Dziś są imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Dzisiaj odwiedziło nas 140 osób   |   Osób online: 39   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 14-11-2018 11:30   |   wyświetleń: 38402

Ominęła zapory i uderzyła w pociąg

Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.
Ominęła zapory i uderzyła w pociągfoto. KPP w Łukowie 
Jak wynika z informacji policji, kierująca samochodem dostawczym 30-letnia łukowianka uderzyła w 30. wagon jadącego po torach pociągu towarowego. W momencie zdarzenia były opuszczone szlabany, a mercedes ominął stojący przed nim inny samochód osobowy. Według relacji kierującej autem 30-latki, nie zatrzymała się ona przed przejeżdżającym pociągiem, gdyż dojeżdżając do przejazdu zauważyła, że „jej samochód nie hamuje”.

Policjanci informują także, że maszynista pociągu nie poczuł żadnego uderzenia. Skład zatrzymał na pobliskiej stacji, gdzie o wypadku dowiedział się od dyżurnego ruchu PKP. Funkcjonariusze ustalający okoliczności zdarzenia znaleźli też elementy pojazdu na 30. wagonie pociągu towarowego. Natomiast cały pociąg składał się z czterdziestu wagonów załadowanych węglem.

Na szczęście wypadek nie miał poważnych skutków, jak pierwotnie informowaliśmy. Nikt nie doznał obrażeń ciała, skończyło się na tylko strachu i poważnych uszkodzeniach pojazdu.

Kobieta kierująca mercedesem była trzeźwa, jednak straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeciwko 30-latce zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do łukowskiego sądu. Policjanci apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności przy wjeżdżaniu na tory na przejazdach kolejowych.

Video

Komentowane

Mieszkaniec (2018-11-14 11:35) 19 7   |   zgłoś do usunięcia
To teraz kara więzienia za spowodowanie kolizji w ruchu i moment się odechce innym
Anonim (2018-11-14 11:41) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
Jaka kara!? Skąd ktoś mógł przewidzieć że hamulec nie zadziała. Całe szczęście że to się tylko tak skończyło. To był cud że z takiego wypadku kierująca ocalała. Ludzie skończcie pisać takie głupoty co by było gdyby Wam się taka sytuacja zdarzyła?! To tylko złośliwość rzeczy martwych.
niewierny (2018-11-14 11:51) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
U redakcyjnej koleżanki to zdarzenie jest ciekawiej opisane i bez wyolbrzymiania.hahahahahahaha
qwd (2018-11-14 12:27) 16 4   |   zgłoś do usunięcia
a co miała powiedzieć że specjalnie wjechała dobrze że zabrali prawko bardzo dobrze skończyć z cwaniactwem na przejazdach .
Szok (2018-11-14 13:30) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Szok nie znając sprawy piszecie takie komentarze. Zajmijcie się swoimi sprawami a nie innym wymierzacie kary. Szok że tacy ludzie jeszcze istnieją!
Do. Szok (2018-11-14 14:24) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
A czy to teren prywatny był że nie możemy tego komentować ? A czy stwarzanie zagrożenia w ruchu lądowy to nie dotyczy innych? Co mam patrzeć i nie reagować na czyjąś głupotę a później ta głupota odbije się na mnie? Policja stwierdziła omijanie przeszkody j zabrała prawko co jeszcze na usprawiedliwienie głupoty chcecie wymyślec? Hamulce się zepsuły? Kogo to obchodzić będzie jak tobie zabija kogoś z rodziny bo się hamulce zepsuły? Powiesz ok trudno? Czy powiesz było pilnować stanu hamulców?
Janek (2018-11-14 14:44) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Napewno trąbiła, niestety bezskutecznie A gdyby zamiast 30 wagonu było troje rowerzystów? Głupotę trzeba odpowiednio nagradzać.
(2018-11-14 15:31) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
To nie był jej pierwszy raz Już kiedyś wyciągali ją z rowu dzwigiem przed przejazdem właśnie Nie ma co jej bronić W końcu musiało dojść do tego że straciła prawko
Kierowca (2018-11-14 17:24) 15 4   |   zgłoś do usunięcia
Tylko naiwni i nie myślący, wierzą o zepsutych hamulcach, nie wiedząc o tym, że hamulce stopniowo ulegają prawidłowemu działaniu na wskutek nieszczelności i ubytku płynu, a nie natychmiast... To więc ta kobieta, musiała by jechać pokonując pewny odcinek drogi i nie używać hamulców, co jest nie możliwe !!!A jak miała wcześniej już problem z hamulca i, to powinna zareagować na tę usterkę. Najprawdopodobniej jadąc w kierunku przejazdu na prostym odcinku drogi korzystała z telefonu i dojeżdżajac do zakrętu przed przejazdem, dopiero zorientowała się, że przed przejazdem stoi auto, czekając na na przejazd pociągu towarowego, więc gdy się zorientowała to było za późno na reakcję i nie chcąc uderzyć w stojące auto, wykonala manewr ominięcie, ale nie zdołała wyhamować i uderzyła w 30 wagon... A na swą obronę wymyśliła awarię hamulców,co jest mało wiarygodne !!! Jazda z telefonem w ręku i przy uchu, staje się już plagą, jak i wymuszanie pierwszeństwa i przejazd przez skrzyżowania na czerwonym świetle, co praktycznie często to widzę jeżdżąc autem.
Do kierowca (2018-11-14 17:52) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Brawo!!jedyny normalny i sensowny komentarz. Nie ma co z tymi hamulcami ściemniać to nie amerykański film i w rzeczywistości hamulce zawsze coś zadziałają,jest jeszcze tzw.reczny.
Swiadek (2018-11-14 18:51) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
Proszę ile tu mądrych znawców był ktoś na miejscu? Widział zdarzenie? Jest monitoring wszystko widać czy korzystała z telefonu, czy hamowala. Na szczęście jeszcze są odpowiednie służby które to wyjaśnia. Jak narazie śledztwo trwa, a jeśli ktoś chce się pobawić w detektywa to niech odpowiednią szkołę skończy a teraz zajmie się sobą.
DoSwiadek (2018-11-14 19:42) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
A Ty byłeś? Opowiadaj co widziałeś opowiadaj jak było? Ekspertyze zrobiłeś? Przepisy cytuj jak to według prawa było. Hm czy może to prawo chłopskie uważasz za słuszne bo Somsiad mówił że ona nie winna? Idąc droga waszej głupoty przyjdzie się bo zabijać na drodze bo ja mam rację nie przepisy nie prawo. Bo dzisiaj zwracając uwagę komuś kto mi wymusza słyszę coś się przyje.bal inny powie co się trzesiesz co ci się stało jak poczekales. I tacy mądrzy jadą na przejazd i myślą a co pociąg nie poczeka haha ha
Knok (2018-11-14 20:54) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Czytaj ze zrozumieniem bo chyba masz z tym problem. Kto omija zapory kiedy pociąg jest na torach nikt nikogo nie usprawiedliwia, ale ty czytasz tylko nagłówki a reszta jest dla ciebie za trudna do pojęcia. Czasem tak bywa że kierowca który wyjedzie w niedzielę do kościoła albo w czwartek na rynek myśli że jest królem drogi i zawsze ma rację a wszyscy na niego krzyczą. Póki co śledztwo trwa i nie nam prorokowac kto jest winny najważniejsze że nikt nie ucierpiał a ci co się bawią w sędziego widocznie maja mało interesujące swoje życie skoro tak interesują się innymi
Polka (2018-11-14 21:08) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Rozpychają się, żadnej kultury. Co się dzieje na ulicach. Codziennie zjeżdżam prawie na krawężniki bo inaczej 100 razy dziennie miałabym uszkodzone auto . Szczególnie na ul. Kiernickich , gdzie jezdnia nie ma wytyczonych pasów ruchu, chamstwo wjeżdża prawie na mój samochód. Chyba wystosuje pismo do odpowiedzialej instytucji aby poczynili starania i wydzielili pasy ruchu ciągłą linią bo inaczej dojdzie kiedyś do wielkiej tragedii. Tylko zastanawiam się, czy to przeniesie oczekiwane rezultaty.Wsiada za kierownicę i widzi czubek swojego nosa, inny uczestnik ruchu się nie liczy. Ta kobieta nie powinna już nigdy usiąść za kierownicą- dla dobra wszystkich.
Zycie (2018-11-14 21:22) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Widzę że tu większość ludzi bawi się w sędziów i ekspertów ale cóż tylko to Wam pozostało że możecie sobie popisać komentarze jako ANONIM
Mm (2018-11-14 22:51) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Knok Droga jest dla wszystkich i każdy ma prawo coś powiedzieć skoro uważa że to zagraża bezpieczeństwu i gatka o zabawię w sędziego i że ma się mało interesujące życie sobie daruj.
Do. Knok (2018-11-14 23:00) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie masz info ze śledztwo trwa? Widać masz duże problemy z rzeczywistością. Policja zabierając prawo jazdy i stwierdzając omijanie i kierując do sądu o ukaranie podjęła decyzję bo wina dla nich jest ewidentna. Samochód przestał hamować to nie jest usprawiedliwienie i powód do niewinności jedynie może złagodzić karę. Ostatnio się jeden tłumaczył co na znaku stop nie zatrzymał że go nie widział bo słońce go oslepilo. Setki głupich wytłumaczen jest każdy święty może mniej kłamstw to wtedy ten co naprawdę miał awarię pojazdu to mu ktoś uwierzy.
Prawda (2018-11-15 04:47) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Rzeczywistość jest taka że prawdy i tak się nigdy nie dowiecie a z rozumem to większość ma tu problem "policja zatrzymała prawo jazdy" na 7 dni do wyjaśnienia, a nie zabrała a to jest różnica. Wy szukacie tylko sensacji i jakby tu komuś dogryzc a siebie i u siebie pod nosem nikt nie widzi
Do Prawda (2018-11-15 07:08) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
Na jakie 7 dni zabrała prawo jazdy chyba chciałeś powiedzieć do rozprawy i dalej sedzia decyduje co dalej.
DoPrawda (2018-11-15 08:20) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie rozumiem po co na siłę bronisz kogoś? Podaj dowody, które przemawiają i wytłumacza ten wypadek? Co ona ma swoją obronę? Nawet policja nie uwierzyła w jej tłumaczenia bo będąc na miejscu stwierdziła poważne zagrożenie jakiemu się dopuściła bo po pierwsze policja za byle jaka kolizje zatrzymuje prawko? Nie. Po drugie policja wydała decyzję po obejrzeniu nagrania czyli wina oczywista. Sprawa trafiła do sądu bo taka procedura przy zatrzymaniu prawka inaczej by zakończyło się mandatem. Broncie dalej ludzi nie odpowiedzialnych i tłumaczcie tym że ludzie nie mają swoich spraw i problemów i dlatego tak najezdzaja. Może jeszcze trzeba będzie tolerować przejazdy na czerwonym? Może wymuszenia tolerować? Już nie można zwrócić komuś uwagi że wymusza czy na czerwonym jedzie bo pretensja. Wasza głupota prowadzi do wypadków do poważnych tragedii. Porozmawiaj ie z tymi co ucierpieli przez czyjąś głupotę to może zrozumiecie. Rozmowa o tej sytuacji nie jest tylko najezdzaniem na tą kobietę ale poruszenie tematu przejazdów i lekkomyslnosci kierowcow.
Bandyta (2018-11-15 09:03) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Bandytyzm na drodze. Poszkodowany maszynista i jego sklad. Sprawczyni nie uniknie kary. Bo hamulce są dwa oba się zepsuły? Biegami też można hamować. Tam jest zakręt w zakręt setka wjeżdżała? Dobrze że są tam kamery łatwiej będzie dojść sprawiedliwości. Miejmy nadzieję kara będzie ogromną
Do Polka (2018-11-15 12:12) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Naucz się jeździć, to nie będziesz po krawężnikach uciekać
Do KNOK-a (2018-11-15 17:37) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Kolego nie sciemniaj z tym śledztwem, jak jest monitoring z tego zdarzenia i zabezpieczony przez policję, to nie ma mowy o jakimś śledztwie i nie zmienia tego faktu, że ta kobieta powinna być winna i ponieść karę za to zdarzenie bez dwóch zdań...!!! Jak nie podda się dobrowolnie karze za ten czyn, to Policja wtedy skieruje wniosek o ukaranie do Sądu!!!
Sprawiedliwość (2018-11-15 19:17) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
I w końcu sprawiedliwości stanie się za dość
Swój chłop (2018-11-17 17:49) 5 17   |   zgłoś do usunięcia
Może ktoś się wkoncu zainteresuje państwem A... do których należy bus, dlaczego ludzie jeżdżą nie przepisowo tzn leżą na towarze tuż pod dachem bo busy są zawsze przeładowane, bez pasów, kierowcy śpią po 3 godz dziennie bo we wtorek wracając z rynku z Mazur o 20-21 , jadą na kolejny o 2 w nocy... Busy są zrobione" na sztukę " najtańszym kosztem, bo skoro mają ok 25 busów ludzi to szef nie chce przepłacać na naprawie... Którejś zimy krzyczał do kierowców, że jeśli chcą mieć zimowe opony, to mają je sobie założyć na własny koszt! Większość ludzi pracuje tam na czarno a ich dzienny zysk sięga czesto 50 tys zl na czysto! Więc pytam, dlaczego wszystkie instancje w Łukowie przymykają na to oko?! Policja, US wiedzą o tej "szemranej" firmie i co? Kto ma z tego korzyści ze wszyscy siedzą cicho? Małe firmy się gnębi, nasyła kontrole, a ta olbrzymia firma ktora osiaga każdego dnia zwrotne korzyści prosperuje juz tyle lat! I szefową stać i na nowe Bmw, i na botoks!
Rodak (2018-11-17 22:26) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
Do „Swój chłop” Dosyć ciekawe masz informacje. Może pracowałeś w tej firmie ze wiesz jakie maja zyski itd.? A takie Bmw na kredyt każdy może sobie wziasc
Swój chłop (2018-11-24 22:05) 3 12   |   zgłoś do usunięcia
Do Rodaka, kilkadziesiąt busów, pełny magazyn towaru, "pałac ", sprzątaczki w domu, wypoczynki w Gołębiewskim , dwa luksusowe samochody, inwestycje w nieruchomości, botoks żony min raz w miesiacu, makijaż permamentny, sztuczne rzęsy, wszelkie zabiegi "usztuczniające", drogi alkohol stawiany dla najbardziej "wygadanych" pracowników, służba podwórkowa od wszystkiego, działki i lokale w Firleju i nie tylko, "ileś" mieszkan w samym Łukowie i tak mozna pisać i pisać, a w Wólce Kosowskiej udają że ludzi nie widzą :) BIEDA AZ PISZCZY!
Swój chłop (2018-11-24 22:25) 3 11   |   zgłoś do usunięcia
Do Rodaka pracowałem czy nie to nie ma znaczenia, przewinęło się tam ogrom ludzi, większość bez umowy lub zawartej fikcyjnej na życzliwe szefom osoby, na szczęście pracują tam ludzie którzy umieją dodać 2+2,mają oczy szeroko otwarte i dlugi język po absolwencie :)
Wrzosek (2018-11-25 19:44) 12 2   |   zgłoś do usunięcia
Do Swój chłop. Ty chyba serio nie masz się czym zajmować. Z tego co wiem to piszesz fałszywe informacje. PS. To jest artykuł o czymś innym niż piszesz. ;) Proszę zająć się własnymi brudami a nie życiem innych ludzi. ;) Bo z tego co wiem to masz ich dużo..
Kasia (2018-11-25 21:32) 10 2   |   zgłoś do usunięcia
Ludzka zazdrość nie ma granic. Żałosne to co piszesz a’la swojski chłopie
Swój chłop (2018-11-26 23:40) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie G. nie chowaj się w boksie udając ze nikogo nie widzisz, o tobie to świadczy nie o mnie.
Wezosek (2018-11-27 14:40) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Żeby jeszcze ktoś z tych ludzi czytał co piszesz. Widać, że życia nie masz skoro się zajmujesz życiem innych oraz tworzysz plotki. Każdy wie jak jest naprawdę. Życzę Pani Milutkiego Dnia.
Swój chłop (2018-11-29 11:08) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Tak, wasze ciekawsze niz moje ale moj pies madrzejszy niz wy!
Mimoza (2018-11-29 17:13) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
A tak wtrącając się w Państwa dyskusje