Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

dodane: 22-11-2019 08:34   |   wyświetleń: 4044

Radny robi MEMA. Pyta gdzie jest koalicja PiS- Przymierze?

Czwartkowe spotkanie burmistrza z radnymi w sprawie podwyżek cen za śmieci nie doszło do skutku. Nie pojawił się nikt z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej ani Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Przez "sprawy losowe" i "codzienne obowiązki"
Radny robi MEMA. Pyta gdzie jest koalicja PiS- Przymierze?  
Sprawę skomentował na portali społecznościowym radny popierającej burmistrza Piotra Płudowskiego Alternatywy dla Łukowa. Arkadiusz Pogonowski napisał: - Miałem nadzieję przytoczyć Państwu szereg merytorycznych ustaleń dotyczących ważnego obecnie i dotyczącego nas wszystkich tematu.  Po raz kolejny burmistrz zaprosił na merytoryczną dyskusję o ważnych dla mieszkańców i miasta sprawach. Niestety na umówione spotkanie, którego termin został uzgodniony w poprzedni wtorek (uzgodniony przez radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i Prawa i Sprawiedliwości) nie pofatygował się żaden przedstawiciel z powyższych ugrupowań. To jawne zakpienie z burmistrza, innych radnych oraz Miasta i mieszkańców. W mojej ocenie liderem tego całego zajścia jest nie kto inny, jak przewodniczący klubu radnych PiS Artur Gałach, który to po raz kolejny "olał" zaproszenie do rozmów w Urzędzie Miasta - komentuje Pogonowski.  


Na spotkaniu obecni byli radni Mateusz Popławski i Arkadiusz Pogonowski. Kilku radnych wcześniej usprawiedliwiało swoją nieobecność. Spośród radnych koalicji PiS – Przymierze, jak informuje radny Pogonowski, o swojej nieobecności poinformował tylko Jarosław Okliński.

"Walka z wyimaginowanym wrogiem"

Przemysław Wereszczyński, szef klubu Przymierza dla Ziemi Łukowskiej tłumaczy nieobecność swoją oraz kolegów sprawami losowymi i codziennymi obowiązkami. Jak zapewnia klub ma gotowe propozycje podwyżki cen za śmieci. Są to stawki niższe  do tych, które forsuje burmistrz. Nie padła jednak z ust Werszczyńskiego deklaracja kiedy propozycje Przymierza zostaną przedstawione. 
- Proszę nie traktować nieobecności radnych Przymierza na spotkaniu z burmistrzem jako złośliwość. Jesteśmy obecni i aktywni podczas spotkań, zwoływanych przez burmistrza, pracowników jednostek podległych i mieszkańców - dodaje Maciej Nurzyński. Przypomina, że "sprawy śmieciowe" były już omawiane a w tych rozmowach uczestniczyli członkowie klubu. 
- Zastanawia mnie jednak ton w jakim nieobecność opisuje radny Alternatywy. Po raz kolejny z natarczywością maniaka, słyszymy o niechęci i sterowaniu grupą ludzi przez reżysera z 2 piętra. Walka z wyimaginowanym wrogiem, zabiera co niektórym zbyt dużo energii, której nie starcza w innych, ważnych dla miasta sprawach. Wyborcy głosowali na wizję a przedstawia im się lokalny fanatyzm. Przed nami komisje, na których jest czas na merytoryczną dyskusję, a nie ataki w mediach społecznościowych - uważa Nurzyński. 

Łuków24 stara się uzyskać komentarze klubu PiS. 

Komentowane

Baseny DELINEK (2019-11-22 09:02) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Proszę państwa o odczytanie skrzynki mailowej...
Łuków24 (2019-11-22 09:13) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Baseny DELINEK : Zajmujemy się już tym tematem.
mieszkaniec (2019-11-22 09:21) 25 9   |   zgłoś do usunięcia
ciekawy obyczaj zapraszać radnych na spotkania. radni pracują na sesjach i komisjach i tam jest miejsce na rozmowy i ustalenia w sprawach ważnych dla miasta. radni to nie są chłopcy na posyłki dla burmistrza. kiedy on to zrozumie. i co chciał przekonywać do drenażu kieszeni mieszkańców - nigdy radni z mieszkańcami. brawo
TW Mateusz (2019-11-22 09:22) 18 4   |   zgłoś do usunięcia
Radny Pogonowski jest aktywny kiedy jest mu to na rękę. Zapytam więc ponownie. Szanowny panie Burmistrzu, panie radny Pogonowski, oraz panie z Wrocławia: - czy na tablicę była prowadzona zbiórka funduszy? - czy prawdą jest, że ewentualna zbiórka prowadzona była na konto prywatne...? - kiedy społeczeństwu zostanie udostępnione za pośrednictwem mediów elektronicznych rozliczenie zbiórki?
Jola (2019-11-22 09:23) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
skarżypyta - poskarżył się mediom że został potraktowany tak jak na to zasługuje? Żenada
997 (2019-11-22 09:24) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Zakpili z mieszkańców również radni Bober (Alternatywa) oraz radni Chudek i Lipiec. Ich też nie widzę. Czemu nie ma zastępcy Burmistrza Pana Krasuskiego? Choć jego mieszkańcy nie wybrali więc zakpil co najwyżej z Burmistrza. Nie widzę też prezesa PUiK? O śmieciach rozmawiać bez puiku?
czyt (2019-11-22 09:25) 12 4   |   zgłoś do usunięcia
takim burmistrzem i ja mogę być.od poczatku kadencji tylko JAK PODNIEŚĆ A NIE JAK UŁATWIĆ MIESZKAŃCOM .PO CO KOMU TA KOMUNIKACJA ZA TYLE KASY ROCZNIE TOŻ TO ŚMICH.
Halina (2019-11-22 09:26) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości. Oto na zdjęciu widzimy burmistrza który potrafi jednoć. Po roku wielu sie poznało i wie ze z Piotrem nie da sie rozmawiac. Zaborczy, nie podatny na argumenty i zawsze zrobi po swojemu chociazby dla zlosci. Ideał wszystkich cenzorów: dopuszczać tylko takie książki, których i tak nikt nie będzie czytał.
mieszkaniec (2019-11-22 09:26) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
bezradność bije z rozłożonych rąk - to taka alegoria funkcjonowania władzy miejskiej.
Stefan Wyszyński (2019-11-22 09:28) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
,,Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać' - wystarczy spojrzeć na zdjęcie główne.
hm (2019-11-22 09:35) 10 6   |   zgłoś do usunięcia
Nie piękny uśmiech zadawala mieszkańców,a konkretne dobre działanie .
Adam (2019-11-22 09:40) 5 8   |   zgłoś do usunięcia
W Łukowie jak w Sejmie. Coraz śmieszniej. Ale żeby chwalić się ze nikt nie chce z tobą pracować? Piotrowski i Pawłowicz ten sam poziom.
Panowie Radni (2019-11-22 10:05) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Pora podjąć decyzję. Już najwyższa pora. Po 12 miesiącach widzicie jak jest. Za darmo nie dawajcie tyle kasy za nic nie robienie...
WALDEK (2019-11-22 10:11) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
A jakież to ważne sprawy miał radny Wereszczyński i inni radni z Przymierza, że nie wzięli udziału w dyskusji na temat podwyżek opłat za śmieci, a są to bardzo ważne sprawy dla mieszkańców. Czy ci radni już zapomnieli kto ich wybrał?, czy już nie mają czasu dla mieszkańców?. Zapewne w kolejnych wyborach już nie wystartują, no bo nie będą mieli czasu na właściwe sprawowanie mandatu radnego.
Qrczak (2019-11-22 10:19) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
O komentarz proszę Kolegę o nick Smak gumy
Jeden i ten sam hejter w komentarzach! (2019-11-22 10:33) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Prawie wszystkie komentarze z jednego IP. Żal. Tak nie wykreujecie swojej rzeczywistości..
wszędzi widzi hejt! (2019-11-22 10:53) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
a żyj dalej w swojej rzeczywistości alternatywnej
Poprzedniku (2019-11-22 10:54) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie myl hejtu z krytyką. Jedyny hejt w tych komentarza był z obozu anty-Szustka w stosunku do Starosty.
hm (2019-11-22 11:01) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Rzeczywistość jaka jest widać na załaczonym obrazku.Niemoc!Bardzo żle o tobie swiadczy ten komentarz,znaczy ,że masz dojście do ip a to mi sie wydaje nie jest zgodne z prawem.Wiadomo po czyjej jestes stronie i widocznie dla ciebie jest wazniejsza kasa aniżeli sprawy mieszkanców.Proszę podac jakie są zyski z odbioru śmieci a jakie straty.Ile za szkło ile za makulature wchodzi do kasy miasta ile za plastik.Otym powinni wiedzieć mieszkańcy.Podwyżkami daleko nie zajedziecie.
Ip (2019-11-22 11:41) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Oooo czyli jest coś na rzeczy z tym jednym ip:) pamiętaj pisowski szczurze nie jesteś anonimowy :) bat się kręci
Maciuś (2019-11-22 11:55) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nikt ci tej piątki zbitej z pinokiem przed drugą turą wyborów nie zapomni i ty o tym dobrze wiesz. Ciekawe co ci obiecał i ciekawe jak czują się twoi wyborcy. Żenada
j (2019-11-22 12:58) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
ktoś mi wytłumaczy od czego jest Komisja Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej?
mruczek (2019-11-22 13:09) 3 6   |   zgłoś do usunięcia
Maciej coś jeszcze napiszesz?
podpowiadam (2019-11-22 13:52) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
komentarz do zdjęcia ,,co ja tutaj robie uuuuuu co ty tutaj robisz łaaaaa'
naiwny ten burmistrz (2019-11-22 14:31) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Naiwny burmistrz myślał, że jak postawi wodę gazowaną to zachęci radnych na spotkanie w sprawach miasta. Chcesz spotkać radnych? Czekaj na nich pod okienkiem kasy gdy przyjdą po diety
Podwyżkom mówimy nie! (2019-11-22 14:36) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Radni nie przyszli bo są przeciwni drenowaniu kieszeni mieszkańców. I o czym tu dyskutować?
Podwyżkom mówimy nie! (2019-11-22 14:46) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Radni nie przyszli bo są przeciwni drenowaniu kieszeni mieszkańców. I o czym tu dyskutować?
No proszę jakie panisko (2019-11-22 14:50) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
To jakaś szopka. Woła radnych żeby mu klepnęli podwyżki. Płudowski ty pomyśl jak mieszkańcom ulżyć a nie wyciągnąć od nich kolejną kasę.
urzędnik (2019-11-22 15:14) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
podwyżki to zafundował rząd PiS gdy podniósł opłatę środowiskową, samorządy jedynie urealniają to w cenach śmieci - no bo kto ma zapłacić? Jak zwykle ten na końcu czyli obywatel
Szczury (2019-11-22 15:21) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
Pisuarskie szczury pouciekały z Facebooka i wysrywaja się teraz "anonimowo" na lukow24. Wstydzicie sie?
jfk (2019-11-22 15:36) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz powinien wziąć przykład ze starosty: m.in.ciągle jakieś inicjatywy, pozyskiwanie środków, znamienici goście, a nie tylko śmieci, śmieci, śmieci....
Do jfk (2019-11-22 15:46) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Znamienici goście? że Pysiek?
Lolek (2019-11-22 15:46) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
O widzę jaki Pan Nurzyński tu wylewny. Szkoda że nie uczestniczył w zebraniu. Ale wiadomo koalicja ma trwać nawet kosztem miasta. Żenujący koleś , wstyd mi do dziś za glos na niego w pierwszej turze :(
Ciekawy (2019-11-22 16:54) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Bober w komisji gospodarki komunalnej a tez nie znalazł czasu na zebranie
?? (2019-11-22 17:06) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Bezradność burmistrza? Wymownie zdjęcie.
szanuj kumpla swego (2019-11-22 17:19) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy mem to ten na zdjęciu? Oj nieładnie pegonie tak kpić ze swego kumpla.
POLICJANT (2019-11-22 17:55) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Szanowny Panie Burmistrzu chce mi się renty czy możesz mi ją dać? Bo już pracować nie moga bo mam 4 dzieci i mam prostata i leki prostamoluno mi nie pomaga.. Proszę o poradą. Policjant pierwszego Stopnia. Może trzeba pogotowie tylko nie wiem jakie czy pogrzebowe cy ratunkowe. Mam telefon służbowy ale mi nie działa bo firma mi zablokowała bo wykrecilem numer na kobiety leekich obyczajów i się dopatrzyly firmy MSW i powiedziały że już mi włączy blokady na wieczność i na zawsze. Pensja mam małą więc muszę zebrać na leczenie syna bo mam niepelnistrawnego
Lato (2019-11-22 20:08) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Wszyscy macie racje
jestem z miasta (2019-11-22 22:08) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
jestem z miasta to widać słychać i czuć.OBNIŻYĆ BURMISTRZOWI PENSJE DO MINIMUM,MOŻE SAM ZREXYGNUJE.
@jestem z miasta (2019-11-22 22:42) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Chyba ze Stanina , Pysiu weź już nie pisz jak drinkujesz . Mało Ci wstydu
Dex (2019-11-22 23:12) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Może Pan burmistrz napisze jaka część pieniędzy że składki na śmieci trafia do PUik a jaka dla miasta
Alina (2019-11-23 09:11) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
A na stole butelki plastikowe...Wstyd panie Burmistrzu bo przyklad idzie z góry.
Brawo radni! (2019-11-23 09:38) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
To jest dopiero tupet! Gościu organizuje spotkanie w sprawie podwyżki opłat za śmieci, które i tak są drogie bo już raz podwyższył i dziwi się, że radni, którzy są przeciwni łupieniu mieszkańców nie przychodzą.
Zapytajcie PIS dlaczego będzie drogo !!! (2019-11-23 09:43) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Opłaty za śmieci rosą w zastraszającym tempie w całej Polsce w niektórych samorządach nawet o 150% . Burmistrz ma obecnie taki wpływ na cenę śmieci jak na pogodę, cały socjal który dał Pis musi kosztować, a skąd brać kasę sami sobie odpowieźcie. W 2015 roku wynosiła 120 zł. W 2019 roku jest to już 170 zł za tonę. A w 2020 roku ta stawka ma wynosić aż 270 zł. Do tego dochodzi zakaz składowania tzw. śmieci wysokokalorycznych - to głównie folie, opakowania wielomateriałowe, ubrania czy buty, które nie trafiają do recyklingu - prawie 40 proc. odpadów, które wytwarzamy. Według nowych przepisów nie można ich już składować, trzeba przetwarzać - efektem jest wzrost kosztów o ponad 400 proc. Firmy, które wywożą śmieci, muszą wliczyć do oferowanych stawek wszystkie koszty - w tym płace, koszt odebrania odpadów, ich przewiezienia i zagospodarowania, w szczególności recyklingu. - Ponadto każda firma odbierająca śmieci musi zainwestować w kosztowną wymianę części swego taboru - 10 proc. pojazdów musi do początku 2022 roku mieć napęd elektryczny lub gazowy, co ma przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska pyłami i ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Odpady będziemy segregować inaczej. Rozszerzenie katalogu selektywnie odbieranych odpadów o "piąty" pojemnik na bioodpady (odpady kuchenne) także musi skutkować wzrostem kosztu transportu odpadów.
mieszkaniec (2019-11-23 10:14) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Z czyjej kasy zostało utworzone korytko w PEC?Z PODWYŻEK MIESZKAŃCÓW ZA OGRZEWANIE.
Zamiast wyciągać pieniądze od mieszkańców poszukaj rozwiązania (2019-11-23 10:21) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Toż to czysta hipokryzja zwalanie nieudolności Płudowskiego na PiS. Okoliczne gminy wprowadziły podwyżki. To prawda! Po podwyżkach ceny śmieci segregowanych sięgają nawet 7 złotych. To prawda! Płudowski podwyższył na 12 i jeszcze mu mało. To też prawda!
Pisiur nie zrozumie (2019-11-23 10:45) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Oplaty za śmieci rosą w zastraszającym tempie w całej Polsce w niektórych samorządach nawet o 150% . Burmistrz ma obecnie taki wpływ na cenę śmieci jak na pogodę, cały socjal który dał Pis musi kosztować, a skąd brać kasę sami sobie odpowieźcie. W 2015 roku wynosiła 120 zł. W 2019 roku jest to już 170 zł za tonę. A w 2020 roku ta stawka ma wynosić aż 270 zł. Do tego dochodzi zakaz składowania tzw. śmieci wysokokalorycznych - to głównie folie, opakowania wielomateriałowe, ubrania czy buty, które nie trafiają do recyklingu - prawie 40 proc. odpadów, które wytwarzamy. Według nowych przepisów nie można ich już składować, trzeba przetwarzać - efektem jest wzrost kosztów o ponad 400 proc. Firmy, które wywożą śmieci, muszą wliczyć do oferowanych stawek wszystkie koszty - w tym płace, koszt odebrania odpadów, ich przewiezienia i zagospodarowania, w szczególności recyklingu. - Ponadto każda firma odbierająca śmieci musi zainwestować w kosztowną wymianę części swego taboru - 10 proc. pojazdów musi do początku 2022 roku mieć napęd elektryczny lub gazowy, co ma przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska pyłami i ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Odpady będziemy segregować inaczej. Rozszerzenie katalogu selektywnie odbieranych odpadów o "piąty" pojemnik na bioodpady (odpady kuchenne) także musi skutkować wzrostem kosztu transportu odpadów. Bójcie się bo oni dopiero zaczynają 2 kadencję maja mnóstwo podatków i miska ryżu u mateo musi się zgadzać
do poprzednika (2019-11-23 10:57) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Nierozgarnięty głupeczku! Nie wmówisz ludziom, że wójtowie potrafią sobie poradzić ze śmieciami za 7 złotych od osoby a burmistrzowi i 12 mało.
do do poprzednika - Nierozgarnięty głupeczku! (2019-11-23 11:12) 10 4   |   zgłoś do usunięcia
Pomyśl idioto zanim napiszesz . ile razy w miesiącu są wywożone śmieci w Łukowie a np. w gminie Łuków i wtedy policz koszty !
Pan Gałach nie olał.... (2019-11-23 11:33) 13 6   |   zgłoś do usunięcia
....realizuje postulaty swoich wyborców i zapewne linię programową swojej partii , ktòra zakłada , że przeciwko miastu , mieszkańcom nie bedzie paktował z kimś , kto nie szanuje ludzi , miasta i po prostu nie jest wiarygodny. Ktoś kto kłamie , stosuje politykę przeciwko mieszkañcom , drążąc ich kieszenie , zatrudniając rodzinę , rodzinę swoich wierzycieli politycznych zwalniajac jednoczešnie ludzi prawych i sprawiedliwych , fachowców , stosując intrygę , podsycając niepokoje i spory napuszczając media i redaktoröw , ktōrzy pozyskali konfitury ze stołu durmistrza . Taki ktoś a wiemy kto zacz , to oczywiście ,,uczciwo$č,, chodząca , podpierająca się Bułą , nie jest partnerem do rozmów dla radnych , dla nas. Radni sami zadbają o miasto , nerwus i nieudacznik jest im niepotrzebny. Inicjatywa ustawodawcza , uchwałodawcza , jest po stronie radnych i tylko oni obronią nas przed wšciekłym , zacofanym alternatywizmem. Brawo radni , szacunek dla Was i szacunek dla nas okazany , dziękujemy .
do cretino z poprzedniego wpusu (2019-11-23 11:35) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Sam pomyśl nierozgarnięty głupeczku, że pieniądze są i przy odrobinie wysiłku można za nie zorganizować cały system gospodarki odpadami. Trzeba tylko chcieć! Ja wiem, że wyciąganie kasy z kieszeni mieszkańców jest prostsze, niż myślenie.
Pan Gałach nie olał.... (2019-11-23 11:43) 6 8   |   zgłoś do usunięcia
Weź się Andrzej uderz w głowę mocno. Idź sobie browarka strzel a nie wysrywasz swoje mądrości po internetach. Wstyd, że taki ktoś uczy ludzkie dzieci!
Alicja (2019-11-23 13:30) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
Co zrobił burmistrz w kwestii edukacji mieszkańców dotyczącej zmniejszenia ilości smieci w domach ???? ???? Czemu w tym temacie jesteśmy na szarym koncu w stosunku do innych miast ????
qwd (2019-11-23 13:50) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
tak pis traktuje mieszkanców łukowa olewa ich sprawy specjalnie aby utrudnić działanie burmistrzowi a może Pan Ga. jak zawsze przegrałby merytoryczną dyskusje bo już nie raz tak było .
wyzwiska (2019-11-23 14:00) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
Umiecie tylko wyzywac od pisiorów,glupków, umiecie brac dużo kasę,pozować do zdjęć a co najwazniejsze NIE UMIECIE RZADZIC,za grosz samokrytyki i honoru.To rządzacy olewają mieszkańców a nie kto inny.
Szanowni Mieszkańcy Miasta Łuków (2019-11-23 14:23) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
Przyjdźmy na najbliższe sesje i wyraźmy swój sprzeciw na rządy obecnego burmistrza! Nie bądźmy obojętni, bo nadal będziemy tkwić w tym maraźmie. Szkoda naszego miasta!
Wierz dobrze , że nie piję , łukowski obszczy murku...... (2019-11-23 14:45) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
......i sam sobie strzel baranka w nowozakupioną blaszkę. I taki ktoś tu po chamsku cenzurki wystawia. A zrozumał choč co napisane? To jeszcze raz w šciankê pokoju to może coś zaskoczy. Alternatywny prymityw , nie chodź pijany po Łukowie bo film nakręcę , bez fonii bo przyzwoity jestem.
Popieram. (2019-11-23 15:11) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Dobry pomysł! Mieszkańcy miasta! Przyjdźcie na sesję i wyraźnie swój zachwyt nad podwyżkami!
Ty biuuurwa jesteś nie urzędnik..... (2019-11-23 15:53) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
......za podwyżki za śmieci zawdzięczamy Ónjjj Łefrpeiskjei a PiS z tfu platformą miał tylko dostosować naszą absorbcję i segregację śmieci. To jest wymóg europejski. Nikt nie neguję , że trzeba segregować , że ceny wzrosną . Znając zachłanność łukowskiej administracji , peowsskiej rady nadzorczej Puiku oraz alternatywistów wiemy , że będzie to bezwzględny drenaż naszych budżetów domowych . Dlatego z łupieżcami się nie rozmawia i dobrze a radni są naszymi reprezentantami i mają wykorzystać wszelkie możliwości ulg dla mieszkańców wynikających z treści unijnych nakazów. Przede wszystkim przetarg nie pod puik a do przetargu niech stanie 10 operatorów śmieci i wygra ten najtańszy. Gorzej z odbiorem jak jest teraz nie będzie. Radni z mieszkańcami !!!!! A ty po prostu nie kłam bo ci Pluto kazał.
qwd (2019-11-23 16:13) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
na sesje to nie przyszli a zasiedli na neta i szczekają już wiem czyje te głupie są komentarze tak jak na sesji i tutaj te same osoby aby Panu G okular nie spadł bo to jedyna oznaka jego mądrości
Jj (2019-11-23 18:37) 8 5   |   zgłoś do usunięcia
Brak współpracy z radnymi to trzeba się podać do dymisji. Wstydem jest iść do mediów i skarżyć się.
awd (2019-11-23 20:23) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
radni pokazuja jak liczy sie ich własny partyjny interes bo wódż kazał . Zresztą kto by miał z nich argumenty do merytorycznej dyskusji nie raz już na posiedzeniu rady pokazywali że nie umieją nawiązać rozmowy na argumenty a nie raz pokazali co niektórzy nie umieją słuchać co do nich się mówi a czytają tylko z kartki
Wyrocznia (2019-11-23 20:24) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
A może to impeachment
Nie przyszli bo są przeciwni podwyżkom! (2019-11-23 22:47) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Płudowski zgodnie z obietnicami, które składał niech obniża ceny i wtedy rozmawia z radnymi. Zapomniał już co obiecał? Po co radni mają przychodzić w sprawie podwyżek i to drastycznych?
A toście sobie burmistrza i radnego wybrali (2019-11-23 23:38) 13 3   |   zgłoś do usunięcia
Radny robi mema bo podwyżki nie ma?
Nieładnie (2019-11-24 15:31) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Panie Pogonowski czy to ze społeczeństwa chce pan zakpić atakując radnych, którzy się nie godzą na podwyżki?
q (2019-11-24 17:32) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
radny G radny D karteczek nie dostali co mają mówić i nie przyszli ? Jeśli radni są przeciw podwyżkom to powinni przyjść i podać argumenty że podwyżki są zbędne że spółka ma się dobrze i stać ją nie podwyższać cen . Dlaczego nie przyszli ? Bo nie mają żadnego argumentu na poparcie swojej racji a byliby zbombardowani argumentami popartymi dokumentami z puik jak koszta wzrosły . Zachowali się jak gówniarze za przeproszeniem i uciekli bo nie mieli czym się bronić a tak niby protest przeciw podwyżkom ale do dyskusji nie staniemy bo nie ma argumentów. Bo nie mają pomysłu skąd wziąć pieniądze żeby spółka pokryła wyższe koszty . Tak jak dziecko w szkole nic nie umie to na lekcje nie przyjdzie nic nie wie to nie przyjdzie tylko tutaj pieniądze radny bierze czy jest czy go nie ma .
DO POPRZEDNIKA (2019-11-24 17:52) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
BURMISTRZ ,ZASTEPCA ZA CO WIELKĄ KASĘ BIORA,ZA FRIKO CZY CICHY CHÓD,PO CO SZLIDO WŁADZY Z TEGO CO WIDZĘ TO DLA KASY,PRZYPOMNIJ SOBIE POD JAKIMI HASŁAMI I OBIETNICAMI SZLI.JAK BYŁ RADNYM TO CZEGO MIAL INNE ZDANIE.NIE ROBCIE Z WYBORCÓW NIEDOUCZONYCH JAK SIĘ NIE UMIE RZĄDZIC I NIE MA POPARCIA TO JEST JESZCZE HONOR
co za przewrotność (2019-11-24 18:11) 11 4   |   zgłoś do usunięcia
No proszę jak szedł do władzy to na wszystko miał pomysł i wszystko miał policzone. Teraz jak władzę ma to chce żeby go radni wyręczali i braki odpowiedzialność za jego niekompetencję.
asan (2019-11-24 22:53) 7 3   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy Łukowa sprzeciwiają się drenowaniu ich kieszeni. Burmistrz szykuje kolejne podwyżki. A gdzie te oszczędności, gdzie plan dla Łukowa. Miało być lepiej, a tu lepiej nie mówić!! Gdzie jest burmistrz Pludowski??? Od paru miesięcy widać bałagan w zbieraniu odpadów. Powinna to robić inna firma. W puiku jest za dużo urzędników. Co robi brat prezesa Mateńki? Na pewno robi koszty! Prosto jest podnieść opłaty i przerzucić na mieszkańców swoją niemoc. Widać jedno, że miasto dołuje, a szkoda.
jan (2019-11-24 22:58) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
TO prawda miasto robi krok do przodu i dwa do tyłu. KTO TAK RZĄDZI???
MISIEK (2019-11-25 10:24) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
słaby burmistrz - brak dobrego planu - kiepsko z odpadami - musi być drogo. W mieście kicha
asanie (2019-11-25 13:23) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Zapytaj lepiej, co robił ojciec Mateńków i będziesz miał odpowiedź na wszystkie wątpliwości.
@asan (2019-11-25 14:54) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Asan zabawny jesteś. A twe prawdziwe imię to Dariusz. Żałosne że tak się kompromitujesz i będąc tu gdzie jesteś komentarze klikasz. Nie pozdrawiam
qw (2019-11-25 16:50) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego Pan Gałach Pan Dołęga i reszta nie przyszła i nie powiedziała skąd wziąć pieniądze na większe koszty związane z wywozem śmieci ? Jak mają argumenty że burmistrz nie potrzebnie podnosi ceny to niech pokażą że to nie jest prawidłowe działanie . Jako radni Panie Gałach macie dostęp do finansów PUIKu bierzcie dokumentacje i pokażcie na sesji rady że burmistrz oszukuje. Pokażcie dochody PUIKu i wydatki pokażcie jak w przeciągu 5 lat wzrastały koszty i jakie to jest proste wyliczenie to w czym problem stanąć i to pokazać ? Bo nie macie argumentów ?W tym problem ? bo burmistrz ma racje ? Ja z miłą chęcią posłuchałbym kto ma racje ale nie na dyskusje słowną i wymyślone argumenty tylko na argumenty poparte bilansem ekonomicznym spółki PUIK. Proste liczenie tak jak budżet domowy .
X (2019-11-27 10:35) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
Na miejscu radnych podwyższyłbym te smieci nie na 20 zł a na 25 zł a tym co tu tak sie domagaja i krzyczą to na 30 zł A co a niech mają ! A potem patrzył na ręce czy Burmistrz dobrze gospodarzy kasą