Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 114 osób   |   Osób online: 32   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 11-01-2019 09:40   |   wyświetleń: 983

Policjanci apelują: nie bądźmy obojętni

Gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura, nie zapominajmy, że na terenie miasta i powiatu łukowskiego mogą znajdować się osoby potrzebujące naszej pomocy. Alarmujmy policję i inne służby o takich przypadkach. Jeden telefon może uratować komuś życie. Być może za naszą sprawą, ktoś uniknie wychłodzenia organizmu.
Policjanci apelują: nie bądźmy obojętnifoto. Internet (zdjęcie poglądowe) 
Łukowska policja tradycyjnie zwraca się z apelem, aby w czasie zimy nie być obojętnym na czyjąś krzywdę. Prosi, aby nieść pomoc osobom starszym, schorowanym, samotnym, bezdomnym, a także znajdującym się w stanie nietrzeźwości i przebywającym na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Policjanci w czasie zimy podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Służby proponują wówczas transport w bezpieczne miejsce, w którym jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Niekiedy osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości znajdują nocleg na komendach policji.

Na wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze, samotne i schorowane, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu, aby ogrzać mieszkanie. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego my również możemy powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej.

Podczas ujemnych temperatur ważne jest też zachowanie trzeźwości. Osoby bezdomne, bądź potrzebujące pomocy pozornie nie odczuwają zimna z powodu wypitego alkoholu i są jeszcze bardziej narażone na śmierć. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy. Człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Policjanci jak co roku, codziennie współpracują w innymi służbami i ośrodkami pomocy społecznej. Jednak ważna jest też społeczna wrażliwość i informowanie o przypadkach osób potrzebujących pomocy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.


Komentowane

KOLO (2019-01-11 18:26) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
ODNOSZĄC SIĘ DO TEGO ARTYKUŁU TO LUDZIE KTÓRZY PRACUJĄ W POLICJI TO POWINNY NAJPIERW SOBIE POMÓC A DOPIERO INNYM POMAGAĆ. IM TEŻ POTRZEBA POMOCY. W RÓŻNYM ZAKRESIE. OD PSYCHOLOGA DO SEKSUOLOGA
... (2019-01-11 20:22) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Mopsy-gopsy powinny odejść do lamusa i było by seksi fajnie bo przez te losrodki pomocy pomocy to już ludzie głupiej jak po wódce śpiewa. Jesteś lalecka jak z obrazecka masz piękny tylecek jak cukiereczek.
887 (2019-01-13 08:29) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Gdyby nie te Mopsy-gopsy to by ludzie wydychaly jak psy.. Tylko ciągle oglądają się na państwo. Za robotę się trzeba brać a nie tylko okradac agencje.. Towarzyska
mieszkańcy ulicy STODOLNA (2019-01-13 15:41) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Drodzy Policjanci przyjrzyjcie się od czasu do czasu co dzieje się pod sklepem Stokrotka przy ul.STODOLNA 19A w łukowie, otórz niema dnia żeby pod tym sklepem nie kręcili się zapijaczone menele proszące o dwa złote lub kilka fajek .to już zaczyna denerwować klientów sklepu ludzie mają tego dość!
POLICJA TWIERDZI (2019-01-13 16:03) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Że za mało zarabiają to co oni będą się przemęczac lepiej sobie strzepac kunia niż chronić obywateli. Dla nich liczy się laleczka (świnia kura aby miała super ścisła dziura) i lostra. dobra zabawa na łóżku..i ich interesuje renta i zasiłek stały aby ktoś mu kupił maść szarą od prostaty.
0909 (2019-01-13 18:53) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Jeden pan dzielnicowy chodzi lokrakiem czyżby była pomoc potrzebnej fachowa a może wizyta u seksuologa? Czy wystarczy masaż klasyczny.? A może odnowa biologiczna.
Najlepsza flaszka pijemy u sąsiadów (2019-01-13 19:22) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja to nigdy nie reaguje na patologie przechodzę obojętnie koło patologii i nigdy nic nie zgłaszam po co mi to na co aby nabrać sławy i nikt mi za to nie zapłaci bez sensu. Na milicja dzwonić nigdy nie będę. Po to jest milicja żeby żeby wzięli się oni za robotę nie ja. Bo dodatkowego etatu brał nie będę. Bo na stare lata jedzenia mi nie u gotuję i ciepłej herbaty mi menel nie da muszę sam na siebie ugotować dobrego bigos i dobrego rosołu z młodej świeżej kurzyny.
12560 (2019-01-13 20:06) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Policja z Łukowa jak i ze stoczka zajmują się tym czym nie powinna a tam gdzie trzeba pomocy to ich nie ma. Trzeba zainteresować się ludźmi bezdomnym a nie wpiepszac ryja W renty zasiłki pogrzebowe i majątki. Dziwi mnie to żeby policja zajmowała się rentami i zasiłki i innymi rzeczami. I wypytuja się różnych rzeczy a puzniej piszą to na portalu łuków 24. Kon ugryzł policjanta w pałkie i dostał rentę na głowę to są nienormalne ludzie.. I kolejny cytat wysyłają zastanów nad swoją torbą bo jest wyciągnięte po kolana.. Normalny policjant takich rzeczy nie piszę i swojch intymnych rzeczy nie wysyła. Wstyd dla was i śmiech na całą okolice.
Nandi (2019-01-17 13:21) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Gdybym tylko wiedziala gdzie przebywaja bezdomni to bym pomogla. To tez ludzie.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje