Reklama

Reklama

GM. KRZYWDA. W Rodoryż rosną przyszli poligloci

Opublikowano: wt, 2 lis 2021 07:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łukowskie W Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym trwa akcja promująca naukę języków obcych, która ma na celu podnoszenie świadomości językowej uczniów oraz poznanie kultur innych krajów.

Reklama

Wszystko to za sprawą innowacji pedagogicznej pt. „Warto być poliglotą” zainicjowanej przez nauczycieli języków obcych, Marlenę Traczyk i Ewelinę Witkowską.

 

Do założeń tej inicjatywy należy szerzenie idei różnorodności kulturowo-językowej oraz roli znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Ponadto, ma ona zachęcać i motywować uczniów do nauki i komunikacji w językach obcych oraz przełamania barier kulturowo-językowych.


W związku z tym, w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza odbywają się warsztaty językowe, konkursy, prelekcje, debaty, lekcje i wykłady online z obcokrajowcami poprzez komunikatory internetowe. Koordynatorki innowacji zorganizowały również wieczorek kulinarny z kuchnią zagraniczną, wieczór  z filmem anglojęzycznym, jak również przeprowadziły wraz z młodzieżą szkolną kreatywne lekcje języka angielskiego dla najmłodszych dzieci w szkołach podstawowych.

 

CZYTAJ TAKŻE: 


Do najważniejszych wydarzeń innowacji należy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów okolicznych szkół podstawowych, który odbył się 26 października oraz wizyta przedstawicieli i zagranicznych studentów Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie na czele z dr Przemysławem Terejko – językoznawcą i wykładowcą tej uczelni. Podczas tej wizyty uczniowie wysłuchali wykładu nt. różnych wariantów języka angielskiego na świecie oraz prezentacji przybyłych z Birmy, Tajlandii, Lesotho, Nigerii, Ekwadoru i Rwandy studentów. Dzięki działaniom podczas trwania innowacji pedagogicznej „Warto być poliglotą” uczniowie są bardziej zaangażowani w proces uczenia się języków i zdobywają wiedzę w kreatywny sposób. 

 

Relacja nadesłana przez Marlenę Traczyk, nauczyciela języka rosyjskiego i angielskiego w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.