Dziś są imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Redakcja  
dodane: 28-11-2019 09:16   |   wyświetleń: 2779

Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat

Nie ma nowych stawek za odbiór odpadów. Na sesji w czwartek radni nie zdecydowali się przyjąć żadnej z dwóch propozycji, które leżały na stole.
Śmieciowy pat. Radni odłożyli decyzję o wysokości opłat  
Od przyszłego roku nie będzie już rozgraniczenia na stawki za śmieci segregowane i niesegregowane. Burmistrz Piotr Płudowski zaproponował ujednoliconą stawkę w wysokości 12 zł. Potem złożył autopoprawkę do uchwały - 19 zł. Do tego ulga polegająca na tym, że od piątej osoby w rodzinie stawka wynosiłaby 9,5 zł.

Propozycja klubu radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej mówiła o 16 zł stawki bazowej i 14 zł od piątej osoby w rodzinie.  Klub PiS swojej propozycji nie złożył. 

Na wniosek Grzegorza Gomoły radni zdjęli obie propozycje. Gomoła argumentował, że radni powinni poczekać z uchwaleniem stawek do momentu rozstrzygnięcia przetargu na wybór firmy, która zajmie się odbiorem odpadów. - Znając kwotę, jaką miasto będzie musiało płacić za tę usługę, będzie można określić realną stawkę za odbiór i transport odpadów - przekonuje radny klubu "Razem Ponad Podziałami". 

Jak informuje Paweł Krasuski zastępca burmistrza Łukowa przetarg na odbiór odpadów powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie grudnia. 

Komentowane

analityk (2019-11-28 11:01) 11 17   |   zgłoś do usunięcia
Pan radny Gomoła jako ekonomista powinien wiedzieć że aby rozstrzygać zamówienie to zamawiający powinien mieć zabezpieczone środki w budżecie tj ustalone stawki, natomiast zapis o równoważeniu kosztów zobowiązuje samorząd do rozliczenia kosztów w okresach rozliczeniowych np rocznych i rozliczenia nadwyżki bądź niedoboru To tyle w temacie dla posiadających podstawową wiedzę bo do radnych PiS i tak nic nie dociera jak widać
oj (2019-11-28 11:05) 8 11   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej jakby w radzie było nas trzech ja i mój zastępcabo to co jest na niczym sie nie znaja nawet i pan Gomoła .Znamy sie na prawach ekonomii tylko my.Wiemy jak podwyższac podatki i tworzyc sztuczne stanowiska.
Gó-no prawda szanowni radni (2019-11-28 11:36) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie da się określić realnych kosztów zbierania odpadów w roku 2020 nawet po rozstrzygnięciu przetargu. Cena w ofercie musi zostać podana za tonę zebranych odpadów, a nikt nie potrafi określić ile ton zostanie zebrane po tych wszystkich zmianach. Jeśli ktoś twierdzi, że potrafi dokładnie wyliczyć tę ilość, jest zwykłym oszołomem.
Bogdan (2019-11-28 11:46) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Szkoda ze podczas prezentacji i wypowiedzi burmistrza dotyczacej sytuacji w Polsce i przyczynach podwyżek radny Gałach nie słuchał a gadał z kolegami. Bezczelbnie traktując mowce i innych obecnych. Panie przewodniczący zabrakło... Żeby uciszyc gadajacych. Normalnie cyrk jak powiedział Poplawski.
Doktor (2019-11-28 14:05) 2 4   |   zgłoś do usunięcia
Chiny przestały już kupować plastik do recyklingu, w Polsce recykling jest nie opłacalny (kupujemy plastik z Chin taniej niż by go przetworzyć w Polsce). Całość waszych posortowanych śmieci ląduje na jednej kupię i po kilku latach jest to podpalane i dostajecie z tego powodu raka, rząd PiS noc nie chce zrobić z karaniem właścicieli-podpalaczy wysypisk śmieci. Super biznes. Pod pozorem "ekologii" wzrasta opłata za wywóz, a dalszy los jest znany, pożar i setki trujących gazów i substytucji rakotwórczych w waszych płucach. Nie dajcie się nabrać na sortowanie śmieci, nie sortujcie ich, chyba lepiej i zdrowiej już do lasu wyrzucić niż im zapłacić i czekać na pożar.
hm (2019-11-28 15:07) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Ty doktor jak ja znawca ekonomii po łukowskiej sorbonie.
KKK (2019-11-28 15:18) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Przed wprowadzeniem ustawy śmieciowej odbiór posegregowanych śmieci był u mnie za darmo. Mimo, że firmy ze sobą konkurowały to jakoś potrafiły zarobić. Po wejściu ustawy w życie nastąpił obowiązek składania deklaracji i ponoszenia kosztów (chyba tylko na utrzymanie dodatkowych urzędników). Z czasem te koszty zaczęły rosnąć, co budzi sprzeciw miejscowej społeczności. Nic jednak nie mogą zrobić. Ten projekt ustawy to kolejny przykład tego, że "socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju." Jeśli już rządzący chcą obowiązkowego wywozu odpadów to niech go uproszczą, a nie komplikują. Proponowałbym nałożenie jedynie 2 obowiązków: comiesięcznego wywozu odpadów (za pośrednictwem specjalistycznej firmy lub samodzielnie) i obowiązku przedstawienia pokwitowania odbioru odpadów przez uprawniony podmiot pod groźbą grzywny. Banalnie proste i tanie rozwiązanie, które wyklucza zarówno korupcję przy wyborze firmy zajmującej się wywozem odpadów, jak również koszty urzędnicze. Obawiam się jednak, że tu nie chodzi o likwidację takich problemów.
asan (2019-11-28 21:24) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Pludowski podobno chciał podwyżki parę miesięcy temu. Jak zaboli to tylko jeden raz, ludzie zapomną. A tu kicha druga podwyżka w tym roku. Na razie nie wyszła. Ale smró pozostał. Kicha dla mieszkańców. Podobno znacznie zrastają koszty urzędników . Pytanie skąd to się bierze. Burmistrz musi dbać o swoich i tyle. W mieście nie widać szkoleń, promocji segregacji zero edukacji. Na to miasto ma kasę , a tu kicha. Słabiutki ten burmistrz i marny nasz los.
wacek (2019-11-28 21:29) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
omega (2019-11-28 23:15) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Najlepsza jest kontrol i wyjasni sie wszystko
Jolka (2019-11-29 06:28) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Miasto samo wyprodukowało dużo niepotrzebnego plastiku w postaci kart mieszkańcach. Macie pomysł do czego można jej użyć??? Dla mnie to marnatrastwo pieniedzy !
jk (2019-11-29 06:45) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Najłatwiej sięgnąć do kieszeni mieszkańców, trzeba ciąć koszty. Może należałoby przyjrzeć się wynagrodzeniom prezesa i zarządu.
Pastuch (2019-11-29 07:24) 4 10   |   zgłoś do usunięcia
Najlepiej najlepiej. Endriu ile razy podnosiles cenę wody i podatków lokalnych? Ile razy Łysy Bokser itp? Myślę że kilkanaście razy jak nie kilkadziesiąt razy było ZA. Bo pan kazał i cicho pupa. Teraz pajacujesz jeden z drugim a sam reguly gry wasz guru wymyślił. Dajcie w końcu pracować ludziom a nie tylko wycieracie gęby pisem a wiele za tym nie idzie.
? (2019-11-29 07:35) 7 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy pan radny Ryszad Smolarz głosował za uchwałą śmieciową, bo nie widać go na zdjęciu?
www (2019-11-29 08:12) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
jest zmiana segregacji od stycznia MAMY JUZ PRAWIE GRUDZIEN a mieszkancy nie otrzymali informacji do tej pory jak segregowac SMIECHU WARTE
Do Pastuch (2019-11-29 09:32) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Twój nick nadwyraz dobrze określa Twój stan umysłu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Do analityka (2019-11-29 14:08) 7 1   |   zgłoś do usunięcia
Kolego, zgodnie z Art 34 ust 1 pt 1 prawa znam. Publicznych dla usług powtarzających się okresowo szacowanie wartości zamówienia opiera się na wartości usług wykonanych W ostatnich 12miesiecy poprzedzających przetarg z uwzględnieniem wskaźnika wzrostu cen towarow i usług konsumpcyjnych oraz zmianilosciowych . Tak więc zabezpieczenie było stawka za śmieci wzrosła z 10 na 12 , zmian ilościowych nie było. W razie gdy wartość przetargu będzie wyższa od oszacowanej burmistrz decyduje czy zaakceptować ten wzrost i wtedy potrzebna jest uchwała rady ktora zwiększy stawke(ewentualnie) i będzie kasa na ten wzrost . Tak wiec taki ru h Rady jest w pelni uzasadniony.
Oj wacusiu o małym rozumku (2019-11-29 15:35) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Po pierwsze w PUIK nie ma żadnego urzędnika. Po drugie ilość zatrudnionych osób w administracji została narzucona PUIK owi przez miasto w poprzednim przetargu. Po trzecie ilość pracowników administracji do obsługi systemu po zmianach wprowadzonych przez pisowski rząd musi być większa bo prawie dwukrotnie ten pisowski rząd zwiększył biurokrację na śmieciach. Po czwarte w końcu w jakim celu awanturują się ludzie przywożący zmieszane odpady na pszok skoro pszoki nie przyjmują odpadów zmieszanych? Czy jeden z drugim myślą, że jak wydrą ryja na kobietę pracującą w pszok to w ten sposób zmienią przepisy?
Do poprzednika (2019-11-29 15:44) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
No tak, ślumaki myślą, że jak śmieciarki nie zabiero im zmieszanego syfu to se ten syf na pszok wywiezo :) a wiadomo, że im większy ślumak tym głośniej drze ryja.
Pysiek.. (2019-11-29 18:12) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
Siedzi i zawija w te sreberka - te pierdóły co próbuje karmić lud . ? Ze u Ciebie ciemność pod kopułą ? to nie znaczy że w całym mieście :)
jan (2019-11-29 23:55) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
a miało być tak różowo, bez podwyżek. co ten burmistrz zapomniał o kampanii i swoich hasłach.
. (2019-11-30 07:38) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Widzę Pan Galach nie miał co mówić żadnych argumentów to zaczął gadać i specjalnie zaklucac porządek robiąc hałas. Tak jak powiedziałem PIS nie miał argumentów to na spotkanie z burmistrzem nie przyszedł. Dlaczego swojej propozycji nie przedstawili skoro oni tacy najmadrzejsi a burmistrz specjalnie podwyżki robi? Niech przedstawia swój projekt tak żeby ceny były niskie i żeby puik nie zbanrutowal. Widzę że gadać i krytykować jest łatwo a pomysłu im brak. Za co biorą pieniądze w tej radzie z naszych podatków? Żeby siedzieć i tylko gadać z kolegami i zakłócać porządek? Myślę że wyborcy rozlicza radnych i 3 radnych którzy są największą pomyłką jaka się znalazła w radzie od kilkunastu lat więcej w niej nie zasiądzie.
To jest krok w dobrą stronę (2019-11-30 08:52) 2 3   |   zgłoś do usunięcia
Brawo dla radnego Gałacha i innych radnych, którzy bronią mieszkańców przed podwyżkowym szaleństwem serwowanym przez Płudowskiego.
do.To jest krok w dobrą stronę (2019-11-30 09:48) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
W jaki sposób Pan Gałach broni przed podwyżkami ? Bo ja nie widzę żeby bronił bo nic nie robi tylko gadał z kolegami .
Pan radny Gomola z... (2019-11-30 12:28) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
....platformy tfu obywatelskiej nie jest ekonomistą tylko historykiem ale jako historyk logicznie myśl tak jak większość mieszkańcow a magister geografii , próbuje zostać ekonomem , który wrzuca coraz większe kwoty by jak najwięcej mieszkaňcòw oskubać , taki niezdecydowany jest nasz ciemiężyciel. Szkoda nas , szkoda miasta niech idzie sobie z urzędu , same drakoňskie podwyżki. To nieuczciwe jest.
mieszkaniec (2019-11-30 13:26) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Czy można zapoznać się z propozycjami alternatywnych co do podwyżek cen za smieci.Proszę sie nie opierac na tym bo rzad tak zadecydowal.Prosze dac swoje propozycje.Na forum czytam o tym jakby byli tylko radni z pis i przymierza .Pytam sie ,za co biorą kase alternatywni,czy tylko za przyklepywanie burmistrzowi co ciągle chce od mieszkańców kasy ,proszę się wypowiedzieć na forum.
do.Mieszkaniec (2019-11-30 15:17) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Ty się dobrze czujesz i czy umiesz czytać i słuchać ze zrozumieniem ? Bo widzę że jak kiku a dokładnie 3 radnych nie potrafisz tego a dużo się udzielasz tak jak oni. Burmistrz przedstawił propozycje a nawet chcial to przed sesją przedyskutować ale oczywiście PIS nie przyszedł a na sesji rady czy pis przedstawił jakąś propozycje swojego rozwiązania ? Z tego co widać nie . Zarzucacie radnym że historycy burmistrowi ze nauczyciel geografii a poprzedni burmistrzowie to co nauczycielami też byli i jakoś nie wydaję mi się że nauczycielami od ekonomi i zarządzania z latami praktyki na stanowisku dyrektorskim. Pieprzycie takie głupoty i myślicie że ludzie uwierzą to co mówicie zaprzecza rzeczywistości i dowodom. Arogancja głupota zgubiła kiedyś jedną partie i z niej powstały dwie inne i jak widzę jedna popłyneła i druga ten sam los podzieli i to już w następnych wyborach bo z pustego to i salomon nie naleje
do poprzednika (2019-11-30 15:28) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
Po twoim wpisie widać, że z Salomonem to cię tylko puste łączy. Ujadać tylko potrafisz i nic poza tym.
wacław (2019-11-30 23:10) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
dużo tego (2019-11-30 23:50) 3 1   |   zgłoś do usunięcia
Co ty Wacław tak wybiórczo? Tam są też inni bracia noszący nazwisko zbieżne z wysokiej rangi urzędnikiem. Popytaj w PUIK kto największe podwyżki dostał iMovie chcieli na kierownicze stanowisko wcisnąć.
pytanie (2019-12-01 00:39) 1 2   |   zgłoś do usunięcia
JA sie pytam kto rzadzi pszokiem w Lukowie
Gosia (2019-12-01 11:33) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Radny Smolarz jest "za" a nawet przeciw dlatego nie brał udziału w sesji. Dlaczego?...jak myślicie?.
DO BURMISTRZA i RADNYCH (2019-12-01 15:12) 3 2   |   zgłoś do usunięcia
nic tak ludzi nie wkórwia jak podwyżki tym bardziej że niedawno już była podwyżka za odpady OPANUJCIE SIĘ!!!
do poprzednika (2019-12-01 16:15) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Skieruj ten apel do tych co są za podwyżkami zamiast przymusić Płudowskiego do działań naprawczych. Przez rok mu się nie tylko gospodarka odpadami posypała ale niech jeszcze więcej ludzi zatrudni to na wszystko mu starczy.
llu (2019-12-01 16:34) 4 2   |   zgłoś do usunięcia
W Puik "władkowi" to teraz nowocześni bracia i mają tzw. parcie na szkło, choć po nowym roku zapewne i solidarnościowe dziecko wróci na stolec.
Llu to niedojszły wojewod (2019-12-01 18:06) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
A jak tam wojewodzki stolec dla niedojszłego?
Darek! (2019-12-01 19:12) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Pajacujący wrzodzie społeczeństwa ☹️
POGOTOWIE (2019-12-01 19:14) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
DZIałania naprawcze w zakładzie transportu smieci ipsoku sapotrzebne i to bardzo
ptasior, wytrzeszcz i sreny (2019-12-01 20:51) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Oj widzę, że pudlowe sfiksowane trole znów leków nie wzięły.
łaskawcy (2019-12-01 22:56) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
A te 16 złotych to radny Wereszczyński taki łaskawy dla społeczeństwa czy to cały klub Przymierza? Wszak to tylko 60% więcej od stawki, która obowiązywała jeszcze w lipcu.
???. (2019-12-02 10:51) 1 3   |   zgłoś do usunięcia
Zapytaj radnego co robi ze śmieciami ze swojej hurtowni.
mieszkaniec (2019-12-02 15:02) 1 1   |   zgłoś do usunięcia
ludzie opanujcie się takimi komentarzami jak z 18.06 czy 19.12 dajecie tylko świadectwo o sobie. przyganiacie komuś a sami pokazujecie jakimi jesteście ............................ *****
wacław (2019-12-02 20:04) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
sześciu urzędników pracuje / czy udaje?/ w zakładzie oczyszczania miasta, pytam co co tylu. Jednym z nich jest brat prezesa Matenki- co on tam robi. Podobno są awantury z mieszkańcami na pszoku. ZA TO MY MIESZKAŃCY MAMY ZAPŁACIĆ. Czy burmistrz o tym wie??? i co om na to ???
Wacuś (2019-12-02 20:16) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Poszukaj sobie odpowiedzi wyżej. Miałeś odpowiedź po swoim pierwszym wpisie, a powtarzasz go 4 razy. Po co? Niedojszły Pinokio wierszówki ci płaci?
Będzie się działo (2019-12-02 22:30) 3 5   |   zgłoś do usunięcia
Oj Wacek! Co tam Mateńko na PSZOKu. Niech no tylko wróci ten co ma wrócić to dopiero jaja będą.
Jolka (2019-12-03 07:27) 2 1   |   zgłoś do usunięcia
Powinni mi placic za doradztwo. Mowilam o butelkach plastikowych i pyk: Łukowska kranówa będzie ,mowilam o edukacji i pyk : filmiki są. Dobrze obrana droga , ale to wraz kropla. Edukacja powinna pójść nie tylko w kierunku segregacji śmieci . Myślcie dalej bo w koncu Wam za to płacą .
Do będzie się dzialo (2019-12-03 13:58) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Karaska ma wrócić do puiku? Serio? To faktycznie będzie się działo. Szok. A jeszcze nie tak dawno miał zostać starostą jakby niedojszły jednak doszedł. Do Lublina oczywiście.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Łuków zamienił się w świąteczną krainę (GALERIA)
Łuków zamienił się w świąteczną krainę (GALERIA) Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie zorganizowali po raz kolejny mikołajkową imprezę ?W Świątecznej Krainie"
Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie ...
Pięcioosobowa rodzina z Łukowa zapłaci za śmieci prawie  100 zł miesięcznie Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalne wycenia, że odbierze i zagospodaruje śmieci od mieszkańców Łukowa za 3 mln 247 tys. zł. Jako jedne złożyło ofertę w przetargu ogłoszonym przez miasto.
Gmina Łuków: 70-lecie biblioteki ze świątecznym konkursem
Gmina Łuków: 70-lecie biblioteki ze świątecznym konkursem Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowie ma 70 lat. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w czwartek 5 grudnia w filii w Gręzówce i były połączone z podsumowaniem konkursu bożonarodzeniowego, którego tematem w tym roku były witraże
Nowy wicemarszałek. Michał Mulawa za Dariusza Stefaniuka
Nowy wicemarszałek. Michał Mulawa za Dariusza Stefaniuka Podczas wtorkowej (3 grudnia br.) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni wybrali nowego wicemarszałka województwa.
Kolejny singiel Bronki pt. “Chodź ze mną” (WIDEO)
Kolejny singiel Bronki pt. “Chodź ze mną” (WIDEO) 3 grudnia na platformach streamingowych m.in Spotify, Tidal, Deezer, YouTube odbyła się premiera kolejnego singla ?Chodź ze mną? wykonania Dominiki Szcześniak, znanej pod pseudonimem Bronka.
Śmiertelne zatrucie czadem
Śmiertelne zatrucie czadem Dziś rano strażacy dostali informację o nieprzytomnym mężczyźnie
Dziś "zapłonie" łukowska choinka
Dziś Władze miasta zapraszają oficjalne zapalenie świątecznej choinki, która pojawiła się już na Placu Solidarności i Wolności.
Potrącenie rowerzysty na ul. Wyszyńskiego
Potrącenie rowerzysty na ul.  Wyszyńskiego Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 16.
Zobacz co słychać w kinie
Zobacz co słychać w kinie Od 6 grudnia w Kino Łuków zaprasza na kilka premier
Pokażą co potrafią
Pokażą co potrafią - Serdecznie zapraszamy na doroczny koncert uczniów, tym razem wyjątkowo przed świętami ze względu na układ ferii i jedynie 4 dni zajęć dydaktycznych po Nowym Roku - informuje dyrekcja Szkoły Muzycznej w Łukowie.
"Piątce" stuknęła trzydziestka
Najmłodsza z łukowskich podstawówek świętowała w piątek 29 listopada
"Aleje" włączyły się w akcję Polacy - Rodakom ...
Szkoła wzięła udział w jubileuszowej akcji Polacy ? Rodakom, zorganizowanej przez senatora Stanisława Gogacza
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji
Pożar słomy. Cztery jednostki w akcji 4 grudnia o godzinie 23:34 strażacy z OSP Wojcieszków otrzymali zgłoszenie o pożarze słomy nieopodal Świderek.
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole Agnieszka Cieślak poszła w ślady Marcina Kiwiora, włodarza małopolskiej gminy Skrzyszów, który pracował jednocześnie jako matematyk w Tarnowie. Wójt gminy Wojcieszków od września uczy historii w Siedliskach. Nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje