Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

dodane: 20-09-2019 11:09   |   wyświetleń: 5609

NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY

Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schowała handlująca na miejskim targowisku 52-latka z Łukowa. Papierosy ukryte były pod ladą i na zapleczu stoiska. Kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY 
Łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pojechali na targowisko miejskie. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikło, że na jednym ze stoisk handlowych ukryte są nielegalne papierosy, które są tam sprzedawane. Właścicielka ustalonego stoiska mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów.

 Funkcjonariusze nie uwierzyli w jej zapewnienia i w trakcie przeszukania lokalu handlowego znaleźli prawie 1200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były w pod ladą i na zapleczu.

Właścicielka stoiska została zatrzymana, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą prawie 27 tys. zł.

Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno - skarbowych grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Komentowane

#wolnyrynek! (2019-09-20 12:50) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Funkcjonariusze, którzy doprowadzili do zatrzymania 52(!) letniej kobiety powinni się po prostu wstydzić. "..straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa(?!) w tym przypadku wynoszą prawie 27 tys. zł." Zastanówmy się, czy bogatsi jesteśmy mając więcej pieniądzy we własnym portfelu, czy w budżecie państwa? W Państwie,w którym ceny są horrendalnie wysokie właśnie poprzez podatki takie jak VAT czy akcyza, na szczęście są ludzie działający w tzw. "szarej strefie". Zatrzymana 52 letnia kobieta, która narażała się aparatowi państwa, dawała ludziom możliwość zakupienia papierosów po niższej cenie (prawie 2x) w porównaniu do papierosów poddających akcyzę. Tylko dzięki takim ludziom inni obywatele są w stanie zaoszczędzić kilka groszy co dla wielu jest szansą przeżycia bez bycia pod kreską od przysłowiowego pierwszego do pierwszego. Rozumiem ludzi, którzy powiedzą, że takie jest prawo, natomiast Policja ma taki obowiązek. Pamiętajmy jednakże, że od momentu kiedy Polska została anektowana przez III Rzeszę, na ziemiach polskich obowiązywało prawo nazistowskich Niemiec, w tym także bezwzględny zakaz pomocy Żydom. Wielu, którzy do tego prawa się nie stosowali i Żydom pomagali nazywani są dzisiaj-zupełnie zresztą słusznie-bohaterami. Może gdyby funkcjonariusze Polskiej Policji również nie przestrzegali przepisów prawa, zwłaszcza jeśli chodzi o takie przypadki, to zamiast "psami" również w oczach ludzi odzanczyliby się bohaterstwem. Powtórzę raz jeszcze.. Zatrzymanie 52 letniej kobiety, żony, matki, a być może i babci, która próbowała poprawić swój byt materialny handlując papierosami, to WSTYD dla funkcjonariuszy Polskiej Policji!
Op (2019-09-20 13:17) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
A jakie było uszczuplenie podatku z tira fajek? Ile grozi właścicielowi tira za przewóz fajek? Kierowca sam bez wiedzy napewno nie wiózł bo właściciele dokładnie wiedzą gdzie w danej chwili jest ich każdy tir. A jak tak nie było to to winni siedzą ukarani czy tylko tych drobnych wsadzaja
Adas (2019-09-20 13:23) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda kobitki, ale tak juz w naszym kraju jest ludzie podpierdalacze sami nie maja i innych z zazdrosci upierdolić. Policjanci sami sobie tam nie przyszli i niczemu nie są winni ludzie zrobili sie zawistni i zazdrosni i kabluja jak male dzieci w przedszkolu. Mam znajomego policjanta i mowi jak jest dzwoni goscio i mowi ze jutro rano bedzie wyjezdzal taki samochod marka model nr rej i nr domu o godzinie tej a sam pije z nim wodke lajzy i dziady. Kiedys ludzie sobie pomagali a teraz aby tylko jeden drugiemu zycie uprzykrzyc.
Smak Gumy (2019-09-20 14:01) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Brawo dla Policjantów. Nielegalne papierosy należy piętnować. Przegumować bandytów. Lewe fajki to brak wpłaty dla państwa akcyzy. Obywatele tacy palą papierosy, potem chorują na raka i za moje podatki których oni nie odprowadzili są leczeni na raka od palenia latami za setki tysięcy zł. z NFZ. Nie płacą składek i szybciej umierają, dlatego powinni płacić polską akcyzę a nie wspierać mafie tytoniowe z za wschodniej granicy.
Hm (2019-09-21 04:19) 5 12   |   zgłoś do usunięcia
Zobaczymy co to będzie w 2020 jak wszystko pójdzie w górę. Prąd, alkohol, papierosy, a także inne rzeczy. Zobaczymy @smak gumy czy będziesz taki mądry. Ropa znów leci w górę z czego mi wiadomo, a nic nie wspominam o jedzeniu. ;) Coraz drożej i drożej a wy się czepiacie, że ktoś chce sobie dorobić bo w takim Łukowie dość sporo pracodawców nie szanuje pracowników (już nie będę się rozpowiadał na ten temat), a emerytury wołają o pomstę do nieba. Trzeba jakoś sobie radzić. Tutaj się żyje z miesiąca na miesiąc a co mówić o odłożeniu paru groszy, zarobieniu legalnie na godne życie, ten kto wali w ch*** to coś tam ma w tym mieście. @wolnyrynek policja musiała tam "wejść" bo dostali zgłoszenie, wypełniali tylko swoje obowiązki. Nie będą ryzykować utraty pracy bo w tym mieście plotki się szybko roznoszą. Tu tylko jest winna osoba która się sprzedała. ;)
olo (2019-09-21 08:14) 6 14   |   zgłoś do usunięcia
Więc dalej głosujcie na pis,moze sie poprawi :(
Do. Olo (2019-09-21 14:42) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie ten slogan. Głosujcie na PiS może da więcej socjala żeby nas było stać na kupowanie podstawowych rzeczy bo tak szybko drożeją. 500+widac gdzie w Łukowie trafia na jedzenie kupowane w kaufie i kauf za granicę do Niemiec wywozi żeby tam płacić podatek od dochodu. PiS niech uszczelni podatek który ucieka od korporacji za granicę. Zwykły człowiek z swoje pensji płaci podatek w Polsce a takie korporacje jak Kaufland tutaj zarabia sprzedając towary a podatki za granicą płaci. Kulczyk tak samo firmy zarejestrował w rajdach podatkowych i w poslce podatków nie płacil.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Śmierć 83-letniego rowerzysty
Śmierć 83-letniego rowerzysty GMINA ŁUKÓW Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę w Łazach.
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla
Wernisaż wystawy fotografii Marka Króla Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej.
Parisel Palace zaprasza na konferencję "Być kobietą On Tour"
 Parisel Palace zaprasza na konferencję Wydarzenie zostało zaplanowane na 25 października. Start o 18.
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze ...
Księgowa skazana: musi zwrócić przywłaszczone pieniądze WOLA MYSŁOWSKA Ewa K., była księgowa Urzędu Gminy w Woli Mysłowskiej, oskarżona o przywłaszczenie ponad 220 tys. zł, dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu. Musi także zwrócić pokrzywdzonym ukradzione pieniądze.
Policjanci z owczarkami odwiedzili "Czwórkę"
Policjanci z owczarkami odwiedzili ŁUKÓW Uczniów z SP nr 4 odwiedzili przewodnicy psów policyjnych: Artur Miszta i Grzegorz Patyński z czworonożnymi podopiecznymi Margot i Heliosem. Policjanci zademonstrowali jak postępować, gdy dochodzi do ataku ze strony zwierząt.
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo
Porady dla podopiecznych GOPS w Krzywdzie za darmo Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie przypomina mieszkańcom, że mogą korzystać z porad specjalistów różnych dziedzin i terapeutów. Konsultacje są bezpłatne, ponieważ odbywają się w ramach projektu, na który ośrodek pozyskał pieniądze z Unii Europejskiej.
Programowali roboty w Krynce
Programowali roboty w Krynce GMINA ŁUKÓW W szkole w Krynce uczniowie klas IV-VIII mieli zajęcia z robotyki. Zabawka JIMU Robot umożliwiła im naukę programowania poprzez zabawę.
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów
Szkoła z Zarzecza Łukowskiego wygrała 16 laptopów GMINA ŁUKÓW Zespół Szkolno -Przedszkolny w Zarzeczu wygrał mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów z dostępem do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął
21-letni Ukrainiec wbiegł na tory i zginął Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w nocy Łukowie w rejonie ul. Żelechowskiej. Pociąg towarowy relacji Świerże Górne - Jaszczów potrącił młodego mężczyznę. Jak wstępnie ustalono 21-letni obywatel Ukrainy minął opuszczone szlabany i wbiegł wprost pod nadjeżdżający pociąg. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego
Kolejny sukces podopiecznych Zenona Pawlikowskiego Reprezentanci KSW Łuków walczyli w Mazowieckiej Lidze Kickboxingu. Zawody rozegrano na obiektach FC Legia- sekcji sztuk walki klubu Legia Warszawa.
"Ach! Co to był za ślub..."
W Muzeum Regionalnym w Łukowie można będzie zobaczyć fotografie ślubne z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przez okres powojenny aż do lat 80-tych.
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) ...
Wpadł 28-Latek, który miał okraść łukowskiego przedsiębiorcę WIDEO) Łukowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z KWP w Lublinie i KSP zatrzymali wczoraj w Warszawie 28-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze typowali go do sprawy kradzieży 340 tys. zł. z konta łukowskiego przedsiębiorcy.
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu ...
Kiedy dzwonisz na policję może odebrać najlepszy dyżurny regionu Podkom. Jarosław Metkowski z KPP w Łukowie najlepszym dyżurnym na Lubelszczyźnie
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać ...
Jeśli masz możliwości, nie wahaj się! Dlaczego warto wybrać projekt domu z piwnicą? Nieraz słyszymy od starszego pokolenia - kiedyś to były czasy? żyło się spokojniej, inaczej i domy budowało się inaczej! To absolutna prawda ? domy budowało się inaczej, choć to oczywiście wcale nie znaczy, że lepiej. Co się zmieniło?
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie
Wielkie remonty u strażaków w Wojcieszkowie Druhowie zakasali rękawy i zmodernizowali strażnicę.
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW ...
Łukasz Jakóbiak będzie motywował w Sięciaszce. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW Zdradź nam swój sposób na jesienne "nic mi się nie chce". Wygraj jedną podwójną wejściówkę na wykład motywacyjny Łukasza Jakóbiaka.
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku". ...
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Przeboje XX wieku Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej ŁOK.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce
W sobotę 5 października o godz. 10.00 w Zespole Szkół w Gręzówce odbędzie się XVI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce. Prawo startu w turnieju mają uczniowie wszystkich typów szkół oraz inni miłośnicy gry w szachy.

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje