Dziś są imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

dodane: 20-05-2020 09:54   |   wyświetleń: 1719

Obwodnica Łukowa. Przetarg za trzy lata, a Ministerstwo nie zna nawet przebiegu

Ministerstwo Infrastruktury nie wykorzystało szansy na rozwianie wątpliwości co do przebiegu dużej obwodnicy Łukowa. Wciąż na tapecie jest przebudowa 3,7 kilometra małej obwodnicy i uczynienia z niej łącznika między krajówkami.
Obwodnica Łukowa. Przetarg za trzy lata, a Ministerstwo nie zna nawet przebiegu 
Ten wariant nikogo w Łukowie nie zadowala. Ani władz miasta, ani powiatu. A już na pewno nie zadowala kierowców. 

Ponad miesiąc zajęło resortowi przygotowanie odpowiedzi na cztery krótkie pytania, które redakcje "Wspólnoty"  oraz Łukow24.pl wysłała do biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury 15 kwietnia. Termin nie był przypadkowy ponieważ kilka dni wcześniej - 10 kwietnia zakończyły się konsultacje ws. rządowego programu budowy 100 obwodnic. Na Lubelszczyźnie zakłada on realizację siedmiu projektów, w tym dużej obwodnicy Łukowa. 

Szymon Huptyś rzecznik prasowy resortu w mejlu, który otrzymaliśmy 19 maja nie potrafił wskazać, który z wariantów przebiegu obwodnicy miałby zostać ostatecznie przyjęty. Nie wie, lub nie chce ujawnić kiedy taka decyzja zapadnie. To dwa kluczowe pytania, które wysłaliśmy do Ministerstwa. - Kwestie dotyczące parametrów technicznych drogi oraz jej przebiegu będą przedmiotem szczegółowych i prac przygotowawczych. Opracowana zostanie niezbędna dokumentacja oraz przeprowadzony proces wariantowania przebiegu drogi - pisze przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury.  

Małą miałaby się stać dużą 

Przypomnijmy. Lektura załącznika do uchwały rady ministrów ws. programu budowy 100 obwodnic nie pozostawia złudzeń. Widnieje tam zapis, że obwodnica Łukowa ma mieć... 3,7 kilometra. To tyle samo, co dziś ma tzw. "mała obwodnica" wybudowana etapami przez samorząd powiatowy. O sprawie jako pierwszy publicznie zaczął mówić burmistrz Piotr Płudowski. Gospodarz miasta w rozmowie ze "Wspólnotą" przyznaje, że kiedy dowiedział się o sprawie, od razu wykonał telefon do Ministerstwa Infrastruktur. - Stamtąd odesłano mnie do lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ponieważ to Dyrekcja dostarczała materiały i propozycje resortowi - opowiada Płudowski. W GDDKiA burmistrz przez telefon miał usłyszeć, że proponowane 3,7 km to nie żart.

 - Potem w  rozmowie z panem Zbigniewem Szepietowskim, zastępcą dyrektora, usłyszałem, że oni planują przejąć tzw. małą obwodnicę  i ją przebudować, aby spełniała odpowiednie parametry (ciąg ulic: Aleje Kaczorowskiego, Aleje Kaczyńskich i Aleje Wojska Polskiego - dod. red.) - tłumaczył w kwietniu na łamach "Wspólnoty" Płudowski.

Przetarg na budowę obwodnicy ma zostać ogłoszony w 2023 roku 

Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej 26 maja.  

Komentowane

3,7 (2020-05-20 10:41) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Niemożliwe! Przecież jeszcze niedawno starosta mówił że 3,7 km to CZESKI BŁĄD! Czyżby rzucanie słownika wiatr i mówienie dla samego mówienia?
3,7 (2020-05-20 10:42) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Niemożliwe! Przecież jeszcze niedawno starosta mówił że 3,7 km to CZESKI BŁĄD! Czyżby rzucanie słów na wiatr i mówienie dla samego mówienia?
Prawak (2020-05-20 11:29) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
bo to taka norma u Pinokia - 3 i 7. . Ale obwodnice wymyslili pisowce WSTYD
Wc (2020-05-20 16:18) 7 11   |   zgłoś do usunięcia
Ryszard wszystko nie dla Łukowa załatwi. Przywiezie planszę zrobi zdjęcie będzie dobrze.
Obwodnica będzie 12 km. (2020-05-20 17:28) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
3,7 to jest w pustych łbach paru wrednych typów.
Mądry człowiek! (2020-05-20 17:35) 6 13   |   zgłoś do usunięcia
Szymon Huptyś rzecznik prasowy resortu w mejlu, który otrzymaliśmy 19 maja nie potrafił wskazać, który z wariantów przebiegu obwodnicy miałby zostać ostatecznie przyjęty... ...Kwestie dotyczące parametrów technicznych drogi oraz jej przebiegu będą przedmiotem szczegółowych i prac przygotowawczych. Opracowana zostanie niezbędna dokumentacja oraz przeprowadzony proces wariantowania przebiegu drogi - pisze przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury. Jaśniej się nie da ale głupki dalej będą komentarze pisać i kłapać 3,7.
3,7 (2020-05-20 18:58) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
"rzecznik (...) nie potrafił wskazać, który z wariantów przebiegu obwodnicy miałby zostać ostatecznie przyjęty" . Czyli pomysł rzucony bez pomysłu na wybory. A że wybory przesunięte to trzeba wciskać dalej kit. obwodnica tekturowa jak tomograf.
Czytaj ze zrozumieniem (2020-05-20 22:14) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Rzecznik wyraźnie powiedział, że warianty są w opracowaniu i zostanie wybrany najlepszy.
3,7 ty jesteś tekturowy czy prawdziwy osioł? (2020-05-20 22:16) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Mam dla ciebie złą wiadomość. Tomograf i Mammograf już zostały kupione.
Przemysław (2020-05-21 13:58) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
"Lektura załącznika do uchwały rady ministrów ws. programu budowy 100 obwodnic nie pozostawia złudzeń. Widnieje tam zapis, że obwodnica Łukowa ma mieć 3,7 kilometra" Czyli to nadal aktualna wersja (nie do przyjęcia!) Nie wymyślili jeszcze nic innego więc nie dziwię się, że sprawa nadal jest wałkowana. Chwała dla p. Płudowskiego i jego doradców że to wyłapali. Czekam na dalszy rozwój wypadków.
Przemysławie (2020-05-21 17:14) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Czekaj durniu!
Ty Pjoter zostaw... (2020-05-22 09:51) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
....zobowiązania rządu PIS , ten słowa dotrzymuje ty się weź za zobowiązania i swoje obiecanki a nie tylko stołkowanie i nicnierobienie. Mamy oczy widzimy a czas nieubłaganie ci się kończy. Szkoda mieszkańców szkoda miasta.
3,7 (2020-05-23 16:44) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Te 3,7 to jak 27:1
@ty .. endriu dz..nie (2020-05-23 17:18) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Obietnice realizowane pomimo tego że twoi pisowscy koledzy w radzie nie pomagają . Ludzie cieszą się z burmistrza z ludzką twarzą i widać że pracuje . A jak trzeba to i pokazać dystans umie.. nie co to wy ? Zakompleksione ujadacze .
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA ...
20-LATEK NAPADŁ NA SKLEP PÓŹNIEJ SKRADZIONYMI PIENIĘDZMI ZAPŁACIŁ ZA NARKOTYKI Mundurowi z Adamowa i łukowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 20-latka, który zastraszając ekspedientkę w sklepie ukradł z kasy kilkaset złotych
Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych
 Przetarg na 308 zestawów paneli fotowoltaicznych Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Gmina Łuków kończy kolejny projekt zakupu i montażu instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR
Cyknij fotkę i opowiedz o sporcie. Nowy konkurs OSiR Rozpoczynamy konkurs "Moja ulubiona dyscyplina sportu" w ramach "Dnia Dziecka na sportowo z OSiR"
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej
Nabór do łukowskiej orkiestry dętej Towarzystwo Muzyczne im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie działające w Łukowskim Ośrodku Kultury prowadzi ponownie nabór do łukowskiej orkiestry dętej.
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody ...
Zuzia Bochman i Emilia Szcześniak wyśpiewały nagrody Sukcesy wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK.
Godz. 10.00: Koronawirus nie odpuszcza
Godz. 10.00:  Koronawirus nie odpuszcza Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim dotyczą:
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest Bolesław Gzik?
Lubelskie ma nowego wicewojewodę. Kim jest  Bolesław Gzik? Na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Bolesław Gzik, były starosta powiatu janowskiego.
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany
Pijany jechał motorowerem. Był poszukiwany Do zakładu karnego trafi 48-latek z gminy Łuków, który kierował wczoraj motorowerem. Okazało się, że miał m.in. sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami ...
Odmrażanie gospodarki. Wesela do 150 osób. Koniec z maseczkami w otwartej przestrzeni Od 30 maja zostaną zniesione wszelkie obostrzenia w handlu .
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie ...
Zmarła Janina Antoniak pracownik Urzędu Gminy w Staninie - Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Janiny Antoniak. Do wieczności odeszła w wieku 63 lat - informuje Urząd Gminy w Staninie.
Radni o podwyżkach cen ścieków (NA ŻYWO)
Radni o podwyżkach cen ścieków (NA ŻYWO) Od godz. 11 trwa sesja Rady Miasta
Zobacz "Buty Farmera" w ŁOK
Zobacz Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert w cyklu Ł'OK LIVE. Tym razem swój niebanalny repertuar zaprezentuje zespół Buty Farmera.
INTERWENCJA POLSATU W ŁUKOWIE Policyjne psy nie dają im ...
INTERWENCJA POLSATU W ŁUKOWIE Policyjne psy nie dają im spać Temat jako pierwsza poruszyła redakcja Wspólnoty Łukowskiej.
Jest odpowiedź na wyzwanie burmistrza Łukowa. Nurzyński i Prusak ...
Jest odpowiedź na wyzwanie burmistrza Łukowa. Nurzyński i Prusak nagrali hot16 (WIDEO) Miejski radny z Łukowa i naczelny portalu Lukow24.pl tworzyli kiedyś skład PEKADA. Weszli do studia po bliko 16 latach przerwy.
Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała
Szpital ma nową karetkę. Wiemy ile kosztowała Wóz został dziś przekazany przez władze powiatu
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje