Reklama

Reklama

Eksperci Związku Miast Polskich w Łukowie

Opublikowano: 16 lutego 2021 14:04
Autor: | Zdjęcie: UM w Łukowie

Eksperci Związku Miast Polskich w Łukowie - Zdjęcie główne

foto UM w Łukowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie Chęć przeniesienia rozwiązań z Łukowa na inne miejscowości to jeden z wątków rozmów, które toczyły się w piątek 12 lutego pomiędzy przedstawicielami Miasta Łuków i ekspertami Związku Miast Polskich.

Reklama

Tego dnia w Łukowskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostało robocze spotkanie burmistrza miasta z dyrektorem biura oraz ekspertami Związku Miast Polskich, poświęcone m.in. modelowi struktury funkcjonalno-przestrzennej, zawartemu w projekcie Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Łukowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2020-2030.

 

Projekt Strategii oprócz Miasta Łuków obejmuje także 7 innych samorządów z powiatu łukowskiego: Miasto Stoczek Łukowski oraz Gminy Łuków, Adamów, Krzywda, Stanin, Stoczek Łukowski oraz Wojcieszków. Powstanie i przyjęcie przez rady poszczególnych gmin powyższego dokumentu umożliwi m.in. wspólne aplikowanie o środki zewnętrzne w nowej perspektywie unijnej na lata 2021-2027.

 

W spotkaniu oprócz burmistrza miasta Piotra Płudowskiego udział wzięli także dyrektor biura ZMP Andrzej Porawski oraz eksperci Związku: Grzegorz Roman i Jacek Woźniak. Jak podkreślają goście reprezentujący Związek Miast Polskich, Miasto Łuków jest jednym z pierwszych samorządów w kraju który opracował strategię ponadlokalną i zawarł w niej model struktury funkcjonalno-przestrzennej.

 

W rozmowach uczestniczyli także współpracujący z Miastem Łuków eksperci z Regionalnego Centrum Kompetencji z Lublina, a także zaangażowani w powstawanie dokumentu zastępca burmistrza Paweł Krasuski i Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Anna Kicińska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.