Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

dodane: 23-03-2020 20:18   |   wyświetleń: 1970

Starosta pisze do ministra ws. "dużej obwodnicy"

Podpowiada którędy należy ją poprowadzić.
Starosta pisze do ministra ws.  
11 marca starosta Dariusz Szustek, radny powiatu łukowskiego Władysław Karaś oraz poseł  Przemysław Czarnek spotkali się z  Tomaszem Żuchowskim – dyrektorem Generalnym Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, w sprawie budowy i przebiegu planowanej obwodnicy Łukowa. W wyniku ustaleń starosta  wystąpił z pismem do Ministra Infrastruktury  Andrzeja Adamczyka, przedstawiając planowany przebieg tzw. „Dużej obwodnicy Łukowa”.

W piśmie Dariusz Szustek zwraca m.in. uwagę, że w planie zagospodarowania przestrzennego Łukowa i gminy Łuków wydzielony został już teren pod przebieg przyszłej obwodnicy. Według tej koncepcji droga ominęłaby centrum miasta i tereny mieszkaniowe. W tym kształcie łączyłaby podstrefę ekonomiczną na ul. Strzelniczej z DK nr 76 oraz drogami wojewódzkimi 807 i 808. Starosta zaznacza też, że proponowany przez lokalne władze przebieg nie będzie wymagał znaczących nakładów na wykup gruntów i będzie prowadził po terenach rolniczych. 
W korespondencji mowa jest również o tym, że ruch kołowy w Łukowie utrudniają linie kolejowe przecinające trasy wylotowe z miasta. 

Szustek podnosi, że w proponowanej przez powiat koncepcji poprowadzenia obwodnicy ta krzyżowałaby się jedynie z trasami Łuków - Dęblin oraz Łuków - Skierniewice. Omijałaby natomiast szlaki kolejowe Warszawa - Terespol oraz Łuków - Lublin. 

Jak już informowaliśmy według planów rządu obwodnica Łukowa ma mieć długość 3,7 km. i połączyć jednie drogi krajowe nr 63 i 76 biegnące przez Łuków.   

Pod koniec lutego w rozmowie z naszym portalem poseł Sławomir Skwarek informował, że sprawa przebiegu obwodnicy jest otwarty. Według wiedzy parlamentarzysty przetarg na budowę drogi miałby zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2023 roku. 

Komentowane

Obwodnica tylko duża. (2020-03-23 21:10) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Panie redaktorze! Nie ma planów rządu dotyczących ledwie 4 km. długości obwodnicy. Po to były min. konsultacje społeczne. Cieszy fakt, że samorząd powiatu, miasta i gminy wspiera koncepcję, która już przed laty została wrysowana w plany miasta i gminy.
xxxx (2020-03-23 21:14) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Dwie niedziele do kupy jak sie zejdą to ta duza obwodnnica powstanie a juz za pisu na pewno
co? (2020-03-23 21:18) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Nie ma planów rządu dotyczących ledwie 4 km. długości obwodnicy. ???????? co w takim razie widnieje w dokumentach?
Mieszkaniec (2020-03-23 21:25) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Drogi krajowej nie mogą zrobić a obwodnicę wam ogarnął
JR (2020-03-23 21:33) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
To co to za obwodnica jak ma łączyć tylko ul.Łapiguz i ul.Radzyńską... bez sensu. A siedlecka gdzie? Może ktoś powinien dołożyć i stworzyć taką obwodnicę która spełni swoje zadanie, a nie będzie kolejny szajs którym nawet tiry nie ominął miasta...
jaka droga 63 ??? (2020-03-23 21:36) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
"połączyć jednie drogi krajowe nr 63 i 76 biegnące przez Łuków". OBWODNICA JEST OD BIARD DO DĄBIA BRAKUJE TYLKO RONDA W DĄBIU ale to standard (brak ronda na końcu obwodnicy to znak rozpoznawczy naszych obwodnic)
Tak ma być (2020-03-23 22:48) 3 3   |   zgłoś do usunięcia
Obwodnica ma łączyć drogi krajowe 76 i 63 tylko zwróć uwagę, że Radzyńska to 63, Łapiguz to 76 i za Gołaszynem znów 63.
oho (2020-03-23 22:59) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Oho komuś się właśnie ulewa na prywatnym FB
jm (2020-03-23 23:46) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Adamczyk fiknie ze śmiechu jak zobaczy projekt Dużej obwodnicy, Panowie delegaci Powiatu, bądźcie poważni, to projekt nadający się do lamusa. Zróbcie drogę do Siedlec i rondo na Radzyńskiej, a pomyślcie nad wschodnią stroną miasta, tam jest większy ból.
Zapomnij o wschodniej stronie (2020-03-23 23:52) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
Jasne mądralo kolej ci pozwoli robić wiadukty nad świeżo wyremontowaną linią o bardzo dużym natężeniu ruchu.
Zdrowy z Grójca (2020-03-24 01:00) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Kto bedzie nią jezdził kto przezyje ? Poczytajcie na onecie o szpitalu w Grójcu.
Po co? (2020-03-24 04:34) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
No i po co pisze skoro za to wojewodinskie rycie przestał sobie u wyżej postawionych kolegow
11 (2020-03-24 12:10) 10 3   |   zgłoś do usunięcia
Czy starosta i dyrektor ujawnią w końcu ile mamy sprzętu w szpitalu? Czy zachowają się jak dyrektor szpitala w Grójcu który mając kilka przypadków zarażonych lekarzy pielęgniarek w szpitalu nawet nie wprowadził kwarantanny czy nawet dezynfekcji pomieszczeń. Czy będą zachowywać się jak inny dyrektor co zwolnił pielęgniarkę po tym jak napisała na fb że musiała sama sobie robić maski bo nie było w szpitalu masek. Rząd na siłę ukrywa prawdę? Czas jest dzisiaj o tym mówić i reagować póki jest czas a nie aby przetrwać do wyborów.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mamy 83 nowe przypadki zakażeń
 Mamy 83 nowe przypadki zakażeń To stan na godz. 15. 31 marca.
Krwi w Łukowie nie oddasz. Tymczasowo
Krwi w Łukowie nie oddasz. Tymczasowo Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje, iż od 1 do 13 kwietnia 2020 r. zostaje czasowo zawieszona działalność Terenowego Oddziału Centrum Krwiodawstwa zlokalizowanego w Łukowie.
Caritas rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom
Caritas rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom Respiratory, termometry bezdotykowe oraz środki ochrony osobistej ? tego najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z epidemią koronawirusa.
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI "KWARANTANNA DOMOWA"
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI Aplikacja ?Kwarantanna domowa? - szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla objętych kwarantanną ? to główny cel! Jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Zachęcamy do korzystania z aplikacji "Domowa kwarantanna" i zamieszczamy instrukcję korzystania z niej.
Ubezpieczeniowe ABC...czyli co, gdzie, jak i o co w ...
Ubezpieczeniowe ABC...czyli co, gdzie, jak i o co w tym wszystkim chodzi? Dziś, jeśli tylko czegoś potrzebujemy, Świat niemal od razu gotowy jest nam to podać na tacy. Chwila, kliknięcie- proste.
Pijany "rozbijał się" Matizem
Pijany Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 25-latkowi z gminy Serokomla. Młody mężczyzna mimo sądowego zakazu kierował matizem i uderzył w forda transita, a potem uciekając z miejsca zdarzenia "dachował".
Zuzia walczy z podstępną i nieuleczalną chorobą
Zuzia walczy z  podstępną i nieuleczalną chorobą Powoduje zanik wzroku, problemy z oddychaniem i odżywianiem, Parkinsona, przykurcze rąk i nóg, drętwienie całego ciała. Powoli odbiera wszystkie zmysły...
Lawinowo rośnie liczba zakażeń. Kolejne zgony
Lawinowo rośnie liczba zakażeń. Kolejne zgony Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronowwirusa - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.
NFZ wyprodukował filmy "Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii"
NFZ wyprodukował filmy Narodowy Fundusz Zdrowia przy współpracy specjalistów psychoterapii zrealizował cykl filmów pod wspólnym tytułem ?Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii?.
Złodziej drzewek i potrącony rowerzysta
Złodziej drzewek i potrącony rowerzysta Kronika policyjna od 23 do 29 marca,
Obwodnica Łukowa to "ściema". W co gra GDDKiA?
Obwodnica Łukowa to W rządowych założeniach droga, która miałaby wyprowadzić ruch z miasta, wcale tego nie gwarantuje
18 mandatów za łamanie zakazu zgromadzeń
18 mandatów za łamanie zakazu zgromadzeń Weekend czasem wzmożonej pracy dla łukowskich policjantów.
Złamali kwarantannę. Przyjechali do Siedlec kupić samochód
Złamali kwarantannę. Przyjechali do Siedlec kupić samochód Dwoje mieszkańców gminy Ulan-Majorat złamało zasady kwarantanny i wyjechało do Siedlec, aby kupić samochód. Teraz grozi im kara grzywny do 30 tys. zł
Co miasto proponuje przedsiębiorcom?
Co miasto proponuje przedsiębiorcom? Mówił o tym burmistrz Piotr Płudowski w wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych. Publikujemy je również na naszym portalu.
Gmina Łuków: Samorząd zwalnia firmy z opłat za śmieci ...
Gmina Łuków: Samorząd zwalnia firmy z opłat za śmieci Przedsiębiorcy z gminy Łuków, którzy wstrzymali działalność z powodu epidemii koronawirusa, nie muszą płacić za wywóz śmieci. By zostać zwolnionym z opłat właściciel nieruchomości musi złożyć nową deklarację.
GODZ. 8.55: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia. Zmarła 32-latka
 GODZ. 8.55: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia. Zmarła 32-latka Poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Są kolejne ofiary śmiertelne
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected]lnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje