Dziś są imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

 
dodane: 18-03-2019 13:05   |   wyświetleń: 2004

Wygrana zespołu z Białorusi. "Łukovia" piąta

Osiem drużyn wzięło udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej "Dwójeczka Cup". Zawody rozegrano w pierwszej połowie marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.
Wygrana zespołu z Białorusi. foto. Tomasz Goławski 
Organizatorem zawodów oprócz szkoły było Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” z prezesem Ireneuszem Wierzbickim na czele. Do Łukowa na trzy dni przyjechały drużyny z Końskich, Gliwic, Wąbrzeźna, a także goście z Brześcia i Mińska na Białorusi oraz Kijowa na Ukrainie.

Dziewczęta rywalizację rozpoczęły w piątek 8 marca. Finały stoczono natomiast w niedzielę 10 marca. Najlepsze w turnieju okazały się szczypiornistki z pierwszej drużyny z Mińska. W finale pokonały one zespół UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno 21:19, zaś sam mecz przyniósł dużo emocji.

- Finał był bardzo wyrównany, cały mecz toczył się bramka za bramkę. Wygrał zespół z Białorusi, który ma zdecydowanie lepsze warunki fizyczne. Dziewczyny grały bardzo dobrze technicznie. W opinii polskich trenerów, goście z zagranicy prezentowali bardzo wysoki poziom i sportowy i wysoki poziom przygotowania techniczno-motorycznego. To zupełna inna gra, niż rywalizacja z zespołami z Polski - opisywał przebieg finału Ireneusz Wierzbicki z SPR Łukovia.

Gospodynie z „Łukovii” niestety zaliczyły wpadkę w meczu z drugą drużyną z Mińska i ostatecznie walczyły o 5. miejsce w turnieju. W meczu tym pokonały reprezentantki Kijowa 30:16. W międzyczasie w grupie dziewczęta pokonały zespół COR Victoria Brześć 23:18 i nieznacznie uległy ekipie SPR Sośnica Gliwice 15:17. W meczu „pucharowym” pokonały natomiast UKS Olimpia Końskie 18:14.

- Drużyna „Łukovii” wypadła na miarę oczekiwań. Jeden mecz na początku turnieju nam nie wyszedł. Gdybyśmy go wygrali, bylibyśmy zdecydowanie na innym miejscu w turnieju. Taka jest piłka - komentował rezultat swoich podopiecznych Ireneusz Wierzbicki.

Zawody były okazją do wymiany kontaktów, a także do zmierzenia swoich sił z silnymi zespołami z zagranicy. Jak mówił prezes „Łukovii”, goszczący w Łukowie trenerzy polskich zespołów byli bardzo zadowoleni z obsady turnieju właśnie ze względu na jego międzynarodowy charakter.

- Drużyny nie miały dużo okazji grać z drużynami zza wschodniej granicy. Tam piłka ręczna jest inna, bardziej siłowa i techniczna. Trenerzy nawiązali kontakty i byli zadowoleni z turnieju - mówił I. Wierzbicki.

- W tej chwili mamy zaproszenia do Mińska, Kijowa i do Brześcia. Na tyle, na ile starczy sił i pieniędzy, postaramy się wysłać przynajmniej jedną drużynę na turniej - dodał.

Wyniki turnieju „Dwójeczka Cup” przedstawiają się następująco:
 1. Mińsk 1
 2. UKS Vambresia Wąbrzeźno
 3. Mińsk 2
 4. SPR Sośnica Gliwice
 5. SPR Łukovia Łuków
 6. Kijów
 7. COR Victoria Brześć
 8. UKS Olimpia Końskie

Najlepszą zawodniczką została turnieju Anastassia Chepliaeva (Mińsk 1). Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Laura Seroka z UKS Vambresia Wąbrzeźno, a najbardziej bramkostrzelną zawodniczką okazała się Lizaveta Kogach (COR Victoria Brześć), zdobywając jednocześnie tytuł królowej strzelców.

Ponadto indywidualne wyróżnienia od trenerów otrzymały zawodniczki, grające na turnieju. Nagrodzone zostały: Truhena Victoria (COR Victoria Brześć), Darya Mazun (Mińsk 1), Victoria Ladustkia (Mińsk 2), Katiya Kolosovska (Kijów), Nastiy Thehus (Kijów), Monika Kusiak (UKS Olimpia Końskie), Julia Pawłowska (SPR Sośnica Gliwice), Aleksandra Antosiak (UKS Vambresia Wąbrzeźno), Natalia Kalińska, Paula Wasa, Weronika Frąc i Maja Trochimowska (wszystkie SPR Łukovia Łuków).

Wyniki spotkań:

Mecze grupowe:
 • SPR Łukovia Łuków - Mińsk 2 - 15:19
 • COR Victoria Brześć - SPR Sośnica Gliwice - 18:21
 • Kijów - Mińsk 1 - 20:29
 • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - UKS Olimpia Końskie - 27:13
 • COR Victoria Brześć - SPR Łukovia Łuków - 18:23
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 2 - 15:22
 • Mińsk 1 - UKS Olimpia Końskie - 30:12
 • Kijów - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 15:25
 • Mińsk 2 - COR Victoria Brześć - 18:17
 • SPR Łukovia Łuków - SPR Sośnica Gliwice - 15:17
 • UKS Olimpia Końskie - Kijów - 19:21
 • UKS Vambresia Wąbrzeźno - Mińsk 1 - 18:21

Mecze pucharowe:

 • COR Victoria Brześć - Kijów - 22:23
 • SPR Łukovia Łuków - UKS Olimpia Końskie - 18:14
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 1
 • Mińsk 2 - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 14:1

Mecz o miejsce 7:
 • UKS Olimpia Końskie - COR Victoria Brześć - 17:26
Mecz o miejsce 5:
 • SPR Łukovia Łuków - Kijów - 30:16
Mecz o miejsce 3:
 • Mińsk 2 - SPR Sośnica Gliwice - 21:15
Mecz o miejsce 1:
 • Mińsk 1 - UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno - 21:19


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Dla kogo tytuł "Kobiety Roku"
Dla kogo tytuł Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie kończy przyjmowanie kandydatur do tytułu "Kobiety Roku". Propozycje można składać do wtorku 25 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone podczas gali 8 marca, której gwiazdą będzie zespół "Partita".
Szkoła w Krynce będzie miała patrona
Szkoła w Krynce będzie miała patrona Kończy się procedura, związana z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Krynce. Społeczność szkolna zadecydowała, że patronem placówki będą Powstańcy Styczniowi, ale ostateczna decyzja należy do Rady Gminy Łuków.
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków
Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu ZHP Łuków Dzień Myśli Braterskiej to święto skautów na całym świecie, upamiętniające datę urodzin twórców ruchu ? Roberta i Olave Baden-Powellów.
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie ...
Audi A4 dachowało w Krzywdzie. Kierowcy nic się nie stało Młody kierowca wpadł w poślizg i wypadł z drogi.
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami
Grypa nie taka straszna. Ale najgorsze przed nami W powiecie łukowskim choruje mniej osób niż w latach poprzednich. Absencja w szkołach sięga 20 proc.
W czwartek sesja rady miasta. "Na tapecie" temat alkoholu
W czwartek sesja rady miasta. Będzie też rozpatrzenie skargi na burmistrza
Spektakl taneczny „Cztery królestwa" w ŁOK
Spektakl taneczny „Cztery królestwa W piątek 21 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się dwa spektakle taneczne ?Cztery królestwa".
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem W dniach 21-28 lutego 2020 r. Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w obchody ?Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje