Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

dodane: 24-01-2020 10:09   |   wyświetleń: 3409

Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej

Michał Krawczyk złożył w tej sprawie interpelację Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Publikujemy ją w całości.
Poseł pyta o rondo na ul. Radzyńskiej  
Zakończyła się budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Mieszkańcy Łukowa otrzymali nowy, dwupasmowy odcinek drogi, który znacząco ułatwia podróżowanie po mieście w znacznym stopniu odciążając ruch drogowy w centrum miasta. Problemem natomiast pozostaje brak włączenia ul. Radzyńskiej, czyli drogi krajowej nr 63 do nowego odcinka drogi. Według pierwotnych planów, a także zapowiedzi poprzedniego dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pana Sławomira Schodzińskiego, miało w tym miejscu powstać rondo łączące dwie drogi. Niestety pod koniec realizacji inwestycji okazało się, że w tym roku rondo nie zostanie utworzone. Dodatkowo, obecny dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Pan Mirosław Czech powiedział, że mają być wydane warunki włączenia drogi miejskiej do drogi krajowej, w której miasto miałoby się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego. Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, o którym mówił poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas zapewniał on, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego weźmie na siebie GDDKiA.W związku z tym pytam Pana Ministra:
  1. Czy GDDKiA ma w planach utworzenie w wyżej wymienionym miejscu węzła komunikacyjnego w postaci ronda, a jeśli tak, to kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia realizacji inwestycji?
  2. Dlaczego pierwotne plany odbiegają od obecnych i zaprzeczają możliwości utworzenia ronda, które byłoby dużym ułatwieniem dla podróżujących zarówno Małą Obwodnicą Łukowa, jak i drogą krajową nr 63?
  3. Czy GDDKiA zamierza w całości pokryć koszty realizacji inwestycji polegającej na budowie ronda, czy będzie je musiał pokryć samorząd m. Łuków?

Komentowane

Mm (2020-01-24 10:33) 8 12   |   zgłoś do usunięcia
GDDKiA ma w nosie rondo tak jak i zjazd na drogę do strefy....Jak ktoś zrobi zapłaci to oni się pod tym podpiszą pod warunkiem że dostaną nas,cze kasę za siedzenie na stołku
Bagniarz (2020-01-24 10:37) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
sprzedać tam działke decydentowi jakiemuś lub jego rodzinie to odjebio takie rondo że jeszcze na środku policjant będzie stał.
moi mili (2020-01-24 10:48) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
moze ten caly posel krawczak wreszcie zamiast pytac zacznie pracowac? za co bierze taka kase? za wysylanie wiadomosci do lukow24?
Robert Żylakiewicz (2020-01-24 10:48) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Ronda nie będzie aż do 2030 roku zgodnie z decyzją i planowaniem budżetowym na lata 2020-2030. Nie ma takowej potrzeby aby na ul. Radzyńskiej zbudować rondo. GDDKiA nie pozwoli także zbudować ronda z pieniędzy samorządowych. Koniec kropka.
Os (2020-01-24 10:58) 13 12   |   zgłoś do usunięcia
To może nasz wspaniały starosta bo ta część obwodnicy należy do powiatu znajdzie pieniądze na budowę ronda. Bo chwali się że buduje drogi gdzie większość mieszkańców nie wie gdzie ta droga nawet jest. Kiedyś politycy się skarżyli że co mogą zrobić jak władza w rękach innej partii my nic nie możemy bo oni nam wszystko blokują. Teraz władza powiatu województwa prezydent polski nawet większość w sejmie należy do jednej partii i co teraz jakie wytłumaczenie? Przecież wszędzie swoi i co nie da się zrobić ronda? Nie da się zrobić drogi do Siedlec? Z partii rządzącej jakiś polityk z naszego regionu coś napisał jakieś pismo do ministra? Coś wogóle jakiś zrobił? Jakoś nie przypominam sobie.
Mieszkaniec (2020-01-24 10:59) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Ostatnie pytanie jest odpowiedzią na dwa pierwsze. Odpowiedź znam.
Do. Mieszkaniec (2020-01-24 11:17) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Idź pod drugi artykuł tam ktoś ci zadał pytania i uciekleś nie odpowiadając a teraz tutaj się wymadrzasz. Jak taki mądry jesteś tam odpowiedź. Widzę że tylko hejtuszesz wszystko co nie należy do Twojej partii a sam nie potrafisz dyskutować. Najlepiej rzucić parę zdań głupot zasiać plotke i uciec jak najszybciej bo jak będzie dyskusja na argumenty to przegram. Haha. Zaraz zmienisz nick i napiszesz jako obserwator jakaś Jolka Kaśka o albo jako główny hejter asan. Haha
... (2020-01-24 11:53) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Panie Pośle a co pan zrobił dla ziemi Łukowskiej ???? Jedno pytanie to troche za mało. Teraz będę sledził pana poczynania w zwiazku z troską jaka pan sie wykazał do naszego regionu .
Pan (2020-01-24 11:54) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Zamiast ronda mają tomograf tam postawić
do ... (2020-01-24 12:01) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Zamiast zadać tak głupkowate pytania posłowi który jest od kilku miesięcy lepiej zapytaj Pana Głuchowskiego co zrobił dla Łukowa i ziemi łukowskiej przez tyle lat urzędowania.
K (2020-01-24 12:13) 11 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten poseł dwa zapytania w ciągu roku zadał o drogę do Siedlec i o rondo a poseł G ani razu nie napisał do ministra. Ministra z swoje partii bo nie przypominam żeby takie pytanie było.
xxxx (2020-01-24 12:15) 14 10   |   zgłoś do usunięcia
Pytam się gdzie jest nas poseł z ziemi łukowskiej co tak czesto przed wyborami lansował sie z naszym starosto i radnym wojewodzkim na zdienciach a teraz zaginoł w akcji został nam tylko jakis poseł po
Do do m. (2020-01-24 12:54) 11 10   |   zgłoś do usunięcia
Wiesz ze kazdy tu moze mieć każdego linka :)
O (2020-01-24 13:07) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
Lansuje się zawsze przed wyborami a później po co? Wyborcy mało obserwują mało wiedzą i mają krótka pamięć. Łatwo ich oszukać kupić
Wc (2020-01-24 14:07) 7 12   |   zgłoś do usunięcia
Na wszystkie pytania odp zna Ryszard (WZZYSTKO NIE DLA LLU) Ale to uprzedze i odp wam.nic nie będzie....była propaganda i to nam wystarczy.
Monika25 (2020-01-24 15:01) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
Monika25 (2020-01-24 15:01) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25
gnać oSzustów (2020-01-24 16:30) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Może boska trójca bu ha ha ha ha Dario Pysio i Czarny bu ha ha ha ha zadziałają tak jak z tomografem, a może zbudują tekturowe rondo to ostatnio w powiecie modne bu ha ha ha ha
L (2020-01-24 18:46) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie wybudują bo trzeba by do Warszawy do góry się odezwać a Góra ma w dupie taki Łuków i lokalne władze bo wiedzą że tutaj zawsze ludzie zagłosują jak głosują nawet jak będą jeździć wozami drabiniastymi po bruku do Siedlec a rodno przecież pod władzą starosty co na to starosta?
allo (2020-01-24 19:17) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
to poseł z Lublina pyta o rondo w Łukowie, a poseł z Adamowa gdzie jest???
Pikaczu (2020-01-24 21:16) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
A ja sobie mysle ze ronda nie bedzie conajmniej do 2023 jak nie dalej . Co roku beda obiecac i kartoniki wymieniac . a ty plac podatki i czekaj na wielkich powiatowych i wojewodzkich ruchy . ZŁOŚĆ
Pikaczu (2020-01-24 21:16) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
A ja sobie mysle ze ronda nie bedzie conajmniej do 2023 jak nie dalej . Co roku beda obiecac i kartoniki wymieniac . a ty plac podatki i czekaj na wielkich powiatowych i wojewodzkich ruchy . ZŁOŚĆ
asan (2020-01-24 22:34) 6 10   |   zgłoś do usunięcia
niech pyta i tak nic od niego nie zależy. może zapyta czy w tym roku będzie lato!
@asan (2020-01-24 22:43) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Daruniu ty zapytaj . Wszak myślisz że wszech mocny hahahaha . Bardziej jesteś mocny full
Do asan (2020-01-24 22:49) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
Od starosty więcej zależy bo w końcu jego partia rządzi i on nawet nie zapyta się kiedy będzie rondo. Po co nam taki starosta? Posłowie też jak dobrze pamiętam nie pytali. To po co nam tacy posłowie? To poseł z Lublina się o to pyta to śmiech. Gdzie nasi politycy są? Po co oni są wybierani? Nie dziwię się że jednego posła nie wybrali mieszkańcy naszego regionu i jednego człowieka na burmistrza też niechcieli.
podstawowa różnica (2020-01-24 23:02) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
panie pośle jedna uwaga: rondo ma być na skrzyżowaniu drogi powiatowej z krajową, nie miejskiej. warunki włączenia drogi mają dotyczyć drogi powiatowej do krajowej, anie miejskiej. i to powiat miałby się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego.
q (2020-01-24 23:32) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
Jak droga powiatowa to dlaczego starosta nic nie robi ? Co powiat zamierza ?czeka aż z ich parti ktos zostanie burmistrzem i dopiero będą robić rondo ?
Nie da się zrobić .... (2020-01-25 13:01) 15 8   |   zgłoś do usunięcia
......bo rządząca partia woli dać swoim samorządom powiatowym , gminnym i miejskim , niż tym którymi rządzi młodzieżówka platformy tfu obywatelskiej , nowoczesnej z tatusiem , SLD i zwykłych kłamczuchów , i karierowiczów żłobników , którzy wpadli do łukowskich spółek ze stolyyyycy i okolic. Chciało się wam uczciwości doświadczać na naszym mieście to macie , hamulec rozwoju na pięć lat zaciągnięty.
qw (2020-01-25 14:19) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
haha PO i PIS to nie dawne AWS ? Jak AWS balowała ile przekrętów było a co teraz wszyscy święci jesteście ? haha
Quwu (2020-01-25 17:54) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Spokojnie , skup się na teraźniejszości.
do,qw (2020-01-25 18:04) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
pewnych przekrętów oszustw nie powinno się zapominać zwłaszcza politykom a ten co zapomina jest głupi i jest marionetką tych samych polityków zmieniających tylko nazwę partii .
asan (2020-01-25 23:49) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
jeszcze pyta ten poseł??? niech se pyta!
tak niech pyta dla pytania (2020-01-26 00:42) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Taki sam ma wpływ jak na rozwój dorożkarstwa w Kenii
@nie da sie zrobic (2020-01-26 08:51) 10 13   |   zgłoś do usunięcia
jak ja sie ciesze zes nie został radnym - to dopiero bylaby kompromitacja . Nauczycielu naucz sie poprawnie pisać - na fb tez . nie pozdrawiam , Lewak
Do. Asan (2020-01-26 10:29) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
On się przynajmniej pyta a nasi posłowie nawet tego nie chcą zrobić. Jeden nasz poseł nic nie robił cała kadencję tylko ja koniec się pojawiał i nie dostał się do Sejmu. Jeden włodarz przypisywał sobie zasługi powiatu i też się nie dostał
No też się cieszę , że nie jestem...... (2020-01-26 13:17) 13 11   |   zgłoś do usunięcia
......bo w takiej atmosferze pracy dla moich wyborców bym nic nie zrobił. Pełny letarg i nicnierobienie , zaniechanie pracy i rządzenia dla miasta . Był Szustek było tempo , warunki , posłuchanie a tu podstępy , intrygi , wyrzucanie , brak dobrej woli. Są pozytywy nie muszę patrzeć na ,,cukierkowego radnego ,, , który z miesiąca na miesiąc przypomina fizjonomię Gawłowskiego nie tylko przesyconą platformerskim duchem ale też ciałem , no łukowski sobowtórek normalnie. Spokojnie też się cieszę i czytam te nowinki i komentarzami opatruję , słuchając skocznej muzyczki zespołu, ,, Trybonie tutki ,, Serdecznie pozdrawiam nienawistników , opluwaczy i pospolitych kłamców. Warto pracować nad sobą i pomyśleć o Łukowie a nie tylko o wizerunku.
q (2020-01-26 14:34) 9 14   |   zgłoś do usunięcia
Był poprzedni i co śmiecie na ulicy śmietniczki przepełnione w mieście nic się nie działo a to co było budowane obwodnica to powiat . Droga i ronda na Jana Pawła też powiat . Powstały bloki z najdroższymi mieszkaniami porównując ich ceny np do Siedlec i innych miast . Zabawa z CBA . Premie po 30tys podwyżki po 1tys a teraz za śmieci trzeba płacić dużo . Brak nowych miejsc pracy . Od lat 60 nie powstał ani jeden zakład, który zatrudniałby więcej niż 600osób. W Międzyrzecu czy radzyniu powstają duże firmy a Łukowie stagnacja od 60 lat ubiegłego wieku .
qujwa.... (2020-01-26 16:26) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
...jaki ty ślepy jesteś , nieobiektywny no i kłamczuch pospolity . Weż coś na kaca i przeanalizuj co powstało w naszej strefie , co na Łapiguzie i w innych częściach miasta. Co doliczył się tego nic? To pijoter ci powie ,żeś kulfon i go nie kompromituj. Prawdę alternatywną też macie?
do,wyzej (2020-01-26 17:36) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
umiesz czytać ? Bo widzę że nie . Myśleć umiesz ? Bo widzę że nie . W strefie to przeniosły się zakłady które istniały oprócz Geralda. Zatrudnia wiecej niż 600 ? Jakbyś czytał ze zrozumieniem to być doczytał że mówiłem o zatrudnieniu wiecej niż 600osób. Po zatym kiedy strefa powstała ? fabryka paszy to to tylko sto z kwałkiem zatrudnienia. Porównaj sobie tą fabrykę w Miedzyrzecu co ma zatrudnić ponad 500osób. Tak samo umiesz słuchać i czytać ze zrozumieniem jak nie którzy radni na sesji co trzeba im dwa razy głośno i zrozumiale powtarzać .
haha (2020-01-26 17:58) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Ależ się wysilil.
Lulek (2020-01-26 18:00) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Jędrek wstawaj od tego kompa . Nie katuj ludu w Boży dzień . My od ciebie chcemy odpoczywać
Lulek (2020-01-26 18:00) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Jędrek wstawaj od tego kompa . Nie katuj ludu w Boży dzień . My od ciebie chcemy odpoczywać
a ja pytam (2020-01-26 20:01) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
Obwodnica miasta Łuków - zarządcą jest powiat Łukowski- dlaczego tam jest syf, dlaczego nikt tam nie sprząta śmieci? Czy to jest może jakaś forma zemsty na mieszkańcach miasta WielkiegoSzu?
Do do wyżej (2020-01-26 21:29) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie porównuj znafco Łukowa do Międzyrzeca , który ma doskonałe drogowe połączenie z Lublinem , Moskwą i Warszawą. Inwestor stawia na lokalizację .Łuków nigdy nie będzie pod tym względem konkurencyjny. Ok 600 to może nie ma w paszach a i tak miało być tylko 40 . 600 to miał Łukbut i Lmet bo musieli buty i mięcho zapewnić ruskim . Dzisiaj się musi opłacać inwestorom. Taki moloch nigdy nie powstanie , no chyba kiedy poprawi się komunikacją dojazdowa do ekspresówek czy autostrad. Trzeba się cieszyć tym co zostawił po sobie pisowski burmistrz . Lepiej nie będzie.
do,wyzej (2020-01-26 21:59) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Chłopie widzę żeś gówniarz za przeproszeniem jak mówisz że łukbut i łmeat miał 600 haaha Łukbut miał 2500 pracowników. Zakłady mięsne około 1500 a obrabiarki może miały 600. Dzisiaj 1500 to pewnie wszystkie fabryki w Łukowie i okolicy zatrudniają a Ty się trzęsiesz że burmistrz coś dla Łukowa zrobił bo pare dróg wyremontował za pieniądze powiatu , który ma kolosalne zadłużenie. Jak nasi posłowie zadbaliby o drogę do Siedlec to Łuków więcej by firm przyciągał niż Radzyń i Międzyrzec razem wzięci . Póki co nasi politycy mają w dupie tą sprawę bo nie widać efektów od ponad 10 lat . Łuków ma dobrą lokalizacje w węźle kolejowym i niecałe 30 km od drogi przecinającą kraj wszesz i jakby ta droga była dobra to chętnych do inwestowania byłoby dużo. Kwestia taka że nasi politycy wolą przepychać się walcząc z sobą albo sobie premie dawać niż pomyśleć o przyszłości miasta. Jak Kozioł był starostą to przynajmniej obwodnica była budowana a dzisiaj nawet ronda na radzyńskiej nie ma komu zrobić . Droga do Siedlec to kolejne 20 lat i nie będzie zrobiona. Kto może woli w Siedlcach zamieszkać niż dojeżdżać tam do pracy przez te dziury.
Oj tam , oj tam starszaku , agresorku (2020-01-26 22:33) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
To są liczby , które każdy zna . Faktem jest, że przed 2019 dobrze się działo , później stagnacja i lepiej nie będzie jeżeli chodzi o miejsca pracy. Już powstały.
dyletanci (2020-01-26 23:47) 15 6   |   zgłoś do usunięcia
Widzę, że ślepe głąby w natarciu. Próbują wmówić ludziom, że poprzednik nic nie robił chociaż robił bardzo dużo i że ten robi dużo chociaż robi bardzo mało.
Kk (2020-01-27 07:04) 11 12   |   zgłoś do usunięcia
Każdy te liczby zna oprócz Ciebie bo gadasz głupoty że 600 osób zatrudnialy zakłady mięsne i lukbut. W tym momencie każdy mieszkaniec miasta z Ciebie się śmieje. Ty naprawdę myślisz że ludzie w Łukowie są tak głupi że uwierzą w Twoje kłamstwa? W Łukowie od kilkudziesięciu lat nie jest super a miasto wyludnia się. Łuków ma największą liczbę urodzin w całym województwie lubelskim a ludzie uciekają stąd. Uciekają stąd bo tak tutaj jest super. Tyle miejsc pracy powstaje, takie tanie mieszkania są. Wiesz że kupić mieszkanie w Siedlcach to tak około 50tys taniej? Tak jakiś czas temu było. Jakie masz tam możliwości znalezienia pracy a jakie tutaj. Tak nasi rządzący dbają. Łuków od dawna jest w stagnacji a to że ładniej wygląda bo parę ulic jest to nic nie daje. Nawet do kina ludzie wola jechać do Siedlec. Dlatego uważam że żaden burmistrz nic nie zrobił ani nic nie zrobi w kierunku zatrzymania mieszkańców w Łukowie. Żeby zatrzymać trzeba przynajmniej zapewnić tanie mieszkania i nowe stanowiska pracy. To że jest zalew w którym wody nie ma i kilka nowych dróg nic nie pomoże. Najważniejsza droga dla Łukowa czyli do Siedlec od kilkunastu lat nie może być zrobiona. Jak taki super był poprzedni to dlaczego przegrał tak jak i inni? Ludzie zobaczyli że nic konkretnego nie robi. Jakos wójt ponad 30 lat potrafił się utrzymać.
To już wręcz manifest ..... (2020-01-27 09:52) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
.....niż odnoszenie się do argumentów , z ciebie się też śmiejemy. Mieszasz, plączesz ,gotowe formułki prasowe przepisujesz. Czepiasz się liczb , które są w tym momencie , w tych problemach najmniej istotne . No chyba , że chcesz powrotu do PRL .To ja z tobą nie gadam. Cha , cha , cha , hi , hi , hi , ha , ha, ha . Łobłend .
K (2020-01-27 10:45) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Nie regulki tylko fakty ale Ty za głupi żeby zrozumieć bo lepiej krzyknąć Łuków się nie rozwija stagnacja i tyle. Dla was liczy się portfel napchac a do tego dojść po trupach.
Fakty tak po faktach.... (2020-01-27 21:05) 12 11   |   zgłoś do usunięcia
.....jak piszesz ? Łuków się rozwija? Łuków nie w stagnacji ? Ktoś napycha portfel ? Ktoś po trupach? Może tych z szafy ci chodzi? No taki precyzyjny jesteś , danymi ,liczbami operujesz to dokształć mnie i odpowiedz na te pytania . Zlitujj się nad nami obserwatorami racjonalnymi racjonalistami wiernymi Pisowi.
Ciężko to idzie (2020-01-27 21:59) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie ten rozwój? Jedna ulica jakieś 600 metrów, jeden chodnik na Poważu może z 800? Coś przeoczyłem?
Op (2020-01-27 22:18) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Starosta może ujawni dochody o jakie pyta się gazeta. Co to starosta ważniejszy niż wyrok sądu WSA? Co jakieś ma do ukrycia premie dla swoich?