Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

dodane: 23-03-2020 08:49   |   wyświetleń: 3549

Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry

Konsultacje w sprawie strategicznej drogi
Według propozycji obwodnica ma mieć niecałe 4 kilometry  
Władze Łukowa wzięły udział w konsultacjach publicznych dotyczących rządowego projektu Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. - Samorząd zaproponował m.in. zwiększenie długości odcinka drogi zabezpieczonej do realizacji w charakterze obwodnicy z zapisanych w Programie 3,7 km do co najmniej 12 km - czytamy w komunikacie przygotowanym przez Urząd Miasta. 

Według władz Łukowa z uwagi na aktualny układ urbanistyczny miasta i  jego powierzchnię, proponowany do realizacji odcinek obwodnicy o długości 3,7 km będzie się wiązał z przebiegiem drogi przez tereny zagospodarowane i zabudowane miasta, co jest sprzeczne z celami szczegółowymi projektu Programu (tj. zwiększeniem płynności przejazdu po drogach krajowych, likwidacją odcinków dróg krajowych przebiegających przez teren zabudowany).

Uzasadniając proponowaną zmianę długości obwodnicy Piotr Płudowski wskazał, iż w obowiązującym aktualnie miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego  trasa planowana do realizacji jako droga w charakterze zewnętrznej obwodnicy miasta ma długość ok. 12 km; zlokalizowana jest w dużej mierze poza terenem zwartej zabudowy miejskiej, a jej przebieg skorelowany jest z zamierzeniami urbanistycznymi samorządu.

(Fot. archiwum/starostwolukow.pl)

Komentowane

oj (2020-03-23 08:59) 12 10   |   zgłoś do usunięcia
Co na to Pysio i Pinokio ?
.N (2020-03-23 09:43) 16 14   |   zgłoś do usunięcia
A co na to głupio alternatywni czepiający się wszystkiego i wszystkich?! Weźcie się do roboty, bo albo knujecie albo kombinujecie gdzie pozatrudniać swoich!
Oo (2020-03-23 09:53) 10 8   |   zgłoś do usunięcia
I jest i pysio i Pinokio jedynie klapać na Łuków potrafią. Co tam słychać z rondem na radzynskiej? A jak tomograf w szpitalu będzie czy tekturowe plany poszły służyć jako papier toaletowy bo papieru ostatnio brakuje?
Filozof (2020-03-23 10:32) 4 6   |   zgłoś do usunięcia
Paradoksalnie ,czym krótsza tym lepsza . Jeśli będzie 12_to kilometrowa ,to pies z kulawą mogą tego zadupia nie odwiedzi .
.. (2020-03-23 10:48) 7 8   |   zgłoś do usunięcia
podobno karetkami na noszach maja dowozić na wybory a do reszty mają komisje z urnami do domów dojeżdżać w kombinezonach żeby wyglądało na bezpiecznie ale kombinezonów nie będą zmieniać bo nikt tego nie zauważy a że kombinezon skażony po wyjściu od jednego zarażonego to nie szkodzi .
Mieszkaniec (2020-03-23 11:02) 10 5   |   zgłoś do usunięcia
3,7 km nowej drogi to i tak więcej niż 0 km zrobionych i 0 km zmodernizowanych dróg w Łukowie w ostatnim czasie.
Fotografia (2020-03-23 11:07) 14 3   |   zgłoś do usunięcia
Co to za w ogóle jakość zdjęcia?? Zacznijcie w końcu zatrudniać profesjonalistów, a nie amatorów po znajomości. Jeżeli coś robisz, to rób to dobrze, mi by było wstyd publikować takie coś.
Ok (2020-03-23 11:48) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
I znowu walka o koryto ,świnie,.
Kibic (2020-03-23 13:06) 6 3   |   zgłoś do usunięcia
Przecież nikt tutaj się nie będzie nikogo pytał ktoredy ma iśc obwodnica. Tak samo jak mają w poważaniu wymarzone przez kogoś rondo na radzyńskiej zamiast 8 razy tanszego skrzyżowania i tak samo jak mają gdzieś przebudowę przejścia przy urzedzie miasta i poprawę krajowki do siedlec. Wiecie co zrobią? Zrobią po swojemu... za ta kasę zrobią to śmieszne rondo i postawią znaki a zaoszczedzone pieniądze z ministerstwa przeznaczą na inne obwodnice. A czemu? Bo tutaj ktos im już wiekszą częśc wybudował.. i nikt nie bedzie patrzył na to ze idzie przez miasto... przebuduja ze dwa skrzyzowania i to bedzie wszystko
Lulkowa (2020-03-23 13:48) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
ŁUKÓW MIASTO TŁUKÓW I NIE UKÓW
SZMATA CWEL BEZPAŃSKI (2020-03-23 14:45) 5 3   |   zgłoś do usunięcia
Poszukuję niegrzecznych chłopców do 30 lat (chętnie studentów), których za pomocą pasa i nie tylko trzeba nauczyć posłuszeństwa i obowiązkowości. Jestem wymagający i zdecydowany, ale przyjaźnie nastawiony. Czekam na konkretne odpowiedzi, także od osób nie mających doświadczenia w tego typu kontaktach.
Ja (2020-03-23 14:59) 5 4   |   zgłoś do usunięcia
Ja się pytam? To ma być obwodnica czy odbytnica?
SZMATA CWEL BEZPAŃSKI (2020-03-23 15:07) 5 2   |   zgłoś do usunięcia
POZNAM FAJNYCH KOLESI .KTÓRYCH RAJCUJE ANIMAL I ZOO ORAZ WSYSTKO Z TYM ZWIAZANE!
Wc (2020-03-23 16:54) 6 2   |   zgłoś do usunięcia
Wydaje mi się że to może być ulica tzn obwodnica łącząca dom Ryśka z domem Dariusza.
Michał (2020-03-23 17:14) 16 4   |   zgłoś do usunięcia
Łuków umiera i to od kilku lat. Mieszańców ubywa. Sprawdźcie ile było w 2010 r., a ilu jest teraz. Za 2-3 lata koło Siedlec będzie autostrada - droga krajowa 63 czyli zjazd na Łuków nie będzie połączona z autostradą - nie będzie wjazdu/zjazdu. Pseudo "strefy przemysłowe" nie zapełnią się zakładami produkcyjnymi bo pewnie nie ma przydziału mocy elektrycznej. ( nie dawno Krzysztof Tchórzewski poprowadził dużą linię do Siedlec, można było wykorzystac okazję i podciągnąć coś do Łukowa ) ale i tak podstawa jest dorga czyli infrastruktura. Łukowska strefa przemysłowa nawet nie ma dobrego i bezpiecznego dojazdu, na ul. Łapiguz brak chodników i dobrej nawierzchni. Od kilku lat strategiczne realizacje omijają Łuków. Winna jest władza obecna i poprzednia, że nie wspomnę o posłach z Ziemi Łukowskiej, który kompletnie nic dla tej Ziemi nie robili i dalej nie robią.. Ta psełdo gazeta zajmuje się jakimiś wypadkami, wykroczeniami czyli smograjami, które przynosi dzień codzienny, a nie poważną polityką czyli dosłownie czepiania się polityków o strategiczne dla rozwoju tego miasta inwestycje. "RONDO" to znienawidzona inwestycja tego miasta. W tej chwili brakuje ich 3. Wszystkie na drodze 63. 1 przy Biedronce ul. Siedlecka, drugie na obwodnicy Łukowa ul. Radzyńskiej i kolejne kilometr dalej ul. Radzyńska do strefy przemysłowej w Łazach. W tej chwili Łuków jest do zaorania. Obecna władza nie ma pomysłu na rozwój tego miasta i jego regionu. Ceny mieszkań jak w Siedlcach albo ościennych dzielnicach Warszawy. Kolesiostwo którego najlepszym przykładem jest Starosta Szustek. Miasto mu powiedziało NIE to go kilku kolegów wybrało - tfuu. Wszyscy tylko gadają i robia dobrą minę do beznadziejnej sytuacji. ŻENADA. Do zaorania.
Do oj ,Oo wy chomąty, czereśniaki (2020-03-23 17:29) 7 6   |   zgłoś do usunięcia
Przegumować was buraki za nie wiedzę, buractwo,warcholstwo,popelinę i hejt, wypierdalać z lukow
do. Michał (2020-03-23 18:09) 6 4   |   zgłoś do usunięcia
Prawdę powiedziałeś ale teraz sfora pisowców Ciebie napadnie poleci hejt .Tylko żaden nie będzie w stanie napisać coś mądrego bo do szczucia używają tym mniej inteligentnych . Łuków24 nie raz dostawało ciekawe artykuły ale w tym portalu też jest kolesiostwo bo temu politykowi się nie narazimy temu biznesmenowi się nie narazimy .
asan (2020-03-23 18:14) 4 4   |   zgłoś do usunięcia
według czyjej propozycji?
Nie ma takiej możliwości (2020-03-23 19:05) 3 4   |   zgłoś do usunięcia
Ta propozycja obwodnicy o długości niecałe 4 kilometry to już pozostała tylko w głowach Płudowskiego i Skwarka. Poza nimi nikt nie bierze jej na poważnie.
do,asan (2020-03-23 19:09) 7 4   |   zgłoś do usunięcia
o wyszły szczury z nory asany mieszkańce i inne psy gończe co już wirusa się nie boicie ? Wkrótce wirus dopiero się pokaże i was z nor wykurzy
peowiec (2020-03-23 19:23) 4 3   |   zgłoś do usunięcia
Kto powysyłał panów od biletów parkingowych do pracy ?
X (2020-03-23 21:28) 6 6   |   zgłoś do usunięcia
Wy łukowskie pedały żal mi was
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mamy 83 nowe przypadki zakażeń
 Mamy 83 nowe przypadki zakażeń To stan na godz. 15. 31 marca.
Krwi w Łukowie nie oddasz. Tymczasowo
Krwi w Łukowie nie oddasz. Tymczasowo Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie informuje, iż od 1 do 13 kwietnia 2020 r. zostaje czasowo zawieszona działalność Terenowego Oddziału Centrum Krwiodawstwa zlokalizowanego w Łukowie.
Caritas rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom
Caritas rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom Respiratory, termometry bezdotykowe oraz środki ochrony osobistej ? tego najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z epidemią koronawirusa.
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI "KWARANTANNA DOMOWA"
INSTRUKCJA KORZYSTANIA Z APLIKACJI Aplikacja ?Kwarantanna domowa? - szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla objętych kwarantanną ? to główny cel! Jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Zachęcamy do korzystania z aplikacji "Domowa kwarantanna" i zamieszczamy instrukcję korzystania z niej.
Ubezpieczeniowe ABC...czyli co, gdzie, jak i o co w ...
Ubezpieczeniowe ABC...czyli co, gdzie, jak i o co w tym wszystkim chodzi? Dziś, jeśli tylko czegoś potrzebujemy, Świat niemal od razu gotowy jest nam to podać na tacy. Chwila, kliknięcie- proste.
Pijany "rozbijał się" Matizem
Pijany Nawet do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami grozi 25-latkowi z gminy Serokomla. Młody mężczyzna mimo sądowego zakazu kierował matizem i uderzył w forda transita, a potem uciekając z miejsca zdarzenia "dachował".
Zuzia walczy z podstępną i nieuleczalną chorobą
Zuzia walczy z  podstępną i nieuleczalną chorobą Powoduje zanik wzroku, problemy z oddychaniem i odżywianiem, Parkinsona, przykurcze rąk i nóg, drętwienie całego ciała. Powoli odbiera wszystkie zmysły...
Lawinowo rośnie liczba zakażeń. Kolejne zgony
Lawinowo rośnie liczba zakażeń. Kolejne zgony Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronowwirusa - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.
NFZ wyprodukował filmy "Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii"
NFZ wyprodukował filmy Narodowy Fundusz Zdrowia przy współpracy specjalistów psychoterapii zrealizował cykl filmów pod wspólnym tytułem ?Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii?.
Złodziej drzewek i potrącony rowerzysta
Złodziej drzewek i potrącony rowerzysta Kronika policyjna od 23 do 29 marca,
Obwodnica Łukowa to "ściema". W co gra GDDKiA?
Obwodnica Łukowa to W rządowych założeniach droga, która miałaby wyprowadzić ruch z miasta, wcale tego nie gwarantuje
18 mandatów za łamanie zakazu zgromadzeń
18 mandatów za łamanie zakazu zgromadzeń Weekend czasem wzmożonej pracy dla łukowskich policjantów.
Złamali kwarantannę. Przyjechali do Siedlec kupić samochód
Złamali kwarantannę. Przyjechali do Siedlec kupić samochód Dwoje mieszkańców gminy Ulan-Majorat złamało zasady kwarantanny i wyjechało do Siedlec, aby kupić samochód. Teraz grozi im kara grzywny do 30 tys. zł
Co miasto proponuje przedsiębiorcom?
Co miasto proponuje przedsiębiorcom? Mówił o tym burmistrz Piotr Płudowski w wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych. Publikujemy je również na naszym portalu.
Gmina Łuków: Samorząd zwalnia firmy z opłat za śmieci ...
Gmina Łuków: Samorząd zwalnia firmy z opłat za śmieci Przedsiębiorcy z gminy Łuków, którzy wstrzymali działalność z powodu epidemii koronawirusa, nie muszą płacić za wywóz śmieci. By zostać zwolnionym z opłat właściciel nieruchomości musi złożyć nową deklarację.
GODZ. 8.55: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia. Zmarła 32-latka
 GODZ. 8.55: Mamy 43 nowe przypadki zakażenia. Zmarła 32-latka Poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Są kolejne ofiary śmiertelne
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje