Dziś są imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Redakcja  
dodane: 28-11-2019 09:16   |   wyświetleń: 2779

Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat

Nie ma nowych stawek za odbiór odpadów. Na sesji w czwartek radni nie zdecydowali się przyjąć żadnej z dwóch propozycji, które leżały na stole.
Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat  
Od przyszłego roku nie będzie już rozgraniczenia na stawki za śmieci segregowane i niesegregowane. Burmistrz Piotr Płudowski zaproponował ujednoliconą stawkę w wysokości 12 zł. Potem złożył autopoprawkę do uchwały - 19 zł. Do tego ulga polegająca na tym, że od piątej osoby w rodzinie stawka wynosiłaby 9,5 zł.

Propozycja klubu radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej mówiła o 16 zł stawki bazowej i 14 zł od piątej osoby w rodzinie.  Klub PiS swojej propozycji nie złożył. 

Na wniosek Grzegorza Gomoły radni zdjęli obie propozycje. Gomoła argumentował, że radni powinni poczekać z uchwaleniem stawek do momentu rozstrzygnięcia przetargu na wybór firmy, która zajmie się odbiorem odpadów. - Znając kwotę, jaką miasto będzie musiało płacić za tę usługę, będzie można określić realną stawkę za odbiór i transport odpadów - przekonuje radny klubu "Razem Ponad Podziałami". 

Jak informuje Paweł Krasuski zastępca burmistrza Łukowa przetarg na odbiór odpadów powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie grudnia. 

Komentowane

analityk (2019-11-28 11:01) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
Pan radny Gomoła jako ekonomista powinien wiedzieć że aby rozstrzygać zamówienie to zamawiający powinien mieć zabezpieczone środki w budżecie tj ustalone stawki, natomiast zapis o równoważeniu kosztów zobowiązuje samorząd do rozliczenia kosztów w okresach rozliczeniowych np rocznych i rozliczenia nadwyżki bądź niedoboru To tyle w temacie dla posiadających podstawową wiedzę bo do radnych PiS i tak nic nie dociera jak widać
oj (2019-11-28 11:05) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej jakby w radzie było nas trzech ja i mój zastępcabo to co jest na niczym sie nie znaja nawet i pan Gomoła .Znamy sie na prawach ekonomii tylko my.Wiemy jak podwyższac podatki i tworzyc sztuczne stanowiska.
Gó-no prawda szanowni radni (2019-11-28 11:36) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie da się określić realnych kosztów zbierania odpadów w roku 2020 nawet po rozstrzygnięciu przetargu. Cena w ofercie musi zostać podana za tonę zebranych odpadów, a nikt nie potrafi określić ile ton zostanie zebrane po tych wszystkich zmianach. Jeśli ktoś twierdzi, że potrafi dokładnie wyliczyć tę ilość, jest zwykłym oszołomem.
Bogdan (2019-11-28 11:46) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ze podczas prezentacji i wypowiedzi burmistrza dotyczacej sytuacji w Polsce i przyczynach podwyżek radny Gałach nie słuchał a gadał z kolegami. Bezczelbnie traktując mowce i innych obecnych. Panie przewodniczący zabrakło... Żeby uciszyc gadajacych. Normalnie cyrk jak powiedział Poplawski.
Doktor (2019-11-28 14:05) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Chiny przestały już kupować plastik do recyklingu, w Polsce recykling jest nie opłacalny (kupujemy plastik z Chin taniej niż by go przetworzyć w Polsce). Całość waszych posortowanych śmieci ląduje na jednej kupię i po kilku latach jest to podpalane i dostajecie z tego powodu raka, rząd PiS noc nie chce zrobić z karaniem właścicieli-podpalaczy wysypisk śmieci. Super biznes. Pod pozorem "ekologii" wzrasta opłata za wywóz, a dalszy los jest znany, pożar i setki trujących gazów i substytucji rakotwórczych w waszych płucach. Nie dajcie się nabrać na sortowanie śmieci, nie sortujcie ich, chyba lepiej i zdrowiej już do lasu wyrzucić niż im zapłacić i czekać na pożar.
hm (2019-11-28 15:07) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ty doktor jak ja znawca ekonomii po łukowskiej sorbonie.
KKK (2019-11-28 15:18) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Przed wprowadzeniem ustawy śmieciowej odbiór posegregowanych śmieci był u mnie za darmo. Mimo, że firmy ze sobą konkurowały to jakoś potrafiły zarobić. Po wejściu ustawy w życie nastąpił obowiązek składania deklaracji i ponoszenia kosztów (chyba tylko na utrzymanie dodatkowych urzędników). Z czasem te koszty zaczęły rosnąć, co budzi sprzeciw miejscowej społeczności. Nic jednak nie mogą zrobić. Ten projekt ustawy to kolejny przykład tego, że "socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju." Jeśli już rządzący chcą obowiązkowego wywozu odpadów to niech go uproszczą, a nie komplikują. Proponowałbym nałożenie jedynie 2 obowiązków: comiesięcznego wywozu odpadów (za pośrednictwem specjalistycznej firmy lub samodzielnie) i obowiązku przedstawienia pokwitowania odbioru odpadów przez uprawniony podmiot pod groźbą grzywny. Banalnie proste i tanie rozwiązanie, które wyklucza zarówno korupcję przy wyborze firmy zajmującej się wywozem odpadów, jak również koszty urzędnicze. Obawiam się jednak, że tu nie chodzi o likwidację takich problemów.
asan (2019-11-28 21:24) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Pludowski podobno chciał podwyżki parę miesięcy temu. Jak zaboli to tylko jeden raz, ludzie zapomną. A tu kicha druga podwyżka w tym roku. Na razie nie wyszła. Ale smró pozostał. Kicha dla mieszkańców. Podobno znacznie zrastają koszty urzędników . Pytanie skąd to się bierze. Burmistrz musi dbać o swoich i tyle. W mieście nie widać szkoleń, promocji segregacji zero edukacji. Na to miasto ma kasę , a tu kicha. Słabiutki ten burmistrz i marny nasz los.
wacek (2019-11-28 21:29) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
omega (2019-11-28 23:15) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsza jest kontrol i wyjasni sie wszystko
Jolka (2019-11-29 06:28) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Miasto samo wyprodukowało dużo niepotrzebnego plastiku w postaci kart mieszkańcach. Macie pomysł do czego można jej użyć??? Dla mnie to marnatrastwo pieniedzy !
jk (2019-11-29 06:45) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Najłatwiej sięgnąć do kieszeni mieszkańców, trzeba ciąć koszty. Może należałoby przyjrzeć się wynagrodzeniom prezesa i zarządu.
Pastuch (2019-11-29 07:24) 4 10   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej najlepiej. Endriu ile razy podnosiles cenę wody i podatków lokalnych? Ile razy Łysy Bokser itp? Myślę że kilkanaście razy jak nie kilkadziesiąt razy było ZA. Bo pan kazał i cicho pupa. Teraz pajacujesz jeden z drugim a sam reguly gry wasz guru wymyślił. Dajcie w końcu pracować ludziom a nie tylko wycieracie gęby pisem a wiele za tym nie idzie.
? (2019-11-29 07:35) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy pan radny Ryszad Smolarz głosował za uchwałą śmieciową, bo nie widać go na zdjęciu?
www (2019-11-29 08:12) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
jest zmiana segregacji od stycznia MAMY JUZ PRAWIE GRUDZIEN a mieszkancy nie otrzymali informacji do tej pory jak segregowac SMIECHU WARTE
Do Pastuch (2019-11-29 09:32) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Twój nick nadwyraz dobrze określa Twój stan umysłu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Do analityka (2019-11-29 14:08) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Kolego, zgodnie z Art 34 ust 1 pt 1 prawa znam. Publicznych dla usług powtarzających się okresowo szacowanie wartości zamówienia opiera się na wartości usług wykonanych W ostatnich 12miesiecy poprzedzających przetarg z uwzględnieniem wskaźnika wzrostu cen towarow i usług konsumpcyjnych oraz zmianilosciowych . Tak więc zabezpieczenie było stawka za śmieci wzrosła z 10 na 12 , zmian ilościowych nie było. W razie gdy wartość przetargu będzie wyższa od oszacowanej burmistrz decyduje czy zaakceptować ten wzrost i wtedy potrzebna jest uchwała rady ktora zwiększy stawke(ewentualnie) i będzie kasa na ten wzrost . Tak wiec taki ru h Rady jest w pelni uzasadniony.
Oj wacusiu o małym rozumku (2019-11-29 15:35) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Po pierwsze w PUIK nie ma żadnego urzędnika. Po drugie ilość zatrudnionych osób w administracji została narzucona PUIK owi przez miasto w poprzednim przetargu. Po trzecie ilość pracowników administracji do obsługi systemu po zmianach wprowadzonych przez pisowski rząd musi być większa bo prawie dwukrotnie ten pisowski rząd zwiększył biurokrację na śmieciach. Po czwarte w końcu w jakim celu awanturują się ludzie przywożący zmieszane odpady na pszok skoro pszoki nie przyjmują odpadów zmieszanych? Czy jeden z drugim myślą, że jak wydrą ryja na kobietę pracującą w pszok to w ten sposób zmienią przepisy?
Do poprzednika (2019-11-29 15:44) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
No tak, ślumaki myślą, że jak śmieciarki nie zabiero im zmieszanego syfu to se ten syf na pszok wywiezo :) a wiadomo, że im większy ślumak tym głośniej drze ryja.
Pysiek.. (2019-11-29 18:12) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Siedzi i zawija w te sreberka - te pierdóły co próbuje karmić lud . ? Ze u Ciebie ciemność pod kopułą ? to nie znaczy że w całym mieście :)
jan (2019-11-29 23:55) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
a miało być tak różowo, bez podwyżek. co ten burmistrz zapomniał o kampanii i swoich hasłach.
. (2019-11-30 07:38) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Widzę Pan Galach nie miał co mówić żadnych argumentów to zaczął gadać i specjalnie zaklucac porządek robiąc hałas. Tak jak powiedziałem PIS nie miał argumentów to na spotkanie z burmistrzem nie przyszedł. Dlaczego swojej propozycji nie przedstawili skoro oni tacy najmadrzejsi a burmistrz specjalnie podwyżki robi? Niech przedstawia swój projekt tak żeby ceny były niskie i żeby puik nie zbanrutowal. Widzę że gadać i krytykować jest łatwo a pomysłu im brak. Za co biorą pieniądze w tej radzie z naszych podatków? Żeby siedzieć i tylko gadać z kolegami i zakłócać porządek? Myślę że wyborcy rozlicza radnych i 3 radnych którzy są największą pomyłką jaka się znalazła w radzie od kilkunastu lat więcej w niej nie zasiądzie.
To jest krok w dobrą stronę (2019-11-30 08:52) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Brawo dla radnego Gałacha i innych radnych, którzy bronią mieszkańców przed podwyżkowym szaleństwem serwowanym przez Płudowskiego.
do.To jest krok w dobrą stronę (2019-11-30 09:48) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
W jaki sposób Pan Gałach broni przed podwyżkami ? Bo ja nie widzę żeby bronił bo nic nie robi tylko gadał z kolegami .
Pan radny Gomola z... (2019-11-30 12:28) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
....platformy tfu obywatelskiej nie jest ekonomistą tylko historykiem ale jako historyk logicznie myśl tak jak większość mieszkańcow a magister geografii , próbuje zostać ekonomem , który wrzuca coraz większe kwoty by jak najwięcej mieszkaňcòw oskubać , taki niezdecydowany jest nasz ciemiężyciel. Szkoda nas , szkoda miasta niech idzie sobie z urzędu , same drakoňskie podwyżki. To nieuczciwe jest.
mieszkaniec (2019-11-30 13:26) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy można zapoznać się z propozycjami alternatywnych co do podwyżek cen za smieci.Proszę sie nie opierac na tym bo rzad tak zadecydowal.Prosze dac swoje propozycje.Na forum czytam o tym jakby byli tylko radni z pis i przymierza .Pytam sie ,za co biorą kase alternatywni,czy tylko za przyklepywanie burmistrzowi co ciągle chce od mieszkańców kasy ,proszę się wypowiedzieć na forum.
do.Mieszkaniec (2019-11-30 15:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ty się dobrze czujesz i czy umiesz czytać i słuchać ze zrozumieniem ? Bo widzę że jak kiku a dokładnie 3 radnych nie potrafisz tego a dużo się udzielasz tak jak oni. Burmistrz przedstawił propozycje a nawet chcial to przed sesją przedyskutować ale oczywiście PIS nie przyszedł a na sesji rady czy pis przedstawił jakąś propozycje swojego rozwiązania ? Z tego co widać nie . Zarzucacie radnym że historycy burmistrowi ze nauczyciel geografii a poprzedni burmistrzowie to co nauczycielami też byli i jakoś nie wydaję mi się że nauczycielami od ekonomi i zarządzania z latami praktyki na stanowisku dyrektorskim. Pieprzycie takie głupoty i myślicie że ludzie uwierzą to co mówicie zaprzecza rzeczywistości i dowodom. Arogancja głupota zgubiła kiedyś jedną partie i z niej powstały dwie inne i jak widzę jedna popłyneła i druga ten sam los podzieli i to już w następnych wyborach bo z pustego to i salomon nie naleje
do poprzednika (2019-11-30 15:28) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Po twoim wpisie widać, że z Salomonem to cię tylko puste łączy. Ujadać tylko potrafisz i nic poza tym.
wacław (2019-11-30 23:10) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
dużo tego (2019-11-30 23:50) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Co ty Wacław tak wybiórczo? Tam są też inni bracia noszący nazwisko zbieżne z wysokiej rangi urzędnikiem. Popytaj w PUIK kto największe podwyżki dostał iMovie chcieli na kierownicze stanowisko wcisnąć.
pytanie (2019-12-01 00:39) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
JA sie pytam kto rzadzi pszokiem w Lukowie
Gosia (2019-12-01 11:33) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Radny Smolarz jest "za" a nawet przeciw dlatego nie brał udziału w sesji. Dlaczego?...jak myślicie?.
DO BURMISTRZA i RADNYCH (2019-12-01 15:12) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
nic tak ludzi nie wkórwia jak podwyżki tym bardziej że niedawno już była podwyżka za odpady OPANUJCIE SIĘ!!!
do poprzednika (2019-12-01 16:15) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Skieruj ten apel do tych co są za podwyżkami zamiast przymusić Płudowskiego do działań naprawczych. Przez rok mu się nie tylko gospodarka odpadami posypała ale niech jeszcze więcej ludzi zatrudni to na wszystko mu starczy.
llu (2019-12-01 16:34) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
W Puik "władkowi" to teraz nowocześni bracia i mają tzw. parcie na szkło, choć po nowym roku zapewne i solidarnościowe dziecko wróci na stolec.
Llu to niedojszły wojewod (2019-12-01 18:06) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
A jak tam wojewodzki stolec dla niedojszłego?
Darek! (2019-12-01 19:12) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pajacujący wrzodzie społeczeństwa ☹️
POGOTOWIE (2019-12-01 19:14) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
DZIałania naprawcze w zakładzie transportu smieci ipsoku sapotrzebne i to bardzo
ptasior, wytrzeszcz i sreny (2019-12-01 20:51) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Oj widzę, że pudlowe sfiksowane trole znów leków nie wzięły.
łaskawcy (2019-12-01 22:56) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
A te 16 złotych to radny Wereszczyński taki łaskawy dla społeczeństwa czy to cały klub Przymierza? Wszak to tylko 60% więcej od stawki, która obowiązywała jeszcze w lipcu.
???. (2019-12-02 10:51) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Zapytaj radnego co robi ze śmieciami ze swojej hurtowni.
mieszkaniec (2019-12-02 15:02) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
ludzie opanujcie się takimi komentarzami jak z 18.06 czy 19.12 dajecie tylko świadectwo o sobie. przyganiacie komuś a sami pokazujecie jakimi jesteście ............................ *****
wacław (2019-12-02 20:04) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje / czy udaje?/ w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
Wacuś (2019-12-02 20:16) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Poszukaj sobie odpowiedzi wyżej. Miałeś odpowiedź po swoim pierwszym wpisie, a powtarzasz go 4 razy. Po co? Niedojszły Pinokio wierszówki ci płaci?
Będzie się działo (2019-12-02 22:30) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Oj Wacek! Co tam Mateńko na PSZOKu. Niech no tylko wróci ten co ma wrócić to dopiero jaja będą.
Jolka (2019-12-03 07:27) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Powinni mi placic za doradztwo. Mowilam o butelkach plastikowych i pyk: Łukowska kranówa będzie ,mowilam o edukacji i pyk : filmiki są. Dobrze obrana droga , ale to wraz kropla. Edukacja powinna pójść nie tylko w kierunku segregacji śmieci . Myślcie dalej bo w koncu Wam za to płacą .
Do będzie się dzialo (2019-12-03 13:58) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Karaska ma wrócić do puiku? Serio? To faktycznie będzie się działo. Szok. A jeszcze nie tak dawno miał zostać starostą jakby niedojszły jednak doszedł. Do Lublina oczywiście.