Dziś są imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

dodane: 04-12-2019 17:04   |   wyświetleń: 2566

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej?

- Czy jest możliwość dopuszczenia ruchu rowerowego na chodniku dla pieszych biegnącym wzdłuż ul. Warszawskiej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. dr. Andrzeja Rogalińskiego - pytał radny Przemysław Suchodolski.
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej? 

  - W naszym mieście na wielu chodnikach spełniających wymogi techniczno - prawne dopuszczony jest ruch rowerowy. Wprowadzenie takiego rozwiązania na szerokim chodniku przy ul. Warszawskiej, która jest drogą krajową o bardzo dużym natężeniu ruchu, wpłynęłoby na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów – argumentował radny.

 GDDKiA NIE ZGADZA SIĘ

Paweł Krasuski, zastępca burmistrza Łukowa, informuje, że miasto zwróciło się z wnioskiem do GDDKiA o zezwolenie na takie rozwiązanie, jednak nie uzyskało pozytywnej odpowiedzi.

 - GDDKiA odpisała nam 23 października, że nie ma zamiaru zmieniać organizacji ruchu, dopuszczając rowerzystów na chodnik, ponieważ w jej ocenie jest on do tego nieprzystosowany z powodu zawężenia ciągu ruchu przez słupy oświetleniowe, wygrodzenia dla pieszych i znaki drogowe, a szerokość jezdni 8,5 m powinna zapewnić bezpieczne poruszanie się po niej rowerzystów.

Komentowane

politykier (2019-12-04 17:34) 16 7   |   zgłoś do usunięcia
Panie radny z rowerami nie wyszło to może zapyta Pan władnych osób o przebudowę skrzyżowania ulic;Radzyńska,Świderska,Wyszyńskiego?
kuna (2019-12-04 17:46) 12 20   |   zgłoś do usunięcia
Pan radny uchodzi wszak za wielce znającego przepisy, a nie wie o tak oczywistych sprawach, że musi pytać? Kłania się znajomość przepisów ruchu drogowego. A może czas wysłać radnego na kursy doszkalające?
Drogowiec (2019-12-04 18:26) 15 22   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie poważne pytanie . Przepraszam a czy radny nie jest fachowca w drogach powiatowych? Poważnie..?
biardy (2019-12-04 18:30) 10 24   |   zgłoś do usunięcia
państwo w pańśtwie ta dyrekcja, my w biardach też możemy pomarzyć o naszych prawach
gacek (2019-12-04 20:38) 19 8   |   zgłoś do usunięcia
kiedy rondo na radzynskiej ?
rondo (2019-12-04 21:33) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Pan radny wprowadził zmianę znaków na rondzie do ul Poważe a kiedy zmieni na rondzie z obwodnicą w kierunku do Siedlec. Droga dwu pasmowa obwodnica, można jechać z dwóch pasów na wprost i na rondzie zdziwko dla kierowcy okazuje się że niema drugiego pasa.
Buła kłamie .....a (2019-12-04 21:34) 10 15   |   zgłoś do usunięcia
......Pudło jeszcze bardziej. Obiecałeś ścieżkę rowerową. Prawdziwy Pinokio.
Łukowianin (2019-12-04 22:10) 12 12   |   zgłoś do usunięcia
Pomysł bardzo dobry i szkoda, że GDDKiA nie wyraziła zgody na ruch rowerowy po chodniku.
Do rondo (2019-12-04 22:19) 15 7   |   zgłoś do usunięcia
Organizację ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą powiatową ustala generalna dyrekcja dróg krajowych jako zarządca drogi wyższej kategorii. Jeśli coś tam należy zmienić to może to zrobić tylko i wyłącznie generalna dyrekcja właśnie
radzyniak (2019-12-05 00:14) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
to się radny popisał, może zapyta czy obwodnicą wierzchem na koniu może jechać :)
Rowerzysta (2019-12-05 07:08) 23 8   |   zgłoś do usunięcia
A ja będę tamtędy jeździł rowerem po chodniku. Pieszych jest tam mało, a samochodów dużo, do tego przekraczających prędkość. Nie chce zostać trupem przez błąd jakiegoś gówniarza w BMW. Jeśli dostanę mandat od policji to go zapłacę i dalej będę jeździł chodnikiem bo moje życie jest droższe nic mandat. Mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby a policja nie będzie nadgorliwa i trzymała się sztywno przepisów.
Cm (2019-12-05 08:34) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Czy ktokolwiek z czystym sumieniem jest w stanie wypędzić rowerzystę z chodnika na wąską jezdnię pełną samochodów, także dużych ciężarowych?
Drogowiec (2019-12-05 10:09) 14 6   |   zgłoś do usunięcia
W ocenie GDDKiA to wszystko jest beee. Chodnik nie nadaje się do ścieżki rowerowej. Rondo zbędne kiedyś tam wybudujemy. 63 sfrezujemy zamiast zmodernizujemy i jakoś to będzie. Na Lapiguzie szeroko to i chodniki zbudujemy jak zechcemy. Przed urzędem światła i przejście nie zrealizujemy bo potrzeby nie widzimy itd itd
Gdzie logika? (2019-12-05 10:59) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
OK. W 2018 r. zginęło 220 rowerzystów na drogach. Z czego lwia cześć poniosła śmierć zapewne na drogach przy których biegł chodnik ale jechali jezdnią, bo przepisy. Z tego co wiem to tylko jeden pieszy zmarł na chodniku w konsekwencji potrącenia przez rower. Może by tak dla próby posłowie znieśli częściowo ogólnopolski zakaz jazdy rowerem po chodnikach? Np. na chodnikach z odpowiednio duzą szerokością i nie duża ilością pieszych chodzących tam w ciągu dnia? Nowe znaki na takowych chodnikach? Większe mandaty dla rowerzystów którzy potrąca pieszego i kampania społeczna uwrażliwiająca rowerzystów aby korzystać z chodników w miarę bezpiecznie i nie jeździć zbyt szybko obok ludzi?
Rondo (2019-12-05 19:37) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Znaki informacyjne są żle postawione na drodze powiatowej a nie na drodze krajowej.
Rower (2019-12-05 19:53) 5 11   |   zgłoś do usunięcia
Nagminnie rowerzyści poruszają się rowerami chodnikiem na ul Warszawskiej. Kilka razy przy wyjeździe z bocznej ulicy przed maską mojego samochodu zatrzymują się rowery. Tylko czekać kiedy dojdzie do tragedii. Często jeżdżę po ul Warszawskiej rowerem i nie jest tak źle jak ktoś napisał, można objechać bocznymi uliczkami.
Do rondo (2019-12-05 20:48) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Zrozum człowieku, że przed skrzyżowaniem postawione są takie znaki jakie ustalił zarządca tego skrzyżowania czyli GDDKiA.
do rower (2019-12-05 22:10) 9 21   |   zgłoś do usunięcia
Nie zesraj się
Rondo (2019-12-05 22:12) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
To proszę w imieniu mieszkańców o skierowanie pisma do zarządcy drogi czyli GDDKiA, że obecne znaki wprowadzają w błąd kierowców poruszających się obwodnicą.
Krzych (2019-12-09 03:03) 7 18   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy rondo na radzynskiej?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście ...
Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście Po opublikowaniu informacji od czytelniczki pt. "Kto zrobił taki syf" spływają do nas kolejne fotografie z Łukowa. Tym razem "syf" jest w Parku Miejskim.
Z promilami, bez świateł i pod prąd
Z promilami, bez świateł i pod prąd Za kierowanie rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia, w stanie po użyciu alkoholu i jazdę nieprawidłową stroną jezdni odpowie kierujący rowerem mężczyzna. 51-latek zakończył swoją jazdę zderzeniem z samochodem osobowym.
Łukowski finał WOŚP. Występ Kraszy (WIDEO)
Łukowski finał WOŚP. Występ Kraszy (WIDEO) Raper zagrał dla fanów z rodzinnego miasta.
"Senior +". Rekrutacja potrwa do piątku
Jesteś mieszkańcem Łukowa w wieku powyżej 60 lat? Jesteś osobą nieaktywną zawodowo, która chce jednak żyć w sposób aktywny i twórczy? Chcesz pomóc sobie i innym? Zostań uczestnikiem Klubu Senior+.
Przekaż wspomnienia muzealnikom
Przekaż wspomnienia muzealnikom Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zbiera wspomnienia opisujące dzieje Ziemi Łukowskiej w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym aż do końca lat 80-tych XX wieku.
Płonął Passat. Auto udało się uratować
Płonął Passat. Auto udało się uratować Dziś rano przed godziną 8. przy Urzędzie Gminy Stanin doszło do pożaru Volkswagena.
Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu ...
Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu i mammografu Starosta Dariusz Szustek i poseł Przemysław Czarnek twierdzą, że nowy sprzęt zostanie zakupiony w tym roku.
Łuków ma coraz mniej mieszkańców
Łuków ma coraz mniej mieszkańców 28 875 mieszkańców liczył Łuków na koniec 2019 roku. Ze statystykami dotyczącymi m.in. ilości urodzin, ślubów, a także zgonów w mieście podzielił się z mieszkańcami Urząd Stanu Cywilnego.
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, Motoweterani Łuków oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy zapraszają na Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje