Na niedzielę 15 lipca zaplanowano festyn integracyjny "Bądźmy Razem". Impreza zwracająca uwagę na potrzeby osób niepełnosprawnych przenosi się z zalewu Zimna Woda na tereny sportowe OSiR nad Krzną.
W tym roku wydarzenie rozpocznie się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Nabożeństwo zaplanowano na godz. 10.30. Godzinę później rozpoczną się zabawy i turnieje dla uczestników festynu. Zorganizowane zostaną też zawody w nordic walking o Puchar Uli Krasuskiej.
Obecni będą mogli też skorzystać m.in. z malowania twarzy, zabaw z wodzirejem, dmuchańców czy konkurencji sportowych. Zabawa potrwa do godz. 16.00. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”.
UWAGA!
Jak informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, w związku z organizacją imprezy dla osób niepełnosprawnych „Bądźmy Razem” zostaną wyłączone miejsca parkingowe pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji a bazą PKS. Powyższe miejsce będzie udostępnione tylko dla uczestników imprezy. Klientów Pływalni „Delfin” prosimy o pozostawianie pojazdów na parkingach: OSiR, bazie PKS oraz na terenie Urzędu Miasta Łuków. Ograniczenia obowiązywać będą w godzinach 8-16.
Ostanio opublikowane artykuły:

Zdecydowali się na pieszy marsz ścieżkami rezerwatu Jata, w nagrodę zwiedzili budynek Parlamentu. Około 50 osób udało się na zaproszenie senatora Stanisława Gogacza do Warszawy.

Zrzeszenie Producentów Ziemniaka "KARTOFELEK" tradycyjnie jak co roku organizuje spotkanie szkoleniowe dla producentów ziemniaków. W imieniu organizatorów zaprasza na nie Wiesław Grudzień.

Choć na co dzień chodzą w mundurach, na balu byli odświętnie ubrani. W sobotę 9 lutego sto dni do matury świętowali uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym.

Policja, ratownicy medyczni i Ochotnicza Straż Pożarna w Dworni interweniowali w czwartek 14 lutego w Woli Mysłowskiej.

Dwie jednostki straży pożarnej interweniowały w środę wieczorem na ul. Twardowskiego w Łukowie. Na ulicy tej paliły się śmieci.

Czy mieszkańcy ulicy Łapiguz wyjdą protestować na ulicę? "Nasz czas czekania na normalną ulicę został już wyczerpany" - informuje jeden z czytelników mieszkających w tej okolicy.

"Piastowanie funkcji dyrektora przez panią Ewę Siedlecką godzi w interes i dobre imię naszej placówki oraz spowoduje dalszą destabilizację w jej funkcjonowaniu" - piszą w liście do burmistrza pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Również rodzice chcą odwołania dyrektor, która pełni tę funkcję od 2017 r.

Start i meta biegu kolarskiego będą przy muzeum noblisty w Woli Okrzejskiej. Podczas spotkania organizatorzy ustalili datę kolejnej imprezy na niedzielę, 19 maja.

Remonty dróg, wyposażenie świetlic wiejskich, nowe place zabaw i siłownie pod chmurką. Takie plany na przyszły rok mają sołectwa z terenu gminy Trzebieszów.

"Ludzie, którzy w Krzówce czekają na busy i autobusy, muszą za nimi biegać, bo pekaesy zatrzymują się w innym miejscu" - alarmuje mieszkaniec gminy Serokomla. Wójt odpowiada, że zaprasza do Urzędu Gminy i obiecuje zastanowić się nad wiatą przystankową.

Planowane dochody miasta Stoczek Łukowski w 2019 roku to ponad 10,5 mln zł, a wydatki to 10,2 mln zł. Większość środków zostanie przeznaczona na wydatki bieżące związane z funkcjonowaniem instytucji miejskich, takich jak szkoły, przedszkole, MOPS czy urząd miasta. Część budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje.

45 młodych mieszkańców Łukowa uczestnicy z zimowych zajęciach Łukowskiego Ośrodka Kultury. Jaką ofertę przygotowała placówka na ferie?

Weronika Kłoda z Oszczepalina Pierwszego (gm. Wojcieszków) będzie reprezentować biało-czerwone barwy w piłkarskiej kadrze kobiet U-19. Reprezentująca obecnie barwy Górnika Łęczna mieszkanka powiatu łukowskiego powołana została na towarzyski turniej w Turcji.

Członkowie łukowskiej Młodzieży Wszechpolskiej zachęcają do świętowania walentynek, ale w nietypowy sposób. 14 lutego chcąc zamanifestować swoją miłość do Polski, będą rozdawać plakaty z kalendarzem w ramach akcji "Kocham Polskę".

Około 50 dzieci z rodzicami wzięło udział w karnawałowej zabawie przygotowanej przez Łukowski Ośrodek Kultury. To kolejna inicjatywa przygotowana w czasie karnawału przez dom kultury.

W naszym mieście od pewnego czasu funkcjonuje wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych. Działają w niej osoby, które w przeszłości przeżyły traumatyczne przeżycia związane ze śmiercią swoich synów i córek. Grupa organizuje cykliczne spotkania, na których nie brakuje gestów wsparcia i zrozumienia.

Na sobotę 16 lutego w budynku szkoły podstawowej w Trzebieszowie zaplanowano "Dzień Japonii". Do wspólnego poznawania kultury tego kraju zaprasza Paweł Głowacki z klubu karate "Mawashi".