Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Redakcja
dodane: 20-01-2020 09:01   |   wyświetleń: 1908

Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu i mammografu

Starosta Dariusz Szustek i poseł Przemysław Czarnek twierdzą, że nowy sprzęt zostanie zakupiony w tym roku.
Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu i mammografu 
5 listopada, kilka dni przed wyborami, powiat podpisał wartą 2 mln zł umowę na dofinansowanie zadania pn. „Zakup sprzętów diagnostycznych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie: zakup 64-rzędowego tomografu komputerowego wraz z oprzyrządowaniem i montażem oraz zakup cyfrowego aparatu mammograficznego wraz z oprzyrządowaniem i montażem. 

Na wykorzystanie środków z rezerwy ogólnej Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego szpital miał czas do końca 2019 roku. Czasu było więc bardzo mało biorąc pod uwagę stopień skomplikowania przetargu. 
W wigilię szpital go unieważnił ponieważ nie otrzymał zgody na wydłużenie terminu rozliczenia dotacji

Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej 17 stycznia zapewnił, że pieniądze nie przepadły. Ministerstwo czeka na ponowny wniosek. - Mammograf i tomograf będą zakupione niebawem jak tylko ta procedura przejdzie. Wszyscy są gotowi żeby te środki przyznać - twierdzi Czarnek. Starosta Dariusz Szustek poinformował dziennikarzy, że wniosek na sfinansowanie zakupu sprzętu jest już u wojewody Lecha Sprawki.  
W budżecie powiatu środki na wkład własny są zabezpieczone.

Komentowane

Ave dolcan (2020-01-20 10:03) 16 5   |   zgłoś do usunięcia
ciekawe czy siedlecki pączkowy wysłannik i ząbkowska kaszanka z kiszki lukowskiej odszczekaja swoj hejt i jad codzienny
Dr Kidler (2020-01-20 10:04) 13 9   |   zgłoś do usunięcia
Wicia, Witku, Witeczku będziesz miał okazję sprawdzić na sobie że masz brak mózgu. Halina cię przygotuje do badania tomografem a ja odczytam wynik. Choć wiele bym się nie spodziewał po nim. Może wtedy te urojenia twoje będą udokumentowane i poparte medycznie.
do ave (2020-01-20 10:08) 12 7   |   zgłoś do usunięcia
Spokojnie. W Łukowie anonimowy (czasami odważniej- nieanonimowy) wjazd na Szustka, Szczygła, Skwarka, Bryka, Siwca i wszystkich będących ,,nie pomyśli' to standard wśród lewactwa. Te wszystkie zabawy które uskuteczniają tutaj te same osoby związane z lewicą i PO to jest skrajna dziecinada. Piszący hejterskie komentarze smakujące jak spalona kaszanka traktują to jako rozrywkę. Rozrywkę dla tych, którzy nie chodzą do kina, bo nie nadążają za napisami i potrzebują innej formy spędzania wolnego czasu.
Biznesmen (2020-01-20 11:15) 5 10   |   zgłoś do usunięcia
Z moich informacji wiem że mammografu w Łukowie nie będzie.
łukowiak (2020-01-20 11:17) 11 5   |   zgłoś do usunięcia
Pieniądze nie przepadły bo ich po prostu fizycznie nie było! Były tylko w zapowiedziach i na kartonowych plakatach.
tchóżoFretka (2020-01-20 11:53) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
dlaczego w Łukowie tak mało się dzieje? Był cały weekend i nie ma żadnych nawet informacji na portalach o jakimś wypadku śmiertelnym albo coś podobnego ciekawego .... łuków to miast teupiarni, nikt nikogo nie pobił ani zabił nawet w ten weekend. Gówno jedno wielkie w sumie się tu dzieje.
00 (2020-01-20 12:39) 6 5   |   zgłoś do usunięcia
No widać jak fundusze pewne osoby załatwiają puik dostał fundusze i nic nie mogą zrobić bo najniższa oferta dwa razy droższa. Teraz widzę to samo bo tomografu nie można kupić.
Mieszkaniec (2020-01-20 12:49) 6 11   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie dojdzie to przegumowac bandytów
moi mili (2020-01-20 14:30) 8 6   |   zgłoś do usunięcia
o jednych piszą ze sprzeda sluzbowy samochod bo jest za drogi - ale tego nie robi. o innym piszą ze nie kupi sprzetu medycznego - ale to robi. taki łuków w pigułce
hahah (2020-01-20 19:34) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
"robi drugie podejście" - dobrze napisane. pożyjemy zobaczymy
Lgbt (2020-01-20 21:16) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Jak nie będzie tomo graf to ja bym przegumował sniadego Aruchne ,co niunio załatfił dla łuków ,do wladzy chcę się dochrapać nie doszły senatoriusz brrr wararrrav wara wara
Smak gumy (2020-01-20 21:26) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Przeguować zj. . .nego .śniadego Aruchne
lukowiak (2020-01-20 21:50) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
czyżby znowu zbliżały sie jakieś wybory i trzeba naiwniakom cos obiecać ?
Zastanawiające (2020-01-21 08:20) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Toyoty zawsze udawało się kupić w pierwszym podejściu.
Poprzedniku (2020-01-21 08:50) 8 4   |   zgłoś do usunięcia
... kupić to kupić, ale czemu tak ciężko sprzedać, skoro się to zapowiedziało i byli chętni? hm?
@poprzedniku (2020-01-21 08:55) 5 7   |   zgłoś do usunięcia
Że go [email protected] nie parzy gdy siada do toyoty? Po tych bredniach co wygadywał. A ludzie dali się omamić.
Jan (2020-01-21 20:02) 4 7   |   zgłoś do usunięcia
...a tomografu jak nie było tak nie ma...:-)
Janie (2020-01-21 22:27) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
ale tomograf będzie bo to nie komunikacja miejska.
O takie komenta...... (2020-01-22 23:17) 7 5   |   zgłoś do usunięcia
......to u mnie kontenta. Aż chce się czytać. Ponapijajmy się . Baczewskiego , schłodzonego a jak ! Chłe , chłe , chłe.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila ...
ROLNIK ponownie bliżej pszczół. Sukces Bartłomieja i Kamila Uczniowie Technikum nr 3 kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu: Bartłomiej Szewczyk i Kamil Lasota awansowali do etapu centralnego IV Ogólnopolskiego Konkursu ?Bliżej pszczół? organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Odnowiony most w Sarnowie
Odnowiony most w Sarnowie GMINA STANIN Zakończyły się prace przy przebudowie mostu na rzece Bystrzyca w Sarnowie w ciągu drogi powiatowej Szczygły Górne ? Samów ? Siedliska ? Burzec.
Badania mammograficzne przy Kauflandzie
Badania mammograficzne przy Kauflandzie ŁUKÓW Przychodnia LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie.
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych
IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych Rajd wyruszy 29 lutego z Trzebieszowa. Zanim to nastąpi GOKiW przygotował kilka innych tematycznych atrakcji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów ...
Uczniowie z Zespołu Szkół w Staninie podglądali pracę policjantów Trzecioklasiści obejrzeli radiowozy oraz inny sprzęt używany przez policjantów w służbie.
Zakochani pomagali Julii
Zakochani pomagali Julii Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
Oni dostali kasę na rozwój sportu
Oni dostali kasę na rozwój sportu Burmistrz Piotr Płudowski informuje, iż w środę 18 lutego w wyniku przeprowadzonego konkursu wybrani zostali oferenci, którzy realizować będą w 2020 roku zadania miasta o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. W sumie pomiędzy 13 oferentów rozdysponowane zostało 455 tys. zł.
Miasto z promesą na żłobek
Miasto z promesą na żłobek Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski odebrał w poniedziałek 17 lutego promesę na kwotę 1 584 000 zł na utworzenie żłobka.
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS ...
Dorabiałeś do renty lub emerytury? Rozlicz się z ZUS Dorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty? Do 2 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ
ZMIANA NUMERÓW NA POLICJĘ Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w ŁOK W piątek 14 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury wystąpiła polska gwiazda największych światowych scen operowych Alicja Węgorzewska w koncercie ?Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości".
Pogrzeb Lecha Dębczaka
Pogrzeb Lecha Dębczaka Msza św. rozpocznie się w czwartek 20 lutego o godz. 12.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Pól godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? ...
Miasto zmienia plan zagospodarowania. Masz działkę w tym rejonie? Trwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części Łukowa. Urząd Miasta zachęca mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA)
Dachowanie w Kamieniu. Ranna 18-latka (AKTUALIZACJA) Wypadek na drodze wojewódzkiej 808
Mają „Tysiąc powodów by czytać”
Mają „Tysiąc powodów by czytać” Szkoła Podstawowa w Krzówce (gmina Serokomla) w październiku 2019 r. wystartowała w konkursie zatytułowanym ?Tysiąc powodów by czytać?, organizowanym przez Empik
Są jeszcze bilety na ...
Są jeszcze bilety na ... Zostały ostatnie bilety na spektakl marionetkowy ?Tygrys Pietrek" w ŁOK 19 lutego. Są już tylko wolne miejsca dla grup zorganizowanych i klientów indywidualnych na godzinę 11:30.
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą" w ŁOK
Wernisaż wystawy Magdaleny Dylak „Poza formą W walentynkowy wieczór 14 lutego w Galerii PROwizorium ŁOK odbyło się otwarcie wystawy Magdaleny Dylak zatytułowanej ?Poza formą".
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
242526272829
01
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje