Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Tomasz Goławski  
dodane: 12-03-2019 10:17   |   wyświetleń: 49491

Wjechała pod linkę holowniczą. Wypadek w Bystrzycy

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło dziś po godz. 9 w Bystrzycy w gminie Wojcieszków. Kierująca Oplem Corsą kobieta wjechała pod linkę holowniczą ciągniętej przez traktor koparki. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od Czytelnika.
Wjechała pod linkę holowniczą. Wypadek w Bystrzycyfoto. OSP Wojcieszków, Czytelnik 

Do wypadku doszło około godz. 9.30. Początkowe doniesienia mówiły o zderzeniu Opla Corsy z koparką. Taka informacja została przekazana m.in. na telefon alarmowy. Jak poinformowali naszą redakcję Czytelnicy, na miejsce udały się służby ratunkowe: 4 jednostki straży, 3 jednostki policji i 2 karetki pogotowia. Do zdarzenia doszło w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogami lokalnymi w kierunku centrum Bystrzycy oraz Oszczepalina.

Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu mamy nowe informacje na temat wypadku. Jak wynika z informacji od świadków zdarzenia, samochód wcale nie uderzył w koparkę, lecz wjechał pod rozciągniętą przez skrzyżowanie stalową linkę holowniczą.

- Corsa wjechała w linę na skrzyżowaniu, ponieważ ciągnik ciągnął koparkę. Lina ścięła dach z auta osobowego - informuje pani Justyna.

Informacje te potwierdza asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej policji, który dodaje, że osobówką kierowała 30-letnia mieszkanka gminy Adamów. Kobieta została zakleszczona w aucie, a strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by wyswobodzić ją z pojazdu. Wcześniej pomocy poszkodowanej udzielali świadkowie zdarzenia.

- Kierowcą koparki był 41-letni mieszkaniec Wojcieszkowa, a ciągnik marki Ferguson, który holował koparkę prowadził 30-latek z tej samej miejscowości – dodaje rzecznik policji.

Poszkodowana kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia może być jeszcze częściowo nieprzejezdna. Ruch może się odbywać po jednym pasie.

Aktualizacja, 13.03.2019, godz. 12:50:

Łukowska policja wszczęła postępowanie wyjaśniające. Mundurowi sprawdzą m.in. w jaki sposób oznakowane były ciągnik i koparko-ładowarka oraz czy używany „hol” był zgodny z obowiązującymi przepisami.


Galeria zdjęć

Komentowane

Anonin (2019-03-12 10:51) 19 12   |   zgłoś do usunięcia
Opel nie zderzył się z koparką. Ciągnik ciągnął koparkę na metalowych linach. Corsa wjechała pod linę która ścięła jej dach.
Redakcja (2019-03-12 11:38) 14 16   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie początkowe informacje i zgłoszenie na telefon alarmowy dotyczyły "zderzenia". Mamy już nowe informacje w tej sprawie, artykuł został zaktualizowany.
Anonimowy (2019-03-12 12:06) 13 25   |   zgłoś do usunięcia
Wiadomo coś co z tą Kobietą?
ll (2019-03-12 13:05) 27 26   |   zgłoś do usunięcia
Ta linka to ile miała z 20 metrów? Brak zachowania zasad prawidłowego holowania pojazdu.
XX (2019-03-12 17:10) 13 15   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie tu głowa żeby holować na takiej długiej lince
Wert (2019-03-12 18:34) 16 17   |   zgłoś do usunięcia
Ma się na lato to będzie mieć Cabrio jak znalazł
lll (2019-03-12 18:53) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Kobieta żyje ,więc lina nie odcieła jej głowy.TU mogło dojść do strasznej tragedii--mniemam , że pani była niska.
Czytelnick (2019-03-12 19:14) 19 13   |   zgłoś do usunięcia
Przy takich gabarytach,to powinna być belka metalowa,a nie lina-nie znam fachowej nazwy takiej belki-ale są takie
Wuuu (2019-03-12 19:57) 15 14   |   zgłoś do usunięcia
A można było holować na sztywnym holu który nie jest dlugi,ale jest bezpieczniejszy. Ale chłopy to chłopy...
On. (2019-03-12 20:36) 15 16   |   zgłoś do usunięcia
Wystarczylaby moze kamizelka odblaskowa zawieszona na linie lub jakiec czerwone szmaty.
Paweł Ponikowski (2019-03-13 04:33) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Powinna mieć sztywny chol a nie linę która guzik daje
Jaro (2019-03-13 11:49) 15 9   |   zgłoś do usunięcia
Dwóch bezmózgowych kierowców(ciągnika i koparki) +długa stalowa nieoznakowana lina i ograniczona widoczność przy skrzyżowaniu na zakręcie = wypadek. Wystarczyło tym idiotom, żeby sobie zapewnić trzecią osobę do pomocy przejazdu przez skrzyżowanie, aby taka osoba nadzorowała bezpieczny przejazd, ewentualnie zatrzymała nadjeżdzajacy pojazd, lub ustawić przed skrzyżowaniem trójkąt ostrzegawczy i na pewno nadjeżdzajacy kierowcy zawczasu byliby poinformowani o jakimś niebezpieczeństwie na drodze... Myślenie nie kosztuje !!! Ale jak to jest w życiu "Mądry Polak po szkodzie"
kk (2019-03-13 20:47) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Trójkąt to nic nie da ominą i wraz by walneli. Z dwie osoby żeby ruch zblokowały i przede wszystkim krótka lina i oznakowana odpowiednio . W Polsce w kraju co każdy ma wszystko w dupie i mówi nic się nie stanie to chwila i tak jeżdżą z maszynami rolniczymi nie oznakowanymi to rowerzyści bez świateł to piesi w nocy po jezdni spacerują gdzie na ma żadnych latarni.
Ktos (2019-03-13 20:57) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Kobieta zyje, ma krwiaka. Nie mam wiecej informacji
Janek Muzykant (2019-03-14 07:48) 10 16   |   zgłoś do usunięcia
Kobietę oskalpowana, jakby nie była w stanie poważnym to by helikopter jej nie zabrał. GZGK Tam sami wykwalifikowani pracownicy, złote rączki, murarze, tynkarze, inżyniery drogowe. Doskonale budują i remontują drogi, stawiaja budynki instytucji publicznych, remontują, urządzają itp. z zachowaniem pełni zasad BHP. Chyba komuś będzie za to zdarzenie ciepło.
farmer (2019-03-14 09:56) 20 22   |   zgłoś do usunięcia
fachowców od tego sztywnego holu zapytam jak podpiąć hol do opuszczonej łyżki w koparce ?
Opakusez (2019-03-14 15:14) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
W gwoli ścisłości GZKG ma dwie lawety które mogłyby tą koparkę ściągnąć tego feralnego dnia ... Ale jak możecie się domyślać były niesprawne więc prezes (znając jego ) powiedział radźcie sobie sami albo wyślę ci ciągnik a coś wykombinujecie ;)
Opakusez (2019-03-14 15:50) 12 9   |   zgłoś do usunięcia
W gwoli ścisłości GZKG ma dwie lawety które mogłyby tą koparkę ściągnąć tego feralnego dnia ... Ale jak możecie się domyślać były niesprawne więc prezes (znając jego ) powiedział radźcie sobie sami albo wyślę ci ciągnik a coś wykombinujecie ;)
Hania (2019-03-18 17:27) 9 16   |   zgłoś do usunięcia
Wieczny odpoczynek racz jej dać panie. Współczucia dla rodziny męża i dziecka. Przez głupotę idioty kobieta straciła życie.
Kinga (2019-03-18 19:26) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Hania ty głupia idiotko nie wiesz a piszesz popieprzeni ludzie brak słów żeby kogoś uśmiercać!!! Ona żyje i powoli czuje się lepiej.
ajjash (2019-03-18 19:37) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
kobieta zyje, jest w stanie śpiączki. złamane zebra, nos, krwiak w glowie, ogolnie stan ciężki, marne szanse na przezycie
ajjash (2019-03-18 21:03) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
kobieta zyje, jest w stanie śpiączki. złamane zebra, nos, krwiak w glowie, ogolnie stan ciężki, marne szanse na przezycie
Anonim (2019-03-18 21:08) 14 14   |   zgłoś do usunięcia
Ajjash jak nie znasz prawdy to się nie wypowiadaj
Hania (2019-03-18 21:42) 8 14   |   zgłoś do usunięcia
Z pewnych źródeł mam wiadomości że zmarła
Anonim (2019-03-18 23:07) 11 28   |   zgłoś do usunięcia
Hania zmień źródła w takim razie
Anonim (2019-03-19 09:41) 15 10   |   zgłoś do usunięcia
Ajjash gówno wiesz a piszesz mam kontakt z tą dziewczyną... Nie jest w żadnej śpiączce !
ajjash (2019-03-19 15:51) 14 15   |   zgłoś do usunięcia
ja tak slyszalem od wielu osob a w tym tez od tych, ktorzy ja znaja... jeśli są to fałszywe informacje, przepraszam - pisałem tak, jak wiedziałem.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację
Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inaugurację Za nami inauguracja Dni Łukowa 2019. Tegoroczne święto miasta tradycyjnie rozpoczął bieg z pochodniami.
Ruszają Dni Łukowa
Ruszają Dni Łukowa Do niedzieli wieczorem będą trwały Dni Łukowa - tradycyjnie organizowane w maju święto naszego miasta. Na początek bieg z pochodniami i biesiada dla mieszkańców miasta.
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty ...
Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty Wspólnoty Ostatnie godziny kampanii do Parlamentu Europejskiego. W niedzielę 26 maja mieszkańcy powiatu łukowskiego udadzą się do lokali wyborczych, by oddać swój głos.
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M. Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach
Muzyczne warsztaty w Bieszczadach Działająca przy łukowskim Towarzystwie Muzycznym im. Antoniego Próchniewicza orkiestra dęta kształciła swoje umiejętności na muzycznych warsztatach w Bieszczadach. Nie zabrakło też czasu na podziwianie polskich gór.
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w ...
Rzucił się z siekierą na policjantów. Teraz posiedzi w areszcie 3 miesiące tymczasowego aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował Sąd wobec 23-latka z gminy Łuków. Młody mężczyzna podczas interwencji policyjnej rzucił się z siekierą na mundurowych. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna ...
Książka o Okrzei i okolicach. Muzeum zachęca do kupna Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej zachęca do nabywania książki, w której wiele miejsca poświęcono miejscu urodzin noblisty. W publikacji nie brakuje też informacji historycznych na temat okolic.
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK
Fotografia abstrakcyjna w ŁOK Do 7 czerwca można oglądać wystawę zdjęć Jerzego Majka, zatytułowaną "Struktury". Łukowski artysta swój wernisaż miał we wtorek 21 maja.
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec
Turniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana Siedlec Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach została triumfatorem tegorocznego Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie Wydarzenie pod patronatem wójta gminy zorganizowano już po raz dziewiąty.
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka
Znęcał się nad żoną. 3 miesiące dla 54-latka Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Łukowa, który od kilku miesięcy fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Mężczyzna póki co trafił do aresztu tymczasowego. Spędzi w nim 3 miesiące.
Będzie nowy wóz dla strażaków
Będzie nowy wóz dla strażaków To dobre wieści dla mieszkańców gminy Stanin. Strażacy ochotnicy ze Stanina jeszcze w tym roku otrzymają nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. We wtorek 21 maja w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt Krzysztof Kazana odebrał promesę na ten cel.
Szkoła z Radoryża z certyfikatem
Szkoła z Radoryża z certyfikatem Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym otrzymał certyfikat "Szkoła Innowacji 2019". To nagroda m.in. za realizowanie nowatorskich rozwiązań w placówce.
Prawybory w Alejach
Prawybory w Alejach Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie zorganizowali w swojej szkole prawybory. Oddawali głosy na komitety ubiegające się o miejsca w Europarlamencie.
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu
„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu W Łukowie działa już oficjalnie biuro rządowego programu "Czyste Powietrze". Wkrótce jego pracownicy będą przyjmować wnioski o refundację kosztów poniesionych na wymianę źródeł ciepła lub na termomodernizację budynków. We wtorek 21 maja na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym mówiono o programie oraz o dostępnych środkach dla mieszkańców powiatu łukowskiego.
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki
Zderzenie na drodze w kierunku Gręzówki Zablokowana jest droga powiatowa w kierunku Gręzówki. Około godz. 17 niedaleko skrzyżowania z drogą do Klimek zderzyły się dwa samochody osobowe.
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum
Bursztyn i dawni policjanci w Muzeum Kilkaset osób odwiedziło Muzeum Regionalne w Łukowie podczas Nocy Muzeów 18 maja. Placówka specjalnie na tą okazję przygotowała wystawę m.in. bursztynu i dawnego policyjnego umundurowania.
Harlem na Dni Łukowa
Harlem na Dni Łukowa Czas na prezentację kolejnego zespołu, który pojawi się na tegorocznych Dniach Łukowa. Dla miłośników rockowych rytmów przygotowano koncert grupy Harlem.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Dni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programuZderzenie na drodze w kierunku GręzówkiBursztyn i dawni policjanci w MuzeumWola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!Ścigali się z wózkamiSzkoła z Zalesia druga w krajuZuzanna mistrzynią województwa!

Obejrzyj

Szóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz filmAuto na dachu na środku ulicy. Zobacz filmAleż wykonanie!

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Dni Łukowa: Sonia M.
Dni Łukowa: Sonia M.
Sonia M. to kolejna wokalistka, która wystąpi podczas Dni Łukowa. Artystce będzie towarzyszył pochodzący z naszego miasta Mateusz Babiak.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
IV Pieszy Rajd Śladami kpt. "Ostoi"
IV Pieszy Rajd Śladami kpt.
Na 15 i 16 czerwca zaplanowano kolejną wędrówkę ścieżkami rezerwatu Jata. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają m.in. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik".

Prognoza pogody

Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Wola Okrzejska: Obronił zwycięstwo sprzed roku!
Paweł Teter, zwycięzca pierwszej edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, obronił tytuł podczas drugiej edycji wydarzenia w Woli Okrzejskiej. Za nami tegoroczny bieg kolarski zorganizowany przez Rowerowy Łuków.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty, roboty brukarskie itp. Możliwość dojazdów, zakwaterowanie. Wysokie stawki wynagrodzenia. ...
nieruchomości: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239)
Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (235.239) Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 z dostępem do wody (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone ...
Dam pracę: Zatrudnię pracowników budowlanych
Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych do pracy na budowie w Warszawie. Wykonujemy remonty elewacji, roboty brukarskie, remonty klatek schodowych, remonty dachów itp. Zakwaterowanie, możliwość dojazdu. Wysokie stawki ...
Sprzedam: Olchowiec nad Jeziorem Solińskim (234.238)
Do sprzedania działki o powierzchni od 600 m2 do 1800 m2 (numery działek przeznaczonych do sprzedaży zaznaczono) Działki położone nad Zalewem Solińskim w miejscowości Olchowiec w gminie ...
Inne: Uslugi malowania
Wykonujemy uslugi malowania: - wnetrza - elewacje - dachy - inne
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected]l Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje