Dziś są imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Dzisiaj odwiedziło nas 539 osób   |   Osób online: 100   |   Zaloguj się   Rejestracja

Redakcja  
dodane: 30-05-2016 08:04   |   wyświetleń: 12393

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łukowie

Łukowscy sztangiści zmierzyli się z wybitnym zespołem ? KS Budowlani Opole. Przed nimi kolejne wyzwania Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łukowiefoto. Robert Dołęga 

W ubiegłym roku łukowscy sztangiści zwyciężyli w I lidze, co dało im awans do ekstraklasy. 28 maja w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Łukowie ŁKS Orlęta Łuków spotkały się z KS Budowlani Opole. W zespole tym występuje medalista olimpijski z Londynu Bartłomiej Bonk, wicemistrz Europy Arkadiusz Michalski czy też wychowanek łukowskiego klubu Daniel Dołęga. Przed zawodnikami Orląt stało więc bardzo trudne zadanie.

Choć mecz I rundy mistrzostw pomiędzy Orlętami Łuków a Budowlanymi Opole zakończył się zwycięstwem gości, spotkanie było doskonałą okazją do podejrzenia najlepszych. W wyniku tego spotkania
Przemysław Korneluk z łukowskiej drużyny uzyskał najwyższy wynik i zdobył 382,8 pkt. W drużynie gości najlepszy okazał się aktualny wicemistrz Europy Arkadiusz Michalski, który start zakończył z wynikiem 421,1 pkt.

Tak sobotnie wydarzenie skomentował Robert Dołęga:

Cieszę się, że mogliśmy gościć w Łukowie w hali im. Janusza Kowalczyka przy Gimnazjum Nr 2 taki utytułowany zespół, jakim są Budowlani Opole. Zgromadzona publiczność, ale także moi jeszcze młodzi zawodnicy mieli okazję podejrzeć najlepszy zespół ekstraklasy. Choć nikt z Budowlanych nie dźwigał na 100 %, to na pewno będzie to dla moich juniorów duże doświadczenie. Mam nadzieję, że za kilka lat to właśnie oni też będą tak podziwiani. Dziękuję moim zawodnikom za walkę, 
wszystkim kibicom za doping, w szczególności mojej rodzinie, która tak licznie dopingowała m.in. brata Daniela, choć to on występował w zespole rywali.

Orlęta zakończyły I rundę Drużynowych Mistrzostw Polski na trzecim miejscu w grupie B. Od poprzedników dzieli ich niewielka różnica punktów, co daje nadzieję na szansę walki o jeden z medali.

Oto jak kształtuje się klasyfikacja drużyn:

GRUPA A 

1. Tarpan Mrocza (1893,9 pkt.

2. Impuls Warszawa (1852,3)

3. Mazovia Ciechanów (1795,2)

4. Start Grudziądz (1736,8).

GRUPA B

1. Budowlani Opole (2029,2 pkt.)

2. Górnik Polkowice (1820,9) 

3. Orlęta Łuków (1810,9)

4. AZS Częstochowa (1759,3). 


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu
Wczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzu Przyjechali do Łukowa, by pokazać swoim dzieciom gdzie mieszkali ich przodkowie. Z dzisiejszymi łukowianami chcieli podzielić się swoją kulturą i tradycją.
Ukraść można nawet pufę i drzwi
Ukraść można nawet pufę i drzwi Kradzieże telefonów, rowerów a nawet samochodów nie wyznaczają granicy wyobraźni złodziei. Jak się okazuje można ukraść także pufę od kanapy czy drzwi wejściowe do mieszkania.
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było ...
Powrót do przeszłości, czyli jak to ze lnem było Jak niegdyś powstawały tkaniny lniane i olej? Tego wkrótce dowiedzą się ci, którzy odpowiedzą na zaproszenie Muzeum Regionalnego w Łukowie.
Grad medali dla szachistów z Szachpolu
Grad medali dla szachistów z Szachpolu 10 medali wywalczyli zawodnicy Stowarzyszenia Szachistów Szachpol na Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych.
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu ...
Wypadek na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z Wyszyńskiego. Utrudnienia w ruchu Zablokowane jest skrzyżowanie ulicy Międzyrzeckiej z ulicą Wyszyńskiego. Kilkadziesiąt minut temu doszło na nim do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka
Zatrzymali pijanego kierowcę. 3 promile u 52-latka Blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący VW Polo 52-latek z gminy Łuków. Mężczyznę jadącego po pijaku samochodem zatrzymali inni kierowcy.
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem
Ćwiczyli na poligonie w Jagodnem Blisko 90 osób wzięło udział w ćwiczeniach zgrywających służby ratunkowe, które odbyły się 10 października w sąsiedztwie poligonu wojskowego w rezerwacie Jata. Scenariusz zdarzenia zakładał duży pożar lasu i konieczność niesienia pomocy na odległość.
Klaudia potrzebuje naszej pomocy
Klaudia potrzebuje naszej pomocy Klaudia ma 11 lat. Jeszcze w tamtym roku biegała i bawiła się z rówieśnikami. Dziś jest przykuta do łóżka. Przed nią długa rehabilitacja, która może przywrócić dziewczynce sprawność.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

By wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodzinyDzień Nauczyciela z nagrodamiJesień pod znakiem LeśmianaZachwycili tańcem i kolorowym strojem

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Reklamy

Prognoza pogody

Trzy medale na turnieju w Czechach
Trzy medale na turnieju w Czechach
Z sukcesami wrócili z czeskiej Pragi podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Martyna Czerepińska zdobyła złoto, Marta Pawlikowska wywalczyła srebro, a Wiktoria Skrobas brąz w turnieju kickboxingu o randze Pucharu Europy "Czech Open".

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Studium uwarunkowań uchwalone
Po niemal dwóch latach pracy nad stworzeniem studium, na ...
Podpalacz w rękach policji
W ostatnim czasie na terenie gminy straż pożarna otrzymywała serię ...
Rondo w Łazach już jest
Prace rozpoczęły się na początku czerwca. Rondo w Łazach ...
St. asp. Mariusz Mucha najlepszy w teście wiedzy
To już XXX edycja konkursu ogólnopolskiego „Policjant Roku Ruchu ...
Quo vadis na łukowskim placu
Narodowe Czytanie odbywa się w różnych miejscach naszego kraju ...
Ukradł rower i perfumy
Rower marki Subsin znikł z klatki schodowej jednego z bloków ...
Dożynki w Szaniawach za nami
W niedzielę 10 września mieszkańcy gminy Trzebieszów dziękowali za tegoroczne plony. ...
Gwiazdy sceny po angielsku
Nasze miasto reprezentowały 3 wokalistki z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka ...
Recital Łukasza Bojaczuka
Łukasz ma 17 lat i jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego ...
Mieczysław Kołtan odwołany z funkcji dyrektora ZGL-u!
Pogłoski o odwołaniu Mieczysława Kołtana z pełnionego przez niego stanowiska pojawiały się ...
Zapaliła się sadza w kominie
Płonęła sadza w kominie budynku mieszkalnego. Płomienie wydostające się z ...
Spotkały się na macie
W sobotę Starych Kobiałkach koło Stoczka Łukowskiego odbyły się Mistrzostwa ...
Opuścił więzienie i wrócił do kradzieży
W poniedziałek po południu policjanci z Kazimierza Dolnego, po wcześniejszej ...
"Bądź mi wróżką" przyniosła mu wygraną. Zaśpiewał ją łukowianom ...
Łukasz Bojaczuk jest jedny ze stypendystów Burmistrza Miasta. W ...
Dachowanie na DK 63. Zablokowana droga w kierunku Radzynia!
Dziś po godzinie 16.00 na drodze krajowej nr 63 na ...
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję!
W sezonie jesienno-zimowym powraca kolor granatowy. Jest to barwa ...
EKO świerk za makulaturę...na Święta
Uczniowie przy tej okazji dowiedzą się jak ważna jest zbiórka ...
Szybowce i samoloty ultralekkie na bialskim lotnisku
Przez dwa dni firma z Rybnika ...
Ratownicy będą strajkować
Ratownicy medyczni chcą podwyżek i poważnego traktowania ich pracy. ...
Paczka dla Kombatanta - zapisy już trwają
Turniej odbędzie się już po raz czwarty. Jak co ...
O reformie z kurator oświaty
Reforma oświaty wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko nauczycieli, dyrektorów ...
Będzie winda w „piątce”?
Na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 ...
Paweł Głowacki mistrzem
W miniony weekend ponad 300 zawodników z całej Europy ...
Przeszli do finału ogólnopolskiego konkursu „Wygraj Sukces”
29 kwietnia komisja konkursowa zdecydowała się zakwalifikować do kolejnego ...
Bal karnawałowy z integracją
7 lutego w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył ...
Kreatywny konkurs o odpadach
Konkurs będzie przeprowadzany w dwóch grupach wiekowych: oddzielnie dla zerówek ...
Rodzinnie w Zespole Placówek
Już po raz czwarty Zespół Placówek zaprosił wszystkie rodziny ...
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
Diecezjalne dożynki odbędą się w najbliższy czwartek, 8 września ...
Masz pomysł na imprezę sportową? Zgłoś ją
Każdego roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zaprasza ...
Negatywna decyzja wójta i kolejna propozycja kurnika
W ubiegłym roku mieszkańcy Dminina podpisali się pod listą ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Sprzedam: Naturalne kosmetyki Rosieshop
Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z kosmetykami naturalnymi i organicznymi Rosieshop.pl! Znajdą tu Państwo ofertę najlepszych serii pielęgnacyjnych, stworzonych do wszechstronnego i codziennego stosowania, jak również ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków