Dziś są imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

dodane: 20-09-2019 11:09   |   wyświetleń: 6536

NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY

Prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci. Taką ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych schowała handlująca na miejskim targowisku 52-latka z Łukowa. Papierosy ukryte były pod ladą i na zapleczu stoiska. Kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.
NIELEGALNE PAPIEROSY SPOD LADY 
Łukowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pojechali na targowisko miejskie. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikło, że na jednym ze stoisk handlowych ukryte są nielegalne papierosy, które są tam sprzedawane. Właścicielka ustalonego stoiska mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów.

 Funkcjonariusze nie uwierzyli w jej zapewnienia i w trakcie przeszukania lokalu handlowego znaleźli prawie 1200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.Nielegalne wyroby tytoniowe schowane były w pod ladą i na zapleczu.

Właścicielka stoiska została zatrzymana, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą prawie 27 tys. zł.

Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno - skarbowych grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Komentowane

#wolnyrynek! (2019-09-20 12:50) 46 58   |   zgłoś do usunięcia
Funkcjonariusze, którzy doprowadzili do zatrzymania 52(!) letniej kobiety powinni się po prostu wstydzić. "..straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa(?!) w tym przypadku wynoszą prawie 27 tys. zł." Zastanówmy się, czy bogatsi jesteśmy mając więcej pieniądzy we własnym portfelu, czy w budżecie państwa? W Państwie,w którym ceny są horrendalnie wysokie właśnie poprzez podatki takie jak VAT czy akcyza, na szczęście są ludzie działający w tzw. "szarej strefie". Zatrzymana 52 letnia kobieta, która narażała się aparatowi państwa, dawała ludziom możliwość zakupienia papierosów po niższej cenie (prawie 2x) w porównaniu do papierosów poddających akcyzę. Tylko dzięki takim ludziom inni obywatele są w stanie zaoszczędzić kilka groszy co dla wielu jest szansą przeżycia bez bycia pod kreską od przysłowiowego pierwszego do pierwszego. Rozumiem ludzi, którzy powiedzą, że takie jest prawo, natomiast Policja ma taki obowiązek. Pamiętajmy jednakże, że od momentu kiedy Polska została anektowana przez III Rzeszę, na ziemiach polskich obowiązywało prawo nazistowskich Niemiec, w tym także bezwzględny zakaz pomocy Żydom. Wielu, którzy do tego prawa się nie stosowali i Żydom pomagali nazywani są dzisiaj-zupełnie zresztą słusznie-bohaterami. Może gdyby funkcjonariusze Polskiej Policji również nie przestrzegali przepisów prawa, zwłaszcza jeśli chodzi o takie przypadki, to zamiast "psami" również w oczach ludzi odzanczyliby się bohaterstwem. Powtórzę raz jeszcze.. Zatrzymanie 52 letniej kobiety, żony, matki, a być może i babci, która próbowała poprawić swój byt materialny handlując papierosami, to WSTYD dla funkcjonariuszy Polskiej Policji!
Op (2019-09-20 13:17) 58 51   |   zgłoś do usunięcia
A jakie było uszczuplenie podatku z tira fajek? Ile grozi właścicielowi tira za przewóz fajek? Kierowca sam bez wiedzy napewno nie wiózł bo właściciele dokładnie wiedzą gdzie w danej chwili jest ich każdy tir. A jak tak nie było to to winni siedzą ukarani czy tylko tych drobnych wsadzaja
Adas (2019-09-20 13:23) 48 36   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda kobitki, ale tak juz w naszym kraju jest ludzie podpierdalacze sami nie maja i innych z zazdrosci upierdolić. Policjanci sami sobie tam nie przyszli i niczemu nie są winni ludzie zrobili sie zawistni i zazdrosni i kabluja jak male dzieci w przedszkolu. Mam znajomego policjanta i mowi jak jest dzwoni goscio i mowi ze jutro rano bedzie wyjezdzal taki samochod marka model nr rej i nr domu o godzinie tej a sam pije z nim wodke lajzy i dziady. Kiedys ludzie sobie pomagali a teraz aby tylko jeden drugiemu zycie uprzykrzyc.
Smak Gumy (2019-09-20 14:01) 44 50   |   zgłoś do usunięcia
Brawo dla Policjantów. Nielegalne papierosy należy piętnować. Przegumować bandytów. Lewe fajki to brak wpłaty dla państwa akcyzy. Obywatele tacy palą papierosy, potem chorują na raka i za moje podatki których oni nie odprowadzili są leczeni na raka od palenia latami za setki tysięcy zł. z NFZ. Nie płacą składek i szybciej umierają, dlatego powinni płacić polską akcyzę a nie wspierać mafie tytoniowe z za wschodniej granicy.
Hm (2019-09-21 04:19) 37 75   |   zgłoś do usunięcia
Zobaczymy co to będzie w 2020 jak wszystko pójdzie w górę. Prąd, alkohol, papierosy, a także inne rzeczy. Zobaczymy @smak gumy czy będziesz taki mądry. Ropa znów leci w górę z czego mi wiadomo, a nic nie wspominam o jedzeniu. ;) Coraz drożej i drożej a wy się czepiacie, że ktoś chce sobie dorobić bo w takim Łukowie dość sporo pracodawców nie szanuje pracowników (już nie będę się rozpowiadał na ten temat), a emerytury wołają o pomstę do nieba. Trzeba jakoś sobie radzić. Tutaj się żyje z miesiąca na miesiąc a co mówić o odłożeniu paru groszy, zarobieniu legalnie na godne życie, ten kto wali w ch*** to coś tam ma w tym mieście. @wolnyrynek policja musiała tam "wejść" bo dostali zgłoszenie, wypełniali tylko swoje obowiązki. Nie będą ryzykować utraty pracy bo w tym mieście plotki się szybko roznoszą. Tu tylko jest winna osoba która się sprzedała. ;)
olo (2019-09-21 08:14) 50 54   |   zgłoś do usunięcia
Więc dalej głosujcie na pis,moze sie poprawi :(
Do. Olo (2019-09-21 14:42) 44 31   |   zgłoś do usunięcia
Nie ten slogan. Głosujcie na PiS może da więcej socjala żeby nas było stać na kupowanie podstawowych rzeczy bo tak szybko drożeją. 500+widac gdzie w Łukowie trafia na jedzenie kupowane w kaufie i kauf za granicę do Niemiec wywozi żeby tam płacić podatek od dochodu. PiS niech uszczelni podatek który ucieka od korporacji za granicę. Zwykły człowiek z swoje pensji płaci podatek w Polsce a takie korporacje jak Kaufland tutaj zarabia sprzedając towary a podatki za granicą płaci. Kulczyk tak samo firmy zarejestrował w rajdach podatkowych i w poslce podatków nie płacil.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA ...
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA NARKOTYKI Mundurowi z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 20-latka, który zastraszając ekspedientkę w sklepie ukradł z kasy kilkaset złotych
Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych
 Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Łuków kończy kolejny projekt zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR Rozpoczynamy konkurs "Moja ulubiona dyscyplina sportu" w ramach "Dnia Dziecka na sportowo z OSiR"
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie działające w Łukowskim Ośrodku Kultury prowadzi ponownie nabór do łukowskiej orkiestry dętej.
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody ...
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody Sukcesy wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK.
Godz. 10.00: Koronawirus nie odpuszcza
Godz. 10.00:  Koronawirus nie odpuszcza Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest Bolesław Gzik?
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest  Bolesław Gzik? Na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Bolesław Gzik, były starosta powiatu janowskiego.
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany Do zakładu karnego trafi 48-latek z gminy Łuków, który kierował wczoraj motorowerem. Okazało się, że miał m.in. sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami ...
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni Od 30 maja zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w handlu .
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie ...
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie - Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Antoniak. Do wieczności odeszła w wieku 63 lat - informuje Urząd Gminy w Staninie.
Radni o podwyżkach cen ścieków (NA ŻYWO)
Radni o podwyżkach cen ścieków (NA ŻYWO) Od godz. 11 trwa sesja Rady Miasta
Zobacz "Buty Farmera" w ŁOK
Zobacz Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert w cyklu Ł'OK LIVE. Tym razem swój niebanalny repertuar zaprezentuje zespół Buty Farmera.
INTERWENCJA POLSATU W ŁUKOWIE Policyjne psy nie dają im ...
INTERWENCJA POLSATU W ŁUKOWIE Policyjne psy nie dają im spać Temat jako pierwsza poruszyła redakcja Wspólnoty Łukowskiej.
Jest odpowiedź na wyzwanie burmistrza Łukowa. Nurzyński i Prusak ...
Jest odpowiedź na wyzwanie burmistrza Łukowa. Nurzyński i Prusak nagrali hot16 (WIDEO) Miejski radny z Łukowa i naczelny portalu Lukow24.pl tworzyli kiedyś skład PEKADA. Weszli do studia po bliko 16 latach przerwy.
Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała
Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała Wóz został dziś przekazany przez władze powiatu
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje