Dziś są imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

dodane: 05-12-2019 08:43   |   wyświetleń: 5156

Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole

Agnieszka Cieślak poszła w ślady Marcina Kiwiora, włodarza małopolskiej gminy Skrzyszów, który pracował jednocześnie jako matematyk w Tarnowie. Wójt gminy Wojcieszków od września uczy historii w Siedliskach. Nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni.
Wójt Wojcieszkowa dorabia w szkole 

- Wójt w godzinach pracy w urzędzie gminy pracuje jako nauczyciel w szkole w Siedliskach. A przecież przy wejściu do jej gabinetu można przeczytać, że przyjmuje interesantów od 7.15 do 15.30. Chyba nie da się pracować w tych samych godzinach w dwóch miejscach jednocześnie - mówi mieszkanka gminy, która zgłosiła się do naszej redakcji.

Informację tę potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach.

- Rzeczywiście, pani Cieślak pracuje w naszej placówce od początku roku szkolnego.  Poszukiwałam nauczyciela historii, a ona ma właściwe kwalifikacje, więc ją zatrudniłam. Nie narzekam na to, jak wykonuje swoje obowiązki - mówi Bożena Chudzik.

Pasja i zawód

Sama pani wójt zdradza nam więcej szczegółów:

- Uczę historii siedem godzin w skali tygodnia. Historia, zwłaszcza regionu, to mój konik, bo z wykształcenia jestem polonistką. Cieszę się, że zarazić mogę młodzież zainteresowaniem tym, co działo się na naszym terenie.

Jak dodaje, zdecydowała się na ten krok, bo "wójtem się bywa, a nauczycielem jest się całe życie".

- Kiedy przestanę rządzić gminą, będę musiała wrócić do profesji, którą uprawiałam przed wyborami. Przerwa w zawodzie, zwłaszcza kilkuletnia, zawsze jest problemem, bo sprawia, że przestajemy się rozwijać. Wtedy trzeba się uczyć na nowo. Poza tym bycie nauczycielem to coś, co daje mi wiele satysfakcji - tłumaczy.

"Wspólnocie" Agnieszka Cieślak mówi również, że w Siedliskach pracuje się jej bardzo dobrze, a powrót do zawodu po roku przerwy jest przyjemną odskocznią. Chwali też sobie kontakty z rodzicami.

Zapytana, do kiedy będzie uczyć historii w Siedliskach, odpowiada, że dla dzieci najlepiej jest, jeśli w ciągu roku szkolnego nie zmienia się nauczycieli. Nie wyklucza jednak, iż siedem godzin lekcyjnych, które prowadzi, może być przekazane innej osobie zatrudnionej w tej szkole. Sprawa ma się rozstrzygnąć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Bez kolizji

Agnieszka Cieślak odpiera zarzuty, że praca w miejscu, które podlega jej jako wójtowi, jest niedopuszczalna.

- Zanim podjęłam decyzję, że to ja będę rozwiązaniem awaryjnym w szkole szukającej nauczyciela, konsultowałam się z prawnikiem i prezesem lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego. Poza tym postarałam się, żeby w celu uniknięcia konfliktu interesów, zadania związane z edukacją w naszej gminie przejął mój zastępca - tłumaczy.

Wyjaśnia też, że praca w szkole nie koliduje z obowiązkami wójta i nie przeszkadza petentom czy pracownikom Urzędu Gminy. Podkreśla, że wicewójt Piotr Goławski skutecznie zastępuje ją, gdy jest nieobecna w pracy.

- Ustaliliśmy, że on jest dostępny rano, w godzinach, w których pracuję w szkole, a ja później - informuje Agnieszka Cieślak. I dodaje: - Kiedy Rada Gminy ustalała wysokość mojej pensji, jeden z radnych zauważył, że pracuję w Urzędzie Gminy po kilkanaście godzin dziennie. To się nie zmieniło. Jestem do dyspozycji mieszkańców co najmniej do godz. 17.00. Rzadko kiedy opuszczam budynek wcześniej, chyba że jestem w terenie. Robię to kosztem rodziny, ale przyzwyczaiłam się do tych trudów.

"Są ważniejsze tematy"

Wójt Wojcieszkowa zwierza się "Wspólnocie", że męczą ją pojawiające się co jakiś czas anonimy i plotki na jej temat.

- Jeśli się czegoś nie wie, zazwyczaj się zmyśla, dodając konteksty, których nie ma - komentuje. - A to boli. To, że ktoś pracuje w zgodzie ze swoimi kwalifikacjami, chyba nie jest naprawdę ważnym tematem. Dużo ważniejsze dla mieszkańców powinny być, moim zdaniem, finanse gminy czy to, dlaczego przez lata nie w gminie Wojcieszków nie powstawały nowe drogi, Orlik albo biblioteka. To by był dużo większy wyraz troski o gminę.

Agnieszka Cieślak przypomina, że podczas obrad komisji Rady Gminy usłyszała, iż praca w szkole godzi w jej dobry wizerunek.

- Uczciwa praca godzi w wizerunek? - dziwi się. - Chyba nie ma nic złego w uczciwej pracy i poznawaniu problemu od środka, a nie kiedy jest się oficjalnym gościem. Podstawówka w Siedliskach to pięknie położona mała szkoła z łączonymi klasami, która potrzebuje doposażenia. Poznałam tu też bliżej mieszkańców Siedlisk i ich oczekiwania. Czy to coś złego? - kończy.

Anonim od sołtysów, czy jednak nie

W październiku do naszej redakcji wpłynął anonim, którego autorzy podpisali się: "My sołtysi w Gminie Wojcieszków". Pismo dotyczyło funduszu sołeckiego i rzekomych nacisków na rezygnację z niego. Kilka tygodni później "Wspólnotę" odwiedziły z kolei matki uczniów szkoły w Wólce Domaszewskiej. Nie szczędziły krytyki Agnieszki Cieślak i mianowanej przez nią dyrektor miejscowej szkoły, Beaty Zbuckiej.

Zdaniem Agnieszki Cieślak, obie te sprawy to efekt działań kogoś, kto chce jej zaszkodzić.

- Mamy w gminie apogeum plotek obyczajowych. Jeśli nie wiadomo, jak uderzyć w wójta, sięga się po najbardziej podłą broń, czyli wbijanie noża w plecy. Trwa nagonka anonimów. Jak tak dalej pójdzie, cała gmina będzie żyć tym, w jakiej bieliźnie chodzi wójt - skomentowała 4 listopada do sołtysów. Co ciekawe, tego dnia usłyszała od nich, że to nie oni stoją za pismem wysłanym do "Wspólnoty".

Naszej redakcji A. Cieślak odpowiedziała natomiast, co sądzi na temat zarzutów matek uczniów z Wólki:

- Nie będę rozmawiała z mieszkańcami za pośrednictwem gazety, bo to nie jest metoda rozwiązywania problemów. Proszę, żeby osoby, które mają zastrzeżenia, przyszły najpierw do mojego gabinetu, bo dopiero wtedy będziemy poważnie mogli porozmawiać. Jestem zwolenniczką dialogu. Chcę usłyszeć od nich, jakie zarzuty mi stawiają i jakimi dowodami dysponują. Dopóki te osoby się nie ujawnią, będę uważać, że tematu nie ma.

Komentowane

Jj (2019-12-05 10:10) 18 12   |   zgłoś do usunięcia
A tylu bezrobotnych jest nauczycieli.
REPORTER RADIA ESKA ROCK (2019-12-05 10:22) 17 16   |   zgłoś do usunięcia
A co wtym złego że pani pracuje dodatkowo w szkole?? Ja uważam że jeśli ktoś ma zdrowie i chęć do pracy to można pracować na 3 etaty może być. Pani prokurator może być sędzia i można pracować jako policjantka. Lepiej pracować niż żebrac i latać ✈ po zasiłki pogrzebowe..
REPORTER RADIA ESKA ROCK (2019-12-05 10:36) 16 13   |   zgłoś do usunięcia
Ja to lubię też pracować a nawet zakochuje się w pracy zawsze praca się opłaca bo to ona nas wzbogaca ale jak się ma pieniądze to można zrobić przewalutowanie ale nie Belejakie bo ze złotówki na firanki szwajcarskie i euro. A jak nie mas pieniędzy to musisz nosić majteczki bez kroka.
Er (2019-12-05 18:14) 17 12   |   zgłoś do usunięcia
W jakich godzinach można zastać Panią w urzedzie a w jakich w szkole? Bo rozumiem że godziny spędzone w szkole są potem odrobinę w urzędzie. Aaaa zapomniałem że pani nie odpowiada na pytania zadane poprzez media, a tylko na takie zadane osobiscie
PiS (2019-12-05 19:37) 23 12   |   zgłoś do usunięcia
Gmina wojcieszkow od wyborów wójta to jedna wielka parodia:) :) po co komu wójt jak go w urzędzie nie ma. Brak słów....
Do reportera radia Eska (2019-12-05 19:58) 22 24   |   zgłoś do usunięcia
Od kiedy prokurator może być sędzią i policjantem! Co za bzdura i niewiedza.
Lili (2019-12-05 20:01) 23 15   |   zgłoś do usunięcia
Weście zmieńcie jej zdjęćie bo nato m.......ę już nie można natrzeć...
Mirek (2019-12-05 20:26) 20 18   |   zgłoś do usunięcia
wójt Wojcieszkowa jest OK po co te zadymy? czemu służą?
Do lili (2019-12-05 23:20) 14 12   |   zgłoś do usunięcia
Faktycznie zdjęcie mało korzystne
ESKA (2019-12-05 23:25) 16 10   |   zgłoś do usunięcia
Co za idiotyzm. Ta kobjeta to jakieś njeporozumienje.
Wojcieszków (2019-12-05 23:43) 34 10   |   zgłoś do usunięcia
Wojcieszków wraz z okolicą jest bardzo pięknym, urokliwym i ciekawym miejscem. Za to społeczność, czyli ludzie je zamieszkujący, to w zdecydowanej mierze: zacofani umysłowo i mentalnie plotkarze, fałszywcy, intryganci oraz dwulicowcy. "Nieskazitelnie czyści" pozują przed "nieskazitelnie czystymi" psia krew!
Zeós (2019-12-06 08:29) 15 20   |   zgłoś do usunięcia
Co komu do tego gdzie ta kobieta dorabia. Rodzinę utrzymać trzeba, jeść coś trzeba. Nie idzie i kombinuje. Tylko uczciwie pracuje.
Jestem (2019-12-06 08:39) 9 10   |   zgłoś do usunięcia
Już od dawna utarło się przekonanie , że mieszkańcy tej gminy to konfliktowe towarzystwo, ,,ty ch.... z Burca !!! (-:
TwojStary (2019-12-06 09:02) 15 11   |   zgłoś do usunięcia
Rozumiem, że P. Wójt pełni obowiązki w Gminie na pół etatu? Skąd więc pełne wynagordzenie? Uważam, że to nieetyczne. Amen
Prawda (2019-12-06 11:00) 12 15   |   zgłoś do usunięcia
Wójt jako osoba pełniąca funkcję z wyboru nie może pracować na pół etatu, ma nienormowany czas pracy co nie oznacza, że może pracować w innej instytucji niż urząd gminy. Wójt ma status kierownika zakładu /urzędu/ i nie może formalnie dorabiać.
Lato (2019-12-06 22:21) 33 20   |   zgłoś do usunięcia
Wnioskuję z tych komentarzy, ze w gminie Wojcieszów mieszka wyjątkowo podły i wredny naród. Pani Agnieszka to wspaniała i pracowita kobieta. Jest ambitna i dąży do celu. Tylko najgorsze prostaki mają wrogie usposobienie. Zazdroszczą Pani wójt pracowitości i mądrości.
Wojcieszków (2019-12-07 11:38) 14 11   |   zgłoś do usunięcia
Lato - trafny komentarz. Jak najbardziej zgadzam się z tą opinią. Dodam też, że najbardziej niezrozumiałe jest jednak to, że bardzo duża liczba tego narodu, nazwanych przeze mnie we wcześniejszym komentarzu "nieskazitelnie czystymi", chodzi do kościoła i podczas nabożeństwa, w trakcie aktu pokuty, wypowiada zupełnie bezmyślnie (wiele na to wskazuje) słowa : "...Spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam, bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem, i zaniedbaniem: moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.//", by potem wyjść ze świątyni bożej jak ze sklepu i zacząć na nowo grzeszyć, łamiąc boże przykazania. W tym m.in. nie przestrzegać ósmego z nich, które brzmi dla przypomnienia: "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". I tak do kolejnej mszy. Świątek i piątek. Do kolejnego aktu pokutnego... To jest dopiero niepojęte! Dlatego nie ma się co dziwić, że w g. Wojcieszków jest jak jest. A Pani wójt niech wykonuje swoją pracę tak, aby zdając kiedyś stanowisko mogła z godnością i czystym sumieniem spojrzeć sobie oraz ludziom w oczy.
Mieszkanka gminy Stanin (2019-12-07 15:28) 19 11   |   zgłoś do usunięcia
Ale już nikt nie doczytał ze P. WÓJT jest do 17 w Urzędzie, a ile razy jedzie w delegację reprezentując gminę albo ogarnia inne tematy kosztem rodziny tez nikt tego nie widzi,
Profesjonalistka (2019-12-11 21:52) 10 7   |   zgłoś do usunięcia
Ciekawa jestem jak to jest... Kto komu jest szefem? Jak czuje się dyrektor szkoły gdy musi być szefem swojej szefowej (Pani Wójt), a gdy zaistnieje taka potrzeba to kto komu zwraca uwagę? Mam uwierzyć, że Pani Chudzik zaprasza Panią wójt na poważne rozmowy w 4 oczy i szczerze mówi, ze np w postawie pracownicy jest coś do poprawy? Znając postawę Pani Wójt to odwołałaby dyrektorkę za jedno zdanie, którym dyrektorka by jej nie podpasowała. O co chodzi z wpisem, że konikiem wspomnianej wyżej nauczycielki historii jest historia lokalna? Co ma historia lokalna do programu nauczania? Program nauczania nie uwzględnia historii lokalnej- na maturze nikt nie pyta o historię kościoła w Wojcieszkowie. Jak Pani wójt chce tak kultywować historie lokalną to proszę ją propagować na dodatkowych lekcjach, najlepiej w ramach wolontariatu. Każdy cytat uwzględniający słowa Pani Wójt powoduje u mnie raka mózgu. „Jak tak dalej pójdzie cała gmina będzie mówić w jakiej bieliźnie chodzi wójt” - serio? Wójt w swojej wypowiedzi, skierowanej do mediów używa słownictwa, które nakierowuje mnie na wyobrażanie sobie jej brzydko mówiąc gaci... ? dobrze, ze nic nie jadłam bo bym zwymiotowała :( i tak- potwierdzam... Jak dziś usłyszę od kogoś „Agnieszka Cieślak” to pierwsze skojarzenie jakie przyjdzie mi do głowy to gacie... BARDZO PROFESJONALNIE. Poziom level expert żenada
nie oddam na nią głosu by żyło jej się przyjemniej (2019-12-11 22:17) 8 9   |   zgłoś do usunięcia
„Agnieszka Cieślak mówi również, że w Siedliskach pracuje się jej bardzo dobrze, a powrót do zawodu po roku przerwy jest przyjemną odskocznią.” Pani Agnieszko- skoro funkcja wójta jest taka ciężka i potrzebuje Pani przyjemnej odskoczni, to może jednak niech już Pani się podda i zrezygnuje z wykonywania obowiązków, które nie dość, ze są dla Pani nieprzyjemne to jeszcze swoim zakresem stanowczo wykraczają poza Pani kompetencje. W gminie ludzie ustawiają się w kolejki do gabinetu, a Pani zgarnia podwójne pieniążki za „bycie” w 2 miejscach w tym samym czasie. To ze siedzi Pani w pracy do 17 mało mnie obchodzi. Często ilość nie jest równa jakosci. U mnie w pracy mówią, ze jak ktoś pracuje po godzinach to znaczy ze sobie nie radzi. A jak już sobie nie radzi i jest mądry w swoim postępowaniu to przynajmniej nie wykrzykuje na wszystkie strony, ze pracuje tyle godzin... a najgorsze jest w tym wszystkim zasłanianie się i powoływanie na stracone koszty czasu rodzinnego. Z ciekawostek słyszałam,, ze był jeszcze jeden chętny nauczyciel, który chciał rozpocząć swoją karierę w szkole w Siedliskach, a przez Panią został zblokowany, bo kogo innego miała wybrać dyrektorka, gdy chętną była jej szefowa?
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście ...
Mieszkańcy Łukowa skarżą się na bałagan w mieście Po opublikowaniu informacji od czytelniczki pt. "Kto zrobił taki syf" spływają do nas kolejne fotografie z Łukowa. Tym razem "syf" jest w Parku Miejskim.
Z promilami, bez świateł i pod prąd
Z promilami, bez świateł i pod prąd Za kierowanie rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia, w stanie po użyciu alkoholu i jazdę nieprawidłową stroną jezdni odpowie kierujący rowerem mężczyzna. 51-latek zakończył swoją jazdę zderzeniem z samochodem osobowym.
Łukowski finał WOŚP. Występ Kraszy (WIDEO)
Łukowski finał WOŚP. Występ Kraszy (WIDEO) Raper zagrał dla fanów z rodzinnego miasta.
"Senior +". Rekrutacja potrwa do piątku
Jesteś mieszkańcem Łukowa w wieku powyżej 60 lat? Jesteś osobą nieaktywną zawodowo, która chce jednak żyć w sposób aktywny i twórczy? Chcesz pomóc sobie i innym? Zostań uczestnikiem Klubu Senior+.
Przekaż wspomnienia muzealnikom
Przekaż wspomnienia muzealnikom Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zbiera wspomnienia opisujące dzieje Ziemi Łukowskiej w czasie II wojny światowej oraz w okresie powojennym aż do końca lat 80-tych XX wieku.
Płonął Passat. Auto udało się uratować
Płonął Passat. Auto udało się uratować Dziś rano przed godziną 8. przy Urzędzie Gminy Stanin doszło do pożaru Volkswagena.
Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu ...
Szpital w Łukowie robi drugie podejście do kupna tomografu i mammografu Starosta Dariusz Szustek i poseł Przemysław Czarnek twierdzą, że nowy sprzęt zostanie zakupiony w tym roku.
Łuków ma coraz mniej mieszkańców
Łuków ma coraz mniej mieszkańców 28 875 mieszkańców liczył Łuków na koniec 2019 roku. Ze statystykami dotyczącymi m.in. ilości urodzin, ślubów, a także zgonów w mieście podzielił się z mieszkańcami Urząd Stanu Cywilnego.
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego
Pamiętają o bohaterach. Łukowskiej obchody rocznicy Powstania Styczniowego Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, Motoweterani Łuków oraz Towarzystwo Fruwającej Muchy zapraszają na Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego.
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje