Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

dodane: 13-01-2020 11:26   |   wyświetleń: 3625

Zebrali prawie 175 tys zł. Kwestowało 200 wolontariuszy

Ogromny sukces 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łukowie.
 Zebrali prawie 175 tys zł. Kwestowało 200 wolontariuszy 
Całodzienna zbiórka pieniędzy prowadzona była przez ok. 200 wolontariuszy Do puszek trafiło ponad 98.3 tys zł. Podczas Dni Otwartych dla WOŚP na Pływalni "Delfinek" zebrano: 460. zł. 5. Towarzystwo Fruwającej Muchy zorganizowało "Piknik Motoryzacyjny" podczas którego zaprezentowano "Motocykle PRL". Do kasy WOŚP wpadło  1.095,88 zł. Stowarzyszenia: Bears Riders, Girls Riders i właściciele quadów prowadzili zbiórkę do puszek i przejażdżki quadami. Zebrali 3.550,35 zł.  Malowanie twarzy w zamian za datki przyniosło 377,32 zł.  Zbiórka do 35 sztabowych puszek stacjonarnych dała 9,7 tys. zł.

Zlot fanów Audi Team Łuków -  1391,56 zł. Morsowanie z Klubem Biegacze Pomagacze -767,96 zł. Zlot fanów BMW Team -  899,11 zł Przejażdżki zabytkowym samochodem FSO Warszawa model 223 z 1970 roku  - 458,35 zł.


Prowadzona była też zbiórka krwi przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Ostoja". Krew  oddało 28 osób w ilości 12,6 l do puszek trafiło 924,51 zł.


Na koncercie plenerowym, który odbył się w Amfiteatrze odbył się szereg licytacji.  Pod młotek poszły m.in. Złote Łukowskie Serduszko: nr 1, nr 2, nr 3, Złote Serduszko Bears Riders, Złote Serduszko Girls Riders, Kosz Pyszności Zakładów Mięsnych Łuków, Fiat 125p,  złota i srebrna biżuterię, obrazy, rower, statuetki, plecak pełen gadżetów z Gminy Łuków, torba gadżetów Lokalnej Grupy Działania, gadżety z Fundacji WOŚP. Z licytacji udało się uzbierać 28.770 zł.


Podczas koncertu prowadzono również kiermasz gadżetów WOŚP, na którym sprzedawano między innymi: koszulki, kubki, torby, balony oraz kiermasz gastronomiczny z wojskową grochówką, kiełbaską z ogniska, bigosem, barszczykiem i pasztecikami, gorącą herbatą i kawą. Z kiermaszów nazbierało się 10.224,41 zł.

Do godz. 14. policzone środki zebrane przez łukowski sztab to 175 tys. zł. Liczenie wciąż trwa. Nie zakończyły się jeszcze wszystkie aukcje internetowe. 

Komentowane

WOŚP (2020-01-14 04:43) 21 20   |   zgłoś do usunięcia
Cel szczytny hehe, no w sumie pomaganie państwu w ich obowiązkach czyli wyposażenie szpitali. Płacicie podatki do cholery na to żeby sprzęt był! Do tego pan prowadzący tą kwestę ... UB-ecy i SB-ecy to potrafią uwodzić. Wszedł w żółtych spodenkach i różowych okularkach jąkała z ulicy do studia Programu II TVP Niny Terentiew, a ta w mig pojęła na czym polega Złoty Melon i i samodzielnie postanowiła wypromować naganiacza i agenta SB na idola młodzieży. Macie zafajdanego Idola smarkacze. Róbta co chceta i co on nakaże. Nie tylko owsik był związany ze spółką kontrolowaną przez komunistyczny wywiad wojskowy w latach 80. W spółce polonijnej, która została oddana w zarząd Oddziałowi Y, pracowała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Siema! :) (debile)
Do WOŚP (2020-01-14 05:45) 23 28   |   zgłoś do usunięcia
W Łukowie to powinni wyposażyć psychiatryk bo widzę że coraz więcej emocji wzbudza ta akcja..nie chcesz nie pomagaj a napewno przeszkadzaj..Znając PiS i TVP to chłopie Owsiak jest 24h na dobę pod lupą żeby mu coś wytknąć
Els (2020-01-14 08:48) 17 17   |   zgłoś do usunięcia
To jest szczytny cel nie Caritas, wiem jak to działa, zresztą czytalisny jak posłowie PiS wykradali ubrania z kontenerów i mozna było znaleźć je w lumpeksach, a owsiaka sprzęt jest w szpitalu i pomaga ludziom, ale rzeczywiście trzeba zbierać na psychiatryka
łukowiak (2020-01-14 09:03) 14 21   |   zgłoś do usunięcia
Łuków 175 tys. a Lublin 400 tys . Mieszkańcy powiatu jestem z WAS dumny.
Wierzący (2020-01-14 09:25) 9 21   |   zgłoś do usunięcia
Owsik.....Prrreeeeeczzzzz.......
(2020-01-14 13:51) 13 13   |   zgłoś do usunięcia
O co macie ból dupy? Dawaliscie na to kasę? Nie dawaliscie pieniędzy a macie ból dupy. Nie wasza kasa i nie zagladajcie.komus w portfel bo ja wam nie zaglądam na co wydajeswoją kasę. Waszych pieniędzy nikt nie daje z podatków ani z waszego portfela to nie wasza sprawa.
kk (2020-01-14 18:12) 9 14   |   zgłoś do usunięcia
Przecz z fałszywymi podżegaczami którzy uprawiają politykę i dlatego krytkują WFOŚ . Ja wrzucam dobrowolnie do puszki z moich zarobionych pieniędzy i mam do tego prawo . Mam prawo wydawać swoje pieniądze na co chce. Lepiej przypilnujcie co kolejne rządy robią z naszymi podatkami. Lepiej zainteresujcie się tym jak kolejne rządy zrobiły 3 razy skok na nasze emerytury. Pierwszy to stowrzenie OFE .Ofe ktore okradało nas nieprzynosząc zysku .Drugi skok to zabranie połowy pieniędzy przez PO , Trzeci skok to zabranie drugiej połowy pieniędzy z OFE przez PIS. I teraz będziemy mieć dwie możliwości. Pierwsza opcja polega na tym, że środki z OFE trafiają do IKE, ale rząd zabiera 15 procent w formie „opłaty przekształceniowej”. Konkretnie, jeśli zdecydujemy się na przeniesienie środków z OFE do IKE, będziemy musieli wpłacić „opłatę przekształceniową” w dwóch ratach: 7,5 proc. wartości w 2020 roku i drugie 7,5 proc. w 2021 roku. Ministerstwo Finansów spodziewa się, iż łączne wpływy z „opłaty przekształceniowej” wyniosą 19,3 mld zł. Zapewne zostaną one wykorzystane na realizację obietnic socjalnych rządu PiS.
Ciemniak do oświeconych kawiorowych lewaczków (2020-01-14 19:55) 19 15   |   zgłoś do usunięcia
Poczytaj sobie jeden z drugim wpisy nt.owsika Matki Kurka. Jak na razie wasi sędziowie nie skazali go za wyciąganie brudków spod paznokci i zza uszu wielkiej organizacji świadomego przekrętu, bo nie da się skazać prawdy.Nie daje cwaniakom spod znaku peerelu od 19 lat odkąd zorientowałem się że to ściema.Uczciwie płacę podatki i wspieram fundacje chrześcijańskie.Wasze pieniądze wasza naiwność. Moje pieniądze moja świadomość.
Dd (2020-01-15 11:15) 17 24   |   zgłoś do usunięcia
Nie będą mi heretycy dyktować na co mam swoje prywatne pieniądze wydawać. Będę zawsze dawał jakiej chce fundacji. Teraz widzę że cenzura dyktatura gorsza niż za komuny. Bo każdy każdemu chce narzucać co ma prywatnie robić.
Wierzący (2020-01-15 11:37) 13 14   |   zgłoś do usunięcia
Kazdy może nawet i tyłek podcierać swoją mamoną ale kazdy tez ma prawo wyrazić swoją opinię póki co. Bo niedługo tylko chwalić każdego bedzie można nawet UB i SB trzeba bedzie mowic ze trzeba ich kochac bo inaczej mowa nienawiści. dla mnie Owsik i ta akcja to zero i mam prawo wyrazić swoją opinie.....
dodaj komentarz


Komentowane z fb

Ostanio opublikowane artykuły:

Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego
Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego Dzisiaj 1 czerwca w katedrze siedleckiej łukowianin ks. Grzegorz Suchodolski przyjął święcenia biskupie.
Z PROMILAMI I PONAD 100 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Z PROMILAMI I PONAD 100 KM/H W OBSZARZE ZABUDOWANYM Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 44-latek z małopolski
Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące
Rozbójnik aresztowany na trzy miesiące Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 20-latek z gminy Wojcieszków. Młody mężczyzna napadł na sklep. Grożąc ekspedientce nożem ukradł pieniądze, którymi później płacił za narkotyki.
Spektakl z okazji Dnia Dziecka (ZAPOWIEDŹ)
Spektakl z okazji Dnia Dziecka (ZAPOWIEDŹ) Tym razem w Ł'OK LIVE zapraszamy na spektakl nagrany specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Będzie to przedstawienia "Bajki... dla niegrzecznych dzieci" Według "Złotej różdźki" Henrich'a Hoffmann'a
Dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego
Dziś święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.00 w katedrze siedleckiej.
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w ...
Geocaching – poszukiwanie skarbów dla całych rodzin. Teraz w naszym powiecie POWIAT Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej ze Stoczka Łukowskiego dzięki dofinansowaniu pozyskanemu za pośrednictwem LGD Razem realizowało projekt Geocachingowy szlak walki i oręża. W ostatnim czasie w naszym powiecie powstało pięć tras geokeszingowych.
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (AKTUALIZACJA)
Kolizja w Sięciaszce. Wjechał w dom (AKTUALIZACJA) Mandat i punkty karne ? to konsekwencje z jakimi spotkał się 34-latek kierujący samochodem marki Audi. Mężczyzna jadąc z nadmierną prędkością ?wypadł? z drogi, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i stojący w pobliżu dom. Na szczęście poza niegroźnymi urazami jakich doznał kierujący nikt więcej nie ucierpiał.
Dzień Dziecka z bohaterami bajek
Dzień Dziecka z bohaterami bajek ADAMÓW W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie przygotowuje moc atrakcji dla dzieci. Niestety nie będzie ich aż tak wiele jak na organizowanych dotychczas Dniach Rodziny, jednak organizatorzy mają nadzieję, że to co zaplanowali sprawi radość dzieciom.
Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić ...
Nie wolno pobierać wody z hydrantów. To mogą robić tylko strażacy SEROKOMLA Gminny Zakład Usług Komunalnych w Serokomli informuje, o bezwzględnym zakazie pobierania wody z hydrantów przeciwpożarowych zainstalowanych na gminnej sieci wodociągowej.
Serokomla z dofinansowaniem na OZE
Serokomla z dofinansowaniem na OZE GMINA SEROKOMLA Gmina otrzymała unijne dofinansowanie w wysokości 1,4 mln. zł na OZE.
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Zatrzymane kolory pamięci”
Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Zatrzymane kolory pamięci” Komisja rkonkursowa ozstrzygnęła konkurs literacki ?Zatrzymane kolory pamięci?, który został zorganizowany przez Łukowski Ośrodek Kultury.
Najładniejsze okładki książek wybrane
Najładniejsze okładki książek wybrane GMINA KRZYWDA Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie nie tylko lubią czytać, ale również mają zdolności plastyczne. Udowodnili to zgłaszając swoje propozycje do konkursu ?Okładka mojej ulubionej książki?, który właśnie został rozstrzygnięty.
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach
Możesz oddać folię rolniczą i worki po nawozach GMINA KRZYWDA Gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 58,5 tys. zł na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.
Kacper Borkowski w czasie pandemii stworzył "Czarne dziury ...
Kacper Borkowski w czasie  pandemii stworzył ŁUKÓW Jako uczeń liceum zaczął zgłębiać wiedzę o wszechświecie. Jako student postanowił przybliżać innym bezmiar naszej galaktyki i zachodzących w niej zjawisk. Zaglądajcie na jego stronę na fb, czytajcie, lajkujcie. Naprawdę fajnie pisze.
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej
Zgłoszenia do Szkoły Muzycznej Szkoła Muzyczna w Łukowie wydłużyła do 7 czerwca termin zgłaszania kandydatów do klas I na rok szk. 2020/2021.
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek ...
Kasa dla DPS-u w Ryżkach. Wiemy ile otrzyma ośrodek W Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa na dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Zgłoś temat

Zobacz inne galerie

Tłumy na roztańczonym jubileuszuHarcerze opanowali Wolę OkrzejskąRuszył gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych w łukowskim szpitaluLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieDni Łukowa 2019: Przedszkoliada nad KrznąDni Łukowa 2019: Bieg i biesiada na inauguracjęMuzyczne warsztaty w BieszczadachFotografia abstrakcyjna w ŁOKTurniej Szkół Sienkiewiczowskich: wygrana SiedlecPrawybory w Alejach„Czyste Powietrze”: zgłoś się do programu

Obejrzyj

Wywieźli odpady do lasuLata 70. na scenieSound'n'Grace zagrał w ŁukowieSzóstka kandydatów starła się podczas Wielkiej Debaty WspólnotyMuzyczne warsztaty w BieszczadachNauczycielski protest songWiozła dwoje dzieci. Miała ponad 3 promilePotrącił 4 osoby!Kampania przeciw dopalaczomMnóstwo głosowań na sesjiPo nieboskłonie - wiosenny przebój!Medialne warszaty z uczelnią z Torunia

Wydarzenia dodajwszystkie

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
01
02
03
04
05
Najbliższe wydarzenia
O prawie spadkowym na UTW
O prawie spadkowym na UTW
W poniedziałek 25 listopada Galerii PROwizorium ŁOK słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w spotkaniu, poświęconym podstawowym zagadnieniom z prawa spadkowego
Reklamy

Aktualne ceny paliw

ON 95 98 LPG
- - - -
Ceny paliw promocja

Prognoza pogody

Polub nas na facebooku


Polub nas na facebooku


Ogłoszenia   dodajwszystkie

Kupię: KUPIE WOJSKOWE STARE KOLEKCJE,ZBIORY TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Kupię: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Inne: KUPIE WOJSKOWE STARE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE TELEFON 694-972-047 ...
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Sprzedam: KUPIE WOJSKOWE STARE DOKUMENTY,ZDJĘCIA,LEGITYMACJE TELEFON 694972047
Kupie dokumenty z drugiej wojny światowej i starsze listy z obozów koncentracyjnych,legitymacje, stare pisma, dyplomy, dokumenty wojskowe, zdjęcia, widokówki, obrazki,obrazy,mundury,szable,bagnety,kordziki,odznaki,odznaczenia,medale,ordery za ciekawe dobrze zapłacę telefon ...
pozostałe: KUPIE ODZNACZENIA,ODZNAKI,MEDALE,ORDERY STARE WOJSKOWE TELEFON 694972047
Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogatywki,szable,kordziki,bagnety,noże, stare dokumenty,dyplomy,legitymacje,zdjęcia wszelkie wyposażenie wojskowe za ciekawe rzeczy dobrze ...
Wydawca
Wydawnictwo Wspólnota
Mateusz Orzechowski
Wygnanów 20
21-306 Czemierniki
NIP: 538-117-96-41
Redakcja
Redakcja Łuków24.pl
ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. + 48 515 895 342
redakcja@lukow24.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007 reklama@lukow24.pl
Redakcja
Redakcja Tygodnika
Wspólnota Łukowska

ul. Kwiatkowskiego 5
21-400 Łuków
tel. +48 791 184 007
lukow@24wspolnota.pl Redaktor Prowadząca
Magdalena Oknińska
tel. +48 501 648 259
okninska@24wspolnota.pl Redaktor
Marta Karwowska
tel. +48 502 355 766
marta.karwowska@24wspolnota.pl Redaktor
Bartosz Szumowski
tel. +48 516 075 443
szumowski@24wspolnota.pl Reklama
Izabela Szczygielska-Wielgosz
tel. +48 791 184 007
wielgosz@24wspolnota.pl
Siedlce Się Dzieje