Dziś są imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Redakcja  / Magda Oknińska
dodane: 31-08-2019 11:13   |   wyświetleń: 4793

Podejrzany "dostawca pizzy". Czy to był złodziej?

Czytelniczka Marta opisuje sytuację, która wzbudziła jej niepokój. "Dostawca pizzy", której nikt nie zamawiał, może być według niej potencjalnym złodziejem szukającym okazji.
Podejrzany foto. Internet (zdjęcie poglądowe) 
 - W sobotę ok. godziny 19 przyszedł do mnie do domu mężczyzna i zapytał, czy ktoś z nas nie zamawiał pizzy. Mówił po polsku – opowiada Czytelniczka.

Zdarzenie miało miejsce na  osiedlu domów jednorodzinnych między ulicami Siedlecką, Ławecką a Wojska Polskiego.

 - Mężczyzna był wysoki, miał czarne, krótko ścięte włosy i ciemną karnację. Wszedł bez pizzy. Samochód miał mały, bordowy, bez oznakowania pizzerii. Kiedy powiedziałam, że nie zamawialiśmy pizzy, bardzo szybko się wycofał, jakby chciał szybko odjechać – dodaje kobieta.

Sprawdzał teren?

Pani Marta przypomina, że sobota, wakacje to czas wesel. Podejrzewa, że wizyta mężczyzny  mogła być sprawdzeniem, czy ktoś jest w domu przed potencjalną kradzieżą.  

- Od ulicy w oknach nie świeciły się światła, ale brama była otwarta, a na podjeździe nie stał samochód - relacjonuje.

Najbliżsi sąsiedzi pani Marty zostali poinformowani o tym zdarzeniu.

Łukowianka zadzwoniła także na policję i zgłosiła przypadek.

- Wcześniej u nas czegoś takiego nie było. Jednak w okolicy u sąsiadów w poprzednich latach nieraz zdarzały się kradzieże, właśnie w sezonie letnim, w czasie gdy domownicy byli na weselu. Będę wdzięczna za ostrzeżenie mieszkańców przed kradzieżami w Łukowie  – dodaje Czytelniczka. 

OD REDAKCJI:

O ocenę sytuacji zapytaliśmy Marcina Józwika, oficera prasowego Komendy Policji w Łukowie.

DO NIEZNANYCH OSÓB PODCHODZIĆ Z DYSTANSEM

Z treści przekazanej mi korespondencji Czytelniczki nie sposób jednoznacznie określić, czy opisana sytuacja mogła "być działaniem potencjalnych złodziei". Niemniej jednak zachęcamy do wzmożonej czujności i zachowania rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami - mówi Józwik.

 - Nie można z góry zakładać, że każda nieznana osoba ma wobec nas "niecne plany", ale do takich osób należy podchodzić z dystansem. Zachęcamy, by w podobnych sytuacjach, osoby które uważają, że mają do czynienia z "podejrzanymi osobnikami" kontaktowały się telefonicznie z policją - nr 112. Dotychczas policjanci z naszej jednostki nie byli powiadamiani o "podejrzanych dostawcach pizzy", niemniej jednak, tak jak już wspomniałem należy zachować wzmożoną czujność i rozsądek - dodaje.

Nie ma fali włamań

Rzecznik policji informuje, że w okresie wakacyjnym nie odnotowano większej liczby kradzieży i kradzieży z włamaniem. O wszystkich takich zdarzeniach policja informuje lokalną społeczność za pośrednictwem mediów. 

Zasady bezpieczeństwa

Policjanci zachęcają do stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy  przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem:

- najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad;

- nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe;

- wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć;

- starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki;

- oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty;

- jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien "pozorować" naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp.;

- nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy;

- stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.

PAMIĘTAJMY!

GDY NIESTETY NASTĄPI WŁAMANIE DO TWOJEGO MIESZKANIA NIE

RÓB PORZĄDKÓW, NIE PRZEGLĄDAJ RZECZY, BY SPRAWDZIĆ CO ZGINĘŁO, W

TEN SPOSÓB ZACIERASZ ŚLADY, NAJPIERW ZAWIADOM POLICJĘ!
 

Komentowane

Smutna (2019-08-31 19:22) 32 31   |   zgłoś do usunięcia
Miasto zbrodni i jak tu żyć bezpiecznie:(
Xxxx (2019-08-31 23:01) 33 29   |   zgłoś do usunięcia
Na komendzie też są dobre pany aż za dobre pany.
Smak Pitcy (2019-09-01 04:56) 38 45   |   zgłoś do usunięcia
Przepitcować porządnie i sromotnie każdego pitcaża.
Mieszkaniec (2019-09-01 08:15) 50 54   |   zgłoś do usunięcia
No jak nie byli... byl identyczny artykuł ze dwa tygodnie temu !
Magistrat sieje strach.... (2019-09-01 21:48) 42 35   |   zgłoś do usunięcia
....manipulacja podległych pismaków.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Urząd Marszałkowski kupił płyn do dezynfekcji
Urząd Marszałkowski kupił płyn do dezynfekcji Zarząd Województwa Lubelskiego zdecydował się zakupić piętnaście tysięcy litrów płynu dezynfekcyjnego produkowanego przez Polski Koncern Naftowy Orlen.
Gmina Wojcieszków zaprasza na wirtualny spacer
Gmina Wojcieszków zaprasza na wirtualny spacer W tym tak trudnym czasie, kiedy obowiązują ograniczenia w związku z pandemią zapraszamy Państwa do wirtualnego spaceru zrealizowanego w ramach projektu współpracy ?Promocja i Turystyka? - zachęcają urzędnicy w mediach społecznościowych.
Obwodnica Łukowa to "ściema". W co gra GDDKiA?
Obwodnica Łukowa to Do 10 kwietnia trwają konsultacje ws. programu budowy 100 obwodnicy w Polsce.
Stał pod sklepem, ale nie zamierzał robić zakupów. Poszedł ...
Stał pod sklepem, ale nie zamierzał robić zakupów. Poszedł kraść Wysoka grzywna grozi 27-latkowi, który mimo upomnień policjantów nie poszedł do domu. Zamiast tego poszedł do innego sklepu i ukradł 44 tabliczki czekolady.
155 laptopów dla uczniów i nauczycieli
155 laptopów dla uczniów i nauczycieli 155 uczniów i nauczycieli szkół powiatu łukowskiego zostanie wyposażonych w nowy sprzęt
Gmina Łuków: Zostań w domu - czytaj z dziećmi ...
Gmina Łuków: Zostań w domu - czytaj z dziećmi książki Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie ma nową propozycję na okres ogólnokrajowej kwarantanny. Od 2 do 13 kwietnia zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie czytelniczym.
Śmieci walają się przy torach
Śmieci walają się przy torach - W obecnie ciężkim czasie chce się podzielić refleksją - informuje pani Marzena
Włamanie po wódkę i fajki. Złodziej smartfona ...
Włamanie po wódkę i fajki. Złodziej smartfona Kronika policyjna od 30 marca do 5 kwietnia
Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II ...
Gmina Łuków: Światełko pamięci dla św. Jana Pawła II Tegoroczny Papieski Dzień Pamięci Jana Pawła II w gminie Łuków miał szczególny wymiar. Z powodu epidemii tym razem nie było wspólnej uroczystości, ale mieszkańcy pamiętali o rocznicy śmierci papieża Polaka.
TRWA 13. EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”
TRWA 13. EDYCJA KONKURSU „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ” Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 13. edycji ogólnopolskiego konkursu ?Policjant, który mi pomógł?, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność
Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność Osoby, które czekają na przedłużenie renty, świadczenia 500+ dla niesamodzielnych albo świadczenia rehabilitacyjnego, mogą być o nie spokojne. Orzeczenia wydane przez lekarzy orzeczników ZUS, których ważność upływa w czasie epidemii, z automatu wydłużą się o kolejne 3 miesiące.
Czwarty i piąty zakażony w powiecie. Zachorowali młodzi ...
Czwarty i piąty  zakażony w powiecie. Zachorowali młodzi ludzie Kolejne przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie. Wśród zakażonych mężczyźni z powiatów łukowskiego i łęczyńskiego
Mimo kwarantanny pojechała odwiedzić rodziców
 Mimo kwarantanny pojechała odwiedzić rodziców 27- latka dostała od Sanepidu grzywnę. Ma zapłacić 5 tys zł.
Wiemy kiedy kolarze wyruszą na trasę
Wiemy kiedy kolarze wyruszą na trasę Chodzi o trzeci Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza
Przyjechali "w celach rozrywkowych"
Przyjechali Akcja "Zostań w domu" nic dla nich nie znaczy
Wspólne patrole policji i wojska
Wspólne patrole policji i wojska Początek kwietnia jest czasem wzmożonej pracy dla łukowskich policjantów. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, razem z żołnierzami WOT patrolują ulice miasta,
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930
01
02
03
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Dam pracę: Praca przy remontach
Zatrudnię do pracy przy remontach malarzy, szpachlarzy, glazurników. Praca w Warszawie z zakwaterowaniem. Wysokie stawki wynagrodzenia. Wymagane doświadczenie. W przypadku pytań tel: 519583163
Kupię: KUPIE STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694-972-047
kupie stare przedwojenne śmigło drewniane do starego samolotu, polskiego niemieckiego, czeskiego, angielskiego lub innego,do kolekcji.telefon 694972047
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
Inne: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje