Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

dodane: 19-11-2019 08:55   |   wyświetleń: 2123

Szyba windy na PKP jest pęknięta. Kolej nie spieszy się z naprawą, która ma kosztować 20 tys. zł

ŁUKÓW: - Jeśli korzystasz z windy na dworcu, ryzykujesz zdrowiem lub życiem - uważa nasza Czytelniczka. PKP uspokaja: - Wkrótce rozwiążemy problem.
 Szyba windy na PKP jest pęknięta. Kolej nie spieszy się z naprawą, która ma kosztować 20 tys. zł 

Windy prowadzące na perony łukowskiego dworca PKP nie przestają budzić emocji.

Niedawno z naszą redakcją skontaktowała się jedna z pasażerek, co jakiś czas przyjeżdżająca do Łukowa pociągiem. Jak mówi, zdziwiło ją, że osoby z większym bagażem czy wózkiem dziecięcym nie mogą przejść bezpośrednio z peronu na peron.

- Pamiętam, że jakiś czas temu pomagałam kobiecie z dwójką małych dzieci, niemowlęciem i drugim, trochę starszym, które trzymało za dłoń matki. Jazda tą windą nie była miła, ale nie miałyśmy innego wyjścia, chcąc się dostać na peron. Każdy, kto z niej korzysta, ryzykuje zdrowiem albo życiem - komentuje, nie kryjąc emocji, kobieta

Jak dodaje, jeśli na łukowskim dworcu ma się coś ciężkiego, trzeba korzystać z tej windy, albo przestać korzystać z usług kolei.

"Ręce mi opadają"

Jak się okazuje, to nie wszystkie zarzuty naszej Czytelniczki w tej sprawie. Od wielu miesięcy w windzie jest wybita szyba.

- Chciałam to zgłosić komuś na dworcu, ale nie ma tam nikogo, z kim by można porozmawiać - relacjonuje kobieta. - Dlatego trzy czy cztery razy mówiłam o tym panom paradującym po terenie stacji w strojach z napisem: "Ochrona kolei". Jeden odparł, że to nie jego sprawa, bo on ma tylko pilnować porządku. Natomiast kiedy dziś jeszcze raz poruszyłam ten problem, usłyszałam: "Proszę panią, szyba w windzie nie zostanie wstawiona, bo jest droga".

Czytelniczkę takie zachowanie oburzyło:

- Skoro jest ochrona kolei, to powinna się tym zainteresować i zgłosić odpowiednim służbom. To straszne, że bezpieczeństwo pasażerów, którzy w końcu płacą za bilety, nikogo nie obchodzi. Ręce mi opadają i jestem zszokowana, że takie rzeczy mają miejsce w XXI wieku.

PKP: są dodatkowe patrole

Obserwacje pasażerki "Wspólnota" przekazała Karolowi Jakubowskiemu z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

- Winda na stacji w Łukowie została uszkodzona przez wandali - informuje. - Sprawę pękniętej szyby w jej drzwiach zgłosiliśmy na policję. Udostępniliśmy policji nagrania z kamer monitoringu. Na stacji są dodatkowe patrole Straży Ochrony Kolei. Pracownicy PLK sprawdzają działanie wind sześć razy w ciągu doby (co cztery godziny) - dodaje rzecznik.

Podkreśla przy tym, że natychmiast po stwierdzeniu uszkodzenia windy zarządca stacji zobowiązał firmę odpowiadającą za utrzymanie i eksploatację dźwigów do usunięcia usterki.

Do końca roku

Jak relacjonuje Karol Jakubowski, uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że naprawa wymaga wymiany nie tylko pękniętej szyby, ale całych drzwi do windy:

- Części są sprowadzane z Włoch. Naprawa potrwa do końca roku. Jej koszt to ok. 20 tys. zł.

Rzecznik podkreśla przy tym, że zgodnie z ekspertyzą konserwatora dźwigu, pęknięta szyba w drzwiach nie zagraża bezpieczeństwu korzystających z windy i nie powoduje konieczności wyłączenia dźwigu z użytkowania.

- Nie otrzymaliśmy żadnych skarg od pasażerów dotyczących funkcjonowania windy - kończy Karol Jakubowski.

Komentowane

Czytelnick (2019-11-19 10:06) 9 12   |   zgłoś do usunięcia
Za taką kwotę, to pewnie jakaś pancerna:)
dips (2019-11-19 11:44) 13 10   |   zgłoś do usunięcia
Sprawę trzeba zgłosić do Urzędu Dozoru Technicznego. To oni sprawdzają raz w roku widny. Po takiej kontroli doraźnej szybko mogą wydać nakaz naprawy zarządcy.
Miltom 58 (2019-11-19 15:58) 10 9   |   zgłoś do usunięcia
Sranie w banie,mieszkam w pobliżu stacji i nieraz na początku uruchomienia wind widziałem jak strażacy uwalniali pasażerów,a obecnie nie jest lepiej, generalnie boję się z nich korzystać,i niech nikt nie gada, że nie było sygnałów, już kilka artykułów było na ten temat
do.czytelnik (2019-11-19 16:00) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
taka pancerna ze pewnie ją rekami wybili :D . To już wiem dlaczego ta niby winda jest taka gówniana bo z włoch tak jak pendolino z którym jest zawsze problem.
Miltom 58 (2019-11-19 16:01) 6 15   |   zgłoś do usunięcia
I na dokładkę jeszcze, ponoć jest to wersja "po taniości", dlatego jest jak jest...
JAGDA (2019-11-19 20:24) 5 5   |   zgłoś do usunięcia
Wystarczy wzdłuż schodów na perony, zrobić podjazd, po którym można byłoby ciągnąć walizkę czy wózek z dzieckiem. Szkoda, ze nikt tego nie wziął pod uwagę podczas budowy nowej kładki. Byłoby to duże udogodnienie dla podróżnych.
qw (2019-11-19 21:47) 6 7   |   zgłoś do usunięcia
unia zakazuje takich przejść .
Kasia (2019-11-19 22:49) 9 8   |   zgłoś do usunięcia
A Burmistrz jechał winda i mowił ze jest oki tylko ludzie nie potrafią z niej skorzystac ...
Niesamowite (2019-11-19 23:06) 7 20   |   zgłoś do usunięcia
"Sześć razy dziennie, co 4 godz pracownicy PLK sprawdzają działanie wind..." Dobry kit, który można wcisnąć biednym pasażerom na odczepnego. Ciekawe jaki to jest dzień tygodnia?
OBSERWATOR (2019-11-20 07:47) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
Komuno wróć chciałoby się powiedzieć, ale za komuny był większy porządek niż dziś ! Ręce opadają, jakaś kobieta zgłasza problem ochronie stacji, a gdzie nasi włodarze, nie interweniują ? no tak lepiej sobie fotki porobić do gazety !
Grzegorz (2019-11-20 17:35) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
A gdzie byli nasi włodarze jak projektowali to cudo? Wszędzie mają przejścia podziemne tylko u nas taka kładka.
Bogumił (2019-11-20 18:50) 3 10   |   zgłoś do usunięcia
Panie Burmistrzu udowodnij nam Pan, że glosy oddane na Pana nie były głosami straconymi.
Gość (2019-11-21 05:53) 2 2   |   zgłoś do usunięcia
Jak to we współczesnym świecie to tylko ma ładnie wyglądać. Choć ta kładka do tak pięknego dworca to pasuje jak kij do d...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ PLASTIKÓW SAMOCHODOWYCH? - Gdzie mieszkańcy naszego miasta mogą pozbywać się nietypowych śmieci plastikowych, np. plastików samochodowych ? zapytał burmistrza radny Mariusz Chudek?
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej? - Czy jest możliwość dopuszczenia ruchu rowerowego na chodniku dla pieszych biegnącym wzdłuż ul. Warszawskiej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. dr. Andrzeja Rogalińskiego - pytał radny Przemysław Suchodolski.
Nowe drzewa w mieście
Nowe drzewa w mieście Ponad 150 drzew nasadzili w październiku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie. Drzewka pojawiły się w ośmiu miejscach, m.in. w parku miejskim.
Plener, odznaczenia i nowe władze Stowarzyszenia Twórców ...
Plener, odznaczenia  i nowe władze  Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się plener rzeźbiarski pt. ,,Rzeźba ludowa dawniej i dziś", którego organizatorem było muzeum oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie.
Podsumowali tegoroczną edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa ...
Podsumowali tegoroczną  edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Osaka W Muzeum Regionalnym w Łukowie nastąpiło uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji szkółki rzeźbiarskiej, którą prowadził znany łukowski artysta rzeźbiarz Krzysztof Osak.
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA)
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA) W piątek 29 listopada w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w balu andrzejkowym.
Pożar, kradzieże i wypadek
Pożar, kradzieże i wypadek Kronika kryminalna z KPP w Łukowie
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy!
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy! Sprawdź czy pytania będą trudne?
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM Zbiórka dla dzieci z domu dziecka.
Rowerzysta pił i bez oświetlenia ruszył w drogę
Rowerzysta pił i bez oświetlenia ruszył w drogę Z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 53-letniego rowerzystę z gminy Stanin. Wczoraj wieczorem nieoświetlonego rowerzystę potrącił kierowca opla
To oni pomogli napadniętej kobiecie
To oni pomogli napadniętej kobiecie Pan Tomasz i Pan Marcin, którzy w ubiegłym tygodniu wykazali się postawą godną naśladowania reagując na rozbój do jakiego doszło na osiedlu Sienkiewicza spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie. Do podziękowań i życzeń nadkom. Leszka Misiaka przyłączył się burmistrz Piotr Płudowski.
Chcą być „Efektywni w biznesie”
Chcą być „Efektywni w biznesie” 6 grudnia odbędzie się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Łuków24 jest patronem medialnym wydarzenia.
Opowiedz im historię ....
Opowiedz im historię .... Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zwracają się do Państwa z prośbą.
Pobił ofiarę chcąc ją okraść
Pobił ofiarę chcąc ją okraść Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował sąd wobec 20-latka z gminy Łuków. Młodzieniec chcąc ukraść kobiecie torebkę dotkliwie ją pobił,
Lena, Julia i Maciej czarują słowem
Lena, Julia i Maciej czarują słowem Recytatorzy ŁOK: Julia Semczuk i Maciej Radomyski laureatami 23. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
Nowy szef miejskiej oświaty
Nowy szef miejskiej oświaty Krzysztof Stępniak został naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Łukowie
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje