Dziś są imieniny: Janusza, Marii, Reginy

 
dodane: 18-03-2019 13:05   |   wyświetleń: 1573

Wygrana zespołu z Białorusi. "Łukovia" piąta

Osiem drużyn wzięło udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej "Dwójeczka Cup". Zawody rozegrano w pierwszej połowie marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.
Wygrana zespołu z Białorusi. foto. Tomasz Goławski 
Organizatorem zawodów oprócz szkoły było Stowarzyszenie Piłki Ręcznej „Łukovia” z prezesem Ireneuszem Wierzbickim na czele. Do Łukowa na trzy dni przyjechały drużyny z Końskich, Gliwic, Wąbrzeźna, a także goście z Brześcia i Mińska na Białorusi oraz Kijowa na Ukrainie.

Dziewczęta rywalizację rozpoczęły w piątek 8 marca. Finały stoczono natomiast w niedzielę 10 marca. Najlepsze w turnieju okazały się szczypiornistki z pierwszej drużyny z Mińska. W finale pokonały one zespół UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno 21:19, zaś sam mecz przyniósł dużo emocji.

- Finał był bardzo wyrównany, cały mecz toczył się bramka za bramkę. Wygrał zespół z Białorusi, który ma zdecydowanie lepsze warunki fizyczne. Dziewczyny grały bardzo dobrze technicznie. W opinii polskich trenerów, goście z zagranicy prezentowali bardzo wysoki poziom i sportowy i wysoki poziom przygotowania techniczno-motorycznego. To zupełna inna gra, niż rywalizacja z zespołami z Polski - opisywał przebieg finału Ireneusz Wierzbicki z SPR Łukovia.

Gospodynie z „Łukovii” niestety zaliczyły wpadkę w meczu z drugą drużyną z Mińska i ostatecznie walczyły o 5. miejsce w turnieju. W meczu tym pokonały reprezentantki Kijowa 30:16. W międzyczasie w grupie dziewczęta pokonały zespół COR Victoria Brześć 23:18 i nieznacznie uległy ekipie SPR Sośnica Gliwice 15:17. W meczu „pucharowym” pokonały natomiast UKS Olimpia Końskie 18:14.

- Drużyna „Łukovii” wypadła na miarę oczekiwań. Jeden mecz na początku turnieju nam nie wyszedł. Gdybyśmy go wygrali, bylibyśmy zdecydowanie na innym miejscu w turnieju. Taka jest piłka - komentował rezultat swoich podopiecznych Ireneusz Wierzbicki.

Zawody były okazją do wymiany kontaktów, a także do zmierzenia swoich sił z silnymi zespołami z zagranicy. Jak mówił prezes „Łukovii”, goszczący w Łukowie trenerzy polskich zespołów byli bardzo zadowoleni z obsady turnieju właśnie ze względu na jego międzynarodowy charakter.

- Drużyny nie miały dużo okazji grać z drużynami zza wschodniej granicy. Tam piłka ręczna jest inna, bardziej siłowa i techniczna. Trenerzy nawiązali kontakty i byli zadowoleni z turnieju - mówił I. Wierzbicki.

- W tej chwili mamy zaproszenia do Mińska, Kijowa i do Brześcia. Na tyle, na ile starczy sił i pieniędzy, postaramy się wysłać przynajmniej jedną drużynę na turniej - dodał.

Wyniki turnieju „Dwójeczka Cup” przedstawiają się następująco:
 1. Mińsk 1
 2. UKS Vambresia Wąbrzeźno
 3. Mińsk 2
 4. SPR Sośnica Gliwice
 5. SPR Łukovia Łuków
 6. Kijów
 7. COR Victoria Brześć
 8. UKS Olimpia Końskie

Najlepszą zawodniczką została turnieju Anastassia Chepliaeva (Mińsk 1). Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Laura Seroka z UKS Vambresia Wąbrzeźno, a najbardziej bramkostrzelną zawodniczką okazała się Lizaveta Kogach (COR Victoria Brześć), zdobywając jednocześnie tytuł królowej strzelców.

Ponadto indywidualne wyróżnienia od trenerów otrzymały zawodniczki, grające na turnieju. Nagrodzone zostały: Truhena Victoria (COR Victoria Brześć), Darya Mazun (Mińsk 1), Victoria Ladustkia (Mińsk 2), Katiya Kolosovska (Kijów), Nastiy Thehus (Kijów), Monika Kusiak (UKS Olimpia Końskie), Julia Pawłowska (SPR Sośnica Gliwice), Aleksandra Antosiak (UKS Vambresia Wąbrzeźno), Natalia Kalińska, Paula Wasa, Weronika Frąc i Maja Trochimowska (wszystkie SPR Łukovia Łuków).

Wyniki spotkań:

Mecze grupowe:
 • SPR Łukovia Łuków - Mińsk 2 - 15:19
 • COR Victoria Brześć - SPR Sośnica Gliwice - 18:21
 • Kijów - Mińsk 1 - 20:29
 • UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - UKS Olimpia Końskie - 27:13
 • COR Victoria Brześć - SPR Łukovia Łuków - 18:23
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 2 - 15:22
 • Mińsk 1 - UKS Olimpia Końskie - 30:12
 • Kijów - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 15:25
 • Mińsk 2 - COR Victoria Brześć - 18:17
 • SPR Łukovia Łuków - SPR Sośnica Gliwice - 15:17
 • UKS Olimpia Końskie - Kijów - 19:21
 • UKS Vambresia Wąbrzeźno - Mińsk 1 - 18:21

Mecze pucharowe:

 • COR Victoria Brześć - Kijów - 22:23
 • SPR Łukovia Łuków - UKS Olimpia Końskie - 18:14
 • SPR Sośnica Gliwice - Mińsk 1
 • Mińsk 2 - UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno - 14:1

Mecz o miejsce 7:
 • UKS Olimpia Końskie - COR Victoria Brześć - 17:26
Mecz o miejsce 5:
 • SPR Łukovia Łuków - Kijów - 30:16
Mecz o miejsce 3:
 • Mińsk 2 - SPR Sośnica Gliwice - 21:15
Mecz o miejsce 1:
 • Mińsk 1 - UKS Wambresia Vorvo Wąbrzeźno - 21:19


Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo
Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo Łukowscy policjanci zapraszają jutro (21.11.2019r.) o godz. 11.00 do Urzędu Gminy Łuków na debatę ewaluacyjną.
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką
Obrobili Tesco. Uciekli z m.in z wódką Policja szuka złodziei, którzy w środę po popołudniu okradli łukowski supermarket
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020
Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2019/2020 GMINA ŁUKÓW Gala wręczenia dorocznej nagrody Kulturalniak 2019 zacznie się w niedzielę, 24 listopada, o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Aleksandrowie (sala gimnastyczna).
Sukces Kacpra Sadło w konkursie "Dziedzictwo zamknięte w ...
Sukces Kacpra Sadło w konkursie Jury wyłonione wybrało te prace, które oddały charakter historii i tradycji Warmii i Mazur.
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza
Pośmiertny awans dla chor. Wincentego Tomasiewicza Awans na stopień podporucznika odebrała wnuczka Iwona Kubik.
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH "Patriota 2019’’
KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W SIEDLCACH W Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach po raz pierwszy uczniowie ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej ,,Patriota 2019", zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej.
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie
Przedsiębiorco to propozycja dla Ciebie Łuków może być kolejnym miastem, w którym będzie działało Towarzystwo Biznesowe. Pierwsze spotkanie informacyjne zaplanowano na 10 grudnia w Pałacyku Fantazja w Sięciaszce
KTO GO ROZPOZNAJE?
 KTO GO ROZPOZNAJE? OSZUST NA BLIK NAGRANY PRZEZ KAMERY.
Sportowcy docenieni za osiągnięcia
Sportowcy docenieni za osiągnięcia GMINA STANIN 10 zapaśników, jedna piłkarka nożna, jedna kickboxerka i jeden siatkarz - otrzymali nagrody za ciężkie treningi i wyniki.
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie
III miejsce Niezapominajek z Dminina na festiwalu w Warszawie Zespół Niezapominajki z Dminina , działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie uczestniczył w VII Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych - Jak długo w sercach naszych - i uzyskał III miejsce i nagrodę pieniężną w kategorii zespołów instrumentalno-wokalnych .
Święto Seniora Senioriada w Gminie Łuków
Święto Seniora Senioriada w Gminie Łuków Po raz szósty z kolei w Strzyżewie 17 listopada w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora zorganizowane zostało spotkanie seniorów Senioriada 2019.
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim ...
Sukces Kacpra Sadło z ALEJ w konkursie rzeźbiarskim Kacper Sadło, uczeń klasy 3 technikum mechanicznego, został laureatem ogólnopolskiego konkursu - Dziedzictwo zamknięte w drewnie - zajmując III miejsce za wykonanie płaskorzeźby ryby.
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię
Potrącił 20-latkę przechodzącą przez jezdnię Zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie może ponieść 19-latek z gminy Łuków.
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ...
CHCIAŁ ZAROBIĆ NA INWESTYCJACH GIEŁDOWYCH - STRACIŁ 65 TYS. ZŁ 70-latek chcąc szybko i łatwo zarobić na inwestycjach giełdowych przekazał swoje dane osobowe, dane konta bankowego i karty kredytowej rzekomemu konsultantowi.
Wiem, jak żyć na 100%
Wiem, jak żyć na 100% Rozmowa z Łukaszem Jakóbiakiem, mówcą motywacyjnym, twórcą programy 20m2
Sąd w Łukowie zmienia podległość
Sąd w Łukowie zmienia podległość Już nie będzie to Sąd Okręgowy w Lublinie, a Sąd Okręgowy w Siedlcach.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
01
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Pracownik ogólnobudowlany
Firma budowlana zatrudni pracowników ogólnobudowlanych do pracy przy remontach. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Praca od poniedziałku do piątku. Więcej informacji tel: ...
Dam pracę: Majster robót drogowych
Firma zajmująca się m. in. utrzymaniem dróg i autostrad, zatrudni pracownika na stanowisko Majster robót drogowych Miejsce pracy: Międzyrzec Podlaski Oczekiwania wobec Kandydatów: - umiejętność czytania dokumentacji technicznej, - samodzielność ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje