Dziś są imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

 
dodane: 25-03-2019 14:09   |   wyświetleń: 2780

Pożary traw mimo zakazów

Pożary to najczęściej pojawiające się przyczyny wyjazdów straży pożarnej w ostatnim tygodniu. W kronice uzyskanej od pracowników PSP w Łukowie nie brakuje jednak kilku nietypowych interwencji.
Pożary traw mimo zakazówfoto. OSP Stanin 
Myśleli, że się pali

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od poniedziałkowej interwencji 18 marca. Kilka minut po godz. 14 zostali wezwani do Serokomli, skąd nadszedł komunikat o pożarze w budynku mieszkalnym i nadmiernym zadymieniu. Na miejsce udał się zastęp PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Adamowa i Serokomli. Gdy dotarli na miejsce, nie zauważyli oznak pożaru, ale sam dym wywołany najprawdopodobniej nieszczelnością komina. Strażacy przewietrzyli więc dom i sprawdzili kamerą termowizyjną, czy nadmiernie nie nagrzały się ściany przy kominie. Nie stwierdzono jednak dodatkowego zagrożenia.

Pożar sadzy

Pożar miał miejsce natomiast około godz. 20:45 w poniedziałkowy wieczór (18.03) w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin). W budynku paliła się sadza w kominie, a do jej gaszenia zadysponowano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa. Strażacy założyli sito na wylot komina i ugasili gaśnicą palącą się sadzę. Sprawdzili też detektorem, czy w powietrzu nie unoszą się żadne szkodliwe związki.

Zderzenie trzech aut

W Wólce Zastawskiej miała też miejsce kolizja, przy której interweniowały dwie jednostki PSP z Łukowa i zastęp OSP z Dąbia. Do zdarzenia doszło dzień później, we wtorek 19 marca około godz. 12:40. Na drodze - na szczęście niegroźnie - zderzyły się trzy samochody: audi, ford i mazda. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne oraz pozostałości po kolizji. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń.

Wchodzili przez okna

Straż pożarna dwukrotnie pomagała też policjantom dostać się do mieszkań przy ul. Łapiguz w Łukowie. Pierwsza taka interwencja miała miejsce we wtorek (19.03) około godz. 19:45, a druga w czwartek 21 marca około pół godziny po północy. Strażacy w obydwu przypadkach wysłali jeden zastęp PSP, który przez okna dostał się do mieszkań i otworzył od środka drzwi policjantom. Jak dodają dyżurni Państwowej Straży Pożarnej, powyższe wyjazdy dotyczyły dwóch różnych miejsc. Łączy je tylko ta sama ulica.

Fałszywy alarm

Nietypowe wezwanie strażacy otrzymali w środę 20 marca. Około godz. 19:25 otrzymali prośbę o wydostanie z błota… uwięzionej karetki pogotowia. Pojazd ten zakopał się w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska), jednakże zanim straż pożarna z Łukowa dotarła na miejsce, ratownikom medycznym udało się na własną rękę wydostać pojazd. Straż więc zawróciła, a samo zdarzenie zakwalifikowano jako fałszywy alarm, choć jak dodają dyżurni „w dobrej wierze”.

Znowu sadza

W środę straż pożarna interweniowała także w Jonniku (gm. Stanin), gdzie w budynku gospodarczym paliła się sadza w kominie. Na miejsce przybył zastęp OSP ze Stanina oraz jednostka PSP z Łukowa, która pomagała wygasić palenisko w piecu. Paląca się sadza została została natomiast „stłumiona” proszkiem gaśniczym. Strażacy na koniec sprawdzili budynek pod kątem obecności czadu w powietrzu. Interwencję odnotowano około godz. 21:40.

Interwencja w centrum miasta...

W piątek 22 marca straż pożarna pojawiła się na ul. Chopina w Łukowie. Służby wezwał około godz. 13 mieszkaniec, który zauważył, że pod jednym z samochodów kapie najprawdopodobniej ropa. Strażacy (jeden zastęp PSP) poprosili też o interwencję policjantów, którzy po tablicach rejestracyjnych ustalili właściciela auta. Sam pojazd został natomiast odholowany, a znajdująca się na ulicy plama została zmyta.

...i kolizja w centrum


Około godz. 15:20 tego samego dnia na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ul. Browarną w Łukowie zderzyły się dwa auta: seat i auti. W zdarzeniu tym nikt nie został poszkodowany, jednakże straż (jeden zastęp PSP) musiała posprzątać pozostałości po kolizji i zmyć z drogi plamy z uszkodzonych chłodnic w samochodach.

Palił śmieci?

Strażacy zareagowali też na obywatelską informację o płomieniach w lesie w Wólce Zastawskiej w gm. Stanin. Po zmroku, około godz. 18:50 w piątek 22 marca do dyżurnych wpłynęła informacja, że prawdopodobnie ktoś pali ognisko w lesie i że mogą być to śmieci. Na miejsce udał się zastęp OSP z Dąbia, który poradził sobie z zagrożeniem.

Wypalanie traw

W zeszłym tygodniu, oprócz pożarów w kominach dominowały też wyjazdy do pożarów traw oraz różnych konstrukcji. We wtorek 19 marca około godz. 22:50 paliły się nieużytki w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Pożar ugasił jeden zastęp miejscowej OSP. W sobotę natomiast strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do tego typu zdarzeń.

Około hektar trawy i nieużytków palił się około godz. 10:30 w Kosutach (gm. Stanin), a do akcji gaszenia pożaru zadysponowano jednostkę OSP ze Stanina i zastęp PSP z Łukowa. Istniało bowiem zagrożenie, że ogień może objąć pobliskie budynki. Płomienie pojawiły się też przed godz. 14 w Zalesiu (gm. Łuków), gdzie spłonęło łącznie dwa ary trawy i część drewnianej altanki. Ogień w tym przypadku gasił zastęp PSP z Łukowa.

Paliły się opony

Natomiast w sobotę około godz. 15:40 w Świdrach (gm. Łuków) strażacy gasili płomienie metalowych garaży i przyległej trawy. Strażacy z dwóch zastępów PSP musieli pracować w aparatach ochronnych, ponieważ ogniem zajęły się znajdujące się w garażach opony. Łącznie oprócz wyposażenia spłonęły 2 ary trawy, które gaszono dwoma prądami wody. Strażacy po opanowaniu sytuacji rozebrali konstrukcje garaży.

Nocne wyjazdy

Trawy paliły się także w nocy z niedzieli 24 marca na poniedziałek 25 marca. Około pół godziny przed północą jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Podosia (gm. Krzywda) gasiła pożar nieużytków w tej miejscowości, a po godzinie 4 rano zastęp PSP z Łukowa pracował przy pożarze traw w Malcanowie (gm. Łuków). W tym drugim przypadku w ruch poszły m.in. tłumice. Niestety spłonęło 20 arów traw.

Zobacz też: Straż apeluje: STOP wypalaniu traw!


Galeria zdjęć

Komentowane

Kleszcz (2019-03-27 11:52) 21 31   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze wypalac to mniej kleszczy bedzie
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 19 27   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 21 25   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zaginiony Sebastian M. nie żyje
Zaginiony Sebastian M. nie żyje Policjanci z Łukowa dziś rano zostali powiadomieni, że poszukiwany przez nich 22- latek został odnaleziony martwy.
Autostrada coraz bliżej Siedlec i Łukowa
Autostrada coraz bliżej Siedlec i Łukowa Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę autostrady A2 na odcinku od węzła Groszki do Siedlec.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje