Dziś są imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Redakcja  / Magda Oknińska
dodane: 31-08-2019 11:13   |   wyświetleń: 4548

Podejrzany "dostawca pizzy". Czy to był złodziej?

Czytelniczka Marta opisuje sytuację, która wzbudziła jej niepokój. "Dostawca pizzy", której nikt nie zamawiał, może być według niej potencjalnym złodziejem szukającym okazji.
Podejrzany foto. Internet (zdjęcie poglądowe) 
 - W sobotę ok. godziny 19 przyszedł do mnie do domu mężczyzna i zapytał, czy ktoś z nas nie zamawiał pizzy. Mówił po polsku – opowiada Czytelniczka.

Zdarzenie miało miejsce na  osiedlu domów jednorodzinnych między ulicami Siedlecką, Ławecką a Wojska Polskiego.

 - Mężczyzna był wysoki, miał czarne, krótko ścięte włosy i ciemną karnację. Wszedł bez pizzy. Samochód miał mały, bordowy, bez oznakowania pizzerii. Kiedy powiedziałam, że nie zamawialiśmy pizzy, bardzo szybko się wycofał, jakby chciał szybko odjechać – dodaje kobieta.

Sprawdzał teren?

Pani Marta przypomina, że sobota, wakacje to czas wesel. Podejrzewa, że wizyta mężczyzny  mogła być sprawdzeniem, czy ktoś jest w domu przed potencjalną kradzieżą.  

- Od ulicy w oknach nie świeciły się światła, ale brama była otwarta, a na podjeździe nie stał samochód - relacjonuje.

Najbliżsi sąsiedzi pani Marty zostali poinformowani o tym zdarzeniu.

Łukowianka zadzwoniła także na policję i zgłosiła przypadek.

- Wcześniej u nas czegoś takiego nie było. Jednak w okolicy u sąsiadów w poprzednich latach nieraz zdarzały się kradzieże, właśnie w sezonie letnim, w czasie gdy domownicy byli na weselu. Będę wdzięczna za ostrzeżenie mieszkańców przed kradzieżami w Łukowie  – dodaje Czytelniczka. 

OD REDAKCJI:

O ocenę sytuacji zapytaliśmy Marcina Józwika, oficera prasowego Komendy Policji w Łukowie.

DO NIEZNANYCH OSÓB PODCHODZIĆ Z DYSTANSEM

Z treści przekazanej mi korespondencji Czytelniczki nie sposób jednoznacznie określić, czy opisana sytuacja mogła "być działaniem potencjalnych złodziei". Niemniej jednak zachęcamy do wzmożonej czujności i zachowania rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami - mówi Józwik.

 - Nie można z góry zakładać, że każda nieznana osoba ma wobec nas "niecne plany", ale do takich osób należy podchodzić z dystansem. Zachęcamy, by w podobnych sytuacjach, osoby które uważają, że mają do czynienia z "podejrzanymi osobnikami" kontaktowały się telefonicznie z policją - nr 112. Dotychczas policjanci z naszej jednostki nie byli powiadamiani o "podejrzanych dostawcach pizzy", niemniej jednak, tak jak już wspomniałem należy zachować wzmożoną czujność i rozsądek - dodaje.

Nie ma fali włamań

Rzecznik policji informuje, że w okresie wakacyjnym nie odnotowano większej liczby kradzieży i kradzieży z włamaniem. O wszystkich takich zdarzeniach policja informuje lokalną społeczność za pośrednictwem mediów. 

Zasady bezpieczeństwa

Policjanci zachęcają do stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy  przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem:

- najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad;

- nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe;

- wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć;

- starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki;

- oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty;

- jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien "pozorować" naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp.;

- nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy;

- stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.

PAMIĘTAJMY!

GDY NIESTETY NASTĄPI WŁAMANIE DO TWOJEGO MIESZKANIA NIE

RÓB PORZĄDKÓW, NIE PRZEGLĄDAJ RZECZY, BY SPRAWDZIĆ CO ZGINĘŁO, W

TEN SPOSÓB ZACIERASZ ŚLADY, NAJPIERW ZAWIADOM POLICJĘ!
 

Komentowane

Smutna (2019-08-31 19:22) 21 15   |   zgłoś do usunięcia
Miasto zbrodni i jak tu żyć bezpiecznie:(
Xxxx (2019-08-31 23:01) 17 18   |   zgłoś do usunięcia
Na komendzie też są dobre pany aż za dobre pany.
Smak Pitcy (2019-09-01 04:56) 16 25   |   zgłoś do usunięcia
Przepitcować porządnie i sromotnie każdego pitcaża.
Mieszkaniec (2019-09-01 08:15) 27 32   |   zgłoś do usunięcia
No jak nie byli... byl identyczny artykuł ze dwa tygodnie temu !
Magistrat sieje strach.... (2019-09-01 21:48) 27 15   |   zgłoś do usunięcia
....manipulacja podległych pismaków.
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. ...
Potrącenie 17-latki. Kierująca pojazdem w ostatniej chwili zauważyła pieszą. Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem w Ryżkach. 17-latka została potrącona przez samochód marki Peugeot.
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji ...
Walentynki z Gwiazdą, czyli Kolory Miłości w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza 14 lutego o godzinie 19:30 na niezwykły walentynkowy wieczór z gwiazdą światowych scen operowych, dyrektor opery, producentką, aktorką i jednym z najlepszych, niepowtarzalnych mezzosopranów ? Alicją Węgorzewską. Gwiazda znana jest także z udziału w jury popularnego programu BITWA NA GŁOSY.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Szansa na indeks Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana już po raz 24. podjęło się organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który daje młodym ludziom z całego kraju możliwość dostania się na wybrane uczelnie.
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód
(Aktualizacja) W Ryżkach spłonął samochód  Pożar auta w Ryżkach.. Materiał udostępnił "Stanisław Pogotowie"
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał ...
Szef Krajowej Administracji Skarbowej gościł w łukowskiej skarbówce. Obiecał urzędnikom podwyżki Nadinspektor Piotr Walczak na spotkaniu 15 stycznia podkreślił, że inwestycja w ludzi zatrudnionych w KAS, odpowiedzialnych za wpływy do budżetu i ochronę polskiego rynku, to priorytet Ministerstwa Finansów.
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus
Tysiące niesamodzielnych otrzymuje 500 plus Od początku października Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Do ZUS w województwie lubelskim wpłynęło prawie 35,4 tys. wniosków w sprawie nowego świadczenia.
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia" w ŁOK
Spektakl teatralny dla dzieci „Zimowe przygody Kubusia Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem".
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób ...
Zderzenie w Radoryżu Kościelnym. Busem podróżowało 15 osób Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu
Kto zrobił taki "syf"?
Kto zrobił taki - Cala kostka jest w petach. Walają się puste butelki po piwie i plastikowe sztućce. Jest też opona, która nie długo "puści korzenie" w trawnik - pisze nasza Czytelniczka.
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł
Zainwestują w przedszkole ponad pół mln zł Zespół Szkół w Gołąbkach realizuje projekt pn. "Przedszkolaki w Gołąbkach". W ramach zadania powstał plac zabaw. Przedszkole zyskało nowe wyposażenie, a dzieci dodatkowe zajęcia.
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie
Studniówka Zespołu Szkół w Adamowie Maturzyści bawili się na pierwszym balu w dorosłym życiu.
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
Obchody 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego Spotkanie i przemarsz do miejsc pamięci zaplanowano w środę 22 stycznia o godz. 16:00 pod pomnikiem Powstańców Styczniowych na Placu Narutowicza.
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół ...
Gminy Stanin i Krzywda dostały dofinansowanie na termomodernizację szkół Szkoła Podstawowa w Sarnowie i Zagoździu oraz Zespół Szkół w Radoryżu Smolanym zyskają nowe oblicze.
Wypadek w Starych Kobiałkach
Wypadek w Starych Kobiałkach Kierowca osobówki uderzył w przepust drogowy i został uwięziony w samochodzie.
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy?
Czy w Łukowie powstanie nowy Klub Biznesowy? Na spotkanie w Pałacyku Fantazja, 28 stycznia przyjedzie sam założyciel i Prezes Towarzystw Biznesowych- Maciej Gnyszka.
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny "Grzmią pod Stoczkiem armaty"
XX Ogólnopolski Bieg Uliczny Zawodnicy pobiegną 15 lutego. Bieg główny to dystans 10 km.
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa
Fundusze Norweskie nie dla Łukowa Co dalej z finansowaniem komunikacji?
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Lata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z ToruniaWjechała na czerwonym świetle. Zobacz film

Wydarzenia dodajwszystkie

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
01
02
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

pozostałe: TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK!
TRUDNE FINANSOWANIE BEZ BIK DLA KAŻDEGO! ( przedsiębiorcy, rolnicy oraz pozostałe osoby ) Z nami uzyskasz tanie i bezpieczne pozabankowe finansowanie ; -hipoteczne, -samochodowe, ( wszystkie pojazdy ,maszyny ...
Dam pracę: Praca kierowca międzynarodowy C+E
Firma z Sanoka zatrudni kierowcę z kategorią C+E na trasy międzynarodowe. System pracy do ustalenia. Przyjazna atmosfera oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Ciągnik siodłowy Volvo FH 500. ...
pozostałe: Świąteczna Pożyczka
Rodzina przyjeżdża na Święta, a Ty nie masz gotówki ? Pomożemy ! Zadzwoń i skorzystaj z naszej oferty Pożyczki Świątecznej ! Szybko i bezpiecznie, Wysokie kwoty od 1000zł ...
Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 [email protected]
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
[email protected] Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
[email protected] Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
[email protected] Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
[email protected] Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
[email protected]
Siedlce Się Dzieje