Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

dodane: 23-03-2020 08:49   |   wyświetleń: 3549

Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry

Konsultacje w sprawie strategicznej drogi
Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry  
Władze Łukowa wzięły udział w konsultacjach publicznych dotyczących rządowego projektu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. - Samorząd zaproponował m.in. zwiększenie długości odcinka drogi zabezpieczonej do realizacji w charakterze obwodnicy z zapisanych w Programie 3,7 km do co najmniej 12 km - czytamy w komunikacie przygotowanym przez Urząd Miasta. 

Według władz Łukowa z uwagi na aktualny układ urbanistyczny miasta i  jego powierzchnię, proponowany do realizacji odcinek obwodnicy o długości 3,7 km będzie się wiązał z przebiegiem drogi przez tereny zagospodarowane i zabudowane miasta, co jest sprzeczne z celami szczegółowymi projektu Programu (tj. zwiększeniem płynności przejazdu po drogach krajowych, likwidacją odcinków dróg krajowych przebiegających przez teren zabudowany).

Uzasadniając proponowaną zmianę długości obwodnicy Piotr Płudowski wskazał, iż w obowiązującym aktualnie miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego  trasa planowana do realizacji jako droga w charakterze zewnętrznej obwodnicy miasta ma długość ok. 12 km; zlokalizowana jest w dużej mierze poza terenem zwartej zabudowy miejskiej, a jej przebieg skorelowany jest z zamierzeniami urbanistycznymi samorządu.

(Fot. archiwum/starostwolukow.pl)

Komentowane

oj (2020-03-23 08:59) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Co na to Pysio i Pinokio ?
.N (2020-03-23 09:43) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
A co na to głupio alternatywni czepiający się wszystkiego i wszystkich?! Weźcie się do roboty, bo albo knujecie albo kombinujecie gdzie pozatrudniać swoich!
Oo (2020-03-23 09:53) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
I jest i pysio i Pinokio jedynie klapać na Łuków potrafią. Co tam słychać z rondem na radzynskiej? A jak tomograf w szpitalu będzie czy tekturowe plany poszły służyć jako papier toaletowy bo papieru ostatnio brakuje?
Filozof (2020-03-23 10:32) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Paradoksalnie ,czym krótsza tym lepsza . Jeśli będzie 12_to kilometrowa ,to pies z kulawą mogą tego zadupia nie odwiedzi .
.. (2020-03-23 10:48) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
podobno karetkami na noszach maja dowozić na wybory a do reszty mają komisje z urnami do domów dojeżdżać w kombinezonach żeby wyglądało na bezpiecznie ale kombinezonów nie będą zmieniać bo nikt tego nie zauważy a że kombinezon skażony po wyjściu od jednego zarażonego to nie szkodzi .
Mieszkaniec (2020-03-23 11:02) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
3,7 km nowej drogi to i tak więcej niż 0 km zrobionych i 0 km zmodernizowanych dróg w Łukowie w ostatnim czasie.
Fotografia (2020-03-23 11:07) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
Co to za w ogóle jakość zdjęcia?? Zacznijcie w końcu zatrudniać profesjonalistów, a nie amatorów po znajomości. Jeżeli coś robisz, to rób to dobrze, mi by było wstyd publikować takie coś.
Ok (2020-03-23 11:48) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
I znowu walka o koryto ,świnie,.
Kibic (2020-03-23 13:06) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Przecież nikt tutaj się nie będzie nikogo pytał ktoredy ma iśc obwodnica. Tak samo jak mają w poważaniu wymarzone przez kogoś rondo na radzyńskiej zamiast 8 razy tanszego skrzyżowania i tak samo jak mają gdzieś przebudowę przejścia przy urzedzie miasta i poprawę krajowki do siedlec. Wiecie co zrobią? Zrobią po swojemu... za ta kasę zrobią to śmieszne rondo i postawią znaki a zaoszczedzone pieniądze z ministerstwa przeznaczą na inne obwodnice. A czemu? Bo tutaj ktos im już wiekszą częśc wybudował.. i nikt nie bedzie patrzył na to ze idzie przez miasto... przebuduja ze dwa skrzyzowania i to bedzie wszystko
Lulkowa (2020-03-23 13:48) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
ŁUKÓW MIASTO TŁUKÓW I NIE UKÓW
SZMATA CWEL BEZPAŃSKI (2020-03-23 14:45) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Poszukuję niegrzecznych chłopców do 30 lat (chętnie studentów), których za pomocą pasa i nie tylko trzeba nauczyć posłuszeństwa i obowiązkowości. Jestem wymagający i zdecydowany, ale przyjaźnie nastawiony. Czekam na konkretne odpowiedzi, także od osób nie mających doświadczenia w tego typu kontaktach.
Ja (2020-03-23 14:59) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam? To ma być obwodnica czy odbytnica?
SZMATA CWEL BEZPAŃSKI (2020-03-23 15:07) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
POZNAM FAJNYCH KOLESI .KTÓRYCH RAJCUJE ANIMAL I ZOO ORAZ WSYSTKO Z TYM ZWIAZANE!
Wc (2020-03-23 16:54) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Wydaje mi się że to może być ulica tzn obwodnica łącząca dom Ryśka z domem Dariusza.
Michał (2020-03-23 17:14) 16 4   |   zgłoś do usunięcia
Łuków umiera i to od kilku lat. Mieszańców ubywa. Sprawdźcie ile było w 2010 r., a ilu jest teraz. Za 2-3 lata koło Siedlec będzie autostrada - droga krajowa 63 czyli zjazd na Łuków nie będzie połączona z autostradą - nie będzie wjazdu/zjazdu. Pseudo "strefy przemysłowe" nie zapełnią się zakładami produkcyjnymi bo pewnie nie ma przydziału mocy elektrycznej. ( nie dawno Krzysztof Tchórzewski poprowadził dużą linię do Siedlec, można było wykorzystac okazję i podciągnąć coś do Łukowa ) ale i tak podstawa jest dorga czyli infrastruktura. Łukowska strefa przemysłowa nawet nie ma dobrego i bezpiecznego dojazdu, na ul. Łapiguz brak chodników i dobrej nawierzchni. Od kilku lat strategiczne realizacje omijają Łuków. Winna jest władza obecna i poprzednia, że nie wspomnę o posłach z Ziemi Łukowskiej, który kompletnie nic dla tej Ziemi nie robili i dalej nie robią.. Ta psełdo gazeta zajmuje się jakimiś wypadkami, wykroczeniami czyli smograjami, które przynosi dzień codzienny, a nie poważną polityką czyli dosłownie czepiania się polityków o strategiczne dla rozwoju tego miasta inwestycje. "RONDO" to znienawidzona inwestycja tego miasta. W tej chwili brakuje ich 3. Wszystkie na drodze 63. 1 przy Biedronce ul. Siedlecka, drugie na obwodnicy Łukowa ul. Radzyńskiej i kolejne kilometr dalej ul. Radzyńska do strefy przemysłowej w Łazach. W tej chwili Łuków jest do zaorania. Obecna władza nie ma pomysłu na rozwój tego miasta i jego regionu. Ceny mieszkań jak w Siedlcach albo ościennych dzielnicach Warszawy. Kolesiostwo którego najlepszym przykładem jest Starosta Szustek. Miasto mu powiedziało NIE to go kilku kolegów wybrało - tfuu. Wszyscy tylko gadają i robia dobrą minę do beznadziejnej sytuacji. ŻENADA. Do zaorania.
Do oj ,Oo wy chomąty, czereśniaki (2020-03-23 17:29) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować was buraki za nie wiedzę, buractwo,warcholstwo,popelinę i hejt, wypierdalać z lukow
do. Michał (2020-03-23 18:09) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Prawdę powiedziałeś ale teraz sfora pisowców Ciebie napadnie poleci hejt .Tylko żaden nie będzie w stanie napisać coś mądrego bo do szczucia używają tym mniej inteligentnych . Łuków24 nie raz dostawało ciekawe artykuły ale w tym portalu też jest kolesiostwo bo temu politykowi się nie narazimy temu biznesmenowi się nie narazimy .
asan (2020-03-23 18:14) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
według czyjej propozycji?
Nie ma takiej możliwości (2020-03-23 19:05) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Ta propozycja obwodnicy o długości niecałe 4 kilometry to już pozostała tylko w głowach Płudowskiego i Skwarka. Poza nimi nikt nie bierze jej na poważnie.
do,asan (2020-03-23 19:09) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
o wyszły szczury z nory asany mieszkańce i inne psy gończe co już wirusa się nie boicie ? Wkrótce wirus dopiero się pokaże i was z nor wykurzy
peowiec (2020-03-23 19:23) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Kto powysyłał panów od biletów parkingowych do pracy ?
X (2020-03-23 21:28) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Wy łukowskie pedały żal mi was