Dziś są imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

dodane: 09-12-2019 07:30   |   wyświetleń: 4350

Przez rok burmistrz dał pracę 13 osobom. Poprzednik zatrudniał więcej

Radni pytają o zatrudnienie w magistracie
Przez rok burmistrz dał pracę 13 osobom. Poprzednik zatrudniał więcej 

ŁUKÓW Leonard Baranowski i Robert Dołęga z PiS złożyli interpelację, w której pytali o poziom zatrudnienia w Urzędzie Miasta. Z odpowiedzi, którą otrzymali radni wynika, że w listopadzie 2018 roku w magistracie pracowało 119 osób. To początki urzędowania burmistrza Piotra Płudowskiego. Rok później (15 listopada 2019) w urzędzie zatrudnionych było 123 osoby. Jak wynika z informacji przekazanej nam przez Roberta Dołęgę za rządów Piotra Płudowskiego pracę w urzędzie znalazło 13 nowych osób. Są to: zastępca burmistrza (1 osoba), 1 osoba na wolne stanowisko kierownicze "w związku ze zmianami Regulaminu Organizacyjnego", 4 osoby zatrudnione na wolne stanowiska urzędnicze w związku z odejściami na emeryturę i przesunięciami "starych" pracowników na inne stanowiska. Kolejne 5 osób dostało się do pracy na zastępstwo. 1 osoba pracuje na nowo utworzonym stanowisku i 1 została zatrudniona po odbytym stażu.

Radnych klubu PiS kontruje Łukasz Bober z Alternatywy dla Łukowa. On z kolei zapytał o politykę kadrową poprzednika Piotra Płudowskiego. Z odpowiedzi na tę interpelację wynika, że Dariusz Szustek zatrudniał głównie na stanowiska pomocy administracyjnej (nie ma potrzeby organizowania konkursu) kolejno: w 2010 r - 1 osobę, 2011 - 7, 2012 - 6, 2013 - 6, 2014 - 7, 2015 -9, 2016 - 13 osób, 2017 - 15 osób (w tym 2 na zastępstwo), 2018 - 19 (w tym 2 na zastępstwo)

Odpowiedź na interpelację radnych Leonarda Baranowskiego i Roberta Dołęgi



Odpowiedź na interpelację radnego Łukasza Bobera 

Komentowane

Marian Janusz Heinrich Paździoch Gottlieb von Biberstein (2019-12-09 07:52) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Niech burmistrz da pracę mojemu sąsiadowi Ferdynandowi Kiepskiemu bo tylko siedzi cały dzień dupą na fotelu bezczynnie a wieczorami upija się do nieprzytomnosci z ocieżałym umysłowo Arnoldem Boczkiem i rzuca butlami przez okno albo zanieczyszcza fizjologicznie plac zabaw dziecinnych.
Marian Janusz Heinrich Paździoch Gottlieb von Biberstein (2019-12-09 07:54) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Niech burmistrz da pracę mojemu sąsiadowi Ferdynandowi Kiepskiemu bo tylko siedzi cały dzień dupą na fotelu bezczynnie a wieczorami upija się do nieprzytomnosci z ocieżałym umysłowo Arnoldem Boczkiem i rzuca butlami przez okno albo zanieczyszcza fizjologicznie plac zabaw dziecinnych.
SENEKA (2019-12-09 08:07) 27 9   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski nie miał sie porównnywać na zasadzie ,,on zatrudnił wiecej'. Płudowski w ogóle nie miał być porównywany bo miał być inny... no miał być... miał...
Seba (2019-12-09 08:50) 18 5   |   zgłoś do usunięcia
Pegon niech doprowadzi do referendum o odwołanie burmistrza i rady miasta. Wtedy odpowiednio mieszkańcy zagłosują. Przejrzeli na oczy!
Lukowiak (2019-12-09 09:07) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Ile zarabia taka pomoc ?
Karyna (2019-12-09 09:07) 21 10   |   zgłoś do usunięcia
Odwołanie rady jak najbardziej tak. Dołęga, Baranowski i Gałach - aut. Już lepszy Tomasiak był, niż te całe trio. Zmienić radę!!
asan (2019-12-09 09:13) 10 10   |   zgłoś do usunięcia
burmistrz Płudowski daje pracę - myslę, że swoim zmniejsza bezrobocie. jak popatrzeć po nazwiskach to widać ciekawe zbieżności!!!
czekałem na asana (2019-12-09 09:28) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
I się doczekałem
Azor (2019-12-09 09:34) 29 7   |   zgłoś do usunięcia
Dał pracę to dał. To napewno "przypadek" ze zatrudnienia dotyczy np dwóch dziennikarzy przychylnych władzy.
Mieszkaniec (2019-12-09 09:40) 25 9   |   zgłoś do usunięcia
Radny Bober to coś powie na sesji rady miasta? Nie wiem może chociaż w interpelacji by otworzyć okno bo duszno. Bo tak narazie wszyscy się wypowiadają a radny siedzi jakiś smutny
wyborca (2019-12-09 10:01) 19 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak zwykle kontra radnego bez sensu.Jeden w ciagu roku zatrudnil 13 osob a drugi w ciągu kilku lat .Panie radny jakie pan szkoły konczył.Jeszcze nic madrego pan nie powiedzial.Szkoda tylko było na pana głosowac Mów pan co teraz a nie co wczoraj.
... (2019-12-09 11:32) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Skoro pracowało 119 osób a teraz jest ich 123 to zatrudniono 4 osoby a nie 13! Tytuł mówi zupełnie co innego.
Paniusia (2019-12-09 11:32) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
Ja to bym wolała pracować jako prostytutka niż w urzędzie najniższa krajowa i jakie wymagania mają większe niż w agencji towarzyskiej.
hahahaha (2019-12-09 11:42) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
widocznie na najwyzszych
Uciekłem z Ukowa (2019-12-09 12:45) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Łuków i te jego śmieszne problemy gdzie porównanie jest liczby zatrudnionych w UM gdzie każdy musi ich utrzymywać bo to budrzetowka. W tym mieście nie ma żadnych sensownych miejsc pracy dla mlodych ludzi po studiach a w szczególności technicznych. Każdy musi stąd uciekać bo żadna władza nie jest nic w stanie zrobić.
Xxxc (2019-12-09 12:57) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Bo Luków to jak wiocha zabita deskami gdzie nie pójść to śmierdzi dziadem i Pałka policyjna. A urzędy pracy i Urzędy skarbowy to zatrudniły babki na emeryturze pierdza w stolek i wymachuja marchewka dla dorosłych. I niektóre urzędniki są nawiedzone jak cholera same dziwaki
Jolka (2019-12-09 13:50) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Tu nie chodzi ile i kogo zatrudnił pan Burmistrz. Chodzi o to że miało byc transparentnie , przejrzyscie inaczej ba nawet w ogóle miało tego nie być A jednak jest tak samo...:( panie Butmistrzu nie powielaj pan błedów poprzednika nie idz tą drogą !
X (2019-12-09 14:29) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Moze pokusi sie ktoś i założy partię dla Alternatywy i Pisu , Przymierza ? Taki Łukowski Ruch Odrodzenia ! Łuków potrzebuje dobrego managera i mądrej zmiany
wyborca (2019-12-09 15:07) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem czy madry się znajdzie.Tu trzeba człowieka nie tylko madrego uczciwego ,ale trzeba człowieka ,ktory nie jest pazerny nie tylko na władzę ale i na kase.Jak sie okazało nowa ekipa pokazała wyborcom swoja uczciwośc.Teraz całe jeszcze cztery lata będziemy musieli się z nia zmagac.Jest to bardzo złe ,ze dostają dośc wysokie diety radni ,a włodarze wysokie pobory.Dieta powinna byc wypłacana za kazde posiedzenie na poczciwy obiad tak jak delegacja.
Karyna zw. pegonka (2019-12-09 15:25) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Baw się, baw. Ludzie widzą i fotki robią.
(Ł) (2019-12-09 15:34) 12 5   |   zgłoś do usunięcia
po pierwsze uczciwość
Mg (2019-12-09 16:36) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
Żądło jestem w urzędzie , ale urzad dużo lepiej dzjała dzięki modernizacji kolejek przy rejestracji samochodów. Kiedyś to była jakaś masakra (kolejka 2 tygodnie)
Brawo! (2019-12-09 18:46) 12 6   |   zgłoś do usunięcia
Wychodzi na to, że ten przez rok zatrudnił tyleosób co tamten przez parę lat.
Mieszko (2019-12-09 23:24) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz miasta ma Suflera? Bo Pan były dziennikarz i na spotkania z nim chodził i na wycieczki zagraniczne jeździł. To tak jak kiedyś u Bronka K była suflerka
Ma Mieszko ma (2019-12-10 00:26) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
O tam więcej jest suflerów. Nie tylko były ale i nadal czynny tam często radzi a że kiepsko radzi to mamy takie efekty.
To może ja zaliczę? (2019-12-10 11:19) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Były niedojszły zatrudnił więc 87 osób. Toż to normalnie szok! W dodatku na takie stanowiska na które nie trzeba ogłaszać konkursów. Czyżby kumoterstwo?
Lukowiak (2019-12-10 11:29) 11 8   |   zgłoś do usunięcia
Szok ze teraźniejszy i ten co doszedł robi tak samo . A miało byc inaczej Uczciwość
asan (2019-12-10 13:02) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
o ile wzrosną opłaty za odbiór odpadów? ilu urzędników zajmuję się odpadami? ulu pracowników biurowych zajmujesię odpadami w puiku?
dddddddddd (2019-12-10 13:22) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
teraźniejszy 13 roczni x 5 lat kadencji wyjdzie 65 niezła armia urzędników
KoniecKpinZNasMieszkancow (2019-12-10 18:11) 18 14   |   zgłoś do usunięcia
Potulny BARAN to niech złoży interpelację z zapytaniem czy zatrudniony nie tak dawno członek jego rodziny dostanie podwyżkę od ŁOszustka :D a Waćpan Ciołega się wdzięczy za M4 które już ma cała family. To jest śmieszne kiedy czyta się takie artykuły, Panowie radni przypominam że wybrali Was mieszkańcy i jesteście ich głosem a nie załatwiacie swoje prywatne interesy kąsając obecnego burmistrza na polecenie Myśliwego, Radni albo do Roboty a jak nie to OUT
wyborca (2019-12-10 19:25) 11 6   |   zgłoś do usunięcia
I wice wersa do solidnej pracy a nie do podwyżek i usadzania swoich na stołkach.
KoniecKpinZNasMieszkancow (2019-12-10 20:11) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Do "wyborca" Oczywiście, tak więc do działania niech biorą się obie strony. Dlatego też o nie chodzi tutaj o licytacje bo ten zatrudnia tyle osób a tamten tyle, tak dzieje się w całej Polsce.! Już zrezygnowałem z ogladania Telewizji TVP i tej propagandy więc NieChce też zrezygnować z bycia mieszkańcem naszego Miasta
asan (2019-12-10 22:18) 9 5   |   zgłoś do usunięcia
o ile wzrosną opłaty za odbiór odpadów? ilu urzędników zajmuję się odpadami? ulu pracowników biurowych zajmujesię odpadami w puiku?
asan (2019-12-10 22:40) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
Kiedy asan dostanie pismo z sądu? Ile czeka go miesięcy odsiadki? Czy odszczeka swoje pomówienia?
qw (2019-12-11 07:34) 7 10   |   zgłoś do usunięcia
no i co ucichli ci co mówili że płudowski zatrudnia swoich ? Dołega zarzucał że zatrudnił 13 osób a poprzednik zatrudnił jak dobrze policzyłem 83 osoby w samym urzędzie miasta a doliczyć tych co są w innych spółkach czy szkołach zatrudnieni to ile ich ?
Jolka (2019-12-11 07:42) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
obroncy byłego jesteście na bardzo niskim poziomie intelektualnych że masakra. Brak wam argumentów brak merytorycznej dyskusji jak sławnemu trio radnych w kółko atakujących . To trio nie zdaje sobie sprawy że to ich ostatnia kadencja bo po tych ich występkach na sesji nikt na nich nie zagłosuje bo ja dobrze słyszę co wyborcy na ulicy mówią . Jolka Twój poziom argumentów to dno i 2 metry mułu . Atakowałaś że Płudowski zatrudnia swoich a gry pokazali że płudowski zatrudnił 4 osoby a poprzednik ponad 80 to nie wiedziałaś jakiego użyć argumentu to że miało być inaczej. Haha argumetny jak wypowiedzi radnych z trio beznadziejny bez poparcia w czymkolwiek. Jak widzisz prace burmistrza który ma zastępce sekretarza z wrogiej opcji ? Widać jak wrodzy radni atakują jak wściekli aby tylko ugryźć nawet gadając głupoty które robią z nich pośmiewisko . Przed 20 lat nie widziałem takiego cyrku w radzie . Jolka idz poszukaj rozumu i dopiero dołącz do dyskusji bo całe miasto patrzy na Twoje głupie teksty a sporo osób wie kim jesteś w realu i śmieją sie z Ciebie
Pola (2019-12-11 07:57) 13 5   |   zgłoś do usunięcia
Jolka farbowana, masz na myśli, że twój guru teraz postępuje uczciwie? Popytaj urzędników, dyrektorów jednostek podległych... Zapytaj mieszkańców ul. Gospodarskiej... Zapytaj o podwyżki śmieci. Zapytaj o realizację obietnic wyborczych i ile pozyskał środków z zewnątrz. A zatrudnił 13 osób!
do qw (2019-12-11 12:21) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
San artykul mówi ile zatrudznił w ciagu roku.Jeśli to jest kłamstwo to powinno byc sprostowanie,.Śmieszny człowieku jestes i żałosny.Widocznie tak jest.Może ty kłamiesz.
Pompa bo miało nie być "kolesiostfa", a wyszło gamoniostfuuuo (2019-12-11 12:44) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Ten 3 mln, ten 1mln, a ten 5 pln... i musiał bidny załatwić w UM stanowiska za hajsy na kampanię. Okradnie jeszcze trochę, ludzie dojdą do wniosku, że dupa nie włodarz i następna kadencję spędzi w ośrodku szkolenia kierowców razem z ziomkami z urzędu. Rządzi tak samo jak uczył jeżdzić- małoprofesjonalnie. Na kolejną kadencję proponuję pana Jerzego Zabielskiego. Przynajmniej jego szkoła jazdy posiada wysoki odsetek zdawalności za 1 razem.
TAK (2019-12-11 17:18) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Takiej msciwości to jeszcze nie było.Kto nie ze mna ten przeciwko mnie.
M (2019-12-12 07:09) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Takiego msciwego człowieka zaklamanego jak Pinokio nie było. Nic to mu nie da bo już nic nie odwróci tego co się stało. Żona się poznala uciekła i większość mieszkańców też odwróciło. M
Poprzedniku (2019-12-12 07:36) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
na każdego przyjdzie czas
klasyczni hejterzy (2019-12-12 07:40) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Złośliwe komentarze to zwyczajna nagonka, taka polska zawiść i nic więcej. Tak uszczypliwie komentują zawsze miernoty, tacy, którzy niczego dobrego w życiu nie zrobili.
Zaciekawiona (2019-12-12 10:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy Redakcja może wytłumaczyć, dlaczego pod oświadczeniem Dyrektorki przedszkola Sióstr Nazaretanek zablokowała możliwość komentowania
do klasyczni hejterzy (2019-12-12 10:48) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
Najpierw napisz co ty zrobiłes pozytecznego ,a potem wyzywaj.Ten ,kto jest coś wart nigdy nie bedzie nikogo przezywal jeśli nie zna.