Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

dodane: 04-10-2019 10:46   |   wyświetleń: 4707

Oddział Neonatologiczny w Łukowie dostał sprzęt od WOŚP

Ten cenny dar pozwoli podnieść jakość ratowania życia i leczenia małych pacjentów. Nie było by to możliwe gdyby nie hojność i wielkie serca darczyńców oraz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Oddział Neonatologiczny w Łukowie dostał sprzęt od WOŚP 
Już po raz kolejny łukowski szpital otrzymał sprzętowe wsparcie WOŚP-u. Tym razem do placówki trafiło stanowisko do resuscytacji noworodka na Sali Porodowej, czyli inkubator otwarty z pełnym wyposażeniem w resuscytator, ssanie, monitorowanie parametrów życiowych i tlenoterapię bierną. Jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny, który służy do zabezpieczenia funkcji życiowych noworodka i posiada zintegrowany system wsparcia oddechowego, monitorowania czynności serca, saturacji krwi tętniczej oraz temperatury ciała. Inkubator może być zastosowany bezpośrednio po urodzeniu dziecka do prowadzenia czynności resuscytacyjnych, jak również wykorzystywany w trakcie hospitalizacji noworodka.


Oddział Neonatologiczny otrzymał aparat USG, który w swoim wyposażeniu posiada wysokiej rozdzielczości głowice umożliwiające wykrycie najdrobniejszych zmian w narządach dzieci, co daje możliwość jeszcze bardziej precyzyjnej diagnostyki. Aparat służy do wykonywania USG przezciemiączkowego, jamy brzusznej, płuc czy echa serca. Wśród sprzętów jest też kardiomonitor z pełnym wyposażeniem umożliwiającym kontrolę parametrów życiowych noworodka takich jak, akcja serca, oddech, ciśnienie i saturacja.


Szpital dostał też 2 inkubatory zamknięte zapewniające idealne mikrośrodowisko dla noworodków. Dzięki niemu można kontrolować temperaturę, wilgotność i poziomu tlenu co jest niezbędne dla wcześniaków. Dzięki nowemu bilirubinometrowi nie trzeba będzie pobierać maluchom krwi by określić stopień żółtaczki, badanie wykonywane będzie przez skórę. Wśród darów serca znalazły się też 3 pulsoksymetry do monitorowania zapotrzebowania na tlen u noworodka i kontrolowania akcji serca, waga elektroniczna, lampa do fototerapii, która służy do leczenia żółtaczek okołoporodowych, 2 pompy infuzyjne strzykawkowe. Noworodki i wcześniaki o niskiej masie urodzeniowej ogrzewane będą za pomocą 2 nowych ciepłych gniazdek.


Otrzymany sprzęt, a w szczególności stanowisko resuscytacyjne znajdujące się na Sali Porodowej i Cięć Cesarskich, pozwoli na zapewnienie dziecku w chwili urodzenia prawidłowej opieki medycznej, szczególnie wymaganej w sytuacji zagrożenia życia, jednocześnie spełniając wymogi według najnowszych zaleceń w dziedzinie neonatologii.


Dyrekcja oraz pracownicy szpitala są wdzięczni Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariuszom jak i wszystkim darczyńcom, którzy co roku dzięki swojej hojności przyczyniają się do podnoszenia standardów opieki medycznej w SPZOZ w Łukowie. 


Komentowane

łukowiak (2019-10-04 12:49) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie zdjęcia z politykami lokalnymi
Sq (2019-10-04 13:00) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Sprzęt sam leczyć nie będzie A te piguly z oddziałowa żona dyr od spraw zbytecznych tym bardziej
Ola (2019-10-04 14:12) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie Ryszard, gdzie Szustek, Głuchowski ,Skwarek i reszta pisowskiej propagandy !!?? To sa konkrety a nie jakieś PROMESY które będą albo nie będą jak mnie wybierzecie !!! Ludzie OTWÓRZCIE OCZY !!! Czy naprawdę jesteście tak ciemni?!?!?!
Pytanie (2019-10-04 14:38) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
To za kasę wośp ,czy za ludzkie pieniadze ?
do Pytanie (2019-10-04 14:47) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
długo myślałeś nad tym komentarzem?! nie ludzkie pieniądze są od KOSMITÓW !!!!
Jolo (2019-10-04 15:01) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Dał sprzęt WOŚP tak potępiana przez PiS. Ile kosztowal dar 2 mln czy więcej? I to prywatna fundacja dała z naszych pieniędzy i Owsiak z tego wielkiej imprezy nie zrobił uroczystości przekazania sprzętu żeby się pokazać. Rząd ma obowiązek przekazywać sprzęt i wielką imprezę przed wyborcza zrobił bo wielka łaskę zrobił i przekazał tomograf za 2mln. Ja na ich miejscu wstydziłbym się tak z tym afiszowac bo to z naszych podatków i powinni wręcz maja oboziazwek taki tomograf dać. Owsiak was przebił z darem co teraz rząd na to? Może kolejny jakiś sprzęt dla Łukowskiego szpitala
Smak Gumy (2019-10-04 16:09) 7 14   |   zgłoś do usunięcia
Złodzieje i szubrawcy antypolski katoliccy ci od Owsiaka, przegumować, łuków nie potrzebuje od anty PiSowców żadnych prezentów jałmużny, won z tym sprzętem bandyci z WOŚP.
??? (2019-10-04 16:40) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
No ile kosztował ten dar? Ile pieniędzy przez tyle lat zebrały łukowskie dzieci?
istny anioł (2019-10-04 18:26) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
ciekawe ile okoliczne parafie dorzucily się do sprzętu..? :)
Do smak gumy (2019-10-04 18:30) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Naprawdę się dziwię padalcu, że jeszcze Cię nikt nie zgłosił za tą mowę nienawiści. Halo? Policja? Proszę przyjechać na lukow24
Do. Smak gumy (2019-10-04 18:42) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Ty nie dawałem na wośp to nie wpieprzaj się i nie decyduj gdzie mają iść pieniądze bo to nie Twoje pieniądze. Ci co dają chcą żeby Wośp kupowała sprzęty i szpitale je przyjmują to ich sprawa. Ja Tobie nie mówię na co masz wydawać swoje pieniądze a Ty nie wpieprzaj się i nie mów na co mają wydawać inni ludzi bo to ich prywatne. Pozatym za Twoje obrażanie wokoło wszystkich mogę stwierdzić że jesteś największym wrogiem Polaków bo każdego kto by nie był obrazasz. Obrazales jakiś czas temu kościół księży a dzisiaj nagle atakujesz Owsiaka i ludzi od niego nazywając anty polscy i anty katoliccy? Większego anty Polaka i anty katolika jak Ty nie widziałem. Coś mi się wydaje że jesteś z pisu i nagle zaczeleś atakować wośp bo to wasz wróg.
Smak Gumy (2019-10-04 19:06) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
W bandyci prze gumować was
Czytelnick (2019-10-04 19:19) 6 12   |   zgłoś do usunięcia
Jeśli gdzieś brakuje sprzętu, to go kupuje rząd lub samorządy, zawsze tak było, a Owsiak robi ta tym kasę, a sprzęt jest wciskany szpitalom bo jest za darmo
do istny anioł (2019-10-04 19:55) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Dołozyły ,bo większośc kasy zebrana przy kościołach po mszy.Pan Owsiak moze zainteresowałby sie ze swoją ekipa jak mlodziez jedzie w pociagu do Kostrzynia .Wpociagu zostaje po nich syf i malaria,przez cały czas ich jazdy nie możeszskorzystac z wc ,bo nie ma gdzie nogi postawić tyle brudu,ściany wagonu w wymiocinach Po tej podrózy wyobrażam sobie co się działo na miejscu.
Nn (2019-10-04 20:21) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Owsiak tyle co nazbiera to powinien eyposazyc caly szpital a nie oczy zamydli jednym sprzetem to jest mydleniem oczu ma za co spowodować Woodstock i wykoleja młodych ludzi.
Izka (2019-10-04 21:45) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Nie rozumiem nagonki na Owsiaka. Jak ktoś nie chce niech nie daje. Proste. A ja zawsze wrzucam do puszki i wrzucać będę i guzik komus do tego. Moje pieniądze, moja decyzja co z nimi robię.
matka wcześniaka (2019-10-05 01:49) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
żal !!! ile w ludziach nienawiści i zazdrości... wszyscy wszystkich obrażają i przekrzykują się kto jest lepszy i kto ma więcej racji... dlaczego nikt nie pomyśli o noworodkach i wcześniakach ??? taki sprzęt naprawdę jest im potrzebny !!!
matka wcześniaka (2019-10-05 01:54) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
żal !!! ile w ludziach nienawiści i zazdrości... wszyscy wszystkich obrażają i przekrzykują się kto jest lepszy i kto ma więcej racji... dlaczego nikt nie pomyśli o noworodkach i wcześniakach ??? taki sprzęt naprawdę jest im potrzebny !!! czy to najważniejsze od kogo i za czyje pieniądze ???
Gosc (2019-10-05 08:57) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Wszystkich przeciwników Owsiaka pytam - czy odmówili by leczenia siebie, swoich bliskich, dzieci sprzętem zakupionym przez orkiestrę? Zastanowcie sie, bo nie wiecie co was jeszcze w zyciu spotka. Mniej polityki, więcej empatii !!!
łukowianka (2019-10-05 11:30) 5 15   |   zgłoś do usunięcia
Won owsik od naszych dzieci. Nie trzeba waszej bolszewickiej pomocy, śmiecie ludzkie
Do. Łukowianka (2019-10-05 15:33) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Ty nie chcesz bo jesteś stara głupia baba a to dla noworodków. Nie Twoja kasa nie wtrącaj się. Sprzęt ratuje życie innym ludziom. Zabraniasz używać sprzętu który komuś ratuje życie dlatego bo ktoś ci coś powiedział. Przyczynia sz się do śmierci innych roprzetstrzeniajac takie fanaberie.
Pojednanie (2019-10-05 17:23) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Brawa! Łukowskie maluszki zasługują na profesjonalny sprzet . I nie wazne kto daje Szustek czy Osiak ważne że dla nas i ma służyć nam !
Smak Gumy (2019-10-06 01:03) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Modlę się za was grzeszni łukowiacy. Jedynie różaniec jest sposobem na walkę z waszym szatynskim politycznym jadem węża sromotnego diabelskiego. Owsiak to niekwestionowane szubrawiec i nie powinien rozdawać prezentów od Lucyfera belzebuba. Kara śmierci dla niego a do piekła niech pójdzie i się smaży w piekle ten demon !
Szustek (2019-10-06 07:12) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ruchać was łukowskie kurwy
Kk (2019-10-06 11:53) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
Wam już całkiem w głowach poprzewracalo. Co złego jest w tym że Owsiak kupił sprzęt dla dzieci? To jakiś grzech? Bo pieniądze dają mu i organizuje Woodstock? To grzech? A jak rydzyk dostaje pieniądze i kupuje baybacha za kilka milionów to nie jest grzech? A jak dam księdzu na tace bo myśle że to na utrzymanie kościoła a on przeznaczy je na jakiś grzeszy cel to też nie powinienem mu dawać? Jak ludzie dają księdzu na tace na utrzymanie kościoła, owsiakowi na zakup sprzętu do szpitali czy rydzykowi na utrzymanie radia i któryś z nich przeznacza pieniądze na inny cel to czyj to grzech dającego czy tego co wziął?
do Pojednanie (2019-10-07 10:23) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
A co Szustek dał? A już szczególnie z własnej kieszeni??? Ktoś cos słyszał?
ww (2019-10-08 00:30) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Janusze u władzy dają nasze z podatków i chwalą się jakby swoje dawali .