Dziś są imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

 
dodane: 18-03-2019 13:05   |   wyświetleń: 1858

Wygrana zespołu z Białorusi. "Łukovia" piąta

Osiem drużyn wzięło udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej "Dwójeczka Cup". Zawody rozegrano w pierwszej połowie marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.
Wygrana zespołu z Białorusi. foto. Tomasz Goławski 
Organizatorem zawodów oprócz szkoły było Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” z prezesem Ireneuszem Wierzbickim na czele. Do Łukowa na trzy dni przyjechały drużyny z Końskich, Gliwic, Wąbrzeźna, a także goście z Brześcia i Mińska na Białorusi oraz Kijowa na Ukrainie.

Dziewczęta rywalizację rozpoczęły w piątek 8 marca. Finały stoczono natomiast w niedzielę 10 marca. Najlepsze w turnieju okazały się szczypiornistki z pierwszej drużyny z Mińska. W finale pokonały one zespół UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno 21:19, zaś sam mecz przyniósł dużo emocji.

- Finał był bardzo wyrównany, cały mecz toczył się bramka za bramkę. Wygrał zespół z Białorusi, który ma zdecydowanie lepsze warunki fizyczne. Dziewczyny grały bardzo dobrze technicznie. W opinii polskich trenerów, goście z zagranicy prezentowali bardzo wysoki poziom i sportowy i wysoki poziom przygotowania techniczno-motorycznego. To zupełna inna gra, niż rywalizacja z zespołami z Polski - opisywał przebieg finału Ireneusz Wierzbicki z SPR Łukovia.

Gospodynie z „Łukovii” niestety zaliczyły wpadkę w meczu z drugą drużyną z Mińska i ostatecznie walczyły o 5. miejsce w turnieju. W meczu tym pokonały reprezentantki Kijowa 30:16. W międzyczasie w grupie dziewczęta pokonały zespół COR Victoria Brześć 23:18 i nieznacznie uległy ekipie SPR Sośnica Gliwice 15:17. W meczu „pucharowym” pokonały natomiast UKS Olimpia Końskie 18:14.

- Drużyna „Łukovii” wypadła na miarę oczekiwań. Jeden mecz na początku turnieju nam nie wyszedł. Gdybyśmy go wygrali, bylibyśmy zdecydowanie na innym miejscu w turnieju. Taka jest piłka - komentował rezultat swoich podopiecznych Ireneusz Wierzbicki.

Zawody były okazją do wymiany kontaktów, a także do zmierzenia swoich sił z silnymi zespołami z zagranicy. Jak mówił prezes „Łukovii”, goszczący w Łukowie trenerzy polskich zespołów byli bardzo zadowoleni z obsady turnieju właśnie ze względu na jego międzynarodowy charakter.

- Drużyny nie miały dużo okazji grać z drużynami zza wschodniej granicy. Tam piłka ręczna jest inna, bardziej siłowa i techniczna. Trenerzy nawiązali kontakty i byli zadowoleni z turnieju - mówił I. Wierzbicki.

- W tej chwili mamy zaproszenia do Mińska, Kijowa i do Brześcia. Na tyle, na ile starczy sił i pieniędzy, postaramy się wysłać przynajmniej jedną drużynę na turniej - dodał.

Wyniki turnieju „Dwójeczka Cup” przedstawiają się następująco:
 1. Mińsk 1
 2. UKS Vambresia Wąbrzeźno
 3. Mińsk 2
 4. SPR Sośnica Gliwice
 5. SPR Łukovia Łuków
 6. Kijów
 7. COR Victoria Brześć
 8. UKS Olimpia Końskie

Najlepszą zawodniczką została turnieju Anastassia Chepliaeva (Mińsk 1). Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Laura Seroka z UKS Vambresia Wąbrzeźno, a najbardziej bramkostrzelną zawodniczką okazała się Lizaveta Kogach (COR Victoria Brześć), zdobywając jednocześnie tytuł królowej strzelców.

Ponadto indywidualne wyróżnienia od trenerów otrzymały zawodniczki, grające na turnieju. Nagrodzone zostały: Truhena Victoria (COR Victoria Brześć), Darya Mazun (Mińsk 1), Victoria Ladustkia (Mińsk 2), Katiya Kolosovska (Kijów), Nastiy Thehus (Kijów), Monika Kusiak (UKS Olimpia Końskie), Julia Pawłowska (SPR Sośnica Gliwice), Aleksandra Antosiak (UKS Vambresia Wąbrzeźno), Natalia Kalińska, Paula Wasa, Weronika Frąc i Maja Trochimowska (wszystkie SPR Łukovia Łuków).

Wyniki spotkań:

Mecze grupowe:
 • SPR Łukovia Łuków - Mińsk 2 - 15:19
 • COR Victoria Brześć - SPR Sośnica Gliwice - 18:21
 • Kijów - Mińsk 1 - 20:29
 • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - UKS Olimpia Końskie - 27:13
 • COR Victoria Brześć - SPR Łukovia Łuków - 18:23
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 2 - 15:22
 • Mińsk 1 - UKS Olimpia Końskie - 30:12
 • Kijów - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 15:25
 • Mińsk 2 - COR Victoria Brześć - 18:17
 • SPR Łukovia Łuków - SPR Sośnica Gliwice - 15:17
 • UKS Olimpia Końskie - Kijów - 19:21
 • UKS Vambresia Wąbrzeźno - Mińsk 1 - 18:21

Mecze pucharowe:

 • COR Victoria Brześć - Kijów - 22:23
 • SPR Łukovia Łuków - UKS Olimpia Końskie - 18:14
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 1
 • Mińsk 2 - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 14:1

Mecz o miejsce 7:
 • UKS Olimpia Końskie - COR Victoria Brześć - 17:26
Mecz o miejsce 5:
 • SPR Łukovia Łuków - Kijów - 30:16
Mecz o miejsce 3:
 • Mińsk 2 - SPR Sośnica Gliwice - 21:15
Mecz o miejsce 1:
 • Mińsk 1 - UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno - 21:19


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zaginiony Sebastian M. nie żyje
Zaginiony Sebastian M. nie żyje Policjanci z Łukowa dziś rano zostali powiadomieni, że poszukiwany przez nich 22- latek został odnaleziony martwy.
Autostrada coraz bliżej Siedlec i Łukowa
Autostrada coraz bliżej Siedlec i Łukowa Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na budowę autostrady A2 na odcinku od węzła Groszki do Siedlec.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje