Dziś są imieniny: Emila, Laury, Rogera
Dzisiaj odwiedziło nas 68 osób   |   Osób online: 12   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 05-11-2018 12:04   |   wyświetleń: 2973

Dominowały wypadki

Do kilkunastu groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło w zeszłym tygodniu na terenie powiatu łukowskiego. Strażacy interweniowali m.in. w Fiukówce, Świdrach, Krynce czy w Rosach.
Dominowały wypadkifoto. OSP Stoczek Łukowski, OSP Stanin 
Zderzenie BMW z tirem

Do poważnego wypadku doszło około godz. 5.15 w poniedziałek 29 października. W Podosiu (gm. Krzywda) zderzyły się ciągnik siodłowy marki DAF oraz samochód osobowy marki BMW. Na miejscu pojawiły się 3 zastępy PSP z Łukowa oraz trzy jednostki OSP z Podosia, Ksawerynowa i Krzywdy. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostali się do poszkodowanych osób i przekazali je ratownikom medycznym. Odłączyli też akumulatory i zneutralizowali płyny które wyciekły na jezdnię.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobówką 28-latek z gminy Wola Mysłowska wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa tirowi. Pojazd ten uderzył w osobówkę, a następnie w dwa rosnące przy drodze drzewa. Kierowca tira, 48-letni mężczyzna z gminy Krzywda oraz kierujący BMW zostali z obrażeniami przetransportowani do szpitala. Tam pobrano im krew do badań. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierujący osobówką 28-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Działania strażaków natomiast zakończono  około godz. 14:40, ponieważ zaszła też potrzeba wycięcia drzewa, w które uderzył tir.

Osy i tłuczeń

We wtorek 30 października strażacy interweniowali na ul. 11 Listopada w Łukowie. Około godz. 10:15 jeden zastęp PSP usuwał gniazd os zlokalizowane przy budynku szkoły języków obcych. Natomiast około godziny 17:35 w Krzywdzie, na 600-metrowym odcinku biegnącej przez miejscowość drogi, rozsypany został tłuczeń. Do uprzątnięcia kamieni i żwiru zadysponowani zostali strażacy miejscowej OSP. Co ciekawe, była to ich setna interwencja w tym roku.

Pożar przy stawach

Ostatnim wtorkowym zdarzeniem był wyjazd do Jarczewa w gminie Wola Mysłowska do palących się traw przy stawach. Wezwanie odnotowano około godz. 18:20, a na miejsce zadysponowano zastęp miejscowej OSP. Strażacy nie mogli jednak dostać się samochodem do miejsca pożaru i gasili ogień przy pomocy tłumic i łopat. Spaliło się około 10 arów trawy.

Zderzenie na prostej

Dwa Ople - Zafira oraz Vectra - zderzyły się ze sobą w środę 31 października na drodze wojewódzkiej nr 808 w Świdrach (gm. Łuków). Zdarzenie miało miejsce godz. 12.30, a zadysponowane zostały do niego 3 zastępy PSP z Łukowa. Strażacy zakręcili butlę instalacji gazowej w jednym z pojazdów, odłączyli akumulatory w obydwu z nich i uprzątnęli jezdnię. Kierujący pojazdami nie odnieśli obrażeń w tym wypadku.

Zderzenie z motocyklem

W Dzień Wszystkich Świętych strażacy interweniowali dwukrotnie, również przy wypadkach drogowych. Około godz. 12:40 w Wólce Ciechomskiej, (gm. Wola Mysłowska) zderzyły się ze sobą Volkswagen Polo i motocykl marki Romet. Na miejscu interweniowali strażacy ochotnicy z OSP w Ksawerynowie, którzy usunęli plamę substancji ropopochodnej z jezdni i zabezpieczyli miejsce kolizji. Zaopiekowali się też poszkodowanym motocyklistą, do momentu przyjazdu ratowników medycznych.

Według informacji policji, w kolizji brali udział kierujący jednośladem 39-latek z gminy Wola Mysłowska, oraz jadący samochodem 77-letni mężczyzna z gm. Stoczek Łukowski. Motocyklista najprawdopodobniej chciał wykonać manewr skrętu w lewo i uderzył w prawy bok wyprzedzającego go volkswagena. Z niegroźnymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, lecz tego samego dnia opuścił placówkę.

Zderzenie 3 samochodów

Sześć osób zostało poszkodowanych w zderzeniu trzech pojazdów, do którego doszło 1 listopada około godz. 17.15 w miejscowości Rosy (gm. Stoczek Łukowski). Na miejscu pracowali strażacy z PSP w Łukowie oraz ochotnicy z OSP Rosy i OSP Jedlanka. Strażacy pomagali ratownikom medycznym, odłączyli akumulatory w pojazdach i uprzątnęli jezdnię z pozostałości po kolizji. Samochodami kierowała natomiast trójka mieszkańców gminy: 50-letni mężczyzna, 25-letnia kobieta i 19-latek, który jadąc samochodem Kia, wymijał się z Mercedesem, obtarł auto, stracił panowanie za kierownicą i uderzył czołowo w trzeci pojazd.

Dachowanie opla

W piątek 2 listopada w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin) dachował Opel Vectra. Do zdarzenia doszło na zakręcie drogi krajowej nr 76, tuż przed godziną 14. Na miejsce wezwani zostali zawodowi strażacy z Łukowa oraz jednostka OSP ze Stanina. Ratownicy odłączyli instalację gazową oraz akumulator w samochodzie i przy pomocy wyciągarki postawili je na koła. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Pomagali mieszkańcowi

W sobotę 3 listopada strażacy odnotowali pięć wezwań. Na osiedlu Chącińskiego w Łukowie świadczyli tzw. izolowaną pomoc medyczną. Do takiej sytuacji dochodzi wtedy, gdy zajęte są wszystkie karetki pogotowia, a zachodzi potrzeba udzielenia pomocy medycznej potrzebującemu. Strażacy zostali poproszeni o przyjazd do nieprzytomnej osoby, która znajdować się miała na osiedlowym trawniku. Gdy pojawili się na miejscu, zauważyli siedzącego przytomnego już mężczyznę, który nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych. Zdarzenie odnotowano około godz. 10:50, a strażacy pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu wolnej karetki pogotowia.

Drzewo na linii energetycznej

W sobotę 3 listopada straż pożarna interweniowała także na ul. Turystycznej w Łukowie. W miejscu tym na linię energetyczną przewróciło się drzewo.  Gdy przedstawiciele pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie, strażacy przystąpili do pocięcia drzewa na kawałki. Interwencję odnotowano około godz. 14:25.

Kolejne dachowanie

W sobotę (3.11) w Krynce w gminie Łuków około godz. 18:35 doszło do dachowania samochodu marki Audi A3. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Łukowie i OSP z Wólki Świątkowej, którzy stwierdzili że auto wypadło z drogi i znajdowało się w rowie na dachu. Kierująca tym samochodem kobieta o własnych siłach opuściła pojazd, a strażacy swoje działania ograniczyli do odłączenia akumulatora i postawienia audi na koła. Kierującą zaopiekowali się natomiast ratownicy medyczni.

Uderzył w barierki

Ostatnim sobotnim zdarzeniem była kolizja z udziałem samochodu marki Skoda Fabia, który na zakręcie drogi w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska) zjechał z drogi i uderzył w barierki. Na miejscu pojawił się zastęp PSP z Łukowa i ochotnicy z OSP w Dworni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w skodzie i zmyli plamę z jezdni. Zdarzenie miało miejsce około godz. 22:00.

Pożar pustostanu

W noc z soboty na niedzielę (3-4 listopada) strażacy gasili pożar pustostanu w Stoczku Łukowskim. Doszło do niego w opuszczonym budynku gospodarczym przy kolejowej rampie w tym miasteczku. Ogień gasiły dwie jednostki miejscowej OSP oraz jeden zastęp PSP z Łukowa. Strażacy po podaniu dwóch prądów wody, rozebrali częściowo dach budynku, by dogasić palące się krokwie. Wezwanie do tego pożaru odnotowali po godz. 1 w nocy.

Poranna kolizja

Ostatnim zeszłotygodniowym wjazdem strażaków był ten do Woli Kisielskiej (gm. Stoczek Łukowski). W miejscowości tej w niedzielę (4.11) około godz. 6:20 zderzyły się Mercedes Sprinter i motorower, które następnie wylądowały w rowie. Strażacy z OSP w Stoczku Łukowskim i jednostka PSP z Łukowa zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym.


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym
Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Kierująca dostawczym mercedesem kobieta została poszkodowana w wypadku drogowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Na miejscu wciąż pracują służby.
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego
Patriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego Kilkuset mieszkańców miasta zebrało się 11 listopada w parku miejskim by oddać cześć Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Osoba ta sto lat temu przebywała w Łukowie w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.
999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!
Święto niepodległości: część oficjalna
Święto niepodległości: część oficjalna Msza w intencji ojczyzny i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Tak wyglądała oficjalna część łukowskich obchodów święta 11 listopada.
Świętujmy Niepodległą!
Świętujmy Niepodległą! Dziś, 11 listopada przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak możemy spędzić ten dzień?
Motoryzacyjny piknik niepodległości
Motoryzacyjny piknik niepodległości Jednym z wydarzeń towarzyszących świętu 11 listopada w Łukowie będzie motoryzacyjny piknik w parku miejskim, na którym odsłonięty zostanie "Mówiący kamień". Upamiętniać on będzie sylwetkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednego z budowniczych II RP.
Świętowały przedszkolaki
Świętowały przedszkolaki Maluchy z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Łukowie już zdążyły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Na apelu odśpiewały m.in. hymn narodowy.
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny
Łukowska Moc Kultury: konkurs wokalny 14 osób śpiewało patriotyczne piosenki podczas Łukowskiej Mocy Kultury, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs wokalny "Wolność jest w nas" zorganizowano w piątek 9 listopada.
11 listopada: świętuje Serokomla
11 listopada: świętuje Serokomla Wójt Gminy Serokomla zaprasza na obchody święta 11 listopada. Zachęca też do odśpiewania hymnu państwowego w samo południe tego dnia.
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski
Łukowska Moc Kultury: konkurs recytatorski 33 recytatorów wystartowało w konkursie "Wolność jest w nas" - jednym z wydarzeń towarzyszących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytatorskie zmagania odbyły się w czwartek 8 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury.
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim
Dzień niepodległości w Stoczku Łukowskim Wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą też świętowały samorządy: miejski i gminny w Stoczku Łukowskim. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców?
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny
Łukowska Moc Kultury: konkurs plastyczny Łukowski Ośrodek Kultury przygotował cykl wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z nich był konkurs plastyczny, który rozstrzygnięto w środę 7 listopada.
Wieczór z teatrem
Wieczór z teatrem Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 10 listopada na "Teatralną Noc Listopadową" w ramach "Łukowskiej Mocy Kultury - Wolność jest w nas". Wpisuje się ona w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Cztery interwencje do piątku
Cztery interwencje do piątku Spokojny tydzień łukowskich strażaków. Od poniedziałku 5 listopada do dziś odnotowali oni - na szczęście - jedynie cztery interwencje. Jedną z nich był fałszywy alarm.
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych
Uczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłych Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie co roku na przełomie października i listopada odwiedzają okoliczne cmentarze. Zapalając symboliczny znicz, pamiętają o zasłużonych, niekiedy już zapomnianych zmarłych.
100 kilometrów na stulecie
100 kilometrów na stulecie Rowerowy Łuków zachęca do aktywnego świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rowerzyści planują 11 listopada przebyć dystans 100 kilometrów "dla Niepodległej".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Ul. Zapowiednik: wypadek na przejeździe kolejowym Rockowy koncert i gala dla NiepodległejPatriotyczny piknik dla Eugeniusza Kwiatkowskiego999 biegaczy na 11 listopadaŚwięto niepodległości: część oficjalnaŚwiętowały przedszkolakiŁukowska Moc Kultury: konkurs wokalnyŁukowska Moc Kultury: konkurs recytatorskiŁukowska Moc Kultury: konkurs plastycznyUczniowie ZS 3 pamiętali o zmarłychW Serokomli na ludowo...  tradycyjnie, kolorowoMiecznikowski zagrał w kościele

Obejrzyj

Marek z „M jak Miłość” zawita do ŁukowaGmina Trzebieszów usuwa azbestWpadła wprost pod samochód [WIDEO]Kolizja na Wyszyńskiego. Policja publikuje nagranie z monitoringuMieszkańcy powiatu w zorganizowanej grupie przestępczejZbierają środki na film wojennyCztery porażki OrlątTragiczna śmierć łukowianina we WłoszechRuszają zapisy na półmaraton w JacieKolejne śmiertelne potrąceniePatriotyczne pieśni i wojsko w parkuPonad 20 interwencji strażaków

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930
01
02
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Rockowy koncert i gala dla Niepodległej
Jednym z wydarzeń towarzyszących łukowskim obchodom 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była zorganizowana w piątek 9 listopada Gala Łukowskiej Mocy Kultury "Wolność jest w nas". Co takiego działo się w auli I LO?
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

999 biegaczy na 11 listopada
999 biegaczy na 11 listopada
Tradycją w Łukowie są organizowane 11 listopada Uliczne Biegi Niepodległości. W tym roku na starcie pojawiło się aż 999 biegaczy!

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: pożyczki bez zabezpieczenia. szybka aprobata
pożyczki od 10 000 EUR do 500 000 EUR bez zabezpieczenia (niezabezpieczone pożyczki) szybkie zatwierdzenie w ciągu 24-48 godzin 3% odsetek rocznie pożyczki na cele biznesowe, inwestycyjne i osobiste uprzejmie ...
Sprzedam: pożyczyć do 500 000 EUR
Czy banki odmówiły Ci pożyczki? szukaj więcej. możesz uzyskać pomoc finansową od nas. uzyskać kwotę 10.000 EUR do 500.000 EUR bez zabezpieczenia. szybkie zatwierdzenie oprocentowanie wynosi 3% rocznie email: [email protected] Viber: ...
Inne: KUPIĘ WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIĘ ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje