Dziś są imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

 
dodane: dziś / 11:07   |   wyświetleń: 5730

Pracowity weekend strażaków

Siedem interwencji odnotowali strażacy od poniedziałku do piątku 12-16 listopada. Kulminacja wezwań przyszła w niedzielę w związku z załamaniem pogody i opadami śniegu.
Pracowity weekend strażakówfoto. OSP Krzywda, OSP Stoczek Łukowski 
Wypadek na przejeździe kolejowym, ulatniający się gaz, czy zderzenie pojazdów w Trzebieszowie to niektóre z wezwań, jakie odnotowali łukowscy strażacy od poniedziałku do czwartku 12-15 listopada. Zdarzenia te opisywaliśmy w artykule „5 interwencji do czwartku”, natomiast kolejne dni przyniosły kolejne wyjazdy czerwonych samochodów z numerem 998 na boku.

Podejrzenie ulatniania się gazu

Około godz. 11.30 w czwartek 15 listopada jeden zastęp PSP był widziany na ul. Brzóski w Łukowie. W jednym z mieszkań bloku wielorodzinnego zachodziło podejrzenie ulatniającego się gazu, któremu miała towarzyszyć nieprzyjemna woń. Strażacy po udaniu się na miejsce, pomagali policji w otwarciu mieszkania. Te jednak otworzył właściciel, który poinformował, że nie ma żadnego zagrożenia. Strażacy prewencyjnie sprawdzili jednak instalację gazową przy użyciu miernika.

Spłonął samochód

W piątek 16 listopada strażacy odnotowali jedno wezwanie. Około godz. 15.45 w Wólce Domaszewskiej (gm. Wojcieszków) spłonął samochód osobowy marki Fiat Ulysse.  Na miejsce udały się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Łukowa i jednostka OSP ze Świderek. Strażacy ugasili ogień przy użyciu wody oraz piany. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe.

Szkło na jezdni

W sobotę 18 listopada strażacy interweniowali tylko raz. Około godz. 14:30 wyjechali na skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z tzw. mała obwodnicą Łukowa. W miejscu tym znajdowało się potłuczone szkło i elementy karoserii pojazdu, pochodzące najprawdopodobniej z kolizji drogowej. Strażacy (1 zastęp PSP) uprzątnęli drogę, aby nikt inny nie najechał na ostre elementy.

Jechali do pożaru, natknęli się na wypadek

Pracę w niedzielę 18 listopada strażacy rozpoczęli o godz. 11 od wyjazdu do Starego Patoku (gm. Krzywda), gdzie paliły się deski na posesji. Na miejsce udały się zastęp PSP z Łukowa i jednostka OSP z Radoryża Kościelnego. Strażacy podali jeden prąd wody do ugaszenia ognia, a po drodze napotkali na inne zdarzenie.

Podczas jazdy do powyższego pożaru strażacy PSP z Łukowa zauważyli znajdujący się w rowie samochód osobowy, w którym znajdowała się poszkodowana kobieta. Auto wypadło z drogi w Starej Wróblinie (gm. Stanin), a kierująca nim kobieta wymagała pomocy medycznej. Strażacy zatrzymali się, udzielili pierwszej pomocy (założyli kołnierz ortopedyczny) i przekazali poszkodowaną ratownikom medycznym. Pilnowali też, aby poszkodowana kierująca nie utraciła ciepła. Do wypadku tego zadysponowana została też jednostka OSP z Krzywdy. Na miejscu odłączono też akumulator w samochodzie. Zdarzenie odnotowano o godz. 11:23.

Zderzenie na Żelechowskiej

Dwa zastępy PSP udały się w niedzielne południe, około godz. 12:25 na ul. Żelechowską w Łukowie. Na ulicy tej zderzyły się Seat i Volkswagen, a poszkodowana została jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. Na miejscu pracowały też inne służby.

Auto w rowie

Do innego zdarzenia doszło natomiast na ul. Wiejskiej w Stoczku Łukowskim. Około godz. 17:30 w niedzielę, jeden z samochodów wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na miejsce przybyli strażacy z miejscowej OSP, którzy przy pomocy wyciągarki wyciągnęli tarasujące częściowo przejazd auto. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń.


Galeria zdjęć

Komentowane

czytelnik (2018-11-19 12:02) 29 35   |   zgłoś do usunięcia
Ta cyfra (7 interwencji) po prostu powala z nóg. To śmiech. A może Pan redaktor pokusiłby się o podanie ile interwencji odnotowały w analogicznym czasie inne służby?, a dopiero pisać "pracowity tydzień pracy strażaków". To znaczy, że jak tych interwencji jest mniej to strażacy nie pracują, a jak nie pracują to za co my, podatnicy im płacimy. Panie redaktorze proszę o podanie ile interwencji przeprowadziły inne służby.
inny czytelnik (2018-11-19 12:39) 26 22   |   zgłoś do usunięcia
Do czytelnika: Ciesz się człowieku że nie pracują bo to oznacza że nic złego się nikomu nie dzieje a jak tak bardzo się domagasz żeby pracowali " za nasze pieniądze" to znaczy że wielu osobom życzysz źle albo tragicznie. To źle o tobie świadczy. Obyś nigdy nie musiał potrzebować ich pomocy - choć skoro tak "dużo im płacisz"?
do czytelnika (2018-11-19 15:24) 21 18   |   zgłoś do usunięcia
Wojny nie ma-zlikwidować wojsko i to natychmiast!!!. Za co my im k...a płacimy??? Czytelniku a po za tym wszystko dobrze??? Deprecha o tej porze roku to norma. .
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje