Dziś są imieniny: Janusza, Marii, Reginy

 
dodane: 25-03-2019 14:09   |   wyświetleń: 2608

Pożary traw mimo zakazów

Pożary to najczęściej pojawiające się przyczyny wyjazdów straży pożarnej w ostatnim tygodniu. W kronice uzyskanej od pracowników PSP w Łukowie nie brakuje jednak kilku nietypowych interwencji.
Pożary traw mimo zakazówfoto. OSP Stanin 
Myśleli, że się pali

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od poniedziałkowej interwencji 18 marca. Kilka minut po godz. 14 zostali wezwani do Serokomli, skąd nadszedł komunikat o pożarze w budynku mieszkalnym i nadmiernym zadymieniu. Na miejsce udał się zastęp PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Adamowa i Serokomli. Gdy dotarli na miejsce, nie zauważyli oznak pożaru, ale sam dym wywołany najprawdopodobniej nieszczelnością komina. Strażacy przewietrzyli więc dom i sprawdzili kamerą termowizyjną, czy nadmiernie nie nagrzały się ściany przy kominie. Nie stwierdzono jednak dodatkowego zagrożenia.

Pożar sadzy

Pożar miał miejsce natomiast około godz. 20:45 w poniedziałkowy wieczór (18.03) w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin). W budynku paliła się sadza w kominie, a do jej gaszenia zadysponowano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa. Strażacy założyli sito na wylot komina i ugasili gaśnicą palącą się sadzę. Sprawdzili też detektorem, czy w powietrzu nie unoszą się żadne szkodliwe związki.

Zderzenie trzech aut

W Wólce Zastawskiej miała też miejsce kolizja, przy której interweniowały dwie jednostki PSP z Łukowa i zastęp OSP z Dąbia. Do zdarzenia doszło dzień później, we wtorek 19 marca około godz. 12:40. Na drodze - na szczęście niegroźnie - zderzyły się trzy samochody: audi, ford i mazda. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne oraz pozostałości po kolizji. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń.

Wchodzili przez okna

Straż pożarna dwukrotnie pomagała też policjantom dostać się do mieszkań przy ul. Łapiguz w Łukowie. Pierwsza taka interwencja miała miejsce we wtorek (19.03) około godz. 19:45, a druga w czwartek 21 marca około pół godziny po północy. Strażacy w obydwu przypadkach wysłali jeden zastęp PSP, który przez okna dostał się do mieszkań i otworzył od środka drzwi policjantom. Jak dodają dyżurni Państwowej Straży Pożarnej, powyższe wyjazdy dotyczyły dwóch różnych miejsc. Łączy je tylko ta sama ulica.

Fałszywy alarm

Nietypowe wezwanie strażacy otrzymali w środę 20 marca. Około godz. 19:25 otrzymali prośbę o wydostanie z błota… uwięzionej karetki pogotowia. Pojazd ten zakopał się w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska), jednakże zanim straż pożarna z Łukowa dotarła na miejsce, ratownikom medycznym udało się na własną rękę wydostać pojazd. Straż więc zawróciła, a samo zdarzenie zakwalifikowano jako fałszywy alarm, choć jak dodają dyżurni „w dobrej wierze”.

Znowu sadza

W środę straż pożarna interweniowała także w Jonniku (gm. Stanin), gdzie w budynku gospodarczym paliła się sadza w kominie. Na miejsce przybył zastęp OSP ze Stanina oraz jednostka PSP z Łukowa, która pomagała wygasić palenisko w piecu. Paląca się sadza została została natomiast „stłumiona” proszkiem gaśniczym. Strażacy na koniec sprawdzili budynek pod kątem obecności czadu w powietrzu. Interwencję odnotowano około godz. 21:40.

Interwencja w centrum miasta...

W piątek 22 marca straż pożarna pojawiła się na ul. Chopina w Łukowie. Służby wezwał około godz. 13 mieszkaniec, który zauważył, że pod jednym z samochodów kapie najprawdopodobniej ropa. Strażacy (jeden zastęp PSP) poprosili też o interwencję policjantów, którzy po tablicach rejestracyjnych ustalili właściciela auta. Sam pojazd został natomiast odholowany, a znajdująca się na ulicy plama została zmyta.

...i kolizja w centrum


Około godz. 15:20 tego samego dnia na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ul. Browarną w Łukowie zderzyły się dwa auta: seat i auti. W zdarzeniu tym nikt nie został poszkodowany, jednakże straż (jeden zastęp PSP) musiała posprzątać pozostałości po kolizji i zmyć z drogi plamy z uszkodzonych chłodnic w samochodach.

Palił śmieci?

Strażacy zareagowali też na obywatelską informację o płomieniach w lesie w Wólce Zastawskiej w gm. Stanin. Po zmroku, około godz. 18:50 w piątek 22 marca do dyżurnych wpłynęła informacja, że prawdopodobnie ktoś pali ognisko w lesie i że mogą być to śmieci. Na miejsce udał się zastęp OSP z Dąbia, który poradził sobie z zagrożeniem.

Wypalanie traw

W zeszłym tygodniu, oprócz pożarów w kominach dominowały też wyjazdy do pożarów traw oraz różnych konstrukcji. We wtorek 19 marca około godz. 22:50 paliły się nieużytki w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Pożar ugasił jeden zastęp miejscowej OSP. W sobotę natomiast strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do tego typu zdarzeń.

Około hektar trawy i nieużytków palił się około godz. 10:30 w Kosutach (gm. Stanin), a do akcji gaszenia pożaru zadysponowano jednostkę OSP ze Stanina i zastęp PSP z Łukowa. Istniało bowiem zagrożenie, że ogień może objąć pobliskie budynki. Płomienie pojawiły się też przed godz. 14 w Zalesiu (gm. Łuków), gdzie spłonęło łącznie dwa ary trawy i część drewnianej altanki. Ogień w tym przypadku gasił zastęp PSP z Łukowa.

Paliły się opony

Natomiast w sobotę około godz. 15:40 w Świdrach (gm. Łuków) strażacy gasili płomienie metalowych garaży i przyległej trawy. Strażacy z dwóch zastępów PSP musieli pracować w aparatach ochronnych, ponieważ ogniem zajęły się znajdujące się w garażach opony. Łącznie oprócz wyposażenia spłonęły 2 ary trawy, które gaszono dwoma prądami wody. Strażacy po opanowaniu sytuacji rozebrali konstrukcje garaży.

Nocne wyjazdy

Trawy paliły się także w nocy z niedzieli 24 marca na poniedziałek 25 marca. Około pół godziny przed północą jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Podosia (gm. Krzywda) gasiła pożar nieużytków w tej miejscowości, a po godzinie 4 rano zastęp PSP z Łukowa pracował przy pożarze traw w Malcanowie (gm. Łuków). W tym drugim przypadku w ruch poszły m.in. tłumice. Niestety spłonęło 20 arów traw.

Zobacz też: Straż apeluje: STOP wypalaniu traw!


Galeria zdjęć

Komentowane

Kleszcz (2019-03-27 11:52) 16 25   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze wypalac to mniej kleszczy bedzie
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 13 22   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 16 20   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo Łukowscy policjanci zapraszają jutro (21.11.2019r.) o godz. 11.00 do Urzędu Gminy Łuków na debatę ewaluacyjną.
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką Policja szuka złodziei, którzy w środę po popołudniu okradli łukowski supermarket
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020 GMINA ŁUKÓW Gala wręczenia dorocznej nagrody Kulturalniak 2019 zacznie się w niedzielę, 24 listopada, o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie (sala gimnastyczna).
Sukces Kacpra Sadło w konkursie "Dziedzictwo zamknięte w ...
Sukces Kacpra Sadło w konkursie Jury wyłonione wybrało te prace, które oddały charakter historii i tradycji Warmii i Mazur.
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza Awans na stopień podporucznika odebrała wnuczka Iwona Kubik.
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH "Patriota 2019’’
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH  W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach po raz pierwszy uczniowie ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej ,,Patriota 2019", zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej.
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie Łuków może być kolejnym miastem, w którym będzie działało Towarzystwo Biznesowe. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano na 10 grudnia w Pałacyku Fantazja w Sięciaszce
KTO GO ROZPOZNAJE?
 KTO GO ROZPOZNAJE? OSZUST NA BLIK NAGRANY PRZEZ KAMERY.
Sportowcy docenieni za osiągnięcia
Sportowcy docenieni za osiągnięcia GMINA STANIN 10 zapaśników, jedna piłkarka nożna, jedna kickboxerka i jeden siatkarz - otrzymali nagrody za ciężkie treningi i wyniki.
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie  Zespół Niezapominajki z Dminina , działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie uczestniczył w VII Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych - Jak długo w sercach naszych - i uzyskał III miejsce i nagrodę pieniężną w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych .
Święto Seniora Senioriada w Gminie Łuków
Święto  Seniora  Senioriada  w Gminie Łuków Po raz szósty z kolei w Strzyżewie 17 listopada w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora zorganizowane zostało spotkanie seniorów Senioriada 2019.
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim ...
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim Kacper Sadło, uczeń klasy 3 technikum mechanicznego, został laureatem ogólnopolskiego konkursu - Dziedzictwo zamknięte w drewnie - zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby.
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię Zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie może ponieść 19-latek z gminy Łuków.
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ...
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ZŁ 70-latek chcąc szybko i łatwo zarobić na inwestycjach giełdowych przekazał swoje dane osobowe, dane konta bankowego i karty kredytowej rzekomemu konsultantowi.
Wiem, jak żyć na 100%
Wiem, jak żyć na 100% Rozmowa z Łukaszem Jakóbiakiem, mówcą motywacyjnym, twórcą programy 20m2
Sąd w Łukowie zmienia podległość
Sąd w Łukowie zmienia podległość Już nie będzie to Sąd Okręgowy w Lublinie, a Sąd Okręgowy w Siedlcach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Pracownik ogólnobudowlany
Firma budowlana zatrudni pracowników ogólnobudowlanych do pracy przy remontach. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Praca od poniedziałku do piątku. Więcej informacji tel: ...
Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje