Dziś są imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

dodane: 26-11-2019 18:34   |   wyświetleń: 4191

Rok Piotra Płudowskiego. Nadal w cieniu Szustka?

Sukcesy i porażki ostatnich 12 miesięcy burmistrza Łukowa. Mamy komentarze radnych.
Rok Piotra Płudowskiego. Nadal w cieniu Szustka? 
Łukasz Bober, Alternatywa dla Łukowa 
Burmistrz nie boi się trudnych, czasami niepopularnych, ale potrzebnych decyzji. Musi naprawiać rzeczy, które były zaniedbywane przez poprzednika.

Mariusz Chudek, Razem Ponad Podziałami Uważam, że tak kiepskiej rady miasta po 1990 roku, Łuków jeszcze nie miał. Blokująca większość realizuje hasło: "Obalić Płudowskiego i ekipę

Robert Dołęga, PiS 
Burmistrz zwiększył zatrudnienie w Urzędzie. Pozyskał tylko 600 tys. zł. środków zewnętrznych. Nie złożył w pierwszym naborze wniosku do FDS. Nie umie zjednywać sobie radnych

Przemysław Wereszczyński, PdZŁ
Był to rok nauki bycia burmistrzem dla Piotra Płudowskiego. Zobaczymy, jak wykorzysta zdobytą wiedzę.
Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Łukowskiej  

Komentowane

oj (2019-11-26 18:55) 20 9   |   zgłoś do usunięcia
Słaby to uczeń.
kto nie z partii rządzącej (2019-11-26 19:12) 15 31   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrz w porządku, ale ta rada...
Panie Burmistrzu (2019-11-26 19:17) 5 17   |   zgłoś do usunięcia
Dziękujemy za ten rok!
Moje podsumowanie (2019-11-26 19:20) 12 17   |   zgłoś do usunięcia
Obserwuję uważnie i widzę ze to bardzo odważny człowiek. Przeciwstawił się partii co rządziła wcześniej i tak jak obiecał w kampanii - nie rzadzi tylko zarządza kilkakrotnie ogladając kazda wydawaną złorówkę. Tak trztmac Panie Piotrze Płudowski.
Mieszkaniec (2019-11-26 19:21) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
To i tak cud że rok przetrzymał, ale tylko dzięki rozwadze rady. Boże miej nas w swojej opiece i chroń przed podwyżkami Płudowskiego
Yollo pion (2019-11-26 19:28) 15 13   |   zgłoś do usunięcia
Jak w cieniu szustka jak to ten szustek jak cien sie czai nie może razem że szczygłem sobie podarować że przegrał i ciągle skowyczy najpierw po wyborach nie wychodził z gabinetu tylko płakał i obmyslal plan na zemstę za to że ktoś śmiał wystartować i go pokonać tak było współpracownicy opowiadali starostwo aż huczało teraz napędza swoich koleżkow z partii żeby nie przychodzili na ważne spotkania i cieszy się z każdego rzekomego potknięcia nakreca spirale hejtu zamiast sluzyc doswiadczeniem poczciwemu człowiekowi który nabiera doświadczenia w zarzadzaniu miastem Łuków
@Mieszkaniec (2019-11-26 19:32) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Pewnie co nieco o samorzadzie wiesz i się znasz skoro piszesz tu komentarz na podsumowanie. Podwyżki są konsekwencją tego co dzieje się na wyższym szczeblu a lokalnie miasto i społki podległe na tym cierpią. Gdyby poprzednik pozostał na stanowisku również te trudne decyzje musiałby podejmować. Powołujesz się na Boga chociaż w sercu to nie masz..
... (2019-11-26 19:34) 18 6   |   zgłoś do usunięcia
Zatrudnianie, zatrudnianie, zatrudnianie... Walka, walka, walka... Podły charakter, podły charakter, podły charakter... Niekompetencja, niekompetencja, niekompetencja... Brak woli współpracy, brak woli współpracy, brak woli współpracy...
Lulek (2019-11-26 19:37) 18 6   |   zgłoś do usunięcia
Burmistrzu do roboty. Mija rok a miasto się zwija
Qrczak (2019-11-26 19:49) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pjoter w cieniu Janusza
Smutny (2019-11-26 20:15) 4 14   |   zgłoś do usunięcia
Co tu dużo deliberować "Bomba" na czele Szustkowych (Barana, Mariny Kałużyny i Troglodyty) w cieniu Pinokia, to się nie może udać :-(. Zapłacą mieszkańcy !!!
Llu (2019-11-26 20:16) 7 15   |   zgłoś do usunięcia
Pludowski jest spoko, ale rada do.zmiamy Jodełko, Rybicka, Baranowski, skwarek, dolega, ludzie ogarnijcie się zróbcie coś dla miasta A nie na przeciw wszystko bo wasz wodzu wam tak każe.. przejzyjcie na oczy
Rafi (2019-11-26 20:17) 3 10   |   zgłoś do usunięcia
Z ,,bepu' pamiętam, że uczył bardzo dobrze... także myślę, że wychowa jeszcze całą radę miasta i będzie dobrze.
Nn (2019-11-26 20:25) 19 5   |   zgłoś do usunięcia
Najważniejszy priorytet burmistrza to podwyższanie opłaty za śmieci. Nie takiego burmistrza oczekiwałem. Liczyłem, że będzie menadżerem pozyskującym środki zewnętrzne na liczne inwestycje i Łuków przyśpieszy w rozwoju. Współpraca z Radą tragedia, trzeba zmienić doradców.
Mieszkaniec (2019-11-26 20:35) 9 2   |   zgłoś do usunięcia
Nawet po wyrazie twarzy widać,że to oszust skarbowy
pytam (2019-11-26 20:41) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Cenzura ?
Sex afera (2019-11-26 21:17) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma co się podniecać zbyt za szybko bo was złapie silna prostata i silny orgazm. Każdy jest dobry i policjant jest dobry i ten z wielkim łbem jest niezły.
ranking (2019-11-26 21:22) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
zbycho, pioter, tymoszuk i długo długo nic
Grzegorz (2019-11-26 21:49) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Rok minął, a bulwar nad Krzną nadal nie skończony. Same podwyżki, dzielenie mieszkańców na tych miastowych i nie. Sami sobie wybraliście takiego nygusa.
asan (2019-11-26 21:58) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
cieeeeniutko oj cieniuuuutko burmistrzu pan rządzi albo błądzi / to lepiej pasuje / i traci Łuków za pana. Brak planu dla miasta oj kiepsko z nami będzie i nic tu nie przybędzie. Dana moja dana słabego mamy pana bo boi się własnego cienia. cieniuuuuutko oj cieniuuuutko jest i będzie głucho wszędzie.
MASZA (2019-11-26 22:01) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Pokazywanie facjaty i śmieszny uśmiech burmistrza nie wystarczy mieszkańcom grodu oj nie wystarczy.
zenek (2019-11-26 22:03) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
kiedy będzie kanalizacja na gospodarskiej
młody prawnik (2019-11-26 22:15) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
mi brakuje wielu rzeczy w mieście i nie widać poprawy - brak nowych perspektyw inwestycyjnych, słaba pozycja miasta w rankingach, mało środków zewnętrznych. Za to totalny brud i bałagan, szczególnie teraz gdy jest prawie zima;. Tu się nic nie dzieje, a ludzi zmykają z miasta.
ida (2019-11-26 22:18) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
miastu grozi paraliż sanitarny, smród z oczyszczalni jest nie do wytrzymania. nie da się tu mieszkać. Bardzo grożne są kapiące śmieciarki . jeden fetor.
Marnie... (2019-11-26 22:19) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Komunikacja i tak po roku upadnie. Milion z kasy miasta zginie ale burmistrz chce podnieść mieszkańcom opłaty za śmieci... paranoja... po co było obiecywać takie głupoty?
Gość (2019-11-26 22:23) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
Jak ja kocham tą naszą zaściankową katolicką Polskę z jednej strony pierwsze ławki w Kościele i ta skrucha przy ołtarzach a z drugiej butność, pazerność i zawiść aby tylko moje było na wierzchu. Nie ważne dobro ogółu tylko moje ma być na wierzchu. Wytrwałośći Panie Burmistrzu i szczerego otoczenia.
Exłukowianin (2019-11-26 22:33) 9 6   |   zgłoś do usunięcia
Niestety taki los Burmistrza, że jego oceniają ale to rada miasta powinna zostać oceniona. Tak tępej rady jeszcze nie było. Nie potrafią nic poza wbijaniem kija w szprychy bo były wodzu dostał kopa i ma niespełnione chore ambicje przez co buntuje swoje podnóżki - bo inaczej tych leszczy bez własnego zdania nie można nazwać. Przepraszam, że wszystkiz z rady rugam ale wiadomo, że nie o wszystkich chodzi.
✝️ (2019-11-26 22:37) 2 6   |   zgłoś do usunięcia
Jak pisze Prorok Kohelet w swojej Świętej Księdze"Jest czas zabijania i czas leczenia, czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas przygarniania i czas odrzucane, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawidzenia, czas wojny i czas pokoju "Koh 3,1-15
krak (2019-11-26 23:01) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
Czy nie uważacie, że gdyby takie osoby jak jodełko, baranowski, dołęga, gałach i jeszcze paru, poleciało z rady miasta na bruk, to miasto bardzo wiele by zyskało? Co te osoby sobą prezentują? Czy oni w ogóle posiadają trochę rozumu w swoich głowach? Czy potrafią samodzielnie myśleć i kojarzyć fakty? Około 75 % obecnej rady miasta powinno wylecieć z niej na zbity pysk!!! Dlaczego żaden portal lokalny nie przedstawi jasno ile sztucznych stanowisk w spółkach miejskich powstało aby wepchnąć tam swoich zauszników? Czego boją się dziennikarze i administratorzy?
Tu nie ma czego podsumowywać. (2019-11-27 00:16) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Kiepściutko ten rok. Mizeria, cienizna i drożyzna.
pkp (2019-11-27 06:23) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
taki łukowski trzaskowski jegoz jedyna zaleta dizkei której wygrał to nienawiść do pis
2018 (2019-11-27 07:31) 1 5   |   zgłoś do usunięcia
Wiele mówi się o tym jak to ludzie z innych miast do nas przyjeżdżają na basen czy zobaczyć zalew. Tak jakby Łukowiacy nie jeździli do radzyńskiego aquaparku, siedleckiego kina (w Łukowie siedzenia niewygodne strasznie), na mecz do Siedlec na lepszy stadion i dla wyższego poziomu piłkarskiego. Każde miasto pokroju Łukowa ma coś, czego nie mają inne i odwrotnie. Nie popadajmy w samozachwyt i nie spoczywajmy na laurach, bo się niczym wielkim nie wyróżniamy. Wymagajmy. To co zrobił Piotr Płudowski w kontekście rozwoju okolicznych miast jest koniecznością, a nie czymś ekstra i wartością dodaną. My chcemy się równać z takimi gminami jak Adamów, Krzywda czy może jednak chcemy rywalizować z Siedlcami i Białą Podlaską? Z całym szacunkiem dla dwóch wymienionych gmin, bo generują one większe nakłady inwestycyjne w przeliczeniu na mieszkańca, niż Łuków. (lata 2015-2017, Dane GUS)
@poprzedniku... (2019-11-27 07:36) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
poprzedniku... kiedyś może i pozyskiwaliśmy tyle co te dwie gminy, jednak po roku rzadów PP pradopodobnie łącznie pozyskaly one wiecej na FDS niż Łuków... tak ma sie w praktyce kampania do realiów...
młody (2019-11-27 08:00) 5 1   |   zgłoś do usunięcia
mi brakuje wielu rzeczy w mieście i nie widać poprawy - brak nowych perspektyw inwestycyjnych, słaba pozycja miasta w rankingach, mało środków zewnętrznych. Za to totalny brud i bałagan, szczególnie teraz gdy jest prawie zima;. Tu się nic nie dzieje, a ludzi zmykają z miasta.
Kaśka (2019-11-27 08:17) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
ze smutkiem patrze na moje miasto od wielu miesięcy posępne jak za angielską mgłą. Coś nie wychodzi, coś wręcz hamuje cofa moje miasto do tyłu. Tu są ludzie prawie 30 tysięcy i co mamy się poddać. Marny to czas dla łukowa. Od roku jest nowy burmistrz - już nie taki nowy - sporo zepsuł mało rzeczy idzie jak trzeba. Brakuje rozsądku , wiedzy, pomysłu. Ten człowiek próbuje powielać coś tam, ale to nie wychodzi. Szkoda mojego miasta.
Do Kaśka (2019-11-27 08:31) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Sorry „Kaśka” , ale czy ty się z choinki urwałaś ? Czy rok temu to była kraina mlekiem i miodem płynąca ? Od lat w Łukowie nic się nie dzieje, powoli staje się miastem ludzi starszych, młodzi wyjeżdżają. Co tutaj niby zostało zaprzepaszczone, co przerwane? Jest jak jest. Jesteśmy pipidówą do której nie da się dojechać porządną drogą. Na totalnym uboczu, kisimy się we własnym sosie, a osoby na stanowiskach prawie rangę bogów mają. Gdzie tu mowa o służbie dla lokalnej społeczności? Wykonywanie obowiązków urasta do rangi bohaterstwa.
asan (2019-11-27 08:36) 0 4   |   zgłoś do usunięcia
Pan Płudowski to super burmistrz, bardzo mnie się on podoba.
Prośba (2019-11-27 08:49) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Proszę merytorycznie. Bo wpis mnie sie podoba nic nie znaczy. :)
hm (2019-11-27 09:03) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
Wypowiedzi radnych są żenujące.Nie dziwi mnie prostacka pierwsza wypowiedż ale druga mocno .Trzeciej nawet nie trzeba komentowac.Za co przez rok rządzacy brali duża kase..
do prośba (2019-11-27 09:13) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
A wpis, że miasto się cofa i wszystko jest zaprzepaszczane coś znaczy? Proszę merytorycznie.
czyt (2019-11-27 09:14) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Panie burmistrz KIEDY TU WOGÓLE COŚ BĘDZIE. podnieść to lub tamto każdy potrafi, takim burmistrzem to każdy może być.
Wyborca (2019-11-27 09:21) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Dobrze oceniam pączki
ro bałaganu (2019-11-27 09:54) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
To był rok walki z łukowskim pisem bo teraz my .
asan (2019-11-27 11:32) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
a ja jestem pewny ,że Pludowski jako burmistrz słabo sobie radzi
baba 60 (2019-11-27 14:04) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
taką radę wybrali mieszkańcy. to świadczy o wyborcach kim są.w radzie llu wybrali llu.
chlop70 (2019-11-27 14:23) 0 2   |   zgłoś do usunięcia
takiego burmistrza wybrali mieszkańcy. to świadczy o wyborcach kim są.w urzedzie llu wybrali llu.
luk (2019-11-27 16:26) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
Najgorszy burmistrz po 89r.
luk2 (2019-11-27 16:31) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
a burmistrz w kampanii mówił że ma pomysł na miasto i co? aha ten pomysł to podwyżki? jak był radnym to o 16 groszy szaty darł jak Rejtan a teraz 100% podwyżki to konieczność? radni bierzcie przykład z Płudowskiego i rwijcie szaty przeciw podwyżkom, to ja mieszkaniec wam mówię i proszę
Prawda (2019-11-27 18:28) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Najgorszy burmistrz z dotychczasowych
llu (2019-11-27 19:12) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
po pierwsze uczciwość he he he
Lidia (2019-11-27 20:50) 8 2   |   zgłoś do usunięcia
Po roku szału nie ma . Sam projekt i budowa placu Narutowicza będą teraz dwukrotnie droższe. Ale tak to jest jak się chce coś na siłę udowadniać tylko komu ? . Zalew Szustkowy sìę robi . Burmistrza są parkomaty i bramka na basenach plus dzielenie ludzi ( karta mieszkańca) i wszechobecna PODWYŻKA za baseny i za wypożyczenie sprzetu na Zalewie rownież.
Brawo! (2019-11-27 21:13) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
No i co Płudowski? Nie dali radni wyciągnąć kasy z kieszeni podatnika?
asan (2019-11-27 22:44) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
najgorsze jest to,że człowiek nie umie rozmawiać, współpracować. Naiwni sądzili, że sztandarowe hasło tylko uczciwość będzie żyło. Tak żyło do wyborów i zdechło.
@asan (2019-11-27 23:02) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Darek żałosnyś. Ile razy trzeba Ci powtarzać. Choć na fb, popajacujesz a i wiecej ludzi poczyta :)
Do. Asan (2019-11-28 07:30) 4 5   |   zgłoś do usunięcia
Pludowski nie umie rozmawiać? Jak oglądałem sesje to widzę że radni nie umieją rozmawiać. Pludowski przygotowany na sesję przychodzi a radny B. wstaje i mówi że coś jest tak bo na ulicy z jakimś Panem gadał i tak mówił. Pan radny D wstaje i mówi nie rezygnujmy z remontu hali w 2 a przed chwilą Pludowski mówił że nie rezygnują remont będzie jak znajdą drugiego projektanta. To kto nie umie rozmawiać? Radni zamiast siąść i poczytać przepisy ustawy i przygotować się do sesji to oni plotek z ulicy słuchają. Słuchać nie potrafią. Mnie nie obchodzi kto jest burmistrzem czy P. S. czy P. P. ale denerwowalo mnie zawsze jak ludzie którzy biorą pieniądze przychodzą na sesję i nie wiedzą co się dzieje. Mają dostęp do umów projektów do rachunków wydatków i innych dokumentów a większość nawet nie miała ochoty zajrzeć i siedzą na sesji nie odzywaj się bo nie wiedzą co się dzieje albo jak się odezwą to gadają głupoty.
TAK (2019-11-28 08:31) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
PRZYCHODZI PRZYGOTOWANY NA WPROWADZENIE PODWYŻEK I TLE MA DO POWIEDZENIA..RADNI SLUCHAJA SWOICH WYBORCÓW A NIE PLOTEK.PRZYPOMNIJ SOBIE CZASY JAK BYŁ RADNYM CZY BYŁ PRZYGOTOWANY.
Mieszkaniec (2019-11-28 09:49) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Zdjęcie z fotki, Za smieci 2x więcej i co mi zrobicie?
Olo (2019-11-28 12:05) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak środki zewnętrzne będą to się zrobi i plac i boisko i wszysko... Wiec czekamy na ten przypływ gotówki oby Łuków nie ominął
psotnick (2019-11-28 12:20) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
Dolega to z kartki recytował swoją wypowiedz a Wereszczynski niech lepiej powie jak zdanie zmienił w ciagu 24 godzin odnosnie koalicji.....
Mieszkaniec z kartą (2019-11-28 16:13) 4 1   |   zgłoś do usunięcia
A ta karta mieszkańca to , na co nam potrzebna ? Kupe kasy na nie poszlo plus kasa na projekt .Lezy i kurz zbiera . Mozecie mi powiedzieć do czego ją używacie???
jak po roku? (2019-11-28 17:38) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
No nic mu nie wychodzi. Za co się weźmie to spartoli. Aj zapomniałem. Włosy mu wyszły.
awd (2019-11-30 15:44) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Dlaczego radni są nie przygotowani do sesji ? Dlaczego radni nawet nie umieją słuchać z zrozumieniem ?
dobry tytuł (2019-12-01 11:29) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Oj w cieniu i długo jeszcze.
asan (2019-12-01 16:51) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
i nigdy z tego cienia nie wyjdzie.
Zapłacę (2019-12-02 11:35) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
ale obiecajcie, że tej facjaty na fotkach nie będzie. Albo chociaż róbcie z dalszej perspektywy...