Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

dodane: 03-04-2020 07:54   |   wyświetleń: 6647

SANEPID: Konieczna dezynfekcja klatek schodowych i domofonów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie wydał wytyczne dla administratorów bloków. Znamy rekomendacje.
SANEPID: Konieczna dezynfekcja klatek schodowych i domofonów  

Wytyczne PSSE w Łukowie zostały opracowane na prośbę burmistrza ŁPiotra Płudowskiego i w odpowiedzi na pytania mieszkańców o sposoby postępowania w kryzysowej sytuacji przez administracje wspólnot bądź Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W obecnej sytuacji epidemicznej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie rekomenduje:

 • załatwianie spraw z administracją bez osobistego kontaktu, kontakt zdalny za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie;
 • regulowanie comiesięcznych opłat mieszkaniowych drogą elektroniczną;
 • odwołanie zebrań rady mieszkaniowej;
 • zawieszenie prac remontowych i kontrolnych w mieszkaniach, odczyt liczników wody powinien być zgłaszany przez właścicieli telefonicznie kub drogą elektroniczną;
 • zorganizowanie pracy zmianowej lub zdalnej w celu ograniczenia szerzenia się zakażeń;
 • stworzenie systemu samopomocy sąsiedzkiej w zakresie pomocy osobom starszym i potrzebującym polegającej na dostarczeniu artykułów spożywczych, leków itp.;
 • wietrzenie klatek schodowych;
 • dezynfekcję min. 2 razy dziennie elementów należących do powierzchni wspólnych, tj. klamek, włączników świateł, poręczy, przycisków do wind, paneli sterujących domofonów, itd.;
 • mycie klatek schodowych powinno się odbywać z użyciem środków dezynfekujących na bazie alkoholu (min. 60%);
 • Zaopatrzenie pracowników w środki ochrony osobistej: maseczek i rękawiczek jednorazowych;

PSSE w Łukowie informuje, że konserwatorzy administracji osiedli powinni realizować zlecenia polegające na usuwaniu awarii bezpośrednio zagrażających zdrowiu, życiu lub mieniu. Jeżeli wizyta konserwatora jest niezbędna, administracja spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej, a także sami konserwatorzy powinni:

 • poprosić lokatorów o staranne przewietrzenie lokalu przed wizytą;
 • poprosić lokatorów o zdezynfekowanie klamek drzwi wejściowych i w lokalu przed wizytą;
 • przestrzegać zasad bezpiecznej odległości (min. 1,5 - 2 m) od osób zamieszkujących lokal;
 • założyć rękawiczki jednorazowe podczas wykonywania czynności i wyrzucić je po odbytej wizycie do kosza na odpady;
 • umyć ręce wodą z mydłem lub je zdezynfekować środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).

Natomiast mieszkańcy lokali w budynkach wielorodzinnych powinni na co dzień:

 • unikać dotykania poręczy schodów, na których mogą znajdować się wirusy;
 • unikać dotykania okolic twarzy dłońmi, które dotykały wcześniej klamki lub domofon;
 • często myć ręce;
 • zaprzestać witania się z sąsiadami przez uścisk dłoni;
 • zachować bezpieczną odległość (min. 1,5 - 2 m);
 • unikać gromadzenia się we wspólnych częściach bloku (np. na klatkach schodowych);
 • rezygnować ze spotkań przed blokiem.

Komentowane

Leh (2020-04-03 09:24) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Powinni zadbać o to administratorzy budynków.
Koneser (2020-04-03 09:38) 13 21   |   zgłoś do usunięcia
Mycie klatek alkoholem ! Ile potrzeba na to środków . Z wszystkich Orlenów w powiecie wystarczy na ten duży blok . A kto za to zapłaci przy tych cenach ? Dwa razy dziennie ! Kto ma to robić .
wujek dobra rada (2020-04-03 10:07) 14 21   |   zgłoś do usunięcia
to tylko rekomendacje a nie przymusowe zarzadzenie, pisz pismo do prezesa, zbierz podpisy od sasiadow, ze nie zyczycie sobie dezynfekcji klatki i ciesz sie dotychczasowymi kosztami
Mietek (2020-04-03 11:46) 18 20   |   zgłoś do usunięcia
Mało pracowników w spółdzielni.... Siedzą na tyłkach w garażu i biurach zbijają bąki. Od czasów komuny się tam nic nie zmieniło Zaraz nie bądą mieli co robić bo mieszkańcy wezmą sprawy w swoje ręce i wypiepszą tą całą śmietanke kolesiosko rodzinną.
ze wszystkimi (2020-04-03 14:32) 22 19   |   zgłoś do usunięcia
Powinni już zrobić to miesiąc temu!!! Obudził się Sanepid wraz z burmistrzem z letargu. Dopiero jak zaczęli mieszkańcy miasta o tym pisać to w końcu się za to zabrali. To oni nie wiedzą, że to podstawa by wirus się bardziej nie rozprzestrzeniał? Za co oni biorą pieniądze???!!! Przecież to do ich zadań należy!!!!
olo (2020-04-03 15:24) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
No to zabierać się za dezynfekcję a nie pisać pisma . Liczę ,że od poniedziałku wszystko przerodzi w czyn
Mieszkaniec (2020-04-03 15:35) 10 18   |   zgłoś do usunięcia
Kto za to zapłaci ? Za ten i inne luksusy płacimy co miesiąc czynsze, które ciągle wzrastają a standard stale na poziomie Alternatywy 4.. Czekamy na poczynania szanownej spółdzielni w sprawie dezynfekcji.
Mietek (2020-04-03 16:57) 12 13   |   zgłoś do usunięcia
Mieszkańcy na początek winni wyprowadzić wszystkich pracowników na taczkach. Po czym zabrać się za dezynfekcje predko. Będą na bezrobociu to wtedy pomyślą o trzeba było uczciwie pracować a nie siedzieć na rejonie z fajkiem
Do mieszkańca (2020-04-03 18:42) 9 7   |   zgłoś do usunięcia
Masz rację w pełni cię popieram zasrańcu
Lokator (2020-04-04 07:12) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Wkońcu bardzo słuszne uwagi a nie tylko co roku po przemalowaniu klatki schodowej czynsz w górę
Mo (2020-04-04 09:14) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Moze by pootwierać klatki zeby sie wirus wietrzył i nietrzeba by dotykać domofonu czy to tskie trudne?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego
Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego Dzisiaj 1 czerwca w katedrze siedleckiej łukowianin ks. Grzegorz Suchodolski przyjął święcenia biskupie.
Z PROMILAMI I PONAD 100 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Z PROMILAMI I PONAD 100 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 44-latek z małopolski
Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące
Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 20-latek z gminy Wojcieszków. Młody mężczyzna napadł na sklep. Grożąc ekspedientce nożem ukradł pieniądze, którymi później płacił za narkotyki.
Spektakl z okazji Dnia Dziecka (ZAPOWIEDŹ)
Spektakl z okazji Dnia Dziecka (ZAPOWIEDŹ) Tym razem w Ł'OK LIVE zapraszamy na spektakl nagrany specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Będzie to przedstawienia "Bajki... dla niegrzecznych dzieci" Według "Złotej różdźki" Henrich'a Hoffmann'a
Dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego
Dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w katedrze siedleckiej.
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w ...
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie POWIAT Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem LGD Razem realizowało projekt Geocachingowy szlak walki i oręża. W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych.
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (AKTUALIZACJA)
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (AKTUALIZACJA) Mandat i punkty karne ? to konsekwencje z jakimi spotkał się 34-latek kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością ?wypadł? z drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i stojący w pobliżu dom. Na szczęście poza niegroźnymi urazami jakich doznał kierujący nikt więcej nie ucierpiał.
Dzień Dziecka z bohaterami bajek
Dzień Dziecka z bohaterami bajek ADAMÓW W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie przygotowuje moc atrakcji dla dzieci. Niestety nie będzie ich aż tak wiele jak na organizowanych dotychczas Dniach Rodziny, jednak organizatorzy mają nadzieję, że to co zaplanowali sprawi radość dzieciom.
Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić ...
Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić tylko strażacy SEROKOMLA Gminny Zakład Usług Komunalnych w Serokomli informuje, o bezwzględnym zakazie pobierania wody z hydrantów przeciwpożarowych zainstalowanych na gminnej sieci wodociągowej.
Serokomla z dofinansowaniem na OZE
Serokomla z dofinansowaniem na OZE GMINA SEROKOMLA Gmina otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości 1,4 mln. zł na OZE.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Zatrzymane kolory pamięci”
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Zatrzymane kolory pamięci” Komisja rkonkursowa ozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
Najładniejsze okładki książek wybrane
Najładniejsze okładki książek wybrane GMINA KRZYWDA Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie nie tylko lubią czytać, ale również mają zdolności plastyczne. Udowodnili to zgłaszając swoje propozycje do konkursu ?Okładka mojej ulubionej książki?, który właśnie został rozstrzygnięty.
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach GMINA KRZYWDA Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 58,5 tys. zł na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Kacper Borkowski w czasie pandemii stworzył "Czarne dziury ...
Kacper Borkowski w czasie pandemii stworzył ŁUKÓW Jako uczeń liceum zaczął zgłębiać wiedzę o wszechświecie. Jako student postanowił przybliżać innym bezmiar naszej galaktyki i zachodzących w niej zjawisk. Zaglądajcie na jego stronę na fb, czytajcie, lajkujcie. Naprawdę fajnie pisze.
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej Szkoła Muzyczna w Łukowie wydłużyła do 7 czerwca termin zgłaszania kandydatów do klas I na rok szk. 2020/2021.
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje