Dziś są imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

 
dodane: dziś / 14:09   |   wyświetleń: 2874

Pożary traw mimo zakazów

Pożary to najczęściej pojawiające się przyczyny wyjazdów straży pożarnej w ostatnim tygodniu. W kronice uzyskanej od pracowników PSP w Łukowie nie brakuje jednak kilku nietypowych interwencji.
Pożary traw mimo zakazówfoto. OSP Stanin 
Myśleli, że się pali

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od poniedziałkowej interwencji 18 marca. Kilka minut po godz. 14 zostali wezwani do Serokomli, skąd nadszedł komunikat o pożarze w budynku mieszkalnym i nadmiernym zadymieniu. Na miejsce udał się zastęp PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z Adamowa i Serokomli. Gdy dotarli na miejsce, nie zauważyli oznak pożaru, ale sam dym wywołany najprawdopodobniej nieszczelnością komina. Strażacy przewietrzyli więc dom i sprawdzili kamerą termowizyjną, czy nadmiernie nie nagrzały się ściany przy kominie. Nie stwierdzono jednak dodatkowego zagrożenia.

Pożar sadzy

Pożar miał miejsce natomiast około godz. 20:45 w poniedziałkowy wieczór (18.03) w Wólce Zastawskiej (gm. Stanin). W budynku paliła się sadza w kominie, a do jej gaszenia zadysponowano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa. Strażacy założyli sito na wylot komina i ugasili gaśnicą palącą się sadzę. Sprawdzili też detektorem, czy w powietrzu nie unoszą się żadne szkodliwe związki.

Zderzenie trzech aut

W Wólce Zastawskiej miała też miejsce kolizja, przy której interweniowały dwie jednostki PSP z Łukowa i zastęp OSP z Dąbia. Do zdarzenia doszło dzień później, we wtorek 19 marca około godz. 12:40. Na drodze - na szczęście niegroźnie - zderzyły się trzy samochody: audi, ford i mazda. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne oraz pozostałości po kolizji. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń.

Wchodzili przez okna

Straż pożarna dwukrotnie pomagała też policjantom dostać się do mieszkań przy ul. Łapiguz w Łukowie. Pierwsza taka interwencja miała miejsce we wtorek (19.03) około godz. 19:45, a druga w czwartek 21 marca około pół godziny po północy. Strażacy w obydwu przypadkach wysłali jeden zastęp PSP, który przez okna dostał się do mieszkań i otworzył od środka drzwi policjantom. Jak dodają dyżurni Państwowej Straży Pożarnej, powyższe wyjazdy dotyczyły dwóch różnych miejsc. Łączy je tylko ta sama ulica.

Fałszywy alarm

Nietypowe wezwanie strażacy otrzymali w środę 20 marca. Około godz. 19:25 otrzymali prośbę o wydostanie z błota… uwięzionej karetki pogotowia. Pojazd ten zakopał się w Wilczyskach (gm. Wola Mysłowska), jednakże zanim straż pożarna z Łukowa dotarła na miejsce, ratownikom medycznym udało się na własną rękę wydostać pojazd. Straż więc zawróciła, a samo zdarzenie zakwalifikowano jako fałszywy alarm, choć jak dodają dyżurni „w dobrej wierze”.

Znowu sadza

W środę straż pożarna interweniowała także w Jonniku (gm. Stanin), gdzie w budynku gospodarczym paliła się sadza w kominie. Na miejsce przybył zastęp OSP ze Stanina oraz jednostka PSP z Łukowa, która pomagała wygasić palenisko w piecu. Paląca się sadza została została natomiast „stłumiona” proszkiem gaśniczym. Strażacy na koniec sprawdzili budynek pod kątem obecności czadu w powietrzu. Interwencję odnotowano około godz. 21:40.

Interwencja w centrum miasta...

W piątek 22 marca straż pożarna pojawiła się na ul. Chopina w Łukowie. Służby wezwał około godz. 13 mieszkaniec, który zauważył, że pod jednym z samochodów kapie najprawdopodobniej ropa. Strażacy (jeden zastęp PSP) poprosili też o interwencję policjantów, którzy po tablicach rejestracyjnych ustalili właściciela auta. Sam pojazd został natomiast odholowany, a znajdująca się na ulicy plama została zmyta.

...i kolizja w centrum


Około godz. 15:20 tego samego dnia na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ul. Browarną w Łukowie zderzyły się dwa auta: seat i auti. W zdarzeniu tym nikt nie został poszkodowany, jednakże straż (jeden zastęp PSP) musiała posprzątać pozostałości po kolizji i zmyć z drogi plamy z uszkodzonych chłodnic w samochodach.

Palił śmieci?

Strażacy zareagowali też na obywatelską informację o płomieniach w lesie w Wólce Zastawskiej w gm. Stanin. Po zmroku, około godz. 18:50 w piątek 22 marca do dyżurnych wpłynęła informacja, że prawdopodobnie ktoś pali ognisko w lesie i że mogą być to śmieci. Na miejsce udał się zastęp OSP z Dąbia, który poradził sobie z zagrożeniem.

Wypalanie traw

W zeszłym tygodniu, oprócz pożarów w kominach dominowały też wyjazdy do pożarów traw oraz różnych konstrukcji. We wtorek 19 marca około godz. 22:50 paliły się nieużytki w Jarczewie (gm. Wola Mysłowska). Pożar ugasił jeden zastęp miejscowej OSP. W sobotę natomiast strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do tego typu zdarzeń.

Około hektar trawy i nieużytków palił się około godz. 10:30 w Kosutach (gm. Stanin), a do akcji gaszenia pożaru zadysponowano jednostkę OSP ze Stanina i zastęp PSP z Łukowa. Istniało bowiem zagrożenie, że ogień może objąć pobliskie budynki. Płomienie pojawiły się też przed godz. 14 w Zalesiu (gm. Łuków), gdzie spłonęło łącznie dwa ary trawy i część drewnianej altanki. Ogień w tym przypadku gasił zastęp PSP z Łukowa.

Paliły się opony

Natomiast w sobotę około godz. 15:40 w Świdrach (gm. Łuków) strażacy gasili płomienie metalowych garaży i przyległej trawy. Strażacy z dwóch zastępów PSP musieli pracować w aparatach ochronnych, ponieważ ogniem zajęły się znajdujące się w garażach opony. Łącznie oprócz wyposażenia spłonęły 2 ary trawy, które gaszono dwoma prądami wody. Strażacy po opanowaniu sytuacji rozebrali konstrukcje garaży.

Nocne wyjazdy

Trawy paliły się także w nocy z niedzieli 24 marca na poniedziałek 25 marca. Około pół godziny przed północą jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Podosia (gm. Krzywda) gasiła pożar nieużytków w tej miejscowości, a po godzinie 4 rano zastęp PSP z Łukowa pracował przy pożarze traw w Malcanowie (gm. Łuków). W tym drugim przypadku w ruch poszły m.in. tłumice. Niestety spłonęło 20 arów traw.

Zobacz też: Straż apeluje: STOP wypalaniu traw!


Galeria zdjęć

Komentowane

Kleszcz (2019-03-27 11:52) 24 36   |   zgłoś do usunięcia
Bardzo dobrze wypalac to mniej kleszczy bedzie
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 21 32   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
Jan Brzechwa (2019-03-28 08:39) 23 29   |   zgłoś do usunięcia
ty idioto kleszcze są w lesie i tam gdzie są drzewa przeważnie na leszczynie, a nie na łące co za intelekt
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dla kogo tytuł "Kobiety Roku"
Dla kogo tytuł Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie kończy przyjmowanie kandydatur do tytułu "Kobiety Roku". Propozycje można składać do wtorku 25 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gali 8 marca, której gwiazdą będzie zespół "Partita".
Szkoła w Krynce będzie miała patrona
Szkoła w Krynce będzie miała patrona Kończy się procedura, związana z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Krynce. Społeczność szkolna zadecydowała, że patronem placówki będą Powstańcy Styczniowi, ale ostateczna decyzja należy do Rady Gminy Łuków.
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków Dzień Myśli Braterskiej to święto skautów na całym świecie, upamiętniające datę urodzin twórców ruchu ? Roberta i Olave Baden-Powellów.
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie ...
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie stało Młody kierowca wpadł w poślizg i wypadł z drogi.
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami W powiecie łukowskim choruje mniej osób niż w latach poprzednich. Absencja w szkołach sięga 20 proc.
W czwartek sesja rady miasta. "Na tapecie" temat alkoholu
W czwartek sesja rady miasta. Będzie też rozpatrzenie skargi na burmistrza
Spektakl taneczny „Cztery królestwa" w ŁOK
Spektakl taneczny „Cztery królestwa W piątek 21 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spektakle taneczne ?Cztery królestwa".
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje