Dziś są imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Dzisiaj odwiedziło nas 114 osób   |   Osób online: 33   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 10-01-2019 11:08   |   wyświetleń: 3329
Data wydarzenia: 13.01.2019

Niedziela z serduszkiem Orkiestry. Znamy szczegóły Finału WOŚP

Ośrodek Sportu i Rekreacji przedstawił szczegóły łukowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co będzie się działo 13 stycznia w Łukowie i okolicach?
Niedziela z serduszkiem Orkiestry. Znamy szczegóły Finału WOŚPfoto. Archiwum portalu 
Zbiórka środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych i towarzyszącej jej wydarzenia to scenariusz najbliższej niedzieli 13 stycznia. W Łukowie i powiecie łukowskim trwać będzie 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień 240 wolontariuszy prowadzić będzie zbiórkę do puszek kwestarskich.

Tradycyjnie w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Partyzantów odbędzie się "Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej”. Zainteresowani będą mogli też skorzystać z szeregu usług SP ZOZ w Łukowie w zamian za dowolne datki na rzecz Orkiestry. Wykonywane będą m.in. badania mammograficzne, cytologiczne, czy pomiar ciśnienia tętniczego. Natomiast w oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa trwać będzie zbiórka krwi koordynowana przez klub HDK „Ostoja”.

Do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszają też pracownicy Crossfit Łuków, gdzie za datek do puszki będzie można skorzystać z zajęć pokazowych bądź zawodów wioślarskich. W innym miejscu w Łukowie, w siłowni Platinium Gym & Fitness będzie można wziąć udział w zajęciach fitness Strong & Slim i choreografii na trampolinach dla dzieci.

Łukowski Finał WOŚP tradycyjnie odbywał się będzie także na pływalni „Delfinek” przy ulicy Siedleckiej. 13 stycznia wejścia na basen i saunę oraz zabawy i doskonalenie nauki pływania świadczone będą w zamian za wrzucenie do puszki dowolnej sumy pieniędzy.

W organizację finału włączyli się także motocykliści ze stowarzyszenia Bears Riders, którzy za dowolny datek do puszki, będą oferować przejażdżki quadami. Z kolei Klub Zdrowego Stylu Życia będzie informował łukowian o zdrowym odżywianiu się, będzie też przeprowadzał analizę składu ciała.

Inne stowarzyszenie - Motoweterani, wspierane przez Towarzystwo Fruwającej Muchy, Łukowską Spółdzielnię Mieszkaniową i Łukowski Ośrodek Kultury przygotuje dla mieszkańców piknik motoryzacyjny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 11, a o godz. 12 w Kinie Łuków wyświetlony zostanie film „Easy Rider”.

Najważniejszym wydarzeniem towarzyszącym kweście będzie jednak plenerowy koncert w miejskim amfiteatrze. Jego początek zaplanowano na godz. 15. Tradycyjnie będą trwały na nim licytacje gadżetów, przedmiotów i usług, prowadzony też będzie kiermasz gastronomiczny. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi oraz łukowski raper Krasza. Na scenie wystąpią też Klaudia Borejko, Kropelki Rosy a także ekipa breakdance Soul Storm Crew Kids. Obok sceny będzie też prowadzona zbiórka nakrętek dla małej Zuzi, wymagającej rehabilitacji dziewczynki.

Tradycyjnie o godz. 20 odbędzie się „Światełko do Nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez Zakłady Mięsne Łuków. Natomiast zebrane przez wolontariuszy pieniądze przez zostaną przeliczone przez Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie przy wsparciu Banku Spółdzielczego w Łukowie.

Choć tegoroczny finał wypada we wspomnianą niedzielę 13 stycznia, pieniądze zbierane są od 15 grudnia w 22 miejscach (firmach i instytucjach) na terenie Łukowa, w ramach tzw. „Sztabowych Skarbon Stacjonarnych”. Datki można wrzucić do puszek w wymienionych niżej miejscach:
 • CROSSFIT Łuków,
 • Sklep REMET,
 • PLATINIUM Gym & Fitness,
 • Przychodnia SALUS MED,
 • Pływalnia „Delfinek”,
 • ARKABOS,
 • CAFFEE ROOM,
 • Studio Urody „PAULA”,
 • Przychodnia „ŚW. MICHAŁA”,
 • Sklep Spożywczo-przemysłowy w Świdrach,
 • Pizzeria „WENECJA”,
 • Fitness Centrum L. Kędzierski,
 • SUSHI PAKA,
 • MRÓWKA Łuków,
 • Łukowski Ośrodek Kultury,
 • Pizzeria Da Grasso,
 • Klub Zdrowego Stylu Życia
 • Przedszkole Integracyjne,
 • Medyczne Studium Zawodowe,
 • Przedszkole Mały Odkrywca,
 • Przedszkole Bajkowy Raj,
 • Oddział Przedszkolny przy SP Nr 5.
Ponadto jak informuje działający przy OSiR sztab WOŚP, szpital im. Św. Tadeusza w Łukowie w latach 1994-2018 został obdarowany sprzętem o łącznej wartości 679,442 zł.


Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Nasi w kadrze narodowej
Nasi w kadrze narodowej Z początkiem roku Polski Związek Zapaśniczy opublikował wykaz kadr narodowych. Powiat łukowski może się pochwalić silną reprezentacją wśród pań.
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Złapali przedszkolnego włamywacza
Złapali przedszkolnego włamywacza 27-letni mieszkaniec Łukowa wpadł w ręce policji po tym, jak dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu i przedszkola mieszczącego się na terenie miasta. Mężczyzna próbował dostać się także do magazynu przy ul. Prusa.
Sprzęt medyczny za kalendarze
Sprzęt medyczny za kalendarze Aparat EKG, inhalatory i ciśnieniomierze to prezenty, które trafiły niedawno do SP ZOZ w Łukowie. Sprzęty kupione zostały ze środków ofiarowanych za kupno charytatywnego kalendarza na 2019 rok. "Modelami" na zdjęciach ilustrujących poszczególne miesiące byli policjanci.
Czołowe zderzenie na łuku drogi
Czołowe zderzenie na łuku drogi Dwóch mieszkańców powiatu łukowskiego uczestniczyło w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim w powiecie ryckim. Obaj trafili do szpitala.
Kawałek Bieszczad w Łukowie
Kawałek Bieszczad w Łukowie W minioną sobotę w Łukowskim Ośrodku Kultury słychać było poezję Bolesława Leśmiana i Edwarda Stachury. W sali widowiskowej wystąpił Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK".
Oblodzone drogi przyczyną wypadków?
Oblodzone drogi przyczyną wypadków? Pożar ze skutkiem śmiertelnym oraz zniszczone samochody. W zeszłym tygodniu straż pożarna nie narzekała na brak zajęć. Część interwencji dotyczyło zdarzeń drogowych, do których przyczyniły się śliskie drogi.
Solidarni z Pawłem Adamowiczem
Solidarni z Pawłem Adamowiczem Około setka mieszkańców Łukowa spotkała się w niedzielny wieczór 20 stycznia pod budynkiem magistratu, by zademonstrować swoją solidarność z bliskimi zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Czas tylko dla kobiet
Czas tylko dla kobiet Czas na zmiany. Tak codziennie postanawiamy. My kobiety. Czujemy się niepewnie, wymagamy od siebie wiele, widzimy dużo niedoskonałości w sobie. Zatem postanawiamy: Zmiany!
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza
Prawie 500 stron o Muzeum Sienkiewicza Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wydało w formie książki bogato ilustrowany katalog zbiorów, a także informacje dotyczące najważniejszych dat funkcjonowania placówki. Książka składa się z dwóch części merytorycznych. Liczy 466 stron.
Spędź ferie w muzeum
Spędź ferie w muzeum Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza wszystkich uczniów do wspólnego spędzania ferii zimowych. W programie m.in. warsztaty rzeźbiarskie, fotograficzne oraz zwiedzanie muzealnych zakątków i ekspozycji.
"Seby" nie zobaczymy w Orlętach
Dziewięć sezonów i "stop". Najbardziej doświadczony zawodnik Orląt Łuków postanowił zakończyć przygodę z piłką nożną na czwartoligowym poziomie. Sebastian Matuszewski wiosną nie nałoży ukochanych żółto-czerwonych barw.
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich ...
Dariusz Szustek w Zarządzie Związku Powiatów Polskich Starosta Łukowski Dariusz Szustek został wybrany na Członka Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wyboru dokonali 17 stycznia członkowie Zgromadzenia Ogólnego ZPP.
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii
Wzywa do pomocy chrześcijanom z Syrii Pochodzący ze Stanina w powiecie łukowskim Kazimierz Gajowy od ponad 30 lat mieszka w Libanie. Kilkanaście dni temu przyjechał do Polski, by zachęcić do udziału w programie "Dach nad głową", który prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej.
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.
Sukcesy reprezentantów ŁOK
Sukcesy reprezentantów ŁOK Emilka Szcześniak z Fabryki Piosenki ŁOK wygrała ogólnopolski konkurs kolęd w Łodzi. Natomiast recytatorzy z domu kultury triumfowali w konkursie w Woli Osowińskiej.
"Rolnik" z certyfikatem
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie otrzymał certyfikat "Szkoła Młodych Patriotów". To wyróżnienie za organizowanie przez placówkę szeregu akcji upamiętniających 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Wystawa nie tylko dla filmowcówKawałek Bieszczad w ŁukowieSolidarni z Pawłem AdamowiczemCzas tylko dla kobietPrawie 500 stron o Muzeum SienkiewiczaStara szkoła w nowych murachDAF lepszy od SokołowaKarnawałowy bal dla niepełnosprawnychNie żyje 53-letni mężczyznaNoworoczny koncert szkoły muzycznejAnielskie śpiewanie w Woli Gułowskiej

Obejrzyj

Noworoczny koncert szkoły muzycznejCeltyckie walentynki w ŁOKPonad 80 tysięcy dla OrkiestryWywieźli 24-latka za miasto. Chcieli odzyskać Ruszyły studniówki. Zobacz wyjątkowy walc uczniów I LO!Budżetowa sesja w powiecieJest nowy radny„JAK” zagra w ŁukowieKolejne potrącenie!Pracownia biologiczna w zamian za filmWe trzech bili 35-latka. Jeden z napastników uderzał siekierąPotrącił rowerzystkę po pijaku. Uciekł z miejsca zdarzenia

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
01
02
03
Wystawa nie tylko dla filmowców
Wystawa nie tylko dla filmowców
Do 22 lutego można oglądać wystawę "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich scenarzystów i reżyserów. Do zapoznania się z plakatami, fotografiami i dokumentami związanymi z Kieślowskim zachęca Łukowski Ośrodek Kultury.
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Pływacki maraton już za dwa miesiące
Na noc z 16 na 17 marca wyznaczono termin VI Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego "Otyliada". Zapisy na to wydarzenie Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi do 20 lutego.

Prognoza pogody

Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Mecenas z Łukowa obronił Mistrzostwo Polski Prawników w Szachach
Ponad 100 osób wystartowało w V Ogólnopolskich Mistrzostwach Lekarzy i Prawników w Szachach. Zawody toczyły się w weekend, 11-13 stycznia w Kazimierzu Dolnym. Sukces odniósł na nich łukowski mecenas Piotr Piwowarczyk.

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: Dezynfekcja po zmarłych śmierci
Zajmujemy się sprzątaniem i dezynfekcją miejsc,pojazdów w których znaleziono ciało po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do samobójstwa, zabójstwa lub usiłowania, wypadku losowego oraz ...
pozostałe: Ocieplanie poddaszy i inne pianą natryskową
Skutecznie ocieplamy : - poddasza - stropy - hale - ściany - fundamenty Zalety pianki poliuretanowej : - doskonałe parametry izolacyjne - koszty ogrzewania niższe - skuteczne uszczelnienie brak mostków termicznych - wyjątkowa żywotność - właściwości ...
Inne: POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB ...
POZABANKOWE POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM LUB OSÓB FIZYCZNYCH! Z nami uzyskasz tanią i bezpieczną pozabankową pożyczkę pod zastaw swojej nieruchomości na ...
pozostałe: Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn ...
Super Finansowanie Bez BIK Pod Zastaw Lub na Zakup Maszyn i Pojazdów! Z nami uzyskasz bez Banku pożyczkę lub leasing na zakup lub pod zastaw wszelkich ...
Inne: Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! ...
Pozabankowe Pożyczki Pod Zastaw Ziemi Rolnej BEZ BAZ Dla Rolników! • Tanie i bezpieczne pożyczki pod zastaw ziemi rolnej dla rolników. • Pożyczka na dowolny cel ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Redaktor Naczelny Łuków24.pl
Tomasz Goławski
tel. +48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje