Dziś są imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
Dzisiaj odwiedziło nas 1298 osób   |   Osób online: 55   |   Zaloguj się   Rejestracja

Tomasz Goławski  
dodane: 14-10-2016 09:17   |   wyświetleń: 6820

Nieprawidłowe wyprzedzanie, nietrzeźwy rowerzysta i staranowanie ogrodzenia

Na drogach powiatu łukowskiego często dochodzi do różnych kolizji drogowych. Dziś opisujemy kilka z nich, zanotowanych przez naszych Czytelników w ostatnich dniach.
Nieprawidłowe wyprzedzanie, nietrzeźwy rowerzysta i staranowanie ogrodzeniafoto. Czytelnik 
Do pierwszego opisywanego przez nas zdarzenia doszło we wtorek 11 października przed godziną 7 rano w Ławkach. Kierujący samochodem marki Renault Kangoo 46-letni mieszkaniec Łukowa podczas manewru wyprzedzania osobowego Forda Focusa zjechał w pewnym momencie z jezdni, zatrzymując się na betonowym przepuście. W sprawie toczone jest postępowanie, które ustali dokładne okoliczności zdarzenia i jego sprawcę. Co istotne, kierowca Renault został zabrany do szpitala, zaś kierujący fordem 43-latek naszego miasta nie doznał obrażeń ciała.

11 października doszło też do kolizji samochodu osobowego z rowerzystą. Zdarzenie miało miejsce około godziny 19 w Świdrach. Sprawcą kolizji był 60-letni mieszkaniec gminy Łuków, który po zderzeniu z seatem kierowanym przez 25-latka z tej samej gminy, uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i zlokalizowali miejsce, w którym przebywał po oddaleniu się z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 60-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu. Nie odniósł on natomiast żadnych obrażeń po zderzeniu, podobnie jak kierowca seata.

Inna kolizja z udziałem rowerzysty miała miejsce dzień wcześniej na skrzyżowaniu ul. Wilczyńskiego i Skrzetuskiego w Łukowie. Około godziny 14 kierujący samochodem marki Jaguar 65-letni mieszkaniec Łukowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu swojemu rówieśnikowi poruszającemu się jednośladem drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na szczęście tu również nikt nie ucierpiał, a policjanci którzy wykonywali czynności wyjaśniające, jedynie ukarali mandatem kierowcę Jaguara.

Dzień później w Jarczówku w gminie Stanin doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego Mercedesa. Kierujący pojazdem marki Mercedes 19-letni mieszkaniec tej gminy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w ogrodzenie okolicznej posesji. Zniszczył przy tym 6 betonowych przęseł. Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdarzenie miało miejsce około godziny 19.

Przy okazji powyższych zdarzeń, łukowscy policjanci apelują o rozwagę na drogach. Pamiętajmy, że jesień i coraz szybciej zapadający zmrok mogą obniżyć czujność nawet sprawnych kierowców. Sprawy nie ułatwiają też opady deszczu, czy zalegające na drogach liście. Uważajmy więc za kierownicą.

Galeria zdjęć

Komentowane

Nie dodano żadnego komentarza...
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Serokomla: wstęga została przecięta
Serokomla: wstęga została przecięta Od 40 lat w gminie Serokomla działa klub sportowy 'Polesie'. Teraz zawodnicy doczekali się nowego budynku zaplecza socjalno - sanitarnego.
Młodzież uczyła się grać
Młodzież uczyła się grać Słuchali rad aktora, później stanęli na deskach sali widowiskowej. Uczniowie z trzech łukowskich szkół wzięli udział w warsztatach teatralnych z Edmundem Skubikiem.
Napiszą test wiedzy o Łukowie
Napiszą test wiedzy o Łukowie Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa zaprasza wszystkich mieszkańców Łukowa do sprawdzenia swojej wiedzy o mieście. Test "Poznaj Swoje Miasto" zaplanowano na 17 listopada.
IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach 35 osób wzięło udział w IV Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach, które zorganizowano 4 października. Między sobą rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym
Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym Kasy biletowe na łukowskim dworcu kolejowym zostały zamknięte 30 września 2014 roku. Od dziś bilety kupimy w saloniku prasowym. Oferta dotyczy jednak tylko spółki POLREGIO.
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi
Z połową serduszka poruszył serca wielu ludzi 9 października na portalu społecznościowym powstała grupa, której celem było uzbieranie jak największej kwoty na leczenie Szymonka. Nie spodziewali się, że już cztery dni później licznik pokaże 100 %. Rodzice chłopca chcą za naszym pośrednictwem podziękować.
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję!
Szukasz modnej oprawy? W Okularium już znajdziesz najnowszą kolekcję! Pisząc o trendach w modzie, nie można pominąć rynku optycznego i opraw okularowych. Na każdy sezon wielcy projektanci przygotowują swoje autorskie pomysły, aby odpowiedzieć na pytanie "Co teraz w modowej trawie piszczy?". Jakie zatem trendy królują w sezonie jesień-zima 2017? W jaki sposób odzwierciedlają one to, co znajdziemy w salonach optycznych? Doradcy Klienta z sieci Okularium mają tę wiedzę w przysłowiowym "małym paluszku". Sprawdziliśmy to!
Kibicuj i wygraj
Kibicuj i wygraj Jak co roku podczas Dnia Niepodległości biegacze stanął na linii startu. Tegorocznej edycji biegów będzie towarzyszyć także Konkurs na Najlepszą Grupę Kibiców.
Tomasz Żółtko w Łukowie
Tomasz Żółtko w Łukowie Bard z Krakowa zaśpiewa przed łukowską publicznością. Biletem wstępu będą dary dla placówki opiekuńczo - wychowawczej.
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR
5 milionów dofinansowania na wyposażenie SOR Łukowski szpital złożył wniosek o dofinansowanie wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i je uzyskał. Wiadomość pojawiła się na stronie szpitala dziś.
Człowiek nie jest towarem
Człowiek nie jest towarem Dziś w całej Unii Europejskiej obchodzony jest 11 Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie miejsc, w których można szukać pomocy.
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną
„Łukowiacy” z nagrodą kulturalną 'Łukowiacy' odebrali Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Zarząd Województwa Lubelskiego docenił zespół za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu.
By wiedzieć i pamiętać
By wiedzieć i pamiętać Przywoływanie pamięci o Żydach jako mieszkańcach naszego miasta rozpoczęło się 10 lat temu. Przez ostatnie dni w tym kierunku wydarzyło się dużo.
Młodzież z "Kościuszki" na zlocie w Krakowie
Młodzież z Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie aktywnie włączają się w obchody roku kościuszkowskiego. W zeszłym tygodniu reprezentacja szkoły uczestniczyła na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Promowali podróże Sienkiewicza
Promowali podróże Sienkiewicza "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to nazwa albumu biograficznego ukazującego łukowskiego noblistę od nieco mniej znanej strony. W niedzielę 15 października w muzeum w Woli Okrzejskiej odbyła się promocja książki na ten temat.
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym
Ślubowanie w Radoryżu Smolanym 58 uczniów złożyło ślubowanie w odbywających się wczoraj obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym.
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie
Nowy samochód dla strażaków w Krzywdzie Iście filmowe powitanie miał nowy samochód, który służył będzie strażakom ochotnikom z Krzywdy. Pojazd kosztował blisko 1 mln złotych.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Serokomla: wstęga została przeciętaMłodzież uczyła się graćIV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w SzachachBy wiedzieć i pamiętaćMłodzież z Ślubowanie w Radoryżu SmolanymNowy samochód dla strażaków w KrzywdzieTrzy medale na turnieju w CzechachWczoraj taniec i kaligrafia, dziś uroczystości na cmentarzuGrad medali dla szachistów z SzachpoluĆwiczyli na poligonie w Jagodnem90-latka świętowała swoje urodziny

Obejrzyj

Nowy samochód dla strażaków w KrzywdzieWojewództwo chce pomóc SyryjczykomSąd w Lublinie: 6 lat więzienia dla mieszkańca ŁukowaWspólne ćwiczenia strażakówWojska NATO przybędą do Woli GułowskiejPół miliona paczek papierosów zarekwirowanych przez policję!Fundacja Wolności zaprasza na spotkanieCiężki sprzęt nad zalewem. Wędkarze odławiają ryby (WIDEO)Ponad 140 km/h w okolicy szkołyZalew ogrodzony, wody coraz mniejKonno wyruszyli do KodniaPielgrzymi na szlaku. Zobacz film z lotu ptaka

Wydarzenia dodajwszystkie

Październik 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
01
02
03
04
05
Młodzież uczyła się grać
Młodzież uczyła się grać
Słuchali rad aktora, później stanęli na deskach sali widowiskowej. Uczniowie z trzech łukowskich szkół wzięli udział w warsztatach teatralnych z Edmundem Skubikiem.
Reklamy

Prognoza pogody

IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
IV Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach
35 osób wzięło udział w IV Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach, które zorganizowano 4 października. Między sobą rywalizowali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Polub nas na facebooku


Starsze artykuły

Innowacyjne warsztaty w Alejach
Mobilne centrum pokazowo-edukacyjnym firmy WAGO ELWAG z Wrocławia dało uczniom ...
Bal Labiryntu z niespodzianką
Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem „Labirynt” zaprosiło rodziny ...
Baseny w Łukowie rosną w oczach
Po początkowych problemach, prace modernizacyjne na pływalni letniej w ...
Z promilami wiózł pasażerów
Policjanci z Mińska Mazowieckiego prowadzili działania wymierzone w kierowców, ...
Prawoskręty wreszcie do zrobienia
Gdy w 2011 roku powstał drugi etap tzw. małej ...
Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne
Spotkanie poprzedziła msza święta w kościele pw. św. Mikołaja. Druga część odbyła ...
Niemal trzy lata bez kas, dziury i ciemność
Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, informując o problemach ...
Zderzenie na Ławeckiej
Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej przez nieuwagę kierowcy skody, który wyjechał ...
Bilety na koncert Power Play do wygrania
Klub Decybel ponownie zaprasza na koncert. Po występie Kamila Bednarka ...
Zablokowana droga w kierunku Międzyrzeca. Wypadek w Karwowie
Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 23. Z nieoficjalnych ...
Europejskie warsztaty w „Kościuszce”
I LO w Łukowie przeprowadzając akcję „Europejski Uniwersytet Latający” ...
Utalentowana młodzież na scenie
Siedem szkół z całego powiatu wzięło udział w tegorocznym ...
Komunikat policji po wypadku w Szachach
Bialscy policjanci informację o wypadku w miejscowości Szachy otrzymali od ...
Łukowianie nagrodzeni w konkursie "Jesienne Nutki"
Przed jury wystapiło 36 solistów i 5 zespołów ...
Co będzie się działo w gminie Łuków?
Zacznie się już 21 maja. O godzinie 15.00 przy ...
Łukovia Cup za nami
Od 16 do 18 września w Łukowie królowała piłka ...
Kto ustala stawki za ciepło i gdzie powstaje sieć ciepłownicza? ...
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 29 ...
Popławy-Rogale nagrodzone w konkursie filmowym
Pod koniec września w Gdyni miał miejsce IX Festiwal Filmowy ...
Pobiegli dla dzieci po raz czwarty
Wczoraj łukowski park wypełnił się Mikołajami. Biegły dzieci, młodzież ...
Przetarg na III etap obwodnicy w przyszłym roku
18 mln zł to koszt III etapu tzw. małej ...
Odpowiedzą za próbę kradzieży
Do próby kradzieży auta doszło w nocy z 4 na ...
Lepszy dostęp do diagnostyki i świadczeń
Koordynowana opieka nad kobietą w ciąży i dzieckiem to temat ...
Niewybuchy na ulicy Okrzei AKTUALIZACJA
Dzisiaj przed godziną 9.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o ...
Za usunięcie roweru 110 zł, za jego przechowywanie 19 zł
Uchwała w sprawie ustalenia na 2017 rok wysokości opłat za ...
Kamień pamięci i Sienkiewiczówka odsłonięte
Rok Sienkiewicza to czas licznych inicjatyw podejmowanych przez różnego ...
Wystartował III Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ziemi Łukowskiej
Między piątkiem a niedzielą rozgrywane były X Międzywojewódzkie Mistrzostwa ...
Uwaga na oszustwa i ataki związane z programem 500+
Oszuści często korzystają z darmowej reklamy, kojarząc swoje ataki ...
Zbierali nakrętki dla Andrzeja
Zwyczajna nakrętka: po napoju, mleku czy płynie do płukania, ...
Trzy osoby ranne w zdarzeniu drogowym
Wczoraj dyżurny łukowskiej Komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, ...
Borejko i Wysocka laureatkami w Jarosławiu
W niedzielę 22 stycznia odbył się Ogólnopolski Festiwal ...

Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: Kupujemy Zadłużone Spółki - Ochrona 299 ksh i podatkowa ...
Zarządzasz firmą lub odpowiadasz za jej finanse? Masz wątpliwości co do zastosowania przepisów? Codziennie podejmujesz ryzykowne decyzje? Obawiasz się kontroli skarbowej lub z ZUS? Kupujemy zadłużone spółki celem ich ...
Dam pracę: MAGAZYNIER
Praca na stanowisku magazynier. Wymagane prawo jazdy kat. B. Miejsce pracy Łuków
Kupię: Kupimy Zadłużone Spółki - Ochrona Podatki
Zajmując się poszczególnymi przypadkami dokładamy niezwykłej starannosci i sumienności, aby nadrzędnym celem naszej pracy stała się pomoc przedsiębiorcom, którzy w skutek złośliwych, celowych, wyniszczających kontroli ...
Dam pracę: Dam pracę w Danii
Poszukuję chętnych do pracy fizycznej w Danii. Praca na terenach zielonych i leśnych, pielęgnacja i wycinka gałęzi i drzew, prace porządkowe. Mile widziane umiejętności dodatkowe: - znajomość ...
Sprzedam: SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI po poluj. ur. 07.10.2017
SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI rodowodowe, czarne podpalane, ur. 07.10.2017r, po doskonałych, polujących rodzicach (ojciec Champion Pracy) - foto rodzice, do odbioru od 01.12.2017r. bezpośrednio w hodowli ...
Wydawca
lukasMedia Sp. z o.o.
21-400 Łuków, ul. Prusa 4a
NIP: 825-217-53-64, regon: 361500266,
KRS: 0000557617
kontakt@lukas.media.pl
PREZES ZARZĄDU, WŁAŚCICIEL
Marcin Wysokiński
Marcin.Wysokinski@lukas.media.pl
Redakcja
ADRES REDAKCJI
Redakcja Łuków24.pl
ul. Partyzantów 1D
21-400 Łuków

Redaktor Naczelny
Tomasz Goławski
tel. 533-359-160
tomasz.golawski@lukow24.pl
Redaktor Prowadząca Łuków24.pl
Wioletta Ekielska
tel. 533-359-161
redakcja@lukow24.pl
Reklama
Reklamuj się z Łuków24.pl
tel. 575-803-032
reklama@lukow24.pl

ADRES DO KORESPONDENCJI


Redakcja Łuków24.pl
ul. Prusa 4a,
21-400 Łuków