Dziś są imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Redakcja
dodane: 24-01-2020 20:25   |   wyświetleń: 13357

W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz bele słomy

Akcja trwała ponad 11 godzin. Pożar gasiło 12 zastępów straży pożarnej.
W Lipinach płonęła stodoła. W środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz bele słomyfoto. fot. OSP Wola Okrzejska 
23 stycznia o godzinie 6:42 w Lipinach (Gmina Adamów) paliła się stodoła i przyległa do niej obora z pomieszczeniem garażowym. Strażacy podali na płomienie oraz w obronie pozostałych budynków łącznie 4 prądy wody w natarciu. Strażacy ewakuowali z pomieszczeń mienie rolnicze. Słomę wywieziono z pomieszczeń i przelewano wodą. Strażacy rozebrali naruszone pokrycie dachowe budynków. Podczas akcji gaśniczej konieczne było dowożenie wody z pobliskich hydrantów. Na miejscu pracowały cztery zastępy strażaków z Łukowa, OSP Ferdynandów, OSP Adamów, 2 zastępy z OSP Wola Gułowska, OSP Hordzieżka, OSP Wola Okrzejska oraz 2 zastępy z OSP Okrzeja. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana, sprawą zajmą się policjanci. (FOT OSP Wola Okrzejska)



Komentowane

heheh (2020-01-24 21:40) 9 65   |   zgłoś do usunięcia
a taka ładna, amerykańska była:)
Iks (2020-01-24 21:50) 17 15   |   zgłoś do usunięcia
Co w tym śmiesznego,tragedia i tyle
Ospanowicz (2020-01-24 22:45) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
Hydranty nie byly sprawne woda dowozona byla z Okrzei Gmina Krzywda slowo z pobliskich sadze ze jest za ogolne.
XYZ (2020-01-24 23:17) 16 8   |   zgłoś do usunięcia
Do heheh - Taki mądry bo masz to z czego masz dochód? Ciekawe czy byłoby Ci tak do śmiechu gdybyś się zastanawiał czy za jakiś czas będziesz miał co jeść Ty i Twoja rodzina. Pomyśl zanim coś napiszesz bo ten komentarz to śmieszy chyba tylko Ciebie a jest delikatnie mówiąc żenujący
Ania (2020-01-25 10:54) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
Co za czasy...!!!
Ania (2020-01-25 10:55) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Straszna tragedia dla rolnika. XYZ pięknie napisałeś
kiey (2020-01-25 21:15) 11 85   |   zgłoś do usunięcia
W obecnych czasach rolnik i tak wyjdzie na swoje. Nie dość, że otrzymuje bardzo wysokie dotacje unijne, na które składamy się wszyscy ze swoich podatków, to otrzymuje wiele świadczeń typu: suszowe, powodziowe, z tytułu nadmiaru produkcji, z tytułu nieopłacalności produkcji i wiele innych. Obecnie rolnik nie musi nic robić, a darmowe pieniądze i tak płyną mu na konto. Proszę zobaczyć na wiejskie podwórka. Wyłożone są kostką, obsadzone tujami, a na każdym po kilka samochodów.
anna (2020-01-25 22:14) 5 17   |   zgłoś do usunięcia
wspolczuc ludziom w obliczu takiej tragedi
Bóg (2020-01-25 23:07) 9 9   |   zgłoś do usunięcia
Szubienica dosięgnie was wszystkich aj waj
Lulek (2020-01-26 08:57) 3 36   |   zgłoś do usunięcia
Jakoś mi tych rolników nie żal ... a niech by se sam gasił wiadrem.
Jolanta (2020-01-26 12:35) 14 8   |   zgłoś do usunięcia
Do lulek ... nie życzę Ci człowieku abyś kiedykolwiek musiał patrzeć jak pożar trawi cały twój dorobek życia i nie musi być to gospodarstwo ale choćby twój własny dom dlatego zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz;( nie wiem skąd w ludziach tyle nienawiści aby w takich chwilach nie obudziło się współczucie a raczek złość podłość bo co za dużo miał i dobrze ze mu się spaliło ? Ludzie miejcie sumienie ...
Do kiey (2020-01-26 14:53) 20 9   |   zgłoś do usunięcia
Więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś i ty mógł zostać rolnikiem i brać tę kasę o której napisałeś, będziesz żył jak pan więc nie trać czasu na głupie gadanie
do kiey (2020-01-26 17:07) 7 23   |   zgłoś do usunięcia
W pełni popieram zdanie Kiey. Aktualnie chłop nie wie co robić z forsą. Płynie ona do niego ze wszystkich źródeł. Taka spalona stodoła to dla chłopa pikuś. Nową postawi za środki podatników, czyli nas wszystkich. Z powodu bzdurnych dotacji na wsi rodzi się obecnie patologia. Zero uczciwej pracy, wszyscy oglądają się tylko na darmowe pieniądze z unii.
plexi (2020-01-26 17:24) 9 26   |   zgłoś do usunięcia
Cieszę się z takich niby tragedii rolników, prywaciarze pieprzeni. Dorobkiewicze naszym kosztem Państwa Polskiego. Kiedyś to taki rolnik to musiał się napracować i miał mało pola i zboże w podatkach musiał oddać dla Państwa. Dziś to banda leni co to z dotacji żyją. Za nasze pieniądze żyją!
aber (2020-01-26 22:56) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
Nie wiem co trzeba miec w głowie zeby przy takim cudzym nieszczesciu takie brednie wypisywac !
Wierzący (2020-01-27 08:28) 7 7   |   zgłoś do usunięcia
zły operuje na terenie gminy i powiatu
mały szkrab (2020-01-27 20:12) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
zly operuje na calej ziemi diabel sie nazywa stad tyle nieszczesc
xxxxx (2020-01-27 21:48) 13 7   |   zgłoś do usunięcia
do plexi Za Twoje pieniądze H..u ,pewnie płacisz 10ZŁ podatku na rok przyjedź w WIELKĄ NIEDZIELE o 4 rano do dojenia to Ci się dotacji odechce
Kuba (2020-01-28 18:47) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
W tym kraju nigdy nie bedzie dobrze. W ludziach jest za duzo zawisci i zazdrosci. Nrak slow
Aaa (2020-01-28 18:52) 9 3   |   zgłoś do usunięcia
Jak tak rolnik ma dobrze to zostańcie rolnikami, kupcie ziemie i bierzcie te "darmowe" pieniądze. Odechce wam się wszystkiego jak przyjdzie robić po 20h na dobę. Co się dziwić, że gowno macie jak tylko zazdroscicie zamiast do roboty się wziąć.
Edek Rolnik (2020-01-28 18:59) 9 4   |   zgłoś do usunięcia
Fakt teraz na wsi dobrze Nam się powodzi mnóstwo dotacji i zapomóg...500+ na dzieci, zwierzęta ,niski KRUS... żyć nie umierać...a wam mieszczuchy hu... Do Tego!!!Niech żyje PiS!!!
Paweł L. (2020-01-28 19:00) 8 3   |   zgłoś do usunięcia
Widzę, że wysypało się tu pełno komentarzy dzieci, które nie mają pojęcia o ciężkiej pracy rolnika. Socjalistyczna gównażeria, która nie rozumie tego, iż majątek rolnika jest wypracowany ciężką pracą i wyrzeczeniami kilku pokoleń.
Django (2020-01-28 19:04) 4 8   |   zgłoś do usunięcia
Ten kiey to debil dopiero równie dobrze można tak myśleć o miastowych bo mają przecież 500+ i co jeszcze narzekają starczy im nie wydają przecież na nawozy żeby coś urosło nie martwią się o deszcz czy pada czy nie pada. Debile z miasta myślą że wieś to miód chlop ma ale ile musiał się o to wystarac żeby to mieć przecież z nieba mu nie spadło
Rolnik (2020-01-28 19:08) 9 11   |   zgłoś do usunięcia
Do key jak tak uważasz to zapraszam na gospodarstwo popracujesz rok dwa i zobaczymy czy pieniądze będą same płyneły na konto ,tępy jełopie nie wiesz jak jest na wsi to się nie wypiwiadaj ,że rolnikom tak dobrze
heros (2020-01-28 20:45) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
kiey jesteś totalnym idiotą bo nie masz pojęcia co to rolnik zalewasz sobie bak 220 litrów w moim przypadku na dniówke roboty a ty masz na cały miesiąc zapewne cepie
Tzw patologia (2020-01-28 20:52) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Patologia można nazwać, wszystkich tych, którzy śmieją się z czyjegoś nieszczescia. Ludzie kompletnie nie znający realiow dzisiejszego rolnictwa, mają najwięcej do powiedzenia. Uważam, że jeśli ktoś się na czyms nie zna to się nie wypowiada, ale tak jest wszędzie, od komentarzy tutaj, po scenę polityczną. Zaczne od samej kwestii nazewnictwa rolnik to był kiedyś mający 2 krowy 3 świnie i 4 ha ziemi, mogący z tego wyżyć, na adekwatnym do czasów poziomie, dziś takie model rolnika nie ma prawa bytu. Dziś mamy producentów rolnych, którzy podobnie jak szefowie firm, mają przed sobą wiele zadań. Są odpowiedzialni w produkcji roślinnej za rozmieszczenie poszczególnych roślin, odpowiednio do stanu gleby, co w ostatnich latach z powodu suszy nie jest łatwe, a później za dystrybucję płodów. W produkcji zwierzęcej, nie ma on tylko z a zadnie nakarmić, wydoić i wyrzucić obornik, lecz musi też wyliczyć dawki żywieniowe, czasie indywidualne dla każdego zwierzęcia, zważając na stan zdrowia, opłacalność i dobrostan, w trakcie porodow musi dopilnować wszystkiego i zapobiegać powikłaniom poporodowym. Taki człowiek często pracuje po 18 godzin na dobę, nie mając urlopu, nie mając wziąć L4, ponieważ nie ma kto go zastąpić. Nie ma czasu na wakacje, ponieważ od wiosny do jesieni są zabiegi agrotechniczne, a zimą, przygotowuje budynki i maszyny do następnego sezonu. A porównuje sie z takimi ludźmi ci, którzy odbebnia 8 godzin, najczęściej odtwórczej pracy. Gospodarstwa rolne to nie jest dzieło jednej osoby tylko pokoleń, pracy całych rodzin. A co do ,,darmowych pieniędzy z unii" myślę, że każdy rolnik wolał by nie być ich beneficjentem, tylko mieć cenę produktów rolnych adekwatna do dzisiejszych kosztów produkcji. Wszystko zdrożało, począwszy od paliwa, pradu, maszyn czy nawozów, a skończywszy na chlebie, wartość średniej płacy również, a cena produktów rolnych nie, mleko, wołowina od lat ta sama cena, a zbóż zmalała. Dofinansowania są tylko w tv, sam starałem się o dotacje, lecz nie została mi ona przyznana, a co do do suszonego też zostało odroczone i nie wiadomo czy i kiedy przyjedzie.
Tzw patologia (2020-01-28 21:01) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Patologia można nazwać, wszystkich tych, którzy śmieją się z czyjegoś nieszczescia. Ludzie kompletnie nie znający realiow dzisiejszego rolnictwa, mają najwięcej do powiedzenia. Uważam, że jeśli ktoś się na czyms nie zna to się nie wypowiada, ale tak jest wszędzie, od komentarzy tutaj, po scenę polityczną. Zaczne od samej kwestii nazewnictwa rolnik to był kiedyś mający 2 krowy 3 świnie i 4 ha ziemi, mogący z tego wyżyć, na adekwatnym do czasów poziomie, dziś takie model rolnika nie ma prawa bytu. Dziś mamy producentów rolnych, którzy podobnie jak szefowie firm, mają przed sobą wiele zadań. Są odpowiedzialni w produkcji roślinnej za rozmieszczenie poszczególnych roślin, odpowiednio do stanu gleby, co w ostatnich latach z powodu suszy nie jest łatwe, a później za dystrybucję płodów. W produkcji zwierzęcej, nie ma on tylko z a zadnie nakarmić, wydoić i wyrzucić obornik, lecz musi też wyliczyć dawki żywieniowe, czasie indywidualne dla każdego zwierzęcia, zważając na stan zdrowia, opłacalność i dobrostan, w trakcie porodow musi dopilnować wszystkiego i zapobiegać powikłaniom poporodowym. Taki człowiek często pracuje po 18 godzin na dobę, nie mając urlopu, nie mając wziąć L4, ponieważ nie ma kto go zastąpić. Nie ma czasu na wakacje, ponieważ od wiosny do jesieni są zabiegi agrotechniczne, a zimą, przygotowuje budynki i maszyny do następnego sezonu. A porównuje sie z takimi ludźmi ci, którzy odbebnia 8 godzin, najczęściej odtwórczej pracy. Gospodarstwa rolne to nie jest dzieło jednej osoby tylko pokoleń, pracy całych rodzin. A co do ,,darmowych pieniędzy z unii" myślę, że każdy rolnik wolał by nie być ich beneficjentem, tylko mieć cenę produktów rolnych adekwatna do dzisiejszych kosztów produkcji. Wszystko zdrożało, począwszy od paliwa, pradu, maszyn czy nawozów, a skończywszy na chlebie, wartość średniej płacy również, a cena produktów rolnych nie, mleko, wołowina od lat ta sama cena, a zbóż zmalała. Dofinansowania są tylko w tv, sam starałem się o dotacje, lecz nie została mi ona przyznana, a co do do suszonego też zostało odroczone i nie wiadomo czy i kiedy przyjedzie.
LLU (2020-01-28 21:09) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
A kiedy rolnikowi było dobrze ? Pożyjemy zobaczymy jak się dopłaty z UE skończą to wtedy będzie płacz i lament