Dziś są imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

dodane: 04-04-2020 10:32   |   wyświetleń: 11740

Trzecia osoba zarażona koronawirusem z powiatu łukowskiego

Na terenie województwa lubelskiego mamy sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych
Trzecia osoba zarażona koronawirusem z powiatu łukowskiego  

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
- dwóch kobiet w przedziale w wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego,
- kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu kraśnickiego,
- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu łukowskiego (To już trzeci przypadek z naszego powiatu)
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego,
- mężczyzny powyżej 61 lat z powiatu opolskiego.

Wszystkie osoby są w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 4 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 164 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 6 osób zmarłych - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego

Komentowane

gadające media, fake newsy i spekulacje kłamliwe oszczerstwa (2020-04-04 10:44) 42 30   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy ty zdałeś sobie sprawę, że koronawirus to jedynie fake news? Zacząłem traktować to wszystko bardzo poważnie. Przygotowałem się, miałem maski, kupiłem jedzenie, kupiłem wszystkie niezbędne zapasy. Śledziłem łuków24 i inne wiadomości codziennie. Widziałem, jak rosną liczby, i myślałem, że to się dzieje. Potem zacząłem się bliżej przyglądać. Liczba zarażonych a liczba różnych innych chorób. Koronawirus po prostu nie mógł być prawdziwy. Liczby były zbyt niskie. To była tylko grypa. Chiny rozpoczęły narrację, ale nie widzieliśmy żadnych rzeczy, które podobno się tam wydarzyły i dzieją się już od miesięcy. Wirus jest rzeczywiście tylko grypą. Wszystkie koronawirusy są „tylko grypą”. Wszystkie są dosłownie zaliczane do różnych wirusów zwanych grypą. Co pięć lat pojawia się nowa nić koronawirusa. Nie mamy możliwości oceny liczby osób zainfekowanych w tym czasie i przez kilka lat. Przypomnienie, że szacuje się, że świńska grypa zainfekowała 500 milionów ludzi na całym świecie. To może być znane dopiero po latach z różnych przyczyn technicznych. Poza tym liczba śmierci jest w tym momencie nieprawdziwa. Władze włoskie podały, że liczą na przykład wszystkie przypadki śmierci osób, które pozytywnie dały wynik pozytywny, a inne kraje stosują tę samą metodę do różnych stopni. Porównanie czarnej zarazy jest komiczne. Już w pierwszych trzech miesiącach życia zabił mnóstwo ludzi (w znacznie mniej zaludnionym czasie i znacznie niższej koncentracji populacji). Media próbują podburzyć nas w stan strachu przed tą „pandemią”. Jednak wirus wydaje się być dość dobrze kontrolowany. Nie ma dużych, zabójczych stref. Szpitale są normalne. Ludzie nie umierają na ulicach. Dotyczy to głównie osób starszych i młodszych z uwarunkowaniem. (To samo z grypą) Czego powinniśmy tu szukać? Media ciągle nam mówią, że się boimy, ale czego się boimy? KORONAWIRUS TO TYLKO GRYPA.
Do wyżej (2020-04-04 11:30) 37 24   |   zgłoś do usunięcia
To po co siedzisz na kwarantannie? Idź do tych ludzi którzy leżą w szpitalach, odwiedź ich, powiedz dobre słowo, pociesz. Zetknij się z wirusem i zaraź się, później opowiesz nam jak było i wtedy może nas przekonasz że to zwykła grypa. O ile zdążysz...
Do tych wyżej (2020-04-04 11:45) 14 13   |   zgłoś do usunięcia
Siedząc 2 tygodnie w domu . Sporo o tym czytałem i tak patrząc na to wszystko . Nie wiadomo co jest prawdą a co nie . Jednakże jedno da się się zauważyć . Ludzie sami się już proszą o palowanie bez zapytania po co wyszedłeś . Czy chociaż by kary więzienia Mało tego donosza na siebie na wzajem chwaląc się tym w internecie . To jest problem . Nie neguje oczywiście powagi sytuacji i sam stosuje srodki bezpieczeństwa . Ale nasze społeczeństwo gdyby mogło to między sobą by się pozabijalo. I bez wirusa. Dlatego ludzie ochloncie trochę. I zamiast oglądać jakieś trudne sprawy . Włącznie coś wartościowego .
mm (2020-04-04 12:05) 22 13   |   zgłoś do usunięcia
A ja jestem ciekaw 3 osoby potwierdzone A ile było zrobionych testów w powiecie???? 3 a może 4 bo na kwaratannie siedzi dużo ludzi i tam testów się nie robi
Coś takiego z internetu (2020-04-04 12:24) 12 15   |   zgłoś do usunięcia
https://www.facebook.com/daniel.lewandowski.3910/videos/202014207913212/
. (2020-04-04 12:27) 18 13   |   zgłoś do usunięcia
Nie ro i się testów bo nie powiem kto zakazuje ich. Sprzętu jest wystarczająco. W szpitalach co raz wybucha sfera wszędzie jest to samo dyrektor zawinił. Dlaczego nagle dyrektorzy są winnymi? Często to lekarze czyli powinni wiedzieć że łamanie procedur ukrywanie na siłę jest błędem. Bo władza każe ukrywac? Szambo wybija w szpitalach przez błędy dyrektorów. W Polsce szambo przez błędy władzy już nie długo wybije. Nie da się ukrywać błędów w przypadku epidemi.
mm (2020-04-04 12:32) 21 18   |   zgłoś do usunięcia
A ja jestem ciekaw 3 osoby potwierdzone A ile było zrobionych testów w powiecie???? 3 a może 4 bo na kwaratannie siedzi dużo ludzi i tam testów się nie robi
ksionc (2020-04-04 13:51) 16 16   |   zgłoś do usunięcia
Jak widać nawiedzonych nie brakuje i z dnia na dzień ich liczba rośnie ,wystarczy się rozejrzeć a zauważymy że wirus atakuje już nie tylko drogi oddechowe ale również gromadzi się pod kopułą ,jeśli ma się za ciasny dysk trzeba zwolnić miejsce na nowe newsy pisząc podobne wypowiedzi jak ten pierwszy tekst.Ale skoro już jest się Wszechmogącym to się wie najlepiej.
P (2020-04-04 13:55) 14 17   |   zgłoś do usunięcia
Gdzie jest główna świnka miasta chrąkająca wszędzie? Boi się? Boi się wiruska. Oj czeka Kociołek to musi się bać
Al diablo (2020-04-04 14:09) 20 20   |   zgłoś do usunięcia
Ja juz z nudow zaczelem grill czyscis na majowke nie wiem co dalej. Mam nadzieje ze kwarantanny rzadowe sie pokoncza do maja bo juz organizuje ludzi na majowke
Wierzący (2020-04-04 15:18) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
Pan Jezus już się zbliża juz puka do twych drzwi..
Nie pytaj, nie myśl, bój się i bądź posłuszny! (2020-04-04 17:10) 16 31   |   zgłoś do usunięcia
Idealny obywatel. Nie można bagatelizować problemu, ale to chyba naturalne, że ludzie przynajmniej o przeciętnym poziomie inteligencji zastanawiają się jakie jest drugie dno paniki koronawirusowej? Jesteśmy uczesnikami przełomu na skalę światową. Po tej pandemii świat będzie inny, jaki? Kto na tym skorzysta, a kto straci? Oczywiście wszystkiemu winny będzie wirus, ale konsekwencje dotkną nas wszystkich. Rzeczywiste liczby zachorowań i zgonów są straszne, ale w przeliczeniu na procenty, sytuacja już tak źle nie wygląda, tym bardziej, że osoby, które umierają mają choroby współistniejące i tak samo mogłyby umrzeć przez inne infekcje, wirusy czy zapalenie płuc. Ktoś to zlicza, porównuje?
- (2020-04-04 18:11) 15 14   |   zgłoś do usunięcia
Wirus dotknie też was zgredów w polityce i będzie sprawiedliwy nie będzie patrzył czy biedny czy bogaty . Śmierć jest sprawiedliwa chociaż nie do końca bo nie każdemu da po równi żyć ale sąd ostateczny na który trafimy wszyscy czy wierzymy czy nie jest w pełni sprawiedliwy i tam role się odwracają a ci co tutaj są bogaci wielcy są tam malutcy
Pisowskie pejsate barany boże (2020-04-04 18:55) 29 17   |   zgłoś do usunięcia
Pisowskie pejsate barany boże wyłączcie TV, włączcie myślenie. Nie ma żadnej pandemii, epidemii. Żydokomuna sieje propagande wprowadzajac po cichu STAN WYJATKOWY. Dlaczego tego nie oglasza? Z prostej przyczyny... podzial wladzy z opozycja i rekompensata ze Skarbu Panstwa 100% poniesionych strat dla przedsiebiorcow. Miala byc tarcza antykryzysowa, a sa ciagle obostrzenia zadluzajace ci raz bardziej narod. Pejsate chca zdusic gospodarke, jednym slowem. Kto orientuje sie jako tako w temacie wie, ze przed waznymi wydarzeniami na swiecie, rodziny trxymajace wladze wyprzedaja wszelkiego rodzaju aktywa i inwestuja w nieruchomosci. Tak dzialo sie m.in na poczatku 2019, 2007, 2001.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Zderzyły się trzy auta
Zderzyły się trzy auta Nieuważny 59 - latek spowodował efekt domina na drodze.
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego
Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem, jeden z powiatu łukowskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jest 305 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw:
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg ...
Śmierć na torach. Pieszy został potrącony przez pociąg Bialscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w sobotę, 23 maja, na ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej.
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI ...
NIETRZEŹWY I NA ZAKAZIE - ZATRZYMANY DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 32-latkowi z powiatu parczewskiego.
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem
Burmistrz nie jest leszczem, umie sypnąć wierszem Piotr Płudowski stanął we mgle i wydał z siebie rymy w ramach #hot16Challenge2. Raperską rękawicę burmistrz rzucił m.in. Łukaszowi Prusakowi z naczelnemu Łuków24.pl i Wspólnoty Łukowskiej.
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem
Godz. 10.00: Trzy nowe zakażenia koronawirusem w Lubelskiem Na terenie województwa lubelskiego mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
ŁOK rozstrzygnął konkurs
ŁOK rozstrzygnął konkurs 20 maja komisja rozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
15 osoba zarażona koronawirusem w powiecie
15 osoba zarażona koronawirusem w powiecie Na terenie województwa lubelskiego mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden z nich dotyczy kobiety z powiatu łukowskiego. Jej stan jest dobry.
ŁUKÓW Miasto podpisało umowę na budowę wyciągu nart wodnych ...
ŁUKÓW Miasto podpisało umowę na budowę wyciągu nart wodnych Wykonawcą będzie firma GRIN Budownictwo z Białegostoku.
Nowa lokalizacja Sali Obsługi Klientów NFZ w Lublinie ...
Nowa lokalizacja Sali Obsługi Klientów  NFZ w Lublinie od 25 maja Sala Obsługi Klientów Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Lublinie przenosi się z budynków przy ul. Szkolnej 16 i ul. Marii Koryznowej 2d do lokalizacji przy ul. Nadstawnej 2-4.
JECHAŁ Z PROMILAMI I ZA SZYBKO – „WYLĄDOWAŁ” W ...
JECHAŁ Z PROMILAMI I ZA SZYBKO – „WYLĄDOWAŁ” W LESIE Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 57-latek kierujący audi. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewa przydrożnego lasu.
Piotr Płudowski dostał nominację do #hot16Challenge2
Piotr Płudowski dostał nominację do #hot16Challenge2 Burmistrz zdradził do czego nawiąże między rymami.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje