Dziś są imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

dodane: 15-11-2019 10:52   |   wyświetleń: 8345

W ŚRODĘ DOSTAŁ MANDAT ZA BRAK OŚWIETLENIA, W CZWARTEK POTRĄCIŁ GO SAMOCHÓD

Z obrażeniami ciała przewieziono do szpital 57-letniego rowerzystę potrąconego przez samochód. Wczoraj wczesnym rankiem jechał swoim jednośladem bez wymaganego oświetlenia
W ŚRODĘ DOSTAŁ MANDAT ZA BRAK OŚWIETLENIA, W CZWARTEK POTRĄCIŁ GO SAMOCHÓD 
Wczoraj około 6.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 807. Na trasie Józefów – Czerśl samochód potrącił rowerzystę. Kierowca Citroena Jumpera 22-latek z gminy Stanin potrącił jadącego po jezdni rowerzystę. Pokrzywdzony 57-latek z gminy Łuków doznał poważnych obrażeń ciała i z miejsca wypadku został przewieziony karetką do szpitala. 

Kierowcy citroena tłumaczył policjantom, że w trakcie jazdy, gdy jeszcze było ciemno, w ostatniej chwili zauważył przed swym pojazdem „nieoświetlonego” rowerzystę. Policjanci w trakcie oględzin jednośladu stwierdzili, że nie ma on wymaganych przepisami świateł.   

Dodatkowo mundurowi dowiedzieli się, że w środę późnym wieczorem 57-latek jechał tym samym rowerem przez jedną z miejscowości gminy Stoczek Łukowski. Tam za jazdę jednośladem bez wymaganego oświetlenia został ukarany mandatem. Policjanci odwieźli mężczyznę do miejsca gdzie zamierzał się udać i zobowiązali do zamontowania na jednośladzie świateł. Mężczyzna zapewnił mundurowych, że przed ponowną jazdą rowerem „zaopatrzy się” w prawidłowe oświetlenie. Nie dotrzymał słowa.

Komentowane

Obserwer (2019-11-15 11:57) 14 24   |   zgłoś do usunięcia
Ja rozumiem,że rowerzyści jeżdżą słabo lub wcale nie oznakowani ,czasami w miejscach bardzo niebezpiecznych ale nie znaczy to żeby ich non stop "rozjeżdżać ". Trochę wyobraźni na drodze, zwłaszcza na wioskach typu Łukowo i okolica .
fii (2019-11-15 11:57) 8 8   |   zgłoś do usunięcia
czy to nie pewien ,,poeta' z łukowa? atrybuty podobne
Do fii (2019-11-15 11:59) 7 24   |   zgłoś do usunięcia
Pan J_ot jest starszy .
Xx (2019-11-15 12:03) 8 14   |   zgłoś do usunięcia
I dobrze nie stać go kupić światełka za 10zł to teraz ma za swoje i niech się cieszy że Żyje!!!a temu kierowcy po wyjściu ze szpitala powinien na Kolanach dziękować że tylko tak się skończyło
ana (2019-11-15 12:10) 5 9   |   zgłoś do usunięcia
Ładnie uchwycona migawka. Dobry fotograf. Zdjęcie idealnie przyciągające uwagę oglądających serwis Łukow24. Czy zainscenizowane?
do obserwator (2019-11-15 12:37) 8 10   |   zgłoś do usunięcia
pewnie jestes mieszkancem okolicznej prowincji poruszajacym sie nieoswietlonym rowerem bez kamizelki w terenie niezabudowanym
Grzegorz (2019-11-15 12:55) 6 9   |   zgłoś do usunięcia
A wystarczyło zrobić szerszą drogę o 1,2 m, ale jak zwykle nie ma za co. Tam jest za wąsko.
al Diablo (2019-11-15 13:08) 8 7   |   zgłoś do usunięcia
pamietam jak 30 lat temu tez sie ciezko jezdzilo wieczorami. było coprawda mało samochodów ale wtedy byl prawdziwy dziki zachod. ludzie nagminnie jezdzili bez swiateł , chodzili bez odblasków , i pełno furmanek i traktorów nie oswietlonych. w tamtych czasach niejedna osoba zgineła w wypadku bo była niedostatecznie oswietlona. mało sie tez informowało bo tez nie było internetu i szybkich mediów. Przykro słyszec ze ludzie nadal gina na drogach tylko dlatego ze nie mieli odpowiedniego oswietlenia.
Gdzie jest Smak Gumy (zostawiam za niego komentarz) (2019-11-15 13:40) 10 25   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
Kierowca (2019-11-15 14:11) 11 11   |   zgłoś do usunięcia
Do wszystkich pseudo kierujących, aby poruszając się po drogach publicznych, zwracali większą uwagę na pieszych i rowerzystów, a także na różne zwierzęta w miejscach nieoświetlonych, a także dostosowanie prędkość do warunków drogowych i pogodowych. Dla przestrogi zalecam kierującym używać częściej świateł drogowych, gdy jest taka możliwość, aby oswietlić sobie drogę na dłuższym odcinku i upewnić się, czy czasami na drodze nie znajduje się pieszych, bądź rowerzysta bez oświetlenia i kamizelki poza obszarem zabudowanym, gdzie większość lubi depnąc w pedały gazu, a potem się tłumaczą, że zauważyli w ostatniej chwili i nie mieli żadnych szans, aby uniknąć potrącenia. Zawsze trzeba mieć z tyłu głowy wyobraźnię i przewidywanie różnych niespodziewanych sytuacji na drodze. Nawet poruszając się po drodze z pierwszeństwem, nigdy nie ma pewności na 100%,że nikt nie wymusi pierwszeństwa i nieszczęście gotowe... Więc więcej rozwagi, rozsądku i bezpiecznej jazdy, a ofiar wypadków będzie mniej, a co za tym idzie mniej rodzinnych tragedii, kalectwa i śmierci !!! WŁĄCZ MYŚLENIE, JEŹDZIJ BEZPIECZNIEJ !!!
Do Al Diablo (2019-11-15 15:17) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
Niby prawda, ale teraz kierowcy wieczorami są mniej uważni. Jak nie widzi z daleka odblasków to pruje jak dziki. Oczywiście nie oskarżam kierowców ani nie bronię nieoznakowanych pieszych i rowerzystów. Po prostu tak niestety jest
VIP (2019-11-15 16:14) 13 32   |   zgłoś do usunięcia
Mistrz długiej prostej ,z doświadczeniem nabytym na Forza Horizon ,zdjął człowieka z roweru obwieszonego jak choinka .... Bo ja jadę ...i nogi z gazu nie zdejmuję ! Mam nadzieję ,że ta sytuacja cię czegoś nauczyć gnoju ze zdezelowanego dostawczaka.
Smak Gumy (2019-11-15 19:04) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować bandytów
Dalekie Myślenie (2019-11-16 18:47) 5 6   |   zgłoś do usunięcia
a wystarczyło mu zamiast mandatu zamontować światła. ... takie samo 5 minut, a może efekt inny?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI? : JAK SIĘ POZBYĆ PLASTIKÓW SAMOCHODOWYCH? - Gdzie mieszkańcy naszego miasta mogą pozbywać się nietypowych śmieci plastikowych, np. plastików samochodowych ? zapytał burmistrza radny Mariusz Chudek?
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć ...
O CO PYTAJĄ ŁUKOWSCY RADNI?: Czy rowerzyści mogą jeździć po chodniku przy ul. Warszawskiej? - Czy jest możliwość dopuszczenia ruchu rowerowego na chodniku dla pieszych biegnącym wzdłuż ul. Warszawskiej - na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. dr. Andrzeja Rogalińskiego - pytał radny Przemysław Suchodolski.
Nowe drzewa w mieście
Nowe drzewa w mieście Ponad 150 drzew nasadzili w październiku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie. Drzewka pojawiły się w ośmiu miejscach, m.in. w parku miejskim.
Plener, odznaczenia i nowe władze Stowarzyszenia Twórców ...
Plener, odznaczenia  i nowe władze  Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się plener rzeźbiarski pt. ,,Rzeźba ludowa dawniej i dziś", którego organizatorem było muzeum oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Łukowie.
Podsumowali tegoroczną edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa ...
Podsumowali tegoroczną  edycję szkółki rzeźbiarskiej prowadzonej przez Krzysztofa Osaka W Muzeum Regionalnym w Łukowie nastąpiło uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji szkółki rzeźbiarskiej, którą prowadził znany łukowski artysta rzeźbiarz Krzysztof Osak.
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA)
Bal andrzejkowy w ŁUTW (GALERIA) W piątek 29 listopada w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w balu andrzejkowym.
Pożar, kradzieże i wypadek
Pożar, kradzieże i wypadek Kronika kryminalna z KPP w Łukowie
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy!
Test wiedzy - ostatni moment na zapisy! Sprawdź czy pytania będą trudne?
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM Zbiórka dla dzieci z domu dziecka.
Rowerzysta pił i bez oświetlenia ruszył w drogę
Rowerzysta pił i bez oświetlenia ruszył w drogę Z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala 53-letniego rowerzystę z gminy Stanin. Wczoraj wieczorem nieoświetlonego rowerzystę potrącił kierowca opla
To oni pomogli napadniętej kobiecie
To oni pomogli napadniętej kobiecie Pan Tomasz i Pan Marcin, którzy w ubiegłym tygodniu wykazali się postawą godną naśladowania reagując na rozbój do jakiego doszło na osiedlu Sienkiewicza spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie. Do podziękowań i życzeń nadkom. Leszka Misiaka przyłączył się burmistrz Piotr Płudowski.
Chcą być „Efektywni w biznesie”
Chcą być „Efektywni w biznesie” 6 grudnia odbędzie się Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu. Łuków24 jest patronem medialnym wydarzenia.
Opowiedz im historię ....
Opowiedz im historię .... Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zwracają się do Państwa z prośbą.
Pobił ofiarę chcąc ją okraść
Pobił ofiarę chcąc ją okraść Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował sąd wobec 20-latka z gminy Łuków. Młodzieniec chcąc ukraść kobiecie torebkę dotkliwie ją pobił,
Lena, Julia i Maciej czarują słowem
Lena, Julia i Maciej czarują słowem Recytatorzy ŁOK: Julia Semczuk i Maciej Radomyski laureatami 23. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
Nowy szef miejskiej oświaty
Nowy szef miejskiej oświaty Krzysztof Stępniak został naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Łukowie
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Dam pracę: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje