu (gm. Krzywda) zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką 28-latek z gminy Wola Mysłowska wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa tirowi. Pojazd ten uderzył w osobówkę, a następnie w dwa rosnące przy drodze drzewa. Kierowca tira, 48-letni mężczyzna z gminy Krzywda oraz kierujący BMW zostali z obrażeniami przetransportowani do szpitala. Tam pobrano im krew do badań. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący osobówką 28-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Działania strażaków natomiast zakończono  około godz. 14:40, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Osy i tłuczeń

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Pożar przy stawach

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy.

Zderzenie na prostej

Dwa Ople - Zafira oraz Vectra - zderzyły się ze sobą w środę 31 października na drodze wojewódzkiej nr 808 w Świdrach (gm. Łuków). Zdarzenie miało miejsce godz. 12.30, a zadysponowane zostały do niego 3 zastępy PSP z Łukowa. Strażacy zakręcili butlę instalacji gazowej w jednym z pojazdów, odłączyli akumulatory w obydwu z nich i uprzątnęli jezdnię. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń w tym wypadku.

Zderzenie z motocyklem

W Dzień Wszystkich Świętych strażacy interweniowali dwukrotnie, również przy wypadkach drogowych. Około godz. 12:40 w Wólce Ciechomskiej, (gm. Wola Mysłowska) zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i motocykl marki Romet. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Ksawerynowie, którzy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni i zabezpieczyli miejsce kolizji. Zaopiekowali się też poszkodowanym motocyklistą, do momentu przyjazdu ratowników medycznych.

Według informacji policji, w kolizji brali udział kierujący jednośladem 39-latek z gminy Wola Mysłowska, oraz jadący samochodem 77-letni mężczyzna z gm. Stoczek Łukowski. Motocyklista najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo i uderzył w prawy bok wyprzedzającego go volkswagena. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, lecz tego samego dnia opuścił placówkę.

Zderzenie 3 samochodów

Sześć osób zostało poszkodowanych w zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło 1 listopada około godz. 17.15 w miejscowości Rosy (gm. Stoczek Łukowski). Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Łukowie oraz ochotnicy z OSP Rosy i OSP Jedlanka. Strażacy pomagali ratownikom medycznym, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Samochodami kierowała natomiast trójka mieszkańców gminy: 50-letni mężczyzna, 25-letnia kobieta i 19-latek, który jadąc samochodem Kia, wymijał się z Mercedesem, obtarł auto, stracił panowanie za kierownicą i uderzył czołowo w trzeci pojazd.

Dachowanie opla

W piątek 2 listopada w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin) dachował Opel Vectra. Do zdarzenia doszło na zakręcie drogi krajowej nr 76, tuż przed godziną 14. Na miejsce wezwani zostali zawodowi strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina. Ratownicy odłączyli instalację gazową oraz akumulator w samochodzie i przy pomocy wyciągarki postawili je na koła. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Pomagali mieszkańcowi

W sobotę 3 listopada strażacy odnotowali pięć wezwań. Na osiedlu Chącińskiego w Łukowie świadczyli tzw. izolowaną pomoc medyczną. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy zajęte są wszystkie karetki pogotowia, a zachodzi potrzeba udzielenia pomocy medycznej potrzebującemu. Strażacy zostali poproszeni o przyjazd do nieprzytomnej osoby, która znajdować się miała na osiedlowym trawniku. Gdy pojawili się na miejscu, zauważyli siedzącego przytomnego już mężczyznę, który nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych. Zdarzenie odnotowano około godz. 10:50, a strażacy pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu wolnej karetki pogotowia.

Drzewo na linii energetycznej

W sobotę 3 listopada straż pożarna interweniowała także na ul. Turystycznej w Łukowie. W miejscu tym na linię energetyczną przewróciło się drzewo.  Gdy przedstawiciele pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do pocięcia drzewa na kawałki. Interwencję odnotowano około godz. 14:25.

Kolejne dachowanie

W sobotę (3.11) w Krynce w gminie Łuków około godz. 18:35 doszło do dachowania samochodu marki Audi A3. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Łukowie i OSP z Wólki Świątkowej, którzy stwierdzili że auto wypadło z drogi i znajdowało się w rowie na dachu. Kierująca tym samochodem kobieta o własnych siłach opuściła pojazd, a strażacy swoje działania ograniczyli do odłączenia akumulatora i postawienia audi na koła. Kierującą zaopiekowali się natomiast ratownicy medyczni.

Uderzył w barierki

Ostatnim sobotnim zdarzeniem była kolizja z udziałem samochodu marki Skoda Fabia, który na zakręcie drogi w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) zjechał z drogi i uderzył w barierki. Na miejscu pojawił się zastęp PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w skodzie i zmyli plamę z jezdni. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00.

Pożar pustostanu

W noc z soboty na niedzielę (3-4 listopada) strażacy gasili pożar pustostanu w Stoczku Łukowskim. Doszło do niego w opuszczonym budynku gospodarczym przy kolejowej rampie w tym miasteczku. Ogień gasiły dwie jednostki miejscowej OSP oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po podaniu dwóch prądów wody, rozebrali częściowo dach budynku, by dogasić palące się krokwie. Wezwanie do tego pożaru odnotowali po godz. 1 w nocy.

Poranna kolizja

Ostatnim zeszłotygodniowym wjazdem strażaków był ten do Woli Kisielskiej (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej w niedzielę (4.11) około godz. 6:20 zderzyły się Mercedes Sprinter i motorower, które następnie wylądowały w rowie. Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim i jednostka PSP z Łukowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym.


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Rosomaki w Radoryżu
Rosomaki w Radoryżu Kołowe transportery opancerzone "Rosomak", wóz ewakuacji medycznej i wojskowy moździerz "Rak" przyjechały w środę 20 marca do Radoryża Smolanego w gminie Krzywda. Do miejscowego Zespołu Szkół zawitali żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły
Ponad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkoły Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zapełniła się we wtorek 19 marca zwiedzającymi. W miejscu tym tradycyjnie odbywały się Targi Pracy i Edukacji. Była to już ósma edycja tego wydarzenia.
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z ...
Reprezentacja Polski U-19. Łukowianin Cezary Miszta uratował remis z Francją Piłkarze reprezentacji Polski U-19 walczą o występ w juniorskich Mistrzostwach Europy. W rozgrywanym we Francji turnieju Elite Round zremisowali z drużyną gospodarzy 0-0. Duża zasługa w tym pochodzącego z Łukowa bramkarza Cezarego Miszty.
44-kilometrowy marsz
44-kilometrowy marsz Trwają zapisy na nocny marsz w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wydarzenie zaplanowano w nocy z 12 na 13 kwietnia.
Czipowanie psów? Nieprędko
Czipowanie psów? Nieprędko Rada Miasta nie przychyliła się do petycji "zwierzolubnego" stowarzyszenia. Zwierzęta mieszkające w Łukowie nie będą w najbliższym czasie czipowane ze środków z miejskiego budżetu.
Brodzą w błocie na Gospodarskiej
Brodzą w błocie na Gospodarskiej "Wystarczy deszcz, a ul. Gospodarska rozpuszcza się jak masło, a butów z tej brei nie da się wyciągnąć" - mieszkańcy ulicy nie kryją oburzenia. Urząd Miasta prosi o cierpliwość.
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach
Franciszek Salezy Jezierski urodził się w Gołąbkach Pochodzący z Ziemi Łukowskiej Franciszek Salezy Jezierski był urzędnikiem, kaznodzieją, powieściopisarzem i publicystą oraz działaczem Komisji Edukacji Narodowej.
ŁOK: Najbliższe wydarzenia
ŁOK: Najbliższe wydarzenia Konkursy recytatorskie, przeglądy teatralne i koncert grupy, która występowała na największych scenach w kraju. Co w najbliższym czasie będzie się działo w Łukowskim Ośrodku Kultury?
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych
Sukces Emilki, wyróżnienia dla innych Emilia Szcześniak tryumfuje na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Rozśpiewany Wawer" w Warszawie. Pozostałe wokalistki Fabryki Piosenki ŁOK zostały laureatkami tego konkursu.
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość!
Zaginiony wciąż poszukiwany. Udostępnij wiadomość! Łukowscy policjanci ponownie informują o zaginionym Adrianie Kurowskim, 22-latku zamieszkałym w Aleksandrowie w gminie Łuków. Mężczyzna wyszedł z domu 10 stycznia i do dziś nie nawiązał kontaktu z rodziną.
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP!
„NIE” dla kas biletowych na dworcu PKP! Przewoźnicy, którzy wożą pociągami mieszkańców Łukowa do innych miejsc w kraju, nie są zainteresowani otwarciem kas biletowych na dworcu kolejowym w naszym mieście. Czy to, co jest standardem w innych miejscach w kraju, w Łukowie nie jest w ogóle możliwe do zrealizowania?
100 meczów na 100-lecie PZPN
100 meczów na 100-lecie PZPN Szymon Tomasik to przedstawiciel PZPN, który przemierza cały kraj wszerz i wzdłuż i ogląda mecze piłki nożnej w niższych ligach. W niedzielę 17 marca zawitał do Łukowa na mecz Orląt z Włodawianką. Co mu się najbardziej podobało w naszym mieście?
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu
Radny Sych pyta o szczegóły konkursu Powiatowy radny Tomasz Sych pyta o szczegóły zatrudnienia Władysława Karasia w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie. To reakcja m.in. na informacje, które pojawiły się na naszym portalu.
Po nieboskłonie - wiosenny przebój!
Po nieboskłonie - wiosenny przebój! Na polski rynek muzyczny szturmem "wdarł" się najnowszy singiel utalentowanej wokalistki Bronki - "Po nieboskłonie". Utwór promuje debiutancką płytę "Bronka_wczoraj_i_dziś" i jest zapowiedzią niezwykle oryginalnej, dynamicznej i zarazem nostalgicznej płyty. Czy wiecie, że wokalistka pochodzi z Wojcieszkowa w powiecie łukowskim?
Nowe władze Klubu Olimpijczyka
Nowe władze Klubu Olimpijczyka Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zwołał pod koniec lutego Walne Sprawozdawczo-Wyborcze Zebranie Członków Klubu. Oprócz wyboru władz stowarzyszenia, zadecydowano w którą stronę będzie zmierzał klub zrzeszający m.in. sztangistów i adeptów sztuk walki.
Biegacze po stanowisko w ZGL
Biegacze po stanowisko w ZGL Sebastian Ignaciuk, Marek Czernecki i Jarosław Piekarki ubiegają się o stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie. Kandydatury tych panów - prywatnie miłośników biegania - zostały otwarte w konkursie w poniedziałek 18 marca.
Prawie 400 km w basenie
Prawie 400 km w basenie Prawie 400 kilometrów przepłynęli uczestnicy nocnego maratonu pływackiego "Otyliada". Nocne pływanie odbywało się w Łukowie w sobotę i niedzielę 16-17 marca.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Rosomaki w RadoryżuPonad 350 miejsc dla bezrobotnych i szukających szkołyPrawie 400 km w basenie Zimowy mecz na wiosnę. Orlęta - Włodawianka 1:1Harcerskie pamiątki w Muzeum. Są unikaty!Odznaki za wyniki w nauceWystawa na stulecie szkołyWygrana zespołu z Białorusi. Niedzielny pożarSpotkanie w Kamenie z Piotrem WróblemWielkopostny Dzień SkupieniaNowe książki w muzeum Sienkiewicza

Obejrzyj

Po nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!3 miesiące aresztu dla 27-latkaCeltyckie walentynki w ŁOKDużo głosowań na powiatowej sesjiKastracja zwierząt i Noworoczny koncert szkoły muzycznejPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać

Wydarzenia dodajwszystkie

Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Edit Piaf w ŁOK
Edit Piaf w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na koncert muzyki francuskojęzycznej. 13 marca w Łukowie zagrał duet Lucy&Tom z Koszalina. Artyści wykonywali przeboje Edith Piaf.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Będzie drugi Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Prognoza pogody

Szachowy turniej dla Wyklętych
Szachowy turniej dla Wyklętych
Klub szachowy "Hetman" Krynka zaprasza na Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych. Celem wydarzenia jest uczczenie walczących na ziemi łukowskiej żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: PRACA NA BUDOWIE
Zatrudnię pracowników do pracy na budowie w Warszawie przy dociepleniach, remontach. Zatrudnimy fachowców, dekarzy, pomocników. WYsokie stawki wynagrodzenia. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Tel 519583163. ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Sprzedam: szamba betonowe z atestem transportem montażem i gwarancją
Oferuję zbiorniki betonowe, ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale, ordery,szable,bagnety,kordziki,mundury polskie, niemieckie, rosyjskie i inne, wojskowe oraz cywilne, orzełki z nakryć głowy, zaświadczenia i legitymacje związane z nadaniem ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje