Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Redakcja
dodane: 25-03-2020 09:34   |   wyświetleń: 18947

Pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie łukowskim

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927; 12 osób zmarło.
Pierwsze potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie łukowskim 
 Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- kobiety, w przedziale wieku 41-60 z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny, w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.  


Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 58 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 24 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5019 osób poddano kwarantannie, a 5656 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

Komentowane

Obserwer (2020-03-25 11:07) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Życzę powrotu do zdrowia. Mam nadzieję tylko ,że ta pani nie chodziła po marketach
qw (2020-03-25 11:12) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
nie chodziła pewnie jak wszyscy nie chodzili . Nie jedna a 2 osoby są z powiatu łukowskiego .
Rr (2020-03-25 11:25) 10 11   |   zgłoś do usunięcia
DWIE OSOBY Z POWIATU ŁUKOWSKIEGO SĄ JUŻ ZAKAŻONE
Bywalec (2020-03-25 11:43) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
A ja czytalam na wp ze 2 kobiety i 1 pan z naszego powiatu .życzę zdrowia a wszystkim rozsadku i rozwagi
obserwator (2020-03-25 12:42) 28 6   |   zgłoś do usunięcia
Może w końcu ta wiadomość dotrze do mieszkańców Łukowa i okolic, że powiat łukowski to nie "zielona wyspa". Jak ktoś zaleca i prosi, żeby zostać w domu to nie robi tego "dla jaj" tylko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Oby się nie sprawdziło to co napiszę poniżej, ale jak pojawią się pierwsze ofiary śmiertelne to jaką wartość będzie miało powiedzenie, "a ja to tylko..." - bo mi się batonika zachciało, albo już tyle dni jestem w domu, że muszę się przespacerować...
Tt (2020-03-25 14:36) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Życzę powrotu do zdrowia.Podobno są hospitalizowani w zakaźnym w Łukowie.Trzymajmy się!
Wierzący (2020-03-25 14:55) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
No i co? Mówiłem że ogień oczyszczenia idzie na naszą gminę i powiat? To śmieli się, minusowali kometarze a nawet straszyli sądem i pobiciem. Jest dużo kwarantann w Łukowie widać jak policja jeździ i dzwoni do ludzi zarażonych i oni w oknach się melduja. Pater noster. Amen
Czy ktoś wie (2020-03-25 15:04) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Czy ktoś wie jak działa poczta i czy w ogóle działa w jakich godzinach? Nigdzie żadnej informacji, telefonów nikt nie odbiera! Pomocy
Wkurzony (2020-03-25 15:14) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Niby koronawirus a pod koscolem na wyszynskigo na parkingu caly czas zloty młodzieży i nie przyjedzie policja, zajeżdża jak nikogo nie ma
G (2020-03-25 16:36) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
A czy ktoś wie z jakiej miejscowości ci chorzy?
LLU (2020-03-25 17:08) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
do G z Łukowa
H (2020-03-25 17:12) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Poczta dziala od 8 do 14 tylko glowna
Kaziuk (2020-03-25 17:22) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Czy wy macie odrobinę wiedzy na temat covit-19 To jest odmiana grypy Od której we Włoszech w 2019r.zmarło 29.000 tysięcy ludzi ,opamiętajcie się nie siejcie paniki
anonim (2020-03-25 17:45) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
ponoc Gręzówka
wiedzący (2020-03-25 18:09) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Krzywda
wiedzący (2020-03-25 18:13) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
Na milion procent Krzywda
Dziadzio (2020-03-25 18:17) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
W Korei Północnej podobno był tylko jeden przypadek zarażenia COVID-19 SaRS-CoV, ów obywatel został natychmiast rozstrzelany a ciało roznosiciela zarazek zostało spalone w nieznanym miejscu, czy to byłby dobry sposób na rozwiązanie problemu pandemii koronawirusa?
Informator (2020-03-25 18:57) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
To osoby z Łukowa z kwarantanny
007 (2020-03-25 19:22) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
A ludziska nadal w marketach bez maseczek. Cały świat zakłada maseczki, ale nie u nas. Bo u nas wstyd i podobno szkodzą. Tak przynajmniej głosi reżimowa propaganda. Bo ich po prostu brakuje. I żeby nie siać paniki trzeba w telewizji mówić że maseczki szkodą zamiast pomagać. Skoro niby szkodzą to po co zakładają je lekarze i pielęgniarki?
007 (2020-03-25 19:25) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
A ludziska nadal w marketach bez maseczek. Cały świat zakłada maseczki, ale nie u nas. Bo u nas wstyd i podobno szkodzą. Tak przynajmniej głosi reżimowa propaganda. Bo ich po prostu brakuje. I żeby nie siać paniki trzeba w telewizji mówić że maseczki szkodą zamiast pomagać. Skoro niby szkodzą to po co zakładają je lekarze i pielęgniarki?
Pan majsterkowicz 1995 (2020-03-25 19:40) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Przecież maseczkę można sobie samemu zrobić w domu z byle materiału przez który się łatwo oddycha, maseczki nie szkodzą, maseczki pomagają i zmniejszają ryzyko zakażenia kogoś bądź zostania zakażonym. Przecież to proste i logiczne, trzeba być niezłym szurem żeby wierzyć w to co mówią w TV.
nauczyciel (2020-03-25 19:43) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego w Łukowie nie dezynfekuje się ulic, placów, sklepów. Kiedy spółdzielnia zacznie dezynfekcje klatek schodowych, domofonów, poręczy, kiedy pozamyka place zabaw.
nie siej fałszu (2020-03-25 20:34) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
007,PROPAGANDE REZIMOWĄ TO TY SIEJESZ. KTO CHCE TO NOSI,A KTO NIE CHCE TO NIE NOSI I ZARAZA SIEBIE WSZĘDZIE LEKARZE ZALECAJĄ NOSIC MASECZKI JESLI IDZIEMY NA ZAKUPY CZY BEDZIE TO WIEKSZE SKUPISKO LUDZI BO NIE WIEMY KTO JEST ZAKAŻONY.KTO CHCE NOSIC TO JAK NIE MA W APTECE TO SOBIE SAM USZYJE JESTEŚ ZWYCZJNYM PROSTACKIM TROLLEM
kier (2020-03-25 20:36) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Większe problemy zdrowotne wywoła smog i palenie plastiku i śmieci niż koronawirus. Smog dotyka każdego.
zzzzzz (2020-03-25 21:36) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Skąd ci chorzy? czy może Łuksja?
Gh (2020-03-25 21:37) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
A pan premier mówił ze jestesmy przygotowani wiec maseczki są.Miewierze ze kłamał !
Hdhdh (2020-03-25 23:01) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Mężczyzna to pracownik Stadlera w Siedlcach,nie wiem czy kobieta przypadkiem też tam nie pracuje.
realista (2020-03-26 07:54) 7 9   |   zgłoś do usunięcia
No i co z tego że ludzie umierają z powodu kovid - 19. Dobre sondaże to i wybory musza się odbyć. Reżimowa propaganda robi ludziom wodę z mózgu.
do wyżej. (2020-03-26 08:14) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Mam nadzieje że to odszczekasz i będziesz wtedy pisal że odlożone wybory dzieki totalnym jak ty
Łukowianka (2020-03-26 10:25) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu prosimy w trybie natychmiastowym o dezynfekcję miasta, klatek schodowych, placów zabaw !!!
Łukowianka (2020-03-26 10:25) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu prosimy w trybie natychmiastowym o dezynfekcję miasta, klatek schodowych, placów zabaw !!!