Na ten mecz czekało wielu kibiców z Łukowa i Stanina. Po wygranej w Łazach, występująca w lidze okręgowej drużyna Orląt Łuków udała się na wyjazdowe spotkanie z zajmującą 3. miejsce w tabeli drużyną Kujawiaka. Mecz nie doszedł jednak do skutku, ze względu na brak badań lekarskich części zawodników „żółto-czerwonych”. W związku z tym sędzia odgwizdał koniec spotkania, zaś wynik najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowany przez BOZPN jako walkower na rzecz drużyny ze Stanina.
W związku z zawodem sportowym i niedopatrzeniami organizacyjnymi, na stronie klubowej Orląt Łuków pojawiło się oświadczenie Prezesa Adama Kulika. Czytamy w nim, że zamieszanie związane z brakiem dokumentacji medycznej części zawodników Kulik bierze na siebie. Treść oświadczenia publikujemy poniżej:
Szanowni Państwo,
na niedzielę 9 kwietnia 2017 roku zaplanowany był mecz o Mistrzostwo Bialskopodlaskiej Ligi Okręgowej pomiędzy Kujawiakiem Stanin, a Orlętami Łuków. Spotkanie nie doszło do skutku. Przed meczem zakwestionowana została przez sędziów ważność badań lekarskich części zawodników Orląt Łuków. Decyzję odnośnie wyniku meczu podejmie Bialskopodlaski Związek Piłki Nożnej.
Chcę poinformować, iż to ja jako prezes Łukowskiego Klubu Sportowego Orlęta Łuków ponoszę pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Nie chcę aby pretensje kierowane były w stronę kierowników drużyny czy trenera. Pragnę przeprosić kibiców i całe środowisko piłkarskie skupione wokół naszego klubu za to co się stało.
Adam Kulik
Prezes ŁKS Orlęta Łuków
Ponadto jak dodał w rozmowie z portalem Łuków24.pl prezes Adam Kulik, w najbliższych dniach mają zostać uzupełnione wszystkie kwestie związane z badaniami zawodników. Są one ważne 6 miesięcy. Klub zastanawia się także nad dodatkową rekompensatą dla zawiedzionych kibiców. Część z nich wyraziła swoje niezadowolenie z obrotu sprawy już wczoraj, świeżo po końcowym gwizdku. Kibice prosili o rozegranie meczu towarzyskiego, jednak bezskutecznie. Dlaczego?
Decyzja o powrocie do Łukowa bez rozegrania nawet meczu sparingowego z drużyną Kujawiaka Stanin, który nie wliczałby się już do rozgrywek ligi okręgowej, została podjęta przez prezesa klubu. Jego zdaniem, taki mecz już bez udziału sędziów (którzy oficjalnie swoją pracę zakończyli z ostatnim gwizdkiem nieodbytego oficjalnego spotkania), mógłby narazić piłkarzy na niepotrzebne kontuzje. Tak więc, na kolejną potyczkę Orląt Łuków przyjdzie wszystkim poczekać do niedzieli 23 kwietnia. Na własnym boisku „żółto-czerwoni” podejmować będą drużynę Bizona Jeleniec. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.00.
Ostanio opublikowane artykuły:

Choć zazwyczaj niezauważane, dziś wzbudzają dyskusję wśród mieszańców miasta. Mowa o... koszach na śmieci, które stanęły wzdłuż ulic Międzyrzeckiej i Świderskiej. Skąd wzięły się te "oryginalne" konstrukcje?

Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym zajęli II miejsce w województwie w musztrze paradnej. O zwycięstwo z innymi reprezentacjami szkolnymi rywalizowali 25 kwietnia w Lublinie.

W dobrych humorach wrócili bracia Rafał i Dawid Jastrzębscy z K.O. Fight Club Łuków z zawodów w Przasnyszu. Podopieczni Jacka Kęzika zaliczyli udany start w K-1 oraz boksie.

Ponad 5,5 tony "przerzucono" dla Kuby Koryckiego, cierpiącego na dystrofię mięśniową chłopca z Łukowa. Na charytatywne zawody w dwuboju siłowym zaprosili sportowcy z CrossFit Łuków i CrossFit Siedlce wspomagani przez Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

Piotr Gaj to siłacz z powiatu łukowskiego, który z każdej imprezy przywozi worek medali. Tym razem sportowiec do swojej kolekcji dorzucił trzy krążki wywalczone na międzynarodowych zawodach na Węgrzech.

133 osoby zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku w trakcie akcji zorganizowanej przez społeczność I LO w Łukowie. Przez większość dnia uczniowie zachęcali do rejestracji w bazie fundacji DKMS Polska.

Ponad osiem tysięcy złotych udało się zebrać podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej na rzecz Alicji Skrzymowskiej, cierpiącej na Zespół Retta - neurologiczne zaburzenie rozwoju. Sportowe rozgrywki toczono w sobotę 21 kwietnia. Gwiazdą wydarzenia był raper Popek.

Zbliża się święto 3 Maja. Harmonogram łukowskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji pozostaje bez zmian.

Reprezentanci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łukowie - Adrian Olszewski i Kacper Kardas - wystąpili na festiwalu "School & Jazz Festiwal 2018". To cykliczna impreza będąca prestiżowym przeglądem twórczości młodych artystów.

Dwójka rowerzystów: 70-letnia kobieta i 5-letni chłopiec uczestniczyli w zdarzeniu, do którego doszło wczoraj w Al. Kościuszki w Łukowie. Kobiecie jadącej rowerem po chodniku w pewnych chwili zza ogrodzenia wyjechało dziecko i uderzyło w rower 70-latki. Kobieta w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala ze złamaną nogą. 5-latek nie odniósł natomiast żadnych obrażeń.

Za nami zawody warcabowe organizowane przez Klub Sportowy Głuchych Hetman. Warcabowe zmagania dla niepełnosprawnych rozegrano 22 kwietnia.

"Stacje mojego życia" to tytuł książki zawierającej wspomnienia zmarłego przed 30-tu laty łukowianina Piotra Borsuka. Nad dziełem pracował syn Karol.

Po początkowych perypetiach, wszystko zdaje się zbiegać ku szczęśliwemu końcowi. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie bulwaru nad Krzną. Inwestycja ma być gotowa w połowie września bieżącego roku.

Zespól Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie został zwycięzcą eliminacji okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczniowie szkoły o pokonali reprezentantów trzech województw.

Między godziną 11 a 17 w I LO w Łukowie trwać będzie Dzień Dawcy Szpiku. Warto zarejestrować się jako potencjalny dawca - w ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

Kacper Siwiak z Łukowskiego Ośrodka Kultury pojedzie na ogólnopolski festiwal recytatorski. To nagroda za zwycięstwo w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Urząd Skarbowy w Łukowie wydłuża godziny pracy. To udogodnienie dla spóźnialskich, którzy nie dostarczyli jeszcze zeznania podatkowego za 2017 rok.