Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 35 osób   |   Osób online: 16   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 05-11-2018 12:04   |   wyświetleń: 3276

Dominowały wypadki

Do kilkunastu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu łukowskiego. Strażacy interweniowali m.in. w Fiukówce, Świdrach, Krynce czy w Rosach.
Dominowały wypadkifoto. OSP Stoczek Łukowski, OSP Stanin 
Zderzenie BMW z tirem

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu (gm. Krzywda) zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką 28-latek z gminy Wola Mysłowska wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa tirowi. Pojazd ten uderzył w osobówkę, a następnie w dwa rosnące przy drodze drzewa. Kierowca tira, 48-letni mężczyzna z gminy Krzywda oraz kierujący BMW zostali z obrażeniami przetransportowani do szpitala. Tam pobrano im krew do badań. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący osobówką 28-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Działania strażaków natomiast zakończono  około godz. 14:40, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Osy i tłuczeń

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Pożar przy stawach

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy.

Zderzenie na prostej

Dwa Ople - Zafira oraz Vectra - zderzyły się ze sobą w środę 31 października na drodze wojewódzkiej nr 808 w Świdrach (gm. Łuków). Zdarzenie miało miejsce godz. 12.30, a zadysponowane zostały do niego 3 zastępy PSP z Łukowa. Strażacy zakręcili butlę instalacji gazowej w jednym z pojazdów, odłączyli akumulatory w obydwu z nich i uprzątnęli jezdnię. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń w tym wypadku.

Zderzenie z motocyklem

W Dzień Wszystkich Świętych strażacy interweniowali dwukrotnie, również przy wypadkach drogowych. Około godz. 12:40 w Wólce Ciechomskiej, (gm. Wola Mysłowska) zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i motocykl marki Romet. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Ksawerynowie, którzy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni i zabezpieczyli miejsce kolizji. Zaopiekowali się też poszkodowanym motocyklistą, do momentu przyjazdu ratowników medycznych.

Według informacji policji, w kolizji brali udział kierujący jednośladem 39-latek z gminy Wola Mysłowska, oraz jadący samochodem 77-letni mężczyzna z gm. Stoczek Łukowski. Motocyklista najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo i uderzył w prawy bok wyprzedzającego go volkswagena. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, lecz tego samego dnia opuścił placówkę.

Zderzenie 3 samochodów

Sześć osób zostało poszkodowanych w zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło 1 listopada około godz. 17.15 w miejscowości Rosy (gm. Stoczek Łukowski). Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Łukowie oraz ochotnicy z OSP Rosy i OSP Jedlanka. Strażacy pomagali ratownikom medycznym, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Samochodami kierowała natomiast trójka mieszkańców gminy: 50-letni mężczyzna, 25-letnia kobieta i 19-latek, który jadąc samochodem Kia, wymijał się z Mercedesem, obtarł auto, stracił panowanie za kierownicą i uderzył czołowo w trzeci pojazd.

Dachowanie opla

W piątek 2 listopada w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin) dachował Opel Vectra. Do zdarzenia doszło na zakręcie drogi krajowej nr 76, tuż przed godziną 14. Na miejsce wezwani zostali zawodowi strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina. Ratownicy odłączyli instalację gazową oraz akumulator w samochodzie i przy pomocy wyciągarki postawili je na koła. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Pomagali mieszkańcowi

W sobotę 3 listopada strażacy odnotowali pięć wezwań. Na osiedlu Chącińskiego w Łukowie świadczyli tzw. izolowaną pomoc medyczną. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy zajęte są wszystkie karetki pogotowia, a zachodzi potrzeba udzielenia pomocy medycznej potrzebującemu. Strażacy zostali poproszeni o przyjazd do nieprzytomnej osoby, która znajdować się miała na osiedlowym trawniku. Gdy pojawili się na miejscu, zauważyli siedzącego przytomnego już mężczyznę, który nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych. Zdarzenie odnotowano około godz. 10:50, a strażacy pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu wolnej karetki pogotowia.

Drzewo na linii energetycznej

W sobotę 3 listopada straż pożarna interweniowała także na ul. Turystycznej w Łukowie. W miejscu tym na linię energetyczną przewróciło się drzewo.  Gdy przedstawiciele pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do pocięcia drzewa na kawałki. Interwencję odnotowano około godz. 14:25.

Kolejne dachowanie

W sobotę (3.11) w Krynce w gminie Łuków około godz. 18:35 doszło do dachowania samochodu marki Audi A3. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Łukowie i OSP z Wólki Świątkowej, którzy stwierdzili że auto wypadło z drogi i znajdowało się w rowie na dachu. Kierująca tym samochodem kobieta o własnych siłach opuściła pojazd, a strażacy swoje działania ograniczyli do odłączenia akumulatora i postawienia audi na koła. Kierującą zaopiekowali się natomiast ratownicy medyczni.

Uderzył w barierki

Ostatnim sobotnim zdarzeniem była kolizja z udziałem samochodu marki Skoda Fabia, który na zakręcie drogi w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) zjechał z drogi i uderzył w barierki. Na miejscu pojawił się zastęp PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w skodzie i zmyli plamę z jezdni. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00.

Pożar pustostanu

W noc z soboty na niedzielę (3-4 listopada) strażacy gasili pożar pustostanu w Stoczku Łukowskim. Doszło do niego w opuszczonym budynku gospodarczym przy kolejowej rampie w tym miasteczku. Ogień gasiły dwie jednostki miejscowej OSP oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po podaniu dwóch prądów wody, rozebrali częściowo dach budynku, by dogasić palące się krokwie. Wezwanie do tego pożaru odnotowali po godz. 1 w nocy.

Poranna kolizja

Ostatnim zeszłotygodniowym wjazdem strażaków był ten do Woli Kisielskiej (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej w niedzielę (4.11) około godz. 6:20 zderzyły się Mercedes Sprinter i motorower, które następnie wylądowały w rowie. Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim i jednostka PSP z Łukowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym.


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

"Człowiek Roku 2018" - oni walczą o głosy!
Ruszyła VI edycja plebiscytu na Człowieka Roku tygodnika Wspólnota Łukowska, i portalu Łuków24.pl. Na tytuł i statuetkę za 2018 rok czeka 10 ciekawych osobistości z powiatu łukowskiego!
Stara szkoła w nowych murach
Stara szkoła w nowych murach Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie oficjalnie zainaugurowała swoją działalność pod nowym adresem. W poniedziałek 14 stycznia odbył się koncert noworoczny w wykonaniu utalentowanych uczniów placówki, połączony z przecinaniem wstęgi i zwiedzaniem nowego - choć używanego już od września - obiektu.
Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia 50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.
DAF lepszy od Sokołowa
DAF lepszy od Sokołowa 7 zespołów wzięło udział kolejnej odsłonie V Noworocznego Turniej Piłki Nożnej Dziecięcej Akademii Futbolu. Tym razem o Puchar Burmistrza rywalizowały dzieci z rocznika 2011.
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych
Karnawałowy bal dla niepełnosprawnych Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił podopiecznych czterech placówek z powiatu łukowskiego na karnawałowy bal. Zabawa miała miejsce w środę 16 stycznia.
Nowa Rada Sportu w Łukowie
Nowa Rada Sportu w Łukowie 9 osób będzie zasiadać w Radzie Sportu - organie doradczym i opiniodawczym burmistrza, poświęconym tej dziedzinie życia. Osoby te swoją pracę będą wykonywać społecznie.
Nie żyje 53-letni mężczyzna
Nie żyje 53-letni mężczyzna Tragiczny pożar domu w Woli Bystrzyckiej w gminie Wojcieszków. Dziś w nocy zginął w nim 53-letni mężczyzna.
Noworoczny koncert szkoły muzycznej
Noworoczny koncert szkoły muzycznej Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie zaprezentowali swoje umiejętności szerszemu odbiorcy. W poniedziałek 14 stycznia odbył się noworoczny koncert połączony z oficjalnym otwarciem nowej siedziby placówki.
Chcą uczcić Pawła Adamowicza
Chcą uczcić Pawła Adamowicza Grupa mieszkańców Łukowa chce uczcić Pawła Adamowicza, zaatakowanego przez nożownika prezydenta Gdańska. "To wyraz solidarności między miastami i sprzeciw wobec przemocy" - mówią.
125 tysięcy dla Orkiestry!
125 tysięcy dla Orkiestry! Ponad 125 tysięcy złotych udało się zebrać w Łukowie podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ta może ulec jednak zmianie i wzrosnąć.
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej 240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
6 medali dla KMSW Łuków
6 medali dla KMSW Łuków 6 medali przywieźli z Mińska Mazowieckiego przedstawiciele KMSW Łuków. W sobotę 12 stycznia w tym mieście zorganizowane zostały Otwarte Mistrzostwa Polski Federacji WKSF.
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.
"Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok - ruszył nabór ...
Do 15 lutego można składać nominacje w plebiscycie "Ambasador Województwa Lubelskiego" za 2018 rok. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie za istotny wkład w promocję regionu lubelskiego w kraju i poza jego granicami.
Ranking szkół. Gdzie są nasi?
Ranking szkół. Gdzie są nasi? Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił ranking szkół ponadgimnazjalnych na 2019 roku. Na którym miejscu w kraju i województwie uplasowały się szkoły średnie z powiatu łukowskiego?
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola
600 tys. zł strat i włamanie do przedszkola Pożar, który strawił mienie o znacznej wartości, kradzież z włamaniem do w przedszkola i narkotykowe wpadki. Łukowska policja prezentuje kolejną kronikę, w której odnotowuje poważniejsze zdarzenia z ostatniego tygodnia.
Pawlikowski z wyróżnieniem
Pawlikowski z wyróżnieniem Łukowski trener Zenon Pawlikowski odebrał wyróżnienie od Polskiego Związku Kickboxingu za osiągnięcia sportowe w kickboxingu. Wyróżnienie wręczono 11 stycznia w Węgrowie podczas Balu Mistrzów Kickboxingu.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Stara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli GułowskiejKrew dla OrkiestryPonad 80 tysięcy dla OrkiestryCzas tylko dla kobietPożar w GołaszynieMuzeum podsumowało rokŚwiąteczny Orszak przeszedł ulicami miasta

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
Anielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej
240 osób wzięło udział w jubileuszowej, 10. edycji Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej. Poniżej publikujemy listę laureatów z zorganizowanego w niedzielę 13 stycznia konkursu.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Celtyckie walentynki w ŁOK
Celtyckie walentynki w ŁOK
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego spędzenia walentynek. W tym roku odbędą się one pod znakiem muzyki i tańca z Wysp Brytyjskich.

Prognoza pogody

Ponad 70 tysięcy na stypendia
Ponad 70 tysięcy na stypendia
50 osób otrzymywać będzie stypendia sportowe nadane przez burmistrza Piotra Płudowskiego. Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja, kto dostanie ile pieniędzy.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje